Gevoelsargumenten tegen voorstel huis van 83-jarige te onteigenen Yerseke start volgende week havenuitbreiding Lof voor ambitieuze structuurplannen AGENDA ZEEUWSE ZIEKENFONDSEN MOETEN AAN CONCENTRATIE GAAN DENKEN GEEN EXPLOITATIE VAN DE RAADHUISKELDER ALS CAFÉ Vertraging bij de plannen herindeling Z.-Vlaanderen MARKTBERICHTEN J. F. Rouw EXAMENS EXPOSITIE HANDELSONDERNEMING TASCO-EXOTIEK gevestigd te RnttfiTlam HEREN LANDBOUWERS vrijdag 31 juut 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEMEENTERAAD VAN AXEL Een onteigeningsprocedure, die b. en w. van Axel willen aanspannen tegen de bewoner van een woning aan de Kanaalkade, is donderdag avond in de gemeenteraad met hef tige gevoelsargumenten bestreden. De gemeente heeft het perceel no dig voor de uitvoering van het uit breidingsplan Oost en kon met de 83-jarige bewoner langs minne lijke weg geen overeenkomst be reiken. „Tot vanmiddag toe is met de bewoner en zijn kinderen on derhandeld, maar het bedrag dat zij eisen is niet acceptabel", ver klaarde het college van b. en w. nog eens ten overvloede. Boven dien hadden b. en w. de bewoner beloofd, dat hij tot zijn overlijden in de woning zou mogen blijven De bezwaren tegen de onteigening van de woning, die eigendom is van de heer J. Oppeneer e.c., kwa men vooral van de heren D. J Oggel (g.p.v.) en W. de Feijter (c.h.). Beide raadsleden maakten bezwaar tegen het voorstel omdat zij vonden dat het niet aangaat een man van 83 jaar uit zün huis, waaraan hij zeer is gehecht, te zetten. Bovendien stelden zij, dat de gemeente geen onmiddellijke behoefte heeft aan de woning, om dat de man er na overdracht toch kan blijven wonen. „Laat ons er dan van afzien", viel de heer P. J. van Bendegem (c.h.) de beide raadsleden bij. Wethouder C. van Bendegem stelde echter, dat er geen sprake van is, dat de gemeente „zomaar particulier bezit in handen probeert te krijgen". „Wij proberen een uitbreidingsplan uit te voeren", zo zei hij, „en er is hier sinds voorjaar 1963 over onder handeld". Wethouder Van Bendegem stelde vervolgens voor, het voorstel aan te nemen, maar door te gaan met onderhandelen. Hij beloofde, de pro cedure onmiddellijk stop te zetten, als er een overeenkomst mocht worden bereikt. Ook burgemeester M. K. van Dijke meende, dat de maat nu vol was. „We zijn er tientallen malen ge weest en er is op geen enkele manier tot overeenstemming te komen. Als we nu niet doorzetten, zou de mening kunnen postvatten, dat er met de raad van Axel te spelen valt", zo hij. Na enig heen en weer gepraat werd het voorstel ten slotte aangenomen met de stemmen van de heren Oggel en De Feijter tegen. Structuurplan Het ambitieuze structuurplan, dat b. en w. de raad voorlegden en waar over wij jongstleden zaterdag uitvoe rig hebben bericht, oogstte van de zijde van de heer Oggel de hoogste lof. Toch had hij nog enkele sugges ties en opmerkingen, „omdat ik an ders mezelf niet zou zijn", zoals hij opmerkt. Deze opmerkingen behels den het laag gelegen zuidelijker re creatiegebied, waaromheen de heer Oggel gaarne een dijkje zag om het gebied tegen overstroming te vrijwa ren, een voorstel om de oostelijke rondweg te voorzien van tunnels voor het kruisende verkeer, het zoeken van een andere plaats voor de begraaf plaats, omdat deze te excentrisch ligt en het projecteren van een woonwijk ten westen van de Westsingel, omdat het huidige centrum van Axel anders te veel „excentrisch" zou komen te liggen. De situering van de begraafplaats noemde burgemeester Van Dijke uitermate gunstig, omdat zij aan de rand van de oebouwing zal blijven lig gen en een ombouwde begraafplaats niet wenselijk is. De oude begraaf plaats zal worden gehandhaafd uit overwegingen van piëteit, maar zal over ongeveer zeven jaar worden ge sloten. Een westelijk woongebied acht te de voorzitter niet wenselijk in ver band met industrialisatieplannen voor de Axelse Sassing. De heer Oggel, die ten aanzien van het projecteren van een woonwijk de vrees had uitgesproken, dat de ont werpers zich hadden laten leiden door de „snode plannen, die ten aanzien van de Sassing bestaan", kreeg ook daarin van de voorzitter gelijk. „Maar snode plannen, die de gemeenteraad van Axel zelf heeft opgesteld, en die de aanleg van een industrieterrein behelzen", aldus burgemeester Van Dijke. „Demagogie Een bijzonder vinnig debatje ontspon zich ook naar aanleiding van het ant woord van b. en w. op een in de vori ge raad gestelde vraag over de eigen aardige wegenaanleg in de Zeestraat en de Buitenweg. Daarin kwam naar VANDAAG Middelburg Molenwater- Miniatuur Wal cheren 922 uur. Van Benthem en Jut ting: cxpsitle verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 918 uur. Abdij- klank- en licht spel 21 en 21 30 uur City de grote ont- snnpping, 20 uur. 14 laar. Electro. Go liath en de slavin, 19 30 uur, 14 laar. Vllsslngen - Alhambra De rose panier, 20 uur, 14 jaar Luxor: De man met de was sen beelden, 20 uur. 18 Jaar Kunsthandel Bikker. Badhuisstraat 15- Tentoonstelling tekeningen van Herman Goetheer. Zoutelande Strandwedstrlijden, 14.30 uur Wcstdorpr Kunsthandel Troutzaerte- Ten toonstelling werk van Reimond Kimpe Oostburg Ledeltheater: Mariandl Is ver loofd. 20 uur. a.l. Ternruzen Luxor: In alle eer en ondeugd. Gors Grand: Nog nooit zo gelachen. 20 uur. 14 jaar Schuttershof: feestavond gastgroepen „Kasporgo". 20 uur. Oostwal (bij Stenen Brug): Concert rijdende bei- 's-Heerenhoek Dorpsplein: feestelijkheden start kermis 1018 uur. Bergen op Zoom Luxor: De onbevredlg- den. 20 uur. 18 jaar. voren, dat het moeilijke punt in de Buitenweg eigenlijk toevallig is ont staan, opdat het verkeer in de toe komst gebruik kan maken van het nieuwe weggedeelte naar het Szyd- lowskiplein. De heer De Feijter had indertijd gevraagd, of het niet beter zou zijn, te wachten tot de nieuwe weg klaar was. „Dat kon niet", verklaarde de wet houder van openbare werken, de heer C. van Bendegem, „omdat het plan bestekklaar was". De vraag van de heer De Feijter, eveneens in de vorige vergadering gesteld, wie verantwoordelijk was voor de aanleg, noemde het on zakelijk, omdat de raad het ont werp had goedgekeurd. De heer De Feijter kreeg steun van zijn fractiegenoot P. J. van Bende gem, die de kronkel in de Buitenweg een „onding" noemde, waar niet door heen valt te rijden. De burgemeester deelde op een desbetreffende vraag van de heer Oggel mede, dat het col lege ernaar streeft, het nieuwe weg- Directeur Kruijsse Temeuzen gedeelte nog dit jaar klaar te hebben De overige agendapunten passeerden zonder veel discussie de voorzitters hamer. Daaronder was een voorstel tot het verlenen van een subsidie van 800 in een eventueel tekort op een door de zangvereniging „Asaf" te ge ven uitvoering van „De Messias", een voorstel om een door de stichting „Protestant*»christelijke bejaarden zorg" te Axel te sluiten geldlening van 325.000 voor de bouw van een dien stencentrum voor bejaarden te ga randeren en om het bestuur van de centrale dienst voor bouw- en woning toezicht het recht van opstal te geven op een perceel grond op de hoek Burchtlaan-Weststraat voor de bouw van een kantoor. Bij de rondvraag vroeg mevrouw H. Folkersma-Staal (p.v.d.a.) nog aan dacht voor de stank en het vuil bij het wachtlokaal van de Z.V.T.M. op het Szydlowskiplein en wilde de heer E. A. Maas (k.v.p.) weten, waarom de woningwetwoningen in plan-oost zo slecht zijn afgewerkt. Besluit van gemeenteraad Voorstel van b. en w. met 4 tegen 3 stemmen verworpen De gemeenteraad van Sluis heeft don derdagavond langdurig gediscussieerd over een meerderheids voorstel van het college van b. en w. om de Raadhuis kelder bij een voorkomende gelegenheid permanent te verhuren. De heer F. Dusarduijn (k.v.p.) betoogde dat exploitatie van een café-restaurant in de raadhuiskelder hiertoe was inmiddels reeds een aanvrage ingediend door de firma Du Fossé geen behoefte be staat. De plaatselijke middenstand kan de vraag vodoende opvangen en heeft bovendien grote bedragen geinvesteerd. De heer A. J. Herdink (v.v.d.) voelde er meer voor om de kelder bij bepaalde culturele manifestaties te gebruiken. Burgemeester P. F. van Hootegem zag juist in een solide exploitatie van de kelder door een bonafide particulier een trekpleister. De raad verwierp ten slotte het voorstel met vier tegen drie stemmen. Voor stemden wethouder S. A. van Hal (c.h.u.) en de heer J. P. J. Wage en VV. de Ruyter, beiden P.v.d.A. Een nieuwe vergunning tot gebruik van gemeentegrond nabij het parkeerterrein werd afgegeven aan de N.V. Fina voor Raad Oostburg ging snel door agenda De gemeenteraad van Oostburg heeft zich donderdagavond in een vlot tem po door de dertien punten tellende agenda gewerkt. Er waren in feite slechts twee zaken, waarover een korte discussie werd gevoerd. In de eerste plaats de vaststelling van een nieuwe verordening voor het in bouwexploitatie brengen van gronden van particulieren. Het. voorstel hiertoe werd aangenomen, waarbij evenwel de heren J. Barendregt (gem. bel.) en C. Ie Nobel (vrye lijst) zich van stemming onthielden. Eerstge noemde omdat hjj onvoldoende gelegen heid had gehad dc stukken te bestude ren en de heer Le Nobel omdat er, naar zijn mening, ook in deze verordening enkele hiaten voorkwamen. Het voorstel om een krediet van f 5000 te verstrekken voor aankoop van een poederbusinstallatie van klein vermogen werd met algemene stemmen aanvaard. De heer Barendregt zei overtuigd te zijn van de noodzaak van een dergelijke installatie, maar hij had wel bezwaar tegen de dekking van deze uitgaven, die gedeeltelijk ten koste van de straatver lichting zal gaan. Goedgekeurd werd ook het voorstel tot wijziging van de veror dening, waarbij de wedden van het se- cretariepersoneel worden gewijzigd. Dit is noodzakelijk in verband met het feit, dat het aantal irwoners van Oostburg beneden de 4000 is gedaald. Tijdens de besprekingen hierover bleek, dat in de commissie voor georganiseerd overleg de wens naar voren is gebracht toch in een hogere klasse te worden ingedeeld. Deze kwestie zal evenwel later nog aan de orde worden gesteld. Met algemene stemmen benoemde de raad mej. L. J. Meeusen te Terneuzen tot onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de openbare lagere school en de heer E. T. Klaassen te Dordrecht tot hoofd van de b.l.o.-school. Aan de heer H. van der Velden werd eervol ontslag verleend als hoofd van de b.l.o.-school. De ge loofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer W. C. M. A. van Don gen (k.v.p.) werden in orde bevonden. de exploitatie van een benzine-service- station. Deze N.V. was bereid in te gaan op een suggestie van b. en w. om daarbij een openbaar toilet te bouwen, omdat hieraan grote behoefte bestaat. Begon nen zal worden met de verbetering van de Singel te Sint-Anna-ter-Muiden. Dit kost ongeveer achtduizend gulden. Het waterschap Greveningen uit België, dat gedeeltelijk onderhoudsplichtig draagt f 1580 bij. De verbetering van de weg Kruis- dijk-Heille zaJ zo mogelijk geschieden met medewerking van de cultuur technische dienst. De weg krijgt eer breedte van 4.50 meter, in overeen stemming met de aansluitende we gen. De raad besloot toe te treden tot de Zeeuwse bestuurssehool. Er wordt op vertrouwd, dat de deelnemende ambtenaren niet meer dan één dag per week afwezig zullen zijn. Nog geen beslissing nam de raad Inzake toetreding tot de gemeenschappelijke regeling voor het ophalen van huisvuil. B. en w. zoeken naar meer aanpassende mogelijkheden en hadden nog niet vol doende gegevens om een afgerond voor stel ter tafel te brengen. Het gemeentepersoneel krijgt een toe gestane huurcompensatie en de ge meentewoningen in de J. H. van Dale straat en de Hoofdstraat worden met 12% in huur verhoogd. Bij de rond vraag vroeg de heer Herdink matiging bij de carillonconcerten. „Zij tasten de persoonlijke vrijheid van de omwonen den aan". Hij meende dat bekorting tot drie kwartier redelijk zou zijn. De bur gemeester zegde hierbij een nader onder zoek toe. KOEWACHT Diamanten paar in Koewacht Maandag 3 augustus zal het echtpaar E. de Coninck-de Schrijver in Koewacht 60 jaar zijn getrouwd. De 85-jarige heer Eugenius (in Koewacht „Zeun") de Co ninck en zijn 81-jarige echtgenote Ma ria Paulina de Schrijver genieten beiden nog een goede gezondheid. Alleen is de echtgenote slecht ter been, reden waar om de ontvangst op het gemeentehuis achterwege blijft. De viering van dit 60-jarig huwelijksfeest begint 's mor gens om tien uur met een heilige mis is de parochiekerk. Het diamanten paar heeft 8 kinderen gehad, van wie er nog 5 in ieven zijn. Voorts heeft het paar 10 kleinkinderen en 7 achterkleinkinderen. Beide echte lieden zijn geboren in Stekene (België). De heer De Coninck heeft in de oorlog 1914-'18 meegevochten. Toen zijn onder deel zich moest overgeven, is hij met vele andere soldaten naar Nederland gevlucht en kwam hij in Koewacht te recht. Later kwam zijn vrouw met de kinderen ook naar Koewacht, waar zij verder zijn blijven wonen. Naast verschillende werkzaamheden in de landbouw, die de heer De Coninck heeft uitgeoefend, is hij ook enige tijd verkoper van wit zand geweest. Dit zand gebruikte men indertijd om de vloer van de woonkamer te bestrooien. De voornaamste liefhebberij van de brui degom is het fokken van konijnen. Bij na 30 jaar heeft hij de jaarmarkt van Koewacht bezocht, waar hij steeds een eerste of tweede prijs behaalde. Het echtpaar ontving van de gemeente Koe wacht een medaille voor 25 jaar trouw marktbezoek. Voor Yerseke zal dit jaar het einde van de bouwvakvakantie een be langrijk moment zün: in de loop van de volgende week zal het aan- nemingsbedrü'f N.V. Van Oord te Werkendam een begin maken met het uitvoeren van de plannen om de haven uit te breiden. Een klein maandje nadat het gemeentebestuur van het ministerie van verkeer en waterstaat het verheugende bericht heeft ontvangen dat toch een bijdrage van 360.000 een onrendabele top voor de gemeenten '.al worden verleend, is daar dan de eerste activiteit bij de haven. Iet begin van dc werkzaamheden, waarop al zo lang is gewacht 7oor zeventig schepen méér dan op het ogenblik zal er straks in de 'erruimde haven van Yerseke plaats zijn: in totaal 190. Jarenlang s er over de plannen gepraat. Voor de oorlog redeneerde Yerseke al in deze richting. Maar het kwam er niet van. Telkens waren er ïieuwe moeilijkheden. 2en paar jaar geleden leken de plannen „rond". Zo zelfs, dat in >eptember van het vorige jaar tot een aanbesteding kon worden over- jegaan. De aannemersmaatschappij, die volgende week aan het werk kan, de N,V. Van Oord, schreef toen als laagste in voor het •mvangrijke karwei: een bedrag van 1.683.000. Er was nader overleg nodig, want er waren opnieuw strubbelingen. Voor een bedrag van f 360 000 had de gemeente geen dekking. Maar ook dat probleem is thans nadat de autoriteiten in Yerseke lange tyd tussen hoop en vrees hebben geleefd opgelost. „Boven ver wachting hebben we begin deze maand bericht gekregen, dat gun stig op ons verzoek is beslist", zegt burgemeester Willemsen nog eens met nadruk. „En nu kunnen we dus van start ..De toenemende stijging van de kosten van medische verzorging zal in de toe komst moeten leiden tot een verregaan de concentratie van de zes in Zeeland werkzame ziekenfondsverenigingen. Al leen op deze wijze ontstaat het grote draagvlak dat nodig is om de kostenstij gingen op te kunnen vangen". Dit zei de heer J. Kruijsse. directeur van het algemeen ziekenfonds voor Zeeuwsch- Vlaanderen te Terneuzen, in een mon delinge toelichting op het onlangs ver schenen jaarverslag over 1963 van het ziekenfonds. de naaste toekomst zal dit opnieuw lei den tot een premieverhoging voor de vrijwillig verzekerden, ondanks het feit dat de exploitatierekening voor deze groep met een voordelig saldo kan wor den afgesloten. Dit was niet het geval met de aanvullende verzekering, die een tekort van 20.627,13 opleverde. Onder meer was dit een gevolg van de uitbrei ding van de verstrekkingen, met onder andere een vergoeding voor tandheel kundige prothesen. De sterke kostenstijgingen worden wel het beste geïllustreerd met enke le cijfers. In 1963 bedroegen de kos ten per vrijwillig verzekerde 110 en voor wettelijke verzekerden 129. Op de begroting voor 1964 versche nen echter reeds bedragen van res pectievelijk 143 en 146. die vol gens de heer Kruijsse na de laatste kostenexplosie echter alweer aan de lage kant zullen blijken te zijn. Het totaal aantal verzekerden onder ging geen verhoging van betekenis, on- Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de gemeentebesturen in Zeeuwsch-Vlaanderen bericht ge zonden, dat de behandeling van de gemeentelijke herindelingsplannen voor dit gebied vertraging hebben ondervonden. Enerzijds komt dit door de vele gegevens, welke over deze aangelegenheid moeten wor den verzameld, en anderzijds door het overlijden van de ambtenaar van de provinciale griffie, de heer A. P. Stufkens, die met de behan deling van deze herindelingszaken was belast. Viswedstrijd De r.-k. jeugraad te Sluis zal een drietal middagen in de zomervakantie gebrui ken voor een viswedstrijd in de vaart. De wedstrijden zullen plaatsvinden op 31 juli, 7 augustus en 21 augustus. Voor iedere gevangen vis wordt een punt ge geven. De winnaar staat een werphen gel met echte molen te wachten en daar naast wordt aan iedere deelnemer een verrassing gegeven. danks de verhoging van de loongrens voor verplichte verzekering van 8.650 tot 9 700. Onder meer Is dit een gevolg van het feit, dat een aantal verzekerden wegens overschrijding van de loongrens moest worden afgevoerd. Tegen het ein de van het verslagjaar werkten 43 huis artsen, 18 specialisten en 11 tandartsen aan het fonds mee. Daarnaast waren er drie apothekers en vijf heilgymnasten/ masseurs. Bunplows Woningen Bedrijfsgebouwen Makelaarskantoor Voltastraat 2. Terneuzen, tel. 01150 - 3270 AXEL Bestuurster van auto reed door na botsing Woensdagavond omstreeks half negen reed mevrouw W. N. uit Axel met haar personenauto in de Steenovens door onoplettendheid tegen een stil staande personenauto van de heer J H. uit Terneuzen. Mevrouw N. reed hierna door. De rijkspolitie uit Axel achterhaalde de bestuurster echter in Terneuzen en maakte tegen haar pro- ces-verbaal op. Beide auto's werden licht beschadigd. K.N.V.B. jeugdkamp te Axel Dezer dagen kwamen 30 jeugdige voet ballers met hun 4 leiders vermoeid maar tevreden in Axel terug uit Hoek van Holland. Voor de 4e maal heeft de jeugd van de v.v. Axel aan deze sportweek in het tentenkamp van de K.N.V.B. in Hoek van Holland deelgenomen. De tocht werd zowel op de heen- als op de terug reis per fiets afgelegd. Deze kampen duren 6 weken en iedere week nemen hieraan ongeveer 300 jon gens deel. Bij Axel waren deze week in gedeeld: G.V.A.V.. Genemuiden, Dubbel dam, Woerden. Erica, Doetinchem, Een rum, Sparta en Voorst. Bondsvoorzitter, de heer T. Schroder, opende het kamp in tegenwoordigheid van de bekende scheidsrechter Dirk Nijs. '8 Avonds werd er een film vertoond van de wereldkampioenschappen voet bal. Dat op dit kamp de voetbal niet ont breekt spreekt voor zich zelf. Axel nam deel met een A en een B elftal. Reeds op de eerste voetbaldag wisten zij opmer kelijke resultaten te boeken n.l. Axel B- Woerden B 4-0; Axel A-Voorts A 3-0; Axel A-G.V.A.V. A 2-1. Woensdagavond namen zij deel aan een oriëntatierit. Groepen van zes deelnemers van ver schillende clubs namen hieraan deel. De groep met Willy Marthese behaalde de eerste prijs. De tweede prijs was voor de groep van Josef Asselman. Bij de leiders behaalde de groep van A. Scheele de eerste prijs. Tussendoor werd de tentoonstelling ,,ay- ay" bozcht en volgde een rondvaart per spidoboot over de Nieuwe Waterweg. Ook werd de Harwichboot bezichtigd. Nogmaals werd de groene mat opge zocht. Ook deze dag behaalde Axel weer opmerkelijke resultaten n.l. Voorts B- Axel B 1-0; Eenrum B-Axel B 0-5: Dub beldam B-Axel B 0-9; Axel A-Sparta A 3-0: Axel A-Dubbeldam A 0-1. Over het gehele tournooi genomen ein digden de Axel B's op de tweede plaats. Bij de A.'s eindigden G.V.A.V. met Axel gelijk in punten. Na strafschoppen ne men won G.V.A.V. Maar niet alleen aan voetbal werd aan dacht besteed. Bij het strandlopen won bij de B-groepen Freddy Verpoorte. Bij de A's werd Tonny Sheilds 4e. Tafelten nis: B 's Sjaak Vinke 4e en Wim van Gink 5e. Volleybal: 1. Voorst; 2. Axel Vrijdagavond was het afscheidsavond en ook daarop lieten de Axelaars zich niet onbetuigd. „The cadet boys" met Jac ques Breepoel en Jopie Dey boekten suc ces. Voor het middenstandsdiploma alge mene handelskennis slaagden te Ter neuzen L. C. A. Luteijn, A. de Groe ne en J. op 't Hof te Kapelle, W. Slab- bekoorn te Biezelinge. J. Kerkhove, M. Leendertse en C. Schouwenaar te Wemeldinge. VEILING GOES. 30 Juli. Export- en lndu»trievellln* Vrilow Transparent l 75-80 32. 70-75 JO-Z1. M-70 2026. 60-68 11 55-» 5. 2 D 2 70-75 18— 18. 66-70 5. 60-66 5. 58-» J. grot 10 en door- draai, fsjn 5 en doordraai Stark Earlleet 75-00 47. 70-75 4041. 66-70 35—37. «-«5 24—26. 55-60 17, 2 D doordraai. 2 70-75 22. 65-70 22—24. 60-05 17. 55-60 1!. grot 11—17 doordraai. f»Jn doordraai. Prmkrode zo- merappel 1 75-» 13. 70-75 16. 65-70 19. «-« 15. 2 70-78 11. 65-70 14. 60-« 10. 2 D doordraai. grof 10 en doordraai, fyn 5 en doordraai. Early Victoria I 70-00 16-18. 60-70 12—'.4. 2 D 5. grot 10. Beauty of Bath 1 65-70 1319, (0-66 13 Oom*kindereni>«-er 1 58-» K. 50-55 41—43. 45-50 23—26. 2 D 9—14. grot 21. fijn 7. Pree. de Trévoux 1 70-75 «0. 65-70 s:. «-65 5i.40_39.20. 55-» 21.2O-Z8.50 2 65-70 43. 60- 65 31, 55-» 24. grot 17—32. Zwarte beaien 2 doordraai. Rode bew»en 2 doordraai Bra- n>en In doosje» per kg 1 14:—151. 2 107. Bramen in kratten van 4 kx 12'. :2. 2 1CÖ Dubb pr. bonen 1 45. 2 JC1.3034.90. Pruimen: Early Laxton 1 115—128. 2 5673. grot 80—112. fabriek 28. yeachrurd 15—30 Czarpruimen 1 130163. 2 21lit. grot 60 125. fabriek 26—16 Ontario 1 96—139. 2 10 —95. grof 30—119. fabriek (—57. gescheurd 8—70 Tollenaar» 1 8—11, 2 6. Elderaie Blau we 1 64. 2 22 OJvereen: Kruiïbewn 1 75. 2 41—J7 Zure morellen 2 54—109 Perziken per «tuk 1 23 Rode beiwn per doo* 2 11—20. 3 11—13 Logan bessen per doo» 2 47 Bramen per doos 1 35—36. 2 31. Frambozen 1 <>2. 2 41—53. Totale aanvoer hard fruit 7400 kisten. VEILING KAPELLE Industrie en exportveiling. Bramen ln krat ten van 4 kg I 121—122; II 202, bramen in doosjes voor verse consumptie 1 138—148; II 132: rode bessen extra 7G; I 71 II 3637; zwarte bessen II 60; dubbele prlnsesseboncn I 34—30; II 32.20—3280 Frambozen per doo* I 50—63; n 3649: aardbeien per doos II 31. rode bessen per doos I 23 Knii*br**en 56— 72; zure morellen zonder steel I 97, II 59—63. III 12—16. Appelen en peren: Yellow Transparant I 70 2428. extra 65 26, extra 60 15; I 65 27 I M 10—13: I 55 5; II 70 13—14; II 65 II; II 60 5: GROTE AANVOER VROEGE PEREN IN GOES De provinciale afzetcommissie voor fruit heeft van de peer Précose de Trevoux vanaf donderdag de maat 55 mm en groter voor aanvoeren en veilen vrijgegeven. Donderdag was er in de V.V.Z B. te Goes een aanbod van ruim 65 000 kg. De prijzen voor de goede kwaliteiten varieerden van 28 tot 68 cent voor klasse I, mindere sorteringen varieerden van 15 tot 25 cent per kg. Een gedeelte werd voor export ge kocht, het grote merendeel was ech ter voor de binnenlandse markt be stemd. De bomen van de Précose de Trevoux hangen voor het merendeel flink vol. In voorgaande jaren varieerde de aanvoer in de V.V.Z.B. van 500 tot 700 ton per jaar. Dit seizoen wordt een aanbod verwacht hetwelk tussen de 750 en 1000 ton ligt. In 1962 was de eerste aanvoer pas op 23, en in 1963 op 15 augustus. Hierin is te zien dat het zomerse weer de peren nu snel doet groeien en rijpen. Pootjebader bijna verdronken in het Veerse Meer De 46-jarige J. P. Uiterhoeven uit Le- wedorp kwam donderdagmiddag bij het pootje baden ïn het gedeelte van het Veerse Meer ten noorden vali de Sloedam in ernstige moeilijkheden. De heer Uiterhoeven, die de zwem kunst niet machtig is, begaf zich sa men met twee vrienden van hem een eindweegs in het water, maar gleed op een gegeven moment uit en ver dween in de diepte. Toevallig waren er een paar jongens in de buurt die wel konden zwemmen. Zij hebben de heer Uiterhoeven aan land gebracht. Een van de jongens paste mond-op- mond beademing toe. Dokter I. Vos uit Wolphaartsdijk, die ijlings ter as sistentie werd geroepen, liet het slachtoffer overbrengen naar het St.- Joannaziekenhuis te Goes. II<J UI grot 3 en doordraai: III fijn f; kroM SUric EarUeH I 70 3940. I 65 I. I 5$ 10-14: II 70 2831. U 65 20— 21, II «0 li—13. II 55 cn Ud doordraai lil grof 20—11, III fyn doordraai. Prrzlkrodr zomcrapprl I 75 14. 70 28. 66 10. 14. II 70 14. 6» 14. 13. Ud doordraai. III grof doordraai. III fyn doordraai Early Victoria 70 17. 70 18. 15. lid 5 III grof 5. lil f|Jn 5. Precoce de Trevoux I 66 55 31 32 20. II 66 42. 36. 55 28. III grof 17. Oocrwlondereopeer I 50. 55 52—53. 50 38—41. II 45 24—26. lid 11. III grof 333. 111 fyn 6—10 en dordraai Prul men velling: Cxarpruln» extra 1531». I 121—150. II f.;-09. grof 77—10». fabr XS—43. Ontario I 110—140. II SO-08. grof 72—SOP. fabr 28—61. Early Laxton I 95—118. 11 4'.-62 grof 5»—». fabr 26—39 Reine Claude <TOulI- lin I 106—116. II «1. grof 79—97. fabr 29—34 Tollenaareprulm I 12—25. II 12. Oceulaneo I 3 Gescheurde pruimen 1838. VEILING KRARRENDIJKE. 30 Juli Appel* Stark Earlleat 1 80-85 43. 75-80 46, 70-75 42—47. 65-70 3X10—39. »-6S -» 13-16. 2 70-75 23. «6-70 20- 22. 60-65 17—IX 55-(O 10— U. 2 D 5. 3 gr 10 27, 3 15. kroet doordraai. Yellow Trans parent 1 70-75 29. 65-70 25. 60-65 13, 55-» 10. 2 I) 5. 3 gr 11. 3 f 5. kroet 5. pe.-zikrode zomrrappel 1 75-80 14. 70-75 16. «-70 16. 60-» IX 2 D doordraai. 3 gr 10 Peren: Prfcooc de Trevoux 1 «-70 53. 60-65 42—45. SS-G0 32.40 —33.30. Pruim»-:' Ontario 1 102—115. 2 K 115, 3 gr 5.1—82, .7 f 32—61. Czar 1 110. 2 7305. Bramen per doo» 1 30—37, 2 21 Dubb. bonen I 44, 2 36. MARKTBERICHT BARNï.VELD Coöperatieve Veluwse Eiervelling Ede Week- 232 963 *tuk*. Handel redelijk PrlJ- <in t per 100 stuk») Eieren van 46-52 gram 6 17—7 92. 52-58 8.03—10.30, 50.» 10.74— I 72. 65-72 11 76—12S0. Eiervelling SBK Aanvoer 314.220 stuk», han del redelijk. Prijzen <in f per 100 *tuk*i eieren van 35-43 gram 3 655 03, 56-« 9.34 —10.27. M-65 10.51—11 44. 65-72 11.50—1267 Eendeneieren van 64-67 6 30—7.09. 67-71 7.15— 7 72. Elermariet Bameveld Aanvoer 2300.000 stuk» handel vlug. prijzen *in f per 1» stuks). 60-65 10.75—11 75 alg. p.-lj» 11» kg-prtls 1.82 p bast* Ol'-jgrarn 430-50 530— 10.» kg-prijs 128—174 VEILING MIDDELBURG 30 Juli Eerstelingen: bonken I 14 20. grote 1 14,70. drielingen 1 7». bonken 2 1X90. grote 2 14.». drielingen 2 2.70 Bint)»: bon ken 12.». grote II. drielingen 2.70 Aanvoer Bintje» 13 ton. eerstelingen 42 lon- LUXOR THEATER TERNEUZEN Vrijdag 31 juli t.m. zondag 2 aug. aanvang 8 uur brengen wij: KIRK DOUGLAS. MITZI GAYNOR, GIG YOUNG in de technicolor IN ALLE EER EN ONDEUGD Het verhaal van een man, die 3 lieve meisjes aan de man moest brengen. Verleidelijke vrouwtjes contra vrijgezellen in een pittige amusementsfilm vol dolle momenten. Alle leeftijden. Maandag 3 aug. en dinsdag 4 aug. aanvang 8 uur BUD ABBOT en LOU CASTELLO in een dolkomische film OP GLAD IJS De dikke en de dunne deden altijd gek, maar nu doen ze nog gekker. Ze rijden een scheve schaats op glad ijs- Alle leeftijden. Zondag 2.30 uur: OP GLAD IJS: alle leeftijden. Zondag 5.00 u.: IN ALLE EER EN ONDEUGD: alle leeftijden. LEDEL THEATER OOSTBURG Vrijdag 31 juli t.m. maandag 3 aug. aanvang 8 u. CONNY FROBOESS, RUDOLF PRACK. HANS MOSER. PETER WECK, WALTRAUT HAAS, MARIANDL IS VERLOOFD Een kleurenfilm vol humor, muziek en liefde in een prachtig stukje Oostenrijk. Conny Froboess zingt verschillende van haar succesliedjes. Alle leeftijden. Dinsdag 4 en woensdag 5 aug. aanvang 8 uur KARIN BAAL, RUDOLF PRACK, PAUL HUBSCHMID in ONTLUIKENDE LIEFDE Men bood haar rijkdomdoch zij zocht liefde De enige man die zij met hart en ziel liefhad, moest zij opgeven ter wille van haar beste vrien din. 14 jaar. Zondag 2 uur: MARLANDL IS VERLOOFD: alle leeftijden. Zondag 4.30 uur: ONTLUIKENDE LIEFDE: 14 jaar. Donderdag 6 aug. aanvang 3 uur brengen wij in onze reeks speciale jeugdvoorstellingen Rin Tin Tin. de trouwe wolfshond, in MIJN VRIEND KAZAN Een nieuw avontuur van de beroemde Rin Tin Tin, vol humor en spanning. Prijzen 0,80 en 0,60. Op heden, vrijdag 31 juli, en zaterdag 1 augustus wordt van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur een EXPOSITIE gehouden ïn hotel „Du Commerce", Burchtstraat 20 te Oostburg. Uit diverse landen, oa Marokko. Mexico, Brazilië, Joegoslavië. India, de Balkanlanden, worden artikelen in de luxe branche geëxposeerd. Deze expositie is toegankelijk voor particulieren. Kopen van de artikelen uitsluitend via uw win kelier ter plaatse, voor Oostburg de fa. v. d. AMEELE, Burchtstraat 2. DEZE UNIEKE VERZAMELING IS EEN BEZOEK UWERZIJDS RUIM SCHOOTS WAARD. In verband met begrafenisplechtigheid van de directeur, zijn al onze magazijnen en steun punten in West-Zeeuwsch-Vlaanderen aan staande ZATERDAG GESLOTEN van 9 tot 12 uur. C.H.V. van de N.C.B. IEDERE DAG KUNT U ADVERTEREN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT POSTZEGEL VERZAMELAARS. Maandag 3-8-'64 verkoop van postzegels door firma VERBOOM ZN. uit Vlis- singen, in zaal Fiora, 'I Noord-Weststraat 5 te Sas van Gent. Aanvang 19.00 uur. Toegang vrij. BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland en West-Brabant maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: maandag S augustus 1964 Zigeunerin, alle maten, mits voldoende rood gekleurd, op 5 mm sorteren: Précoce de Trévoux. alle maten, op 5 mm sorteren; donderdag 6 augustus 1964 Manks Codlin 65 mm en op. met voldoende gele tint, op 5 mm sorteren: Clapp's Fa vourite. 60 mm en op. op 5 mm sorteren: Benoni. alle maten, voldoende gekleurd, op 5 mm sorteren. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden onze lieve moe der. behuwd- en groot moeder. mevrouw weduwe van J. Schuit, eerder weduwe van H. Meerman, in de ouderdom van 73 jaar. Australië: J. Meerman Goes: H. Meerman Th. S. Meerman- Janse Middelburg: J. F. H. Meerman J. Meerman- de Koning H. J. Meerman P. J. Meerman- Worrell Geleen: C. Pluijmers-Schult C. J. Plutjmers Middelburg: G. Pluijmers-Schuit B. Pluijmers J. Schuit W. Schuit van Schayk C. Loontjens-Schuit C. P. Loontjens En kleinkinderen Middelburg, 30 juli 1964. De rouwdienst heeft plaats in de Ontmoe- tingskerk op 3 augus tus a.s. om 11.15 uur. waarna de teraardebe stelling zal plaatsvin den op de algemene begraafplaats tè Mid delburg. 12.30 uur. De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek uren van 11-12 uur en van 18.30-19.30 uur. Gelegenheid tot condo leren op zaterdag 1 augustus. Oude Koude- kerkseweg 39 van 14 tot 16 uur. Heden nam de Heere uit ons midden weg. na een zeer geduldig gedragen lijden, onze zeer geliefde vader, behuwd"- en grootvader JOZIAS LEVTNX'S BASTING, weduwnaar aan Anna de Ridder, in de ouderdom van ruim 83 jaar. Cadzand S. J. Steenhart- B. J. Steenhart Retranchement: L. J. Basting C. M. S. Basting- Buqze Retranchement: I. I, Rasting A. M. Basting- Cappon Cadzand: J. C. Basting J. Basting-de Koeijer Breskens: J. A. Basting F. A. Basting- de Kramer En kleinkinderen Breskens. 30 juli 1964, Lange Weg W9. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 3 aug as. om 15 vanuit het vereni- reb. „Uitkomst", Weg. Breskens-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11