Ondanks Fiësta-fiasco toch naar het zuiden „Kasporgo"-gastgroepen in Goese stadhuis officieel ontvangen Voor deputaties doos babbelaars Stuurlieden van de H.A.L. in rang teruggezet In Joegoslavië geen problemen M001 ZONNIG WEER OP EERSTE VIERDAAGSEDAG TE NIJMEGEN GLAS-IN-LOODRAAM VOOR RAADHUIS BRESKENS 4 *»9¥ï»*i'Ah* tamtrwaa OOHMAKY WOENSDAG 29 JULI I%4 Uitwisseling geschenken en wensen „Officieel" Goes heeft dinsdag morgen in de raadzaal van het stadhuis geschenken en goede wensen uitgewisseld met de bui tenlandse gastgroepen, die de r.-k. gymnastiekvereniging „Kasporgo" deze week binnen de poorten van de stad heeft. Het werd voor bur gemeester mr. F. G. A. Huber, de wethouders en de waarnemend-ge meentesecretaris een bijzonder be levenis, deze ontmoeting met de putaties van de volksdansers, de muzikanten en de zangers en zan geressen uit alle windstreken van Europa. Specialiteiten en attenties, typeringen en karaktertrekjes en volksaard en tradities werden in een bonte rij voor en op de tafel van het college gedepo neerd. Van alle kleuren op het palet voor het feest, dat Goes op het ogen blik met „Kasporgo" beleeft werd in de raadzaal van het Goese stadhuis een streek genomen. De meisjes van het goed gemutste groepje „Les Hirondelles" uit Ville- franehe traden met het vaandel naar voren om een lied te presenteren en later offreerden zij een paar flessen on vervalste wijn. de Schuhplattlergroeo uit Lauffen (Neunkirchen) liet de vloer van de raadzaal dreunen onder een felle Beierse dans, de volksdansers uit Salz burg al zesmaal eerder waren zij in Goes legden een boek op tafel en de marketentster van de ploeg liet ook hier de officials van de speciale „wortel drank" uit haar vaatje proeven. Dan De gastgroepen van de gymnastiek vereniging „Kasporgo" in Goes zijn dinsdagmorgen met deputaties in de raadzaal van het Goese stadhuis door b. en xo. ontvangen. Stuk voor stuk brachten ze een presentje voor het gemeentebestuur mee. Hier de Noorse groep met een pop als at tentie. (Foto P.Z.C.) king uit Europese landen dichter bij elkaar te brengen. „Het is een middel, verkieslijker boven alle andere". Als 1 een blijk van het Goese gemeentebe waren er de Zevenburgers uit Salzburg stuur gaf de burgemeester aan de ver met een ingelijste kaart van hun streek tegenwoordigers van alle groepen een en een fles wijn, de muziekkapel uit het doos Zeeuwse babbelaars mee. Duitse Forchheim en de gymnastiek- En toen was daar weer de zang van de groep uit Neurenberg zorgden ook voor Finnen, de pittige dans van de Schuh- presentjes en een boek met luchtfoto's. de Finse zang- en muziekgroep in fol kloristische dracht liet zelfs een citer achter, de Noren uit Lillestrom brach ten een pop als aandenken mee, de Zwe den uit Solleftea een vaandeltje van hun stad. Gunnar Johansson uit Asele in Lapland (Zweden) had zich zelfs al wat Nederlands aangeleerd om zijn geschenk te offreren en zo vriendschappelijk ging het er allemaal toe dat mej. G. Belna. de Joegoslavische studente zonder groep de Oostenrijkers bereid vond om het klokkenspel uit haar land te spelen... Drietalig In drie talen had burgemeester Huber gasten uit het noorden, het oosten zuiden van Europa te mogen begroeten. U kunt hier veel leren van het Holland se gezinsleven en uw gastheren en gast vrouwen krjjgen een uitstekende indruk van de omstandigheden en tradities in uw land". Organisator C. VV. Vervest toonde zich bijzonder verheugd, dat het gemeentebestuur van Goes zich mét ve len in de Ganzestad insnant om het ver blijf van de buitenlandse groepen echt tot een feest te maken. „Hier wordt de verbroedering duidelijk gedemonstreerd. Namens alle groepen willen wij het gemeentebestuur van Goes vragen zich te scharen in de rijen van de Europese Beweging Opdat over twee jaar, wanneer allen weer in de Ganze stad arriveren, de groen-witte Europa- vlag van het stadhuis kan wapperen". Burgemeester Huber zegde toe het te overwegen. Belangrijker evenwel dan deze „formaliteit" vond hij het middel dat „Kasporgo" hanteert om de bevol- groepen gaven op dit festijn acte de presence. Een aantal had een vrije avond, terwijl de Finse zang- en muziek groep in de aula van het ziekenhuis St.- Joanna een demonstratie gaf van zijn kunnen. Hierbij begeleidde de Goese mevrouw A. J. Roolfs-van Leeuwen op de piano. Ook op de Grote Markt was ditmaal Ne derland vertegenwoordigd en wel door de eerste Goese accordeonvereniging „Animato" onder leiding van de heer P. B. van Sprang. Vele pittige marsen en liedjes klonken de toehoorders feestelijk in de oren. Verder was er volop te ge nieten van volksdansen door de groep uit Asele (Zweden), en de groep uit Lil lestrom (Noorwegen). Wat er op gym- nastiekgebied is te bereiken werd op duidelijke wijze getoond door de gym- nastiekgroep uit Solleftea (Zweden)' en de Franse gymnastiekvereniging „Les plattlers, de accordeon muziek van de Hirondelles" uit Villefranche Mede door Oostenrijkers Zoals dat deze week nog I de kleurrijke klederdrachten werd het vaak in Goes te horen zal zijn. geheel een feestelijke gebeurtenis, waar- Des avonds kon een groot aantal toe- bjj de spectaculaire gvmnastieknummers schouwers genieten van de prestaties ervoor zorgden dat het ook aan span- van de buitenlandse gasten. Niet alle j ning niet ontbrak. HULDE VOOR CHURCHILL IN LAGERHUIS Het Lagerhuis heeft gisteren in de vorm van een motie zijn „onbegrensde bewondering en dankbaarheid" jegens sir Winston Churchill te kennen gegeven voor de 64 jaar waarin hij het Britse parle ment heeft gediend en be heerst. Er was slechts één lege plaats die van sir Winston toen premier Home het spreekgestoelte beklom om de oorlogsleider eer betoon te brengen. Churchill die op 30 november zijn negentigste verjaardag viert ont ving in zijn woning te Hyde Park een afvaardiging van alle partijen die hem uit naam van het Lager huis een perkamenten rol overhan digden met de resolutie te zijner ere. Slechts een vervelend incident voor Churchills woning waar on geveer een honderdtal mensen waren samengedromd, wierp een smet op de dag die in de herinne ring van het Britse volk zal blij ven voortleven De politie arresteerde voor de komst van de zes man sterke de legatie een goedgeklede man die schreeuwde: „Winston Churchill is een verrader en de grootste niet opgehangen oorlogsmisdadiger. Hij verraadde het Britse volk in de oorlog". In het Lagerhuis zei de Britse premier, dat „de eerbiedwaardige leden zich kunnen denken hoe moeilijk het is geweest om te be sluiten op welke passende wijze wij onze dank konden betuigen voor z!1n dienstbetoon" Home keek naar de lege zetel op de voorste rij die altijd sinds zijn aftreden als minister-president in 1955. voor sir Winston was gere serveerd. Douglas-Home verklaarde. dat het gehele Huis - conservatieven, socialisten en liberalen zich achter de motie van dankbaarheid jegens de oorlogsleider had ge schaard. Slechts eenmaal in de Britse ge schiedenis is een dergelijke motie overhandigd en wel in 1844 aan de hertog van Wellington, die in 1815 in de slag bij Waterloo Na poleon zijn definitieve nederlaag toebracht. De leider van de Labour party Harold Wilson, prees Churchill omdat hij nimmer „een controver se of onpopulaire maatregel uit de weg ging". Voor f75,- extra Man en kind onder tractor gekomen De 35-jarige landbouwer E. van Brenk uit Opheusden en zijn 12-jarige neef Hendrik Heenk uit Arkel zijn gister morgen om het leven gekomen door het omslaan van de landbomvtractor waarop zü naar het land van de heer Van Breuk reden. Beiden kwamen onder de tractor te recht en overleden ter plaatse. (Van een onzer verslaggevers) De Holland Amerika Lyn heeft acht eerste stuurlieden en een tweede stuur man tijdelijk in rang verlaagd. De H.A. L. is tot deze noodmaatregel overge gaan, aangezien er zich een overbezet ting in de hogere rangen voordeed. Financieel heeft de maatregel, zo werd ons medegedeeld, voor de betrokkenen weinig consequenties. Zij genieten voor rang wanneer zich in de toekomst pro motiemogelijkheden voordoen. Door het tijdelijk in rang terugzetten kon in ieder geval wachtgeld of zelfs ontslag worden voorkomen volgens de directie van de H.A.L. De overbezetting in de hogere (stuur lieden) rangen werden voornamelijk veroorzaakt door het uit de vaart ne men. het verkopen of het opleggen van een aantal schepen. SENAAT AKKOORD MET WETSONTWERPEN „De regering is de laatste tyd star weinig soepel ten opzichte van de meenten". Deze verzuchting kwam gis termiddag van mej. mr. J. J. Zeelenberg, lid van de Eerste Kamer (arb.) bij de behandeling in de senaat van een ont werp tot wijziging van de financiële ver houdingswet 1960. Het socialistisch kamerlid uitte kritiek op de te lage vaststelling van het rente percentage voor kasgeldleningen. „Van toekomstige wijzigingen verwachten we meer", zo merkte zij op. Minister Witteveen (financiën) verde digde het wetsontwerp. Hij zei o.m„ dat het rentepercentage z.i. niet te laag is vastgesteld en wees op het gemiddelde van de afgelopen jaren. Hij merkte op, niet te verwachten dat het huidige ren- tenercentage voor kasgeldleningen 'thans buitensporig hoog) lang zal du- -en. Het wetsontwerp werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Zonder hoofdelijke stemming ging de Eerste Kamer voorts akkoord met het wetsontwerp dat regels geeft voor de handel in antibiotica. Minister Biesheuvel zei dat thans nog niet is mee te delen, wanneer deze ont werpen veevoederwet en diergenees middelenwet kunnen worden ingediend. „Beide ontwerpen moeten er komen, maar met de beste wil van de wereld kan ik niet zeggen, wanneer ze komen", aldus de bewindsman. Hij merkte op, dat er op het departement de grootst De directeur van Martin's Air Charter, de heer Schroder, die de ze zomer in totaal 44 vluchten voor het Rotterdamse reisbureau „Fiësta" zou uitvoeren en vanwe ge de financiële moeilijkheden bij het reisbureau dit weekend ge weigerd heeft nog nieuwe passa giers naar Spanje te vervoeren omdat er voor hen geen hotel accommodatie zou zijn, heeft be sloten om in samenwerking met reisbureau „Centouri", alle gedu peerde vakantiegangers tegen een tegemoetkoming alsnog hun vast gestelde vakantie naar Spanje te laten maken. De bij te dragen kos ten zullen ongeveer 50 tot 75 gul den bedragen. De heer T. Jansen, directeur van het in Haarlem gevestigde reisbureau „Cen touri". deelde tijdens een Dersconferen tie op Schiphol mede. dat hij een vol doende aantal bedden In Palma de Ma-, jorca en Barcelona heeft gereserveerd om de drie- tot vierhonderd mensen, die' hun vakantie bij „Fiësta" hebben ge boekt en daarvoor reeds gedeeltelijk of geheel hebben betaald, een onderdak voor veertien dagen te verzekeren. De hotel- en overtochtskosten voor de eedupeerde vakantiegangers, die van deze gelegenheid gebruik maken zullen gezamenlijk door Martin's Air Charter èn het reisbureau „Centouri" worden ge dragen. Dit bedrag wordt thans geschat op ongeveer ÏOO'OOO. afgezien nog van de 91 nnn die de chartermaatschappij van" het Rotterdamse reisbureau te vor deren heeft van reeds uitgevoerde vluch- beloofd had mee te zullen geven om achterstallige hotelrekeningen te beta len. mogelijke aandacht aan wordt besteed.1 gebracht. Wereldrecord voor Sercu De Belgische baanrenner Patrick Ser cu heeft dinsdag in Kopenhagen het wereldrecord 500 meter met vliegende start gebracht op 29,66 seconde. Het oude record stond sinds 1955 met 29,80 seconde op naam van de Italiaan Va lentino Gasparella die zün record ves tigde op de snelle houten Vigorelli- baan in Milaan. De weersomstandigheden in de Deen se hoofdstad waren verre van vol maakt voor een recordverbetering. Op de cementen Ordrup-banen moest de wereldkampioen 1963 op de sprint bij de amateurs opworstelen tegen een krachtige wind. NEDERLANDERS VALLEN TERUG IN CANADA Het Nederlandse kwartet, dat in de eer ste twee etappes van de ronde van Ca nada tot enkele fraaie verrichtingen kwam, heeft zijn leidende positie in de derde rit van Rimouski naar Montmag- ny over 241 km moeten prijsgeven. 6e etappe werd een sprintzege voor de Fransman Cadiou, vóór de Belg Julien Delocht, de Pool Pakoy, de Russen Ku- libine en Kapitanov en de Oostenrijker Schattelbauer. Zij maakten deel uit van een kopgroep van tien man, voor wie allen een tijd werd afgedrukt van 7.57.45. De sterke Brabander Jos van der Vleuten klasseerde zich als elfde met een achterstand van bijna vijf mi nuten. Ad van Kemenade (21ste) en Ed dy Beugels (23ste) kwamen op ruim tien minuten binnen en Jan Boog ten slotte arriveerde met ruim 19 minuten achter stand op de winnaar. In het algemeen klassement nemen de Polen Paikoy en Staron de twee eerste plaatsen in. Delocht is derde. GRINDSCHEPEN ZONKEN OP IJSELMEER Op het IJselmeer zijn gistermiddag omstreeks twee uur twee schepen ge zonken. een van 350 en een van 500 ton. Beide schepen waren geladen met grint en onderweg van Duitsland naar het Friese plaatsje Schuiienburg. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Rotterdamer Hoek. De twee sche pen, het een van de heer Broersma uit Zwolle, het tweede van de gebroeders Bossenbroek, kwamen in moeilijk heden toen de wind plotseling aanwak kerde tot windkracht acht en naar het noordwesten liep. De schippers probeerden hun schepen met de kop op de wind te krijgen, maar dat lukte niet tijdig. Zij kregen veel water over. Als eerste zonk het schip van de ge broeders Bossenbroek. Binnen vijf mi nuten verdween het in de diepte. De beide broers konden worden opge pikt door een derde schip dat in de buurt voer. Zij waren juist gered toen ook het schip van de heer Broersma ging zinken. De heer Broersma, zijn vrouw en twee kin deren werden eveneens aan boord van het andere schip genomen. De dren kelingen werden in Lemmer aan wal Redevoeringen in Eist Joegoslavië De directie van Sehreiner Airways heeft verklaard, dat de serie vluchten die Sehreiner Airways op Ljubljana in Joe goslavië voor Fiësta uitvoert normaal doorgang vindt. Sehreiner Airways heeft nnmclyk een regeling getroffen waarbij twee reisbureaus nl. Eurotours in Rot terdam en Btihoma in Den Haag deze reizen verzorgen voor de toeristen met tickets van Fiësta. „RADIO NOORDZEE" BEGINT VANDAAG MET UITZENDINGEN Vanochtend om tien uur zal „Radio Noordzee" beginnen met het uit zenden van radioprogramma's vanaf het R.E.M.-platform in de Noordzee op een golflengte van 214 meter. Da uitzendtijden zijn na een reeks proefuitzendingen gedurende ruim een wees voorlopig als volgt samengesteld: van tien tot twaalf uur en van 17.00 tot 20.00 uur. De eerste vier en een half uur van deze vijf .-enduren in totaal zal „muzikaal allerlei" worden ge presenteerd. Het laatste half uur wordt gevuld met een programma van klassieke muziek. De uitzendingen zullen aanvankelijk zonder reclame plaatsvinden, omdat nog geen reclamespots voorhanden zijn. De uitzendtijden zullen worden gewijzigd wanneer de televisiezender in de lucht zal zijn, omdat radio en televisie niet tegelijk kunnen uitzenden. De 71 eigen risico met Sehreiner Airway: Eigen risico die maandag op een toestel van naar Spanje zijn gevlogen, vernamen op het vliegveld van Perpignan, dat. wanneer zij 90 gulden contant betaalden, er een mo gelijkheid was dat zij in hotels aan de Costa Brava zouden worden on dergebracht, omdat geen enkele ho telhouder meer bereid is „Fiësta" enig krediet te geven. De reisleider van het Rotterdamse reis bureau. de heer Safa. die met de „gedu peerden" naar Spanje is gereisd, had de vakantiegangers de verzekering gege ven dat hij voldoende geld bij zich had om de hotelrekeningen te betalen Bij aankomst in Spanje bleek dat hfl slechts 7000 bij zich had in plaats van de 24 000 gulden, die de heer J. A. J. Mul- derink van het Rotterdamse reisbureau Donner rukt op De uitslagen van de dinsdag gespeel de partijen in de zevende ronde van de grootmeestergroep in het I.B.M.- schaaktoernooi te Amsterdam luiden: Van Geet (Ned.)-Donner (Ned.) 0-1; Lehmann (W.-Dld.)-Dückstein (Oost afg Barcza (Hong.)-Kuijpers (Ned.) 0-1; Van Scheltinga (Ned.)-Larsen (Den.) Enevoldsen (Noorw.)- Pirc (Z.-Sl.) 1-0. De stand na de zevende ronde is als volgt: 1. Larsen 5 pnt.; 2. Donner 4% pnt.3. Van Scheltinga 4 pnt.; 4. Leh mann 3% pnt. en 2 afg.; 5. Dück- stein 3pnt. en l'afg.; 6 Pirc 3% pnt.; 7. Kuijpers 3 pnt. en i afg.; 8. Enevoldsen 3 pnt.; 9. Barcza 2Vi pnt.; 10. Van Geet Vz pnt. Weinig uitvallers op eerste dag De ruim tienduizend wandelaars, deelnemen aan de 48ste Internationale vierdaagse van Nijmegen, hebben op de eerste dag uitstekend weer getroffen. Op de wegen tussen de Betuwse koren velden en boomgaarden begon tegen het middaguur het asfalt in de zon het smeltpunt te bereiken. By de Waalbrug Zoals bekend, zal in het nieuwe raadhuis van Breskens een glas-in-loodraam worden ge plaatst, naar een ontwerp van de Middelburgse kunstenaar Antoine Mes. Op de foto de ont werper bij het ontwerp op ware grootte. Het raam is thans in bewerking op een glasatelier in Noord-Brabant. HOGERE NORMBEDRAGEN WONINGWETWONINGEN De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft de gemeentebe sturen medegedeeld, dat de normbe dragen, die voor de onderhoudskosten en voor de algemene onkosten als jaarlijkse exploitatiekosten voor wo ningwetwoningen in aanmerking wor den genomen, zijn verhoogd. De verhoging, die geldt vanaf 1 juli 1964, bedraagt 25 voor de onder houdskosten en 4 voor de algemene onkosten. Met ingang van die datum zijn de normbedragen vastgesteld op: 170, 155 en 28 gulden, respectievelijk voor onderhoudskosten van vooroor logse woningen en naoorlogse wonin gen en voor algemene onkosten. Deze bedragen gelden voor woningen in eersteklasgemeenten. Voor tweede klasgemeenten zijn de bedragen res pectievelijk 160, 145 en 27 gulden en voor derdeklasgemeenten 150, 135 en 26 gulden. Met betrekking tot de voor 31 decem ber 1945 tot stand gekomen woning wetwoningen heeft de minister goed gevonden, dat de helft van het bedrag, van de op 1 juli 1964 van kracht ge worden huurverhoging, evenals bij de huurverhoging van 1 september 19G2, wordt gestort in de reserve voor bui tengewoon onderhoud en woningver betering. PER 1 JANUARI REGIONAAL NIEUWSPROGRAMMA OP DE TELEVISIE Met ingang van 1 januari 1965 zal de N.T.S. regelmatig een regionaal nieuwsprogramma uitzenden. Ge streefd wordt naar een wekelijkse uit zending van 20 minuten. Hiermede wordt de eerste fase in de ontwikke ling van de regionale televisie gerea liseerd. Dit zijn de voornaamste conclusies van het overleg dat dezer dagen plaatshad tussen enerzijds de pro grammacommissie van de N.T.S. er anderzijds een delegatie van de ad viesraden van de Regionale Omroe pen Noord en Zuid (RONO en ROZ) De delegatie werd geleid door de bei de voorzitters, de heren dr. H. G. W. van der Wielen en ir. F. C. M. Wijf fels. Voor de samenstelling van het regio nale nieuwsprogramma zal een werk groep verantwoordelijk zijn waarin naast N.T.S. en omroeporganisaties ook de regionale adviesraden verte genwoordigd zullen zijn. Op de weke lijkse vergaderingen van deze werk groep zal ook de coördinatie van alle televisieprogramma's over regionale onderwerpen behartigd worden. Met de uitvoering van de te filmen reportages van regionale gebeurtenis sen worden N.T.S.-redacteuren belast, die gedetacheerd zullen zijn bij resp. de RONO te Groningen en de ROZ te Maastricht. De redacteuren zullen te zelfdertijd optreden als tipgevers met betrekking tot gebeurtenissen in de regio welke nationale nieuwswaarde bezitten en deswege in het N.T.S.- Journaal worden uitgezonden. Ofschoon de adviesraden van de re gionale omroep formeel geen status hebben inzake televisie heeft de N.T. S. het niettemin op prijs gestéld beide colleges van meet af te betrekken bij de ontwikkeling van de regionale te levisie. In het regionale nieuwspro gramma zal in de toekomst ook regio naal nieuws worden opgenomen uit andere delen van Nederland dan die welke tot het werkgebied van RONO en ROZ behoren. Het legioen wandelaars trekt met frisse moed in de vroege ochtend over de Waalbrug de verte tege- moet. wachtte een uitgelezen schare voor namelijk jeugdige vrouwelijke geïnteres seerden om de binnenkomenden een voorproefje te geven van de huldebetui gingen in de komende dagen. In de Betuwe betuigden langs de kant velen hun sympathie met de vierdaagse door koel water naar de bezwete pas serenden te spuiten. In Eist, het cen trum van de eerste dag, waar vele vier- daagsewegen samenkomen, hielden de burgemeester van die plaats en enkele organisatoren langdurige redevoeringen. Het luchtmachtorkest en een Canadees militair korps hield het ritme van de wandelaars in de gewenste cadans. De buitenlanders, onder wie tal van folkloristische gestalten uit Zwitserland. Duitsland en Israël, vonden de doortocht door dit lage deel van Nederland een bijzondere belevenis. Het aantal uitval lers zal waarschijnliik niet hoog zijn. Aan het einde van de eerste dag van de vierdaagse van Nijmegen hadden zich 10.733 wandelaars bij de controle afge meld. Dit betekent, dat er 129 deelne mers óf niet zijn gestart óf zijn uitge vallen. GEVANGENISSTRAF VOOR SUBSTITUUT-OFFICIER VAN JUSTITIE De rechtbank in Den Haag heeft gis termorgen de 46-jarige substituut of ficier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam mr. R. L. H. veroor deeld tot een gevangenisstraf van veertien dagen en ontzegging van de bevoegdheid een motorrijtuig te bestu ren voor de tijd van een jaar. Bewezen werd geacht, dat verdachte in ue nacht van 13 op 14 juni van vo rig jaar onder invloed van sterke drank een auto had bestuurd en dat hij opzettelijk niet had voldaan aan een bevel van de politie. Verdachte was op een verjaardags feestje van een college geweest en had vervolgens een nachtclub bezocht. Hij werd door de politie aangehouden, omdat hij slingerend reed. Inplaats van te stoppen ging H. er plotseling met zijn auto vandoor, doch hij werd in de Roelof Hartstraat klem gereden. Aan het bevel uit zijn auto te komen, weigerde hij te voldoen. Veertien dagen geleden had de offi cier van justitie tegen H. een maand ;evangenisstraf geëist, alsmede een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Naar de raadsman van verdachte, mr. J. K. Mathuisen mededeelde, zal mr. H. zeer waarschijnlijk tegen het vonnis van de rechtbank hoger be roep aantekenen. Newyorkse beurs De beurs van New York is gisteren met lagere noteringen afgesloten na een mislukte poging halverwege de middag om de bakens te verzetten. De openingskoersen waren gemengd, zakten vervolgens geleidelijk, tot er kopers kwamen opdagen. Het negatie ve peil bleef echter gehandhaafd om dat het niet erg wilde vlotten met de omze». De staalfondsen waren over het alge meen fractioneel lager. In de auto- hoek werd eveneens met verlies ge werkt. Alleen Chrysler boekte een ge ringe winst. Du Pont en Eastman Kodak maakten noteerde iets hoger. I.B.M. herstelde zich van zijn terugval bij de opening en noteerde iets hoger. De oliefondsen kwamen met gemeng de noteringen op de ticker met Barber en Socony-Mobil rond een punt lager en Tidewater en Mission Develop ment in opwaartse lijn. AKU noteerde 65 (gisteren geen no tering), Philips 42^ (42), Kon. Olie 46% (46%), Unilever 19% (J9). De omzet bedroeg vandaag 3.860.000 aandelen. Van de 1351 verhandelde fondsen waren er 428 hoger en 635 lager. De omzet op de American Ex change was 1.010.000 aandelen. De omzet aan obligaties beliep 7.010.000 dollar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4