SAIGON HEEFT VRIJHEID VAN HANDELEN Meer hulp van V.S. Contact met 9 ingesloten mijnwerkers van kalksteengroeve bij Champagnole Amerika mikt op maan Toerist ontdekt stilaan Zeeuws „achterland' Kroesjtsjew bereid concessies te doen VERKLARING VAN ZUIDVIETNAMESE PREMIER: (ook militair Taxichauffeur slachtoffer van Parijse overval Reddingsactie kan beginnen Als multilaterale kernmacht geen valkuilen'bevat KROESJTSJEW WIL ERHARD SPREKEN Men komt als er accommodatie is rr Status-opera 207e jaargang - no. 176 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P van Walstraat 58-60 2911 Zierikzee de Velde, P. B. den Boer tel. 2355 (b g.g. red. 3508, ed. tel 2425. adm. tel. 2094 i W. de Paeter. Hoofdredactie: W Leertouwer en O. A de Kok adv. 3647/3643): Middelbare: Markt 51. tel. 3841 (b.gg. re t Adv. pr. 32 ct. p. mm. Mm. p. adv. 4.80. Ingez. med. 3 i Woensdag 29 juli 1964 Amerikanen in leeuwsch- Vlaanderen Pagina 2 Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel n Premier Ngoeyen Khan van Zuid-Vietnam heeft de pers gis teren meegedeeld, dat zijn rege ring „vrijheid van handelen" heeft wat betreft een mogelijke aanval op Noord-Vietnam. Op vragen over berichten, dat er grote meningsverschillen zouden bestaan tussen Washington en Saigon over een dergelijke aan val, zei de premier, dat er geen problemen zijn en ook niet twee gedragslijnen. „De regering der Verenigde Staten en die van Zuid- Vietnam hebben in deze oorlog hetzelfde doel". De Zuidvietna- mese premier gaf echter geen rechtstreeks antwoord op de vraag, of Saigon en Washington het eens zijn over de middelen ter bereiking van dit doel. Van gezaghebbende Amerikaanse zijde is gezegd, dat de maandagavond bekend gemaakte grotere Amerikaanse militaire en niet-militaire steun aan Zuid-Vietnam een gevolg is van grotere activiteit van de communistische Vietcong en de toe nemende kracht van de guerrillabewe ging. (Volgens Amerikaanse functiona rissen zal de Amerikaanse hulp „aan zienlijk" vergroot worden). De Noordvietnamese minister van de fensie, generaal Vo Ngoeyen Giap, heeft volgens het Noordvietnamese gersbureau gezegd, dat de Verenigde taten een politiek negatieve stap doen door meer troepen naar Zuid- Vietnam te zenden. Want hoe groter de Amerikaanse strijdmacht in Zuid- Vietnam zou zijn, hoe meer het „bij zondere" karakter van de oorlog zou vervagen. Van Zuidvietnamese militaire zijde is meegedeeld, dat gisteren drie Ameri kaanse officieren om het leven zijn ge komen toen hun voertuig op een mijn reed. Dit gebeurde 30 km ten zuiden Drie gemaskerde, bandieten hebben gis termorgen vroeg in de lobby van het luxueuze Plaza-Athenee hotel in l'arijs vitrines met juwelen leeggeroofd. Zij wisten aan de politie te ontkomen na eerst een taxibestuurder met machine- geweervuur gedood te hebben. Politiecommissaris Jean Morin ver klaarde dat de gestolen juwelen, voor namelijk uit de vitrine van de Newyork- se juwelier Harry Winston, ongeveer 280.000 frank waard zijn. Het was de zevende grote juwelendief- stal die dit jaar in Parijs plaatsvond. Vijf dagen tevoren hadden bandieten de juwelierszaak Clerc in Monte Carlo voor 9.5 miljoen dollar aan juwelen'beroofd, de grootste bult die ooit in Monaco of Frankrjjk is gemaakt. Volgens de politie verschenen kort na één uur in de morgen vier mannen in een zwarte Citroen voor het hotel, dat aan de Avenue Montaigne vlak bij het modehuis Dior staat. Een man bleef in de wagen, terwijl de anderen naar binnen gingen. Zij deden maskers voor en betraden de hal van het hotel, waar tijdens de modeshows veel rijke Ame rikaanse en andere buitenlandse kopers verblijven. Twee bandieten hielden de beide nacht portiers en een onbekende Amerikaan, die juist de lift wilde nemen, onder schot, terwijl de derde bandiet met een hamer het pantserglas van de Winston vitrine te lijf ging. Toen dit niet lukte trok hij zijn pistool en schoot het glas kapot, evenals dat van twee andere vi trines. In één daarvan lieten de boeven een paar oorbellen van bijna 50.000 frank liggen. Toen de overvallers het hotel verlieten, stopte toevallig een patrouilleauto van de politie met een geüniformeerde be stuurder en drie agenten in burger voor een stoplicht in de buurt. De bestuurder van de dieven toeterde om zijn makkers te waarschuwen en één van hen vuurde met een machine pistool op de politiewagen. De kogels gingen door de voorruit van een gepar keerde taxi en troffen de bestuurder, de 36-jarige Henri-Eugene André. André stierf later in het ziekenhuis. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. van Saigon. De Amerikaanse verliezen in Zuid-Vietnam sinds januari 1961 zijn volgens deze zegslieden 166 doden, 17 vermisten en 1030 gewonden. Nieuwe crisis? Volgens diplomatieke waarnemers in Washington maakt de Amerikaanse regering zich zorgen over een moge lijk nieuwe regeringscrisis in Zuid- Vietnam, die de derae zou worden in een half jaar tijds. Generaal Khan zou onder druk staan van zijn tegenstanders in het leger en van de „Dai Viet'-partij. die hem ver wijten te afhankelijk te zijn van de drijf veren van de Amerikaanse politiek voor het voeren van de oorlog. Generaal Khan zou gedwongen zijn te spreken over aanvallen tegen het noorden, zelfs al zou hij weten hiertoe niet bij machte te zijn. Onlangs is gemeld, dat het Zuidvietna mese staatshoofd, generaal Mïnh, in een toespraak heeft gepleit voor een Zuid vietnamese politiek die losser staat van die der V.S. De Amerikaanse pers ten slotte, maakt hoe langer hoe meer gewag van geruch ten over een nieuwe staatsgreep in Sai gon. CAPSULE VAN LENGEDE OP WEG NAAR KALKGROEVE Dit is het vierde piereiland, dat don- derdagnacht ran de Verolmewerf op Roozenburg naar Scheveningen zal worden gesleept. Reddingsploegen hebben gister avond positief vastgesteld dat er overlevenden zijn onder de 14 mannen die van de buitenwereld zijn afgesloten door een instorting in een kalksteengroeve nabij Champagnole in Frankrijk. Laat in de avond slaagde men erin de afgeslotenen met een microfoon te bereiken en bleek dat er negen overlevenden zijn. De voorman sprak door de microfoon en zei acht overlevenden bij hem te heb ben. Deskundigen die geluidsinstallaties door de geboorde gaten naar binnen in de berg hebben laten zakken hebben gister avond plotseling antwoord gekregen op hun signalen. Vijf kloppen van buitenaf werden van binnenuit duidelijk beant woord. Door dezelfde gaten liet men een gewone microfoon zakken om met de overlevenden van het ongeval te kunnen spreken. Een der ingesloten mijnwerkers, de op zichter André Martinet, gaf door een neergelaten microfoon de namen van acht andere mannen op, die zich hij hem in de buurt bevinden. Martinet waarschuwde om niet te luid te spreken, uit vrees dat door teveel ge luid gesteente zou kunnen losraken. Op twee nieter afstand had reeds een in storting plaatsgehad. De bewuste microfoon was tot een diep te van 68 meter neergelaten. Voorman André Martinet zei dat er twee broers onder de overlevenden waren, André en Michel Jacques, De groep bevindt zich Er wordt koortsachtig gewerkt door reddingsploegen om de Ut mijnwer kers te bereiken, die maandag na een instorting in een kalk mijn bij Champagnole werden ingesloten. In spanning wordt bij de ingang van de mijn afgewacht of de reddings actie zal slagen. Over hun toestand is nog niets bekend noch over het lot van de andere mannen die door de instorting van de buiten wereld werden afgesloten. Wel werd vernomen dat de negen over levenden ongedeerd waren en slechts te lijden hadden van kou. Zeven van hen zijn getrouwd. Men schat dat het nog 36 tot 48 uur zal duren om hen uit de mijn te bevrijden. Er zijn lampen en een telefoon naar be neden gelaten opdat de mannen met de buitenwereld in contact kunnen blijven. Lengedecapsule De stalen capsule die vorig jaar is gebruikt om ingesloten mijnwerkers te redden uit de Mathilde-ijzermijn te Lengede, is gisteren op transport gesteld naar Champagnole. Twee Duitse deskundigen zijn meegestuurd. In november 1963 zi]n met deze capsule 11 mannen gered die 13 dagen en 18 uur op grote diepte ingesloten hebben ge zeten. De uitgestuurde Duitse deskundigen. Kurt Troesken en K. Mogwitz, zijn ook boorspecialisten. „De reddingscapsule komt op de tweede plaats. Het eerste probleem is te boren tot waar zich over levenden bevinden", lichtte een woord voerder van de Duitse rampendienst toe. Geen boren Volgens de Duitse woordvoerder hebben de Fransen om de capsule van Lengede gevraagd. Z\j hebben niet 0111 de gigan tische boren gevraagd die zijn gebruikt om de mannen van Lengede te bereiken. Kwestie der kernwapens De Russische premier Nikita Kroesjtsjew heeft gisteren in Mos kou tegenover de Britse minister van buitenlandse zaken, Reginald Butler, verklaard dat zijn land bereid is een minder harde koers te volgen voor het bereiken van een overeenkomst tegen de ver dere verspreiding van kernwapens. Dit is in betrouwbare kringen ver nomen. Kroesjtsjew zou hiertoe bereid zijn, ondanks het westelijke plan tot op-; richting van een multilaterale kern-' macht, zo zou hij Butler tijdens een; drie kwartier durende bespreking heb ben meegedeeld. Kroesjtsjew zou volgens de kringen Butler voorts hebben meegedeeld dat Moskou zijn vredesactiviteit inzake Laos niet zal staken voordat het ant woord krijgt op de oproep tot het hou den van een nieuwe 14-landenconfe- rentie over Laos. Butler, wiens bezoek aan Moskou zijn eerste is. verklaarde naar de Russische hoofdstad te zijn geko men om Rusland het dreigement, zich terug te trekken als mede voorzitter van de conferentie van Genève van 1962 als de nieuwe op roep tot een conferentie niet opge^ volgd wordt, niet te laten uitvoe ren. Volgens de kringen zou Kroesjtsjew, zijn ongenoegen over de afloop van de Russische vredespogingen voor Laos hebben uitgedrukt. Op het punt van het voorgestelde plan tot verhindering van de verdere ver spreiding van kernwapens toonde Kroesjtsjew zich meer toeschietelijk. Premier Kroesjtsjew en bonds kanselier Erhard hebben zich be reid verklaard tot een Westduits- Russische topgesprek, zo heeft de Westduitse regeringswoordvoer der gisteren bekendgemaakt. Hij deed dit nadat Alexei Adzjoebei, de schoonzoon van de Russische eerste minister en hoofdredacteur van het Sowjetregeringsblad Iz- westja, prof. Erhard in een ge sprek van anderhalf uur had mee gedeeld, dat zijn schoonvader een gedachtenwisseling tussen de twee regeringsleiders nuttig acht. De Westduitse bondskanselier had al eerder te kennen gegeven, dat hij ge negen was tot een ontmoeting met de Russische leider. Volgens de Westduitse regerings woordvoerder Von Hase heeft Erhard niet een officiële uitnodiging gedaan. Moskou zou de volgende stap moeten doen. Gezaghebbende Westduitse kringen zijn van mening dat de Russen moe ten beslissen of zij akkoord gaan met een topgesprek in Bonn zonder vooraf- opgestelde agenda. Op deze wijze zou de bondsregering bij een bezoek van Kroesjtsjew op het hoogste niveau de kwestie van de hereniging van Duits land kunnen opnemen. Moskou huldigt sinds jaren het standpunt dat de kwestie alleen tussen West- en Oost- Duitsland kan worden geregeld. Nieuwe staking bij Alitalia ,De bond van vliegers van de Italiaan se luchtvaartmaatschappij „Alitalia" I heeft een staking van 78 uur afgekon digd, die op 31 juli om 18 uur zal in gaan. Tot de staking Is besloten na- 1 dat besprekingen over vernieuwing van de collectieve arbeidsovereen- komst door de bond waren afgebro ken. Slap Doorui! Kroesjtsjew zou zich volgens de krin gen niet meer tegen bespreking van een plan tegen de verspreiding van kernwapens verzetten als het plan voor de multilaterale kernmacht geen valkuilen voor Rusland zou bevatten en de westelijke landen dit zouden garanderen. De veranderde houding van de Rus- Isische premier wordt door westelijke waarnemers als een stap vooruit uit gelegd. Butler zou Kroesjtsjew meegedeeld hebben dat het westen niet tegen een nieuw 14-landen geprek over Laos ge kant is als de Pathet Lao zich, op de oude posities terugtrekt, een wapen stilstand in Laos totstand komt en de communisten de neutralistische rege ring van premier Soevanna Foema erkennen. Butler en Kroesjtsjew zou den het erover eens zijn dat een ver- (bod op kernwapenverspreiding vooral 'van toepassing moet zijn op het Mid den-Oosten. Duitsland Over de kwestie-Duitsland zou ook gesproken zijn, maar volgens 'n zegs man kwamen de beide partijen op dit punt niet dichter bij elkaar. Met behulp van een krach tige Atlas-Agenaraket heb ben de Amerikanen gisteren van Cape Kennedy een ruim tevoertuig „Ranger 7" ge lanceerd dat foto's moet ma ken van de maan. Aan boord van de ..Ranger 7" bevinden zich zes televisiecame ra's, die als alles goed gaat. fo to's van dat deel van het maan oppervlak zullen maken waarop het ruimtevoertuig te pletter zal slaan. Na twaalf mislukkingen alle schoten in de richting van de maan hoopt het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimte vaart nu goede foto's van het maanoppervlak te krijgen. Zij /eft die close-ups hard nodig om een plek op de maan te vin den waar Amerikaanse ruimte vaarders zouden kunnen landen. Binnen zes minuten was de „Ranger 7", die 363 kilo weegt, in een baan op 185 km van de aarde. Hij koerste naar West- Afrika, waar de motor van de tweede trap van de raket vol gens plan ontbrandde voor het definitieve schot op de maan. De geleerden hopen de batterij van zes camera's aan boord van de „Ranger 7" vrijdagmorgen vroeg in werking te stellen. Na precies dertien minuten en 49 seconden moet het ruimtevoer tuig dan tegen het maanopper vlak te pletter slaan. Het bureau voor lucht- en ruim tevaart heeft meegedeeld dat de Ranger 7 zich ïn een goede baan bevindt. Zelfs zonder de drie cor recties. die op het programma staan, zou het ruimtevaartuig de maan bereiken, aldus werd ge zegd. „Zeeland recreatieland" zingt Jaap Fischer in zijn aan de dichting van het Veersegat ge wijde ballade en het begint er stilaan een beetje op te lij ken, dat Zeeland één groot re creatieland wordt. Aan de kust althans, van Scharendijke op Schouwen tot aan de Zwingeul is geen dorp meer te vinden zonder V.V.V., zonder hotels, pensions of kampeerterreinen. Maar hoe is het intussen met het „achterland"? Zal dit in de toekomst een grotere plaats gaan innemen bij het opvangen van de toeristenstroom, of zal de drukte zich geheel concen treren op de stranden, het Veer- se Meer en de gebieden, die daar direct achter liggen? Als we hier het woord „achterland" gebruiken bedoelen we die gebieden aar de grote toeristenstroom met name het verblyfstoerisme tot op dit moment nog aan voorbijgaat: do Zak van Zuid-Beveland, Tholen, Dui- veland, oostelijk Zeeuwsch-Ylaande- ren. Er is op dit punt een begin van een kentering te bespeuren. In de eerste plaats is er sprake van een natuurlijke ontwikkeling: de kust raakt vol, of. naar de smaak van de op rust gestelde toerist, te druk. Dan zijn er allerlei gemeentelijke en par ticuliere (V.V.V.-werk) initiatieven aan te wijzen, die de nog niet zo druk bezochte gebieden aantrekke lijker maken en er de aandacht op vestigen. Een paar voorbeelden: de recreatieve bestemming, die aan het krekengebied bij Ouwerkerk op Dui- veland is gegeven, de bouw van een bungalowpark en het reeds in ge bruik genomen kampeerterrein bij Baarland, het strand bij de Kaloot (Borssele) waar men gedurende het weekeinde al moeilijk meer over een „rustig plekje" spreken kan. Toenemende vraag De voorzitter van V.V.V. Axel, de heer J. C. Vink, verklaarde ons zelfs, dat in oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen het tekort aan zomerhuisjes en pen sions knelpunt is geworden „De vraag is groter dan het aanbod", al dus de heer Vink, „en die vraag neemt nog steeds toe". Intussen hebben de drie V.V.V.'s die de streek rijk is Temeuzen, Axel en Hulst de handen ineen gesla gen. Met de hulp van de verschillen de gemeenten wil men documentatie mappen samenstellen en een goed verzorgde streekfolder uitgeven, die naar men hoopt voor het volgende seizoen zal kunnen uitkomen. Vijf gemeenten uit de streek hebben intussen hun medewerking toege zegd. Een zelfde tendens is te signa leren op de Bevelanden, waar de sa menwerkende V.V.V.'s in oktober a.s. definitief gestalte hopen te geven aan een fraai uitgevoerde streekfolder Heeft men in dit ..achterland" de kust van Noord-Beveland en het ge bied rond het Veerse Meer blijft dus even buiten beschouwing tot voor kort in hoofdzaak te maken gehad met dagtoerisme, thans begint zich Een ambitieus plan, dat de commis- sie-Reeser aan staatssecretaris Van de Laar heeft voorgelegd: een nieuwe opera, een nieuw gebouw, eigen orkest, koor plus ballet, een hoofdige leiding, overheidsexploitatie. Jaarlijks tekort (afgezien van de bouwkosten): tien miljoen. Daarnaast stichting van enkele kleinere opera gezelschappen voor de provincie, in stellingen die tevens moeten fungeren als een soort oefenschool voor jonge solisten om ervaring op te doen Het spijt ons: een plan als dit wekt bij ons men zal ons nu wel a-cultureel noe men een gevoel van onbehagen, Nederland is een land zonder opera cultuur (geen schande, wij hebben an dere zaken, die b.v. traditionele ope- ralanden niet hebben), het is hier zelden goed gegaan mei Nederlandse gezelschappen en de jongste misluk kingen van de Nederlandse Opera passen keurig in dit beeld. Wil men nu gaan saneren, dan behoren twee vragen allereerst aan de orde te ko men: moet een opera in Nederland vergelijkbaar zijn met instellingen in landen, waar wél een traditie is? En voorts: past ae ope ra nog in het huidige cultuurbeeld. met andere woorden, is hier sprake van t eigentijdse kunst vorm, waarvoor tien miljoen per jaar zonder meer verantwoord zijn? Beide vragen kunnen naar ons gevoel niet zonder meer met een „ja" worden be antwoord: we geloven, uat men in het eerste geval de moed behoort op te brengen te erkennen, dat deze kunst vorm in Nederland onvoldoende res pons heeft, in het tweede geval schijnt ons, dat bij de voorstanders een op het verleden geënte conceptie van he dendaagse cultuur een belangrijke rol speelt. Het vreemde is echter, dat de beide hier aangestipte vragen zelfs niet eens worden gesteld. Er is blijkbaar in Nederland een groep mensen van mening, dat in ons land een op internationaal peil staande opera zonder meer noodza kelijk is. Maar zijn de overwegingen wel zuiver? Begint het er zo lang zamerhand niet op te lijken, dat de opera een soort „statussymbool" van de natie is geworden? Een hoog cul tureel land als het onze kan zich zo ziet het er althans naar uit in deze opvatting niet permitteren op ope- ragebied een tweederangs land te zijn. Dat past immers niet in een pa troon, waarin schitterende orkesten en glorieuze Holland-festivalconcerten de aandacht trekken. Maar men be- grijpe goed: hier is dan sprake van een soort statuszoekerij. Dergelijke verschijnselen ziet men in andere lan den ook wel: sommige ontwikkelings landen stichten ten koste van vele miljoenen scheepvaartlijnen en lucljl- j vaartbedrijven, omdat men anders (niet mee kan doen, in Turkije maak- ten we onlangs een voorstelling mee |van een (overigens slecht) nationaal ballet, met vee! vertoon geannon ceerd, alsof men wilde zeggen: ook wij kunnen meedoen aan het westerse cultuurleven We zijn eerlijk gezegd bevreesd, dat dergelijke prestige overwegingen rond de opera in Neder- ijland thans een belangrijker rol spelen dan strikt culturele. Indien dit zo zou zijn, dan betekent dit echter in feite, dat men bezig is met het stichten van een schijncultuur zonder werkelijke voedingsbodem. Bovendien krijgt al dus het begrip cultuur een fixatie in bepaalde vormen: operavoorstelling, concert, toneelvoorstelling. Een fixa tie, die in wezen een vergissing is. I Helaas wordt zij steeds meer ge maakt. Gelukkig heeft de staatssecretaris nu reeds een voorbehoud gemaakt ten aanzien van dit ambitieuze plan van de commissie-Reeser. Hij heeft namelijk verklaard vooral aandacht te zullen schenken aan net tweede deel van het rapport, waarin enkele mogelijkheden worden geschetst voor een voorlopige fase van een opera- beoefening. Dat lijkt ons een verstan dige opmerking. El zijn in Nederland heel wat urgentere zaken op cultureel gebied nodig dan de stichting van dit randstedelijk status-Bayreuth a raison van tien miljoen gulden per jaar. Er is geen behoefte aan een nationale culturele statuspolitiek daar wordt 'Ja! genoeg aan gedaan maar aan leen beleid waarmee de kunstzinnige vorming van ons volk zo breed mo egelijk wordt gediend. „Mijn spelen is leren, mijn leren is spelen", dichtte de vervelende Hieronymus van Al- p'nen, daarmee een ..geestesmerk" van de Nederlander formulerend. We moeten echter eerst maar eens leren te spelen. Zolang we dat niet kunnen j'is een tien-miljoenopera niet nodig, ;iwe zijn nog niet eens aan de „Drie- stuiversopera" toe in de Zak van Zuïd-Beveland lang zaam een pensionwezen te ontwikke len. Het idee van de „boerenpen- sions", de stadsmens komt op die manier het best in contact met het leven op het platteland en boerderij eertijds mislukt, heeft een nieu we impuls gekregen, nu hiervoor sinds kort in Heinkenszand en Nisse gelegenheid bestaat. Vol „Het eigen vervoer speelt ook een grote rol", aldus de lieer P. van Be- veren van de V.V.V. te Zierikzee, „nu steeds meer mensen over epn eigen vervoermiddel beschikken geeft men er vaak de voorkeur aan in het stillere achterland te zitten, terwijl men toch snel de kust kan bereiken. In Zierikzee bijvoorbeeld zaten deze «eek alle hotels vol en hebben we de mensen naar buiten moeten br< i- gen, naar Schuddebeurs en Noord- gouwe". Op Tholen, waar het accent sterk valt op het weekendtoerisme de sportvissen] is eveneens een be ginnend verblyfstoerisme te signale ren. hotelgasten, maar vooral kam- (Zie slot pag. 2 kol. 3) Senaat akkoord met t.h. Twente De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Tl». H. Bot, zegde de Eerste Kamer gisteren tijdens het debat over de t.h. Twente, alsnog over leg zal worden gepleegd tussen de ho gescholen in Delft, Eindhoven en Drie- nerlo over het op elkaar afstemmen van de studieprogramma's. Hij verdedigde de compensatie, die aan Twentse ouders zal worden verleend om dat de in Drienerlo studerende kinderen ook op de campus zullen moeten wor den gehuisvest Bij deze huisvesting evenals bij de personeelsbezetting van de hogeschool, zijn geen andere maat staven aangelegd dan die thans bij an dere instellingen van het hoger onder wijs gelden, aldus de bewindsman De praktijk zal moeten leren welke principiële bezwaren tegen het verblijf op de campus aanvaard kunnen worden. De minister dacht hierbij aan plaatse lijke nauwe familiebanden, bijzondere karaktereigenschappen van de student of bezwaren van godsdienstige aard Evenals de hele opzet van de hogeschool als campus is het baccalaureaatsexamen in de technische wetenschappen een ex periment waarvan de resultaten zullen moeten worden afgewacht. De student zal met de voornaamste begrippen van de maatschappijleer vertrouwd worden gemaakt, waarbij door een team van deskundigen verscheidene aspecten van actuele onderwerpen zullen worden be licht. In aansluiting hierop zullen de studenten jaarlijks een stage in het be drijfsleven moeten doormaken Het wetsontwerp werd met algemene stemmen door de Eerste Kamer' aan vaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1