ZELANDICA Zeeuwse bibliothecaresse staat in Surinaamse bibliotheek LEZERS SCHRIJVEN Machinezelter Zó moet het juist niet PERTl Mej. Marijke Ballintijn bij C.C.S. te Paramaribo EXAMENS Lewedorpse Boys: geen problemen VAKANTIE? GA FIETSEN. Rijwielcentrale. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 23 JULI 1964 PROV1EC1ALB ZEEUWSE COURANT t „Veel prettiger dan in Nederland" PARAMARIBO Aan de Steenbakkerijstraat 42 te Para- maribo woont Marijke Ballin tijn uit Zeeland. Marijke is bi bliothecaresse en ze werkt bij het Cultureel Centrum Surina me (C.C.S.) te Paramaribo. Zij is op 24 april 1963 voor twee jaar door de Sticusa in Amster dam uitgezonden. Wij vroegen haar: „Hoe bevalt het werk je hier in Paramaribo?" Marijke: „Ik werk hier veel prettiger dan in Nederland. Je werkt hier veel vrijer en je bent niet aan zoveel re gels gebonden als in Nederland. Een van de vele prettige dingen in Surina me is. dat de mensen veel spontaner zijn in hun oordeel, ze vragen veel meer om advies. Mijn opleiding komt in dit land veel beter tot zijn recht. De verstandhouding tussen mij en mijn Surinaamse collega's en assis tenten is ook prima. Men is hier over het algemeen recht door zee, en dat mag ik wel". Vraag: „Wat zijn je ervaringen met het lezerspubliek in Suriname?" Marijke: „Men leest hier minder dan in Nederland. Een van de oorzaken hiervan is. dat het weer in Suriname veel beter is. Trouwens in Neder land leest men 's zomers minder dan 's winters. De grootste groep lezers vindt men hier onder de jeugd. Mis schien omdat ze verplicht zijn te Ie- Examens vakopleiding bakkersbedrijf Geslaagd voor de examens van de Stich ting Vakopleiding en Examens in het Bakkersbedrijf, afgenomen in de tech nische school te Terneuzen: Vakbekwaamheid: J. Basting, Retran- chement, A. Buysse, Sluis, L. Dekker, Terneuzen. J. Hageman, Clinge, E. van Hauten, St.-Jansteen, P. van Immer- seèl, Graauw, F. L. Janssen, Hulst, B. Wedekind, Wemeldinge. Gezel' J. Baarends, Bergen op Zoom, G. Bogaart, Walsoorden, J. Buyze en W. van Driel, Zaamslag, C. Dev. W. de Fouw en P. v. d. Maale, Hoek, J. M. van Leuven, Vogelwaarde, J. W. Herman, Axel, W. Maes, Hoofdplaat. F. Ver- eccken Sas van Gent. F. Vermandel, Koewacht, T. Wisse. Terneuzen. Halfwas: C. van Damme, M. de Roo, J. v. d. Velde, Terneuzen, R. Hermans en E. de Wit. Clinge, V. Lippens en F. Wijf fels, Aardenburg, F. Platteeuw, Hoek, W. van Gorsel OoStburg, J. Moggré, Biervliet. Oriëntatierit V.V.V. De dezer dagen door de plaatselijke Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer te Zuidzande gehouden oriëntatierit heeft waarschijnlijk te lijden gehad van de tropische warmte, waardoor velen lie ver het koele water opzochten dan zich nog meer te verwarmen met een fikse fietstocht. Een betrekkelijk klein aantal deelnemers meldde zich aan de start om te trachten met zo weinig mogelijk strafpunten het eindpunt te bereiken. De prijsuitreiking vond des avonds plaats in hotel „De Zwaan" door waarnemend burgemeester A. Luteijn. De uitslag was bij de fietsen: 1 Sartoenie van Haren, 48 strafpunten; 2 Tinie de Veij, 68 straf punten; 3 Riekje Bril, 68 strafpunten; 4 Hannie le Grand, 92 strafpunten; 5 Ria le Grand, 96 strafpunten; 6 Ria Alme- kinders, 112 strafpunten; 7 Annie Ver sluis, 117 strafpunten; S Marina Goede- gebuur; 118 strafpunten; 9 Piet var Melle, 132 strafpunten en 10 Erich Salo me. 194 strafpunten. Bij de bromfietsen was de uitslag: 1 G. de Badts, 2 straf punten: 2 G. Hubregtse, 6 strafpunten, 3 E. Piicke, 6 strafpunten, 4 J. van de Water, 7 strafpunten. 5 A. van Pamelen, 9 strafpunten, 6 A. Jansen, 13 straf punten, 7 J. Colijn, 16 strafpunten, 8 J. Casteleijn, 52 strafpunten, 9 A. Rosen- daal, 72 strafpunten en 10 A. de Hulster 83 strafpunten. zen. Het probleem dat zich hier voor doet, is dat de meeste boeken niet zijn aangepast aan de Surinaamse omgeving. De schoolboeken zijn ook Nederlands georiënteerd. Hierdoor wordt het moeilijker voor het voor stellingsvermogen van een Surinaams kind. De kinderen hebben nooit sneeuw gezien en weten nift wat een kachel is. Verder komen hier veel leerlingen van de algemene middel bare school (a.ms.)". Vraag: „Hoe vind je het land en zijn inwoners?" Marijke: „Het is mrj enorm meege vallen. Als je uit Nederland ver trekt moet je voor allen dingen open staan. Men moet Suriname niet gaan vergelijken met Nederland. Vele Ne derlanders zeggen dat je hier niet uit kunt gaan, maar dat vind ik onzin. Wij (C.C.S.) organiseren genoeg. Op het gebied van amateurtoneel wordt hier veel meer gedaan dan in Neder land, en de Surinaamse gezelschap pen doen niet onder voor de Neder landse. Er zit hier onnoemelijk veel talent, vooral op het gebied van beeldhouwen. Je kennissenkring is hier veel groter dan in Nederland. De mensen zijn hier ontzettend gastvrij. Dat laatste slaat meer op de Creool se bevolkingsgroep. Want met de Hindoestanen kom je niet verder dan een oppervlakkige kennismaking". Vraag: „Waarom maak je een verge lijking tussen deze twee bevolkings groepen?" De lach die tot nu toe op Marijkes gezicht zichtbaar was, ver dwijnt. Ernstig naar mij kijkend be gint zij met stemverheffing te praten over de racidale verhoudingen in Su- Iiger dan een Nederlander vfu gekwetst. De mensen zijn hier niet zo materialistisch als in Nederland en je leeft hier niet zo gejaagd". Vraag: „Wat is je leukste belevenis in Suriname?" Marjjke: „Ik vond de vliegreis mijn eerste van Paramaribo naar Nle- kerie iets geweldigs. Het was een klein toestel, er konden maar twee passagiers in. Het is toch fantastisch om naar huis te schryven dat Je met een privétoestel naar een andere stad bent gevlogen! Het zal daar wel in druk hebben gemaakt'" jH prek als vi nl" mens helemaal ben" veranderd (ik ben veel vrolijker geworden, maar hoe kan het ook anders met zulk mooi weer). Ik ben enorm blij 'lat ik dit gedaan heb. Het is hier heerlijk. De meeste Nederlanders die ik ken, willen niet terug als hun contract is afgelopen. Ik zal wel terugkeren, maar voorlopig nog niet". Expositie V.V.V. in Ouwerkerk De jonge en springlevende V.V.V. Ouwerkerk organiseert in de komende weken een foto- en schilderijententoon stelling. Deze wordt opgezet in het speellokaal van de kleuterschool. Bur gemeester A. A. van Eeten van de gemeente Duiveland zal deze expositie morgenavond (vrijdag) om acht uur voor het publiek open stellen. De heer C. P. van Luyk uit Brouwers haven is aan de Technische Hogeschool in Eindhoven geslaagd voor het prae- deutisch examen werktuigbouwkunde. Spanning Over haar komst naar Surina me vertelde zij het volgende: „Ik heb altijd naar het buiten land gewild, omdat ik graag on der andere volken woon. Maar in verband met mijn opleiding ben ik aangewezen op Neder landssprekende gebieden. Het zou dus Suriname of Nieuw- Guinea moeten worden. In ons vakblad stond een advertentie waarin een bibliothecaresse voor Suriname gevraagd werd. Ik heb hierop gesolliciteerd en ben samen met een andere col lega gekozen". De centrale bibliotheek van C.C.S. telt thans vier afgestudeerde biblio thecaressen. van wie twee uitgezon den krachten zyn; de andere twee zijn landskinderen. Het is niet alleen de grootste maar ook de beste biblio theek van Suriname. Haar capaciteit bedroeg in december van het vorig jaar 31.842 boeken. Men heeft er een jeugd-, volwassenen- en een wissel bibliotheek. Verder vindt men er een ruime studie- en leeszaal met een grote sortering aan binnen- en bui tenlandse tijdschriften, de meeste Ne derlandse literaire tijdschriften zijn aanwezig. De centrale bibliotheek is te vergelijken met een Nederlandse openbare leeszaal van een middelgro te provincie. Marijke: „Omdat dit de twee be volkingsgroepen zijn die ik heb leren kennen. De verhouding tussen deze twee bevolkingsgroepen is mij enorm tegengevallen. Toen ik in Ne derland was, heb ik een boek gelezen de naam van het boek is mij ont gaan waarin de schrijver Surina- me ten voorbeeld stelt voor een goede samenleving van verschillende ras sen. De groepen leven in dit land niet „met elkaar, maar naast elkaar". Er is geen sprake van assimilatie. Een Hindoestaan huwt niet gemakkelijk met een Creool en omgekeerd ook Nu er in de afgelopen weken reeds meerdere malen publi katies in de P.Z.C., zowel als in „De Stem" zyn verschenen stuur wenst hierover in nader contact te treden met de trainer en ik meen te mogen veronderstellen, dat dit niet op onoverkomelijke moeilijkheden zal stui ten. De suggestie in de publikatie, als zou er onenigheid bestaan tussen be stuur en trainer moet ik ten stelligste tegenspreken. Integendeel. Ongeacht of het bestuur aan alle eisen door de trai- iuwei ais in „L»e oiem ziin verscnenen betreffende interne moeilijkheden bij de €1? if voetbalvereniging „Lewedorpse Boys" het als wn srroot verhes beschouv acht ik de tyd gekomen om onjuiste conclusies, die deze berichten hebben te weeggebracht, tot hun juiste proporties terug te brengen. Op de allereerste plaats de geschorste jaarvergadering. Inderdaad was het voor het ee.rst in de bijna 20-jarige geschiedenis van de Le wedorpse Boys, de opkomst was zo mi nimaal, een derde van de leden was aan wezig, dat ik deze vergadering noodge dwongen heb opgeschort en op een later tijdstip heb vastgesteld kan bew",- mensmelting van de rassen zie ik a gen tot het bijwonen van Onze vereniging Prettiger dit land. Wanneer iemand het een Surinamer heeft, dan denk ik di rect aan een Creool, hoewel deze be naming ook voor de andere groepen geldt". Vraag: „Waarom denk je bijvoor beeld niet aan een Hindoestaan?' Marijke: „Ik geloof dat dit komt om dat de Creool zich meer dan welke andere groep ook, aan de Surinaam se leefwijze heeft aangepast. De Creolen zijn veel spontaner dan Hin doestanen. Hiertegenover staat, dat de Hindoestanen werkzamer en spaarzamer zyn dan hun Creoolse landgenoten. Ik merk de fouten bij de Creolen heus wel, een Creool is niet dom, maar vaak wat te lui om te denken en zelf initiatieven te ne men. Maar ik ben over de toekomst wat betreft deze twee bevolkings groepen niet pessimistisch, mits men op tijd de nodige maatree-I en treft. Men moet niet vergeten dat beide groepen uit geheel verschillende lan den komen met een andere cultuur. Wat men ook al te vaak over het hoofd ziet, Is dat het pas honderd jaar geleden is dat de slavernij is afgeschaft. Wij (Nederlanders) moe- ton niet vergeten dat wij Suriname in het verleden hebben verwaarloosd" Over de verschillen tussen een Su rinamer en een Nederlander zegt Ma- Sft.sblwïï»vr a-P ge. dit land. wanneer iemand net over Verschillende bestuursleden van andere organisaties of verenigingen hebben mij meerdere malen te kennen gegeven, dat zij verbaasd waren over het geringe aantal absenten bij onze vergaderingen. Nu de jaarvergadering opnieuw is vastgesteld en wel op 10 juli a.s. en waarbij iedereen wordt aange spoord deze vergadering te bezoeken, meen ik te mogen verwachten, dat alle leden present zullen zyn. Zou ik hierbij inderdaad teleurgesteld worden in mijn verwachting, dan komen wij inderdaad in een impasse, waar moeilijk een oplos sing voor te vinden zal zijn. Immers, het betreft hier een jaarvergadering, waarbij belangrijke punten aan de orde zullen komen. Daarbij zijn bestuursver kiezingen en benoemingen van diverse commissies. Hoe kan men dergelijke punten behandelen, als de leden afwezig zijn. Vervolgens de publikatie „Lewe dorpse Boys zonder trainer". Volgens deze berichtgeving zou de trainer reeds vóór de jaarvergadering zijn ontslag in gediend hebben, wegens gebrek aan ma teriaal en de houding van het bestuur tegenover de trainer. Aansluitend hier op moet ik antwoorden, dat beide ge noemde feiten bezijden de waarheid zyn. Wel is door de trainer een schrijven ge richt aan het bestuur, waarin hij ver schillende wensen aangaande de trai ning heeft kenbaar gemaakt. Het be- In een onlangs van zijn hand, verschenen werkje bespreekt de heer J. van Beylen het niet door gaan van de oester- en mosselproeven in het Veerse Meer op grond van een rapport van des kundigen. Hij vervolgt: ,flet proeflaboratorium u>erd van Wemeldinge overgeplaatst naar de Waddenzee, waar men zich speciaal zal bezig houden met het onderzoek naar de mogelijkheden van verwatering van mosselen in de Waddenzee, nadat ook deze zee zal afgedamd zijn zoals de Zeeuwse Delta". De toekomst wordt wel als verleden tyd voorgesteld in dit werkje, dat handelt over de „Zeeuwse vissersschepen van de Ooster- en Wester schelde". De schrijver, die op dit terrein uiterst deskundig is, vermeldt in de inhoudsopgave, dat deze studie oorspronkelijk onder dezelfde titel is verschenen in de Mededelingen van de Marine Academie van België, 1961. Op grond van het bovengenoemde citaat kunnen we evenwel con cluderen, dat de studie is bijgewerkt, zowel wat de literatuur betreft genoemd worden de notities van Drinkwaard over de visserij in Zeeland (1963) alsook door de vermelding van de gebeurtenissen in de afgelopen jaren, die catastrofaal waren voor de oestercultuur. Het laboratorium van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek te Wemeldinge is echter nog niet opge heven en ever de verwatering van mosselen in de Waddenzee zijn de meningen nog verdeeld. Dat de afdamming van de Waddenzee als even zeker wordt voorgesteld als het afdammen van de Zeeuwse wateren is een vooruitlopen op de toekomst. Deze afdamming mag alleen vermoedelijk of hoogstens waar schijnlijk worden genoemd. We hebben er al meer op gewezen, dat de gang van zaken rond de oesterproef, waarmede het ver plaatsen van het laboratorium te Wemeldinge verband houdt, van de zijde van de landsoverheid op zijn zachtst gezegd be vreemdend is geweest. Van Beylen heeft de hem ter beschikking staande gegevens de logische maar voorbarige conclusies getrokken, immers van besluitvaardigheid kan in deze materie niet worden gesproken. Of is het uitblijven van beslissingen een aanwijzing voor het veranderen van de inzichten van de regering in deze materie? Wie het boekje leest, zal ongetwijfeld onder de indruk komen van de enorme kennis van zaken, die Van Beylen, die als wetenschappelijk medewerker verbonden is aan het Nationaal Scheepvaartmuseum te Antwerpen, bij het behandelen van dit onderwerp ten toon spreidt. Zelfs de kleinste onderdelen van de vissersschepen hebben voor hem geen geheimen meer. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de schrijver tevens een be kwaam modelbouwer is. Bij de bespreking van de verschillende scheepstypen, zoals de hoogaars, hengst, lemmerhengst, Zeeuw se schouw en boeieraak, rekent hij met het wanbegrip af, dat de hengst op enkele kleine verschillen na, op de hoogaars zou ge lijken. „Men zou eerder moeten zeggen, dat de hengst en de hoogaars overeenkomsten hebben, maar verder geheel ver schillend zijn. Deze twee scheepstypen gelijken op elkaar door hun plat vlak beide zijn platbodems en door de indeling van het casco. Voor het overige zijn het twee volkomen andere typen. In de eerste plaats door hun silhouet. Verder door de plaatsing van het spantwerk en de vorm van de spanten, de wijze van beplanking, de roervorm, kortom door alles wat een schip karakter geeft". Bij de bespreking van de verschillende werven wordt ook het dorp Hengstdijk genoemd. Niet onmogelijk lijkt het de schrij ver, dat de etymologie van deze dorpsnaam in verband zou staan met de soortnaam van het scheepstype hengst. Het boekje wordt besloten met een 36-tal afbeeldingen, waar van de tekeningen van Maurice Seghers bijzonder opvallen. Ieder, die iets van de bijna verdwenen scheepstypen wil weten, zal hierin veel van zijn gading vinden. BRAAKMAN NIET VOOR SPORTYISSER1J Al meerdere malen heb Ik op vergade- rinfpn voor de sport vLsaerlj me laten braakman <s«i praehtgele- ieid zou kunnen zijn ik zeg ..zou ten zijn voor de liefhebber van de hengelsport. Er la ons. sportvissers. de geleg'-nneid geboden om te vissen, doch op dé allerslechtste plaats en wel aan d«- oostzijde van de grote kreek, benoorden de verbindingsweg. Het is algemeen be kend dat wy hier in Zeeuwsch-Vlaande ren veelal met zeewind hebben te maken hetzij west- of noordwesten wind. zodat men meestal moet vissen met de wind pal in het gezicht. Het gewezen vaarwa ter, dus het diepste gedeelte, waar de met de werphengel voor de geroutineer de werphengelaar. die met de werphen gel goed overweg kan. aantal sportvissers neemt hand over hand toe en het ls geen onverdeeld genot als men eens rustig wil vissen op z'n vrije zaterdag of zondag om dan man het als een groot verlies beschouwen, indien de trainer onze vereniging zou verlaten. Nogmaals! Ik acht hiervoor geen termen aanwezig en zie de toe komst voor de Lewedorpse Boys met vertrouwen tegemoet. Voorzitter Lewedorpse Boys, J. A. de Kooning. 10SSELFEEST IN BRU 't Is nou wée a un tiedje mode, da mun ier in Bru in juli mosselfeëst viere. A je dan op 't durp komt, is 't ein ééle drukte nie alléene van onze eige mén sen. mè dan komme der aoltied onzet- lend veé vrimdeliengen. Je mo reekene mien zitte dan midden in de vekansje, en dan binder in Schouwen éél wat vekansjegangers. In aol die mensen, Ollanders. Belzen, Duusers en noem mer op kómme dan in Bru un kiekje neeme, dat is weer us wat anders. In plan West stae dan zovéé auto's dat ie ze nie telle kan. De schippers van vroeger zouwe mè raër opkieke a zè aol dié drukte zaege, want vroeger kende ze zukke diengen nie. At de mossels goed waere gienge ze vaere. in dae mee uut. Af dat feesten noe un bitje zin eit weet ik nie, zouwe, de schippers der un tun- netje mossels méér deu verkoape ik dienke 't nie. Mër alló, 't is noe eemae mode ,in mun ao dur un gezelligen dag deu op Bru net as vroeger, ina ugustus, mit de mart, dan was 't ok lekker druk. 't Is un moai vekansjeverzetie, in goed voode wienkeliers, die ae der ok un goeien dag deu, a ze der un bitje achter zitte. Afijn nog un paer weken, in dan 1st wee zoa vaare, dan lee éél de vloot wee prachtig opetuugd, mi vlaggen in win- pels in iedere schipper prebeert dan, de ééste pries, het zuivere scheepje in de wacht te sléepen, of un aor moai priesje. 's middes gae ze vaere, in oore de ééste mosseltjes opevist, onder 't geblaes van de mezïek in van den drumband want dat óórt er bie, at móei weer is, is 't un prachtig gezicht acl die versierde boaten vol mi volk, want 't is zoa; a je mee wil vaere, dan kan dat. Je stap mer erreges an boord, 't is aoltied goed; oe méér zielen, oe méér vreugde zeit 't spreekwoord. Een dienk vinde ik aoltied jammer. Der is ok een mosselkeunneginne. die auwe un toespraekje at ze vrommekomme van 't vaeren in die biéd de éeste mos sels an de eage eeren an. Dae neme ze noe aoltied van die dunne piepjonge meisje voó, mè ik zou dienke, at dat noe us un flienk stevig Brusch wuuf zou weze, dat den dracht dan beter tot zun recht zou kome dan noe. want die sluse meisen, mit der sliengerende keu- sen is nie moai. Van un flienke vroüwe, zouwe de vrim deliengen meschien zëa; kiek us an, die ziet ter goed uut. je kan we zie, dat mossels eten gezond is. Mer allö dat zoeke ze zelles mer uut. dae ao wilder niks mee te maeken hé? Dus vuuf en twintig juli. leit de ééle vloot wee klaer om de gasten te ont vangen. in dan zal 't best weé un leute- gen dag oóre, want zo a ze zea, za der dan éél wat te doen weze in de middag uren aelle maele verrassingen bin dér op komst, in tot slot is ter zoó as ieder laer wee prachtig vierwerk. Dus ik zou zoé zea. allo mensen, maek us un dagje vrie, en kom us naer ons eiland toe. in dan in 't biezonder nae 't mosseldurp Bruunisse. Je zat bie ons best nae je zin ao; dae benk niks ongerust in. tot ziens dan mè op de koaie. Arjoan uut Bru. ROOD-WIT GAF CADEAUS Het bestuur van de supportersvereni- „Rood-Wit" der v.c. „Vlissingen" is :baar dat zyn leden een grote offer vaardigheid betoonden, die het mogelijk maakte om het kampioenselftal en zijn drie reserves, alsmede trainer De Mun- nik en vaste grensrechter Burgerhoff, een cassette (lepel, vork en mes) aan te bieden. Het was voor het bestuur een grote vol doening te kunnen constateren, dat de leden geheel achter „het eerste" staan en dat hun bereidheid om onze jongens voor hetgeen zij presteerden een cadeau aan te bieden, geenszins door teleur stelling om de resultaten in de strijd om het landskampioenschap werd verkleind. En juist omdat zodoende elk lid zijn steentje bijdroeg, kon dit geschenk, dat ten zeerste op prijs werd gesteld, met recht namens allen aangeboden worden. Vlissingen. W. VADER. voorz. „Rood-Wit" DURE WONINGEN OP WALCHEREN Gaarne wil ik iets opmerken over de verkoop van huizen op Walcheren. Wan neer ik daar de prijzen van lees en ik hoor dan dat 't veelal oude huizen zijn dan sta ik toch verbaasd dat men voor zo'n oude woning zoveel durft vragen! En onder die kopers zijn ook bejaarde Zeeuwen die vele jaren buiten Zeeland hebben gewoond en die nu gaarne naar hun provincie terug willen. Zouden nu al die verkopers van hun woning niet eens aan hen willen denken en de koop som niet zo hoog maken, zodat zij die dat kunnen betalen nog 'n woning kun nen bekomen voor een verantwoorde lijke prijs Makelaars en verkopers aan U de daad! „Geen woorden, maar da den"! Portlandstraat 15a. Roterdam J. Soetens mannetje te moeten zitten, onder het genot van daverende transis tors, zodat men praktisch op eikaars schoot zit. En als er nu geen ander water in de Braakman aanwezig was, dan zou men er genoegen mee moeten nemen, doch er zyn in de Braakman zoveel mogelijk heden om de hengelsport rustig te kun nen beoefenen, dat men elkaar zeker niet in de weg moet zitten. In alle sloten, plassen, kreekjes krioelt het van de paling, ook ten zuiden van grote verkeersweg, naar Philippine op, aoch die gedeelten zijn voor de sport vissers taboe. Dit wil er bij my niet ln. Al deze water gangen. sloten enz. liggen aan weiden en slootkanten waar geen blind paard schade kan doen en mochten er onver hoopt sportvissers zijn die zich niet hou den aan de te stellen voorwaarden, kan by deze toch direct hun vergunning worden ingetrokken. Er ls toch ook con trole in de Eraakman? Ik zelf heb al meerdere malen op diver- getracht langs de normale men telkens zijn hoofd. Myn, en de wens van alle sportvissers is: om in het recreatiegebied van de Braakman in kreken, piassen en water gangen onze sport op een behoorlijke manier te kunnen beoefenen tegen een redelijke vergoeding en ook aan peur ders de gelegenheid te geven om ook deze sport te beoefenen, (Peur staat toch ook op de akten). Ik meen dat hiermede de sportvissen) ten zeerste zou zijn gediend en de Braakman werkelijk als „Recreatiege bied" waarvoor het toch is ontworpen, zou kunnen worden aangezien, doch zo als het nu is. is het een doodgeboren kindje, dat door de sportvissen) niet als recreatiegebied wordt beschouwd. Ik hoop dat deze regels ook onder de ogen zullen komen van degenen die hierin verandering kunnen en willen brengen. IJzendyke J. Bevin De Middelburgse Stationsbrug stelt de verkeersdeelnemers nog al eens voor probleempjes; witte strepen, verkeerslichten voor door gaand en afslaand verkeer en een opengedraaide brug vragen grote oplettendheid van automobilisten, motoristen, bromfietsers en wielrijders. Maar als zij oplettend deze brugpcrikelen „nemen", dan is het echt zo moeilijk niet. Want als deze automobilist even gekeken en opgelet had. zou hij zich niet schuldig hebben gemaakt aan de opmerking: ,,Zo moet het juist niet"Die automobilist is een van de velen, die wan neer de stationsbrug opengedraaid is van mening zijn. dat het afslaande verkeer vanuit de Stationsstraat de Blauwedijk of de Loskade op en andersom, gewoon door kan rijden. Dat is echter niet juist: Evenals het doorgaande verkeer (de Stationsbrug over) moet het andere afslaande verkeer voor de rode pijl wachten, die aangeeft, dat dit doorgaande verkeer voor de brug moet wachten. Want de normale verkeerslichten branden hij een openstaande brug gewoon door: eerst als die normale lichten op groen staan, mag de verkeersdeelnemer doorrijden. Het is dus even opletten; doet men dit, dan is er geen vuiltje „aan het licht". (Foto P.Z.C.) Heden overleed onze lieve zuster, behuwd zuster en tante NEELTJE MAATJE SOHIER-DE DREC, op de leeftyd van 59 jaar. Uit aller naam, D. W. Sohier Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde man, vader en groot vader JOHANNES DEKKER, in de ouderdom van 69 jaar. Oostkapelle: M. Dekker- Brouwer Wolfheze: A. Dekker H. Dekker- Kleinpaste Oostkapelle: C. Dekker Rijswijk (Z.-H.): J. Dekker B. Dekker- Wibbelink En kleinkinderen. Oostkapelle, 21 juli '64, Domburgseweg 60. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 25 juli a.s.. om 12 uur, op de algemene begraafplaats te Oost kapelle. Voor de vele bewijzen van] deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde vrouw, moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder CORNELIA VAN TATENHOVE- JASPERSE, betuigen wij onze hartelij ke dank. Ook aan doktoren en verplegend personeel. Fam. Van Tatenhove Voor de vele blijken van medeleven en deelneming, ontvangen tijdens de ziekte en na het heengaan van o: ze lieve vrouw en moeder C. CORNELIS- KAMERMANS, betuigen wij onze hartelijke dank. P. H. Cornells J. C. Corn el is Vlissingen, juli 1964. Singel 45. GESLOTEN wegens sterfgeval vrijdag vanaf 12 uur „Het Zuivelhuis" Voor de vele blyken van belangstelling, ondervonden tydens de ziekte en na het overjyden van onze lieve man, vader en opa, de heer RUDOLF MOOR, Namens de familie, M. W. Moor-Mink Vlissingen, juli 1964. Voor de vele biyken van medeleven na het overlijden van onze geliefde man, va der en behuwdvader, de heer PIETER VAN WYNGEN betuigen wij allen onze har telijke dank. Uit aller naam, Ellewoutsdyk, juli 1964. AFWEZIG van 23 juli-25 aug. A. J. A. Materman masseur-pedicure. G. G. H. v. d. Riet schoonheidsspec. Badhuisstraat 93, Vlissingen, telefoon 3421. W W W w UITGEREKEND EEN BAUKNECHT VOOR: Dit prachtige 1964- model, mèt hét al lernieuwste: Polar- slroomsysteeni, in houd 130 liter voor nóg géén 300 gulden! UITSLAG VERLOTING P.J.G. en C-J.B.T.B. De prijzen zyn op de vol gende nummers gevallen: 1635 1554 261 1976 80 28 1883 405 1873 624 848 311 849 1921 61 550 1874 689 816 215 683 314 17 1915 Troostprijzen 1982 515 164 364. De nog niet afge haalde pryzen kunnen in ontvangst genomen worden dhr. D. Vos, Boksweg 2. Koudekerke (post Vlissin gen). De pop werd gewon nen door mevr. L. Koster- Scheele. (Bauknecht weet wat vrot weet wat vrouwen wensen ALLEENVERKOOP VLISSINGEN - NIEUWENDUK 35—37 MIDDELBURG - LANGE NOORDSTRAAT 57—59 Doe als velen, Kom voor een nieuwe flets naar de Koudekerkseweg 45, teL 2544, Vlissingen. te Vlissingen kan direct worden geplaatst een Afwisselend, dag-, nacht- en schuif diensten. Hoog bomilo. Schriftelijke sollicitaties indienen Walstraat 58-60 - Vlissingen. Gevraagd een BAKKERSBEDIENDE Dinsdag en zaterdagmiddag vry. Welke collega wil in samen werking met ons bedrijf een broodwijk verzorgen Bakkerij Blomaard, CONTACTLENZEN ZEISSGLAZEN OR MA 1000 GLAZEN Ztekenfondsleverancier St.-Jacobsstr 14, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7