MIDDELBURGSE SPORTHAL REEDS ONDER DE KAP Ook ratiobouw in West- Zeeuwsch-Vlaanderen Middelburger haalde bij antiquair kostbare klok weg Op 8 juni begonnen 8 september klaar Bewondering voor snelle prestatie VOORNAAMSTE IS SPEELRUIMTE Jonge schilder uit Hoedekenskerke naar Lissabon ALMANAK SCHILDERIJEN VOOR MUSEUM ZIERIKZEE Uitbreidingsplan van Westdorpe goedgekeurd Officiële opening Goes' ziekenhuis op 28 oktober a.s. Directeur Zierikzees gasbedrijf gaat heen Bejaarde door auto gegrepen en gedood MALDEGEMBRUGGEN KRIJGEN NIEUWE PIJLERS a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 23 JULI 1984 De 22-jarige Middelburger C. J. P. heeft gisteren bekend te hebben ingebroken in de pas geleden tegenover de Viscli- markt in de St.-Jansstraat geopende zaak van de antiquair Van Oorschot. P. drong zondagavond aan de achterzy- de van liet pand de winkel binnen en haalde daar een antieke klok ter waarde i van 1100 weg. Maandag reeds kon hij worden aangehouden. Inmiddels heeft hij een bekentenis afgelegd. De klok ls thans ook achterhaald. De nationale driekleur wapperde gistermiddag; op de kapspanten van de Middelburgse sporthal-in- aanbouw. In recordtijd hebben de mannen van aannemer Henk Pelli- kaan, de oud-international van het Nederlands voetbalelftal, dat gele verd. Op 8 juni begonnen ze er aan en gisteren was het hoogste punt bereikt; niet zoals gebruike lijk met één spant, maar over de gehele lengte van het nieuwe ge bouw op het sportterrein aan de Nassaulaan. „Dan kun je beter zien hoe het gaat worden", zei dé heer Pellikaan. Vrijdag a.s. gaan de Tilburgse bouwers met vakan tie, maar die onderbreking van 2 weken zal niet verhinderen, dat de Middelburgse sporthal: bouwkos ten nog geen 100.000, lengte 45 meter, breedte 25 meter en hoogte 8,50 meter, op 8 september a.s.] gereed zal zijn. Daarna wordt het gebouw op 18 september officieel geopend. Middelburg zal daarmee de eerste stad zijn, die een sport zaal voor een dergelijke geringe prijs heeft laten bouwen. Middelburgs burgemeester mr. J. Drijber, liet tydens een bijeenkomst, waarop het bereiken van de hoogste top „gevierd" werd. duidelijk zijn be wondering voor deze snelle prestatie blijken. Nog niet zo heel lang gele den was er naast de kleedkamers van het sportterrein niets te zien, kort geleden zag men enkel nog maar ae punten, waar de vloer zou moeten komen, en nadat talrijke Middel burgse sportlieden daadwerkelijk meegeholpen hebben met schilder werk voor de sportzaal thans is de hoogste top over de gehele leng te bereikt. Mr. Drijber zei onder de indruk te zijn gekomen van het werk, dat de heer Pel likaan met zijn mensen geleverd heeft. Hij herinnerde er aan, dat hij na het be kijken van de kleinere, maar identieke sporthal in Tilburg, die de heer Pelli kaan eveneens bouwde, direct veel ver trouwen in de Tilburgse aannemer had gekregen. Niets te na gesproken van de Middelburgse aannemers verklaarde de burgemeester bijzonder gelukkig te zijn geweest, dat de heer Pellikaan bereid werd gevonden om de sportzaal ook in Middelburg te bouwen. „Het ging bij U in de eerste plaats om een sportzaal neer te zetten, niet om uw werk hier te hebben", ver zekerde de heer Drijber. Hij bezegel de de dank van het gemeentebestuur met het aanbieden van de enveloppe voor het symbolische „pannebier". In dit geval wel erg symbolisch, omdat op de sporthal geen enkele pan te recht zal komen, maar de enveloppes werden niettemin in dank door de timmerlieden en metselaars aan vaard. De heer Pellikaan ontving het fotoboek over Zeeland. Voorbereiding Bewondering voor het snelle tempo had ook wethouder A. J. Berenpas van sportzaken. Niet alleen het bouwtempo, ook het voorbereidingstempo stond op een hoge versnelling, zo herinnerde de wethouder er aan. Want in februari j.l. werd er nog niet aan een sportzaal in Middelburg gedacht, terwijl enkele da gen later het plan er al was. De heer Berenpas zei, dat de bouw eigenlijk te danken is aan een initiatief van aanne mer Pellikaan. Een persfoto van de Tilburgse sport hal, die de heer Pellikaan bouwde, bracht enkele Middelburgse sport mensen op het idee om de nood, die in Walcheren in het bijzonder en Zeeland in het algemeen heerste, op te helpen lossen. En zo brachten de heren J. Scholten, de sportambtenaar van Middelburg. P. van Hese. de EMM-voorzitter, en adjunct-direc teur H. Mooibroek van gemeente werken een bezoek aan Tilburg. In recordtijd is de sportzaal te Middelburg op het sportterrein aan de Nassaulaan naar de hoogste top gebouwd. Gisteren was het zover en wethouder A. J. Berenpas van sportzaken hees ter onderstreping van dit heugelijke moment de na tionale driekleur in top. Links op deze fotocombinatie de wethouder aan het werk, rechts een deel van de sporthal, die op 8 september a.s. gereed zal zijn. (Foto P.Z.C.J De jeugdige schilder D. Lindhout uit Hoedekenskerke, vertrekt zaterdag 1 augustus naar Lissabon voor de inter nationale beroepenwedstryden 1664. Aan deze wedstrijden nemen 11 Europese landen en Japan deel. Voor Nederland zijn in mei van dit jaar de vertegen woordigers voor de verschillende beroe pen uitgekozen bij nationale wedstrijden tussen 230 jeugdige deelnemers in de Julianahal van de Koninklijke Neder landse Jaarbeurs te Utrecht. Toen viel het besluit de heer Lindhout uit Hoede kenskerke voor het schilderen naar de Portugese hoofdstad af te vaardigen. Behalve de heer Lindhout gaan nog twaalf andere jeugdige Nederlandse vaklieden naar Lissabon. Maandag beginnen herstel werkzaamheden Een Belgische aanneraersmaatsehappij zal volgende week in opdracht van de dienst „Bruggen en Wegen" te Gent een begin maken met de herstelwerk zaamheden aan de brug tussen Aarden- burg en Maldegem. In het onwelrieken de water van het afwateringskanaal by de grenspost Stroobrugge ligt mo menteel een hei-installatie te wachten op de van vakantie terugkerende brug- genherstellers. In het kader van deze sporthalbouw is de sport de gevoelige snaar voor de heer Pellikaan geweest. „Want in de gehele omgeving kan zich nu een enorme sportactiviteit ontwik kelen. En dat is mij het meeste waard", verklaarde de aannemer uit Tilburg. Het was hem een raadsel waarom een sporthal altijd zo duur moet zijn en waarom er zo veel tijd mee gemoeid moet zijn. „Veertig van dergelijke hallen als in Middelburg benaderen de kosten van drie grote sportpaleizen en waarom dan niet die veertig hallen gebouwd?" vroeg de heer Pellikaan zich af. 5 maanden Hy betoogde, dat Middelburg een be langrijke stoot in de goede richting ge geven heeft. In de persoon van de bur gemeester dankte hij allen, die in de hoofdstad tot het initiatief hebben bij gedragen, temeer omdat het. in zo korte tyd, namelijk 5 maanden, gebeurd is. „U zult meemaken, dat binnen enkele jaren de zaalsporten zich zo uitbreiden, dat er] dan een tweede sportzaal in Middelburg i nodig is", verklaarde de heer Pellikaan, die tot slot de heren Mooibroek en Decs van gemeentewerken dankte voor de medewerking, die ze bij de bouw ver leenden. (Vervolg van pag 1) tot 900. Voorts heeft men gemeente lijk weinig meer te maken met het aan trekken van architecten, het zoeken van aannemers, die de bouw van soms enkele woningen willen en kunnen on derbrengen, hun bouwcapaciteiten en hun prestatiemogelijkheden. De deelne mers aan de aannemerscombinatie kun nen namelijk verplicht worden de door hen ter beschikking gestelde werkne mers niet aan de ratiobouw te onttrek ken voor andere doeleinden, een euvel dat zich nog eens voordoet bij de tra ditionele woningbouw. Volgens burgemeester Van Leeuwen is duidelijk gebleken, dat de huidige bouwwijze onherroepelijk vastloopt. Woningen uit de contin genten 1962 zijn nog niet eens alle maal aanbesteed. Dit heeft reeds tot gevolg gehad, dat een contingent wo ningen in bepaalde plaatsen onder hands werd aanbesteed aan een aan nemer, die toevallig ter plaatse aan het bouwen was. Doordat het type woningen reeds op een tekening stond en minder materieel moest worden aangevoerd, kon in deze ge vallen de curveprijs dichter worden benaderd. Ergens begint dit reeds op ratiobouw te gelijken. „Trouwens, er bljjven ons weinig ande re mogelijkheden over dan mee te doen", aldus burgemeester Van Leeuwen. „De vraag is namelijk of en hoeveel wonin gen een gemeente zal krygen, die niet meedoet. En als in een bepaalde streek een aannemerscombinatie doende is met ratiobouw en anderen houden zich bezig met. vrye en premiebouw, met grotere bouwobjecten en met reparaties, welke marge, blyft er dan over om een paar woningwetwoningen ondergebracht, te krijgen" Dit neemt evenwel niet weg, dat zij, die de plannen verder moeten uitwerken, zich tevoren zeer ernstig moeten bezin nen over de typen woningen en de wijze waarop die tót stand zullen komen. Mo menteel wordt reeds overal daar moge lijk geïnformeerd naar de mogelijkhe den. Een gelukkige omstandigheid daar bij is, dat in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen de ratiobouw reeds od gang gekomen is en men in Zuid-Bëveland over ver uitgewerkte plannen beschikt. Ten slot te zei burgemeester Van Leeuwen nog niet te verwachten dat de eventueel te bouwen woningen lager in prijs zullen komen te liggen dan de normale wo ningwetwoningen. De grote voordelen zitten meer in de snelle verwerking van de bouwvolumen en de mindere zorg van de afzonderlijke gemeenten. Zeeuwse IJdel In een dorp op de Bevelanden had een aankomende jongeman zich een i.z.g.s. verkerende auto ver schaft, een door de omvang nogal moeilijk wendbaar exemplaar, met één duidelijk voordeel: door aller lei ingrepen kon hij het dak in een uitsparing laten verdwijnen, wat hem toestond tijdens de rit van zon en frisse lucht te genieten. Een cabriolet, in de angelsaksische landen convertible, die hem bij het leggen van contacten met de meisjes in het dorp een belang rijke voorsprong op zijn kornuiten opleverde. Omdat, als hij zo door het dorp circuleerde, de laats naast (le bestuurder zich kenmerkte door een sterk wisselende bezetting werd hij een onuitputtelijke br&n van gespreksstof. De praatjes stemden z'n familie zo zorgelijk, dat men hem het advies gaf „Als er een meisje meerijdt moet je ze achterin laten zitten" wat natuurlijk het paard achter de wagen was. Het nieuwtje werd als volgt ge ïnterpreteerd: ,(Noe zit er een meid achterin. Ie haet z'n eigen oe langer oe meer verbeelden". Ondersteboven Diezelfde avond was er nog een bijeen komst van de sportstichting, „en het be stuur er van was radicaal onderstebo ven van het enthousiaste verslag van dit team", herinnerde de heer Berenpas zich. ,.B. en w. waren dat vervolgens] ook en in laatste instantie had ook de raad niets anders dan lof voor het spört- halplan", voegde de wethouder er aan] toe. De heer Berenpas herinnerde er aan,; dat er in Zeeland helaas hoegenaamd l geen ruimte is voor de zaalsporten. I De, beoefenaars er van moesten naar de veilinghal van Middelburg, die na de invoering van de 5-daagse werk week gesloten werd voor dit doel,] of naar die in Goes en Bergen op; Zoom, waarvan weliswaar een dank-' baar, maar slechts gering gebruik' kon worden gemaakt. „Toen dan ook het Middelburgse initiatief kwam, waren we allen zeer verheugd", merkte de wethouder op, die verze kerde, dat na 18 september hockey-] ers, voetballers, handballers, volley ballers, badmintonners, korfballers, j tafeltennissers, basketballers en i scholieren in de zaal terecht kunnen. Voorts heeft men aan weerszijden vani het kanaal een aantal lange, houten pa len gedeponeerd die moeten dienen ter vervanging van de bijna geheel vergane pijlers onder de meest zuidelijke van de twee bruggen. Deze brug baart namelijk de meeste zorg, buigt zelf door onder het gewicht van een geladen bestelwa- gentje en is ook de directe aanleiding geweest van de op 2 april j.l. ingestelde vrachtbeperking. Ter plaatse meent men dat slechts enkele weken nodig zullen zijn om deze brug zodanig te herstellen, dat het goederenvervoer kan worden verruimd. Wellicht kunnen de beperkin gen zelfs geheel vervallen. Van een Belgische douaneambtenaar te Stroobrugge vernamen wij, dat het vrachtverkeer sinds begin april voor on- j geveer 85 procent is teruggelopen. Som-; mige vrachtvervoerders komen nog wel met hun voertuigen tot voor de-bruggen] om de douaneformaliteiten te vervullen, maar rijden dan rond over Sluis en heti Belgische Westkapelle. Maar als er toe vallig' geen rijkswachters in de buurt1 zijn, durven ze ook nog wel eens over de in slechte staat verkerende bruggen te rijden. „Tot nu toe zijn er naar mijn we ten nog maar twee of drie processen- verbaal opgemaakt, zo zei de Belgische douanier. Ook de S.B.M.-bussen uit Aardenburg ondervinden al drieëneenhalve maand narigheid van de beperkende bepalingen. De bussen uit Aardenburg stoppen voor de noordelijk en die uit Maldegem voor de zuidelijke brug. De afstand van ca. 500 meter die daartussen ligt, moeten de passagiers met hun bagage te voet afleggen. (Foto P.Z.C.) Speelruimte Op enkele uitzonderingen na heeft de Kroon het door Gedeputeerde Staten van Zeeland vastgestelde uitbreidingsplan in hoofdzaak van de gemeente Westdorpe goedgekeurd. Het uitbreidingsplan van Westdorpe is een slepende zaak, ge weest waarop nu eindelijk een beslissing werd genomen. Op 26 juni 1947 reeds hadden Gedepu teerde Staten aan dit plan hun goedkeu ring onthouden. Nadat Westdorpe niet binnen de gestelde termijn van twaalf maanden het provinciaal bestuur een nieuw plan ter goedkeuring had aan geboden, hebben Gedeputeerde Staten op 15 mei 1962 het uitbreidingsplan vast gesteld. Tegen dit plan waren geen be zwaren binnengekomen. De Kroon had bezwaren tegen de bepaling, dat het houwen van woningen voor bedrijfslei ders in het gebied met een agrarische bestemming "afhankelijk wordt gesteld van de bedrijfsgrootte. De Kroon meent, dat echter niet de minimum bedrijfs grootte, doch de oppervlakte van het bouwperceel, behoudens de mogelijk heid in bepaalde gevallen- daarvan ont heffing te verlenen, bepalend dient te zijn. Voorts heeft de Kroon bezwaar te gen het in het plan gegeven rooilijn voorschrift. Dit acht de Kroon overbo dig. omdat het in het plan gegeven voorschrift reeds in de woningwet ligt verankerd. Er is tlians een datum vastgesteld voor de officiële opening van liet nieuwe pro testants chris telyk streekziekenhuis „Bergzicht" te Goes: woensdag 28 okto ber aanstaande. Zoals men weet zyn de patiënten reeds op 1' juli van het oude Gasthuis Oostwal te Goes naar het nieu we ziekenhuis met zyn 175 bedden ver-1 Ihuisd. Eind oktober zal het ziekenhuis goed „op toeren" zyn. Dan is ook alle apparatuur uit het oude ziekenhuis overgebracht. De commissaris der ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal de officiële daad verrichten. Turkse vrachtboot aan de grond bij De directeur van het gemeentelijk gasbedrijf van Zierikzee, de heer J. Baas, heeft met ingang van 1 oktober aanstaande eervol ontslag gevraagd in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Volgende week dinsdagavond 28 juli zal deze ontslagaanvrage in de raad aan de orde worden gesteld. B. en w. stellen voor overeenkomstig het ver zoek te beslissen. De heer Baas heeft zich bereid verklaard gedurende de periode van 1 oktober 1964 tot 1 ja nuari 1965 aan te blijven als directeur van het gasbedrijf in tijdelijke dienst. Het college van b. en w. wil van deze aanbieding graag gebruik maken om dat de nieuwe directeur, de heer J. Louwerse hij zal de functie com bineren met die van directeur van gemeentewerken een langere in- werkperiode nodig heeft. ZAAMSLAG-VEER WILDE GEEN TWEE, MAAR ÉÉN VOETPAD Woensdag meldden wij in het verslag van de gemeenteraadsvergadering van Zaamslag, dat er felle discussies ont stonden over de aanleg van een tweede voetpad langs de weg door de buurt schap Zaamslag-Veer. Dit is niet juist. Het ging hier om het verbreden van het bestaande voetpad. Verder maakten wij melding van een opmerking aan het adres van de plaats vervangend burgemeester van Zaam slag, de heer A. Koster, dat deze toch min of meer betiteld werd als de bur gemeester van Zaamslag-Veer. Deze op merking werd echter niet gericht tot de heer Koster, maar richtte de heer Kos ter zelf tot zijn opponent in de discussie over het voetpad, de heer J. H. Ver- helst (p.v.d.a.). AMERIKAANSE BOERENJEUGD BIJ ZEEUWSE FAMILIES In liet. kader van het International Farm Youth Exchange Program 1964, dat be oogt, leden van de Amerikaanse plat- teiandsjeugd, gedurende 4 :i 6 maanden in een agrarisch milieu in het buiten land te doen verblijven en omgekeerd buitenlanders op Amerikaanse boeren bedrijven te laten wonen en werken, verblijven momenteel drie Amerikaan se plattelandsjongeren in Nederland. Ongeveer een maand verblijven zij op verschillende bedrijven in de landbouw- provincies van ons land. Vanaf 4 juli tot en met 9 aaugustus hebben zij hun domicilie in Zeeland, Roger Dean Short uit Chimacum (Washington) bij de fa milie A. de Feijter te Cadzand, Loretta Marie Foard uit Danville (California) bij de familie L. Dieleman te Axel en Patricia Jane Jordan uit Abilene (Kan sas) bij de familie P. C. de Bruyne te Cadzand Naast het gewone werk op de boerderij zullen zij zich bezighouden met het bezoeken van diverse evenemen ten op het gebied van de agrarische or ganisaties, zoals het bezoeken van land dagen, excursies, veebeoordelingswed- strijden en dergelijke. KT WEER IN EUROPA „Er is wel eens denigrerend over deze hal gesproken en dat kan ik me ergens wel indenken", merkte de heer Beren- pas vervolgens op. Want wanneer er denkt men meestal aan projecten met rond een miljoen gulden, met een volle dige accommodatie en plaats voor dui zenden toeschouwers, betoogde de wet houder. ..Maar voor ons is het voor naamste. dat we speelruimte hebben", besloot de heer Berenpas, waarna hij de vlag In top hees. Londen, zwaar bewolkt Luxemburg, licht bewolkt Parijs, onbewolkt Nice, onbewolkt München. zwaar bewolkt Locarno, lichte regen Innsbruck, geheel bewolkt Rome. onbewolkt Madrid, half bewolkt Mallorea. onbewolkt Antwerpi HERDENKINGSDIENST BIJ OVERLIJDEN J. KÖGELER Morgenmiddag (vrijdag) om half twee wordt in verband met het overlijden van oud-wethouder J. W. Kögeler van Mid delburg van gemeentewege een herden kingsdienst gehouden. Dat gebeurt in de Concert- en Gehoorzaal. De belangstel lenden worden verzocht om kwart over één aanwezig te zijn. Na deze plechtig heid zal het stoffelijk overschot van ae overledene op de algemene begraaf plaats teraarde worden' besteld. HET niuseumbezit Zierikzee is naamde „marines": schilderyen, de gemeente eadeau zyn gedaan door de Rotterdamse assuradeur-makelaar ■Jacob Mees. Jarenlang hebben de schilderstukken in een tot zomerbun- galow omgebouwde bunker te Re- nesse gehangen, maar nu dit recrea tieve onderkomen van de Rotterdam mer moet worden gesloopt moest ook voor de schilderstukken een andere bestemming worden gezocht. Een oude belofte aan Zierikzee ging in vervulling: de schilderijen uit 1839, gesigneerd door .Jacob van Ouwer- kerk, staan nog in de gang van het Zierikzeese stadhuis. Ieder, die op het ogenblik de zetel van Zierikzees gemeentebestuur bin nenstapt, staat er oog-in-oog mee. Het ene schilderij laat de radarstoom boot „Marinanne" op de rede van Zierikzee zien. De oude veerboot, die van 1.831 tol: 1850 de dienst op Mid delburg heeft onderhouden. De ra derboot vaart op de afbeelding van het schilderij tussen beurtvaarders en vissersschepen, die alle fijn op hel doek zijn gezet. Het tweede schilderij stelt een andere rede voor met sche pen op de voorgrond, maar stads archivaris C. Postma van Zierikzee heeft nog niet kunnen ontdekken, waar dit schilderij is gemaakt. Ook de vroegere eigenaar heeft hem daar bij niet verder kunnen helpen. „Mis schien dat iemand, die veel verstand heeft van oude prenten uit Zeeland ons verder kan helpen." Volgens de heer Postma moeten de schilderijen in de eerste wereldoorlog gekocht zijn uit een woonhuis te Wemeldinge. De beide doeken doen sterk denken aan uitgesneden behangsels. Zo heeft althans de heer Mees ae randen ook kleiner gemaakt, zonder dat aan de schilderijen afbreuk is gedaan. Ook het feit, dat maar op één van de schilderijen een naam van de kunste naar staat en dat beide toch onge twijfeld van dezelfde hand zijn, ver sterkt die mening. De museumaan winst voor Zierikzee is van een flin ke oppervlakte. De schilderstukken meten respectievelijk 190 x 156 cm en 220 x 156 cm. Stadsarchivaris Postma is druk doende in het mu seum op de zolder van het stadhuis van Zierikzee een plaatsje voor de gift te maken. (Foto P.Z.C.) »en In de nacht van maandag op dinsdag op de Westerschelde vlak bij Ant werpen het 2456 brt. metende Turkse vrachtschip „Eskischir" aan de grond gelopen Het schip werd dinsdagmorgen door sleepboten vlotgetrokken. De „Eskisehir" arriveerde dinsdagmiddag omm 16.30 op de rede van Viissingen en bleef daar liggen voor onderzoek. Woensdagmiddag om 17.30 uur vervolg de het schip de reis naar Genua. Jongen brak been bij het zwemmen Woensdag brak de 18-jarige Rien van Weele uit Bruinisse bij het zwemmen in de nieuwe vissershaven te Bruinisse zijn been. Rien van Weele, die' goed zwemmen kan, ging bij de loopsteiger even staan, maar kreeg toen van iemand een duwtje, met het gevolg, dat hij zijn evenwicht verloor. Zijn been bleef tussen twee planken steken en brak. Hij moest naar het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis in Zierikzee worden overgebracht voor een behandeling. AANHOUDEND KOEL Bewolkt met enkele plaatselijke op klaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind tussen noordwest en noord. Aanhou dend koel. STRANDVERW ACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag een afnemende maar nog frisse zeewind. Geleidelijk wat meer zonnige perioden. In de middag 17 tot 19 graden, zeewater 18 graden. Vooruitzichten: boven Engeland trekt een hoge drukge'oied verder naar de Noordzee en brengt geleidelijk wat zonniger en ook iets warmer strand weer. ZON EN MAAN mli Zon op 04.49 onder 20.43 Maan op 21.03 onder 04.10 I Woensdagavond om kwart over zes I deed zich op de weg van Terneuzen naar Hoek een verkeersongeval voor, ;dat een 68-jarige inwoner van Hoek. j de heer A. van Opdorp, het leven kost te. De heer Van Opdorp reed met zijn bromfiets over de ventweg langs de weg van Terneuzen naar Hoek en stak zonder uit te kijken de voorrangsweg over. Daar kwam juist een personen auto aan, die bestuurd werd door de heer P. J. G. M. Lemmer uit Veghel. Een aanrijding was onvermijdelijk. De heer Van Opdorp werd tegen het weg dek gesmakt en overleed enkele ogen- ken later, nog voordat dokter H. Hof stee uit Hoek ter plaatse was om me dische assistentie te verlenen. De heer Van Opdorp was gehuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2