GELD Nederlandse loodsenwacht in Antwerpen grondig vernieuwd en uitgebreid LENINGEN ZEVIBELVOORZITTER LOCKEFEER KRITIEK OP GED. STATEN AGENDA WALCHEREN RAPPORT BEJAARDENWONINGEN: INSTEMMING RAAD SOUBURG Politie en burgers op zoek naar twee vermiste meisjes NOG ENKELE KAVELS GROND MAANDAG 20 JULI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VANDAAG OPENING Het gebouw can het Neder landse Loodswezen in Antwer pen, zoals het er nu aan de buitenkant uitziet. Op de ach tergrond het kantoorgebouw van het Belgisch Loodswezen aan de Tavemlerkaai. (Foto P.Z.C.) PIET POST CONCERTEERT OP ORGEL NIEUWE KERK Auto door hekwerk bij de Sloedam j Vrijdagnacht reed de automobilist D. uit DUsseidorf met grote snelheid door het hekwerk in de bocht bij de Sloedam en kwam vervolgens in de sloot terecht. De automobilist, die uit de richting Goes over rijksweg 158 kwam. bleef onge deerd. De wagen werd ernstig bescha digd. „Als een vis op droge gelegd" In mosselsector Eerste kaspruimen in Krabbendijke Vrijdag werden in Krabbendijke de eer- In de Nieuwe Kerk te Middelburg con certeert aanstaande dinsdag Piet Post, organist van de Grote Itork te Leeuwar den. Het programma bevat naast eigen werken composities van Bach, Cléram- bnult, Mozart en Jean Langlais. P'et|men brachten per stuk négen ceni Post, die werd geboren In 1919 stu- reerde aan het Amsterdams conservato rium onder leiding van Jacob Bijster en dr. Anthon van der Horst. Hy behaalde in 1915 het einddiploma. Sinds 1949 is de heer Post organist van de Grote Kerk te Leeuwarden. Hij is tevens dirigent van het toonkunstkoor en leraar muziek aan de hervormde - kweekschool in Leeuwarden. De heer1 Donderdag 23 juli geeft mej. M. Kok Post concerteert regelmatig in België uit Krabbendijke een orgelconcert in en West-Duitsland. Hij gaf in 1962 enlde Nieuwe Kerk te Middelburg. He. in de paasweek van dit jaar orgelcon-1 concert duurt van drie tot vier uur. certen in Tsjechoslowakije. Ook maakte j Op het programma staan de volgen hij opnamen voor radio Praag. Dit jaar;de werken: 1. Passacaglia in d. klei- was de heer Post voorts een van de driejne terts, D. Buxtehude, II. a) Wenn juryleden van het internationale orgel-jwir in höchsten NÖthen sein J. S. improvisatieconcours te Haarlem. Hij Bach, b) Wachet auf ruft uns die is prijsvorming een probleem In zyn oj»i-riini;srede op de Jnnrvergiide- ring van Zevlbel, zaterdag In Bruinisse, ,.v0 heeft Zevilielvoor/.itter I,. S. Locke- ste kaspruirnen geveild, Deze waren van f'-i-r enkele kritische kanttekeningen K1'- het ras Ontaria, aangevoerd door de fa.plaatst b(J de houding van liet provlnci- Jac. Adam uit Krabbendijke. De prul- aal bestuur ten opzichte van de Zeeuwse it op. vissery. Naar aanleiding van het in de cember vorig Jaar aan ae ministers van verkeer en waterstaat en van landbouw en visserij verzonden adres had Zevlbel Mej. M. Kok verzorgt orgelconcert in Nieuwe Kerk Middelburg componeerde orgelwerken, liederen, ka mermuziek en muziek voor de protes tantse eredienst, waaronder liedbewer kingen voor orgel. Dit gebeurde in op- Stimme J. S. Bach, c) Wer nur den lieben Gott lasst walten J. S. Bach, dracht van hef Aag.bT.rg Publ.ehlig ol House in Minneapolis in de Verenigde 'adagi?'f" S,.fnP Staten. Voor volgend jaar heeft de or- ®eP the™a va" ganist een uitnodiging ontvangen voor :J.ena,nl3"?' Chie-a, een aantal concerten In Polen en Hendrik Andriessen. Tsjechoslowakije. Auto reed tegen boom Autobotsing I »uw i^gcn I/win Dezer dagen omstreeks 6.30 uur ont- (stond op rijksweg 58 te Rilland-Bath Vrijdagmorgen botste een personenauto.ter hoogte van de melksalon een bot», bestuurd door J. v. d. V. uit Hoogkerk in ;sjng tussen een bestelauto en een per- de Bakerstraat te Axel tegen een boom sonenauto. Persoonlijke ongelukken LOODSEN NU NIET MEER IN HOTELS. MAAR IN EIGEN GEBOUW (Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse loodsenwacht in Antwerpen is grondig vernieuwd en uitgebreid. Van het oude ge bouw aan de Tavernierstraat nummer 9 zijn bijna alleen de mu ren blijven staan. Het interieur is gemoderniseerde en de accommo datie is aangepast aan de eisen des tijds. Het nieuwe gebouw zal vandaag a.s. in gebruik worden genomen. Daarmee is voor de lood sen uit Vlissingen en Terneuzen de tijd voorbij, dat zij moesten over nachten in hotels. Zij beschikken nu over aparte kamers, accommo datie voor totaal zestien personen, over douches, en een prettige wachtruimte. De administratieve staf van commissaris D. Spruijt heeft nu flink de ruimte in een ge moderniseerd kantoor. Uitbreiding was onder meer nodig door uit breiding van het loodsenkorps, van de werkzaamheden en door de 45-urige werkweek. Een kleine honderd Nederlanders, inclusief de aspirant-loodsen nit Vlissln- gen en dertien inclusief de aspirant- loodsen uit Terneuzen, belnodsen van en naar Antwerpen de schepen. In de drukke perioden is gebleken, dat men zeker zestien slaapplaatsen nodig heeft voor diegenen, die weer dienst moeten doen. Meer slnapaeconimodatie was dus wel geboden. Daarbij was ook de kan toorruimte wel aan een vernieuwing toe. Dat Is dan nu gebeurd door de vroegere dienstwoning bij het gebouw te trekken en op de eerste en tweede verdieping tien eenpersoons en drie tweepersoons kamers in te richten met de nodige was- en douchegelegenheid. Op de begane grond zijn nu de kantoorruimten geves tigd voor commissaris Spruijt. ziin ad ministratief ambtenaar C. H. Veldhuy- sen. hoofdschrijver A. M. Fröber als mede voor de vier kantoorlopers-telefo nisten Guttig. Neve, Faasse en Dooms, die de continu dienstwacht verzorgen. Commissaris Spruijt was toen nog ad junct-commissaris. De heer Spruijt (46), Maassluizenaar van geboorte, begon in 1950 in Harlingen zijn loopbaan bij het loodswezen en was vervolgens 14 maan den adjunct-commissaris in zijn geboor teplaats. Daarna was hij een paar maan den in Vlissingen gestationeerd. Praktisch klaar ..We zijn praktisch klaar om de mensen in het gebouw te laten gaan, alleen het nieuwe stalen meubilair en de stoffering moeten nog komen", vertelde hij ons. Hij vond daarom, dat de loodsenwacht, een nieuw gebouw met oud meubilair, feitelijk nog maar provisorisch was in gericht. September a.s. verwacht men het meubilair en de nieuwe stoffering. Rechts van de hal is de commissarissen- kamer Daar tegenover vindt men het kantoor. Op de begane grond is verder de loodsenwacht met een gezellig zitje. Op de eerste verdieping van het gebouw zijn verschillende eenpersoonskamers en op de tweede verdieping de overige slaapgelegenheden. Van de vroegere dienstwoning boven de loodsenwacht is niets meer terug te vinden. De bouw kundige dienst van het loodswezen in ons land heeft de indeling geheel veranderd. Door dakkapellen te maken zijn de lij nen van het gebouw hoekiger gemaakt en de slaapkamers groter en lichter. Het gehele gebouw is van binnen in lichte verftinten gehouden. Ook de berg- gelegenheid en garderobe is goed ver zorgd. De Nederlandse loodsen, die als post Antwerpen hebben, hebben vrij druk werk. Zo beloodsten zy in 1963 9800 schepen vanuit zee (rivier- en zeege deelte samen) en werden 1750 schepen naar zee weggebracht. Per dag „ver- erkt" men gemiddeld 26 schepen. Voor de loodsen, die worden aangehouden voor een dienst vanuit Antwerpen, is de ver nieuwing van de loodsenwacht daarom een uitkomst. „Mooi gedaan" Woensdag hebben wij deze vernieuwde Nederlandse loodsenwacht in Antwerpen eens bekeken. Commissaris Spruijt toon de zich bijzonder ingenomen met deze vernieuwingen. „Ze hebben het mooi ge daan", zei hy vergenoegd. „Het is eigen lijk buiten verwachting, ik geloof wel, dat iedereen tevreden zal zijn, we heb ben er flink wat ruimte bij gekregen, vooral wat de slaapgelegenheid betreft en dat was wel nodig" De verbouwing van de loodsenwacht heeft zeven maanden geduurd. In die tijd huisde de administratieve staf in een prefabricated gebouwtje, dat geplaatst was bij de wacht. Eind juni is de admini stratieve staf teruggekeerd in het Ne derlandse „home" en maandag is het dan de beurt aan de loodsen zelf. De opening aan het eind van de maand juli betekent '-oor commissaris Spruijt een aardig jubileumgeschenk. Hij is na melijk deze maand precies tién jaar commissaris van het Nederlandse loods wezen in Antwerpen, nadat hy 1 juli 1954 in deze functie werd benoemd. Middelburg Molenwater Miniatuur Wal cheren, 9-22 uur Van Benthem en Jut ting: Expositie Verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 9-18 uur Vlissingen Alhambra- Elvis In Acapulco. 20 tl a.I. Terneuzen Luxor: De zwaardvechter van Sienna. 20 uur. 14 Jaar Hulst Bioscoopgebouw The bridge on the River Kwai. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent - Olymptatheatcr. Het einde van een gentleman, 20 uur. 18 Jaar. Oostburg - Ledeltheater: West Side Story. 20 uur, 14 Jaar. Zlerikzee Burgerweeshuis: Expositie Afri kaanse kunst. 10-17 uur. Bergen op Zoom Roxy: De grote ontsnap ping, 20 uur, 14 laar. Luxor: Gevaarlijk blond, 20 uur, 18 jaar. VLISSINGEN Aankoop pand in raad Vlissingen MIDDELBURG VERGADERINGEN F.V. DELTA In de komende raadsvergadering van Vlissingen zal de raad besluiten over de aankoop van het pand Schermin- kelstraat 8. B. en w. stellen tot aan koop over te gaan, omdat teneinde te zijner tijd uitvoering te geven aan de eerste fase van het saneringsplan het aanbeveling verdient het eigen dom van dit pand te verkrijgen. Voordracht voor benoeming onderwijzer B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor in de vakature, ontstaan door het vertrek van mej. Bulten de heer J. C. Smit, onderwijzer aan de openbare lagere school te Warder, te benoemen tot onderwijzer aan de openbare Jacob Catsschool voor ge woon lager onderwijs te Vlissingen. Op de voordracht van b. en w. staat alleen de naam van de heer Smit. Benoeming onderwijzeres B. en w. van Vlissingen stellen voor mejuffrouw R. H. de Jong te be noemen tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere Bonedijkeschool in Vlissingen. Krediet voor „De Iris" Voor het aanschaffen van de benodig de leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare kleuterschool „De Iris" in Vlissingen stellen b. en w. voor een krediet van 1270 te ver lenen. Raad Vlissingen over wijziging komverordening en w. van Vlissingen stellen op de komende raadsvergadering voor de Komverordening Lange Zelke en Vlamingstraat en omgeving te wijzi gen in die zin, dat afgeweken mag worden van de bebouwing met een hoogte maximaal 11 en minimaal 9 meter. Raad Vlissingen over wijziging bouwvergunning Uit een verzoek om een bouwvergun ning voor uitbreiding van een winkel pand aan de Hogeweg, blijkt de in de „Bebouwingsvoorschriften uitbrei dingsplannen in onderdelen Vlissin gen 1953" voorgeschreven achterge velrooilijn voor die uitbreiding een belemmering te zijn. Dit zeggen b. en w. van Vlissingen in een voorstel tot wijziging van die bebouwings voorschriften in die zin, dat bij het bouwen en. of uitbreiden van winkel panden welke geen hoekpanden zijn, afwijking van de voorgeschreven ach tergevelrooilijn moet kunnen worden toegestaan. grasperk en tegen een lantaarn paal. Het ongeluk gebeurde, doordat de auto te veel links reed. De personenauto werd zwaar beschadigd. De bestuurder, die niet in het bezit was van een rij bewijs. kwam met de schrik vrij. Bromfiets reed tegen auto Donderdagmiddag botste in de Koe straat te Axel een niet geheel rechts rijdende bromfiets, bestuurd door J. C. D. uit Axel tegen de geparkeerde auto van de heer E. T. uit Axel. Beide voer tuigen werden licht beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tractor reed voetganger aan Donderdagochtend reed een achterop komende tractor met aanhangwagen mevrouw D. uit Brouwershaven aan in de Zuidhavenpoort in Zeerikzee. Mevr. D. werd met lichte verwondingen in het Zweeds Rode-Krui3ziekenhui3 opgeno men. Auto sloeg over de kop kwamen niet voor. Deze botsing ont stond doordat de personenauto be stuurd door J. A. L. uit Woens- drechl ging inhalen nadat hij reeds twee voor hem rijdende vrachtauto's was gepasseerd. De laatste manoeu vre lukte echter niet, omdat juist op hetzelfde moment een busje uit de richting Goes naderde bestuurd door P. J. L. uit Oudebosch. Deze bestuur der week naar rechts de berm in, maar ondanks deze manoeuvre raak ten de auto's elkaar. Het busje raak te daarna nog een boom en kwam tot stilstand. Verkoop grond in raad Vlissingen De gemeenteraad van Vlissingen zal op de vergadering moeten besluiten over twee voorstellen tot verkoop van grond. Het betreft hier de verkoop van grond aan de Wielingenlaan aan de heer P. A. van Hanegem voor 105 en een stuk grond benoorden de Prins Hendrikweg ter grootte van 3000 m2 voor 5 per vierkante meter aan de N.V. Metaal- en Bouwmate- rialenhandel „Het Sloe" in Vlissin gen. Vrijdagavond botste mejuffrouw P. A. D. in Veere op de provinciale weg nabij Haamstede tegen een hectometerpaal. langs de weg en sloeg daarna over de Gepasseerd naar Antwerpen °p 16juli: Te- Scheepvaartberichten juffrouw D. in de flauwe bocht niet op lette. De wagen werd geheel vernield. Mejuffrouw D. liep lichte verwondingen Officiële publikatie VLISSINGEN. VERORDENING INGEVOLGE ALGEMENE BIJSTANDSWET. Burgemeester en wethouders van Vlissfn- gen brengen tér openbare kennis: dat zij ter gemeentesecretarie (2e afdeling) voor een ie<ier gedurende drie maanden ter lezing restaurant "suisse te6MldSelburg I hebben nedergelegd er, tegen betaling der een vergadering. Beide byeenkomstenl:os,cn algemeen verkrijgbaar hebben gesteld werden geopend door voorzitter H. Men- het besluit van de raad dier gemeente van nes. Na het afwerken van de agenda,!:2 j"ni 19G4- nr- 8 tot vaststelling van de waarin ook de traditionele verloting on- - Verordering tot uitvoering van de artikelen der grote hilariteit gehouden werd. was 29 en 38 van de Algemene Bijstandswet, be er gelegenheid tot 't kopen van de nieu-j treffende de behandeling van aanvragen om we uitgaven van Nederland en de Ne- hijstand en de behandeling van bezwaar- derlandse Antillen. schriften"; dat deze verordening in werking Tevens verwisselden vele dubbele ze- treedt met ingang van de datum waarop de gels van eigenaar, alsmede zegels uit j Algemene Bijstandswet in werking treedt, de aanwezige boekjes. vlissingen, 15 juli 1964. Reeds 56 aanvragen Machtiging om plannen bestekklaar te maken De raad van Oost- en West-Souburg heeft vrijdagmiddag het tweede rapport van de commissie voor de bouw van be jaardenwoningen met instemming ont vangen. Dit rapport bevatte plannen en tekeningen voor de bouw van veertig woningen en deed de suggestie voor het verzorgend deel van het complex over te gaan tot het In het leven roepen van een stichting dienstencentrum. B. en w. werden gemachtigd om de olannen verder bestekklaar te maken. De heer A. W .Bouff (p.v.d.a.) bracht de commissie hulde voor het vele werk. Op enkele vragen van hem antwoordde burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny. dat voor dit rapport werd gepubliceerd, reeds'56 aanvragen voor de bejaarden woningen waren binnengekomen. „Wan neer er eenmaal zal worden gebouwd, zal dit aantal zeker verdubbeld zijn", aldus de burgemeester. Over de kwestie welke groeperingen zullen worden uitge nodigd zitting te nemen in het stichtings bestuur had men, zc deelde de burge meester mee, nog niet gesproken. De heer W. Huson (a.r.) sloot zich aan bij de woorden van dank van de heer Bouff. „Wij hopen dat het geheel in deze vorm zo spoedig mogelijk gerealiseerd zal kunnen worden", aldus de heer Hu son. Hij pleitte er voor, dat de gemeen te zo nauw mogelijk bij dit project be trokken zal blijven. De burgemeester merkte nog op, dat de volgende fase zal bestaan uit het aanvragen van kredieten. „In het najaar zullen de woningbouw- contingenten worden verdeeld. Wij ho pen ook een voldoend aantal van deze woningen toegewezen te krijgen om tot de bouw van het complex te kunnen overgaan. Ik geloof wel. dat het klimaat gunstig is", aldus de burgemeester. De raad stelde voorts een wyziging van de algemene politieverordening vast. Door deze wijziging wordt het mogelijk op te treden tegen overlast die omwonenden van honden onder vinden. Het is nu onder meer verbo den dieren te houden die voor de in de nabijheid wonende personen scha delik of hinderlijk zijn. Voorts is het verboden zonder vergun ning van b. en w. meer dan vier honden boven de leeftijd van vier maanden te houden. Dit geldt echter niet voor hou ders van honden die bij het inwerking treden van de verordening meer dan vier honden hebben. Voor hen is het echter verboden om het aantal honden, eventueel verminderd door sterfte of verkoop, uit te breiden zonder vergun ning van de burgemeester. Tot afgevaardigde van de gemeente in het besiuur van de bestuursschool voor Zeeland werd de burgemeester en tot plaatsvervangende afgevaardigde wet houder G. J. Janse benoemd. Aan de lieer A. Westerbeke werd eervol ontslag verleend als toezichthouder van de G. S.W. De heer A. Arendse werd bevor derd tot uitvoerder gemeentewerken. Hij werd tevens belast met het toezicht op de G.S.W. Voorts werden enige gemeentewerklie den in een hogere loongroep gerang schikt. Aan de heren M_ Haeck, C. M. van As en G. Gort werd een perceeltje grond in plan Middenhof verkocht voor de bouw van een autobox. Aan de heer A. P. Kos ter werd in verband met zijn benoeming tot hoofd van de openbare lagere school te Koudekerke eervol ontslag verleend als onderwyzer aan de J. H. van Dale- school. Aan de heer D. Malipaard, on derwijzer aan de J. H. van Daleschool, werd in verband met zijn benoeming tot houfd van de openbare lagere school te Nieuw- en St.-Joosland eveneens eer vol ontslag verleend. Dc raad stelde ccn krediet van f 225.000 beschikbaar voor de bouw en inrichting van een gymnastieklokaal. Het is één van de 14 gymnastieklokalen die in het kader van een systeembouw in de provincie zullen worden gebouwd. Het lokaal zal verrijzen op de hoek Molen- weg-lrenestraat. Voor de restauratie van de pastorie waarin het bureau voor sociale zaken en de bejaardensociëteit zullen worden ondergebracht werd een bedrag van f 47.000 uitgetrokken. By de rondvraag vroeg de heer G. van Sluys (a.r.) aandacht voor zogenaamde begroetingsavonden. Hij had van een nieuwe inwoner vernomen dat men in andere gemeenten voor „nieuwkomers' dergelyke contactavonden kent. yan zee. Mare Li be rum van Rotterdam. Kinderdijk van Hamburg. Mariekerk van. Rotterdam. Radja van Bremen. 17 Juli: Concepcion var. Rotterdam. Eerns van Boston Sagitta van Sheerness. Soestdijk van Rotterdam. Prinses Irene van Rotterdam. Johnny van Ryecka. Gepasseerd van Antwerpen p 16 Juli: Wa- verstroom naar Rotterdam naar Rotterdam. Herman Rotterdam. Albert V naar Liverpool. Silvaplana naar 17 juli: Dutch Engeneer naa naar Fulham. Meeus naai Polaris naar Rotterdam. i Gent. Alglon zee. Kilo naar Rotterdam. Stanlov. Aaltje Dublin. Stella tot goede maatregelen, die echt«-r ook financieel uitvoerbaar moeten zijn. al dus de heer Lockefeer. Sprekende over de garnalenvüucrlj wee* hij er op. «lat zich de noodzaak van nieuwe visgronden zal voordoen als do Oostersehelde wordt afgesloten. In dit verband maakte hy melding van arnb- teiyke besprekingen, dlo met België worden gevoerd om wederzijds vrije aanlandingen met garnalen vangsten toe te staan. Over dc commissie cx artikel 8 zei hjj. flat deze commhwlc ln stilte en zonder het bedrijfsleven werkt aan een wetsontwerp, regelende de tegemoetko ming voor door dc Deltawerken getrof fenen. „Daar moeten wij het dan maar ■ri, „rand™ «dr.. h»d Z-viM h"*r O"**- derhoud aangevraagd met Ged.-l'r Staten in verband met technisch, eco- Aan het slot van z.yn rede zei de Zevl- nomlsoh en biologisch advies over een l bel voorzitter: „Wy gsan verder, zolang „geperforeerde" Oostenwheldedam. „Een u-y n0Jf gunnen «taan. Wij saren en vW- geaprek met ons over dit onderwerp I ^n> zolang de goudkoorts van toerisme werd door God. Staten niet opportuun vreemdelingenverkeer ons nl<-t geheel geacht. Ik knn niet nalaten te zeggen, h«-eft overspoeld, zolang recreatie ons S. ons zeer te-1 „iet helemaal heeft opgeslokt. Zolang lat dit antwoord leurgesteid heeft. \vy voelen ons nu ook Zeeland. door liet provinciaal bestuur al* een vW» op het droge gelegd", aldus do Zevlbel- voorzltter. Veel aandacht wijdde spreker aan de si tuatie in de mosselsector, waarbij hij met name stilstond bij de prijsvorming. HJJ stelde, dat de vaste kwi-kersprys, se dert 1954 onveranderd gebleven, niet is aangepast aan de verhoogde exploita tiekosten tot op het peil van J964. Hij zei met belangstelling uit te zien naar de beslissing van de betreffende minis ters ten aanzien van de verhoogde prijs voor B.-mosselen. Voorts vestigde hij er de aandacht op, dat men ln bepaalde ambteiyke kringen denkt n spreekt over een koude sanering. „Wij wijzen deze koude sanerinr 'M i' zaak biykt. dus de heer Lockefeer. Zeeland zal zyn". t deel althans nog echt Twee zusje» nlt Oostkapelle, die vanaf zaterdagmiddag tot zondagmorgen ver mist waren, hebben de burgemeester van deze koude sanering hand. Wy wlUen zelf wel. als_de^nood-1 «honden om naxr hen te zoeken. Zon dagmorgen even na negen uur werden ze ontdekt. Ze mankeerden niet*. Greetje en Ineke Riemen», respectieve lijk zes en zeven jaar. dochtertjes van landbouwer A. Riemen*, waren zater- hun Veiligheid Ernstige aandacht, zo zei spreker ver der, verdient de veiligheid by de uitoefe ning van de visserij. In dit verband wees hy op de ongelukken, welke zich on langs in het noorden met vissersschepen hebben voorgedaan. In samenwerking met alle belanghebbenden, ook die uit Zeeland, dient nier gekomen te worden Burgemeester v. d. Berg overleden Op 69-jarige leeftijd is de heer D. van den Berg. oud-burgemeester van de ge meente Bunschoten en Spakenburg za terdag in Amersfoort overleden. De heer Van den Berg werd geboren te Eruinisse, genoot zijn opleiding op de gemeentesecretarie en werd in 1924 be noemd tot gemeentesecretaris van de gemeente Vrijhoeve in Noord-Brabant, welke gemeente later met Capelle en Sprang to* een gemeente werd samen gevoegd. In 1938 volgde zijn benoeming tot bur gemeester van de gemeente Bunschoten en Spakenburg, welke functie hy tot 1960 bekleedde. Ernstige botsing Zondagmiddag omstreeks half zes ont stond op het kruispunt Zuidlandstraat Guido Gezellestraat ln Terneuzen een vry ernstige autobotsing, die voor de in zittenden nog betrekkelijk goed is af gelopen. Een personenauto, bestuurd door W. D. uit Terneuzen verzuimde voorrang te verlenen aan de Belgische auto, bestuurd door J. v. d. K. uit St.- Niklaas. De echtgenote van de Belgi sche chauffeur liep enkele gekneusde ribben op en moest zich onder genees kundige behandeling stellen. Later kon den zij per taxi naar België terugkeren. Een inzittende uit de auto van D., het meisje P. W. uit Othene, werd door de schok naar buiten geslingerd. Zy liet) evenwel geen verwondingen op. Beidé auto's werden zeer zwaar beschadigd. dagmiddag zonder medeweten van hun ouders op de flets de duinen Ingetrok ken. Hair zeven 's avonds waren ze nog niet thuis, Hun vader alarmeerde de centrale post van de rijkspolitie, die in verband met een motorcross In hel va kantieoord „Bos en Duin" was ingericht. Burgemeester F. G. Sprenger, groeps commandant adjudant went veer en ver schillende politiemannen zochten ver volgens het duinterrein en de badhokjes af. Men vreesde het ergste, omdat de badman de kinderen had zien pootje baden. Buren en anderen, die het terrein kenden, zochten de hele nacht door. Tegen het aanbreken van de dag werd de politie versterkt door de districtsre cherche uit Middelburg en kwam bur gemeester A. de Kam van Vrouwen pol ier zijn Oosts ka pelse ambtsgenoot te by Vrouwenpolder het dulnterrein af. Om negen uur vond men klompjes van de kinaeren achter het bulten „Zee- duin" ln de duinen. Een half uur later werden de schreiende kinderen gevonden door de heren Francke en Rlcmens. buur mannen van de meisjes. Na ln „Bos en Duin" door de beheerders, het echtpaar Kleine, te zijn gebaad en van kleren te zijn voorzien, bracht de rijkspolitie de kinderen naar huis. De arts P. J. Blom onderzocht ze op nadelige gevolgen van hun lange tocht Behoudens wat builen en schrammen hadden de kinderen niets opgelopen. Totaal waren voor hen om streeks negen man politie en twintig burgera In de weer geweest. EXAMENS De heer C. de Bruin te Middelburg slaagde voor het te Leiden gehouden examen personeelchef. Bij het te 's Hertogenbosch gehou den examen voor aannemer in de burgerlijke en utiliteitsbouw slaag den de heren D. J. Letzer en I. de Vos Hz., beiden te Stavenisse. Voor het einddiploma ulo slaagden de dames C. Kodde en L G aak eer beiden te St.-Annaland. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje MARION ALISE (We noemen haar Marlies) J. Provoost T. G. Provoost-Kooy Domburg, 17 juli 1964, Singel 43. Heden overleed na een kortstondig lijden in het ziekenhuis te Dirks- land onze innig gelief de dochter, zuster en schoonzuster MAGDALENA CHRISTINA BOONE, echtgenote van L. M. van Oostenbrugge, op de leeftijd van 40 jaar en 10 maanden. C. Boone .T. Boone-de Dreu A. Boone J. Boone- Slabbekoorn Borssele, 19 juli 1964. Korte Zuidweg 20. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op woensdag 22 juli a.s. te Stellendam om 14.00 Heden overleed zacht en kalm tot'onze diepe droefheid onze geliefde en zorgzame schoon vader, groot- en over grootvader .JAKOB KLEINEPIER. weduwnaar van Lena van Sluys, in de gezegende ouder dom van 88 jaar. E. Kleinepier- Melis Zoutelande, 19 juli '64. Raadhuisplein 13. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 22 juli a.s. te 12.00 uur op de be graafplaats te Zoute lande. Heden overleed, nog vrij plotseling, in het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader WILLEM HOOGLANDER, echtgenoot van W. A. Hooglander van Eek, in de ouderdom van 72 jaar. Wemeldinge: W. A_ Hooglander- van Eek Rotterdam: N. Hoekman- Hooglander A- Hoekman M.s. „Antverpia II": N. J. Hooglander J. B. H. Hooglander -Stinnise ALs. „Lea": S. Griep- Hooglander J. Griep En kleinkinderen. Wemeldinge, 18 juli 1964. W. Kanaalweg 73. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 21 juli a.s. om 13.30 uur op de alge mene begraafplaats te Wemeldinge. Vertrek sterfhuis om 13 uur. TE KOOP: voor zomerwoningen, aan de Bucksweg, grens Zoutelande/Westkapelle. Ini. Makelaarskantoor „VLISSINGEN", Badhuisstraat 93 te Vlissingen. TeL 0 1184 - 2369 b.g.g. 4556. Herplaatsing wegens misstelling. DAT HEET GADELOOZ' ONTFERMING Als Gy, Here, de ongerechtigheden In ge dachtenis houdt, Here, vie zal bestaan Maar by U is vergeving Ps. 130:3-4. Corresp. postbus 97, Middelburg. Heden overleed nog onverwacht mijn lieve vader, broer, zwager en oom ABRAHAM CALLIBER, weduwnaar van Neeltje Prinse, in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam, A. J. Calliber Middelburg. 19 juli 1964. Veerseweg 26 De begrafenis zal plaatsvinden donder dag 23 juli as. Vertrek vanaf het sterfhuis om 12.00 uur. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze lieve vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, mevrouw NEELTJE SCHETS, echtgenote van Cornells de Kaïn, in de ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam, C. de Kam Middelburg. 18 juli 1964, Volderijstraat 23. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 22 juli op de alge mene begraafplaats, 14 uur. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader FRANCOIS HAMELINK, ln de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, J. Hamellnk- Willeboordse Middelburg. 18 juli '64. Walensinge) 15. tot f2000- direct beschikbaar voor ambtenaren en employees met voste aanstelling geheel schriftelijke behandeling CREDIETSERVICE BAHK ii.'iianwin Na een langdurig ge duldig gedragen lyden is van ons heengegaan onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante DINA LUTEYN, op de leeftya van 78 jaar en 11 maanden. Namens de familie, M. Luteyn. s-Heer-Abtskerke, 19 juli 1964. De begrafenis zal plaatshebben op woens dag 22 juli as. des middags om 12.00 uur Vertrek vanaf vereni gingsgebouw om 11.45 uur. VAN OE VELDE UW DRUKKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5