HALFZWARE Harald Ranschaert en Hugo Dierich kampioen Eef Dolman verraste Cornelisse in spurt en werd Nederlands kampioen KOELKAST VUEBHERRT Jan Polfliet 4e op de 800 meter WATERPOLOCLUB „DE GANZE" WON HET EIGEN TOERNOOI IN GOES Nieuwelingen van „Theo Middelkamp" eindigden op eervolle plaatsen Dopingcontrole KWAME NKROEMAH LAAKT STEUN NAV0-LANDEN AAN ZUID-AFRIKA 4 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 JULI 1964 J eugdatletiekkampioenschap Twee Zeeuwse jeugdatleten heb ben tijdens de Nederlandse atle- tiekkampioenschappen, die op de sintelbaan aan het Lange Pad te Rotterdam gehouden werden, een titel veroverd, beide malen op de technische nummers. Het zijn Hu- go Dierich van RKHAV uit Hulst, die kampioen kogelstoten werd, en Harald Ranschaert van Schelde Sport uit Terneuzen, die zich de sterkste verspringer toonde. Jan Polfliet van AV '56 uit Goes liep in de finale van de 800 meter naar een verdienstelijke vierde plaats. Willy Wijnacker van Schelde Sport <1500 meter), en de Delta Sport- meisjes Jopie Stoutjesdijk (versprin gen) en Janny Schot (speerwerpen) konden zich niet tot de ereplaatsen opwerken. De Zeeuwse nationale kampioenen heb- de Water van Holland Leiden zat hem vlak op de hielen. Niettemin bleek de voortreffelijke sprong van 6.76 meter van de Hulsterse jongeman de beste prestatie te zijn, hoewel Van de Water slechts 2 centimeter bij hem tekort kwam. Kogelstoter Dierich kwam tot 14.9S meter, waarmee hij na een uiter mate spannende strijd zijn twee concur renten Karei Veuger van OSV (14.87 meter) en Hans Alberts van Sperwers (14.58 meter) achter zich liet. De finale van de 800 meter was even eens spannend. Vier lopers kwamen voor de titel in aanmerking en van hen bleek Dolf de Vries van Volt de sterk ste. Zijn tijd was 2.00.8, voor Jan Berg mans van ALO (2.01.2), Henk Schouten van Olympia in 2.02.- en Jan Polfliet in 2.02.6. WIELERFUNCT10NARISSEN BESCHULDIGD VAN ONTUCHT EN DOPING Tegen twee Utrechtse functionarissen in de wielerwereld zijn aanklachten in gediend wegens doping van wielrenners en het plegen van ontucht met minder- rge wielrenners. v. d. K.. consul van de K.N.W.U. in Utrecht, die ook vele malen als ploeg leider van wielerteams is opgetreden, wordt ervan beschuldigd wielrenners bij herhaling tijdens wedstrijden doping in de vorm van perventine en dextrendine te hebben verstrekt. De K.N.W.U. heeft de zaak in onderzoek, waarbij in dit sta dium geen nadere mededelingen konden worden verstrekt. De K.N.W.U. is eveneens op de hoogte van de aanklacht welke is ingediend Dij de Utrechtse zedenpolitie, waarin v. d. K. ervan wordt beschuldigd ontuchtige handelingen te hebben gepleegd met jonge wielrenners (vooral nieuwelingen) in binnen- en buitenland. Ook J. H., vice-voorzitter van de Utrechtse wieler club, zou zich daaraan schuldig hebben gemaakt. De Utrechtse zedenpolitie heeft reeds verschillende jongens aan een verhoor onderworpen. Nederlands record speerwerpen voor Wil Hulshof Wil Hulshof (Batavan, Leiden), heeft zondagmiddag tijdens nationale wed strijden in Beverwijk het Nederlands re cord speerwerpen dames verbeterd en gebracht op 49,03 meter. Het oude re cord stond met 48.45 meter sedert 27 september 1959 (Aken) ook al op h ZEVENKAMPDAG V.V. MIDDELBURG De actieve 7-kampcommissie van de M.V. en A.V. Middelburg, bestaande uit de heren J. J. den Boer, W. Beerman en J. Jongepier sr., heeft eer van haar om vangrijke'werk gehad want nadat, tot tweemaal toe, om diverse redenen de 7-kampdag moest worden uitgesteld, konden afgelopen zondag onder goede weersomstandigheden, de senioren, vete ranen, junioren en pupillen elkaar van 10 tot 5 uur de erepalm betwisten. Met veel animo werd op de onderdelen baldribbelen, doelschieten. hardlopen, in gooien, ringschieten. koppen en versprin gen strijd geleverd en het verschil, waar mee de uiteindelijke groepswinnaars de eindstreep bereikten, was meestal mini maal. Bij de senioren werd J. Bostelaar houder van de nieuwe wisselbeker. De winnaar van vorig jaar. W. de Vos, kon wegens militaire dienst niet meedoen. Bostelaar behaalde 226 punten. Hij werd op flinke afstand gevolgd door A. Del- motte (217%) terwijl J. Vogel goede derde werd (212%). Dit aantal punten werd ook behaald door W. Groenewegen (N.A.C.) die buiten mededinging mee streed. P. Lindenberg, A. 't Gilde en A. Schoenmakers vielen als 4e, 5e en 6e ook nog in de prijzen. Bij de veteranen kwam J. de Groot met 182)4 punt als eerste uit de bus. G. Ha- geman zat hem echter vlak op de hielen 18134C. Houtepen werd uitstekende derde (178) terwijl P. Koster, J. Zembsch en J. Jongepier als 4e, 5e en 6e de finish bereikten. Bij de A-junioren kwam de eerste prijs bij C. Wiessner terecht die met 195% punt F. Simonse (191%) achter zich liet. H. Joziasse behaalde 177% punt. De volgende drie prijzen waren voor H. Cal- jouw, E. Karei en B. Koene. Bij de B-junioren was het verschil tussen winnaar R. Vermeule (185) en nummer 2. E. Vogel, minimaal (184). M. Zwigt- man werd hier derde (174%), R. Brasz, Y. Zijlstra en M. Vinke kwamen daarna in deze volgorde. De leukste sinjd was ontegenzeggelijk (163%), gevolgd 158% punt bereikte. G. van de Linde werd hier derde (158%) gevolgd door H. Dalhuizen, J. Zembsch en J. Schuit. Bij de jongsten (8 t/m 10) werd M. C. Koster winnaar (163%). H(j klopte G. Booy (162%) op het nippertje. R. Ver meule zat hen met 162 punten vlak op de hielen. L. Hageman, C. M. de Groot en B. Scheers werden de andere prijs winnaars. Voorzitter S. Simonse reikte na afloop met een toepasselijk woord de prijzen uit. Alle pupillen kregen boven dien een diploma. Een leuk gebaar maakte Fr. van de Kop. die een tweetal door hem gemaakte voetbalkarikaturen beschikbaar stelde voor detwee pupillen, die het minst aantal punten behaalden. Bij de dames waren naast Martha Klaassen-Bos. ook de Groningse Hillie Gankema met drie tweede plaatsen, hoog, ver en 100 meter, Lydia Vonk en Mieke Sterk, die zonder twijfel in de toekomst van zich zullen laten horen. ;rote aanwinsten. B(j de heren dient in de eerste plaats genoemd de fenomenale 300 meter race van Casper de Geus. Deze Rot terdammer, die reeds eerder dit sei zoen verraste met een een 48,5 sec. over de 400 meter, won soeverein ondanks zeer goede tegenstand van Sjaak Tel, nog zo'n talent die overi gens met een wel zeer slechte tij werd gehonoreerd, want zo'n grool verschil was er zeker niet. Aankomende jongeren zijn ongetwijfeld 800 meter loper Dick de Vries, 1500 me ter loper Heika Scharn, die zijn sterke tegenstander Baard volgens het boekje versloeg, Henk Verwoerd op de 30Ö0 meter, hoogspringer Henk Dewaide, die m sprong, en het hoogspringstertje uit Enkhuizen Corrie Kruk (1,53). Deze Nederlandse jeugdatletiekkaiupi- oenscliappen hebben weer eens onon atoteljjk bewezen over welk een groi arsenaal van jonge talentvolle atlete Nederland eigenlek beschikt. Want zjjn de veelbelovende jongens en meisjes van een jaar geleden, zoals Leo Winter, Fred van Herpen, Martin Zijl, Fred Krikke, Anton Blok. Corrie Ba k- ker. de gezusters Staal en Willie Wil- lems, om er maar enkelen te noemen, allen met min of meer succes overge gaan naar de senioren landenploegen, voor de jeugdkampioenschappen 1964 was een geheel nieuwe lichting opgeko- Atleten meest in de na-oorlogse jaren geboren, die tal van goede en veelbelo vende prestaties leverden en wat meei is. in de nabije toekomst ongetwijfeld de atletiekgelederen zullen versterken. Bij de dames was er de doorbraak de 16-jarige Amsterdamse Martha Klaassen-Bos, een pupil van Jan Blan kere, die maar liefst drie titels verover de op de 100 meter, de 60 nieter horden en het versoringen. De blonde Jutta Heine-achtige verschijning, die alles heeft meegekregen om een groot atlete te worden, snelde soepel naar 12.1 sec. in de finale van de 100 meter en 9.4 over de 60 meter horden, waarna zij en pa.ssnnt tussen de bc.; rijven van series en halve finales door ook het versprin gen niet 5.51 meter op haar naam schreef. En hoewel zjj verleden jaar met at letiek begon en dus niet helemaal een onbekende was, bleek zonder meer dat zij na een seizoen wintertraining de grote ontdekking van deze kampi oenschappen is geweest. I V. CIGARETTES IMPORT CY'V/M A.BLOK. SCHEVENINGEN een karaktervolle halfzware shag, een creatie van top - melangeurs Avondcriterium van „Theo Middelkamp" woensdag in Goes Op initiatief van de ren- en tourclub „Theo Middelkamp" zal op woensdag 22 juli in Goes en groot avondcriterium worden verreden voor adspiranten en nieuwelingen. Nu de de Internationale Ronden van Midden-Zeeland door om standigheden geen doorgang kan vin den, meende het bestuur van „Theo Mid delkamp" hiervoor een alternatief te moeten stellen. Dank zij een ruime me dewerking van gemeente, het bedrijfs leven en andere officiële instanties is het bestuur in staat gesteld een aan trekkelijk programma te bieden. Het wordt een koers voor adspiranten en nieuwelingen, omdat deze het leeuwen deel van de leden der vereniging uit maken, en omdat deze jongens werke lijke wielersport leveren, waarvan te ge nieten valt. Onder de inschrijvers zijn o.a. de nieuwe kampioen van Nederland bij de adspi ranten. Ad van Overveld uit Zegge, die de strijd moet aanbinden met vele Mid delkamp-leden en outsiders. Bij de nieu welingen zijn o.a. René Pijnen, die reeds vele koersen in zijn voordeel besliste en zaterdag vierde werd op de nationale kampioenschappen te Zandvoort, Willy de Feber uit Sluiskil, die 10e werd en Cees Rentmeester uit Ovezande, die in hetzelfde kampioenschap 13e werd. Ver der Rini Wagtmans, Henk Mol, Jaak Beun en Eddy Voerman. Uit het noord oosten van het land komen een 5-tal renners aan de start. Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes zal om 18.30 uur de adspiranten laten starten, voor hun wedstrijd over 12 ronden, samen 25 km. Om 19.15 uur gaan de nieuwelingen van start voor een race over 30 ronden, samen 60 km. Het parcours loopt vanaf de start aan de Bergweg, via de van Dusseldorp- straat, C. de Graaffstraat en Heernisse- weg naar de Bergweg, waar ook de finish is. COR JANSEN WON SNELSCHAAKTOERNOOI Cor Jansen uit Kruiningen heeft ander maal bewezen, dat hij in Zeeland op schaakgebied aan de top staat. By een byna tropische hitte hau organisator J. Hoogstrate zaterdagmiddag zes zeer sterke Zeeuwse schakers in café-restau rant „Kievit" te Vlissingen genood voor een snelschaaktoernooi, waarin de deel nemers elkaar elk twee keer ontmoet ten, één keer niet wit en één keer met zwart. Aanvankelyk was Jansen gelijk geëindigd met de Middelburger Adri verspoor, die door militaire verplich tingen een tijdlang uit het Zeeuwse schaakleven verdwenen is, maar die ge toond heeft nog slechts weinig van zijn ouue kracht te hebben ingeboet. De eerste beslissingspartij tussen Ver spoor en Jansen eindigde gelijk. In de tweede partij werd de strijd zeer plotse ling beslist, toen Verspoor op buitenge woon simpele manier zijn dame weggaf De deelnemers aan dit toernooi allen nog tamelyk jeugdig leverden overi gens wel een slijtageslag, want zelfs Verspoor en Jansen moesten nog drie nederlagen incasseren en eindigden met 7 punten bovenaan. De Vlissinger André vyfde met 3 punten invaller voor Damen moest ten slotte genoegen nemen met de laatste plaats met 2 punten. De gedetaileerde uitslagen waren: Ma- belusVan Wijnen 10, 10. Verspoor Jansen 01, 1—0. SteketeeVan Bennekom 10, 01. Van WijnenVan Bennekom 10, 01. JansenSteketee 0, 01. MabelusVerspoor 01, 0— 1. VerspoorVan Wy'nen 10, 01. Jteketee—Mabelus 10. Van BennekomJansen 01, 01. Van Wij- .enjansen l0, 01. MabelusVan Bennekom 10, 10, VerspoorSteke tee 01, 10. SteketeeVan Wijnen i0. 10. Van BennekomVerspoor 01, 01. JansenMabelus 10, 1-0. Beslissingstweekamp: VerspoorJan sen 01. Bokser overleden na knock-out e Filippijnse vedergewichtbokser y Parker is zonder bij kennis te Sam- pHHHBHHHHHHHPHHHi te gekomen overleden in een ziekenhuis na in een partij tegen zijn landgenoot War Tagalogin knock-out te zijn geslagen. Het was de tweede maal binnen een maand, dat op de Filippijnen een bokser overleed aan de gevolgen van een knock-out. Korte tijd geleden was de lichtgewicht Rey Romero onder soort gelijke omstandigheden om het leven ge- tomen. t_ RUIM 600 BEZOEKERS Misschien volgende keer in het nieuwe zwembad in Goes Het herenzevental van de zwem en waterpoloclub „De Ganze" uit Goes heeft zaterdag het waterpo- lotoernooi, georganiseerd door „De Ganze" en de zwem- en badclub ,,'t VLAKKE STRIJD OP CIRCUIT VAN ZANDVOORT (Van een speciale verslaggever) Henk Cornelisse uit Amsterdam huilde op het Zandvoortcircuit. Hy had vast op de Nederlandse amateurwielertitel op de weg gerekend toen hij in een groep van 29 renners vanuit de Tarzanbocht het laatste einde op draai de, het rechte einde, waarop hij zich voor de sprint zou kunnen plaatsen. Henk Cornelisse wordt de kampioen het was de algemene mening in het lennerskwartier en »eifs Frits van Grinsven, de leider van de Nederlandse ploeg die onlangs in Oostenrijk zo succesvol was opgetreden, geloofde niet meer in een overwinning van een van zijn .discipelen'. Hij en al die anderen hadden echter buiten Evert Dolman uit Rotterdam gerekend. Met zijn nau welijks achttien jaren en zijn elf maanden tellende amateurroutine (,,Ik was bang om hem voluit te laten rijden daar in de Oostenrijkse bergen'" zei Frits van Grinsven) had hij lak aan alle voorspellingen. Pal achter Minneboo uit Heenvliel en Jan Pieterse, draaide Eef Dolman door de laatste bocht op het van hitte kokende Zandvoortse circuit. Toen hij voluit sprintte, bleken Pieterse en Minneboo stil te staan. De overi gen ook, op Henk Cornelisse na, die vanuit zesde positie achter de Rot terdammer aanraasde. Doch de gedoodverfde winnaar had zich misre kend. Een meter voor de finish zag hij zelf hoe schromelijk hij zich had vergist in de sprintkracht van deze veelbelovende Dolman. Met zijn han den voor de ogen liet hij zich over de aankomststreep drijven. Achter Eef Dolman uit Rotterdam die de kampioenstitel greep, waarop Cornelisse zo vast had gerekend Na de prachtige titelstrijd van vo rig jaar, toen Gerrit de Wit nu door gezondheidsredenen gedwon gen het wielrennen er aan te ge ven na een prachtige solo kam pioen werd, viel de editie 1964 wel wat tegen. Het is een tamelijk vlak duel geworden, waarin ontsnap pingspogingen bijzonder moeilijk waren, vanwege het hoge tempo van bijna 44 km per uur dat con stant werd onderhouden. Boven dien was het bijzonder drukkend en warm weer, waardoor bij velen de lust om extra ijverig te doen wel zal hebben ontbroken. Dat nam niet weg dat de meeste fa vorieten voorin zaten, toen enkele ronden voor het einde de strijd dan toch ontbrandde. Feitelijk ontbraken toen alleen Gerben Karstens („Ik had de vorm niet door een verkoudheid") Martin van Ginneken, die zijn ve le supporters hevig teleurstelde. In de eerste helft van de cours was er echter helemaal niets gebeurd. Nico Lute had zich even vooraan laten zien maar koos al spoedig de wijste par tij - Jan Pieterse sprong minder sober met zijn krachten om. De sterke knaap uit Oude Tonge koos na 100 km de vrij heid en bleef ruim 15 km alleen voor op. Zijn voorsprong varieerde van 40 tot ruim een minuut, maar nie mand kwam hem gezelschap houden en niemand wenste zich in te laten met het avontuur dat Pieterse zonder twijfel voor ogen heeft geschemerd. Nadat het peleton ten slotte Pieterse weer liefderijk had opgenomen namen Brugel uit Zevenbergen. Evers uit Linne, en Heyning uit Enter de be nen. De „groten" lieten de drie onheken- den rustig gaan. Zij zouden vanzelf wel wijzer worden. Toch was vlucht van dit drietal in feite een in zet van een ongekend fel slotduel. Bart Zoet stak het eerst van wal. De drie dappere leiders waren binnen enkele seconden overspoeld door het peloton, dat Zoet in geen geval wil de laten gaan. Eindelijk viel het kleu rige lint uiteen in verschillende groep jes. Elf man bleken vijfendertig kilo meter voor het einde op kop te lig gen, maar ondanks de aanwezigheid van Zoet, Van der Vleuten, Ouwer- kerk, Visser en Van der Kloot was er geen voldoende samenwerking om een definitieve ontsnapping te bewerk stelligen. Tien km. later streken nog 18 man op de leiders neer en was de groep gevormd waaruit de winnaar te voorschijn zou komen. De rust duurde de laatste ronde van ruim 4 km. Even hadden Nico Lute en An dré van Middelkoop gepoogd weg te komen maar onverbiddellijk waren zij bij de kraag gepakt, toen de 29 kanshebbers van de 330 gestarte s teurs voor de laatste maal op Hunzerug verschenen, lag Minneboo voorop met Jan Pieterse in zijn kiel zog. Het tweetal zou de springplank worden voor Eef Dolman uit Rot terdam, die in Oostenrijk reeds twee étappes had gewonnen en die op dezelfde wijze naar de overwin ning snelde. Hij alleen kende het recept waarmee Henk Cornelisse voor de derde maal in een natio naal kampioenschap naar de twee de plaats zou kunnen worden ver wezen. De jeugdige Rotterdammer snelde weg van zijn concurrenten, op het moment dat nog niemand aan een sprint dacht. En zelfs Henk Cornelisse sprong te laat achter Dolman Onmiddellijk na afloop van het wegkampioenschap voor amateurs op het Zandvoortse circuit moes ten de vijf eerst aangekomen ren ners plus nog een tweetal uit de kopgroep van 29 zich bij de K.N.W.U.-arts de heer Strikweld melden. In navolging van Oosten rijk en Frankrijk had de K.N.W.U. namelijk enkele dagen voor Zand voort besloten dopingcontrole toe te passen. Enkele uren voor de start in Zandvoort werd dat aan de renners meegedeeld. „We moe ten deze maatregelen wel nemen", zei sportcommissielid W. van Steenbergen. „Die dopingtroep neemt op ergerlijke wijze toe en de landelijke bonden zijn vastbe sloten daar paal en perk aan te stellen". In ieder geval zal door de K.N.W.U. genomen maatregel, mits regelmatig na elke belangrij ke course toegepast, preventief gaan werken, want niemand zal willen riskeren te worden gedis kwalificeerd als de controle uit wijst dat hij doping heeft gebruikt. Deze maatregel geldt alleen voor amateurs. De uitslag van het on derzoek in Zandvoort kan pas over enkele dagen bekend zijn. Sas", op duidelijke wijze gewon nen. De Goese heren moesten slechst in een wedstrijd een puntje afstaan, alle overige wedstrijden werden in winst omgezet en hier door bereikten zij onbedreigd de eerste plaats. Aanvankelijk leek het er op, dat ook dit toernooi weer traditiegetrouw onder re gen zou moeten worden gespeeld. Geluk kig was het slechts een bui van korte duur en vrijwel alle wedstrijden werden onder stralende zonneschijn gespeeld. De publieke belangstelling voor het toer nooi was bevredigend. Ruim 600 beta lende bezoekers passeerden de kassa. Het toernooi had een geslaagd verloop. Er werd gestreden in een prettige en sportieve sfeer en spanning was er in de diverse wedstrijden volop aanwezig. Vooral de wedstrijden tussen „Krabben" .De Ganze I" was zeer spannend. Beide teams werden in hun afdeling (vierde klas van de K.N.Z.B,) kampioen zullen elkaar straks in de promotie wedstrijden voor de derde klasse weer ontmoeten. In dit toernooi werden de puntjes broederlijk verdeeld. Aan hef toernooi namen deel de zeven tallen van de zwemvereniging „De Ba ronie" uit Breda, zwem- en poloclub .De Bruinvis" uit Sas van Gent; de zwemclub „Daphnia" uit Hoeven, de zwemvereniging „De Krabben" uit Ber gen op Zoom en de organiserende ver eniging met twee teams. men weet, dat er 330 vertrekkers wa ren, is het niettemin eervol, dat hij in de buurt van de 40e plaats finishte. Grim kon ruim 100 kilometer in het peloton blijven, maar moest toen af haken. Koeveringe bleef 150 kilome ter in het peloton. Nieuwelingen Bij de nieuwelingen was de Fries Tij men Groen een klasse apart. Al na 3 ronden sprong hij weg en de rest van de circa 300 deelnemers kreeg hem niet meer te zien. Hij behaalde zijn 20e overwinning in dit seizoen. Wel was er nog een tegenoffensief gekomen van renners van „Theo Middelkamp' Du Bois, Beun en Pijnen zetten samen met De Wit uit Wormer de achtervolging in. Later werden zij echter weer ingelopen. In de eind sprint was Pijnen vierde, Du Bois achtste, De Feber 10e, Rentmees ter 13e. Ook De Wolff, De Vrieze en Steenbakker zaten in het pelo ton. Bij de adspiranten speelden de Mid delkampers geen rol van betekenis. In de massasprint eindigde Chris de Smit als 19e. Ook Kiviet, Blok en Schouwenaar eindigden in het pelo ton. Winnaar werd A. van Overveld, die ook leider is in de Zeeuwse lercompetitie. BruinisDaphnia 83; BaronieGanze II 14; DaphniaGanze I 511; Krab- Bruinis 35; BaronieGanze 1 110: KrabbenGanze 11 77; Daph niaBaronie 53; Ganze IIBruin- ris 39. Eindstand 1. Ganze I 9 punten; 2. Bruinvis, 8 pnt.; 3. Krabben, 6 pnt.; 4. Ganze II 5 pnt.; 5. Daphnia, 2 pnt.; 6. Baronie 0 pnt. ,De Ganze' kwam hierdoor in het bezit van de ereprijs van de gemeente Goes, een fraaie beker. De door de gemeenteen Kattendijk en Wilhelminadorp ter be schikking gestelde prestatieprijs voor do meest sportieve ploeg werd toegekend aan „Daphne" uit Hoeven. Succes De Goese waterpoloelub heeft door het succes op dit toernooi en het behalen an het kampioenschap vrijdagavond [e vierde klas E wel bewezen momen teel over een hecht en produktief ze vental te beschikken. Na afloop van de wedstrijden had in het café van de heer Dekker aan het Goese de prijsuitreiking plaats. Deze pret tige plechtigheid verrichte de „Ganze' voorzitter, de heer E. W. Carelse, die tevens de hoop uitsprak, dat dit toer nooi het laatste zou zijn, dat aan het Goese Sas werd gehouden. Volgende keer hoopte hij alle deelnemers te ont moeten in het nieuwe zwembad. De uitslagen waren: Ganze IGanze II 1; Krabben-Daphnia 51; Baronie Bruinis 19; KrabbenGanze I 33; Daphnia—Ganze II 24; Bruinvis— Ganze I 45; BaronieKrabben 14; De waterpóloploeg „De Ganze'' uit Goes heeft vrijdag en zaterdag voor klinkende successen gezorgd. Vrijdag behaalde de ploeg het kam pioenschap van de vierde klas E en zaterdag wc»» „De Ganze'' het waterpolotc cmooi in Goes, dat door de vereniging zelf ivos georgani seerd. Op de foto de gelukkige ploeg, met voorzitter E. W. Carets (achterste rij, tweede van rechts). (Foto P.Z.C.) C. SMEENK OVERLEDEN De heer C. Smeenk een van de pioniers van de christelijke vakbeweging, oud lid van de Tweede Kamer, en bijna vijftig jaar raadslid ais vertegenwoordiger van de prot. ehr. fractie is op 83-jarige leef tijd te Arnhem overleden. De heer Smeenk was tijdens zijn leven bijzonder arbeidzaam. Naast zijn activi teiten in de christelijke sociale beweging verrichtte hij publicistische arbeid. Hij schreef pnder meer een biografie over minister A. S. Talma. Vele jaren, van 1918 tot 1948, had hij zitting in de Twee de Kamer en hij diende de gemeente Arnhem van 1923 tot 1933 als wethouder van financiën. Daarnaast heeft hij ge durende een reeks van jaren zitting ge had in de provinciale staten van Gelder land, evenals in verscheidene staats- en andere commissies. De algemene vergadering van het C.N.V. koos de heer Smeenk op 21 mei 1915 tot tweede voorzitter, welke functie hM tot 30 juni 1924 heeft bekleed. Van 1 juli 1915 tot 30 september 1918 nam hij de redactie van De Gids alleen voor zijn rekening terwijl hij daarna tot 30 juni 1919 nog als mederedacteur optrad. Re dactionele medewerking verleende hij ook nog aan de „Rotterdammer" en „Patrimonium". SNELTREIN ONTSPOORD - 3 DODEN, 6 GEWONDEN De sneltrein MaagdenburgFrankfort aan de Oder (Oost-Diiitsland) is in do nacht van zaterdag op zondag bij VVass- niannsdorf ontspoord. Drie passagiers zijn om het leven gekomen en zes ern stig gewond. De achttienjarige Rotterdammer Evert Dolman is zaterdag op het circuit van Zandvoort wegkaminoen bij de ama teurs geworden. Nederland had een amateurkampioen 1964 gekregen die straks in Sallan- ches, tijdens de wereldkampioen schappen, waar hij praktisch zeker naar zal worden afgevaardigd, op waardige wijze zijh land zal verte genwoordigen. Van de Zeeuwse amateurs reed Hoo- gerland een goede wedstrijd, maar hij Een half wiel I miste toch de beslissende slag. Als Uitslagen De uitslag van de 176.106 km lange rit voor amateurs luidt: 1. Dolman (Rotterdam) 4 uur 03 min 43 sec., 2. Cornelisse (Amsterdam) z.t., 3. Vis ser (Santpoort) z.t., 4. Van Lachterop (Amsterdam) z.t., 5. Steevens (Els- loo) z.t., 6. Lute ('s Graveland) z.t., 7 Buuts (Keidonk) z.t., 8. Zoet (Sas- senheim) z.t., 9. Henny Peters (Heem stede) z.t., 10. Pieterse (Oude Tonge) z.t., 11. Van der Horst (Haarlem) z.t., 12. Ouwerkerk (Rotterdam) z.t., 13. Van der Vleuten (Mierlohout) z.t. 14. Verhoeven ('s Gravendeel) z.t. Nieuwelingen: 62.895 km. 1. Tymen Groen (Gollega) 1.29.47, 2. Jansen (Amsterdam) 1.30.24, 3. Visser (Zaan dam) z.t., Adspiranten: 25.158 km: 1. Van Overveld (Zegge) 37.42.6, 2. Van der Moot (Amsterdam) z.t., 3. Bakker (Zaandam) z.t. AFRIKAANSE TOPCONFERENTIE IN CAIRO Pleidooi voor een Studiecommissie xrzxv/anirfrl ATviL-o Na Nkroemah kwam premier Arthur VCICIllgU rHIiha Margai van Sierra Leone aan het woord. Hy steelde voor het plan voor een verenigd Afrika naar een speciale studiecommissie te verwijzen. Hij noemde als belangrijkste tekortko ming van de organisatie voor Afri kaanse eenheid het falen om Zuid- Afrika effectieve economische sanc ties op te leggen. een felle aanval gedaan op de N.A.V.O. en andermaal een beroep gedaan op de totstandkoming van een federaal Afri ka. Met betrekking tot een verenigd Afrika vroeg de Ghanese president de vertegen woordigers van de 33 Afrikaanse staten in beginsel akkoord te willen gaan met de oprichting van een federale regering voor geheel Afrika. Vorig jaar heeft president Nkroemah de conferentie te Addis Abeba ook reeds tot de oprichting van een verenigd Afrika opgeroepen, maar dit voorstel werd toen als „te voorbarig" van de hand gewezen. „grote sommen geld en wapens Afrika binnenbrengen ter ondersteuning van Zuidafrika's apartheidspolitiek en de Portugese kolonialisten in Angola en Mozambique". Nkroemal. gaf ruiterlijk toe dat „aoor gebrek aan effectieve ac ties tegen apartheid en kolonialisme het lot van onze Afrikaanse broeders in An- ola, Mozambique, Zuid-Rhodesië en iuid-Afrika is verslechterd". Premier Obote van Oeganda betoogde dat economische sancties tegen Zuid- Afrika de enige vreedzame middelen zijn om een einde te maken aan de apartheidspolitiek van het land". Obote drong aan op steun aan Holden Roberto's Angolese regering in balling schap. De Oegandese premier betoogde dat het (Port-gese) Angola een grote bedreiging vormt voor de eenheid van Afrika. Algerije President Ben Bella, die gistermorgen sprak, oogstte het meeste applaus. Vol gens Ben Bella „leidt Portugal de te- gen-revolutionaire krachten in Algerije". Verder deed Ben Bella een heftige aan val op Israël en verklaarde dat „75 pro cent van de buitenlandse handel van Is raël op Zuid-Afrika is gericht". „Waar men imperialisme vindt daar vindt men Israël", aldus Ben Bella.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4