PROVINCIALE ZEEOWSE COURANT DENEMARKEN EN TERUGTREKKING ZWEDEN TROEPEN OVERWEGEN OP CYPRUS Thant verzocht om spoedzitting van Veiligheidsraad over Dringend verzoek aan bezitters van 20 km voertuigen: laat de snelwegen links liggen SCANDINAVISCHE LANDEN BEZORGD OVER GROTE AANVOER VAN WAPENS EN MILITAIREN SPOORWEGEN ZIJN VANDAAG OP ZEER GROTE DRUKTE VOORBEREID Barry en de gemeenplaats Helpster van Nazi Zech-Nenntwich gearresteerd SCH64" GEOPEND WEER PROBLEMEN IN BRUSSEL Bonn wil bedenktijd zuivelregeling Termijn was echter reeds verstreken Eigen veiligheid en die van anderen is er mee gediend Mogelijk nog warmer 207e jaargang - no. 267 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 18 juli 1964 Directief, vsd de Velde, P. B. den Boer Walstraat 68-60 teL 2355 (b.g.g. red. 350. 2911 Zierlkzee' red. te) 2425 adm. tel. 2094 i W. de Pagter Hoofdredactie: W. Leertouwer en G A. de Kolt Abonnementsprijs 95 cent per week, ƒ9,75 per kw., franco per poet ƒ10.- p. kw. Losse nummers 15 ct, Bureaus: Vllsslngen: adv. 3647/3643), Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169 adv. 2376): Goes: Gr. Markt 2, teL 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213): Oostburg: tel. 2395; Temeuïen: Arsenaalstraat 2. tel. «•*- 32 ct. p. mm Min. p. adv. f4.80. Ingez. med 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct p. regel min. 1.60). ..Brieven bur. van dit blad" 25 et. meer. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg EXTRA TREINEN INGELEGD Het Deense ministerie van buitenlandse zaken heeft de Verenigde Naties gisteren doen weten dat „indien de regeringen die bij de kwestie Cyprus betrokken zijn zich geen matigingen opleggen die de situatie vereist de Deense regering zal moeten overwegen of er nog voldoende basis voor de aanwezigheid van haar troepen op Cyprus aanwezig is". De officiële Deense verklaring maakt tevens melding van het feit dat het Deense ministerie van buitenlandse zaken twee dagen ge leden haar vertegenwoordiger bij de volkerenorganisatie heeft op gedragen „de ernstige bezorgdheid van de Deense regering over te brengen betreffende berichten over troepenversterkingen op het eiland". Op de wegen viel het mee In de Deense nota wordt er de aandacht op gevestigd dat de ver sterking van troepen afkomstig van buiten Cyprus „in tegen spraak is met de beslissing van de Veiligheidsraad dat leden van de V.N. iedere actie moeten vermij den om de toestand op het eiland te doen verslechteren". Denemarken heeft 1000 man troe pen en 40 politiemannen op Cy prus die deel uitmaken van het V.N.-vredesleger. Ook de Zweedse regering heeft de se cretaris-generaal van de Verenigde Naties doen weten dat het „ernstig bezorgd is over de alarmerende ont wikkelingen op Cyprus". De Zweedse nota is gisteren in Gene ve aan Thant overhandigd. Zweden zal overwegen haar troepen uit Cy prus terug te trekken indien de par tijen die bij de kwestie Cyprus be trokken zijn niet met de V.N. samen werken. De Zweedse regering ver zoekt Thant ten slotte de toestand op Cyprus gedurende een spoedzitting van de Veiligheidsraad van de V.N. onder ogen te zien. V.N.-secretaris-generaal Thant en de Griekse premier, Papandreoe, vergezeld van zijn minister van buitenlandse zaken, Kostopoelos, zullen volgende week in Londen met Britse regeringsleiders, onder wie premier Sir Alec Douglas- Home, overleg plegen over de kwestie-Cyprus. Thant komt woensdag aan en ver trekt vrijdag naar Rangoon, de Drieling geboren Mevr. Vonk-Belder uit Alphen a.d. Rijn lieeft in het academisch zieken huis in Leiden het leven geschonken aan een drieling: twee meisjes en een jongen, die de namen kregen Adrianc, Anita en Robert-Jan, en gezamenlijk negen pond wogen. Moeder en kin deren maken het goed. Het echtpaar Vonk had reeds een zoon van vyf jaar. RUSSEN ENTERDEN EEN AMERIKAANS SCHIP Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft vrijdag tegenover een lid van de Russische ambassade in Washington, geprotesteerd tegen de en tering door de Russen van het Ameri kaanse koopvaardijschip „Sister Katin- go" in de Zwarte Zee. Alvorens Russische ambtenaren aan boord van het schip gingen, werd door een Russisch patrouillevliegtuig drie keer over de boeg geschoten, aldus het State Department. De „Sister Katingo" had in de Russi sche Zwarte Zeehaven Novorossysk een lading graan gelost. Prins Juan Carlos, de Spaanse troonpretendent, en prinses So/ie hebben >n het Pardopaleis de doop plechtigheid bijgewoond van een kleinzoon van het staat-shoojd ge neraal Franco. Op de foto generaal Franco met prins Juan Carlos en prinses Sofie in gesprek. hoofdstad van zijn geboorteland Birma. De Griekse premier komt maandag en keert woensdag naar zijn land terug. Premier Inonu van Turkije was eind vorige maand in Londen. Weer gevochten Op Cyprus is gisteren weer gevoch ten, maar de 34-jarige Britse ma joor Christopher J. O. Phillips die werd vermist, is naar het Britse hoofdkwartier in Nicosia terugge keerd. De Britse hoge commissie zei dat de majoor was vastgehou den door wat Turks-Cyprische on geregelde soldaten leken te zijn. De Westduitse politie heeft gisteren Ro- semarie Holtbrtickmann (37) gearres teerd op verdenking dat zy de voort vluchtige oorlogsmisdadiger Zech- Nenntwich heeft geholpen bij zijn ont snapping uit de gevangenis van Bruns- wijk in april. Het ministerie van "justitie van de staat Nedersaksen deelde mee. dat het de ar restatie had bevolen op grond van be trouwbare inlichtingen, dat mejuffrouw Holtbrückmann de hand heeft gehad in de spectaculaire ontsnapping en Zech- Nenntwicht van 14 tot 17 juni in Cairo heeft bezocht. De twee mannen die ook in het complot zaten om de gewezen Nazi te bevrijden, nadat hij tot vier jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens medeplichtig heid in de moord op meer dan 5000 Russische joden betinden zich nog steeds in hechtenis in afwachting hun proces volgende maand. Zech-Nenntwich die met een particulier vliegtuig naar Zwitserland vluchtte in gezelschap van zijn vriendin Margit- Engeltje-Steinheuer is het laatst Cairo gezien waar twee Westduitse slaggevers ee-n vraaggesprek met hem hadden. HfHHHHklelii geworden". H sterdam naar Parijs vertrekt, is afgela- echter treedt de waarheid van dit den vol. maar in de vroege trein van versleten gezegde zo nadrukkelijk naar half acht valt misschien nog wel een buiten, dat men er niet aan voorbij kén plaatsje te bemachtigen. Ook in de trein gaan. Het geval-Barry Goldwater (om van Den Haag (vertrek 9.20 uur) naar het zo maar eens te noemeni is er het r» „,,i München is nog wel wat ruimte. De: actuele voorbeeld van. Deze Amerikaan- De I\eaerlanase spoorwegen zul- Seandinavië-Expresse is daarentegen se senator beheerst nu al vele dagen de len vandaag in verband met de te vrijwel volgeboekt. Er zullen alleen al j voorpagina's van de kranten en de verwachten vakantiedrukte extrau^m extra"rS£lJ£cn aangekop-1 nieuwsuitzendingen van radio en tele- v erwaenten vakanuearuKte extra peld voor Engelse toeristen, die op vUie. En zijn aanwflring tot republikein» tremen inleggen en andere tremen doorreis zijn naar Warschau 'kandidaat voor de komende presidenta- versterken I 2°k de, expresse van Maastricht naar verkiezing heeft in de hele wereld aan- 1 Genua krijgt tot Base! meer wagens dan leiding gegeven tot al dan niet diep- Vanochtend om 07.13 uur zou een ex- noimiaa] zinnige beschouwingen. De aandacht tra-trein uit Groningen naar Utrecht m totaal zullen voor de versterking van van de publlciteitswereld voor Goldwater vertrekken, en om 10.30 uur start een 'le internationale treinen dertig Neder- ,3 echter niet ontstaan ter wille van de extra-trein van Den Haag naar Arn-j'J"1.?56 nJtuigen en dertig rijtuigen van publiciteit zelf. inaar heeft een secun- hem. Men verwacht dat de Valkenburg-1 buitenlandse spoorwegmaatschappijen ,;ajr karakter: de senator is in de publi- expresse, die deze zomer zaterdags worden ingezet. iciteit gekomen door het primaire feit Zuid-Limburg een zeer snelle verbinding n* spoorwegen hebben gisteren geen van z|Jn mogelijke verkiezing tot presi deert met de randstad Holland, veel extra treinen laten rijden, omdat de dent. En de president van de Verenigde Irukte op de stations zal voorkomen, baanvakken ook veel militair weekend- Deze trein stopt met vaak en dus hoeft vervoer moesten verwerken. Wel werden weinig overgestapt te worden. De trei- enkele treinen versterkt. De N.S.-cliën- nen van de Valkenburg-expresse (drie tèle heeft gisteren overigens aan ,.reis- uit Amsterdam via Utrecht en een uit spreiding' tredaan: het was de hele dag Staten van Noord-Amerika behoort tot de kleine groep van mannen, die mee be slissen over het wel en wee van de ge hele wereld. Harlingen-haven. Buitenland S Leiden via Den Haag en Rotterdam en|aj wat drukker dan gewoonlijk, zodat dè H' wereld is klein geworden. We heb- omgekeerdzullen worden versterkt omtreinen goed bezet, maar niet overvol LJ ben deze week met het oog op de zoveel mogelijk reizigers van dienst te waren. republikeinse conventie in San Fran- kurmen zijn. Dat geldt ook voor de za-1 g>e enorme stroom vakantiegangers, die cisco eens een oude krantenjaargang van ArnJiem naar dit weekeinde door en uit ons land zal voor de dag gehaald, een van bijna hon- trekken, is gisteravond heel langzaam in derd jaar geleden: 1868. In die tijd was beweging gekomen. Zowel de mensen, j Andrew Johnson president van de V S die de te verwachten zaterdagdrukte I Dezelfde naam dus als het huidige Ame- willen ontlopen als degenen die ieder rikaanse staatshoofd, bovendien od de- Aan de internationale treinen zullen, i vakantieduur willen benutten, stapten zelfde wijze als hij aan het bewind geko- waar mogelijk, extra rijtuigen wor- jn de loop van de middag en avond al in men. namelijk doordat zijn voorganger den gekoppeld of er rulle®, tod» bi) ,uto of trein. iverd vermoird: LincolnIn TSEftSIS de Noord-Weat-Expresse^ voortrei- Bij het verkeersplein Oudenrijn, dat hij deze Johnson opgevolrd door Grant n. wat extra drukte al gauw de neiging,dat in de jaren daarvoor «v-n woedende heeft om van een verkeersknooppunt in binnenlandse politieke strijd was eele' een gordiaanse knoop te ontaarden, was i verd. President Johnson werd daarhii de Utrechtse politie al vanaf twee uur zelfs in staat van beSdS gStSd extra paraat. i en ontsprong op het nippertje een ver- Om half zeven werden de extra voor-1 |)orcleJmgdoor de senaat. De man, die zorgsmaatregelen weer ingetrokkenpresident redde omdat het met de drukte allemaal nogal daarmee het ver- meeviel. Er passeerden per uur wells- trouwen in een recht waar zo'n 4000 auto's het plein, maar vaardige rechtsple- dit veroorzaakte volgens de politie al- king) was de jonge nen worden ingelegd. De treinen naar Zwitserland en Oostenrijk den aanzienlijk versterkt. De trein, die om half twaalf van Am- De minister van verkeer en wa terstaat, rar, J. van Aartsen, heeft gistermorgen in Schevenin- gen de visserij tentoonstelling „Sch. 64 rijk is de zee" geo- opend. Hij deed dat door aan 5 leer lingen van de Scheveningse visse- rijschool, die zich in zuidwester en oliejas boven de ingang gepos teerd hadden, het commando „ha len maar" te geven, waarop de jongelui het voor de ingang han gende gordijn van visnetten ver wijderden. De tentoonstelling wordt, zoals bekend, gehouden in het nieuwe visafslaggebouw in Scheveningen en de plechtigheid gold mede als presentatie van het nieuwe ge bouw door het Haagse gemeente bestuur aan het Scheveningse be drijfsleven. Z.K.H. Prins Bernhard ochtend per helikopter vliegkamp Valkenburg gevlogen om daar het vaandel uit te reiken, dat bij koninklijk besluit van 18 augustus 1062 aan de marine lucht vaartdienst ito toegekend. Foto: Prins Bernhard rechts reikt het vaandel over aan schout- bij-nacht-vlieger J. L. den Hollan der, vlagofficier van de M.L.D. Drie Amerikaanse satellieten in baan om aarde Duitse soldaat in hitte bezweken - kader ontslagen Een officier en drie onderofficieren van het Westduitse leger zijn gisteren uit hun functies ontheven, nadat rekruut die pas 16 dagen in dienst overleden was aan de gevolgen een looppas in de tropische tempera turen van donderdag. Volgens een woordvoerder van het Westduitse ministerie van defensie zijn de vier militairen ontslagen om dat zij zich niet hebben gehouden aan de bepalingen met betrekking tot de training in ongewoon hoge temperatu ren waaronder de Bondsrepubliek deze week gebukt gaat. De rekruut maakte deel uit van de eerste parachutistendivisie die vorig De Verenigde Staten hebben gl.teroeh- opspraak werd ge- tend een drietal kunstmanen gelanceerd. (bracht door een ander sterfgeval als gevolg van de training dat heeft ge leid tot een reeks processen en ver oordelingen van officieren en onder officieren wegens het misbruik maken van de positie van de rekruut. Het zijn een tweeling-satelliet ontdekking van kernexplosies en een kleine kunstmaan voor inlichtingen om trent de straling in de ruimte. Zij zijn gelanceerd met een Atlas-Agena raket. De lancering maakt deel uit van het; defensieprogramma voor de ontwikke ling van een systeem dat controle op hetmij mm sen l Unie mogelijk moet maken I Gisterochtend is de bekende circusdirec- Een woordvoerder van het ministerie tri,.e mBvromv Regina Strassburger- van buitenlandse zaken zei dat de drie strassburger na een ziekte van onge- satellieten enkele minuten na de lance- veer zes weken in een ziekenhuis in ring in een baan om de aarde waren ge- Boedapest, op 58-jarige leeftijd over komen. |leden. Het stoffelijk overschot zal per De twee grote kunstmanen, die elk 234vliegtuig naar Nederland worden over- kilo wegen, kunnen een kernontploffinggebracht en op een nog nader te bepa- van tien kiloton op een afstand van on- len tijdstip op de begraafplaats St. Bar- geveer 350 miljoen kilometer waarne-1 bara te Hilversum ter aarde worden men. besteld. REGINA STRASSBURGER (58) OVERLEDEN van de Bondsrepubliek, die optreedt als periodiek voorzitter van het comité van vertegenwoordigers. Met namr J" Franse afgevaardigde merkte op. het akkoord thans een feit is, dat van af- •erlenging van de door de Duitse regering gevraagde termijn kwam bij de discussie niet ter sprake. leen maar een „gezellige drul pol it ikte". K.N.A .C.-distantieert zich van conflict A.N.W.B.-politie De K.N.A.C. heeft meegedeeld, de controverse, die plotseling tassen de rijkspolitie en de A.N.W.B. is gerezen over de voorlichting via de radio van de weggebruikers over verkeersstag- naties, zeer te betreuren. De wegen informatiedienst. die in voorgaande jaren door de K.N.A.C. in stand werd gehouden ten bate van de weggebrui kers dient, zo meent de K.N.A.C., bui ten officiële en semi-officiële me ningsverschillen gehouden te worden. De K.N.A.C. distantieert zich dan ook met nadruk van de actie, die de A.N.W.B. is begonnen als protest te gen de houding van de rijkspolitie. Dit neemt niet weg, dat de strijd om de voorlichtingstaak, die nu schijnt te moeten worden gestreden, door de K.N.A.C. als zeer pijnlijk wordt ge voeld, zo deelt de K.N.A.C. mede. De achtergrond van deze meningsver schillen wordt volgens de K.N.A.C. ge vormd door het feit, dat de overheid bepaalde taken heeft laten liggen, die daarna door de verkeersorganisaties zijn opgenomen. Dit geldt zowel voor de bitter noodzakelijke praatpalen, waarmee de A.N.W.B. zo'n uitstekend werk heeft verricht, als voor de we geninformatiedienst waarmee de K.N.A.C. is begonnen. De wegeninformatiedienst, die thans door A.N.W.B. en K.N.A.C. gezamen lijk in stand wordt gehouden, heeft getoond berekend te zijn voor zijn taak. De informaties over de ver- senator Edmund Ross. die naar aanleiding van deze emo tionele gebeurtenissen later de gedenk waardige woorden sprak: „Ik heb in mijn geopend graf gekeken". Men kan deze boeiende episode uit een niet al te glorieuze periode van de Amerikaanse binnenlandse politiek nalezen in het voortreffelijke boek, dat wijlen president Kennedy als senator heeft geschreven: „Profiles in courage" (in het Nederlands onder de titel „Moed en karakter in da politiek" verschenen). Welnu, het inte resseerde ons wat in een Nederlandse krant van die dagen over de woelige presidentsverkiezing van bijna honderd jaar geleden was te vinden. Er bleek veel te zoeken en weinig te vinden: er was namelijk maar heel weinig over vermeld. Het enige wat we terugvonden over de presidentsverkiezing van toen was het berichtje, dat Grant opvolger van Johnson was geworden en dat de laatste in tegenstelling tot de traditie zijn opvolger niet had vergezeld bij de inauguratie. En in de maanden daar voor vonden we af en toe een paar zin nen vermeld over de kandidaatstelling en de verkiezing. Ziedaar alles tussen vele kolommen over Napoleon de Derde, over Pruisen en over (blijkbaar een eeuwig probleem) de slechte verhouding tussen Turken en Grieken. En nu, bijna honderd jaar later: Barry Goldwater is nog slechts verkozen tot kandidaat en de eigenlijke verkiezingsstrijd moet nog beginnen, maar desondanks verschijnt hij dagelijks op de voorpagina's van de wereldpers. Toen was Europa het toon aangevende werelddeel en de V.S. in po litiek opzicht eigenlijk te verwaarlozen, thans is Noord-Amerika het centrum van de westelijke wereld en zijn presi dent een man. van wie het lot der wereld mede afhankelijk is. keersstagnaties zouden zonder moeite: door de W.I.D. kunnen worden ver strekt. Dit mag echter volgens de K.N.A.C. geen reden zijn, deze dienst- V PTnPY nuprlpo voor-alle-weggebruikers te betrekken r ci uci ui/citca jn een competentiestrijd tussen A.N.W.B. en rijkspolitie. De Duitse bondsrepubliek heeft gistermiddag om een verlenging gevraagd van de termijn, waarbin nen de definitieve beslissing over de gemeenschappelijke markt voor zuivel in de E.E.G. door de regering in Bonn zou worden ge nomen. Op de vergadering van de permanente vertegenwoordigers beperkten de vijf partnerlanden van de Bondsrepubliek in de Europese Commissie er zich toe tel constateren, dat de regering in Bonn tot. j-, vrijdagmiddag vier uur de tijd had ge-,Nog gistermiddag kwamen de perma- UBtlllltlBt had om de goedkeuring van de packa-lnente vertegenwoordigers van de „zes" gedeal in te trekken en dat dit niet was bijeen om zich op de nieuwe situatie te Overigens wordt, na de termijn van vrij- Koningin Juliana, prins Bernhard en gebeurd. Hiermee achtten zij het don- beraden. De indruk bestaat, dat aan de dag vier uur is verstreken 'zonder dat prinses Beatrix zijn gistermiddag om derdagnacht gesloten akkoord defini- regering in Bonn zeker geen dagenlang; de regering in Bonn zich negatief over kwart voor drie van de vliegbasis Soes- tief. De vergadering duurde slechts een uitstel kan worden verleend. Al In de het bereikte akkoord heeft uitgespro- terberg per regerings-Friendship naar half uur en werd gehouden op verzoekj loop van donderdagnacht deed de Duit- ken, er van uitgegaan dat de getroffen Italië vertrokken, v aar zij hun vakantie van de permanente vertegenwoordigerse staatssecretaris van landbouw. Huet-regelingen definitief zyn. zullen doorbrengen. Nader werd in Brussel dat in het telegram aan de secreta ris-generaal van de ministerraad van de Europese Economische Gemeen schap de regering in Bonn om uitstel verzoekt, omdat de agrarische en handelspolitieke aspecten een verde re bespreking van de „package deal" noodzakelijk maken. In het telegram, dat direct ter kennis werd gebracht van de permanente vertegenwoordi gers van de andere vijf E.E.G.-lan- den in Brussel, wordt niet gezegd hoe lang dit uitstel zou moeten zijn. Het Engelse blad „The Guardian" be gon gisteren een commentaar met de zin: „Wat in San Francisco is gebeurd, gaat ons allen aan". Een varia tie op het thema: de wereld is klein ge worden En: er is géén ontsnapping mogelijk. Of we willen of niet de heer Barry Goldwater is op dit ogenblik een man van het grootste gewicht voor ie der onzer. Geen wonder, dat bij lezing van zijn programma menigeen buiten tebraeuker, een voorstel om de verdere Amerika het behoorlijk warm krijgt, bespreking van de „package deal" een Omdat we weten: het Amerikaanse volk week uit te stellen. Van Italiaanse zijde gaat binnenkort ook voor ons naar de werd er echter op gewezen, dat dan de stembus ontstaan dat inmiddels regering zal zyn ime een fevormd, die bij het ontbreken efinitief akkoord zeker ook de kwestie opnieuw zou willen bespreken met als gevolg een verder uitstel. Koninklijk gezin met vakantie ,Wij doen een dringend verzoek op de bezitters van 20-kilometer auto's om op drukke dagen de snelwegen zo veel mogelijk te ver mijden. Zeker op weekeinden als heden nu bij het ingaan van de enorme toename van het autover keer op de Zeeuwse wegen in het algemeen en op rijksweg 58 in het bijzonder wordt verwacht. De ei gen veiligheid en die van een ander is er mee gediend". Dit kregen we te horen toen we bij de verkeers- groep van de rijkspolitie te Mid delburg en bij de rijkswaterstaat te Goes informeerden naar de moeilijkheden, die zich op belang rijke aan- en afvoerwegen voor doen met het langzaam verkeer zoals tractoren en auto's waarvan de maximumsnelheid op 20 km is gesteld. Van de zyde van de verkeersgroep der rijkspolitie wilde nien niet ontkennen, dat de aanwezigheid van dergelijke voer tuigen op verbeerslijnen als rijksweg 58 de kans op ongelukken groter maakt. „Dit is voor ons echter geen afinleiding om de rijkswaterstaat aan te vallen", :o verzekerde ons adjudant F. Eleveld, ,want zy doen wat ze kunnen oni de ryksweg zo goed mogelyk berydbaar te bonden. De rijkswaterstaat heeft richt lijnen van Den Haag. Daar zegt. men dat deze weg nog geen daggemiddelde van 6000 voertuigen telt. Wanneer dit ge middelde is bereikt, kan de regering eerst overwegen om van de baan een autoweg te maken waarnaast een vent- weg wordt aangelegd. Ook zou dan de mogelijkheid tot het aanleggen van een dubbolbaansweg kunnen worden befee- ,Ik had ook f liever vandaag dan Zie slot pag. 2 kol. 6) morgen een gescheiden dubbelbaansweg. i meer uit. Bovendien gaat men risico's Op drukke dagen is bet een hopeloze nemen hij inhalen en passeren", toestand. Dan zitten we met pieken van I Regelmatig worden de afgestelde auto's 20.000 voertuigen per dag. Op dergelijke gecontroleerd door de politie. ..Dan ge- dagen moet je er niet te veel 20-km- auto's tussen hebben zitten. Ik zal niet zeggen dat die aanleiding tot ongeval len geven. Wel is er dikwijls sprake van bijna-ongevallen. Van het landbouwver- keer hebben we op dergelijke dagen wei nig last, want het zijn meestal de week ends en de feestdagen waarop er veel verkeer op de weg komt. En dan komen er bijna geen landbouwvoertuigen op de Aantal neemt toe Het aantal auto's, dat is afgesteld op 20 km, neemt wel toe. Maar niet schrik barend", voegt adjudant Eleveld daar snel aan toe. De wagens zijn te herken nen aan het ronde, rood omrande bord. waarin „20 km" staat geschreven. „Ik ben bly dat wij er hier niet zoveel mee te maken hebben", vertelde ons de heer M. A. Renenian, commissaris van politie te Middelburg. „Maar als weggebruiker moet ik zeggen, dat het ondingen zijn. Ze veroorzaken filevorming en dat geeft vooral op de wegen als wij ze in Zeeland hebben narigheid, want je komt er niet, (Van onze weerkundige medewerker) Tot 26 a 27 graden steeg de tem peratuur vrijdag in Zeeland. De grootste warmte met maxima tot 37 graden komt in Frankrijk en tot 40 graden in Spanje voor. Het hogedrukgebied boven de Noordzee zorgt er voor, dat het weekeinde zomers blijft met een kleine onweerskans. De noord oostenwind kan zondag meer naar het zuiden gaan, waarbij mogelijk nog iets warmere lucht uit Frankrijk tot onze omgeving doordringt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1