Meyerink Vogelwaarde failliet verklaard HOFNAR Grevelingendam heeft voorlichtingscentrum Redden wat nog te redden valt ALMANAK JEUGDIGE BOUWVAKKERS WERKTEN AAN MOEILIJKE EXAMENOPGAVEN Vier zwaar gewonden bij botsing tussen auto en takelwagen Congres over methodiek regionaal onderzoek DONDERDAG SJEESJESR1JDERIJ OP MOLENWATER MIDDELBURG 's Middags optocht door binnenstad ,Kom naar Zeeland en vis a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 17 JULI 1964 SPOEDBESLISSING RECHTBANK Er wordt grote spoed betracht met de afdoening van de zaak „N.V. Westcrsclielde Textielfa brieken G. H. Meyerink" te Vogel waarde. Nadat de gemeenteraad van Vogelwaarde maandagavond na een zeer langdurige bespreking had besloten het faillissement van de N.V. aan te vragen, is dit reeds donderdagmorgen uitgesproken door de Raadkamer van de Recht bank te Middelburg. Tot curator in de failliete boedel is door de rechtbank benoemd mr. H. B. L. de Rechter, advocaat en procureur te Hulst. Rechter-commissaris is het lid van de Arrondissements rechtbank te Middelburg, mr. C. E. Coester. Naar wij vernemen zal door de cura tor worden onderzocht, welke waarde aan de bedrijfsgebouwen met toebehoren moet worden toegekend, welke oorza ken tot het faillissement hebben geleid en voorts wat er precies is gebeurd met de 1.8 miljoen, welke de N.V. van dc gemeente Vogelwaarde onder hypothe cair verband heeft ontvangen. Zoals ons maandagavond reeds door het gemeen tebestuur van Vogelwaarde werd mee gedeeld. Is het in geval van faillisse ment niet geheel uitgesloten, tot een nieuwe bestemming van de bedrijfsge bouwen te komen. Uiteraard zou zulks voor de gemeente Vogelwaarde in so ciaal-économisch opzicht de meest ge wenste oplossing zijn. De nu faillietver- klaarde N.V. bood namelijk werk aan meer dan honderd mannen en meisjes. Deze overwegingen, zo wordt algemeen aange-nomenrzijn oorzaak van de grote spoed, welke in deze „affaire Meyerink" "oge" affj nog te redden valt. EXAMENS Aan de 1 t.s. te Bergen op Zoom slaag den voor het examen cursus metaalbe- werken G. van Die, Rilland Bath en J. v. d. Zande, Oud-Vossemeer. Voor de cursus schilderen W. Oude- sluijs, Poortvliet. Voor de cursus tim meren G. Koopman. H. Mensters en A. Lobbezoo uit Rilland-Bath: J. van de Linde en J. Moeliker uit Tholen. Aan de l.t.s. te Ossendrecht slaagden vb or het examen timmeren J. de Baar uit Lewedorp en E. Carpentier en Matthijs uit Koewacht. De heer J. Spruit, onderwijzer aan Franck van Borsseleschool te Borssele, slaagde dezer dagen voor de akte En gels l.o. Aan de technische hogeschool te Eind hoven slaagde de heer J. A. Roels te Axel voor het examen propaedeutisch scheikundige technologie. Geslaagd te Rotterdam voor bouw kundig tekenaar de heer H. Tavenier te Serooskerke (W.). Aan het instituut Schoevers te Rot terdam slaagde mej. E. Bakker uit Nieuwdorp voor het examen secreta resse. De heer J. Notebaart, onderwijzer aan de openbare lagere school te Retran- chement, slaagde te Breda voor het staatsexamen aantekening lichamelij ke oefening. Alleman, film voor iedereen! Het feit dat de film Alleman de „Gouden Beer" kreeg bewijst dat goede humor en gezelligheid door iedereen worden gewaar deerd! Er zijn nog andere plaatsen waar voor gezonde humor en gezelligheid dage lij ks duizenden mensen komennamelij k op de markt. Maar niet alleen hiervoor komen steeds meer huisvrouwen naar de markt. Nog veel belangrijker is voor hen de enorme keus en de voordelige prijzen die de markt biedt. Zij weten dat de marktkoopman een fijne neus heeft, steeds iets bijzonders heeft, scherp inkoopt en minder onkosten heeft. Van al deze voordelen laat hij u - de huisvrouw - profiteren, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD Zeeuwse Hondsdagen Zouden dit nu de hondsdagen zijnNee zover zijn we nog niet, leert ons de Winkler Prins, die de periode van S3 juli tot 2? augustus de hondsdagen noemt, .omdat dif tijdperk ten tijde van de Grieken en Romeinen bepaald werd door het verschijnen van de Hondsster fSirius) in de ochtend schemering." Men voegt er heel subtiel aan toe „tegenwoordig klopt dit niet meer". Wat nog wel aardig klopt zijn de dienstregelingen van de autobus sen, die ui Zeeland 's mensen lust tot reizen en trekken bevredigen. De chauffeurs, die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat devoot hun c.a.o. zitten na te leven, heb ben in deze dagen toch wel enig recht op meeleven. Een reeds rood uitslaande heer, die gisteren in Middelburg een lijnbus betrad, formuleerde zijn verzoek om ventilatie, ,,'t Dijkt wel of je in een Turks bad stapt." De chauffeur werd er warm noch koud van. „Niet z&n gekke vergelijking" zei hij op prijzende toon, ,,'t is alleen jammer dat je het met zoveel an deren moet delen." Omdat het tijdstip van vertrek nog enkele minuten verwijderd was, ging de man opnieuw in het offensief. JHartje zomer in de woestijn" mokte hij, ,,'t zou me niks ver wonderen als ik straks de hete adem van een kameel in m'n nek voel." .Alsjeblieft" smeekte de chauf feur, „geen kamelen in m'n bus. Een lecuuis al genoeg." Wat leeuw f" keek de man ge schokt rond. „Nou er stapt hier iedere middag een leeuw in. Nette verschijning hoor. Keurige leeuw. Een week abonnement. Op Lewedorp." Archeologische week Van 18 juli tot en met 25 juli wordt in Aardenburg, en niet in Sluis zoals eerder gemeld, een archeologische werk- en studieweek gehouden, georganiseerd door de Archeologische Werkgemeen schap voor westelijk Nederland. De deelnemers worden ondergebracht in motel „Rodanborch" te Aardenburg. Overdag worden op drie plaatsen op gravingswerkzaamheden verricht, des avonds zijn er lezingen en excursies, zo als een tocht naar het Zwin en een be zoek aan het archeologisch museum „Van Bogaert-Wauters" te Hamme (B.) CARLTON In de lagere technische school aan het Molenwa ter te Middelburg, viel de afgelopen dagen een grote bedrijvigheid waar te nemen: een aantal jongens legde het exa men af voor de stichting vakopleiding bouwbe drijf. Niet minder dan 36 kandidaten timmeren uit heel Walcheren en 18 kandidaten leerlingen metselen, uit- alle delen van Zeeland, namen aan de examens deel. Het waren jongelui die nagenoeg allemaal eerst drie jaar de l.t.s. hadden bezocht en daarna bijgestaan door de stich ting vakopleiding bouw bedrijf door de werk gevers in het bouwbedrijf verder in de praktijk wa ren opgeleid. Tijdens de ze tweejarige opleiding in de bedrijven bezochten deze jonge mensen met behoud van hun loon een middag en avond de technische scholen voor het vergaren van nog meer kennis. Gistermiddag tussen één en vier was er gelegen heid tot examenbezoek. Er werd een goed ge bruik van gemaakt. Bo ven in het klaslokaal kon men de leerlingen tim meren onder leiding van de heer L. Adriaanse aan het werk zien. Ver der waren namens de werkgevers aanwezig de heer Stoppels, voorzitter van de examencommis sie, en de heer Jobse uit Serooskerke. Namens de werkgevers was de heer J. Boone aanwezig. Voorts werden de exa mens ook bijgewoond door de heer Provoost, controleur van dè stich ting. Attractiever dan de evenwel niet minder se cuur uitgevoerde tim- meropdrachten was het bekijken van de werk stukken der kandidaten metselen. Zij werkten onder leiding van de heer P. Verhage aan een moeilijke opdracht, waar voor de achttien kandi daten 24 uur de tijd kre gen. Ook hier hield de heer Stoppels de vorde ringen in de gaten. Ver der was daar voor het bekijken van de werk stukken aanwezig de heer D. Faase. De 18-jarige Ko Bolier uit Yerseke was het eerste met zijn werkstuk klaar. Dat gebeurde bin nen de tijd van twintig uur. Snel gedaan, volgens het oordeel van de exa mencommissie. Vanmor gen zullen de uitslagen van de examens bekend worden gemaakt. In Ter- neuzen en Goes geschied de dit al eerder. Bij de foto: Ko Bolier legt de laatste hand aan zijn werkstuk. nooit fijner gerookt Bij een botsing woensdagmiddag tussen een personenauto en een takelwagen op de provinciale weg tussen Biervliet en IJzendijke zyn vier mensen zwaar ge wond geraakt. Een personenauto met vijf inzittenden, allen afkomstig uit Dendermonde (België), kwam in de bocht bij het benzinestation Engels, on der Biervliet' met de rechterkant in aanraking met de rechterkant van de tegemoetkomende takelwagen. Om nog onopgehelderde redenen waren beide wagens naar links uitgeweken. De be stuurster van de personenauto, mejuf frouw S. v. d. S. brak bij de botsing haar linkerpols. De naast haar zittende 73-jarige mevrouw E. S. kwam beklemd in de auto te zitten zodat zij moest wor den uitgezaagd. Het bleek dat zij beide polsen en een been had gebroken. De achterin zittende 75-jarige mevrouw M. S. liep een zware hersenschudding en een hoofdwonde op. Ook het 13-jarige meisje M. v. d. G. had een zware her senschudding. Het naast haar zittende 15-jarige broertje E. v. d. G. liep geen letsel op. Dokter C. Kalkman verleende eerste hulp en liet de gewonden over brengen naar het Sint-Elisabethzieken- huis in Sluiskil. De takelwagen, bestuurd door de heer P. S. uit 's Heer Arendskerke. kwam gekanteld op de weg te liggen. De chauffeur van deze wagen bleef onge deerd. Directeur Zeeuwse Muziekschool examenvoorzitter De heer A. de Braai uit Souburg, di recteur van de Zeeuwse Muziekschool, is benoemd tot voorzitter van één van de examencommissies voor de staats examens voor muziek, die dit jaar zul len worden gehouden in het Koninklijk Conservatorium voor Muziek in Den Haag. Nieuwe wijkzuster Het bestuur van het Groene Kruis in Koudekerke heeft zuster M. van der Kop uit Dordrecht benoemd tot wijkver pleegster. Zij volgt op 1 november zus ter L. Kreisel op, die naar Amsterdam vertrekt. Donderdag is op de punt van het stuk Grevelingendam aan de Schouwse kant een voorlichtings centrum geopend. De eerste bezoe kers het gezelschap genodigden kreeg van ir. P. H. van Weele bij de kabelbaanminiatuur te horen, hoe het allemaal in zijn werk gaat als de gondels straks met de netten stenen langs de kabelbaan glijden. (Foto P.Z.C.) Vlasmachine reed op personenauto De heer D. M. de R. uit Axel reed donderdag met zijn vlastrekmachine op het kruispunt KruiswegIndustrie weg in Axel tegen de stilstaande per sonenauto van de heer A. de G. uit Everghem (België), die daar stond om het verkeer over de Industrieweg voorrang te geven. Bij de botsing liep de auto enige schade op. Uitslag verkoping P. W. Meylink, notaris te Middel burg heeft dinsdagmiddag in het café „Tramzicht" te Domburg publiek ver kocht het hofsteedje met erf en bouw land, Oude Grintweg 4 te Aagtekerke, groot 46.40 are. Koper werd A. Ko- mejan te Domburg q.q. voor 34.100. Het congres van de Regional Science Association, een oorspronkelijk Ameri kaanse organisatie met als zetel de uni versiteit van Pennsylvania, wordt dit jaar in Gent gehouden en wel deze week. Het is georganiseerd door de universi teit in deze stad. Er nemen 100 deelne mers uit bijna twintig landen deel. De vereniging, die leden en secties heeft over de gehele wereld, draagt in belang rijke mate bij tot verfijning van de me thodes van regionaal onderzoek. Dit jaar worden als onderwerpen onder meer be handeld, de E.E.G. als sociaal systeem, modellen voor de interregionale betrek kingen. nationale en regionale planning, verkeersprognoses, vestigingsplaatspro blemen en économische problemen van stadsontwikkeling. Inleidingen worden gehouden door voornamelijk universitai re docenten en planners uit b.v. War schau. Kopenhagen. Karlsruhe. Cairo. Finland, Athene. Göteborg. Parijs. Een van de secties was gewijd aan de vestigingsplaatsproblemen in de E.E.G. Zij staat onder voorzitterschap van drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland. Prof. E. Olsen van de uni versiteit van Kopenhagen sprak over regionale inkomensverschillen in de stre ken van de gemeenschappelijke markt. Prof. R. Furch, van de technische hoge school van Karlsruhe, over de invloed van de E.E.G. op de vestigingsplaatsen en vervoersstromen. Prof. H. S. Perloff van Washington en dr. J. B. D. Derksen van het Nederlandse C.B.S.. waren aan gewezen als critici. Beide inleiders zijn ten aanzien van de regionale ontwikkeling als gevolg van de E.E.G. vrij pessimistisch, tenzij0er een sterk compenserend regionaal beleid wordt gevoerd. Vele schrijvers over de internationale handelstheorie beklemto nen de ongunstige effecten, omdat de marktverruiming grote fabrieken ten goede komt met vestigingsplaats in gro te steden. De theorie van de regionale economie die meer realistisch is, toont aan dat de inkomens regionaal sterk blij ven verschillen en dat er daarom een sterke neiging tot migratie blijft be staan. De schrijvers gaven methoden aan die onze kennis omtrent deze pro cessen vergroten en leiden tot aanwij zing van flexibele maatregelen. Prof. W. J. Lissowski van Warschau, benaderde mathematisch de kern van het probleem Er moet vaak een keuze worden ge maakt tussen één grote vestiging in het hele land. vaak een grote stad. waarheen dan de bevolking wordt getrokken De stadsontwikkeling is dan een bijprodukt. Anderzijds is het wellicht oneconomisch meer kleine fabrieken te vestigen ten behoeve van een wenselijke verspreide stadsontwikkeling. Hier is tevens de te genstelling tussen econoom en planoloog aan de orde. Donderdagavond werd het gezelschap onder meer rondgeleid door Ingenieurs van de rijkswaterstaat ter bezichtiging van de kanaalwerken te Terneuzen. Het diner vond plaats in hotel Rotterdam i in Terneuzen. Met ringrijderij te paard Volgende week donderdag 23 juli beleeft Middelburg weer één van zijn jaarlijkse toeristische hoogtijdagen, wanneer op hte Molenwater de sjeesjes- rijderij wordt gehouden, met daaraan i gekoppeld een ringrydery te paard. Hoewel de onkosten elk jaar stijgen en daartegenover de inkomsten gelyk bly-1 ven is de folkloristische commissie gevormd door V.V.V., Handelsbelang en de stichting Nieuw Walcheren uit Mid delburg in samenwerking met de Zeeuwse ringrydersvereniging eri toch weer in geslaagd de „eindjes" aan i elkaar te knopen". Voor de volgende ja ren rekent de commissie echter op eenl verhoging van de inkomsten, waartoe zij een beroep doet op de zakenlieden, die immers direct belang bij dergelijke hoogtijdagen hebben. De sjeesjesbaan is evenals vorig jaar weer uitgezet op een parcours rond de muziektent; daar wordt namelijk ge start, waarna de deelnemers de route volgen langs de ambachtsschool via het laantje naar de COAK en vervolgens over het Molenwater weer terug. Op de ze route worden drie ringpoorten opge steld. De ringrijders te paard, evenals de deelnemers aan de sjeesjesrijdery in Walchers kostuum gestoken, strijden in een baan, die vlak tegen de tuin van het ziekenhuis op het Molenwater wordt uitgezet. In totaal komen er zestien sjresjes in de liaan, alsmede 22 ringrijders te paard. Bij de laalste groep zyn enkele van de bekendste rijders, die ook tijdens het le klaskampioenschap in Souburg hoog genoteerd stonden. De wedstrijden beginnen om 10 uur 's morgens, waarna 1 van 12 tot 1 uur gepauzeerd wordt. Daarna volgt de traditionele optocht door de binnenstad, waaraan de Seroos- kerkse muziekvereniging E.M.M. in kle derdracht en 2 Walcherse huifwagens hun medewerking verlenen. De route van deze „ommegang" is. Molenwater. Herengracht, Seisbin- nenbrug. Kromme Weele, Beddewijk- straat, Langeviele, Pottenmarkt, Markt-noordzijde, Markt-oostzijde, Nieuwe Burg, Groenmarkt. Balans, Sint-Pieterstraat, Korte Delft, Lan ge Delft, Markt-zuidzijde, Graven straat. Zusterstraat. Plein 1940, Markt-noordzijde, Lange Noord straat, Korte Noordstraat, terug naar Molenwater, waar de wedstrij den worden voortgezet. Omstreeks halt 6 zullen ze geëindigd zijn. waarna om 8 uur in de Concert- en Gehoorzaal de prijsuitreiking volgt.; Daar worden ook de prijzen van de 2e klaskampioenschappen in Veere over handigd: daarvoor was het in Veere te slecht weer De winnaar van de sjeesjesrijderij ont vangt de beker van de gemeente Mid delburg. die waarschijniyk uitgereikt zal worden door burgemeester mr. J. Drijber. Voorts heeft de A.N.W.B. en- Slot van pagina 1 ling" van een voorlichtingscentrum kan gebeuren. De voorzitter van de manifestatiecommissie Schouwen- Duiveland, de heer E. P. J. Krips had de groep genodigden vóór de opening van het voorlichtingscentrum ver welkomd in de milkbar van de R.T. M. te Zijpe. Gelukwensen voor de ini- tiatiefnemers van het centrum kwa- I men van ir. H. den Breejen uit Voor- I burg. de voorzitter van „De Greve- lingencombinatie". Maquette MIDDELBURGSE ZWEMMERS NAAR FOLKESTONE (ENG.) Twintig leden van de Middelburgse zwemvereniging „Luctor" vertrekken vandaag naar Folkestone in Engeland voor een zwemontmoeting met de sportbeoefenaars uit die plaats. Het vertrek van de ploeg, die onder lei ding staat van de heer P. Bouwense, is vastgesteld op vanmorgen kwart over tien vanuit Middelburg. Dinsdag 21 juli om acht uur 's avonds hoopt het gezelschap weer terug te zijn. ZEEUWS TIJDSCHRIFT RAMP VAN 1953 DEED LAATSTE TRAM IN ZEELAND VERDWIJNEN kele prijzen beschikbaar gesteld in de vorm van toeristenkaarten. Ook zal er een geluidsinstallatie op het wedstrijd terrein aanwezig zijn om voor de nodige muzikale tonen en het commentaar te zorgen, E.M.M. zal tijdens de wedstrij den eveneens musiceren, terwijl ei voorts een speldjesverkoop wordt ge houden (met een nieuw ontwerp) om de kosten te dekken Voor de versieringen van de twee wielige wagentjes zijn er eveneens prijzen beschikbaar. Deze versierin gen worden 's morgens beoordeeld door het comité, dat wordt gevormd; door de dames M. Drijber-Halberts- ma, I. C. Blaauw-de Wilde. Tj. den Boer-Roelfsema en M J. Sandberg tot Essenburg-Hiebendaal. Tot slot hebben de organisatoren nog een nieuw element ingevoerd, waarmee bereikt beoogt te worden, dat ongeluk ken tot een minimam beperkt worden: vooraf worden de inspannen van de wa gentjes gekeurd. „De ouderen onder ons weten het zich nog wel te herinneren. De komst van de tram werd aangeduid door een gefluit, dat eerst vaag was, maar. allengs luider werd. Kwam dan een maal, sissend en schuddend als een paardekop de locomotief voorop en zachtwiegend de rij tuigen er achter, de tram aan, wel dan naderde een vervoer middel, dat veel kon vervoeren, de bagage, de fiets en zonodig ook de kinderwagen". Zo begint een bijzonder interessant arti kel van de heren G. N. de Jonge Bij het huwelijk van de Vlissingse kleuterleidster mejuffrouw B. I. van Leeuwen en de scheepswerktuig- kundige, de heer L. Sinke, werd deze foto gemaakt toen de kleuters uit de klas van mejuffrouw Van Leeuwen een erehaag vormden voor hun „juf". en J. P. Wijtenburg te Viissin- gen over de „Tramwegen in Zeeland" in het jongste num mer van het Zeeuws Tijd schrift. Uit dit artikel blijkt verder, dat op 31 januari 1953 een einde kwam aan het tijdperk van de trams, toen de ramp de laatste rijdende trams op Schouwen-Duiveland „uit de rails wierp". Op dat moment kwam er een einde aan het 70-jarige tramtijdperk en behoorde in totaal 350 km tram lijn in Zeeland tot het verleden. Rijk geïllustreerd met foto's en zelfs met een kaartje van de tramwegen in Zee land van 1881 tot 1953, vertelt dit artikel verder in data, feiten en cij fers over de opkomst en ondergang van de stoomtram in deze provincie. Drs. F. Schermer, planoloog bij de P.P.D. in Zeeland, schreef een be schouwing naar aanleiding van d£ onlangs verschenen Z.L.M.-nota „landbouw en recreatie". Drs. Scher mer constateert aan het slot van zijn artikel, dat in deze nota de landbouw te weinig in het middelpunt wordt gesteld. „In plaats van zich af te vra gen of de recreatie naast andere mid delen een rol kan spelen bij de ver dere ontwikkeling van de landbouw naar een in alle opzichten gezonde bedrijfstak, heeft men het toerisme met de ogen dicht omarmd als dé remedie voor een te klein inkomen, voor opvolgingsmoeilijkheden, voor slechte grond en marginale bedrijven. Dit had ik van een nota van de Z.L.M. niet verwacht", aldus de schrijver van het artikel. Voorts in dit nummer van het Z.T. een artikel van ds. C. Bezemer, her vormd predikant te Hattum. vroeger te Zierikzee, over Jean de Labadie, die leefde van 1610 tot 1674 en die van 1666 tot 1669 Waals predikant was in Middelburg. Kom en vis.... „Kom naar Zeeland en visOn der «leze tilel schreef de Vlissingse leraar J. C. Verkerk een impressie over hel zcchengelcn in Zeeland, een sport, die hij met, veel hartstocht, be drijft. Zijn artikel is geïllustreerd niet een tekening van een eenzame hen gelaar aan zee van -Jac. Prince. De Goese architect ir. P. J. 't Hoott schreef voor dit nummer „Krakeel om cultuur", naar aanleiding van in vorige nummers van het Z.T. opge nomen beschouwingen over de cul tuur in Zeeland. „Kamperen op eigen terrein", een bijdrage van de Vlis singse gemeentesecretaris J. W. Pe ters. vult het „hoekje" Rond griffie en secretarie. De Zeeuwse kroniek van M. P. de Bruin, adjunct-biblio thecaris van de provinciale biblio theek te Middelburg, handelt dit keer over dr. Joh. G. Mezger, de grond legger van de moderne massage en de man, die de stoot gaf tot de ont wikkeling van Domburg als bad- olaats van allure. De eerste maal tekst en uitleg over de gang van zaken bij de Grevelin gendam kregen de officiële bezoe- I kers van ir. P. H. van Weele. Hij spitste zijn betoog toe op „het on- I derdeel, dat meer spreekt tot de be- I zoeker dan de eigenlijke sluiting": de kabelbaan. De maquette daarvan vormt het centrale punt van het voorlichtingscentrum. Rondom dit onderdeel heeft de voorlichtingB- dienst van rijkswaterstaat de andere I wetenswaardigheden gegroepeerd: foto's van het werk. de gondels, de kabelbaan, tekeningen en profielen van de Grevelingendam, de bezoe- I kers kunnen een kijkje krijgen in de werkschema's voor het experimente- le karwei, een overzicht van dc Del- I tawerken in zijn geheel. En uiter aard: een bijzonder interessant stuk je van het centrum is de hoek, waar de doorsneden van de kabels te zien zijn en waar de bezoekers kunnen constateren, dat zy inderdaad „vuist dik" zijn.... Zoals bekend: het initiatief op de Grevelingendam voorgefinan- cieerd door „Hadex" zal waarschijn- lyk de aanzet zyn van een samen werking tussen de Schouwse mani festatiecommissie, die het eiland in de belangstelling wil plaatsen als de vaste verbindingen er liggen en „Hadex". De gedachten gaan in de richting van een belangengemeen schap, die later misschien een breder opgezet centrum voor Deltavoorlich ting by dc werken aan het Brouw ers- havense Gat en de Oosterschelde zal gaan beheren. En die nóg later 1 niet een selectie uit het vele exposi- I ticmateriaal over de Deltawerken misschien een museum zal gaan vul len Goed gekamd naar bed dat kén wanneer het haar 's mor gens met ViCREM wordt gekamd. Overdag kammen kan dan achter wege blijven. Het haar zit 's avonds nog precies zo goed ais 's morgens. Per pot 2.15. Per tube 1.50. Uw drogist of kapper verkoopt graag: ViCREM. HET WEER IN EUROPA Londen. licht bewolkt Luxemburg, licht bewolkt Nice, licht bewolkt München, zwaar bewolkt Locarno, onbewolkt Innsbruck, half bewolkt Rome. licht bewolkt Madrid, zwaar bewolkt Mallorca, zwaar bewolkt 27 gr. C. 31 gr. C. 30 gr. C. 31 gr C. 30 gr. C. 28 gr. C. 34 gr. C. 36 gr. C. Collecte Voor dc blindenhulp werd in Vlissingcnl' 2025 gecollecteerd, in plaats van 20,25 zoals eerder gemeld. 1 WARM TOT ZEER WARM Zonnig en warm tot zeer warm weer met slechts een kleine kans op een lokale onweersbui. Zwakke tot matige wind uit richtingen tussen noord en oost. STRANDVERW ACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Hogedrukgebied blijft dicht in de buurt. Ook vandaag fraai strandweer met een zwakke tot matige meer oos telijke wind. Iets warmer, overdag 23 tot 25 graden Zeewater 18 graden. VOORUITZICHTEN Ook tijdens het weekeinde nog zo mers. ZON EN MAAN Zon op 04.41 Maan op 15.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2