PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VANAVOND BEGINT DE „GROTE TREK" Ruim half Ijoen de miljoen grens over Goldwater kondigt een „krachtige campagne" tegen Johnson aan Grevelingendam heeft voorlichtingscentrum o Akkoord in Brussel ZESDE DEEL NEDERLANDSE BEVOLKING GAAT MET VAKANTIE Bouwvakkers verzilverden voor 130 miljoen aan vakantiebonnen BOER KOEKOEK: EL... EI Boze boeren in Barneveld bijeen Rivalen beloven winnaar stem ^rss.^sssrjsrsjssn K?ev't; j -srsfa w; R.T.M. zorgt voor speciale lijndienst Moties Toeristen op Schiermonnikoog brengen Ingenomen nu ook de vuile was naar de V.V.V. 207e jaargang no. 260 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie. P. rap de Velde, P. B. den Boei en W. de Pagter Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A. de Kok AbonnementaprllB WaUtraat 88-60 t«L 2355 (b.g.g. red. 3508. adv. 3647/3643). Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169 adv. 2375); CJoes: Gr. Markt 2. - - 2911 Zlerikxee red tel 2425 adm. teL 2094 Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. f 4,80. Ingex. med. I x tarief. Kleine adv. (max. 8 regelt) 32 ct. p. regel min. 1.60). „Brieven per week. 9.75 per kw.. franco per poet 10.- p. kw. Loese tel. «140 (b g.g. red. 78S3, adv. 5213); Oostüure: tel. dl| nummera 15 Cl. Bureaus: Vllxglnjen: 2395; Te meuren AnenaaUtraat 2. teL L meer. OIro 359300 P.Z.C., Middelburg. Vrijdag 17 juli 1964 Knokt ke) ploeg kwam, zong.... en won Pagina 3 Ruim eenzesde deel van de Ne derlandse bevolking is na van middag met vakantie. Van die ongeveer 2,5 miljoen landgeno ten trekt 30 procent er niet op uit, al zullen er ongetwijfeld dag tochtjes worden gemaakt. Voor de resterende 1miljoen be gint echter nu de grote trek. In globale A.N.V.V.-cijfers uitge drukt gaan er 437.500 naar het buitenland, 280.000 naar de zuidelijke provincies, 350.000 naar midden-Nederland en de oostelijke- en noordelijke provin cies, 385.000 naar de badplaat sen, daarbij inbegrepen de Wad den- en de Zeeuwse eilanden en ten slotte gaan 297.000 vakan tiegangers een bezoek brengen aan de grote steden, aan plassen en meren. Door de bouwvakvakantie, die vanavond ingaat, hopen 275.000 werknemers met hun gezinnen te kunnen genieten van mooi weer. Zij kunnen heel wat geld laten rol len. Want naar een verantwoorde schatting zijn vakantiebonnen ver zilverd tot een bedrag, dat ligt tus sen de 120 a 130 miljoen gulden, hetgeen neerkomt op een gemid delde van rond 400 gulden per bouwvakker. Niet alleen de bouwvakkers gaan met vakantie. Ook de toeleveringsbedrijven, zoals steen- en tegelfabrieken, schil dersbedrijven en dc metaalindustrie heb ben hun poorten gesloten. De confectie- en schoenenindustrie hebben zich even eens aangesloten en erbjj gevoegd de vakantiegangers uit andere sectoren wordt een totaal bereikt van 2,5 mil joen. De grens over De uittocht naar het buitenland wordt Sas goed morgen verwacht, tot maan- ag toe. De middagtrein uit Amster dam van zaterdag, aie aansluiting geeft op verbindingen naar Frankrijk en Spanje is reeds overvol, ondanks alle versterkingen van de zijde van de N.S. Ook alle vliegtuigen naar Spanje en verder en naar Frankrijk zijn voor de komende dagen volgeboekt. Van Am sterdam naar het Roergebied zijn door de N.S. extra-tijtuigen aangekoppeld om de stroom zo goecf mogelijk te kunnen venverken. Extra treinen De N.S. heeft ervaringen geput uit voorgaande jaren. Alle treinen van noord naar west en omgekeerd en van west naar zuid en oost en om gekeerd hehlHMi extra-lengte gekre gen en een groot aantal voortreinen is ingelast. Extra treinen rijden van Arnhem naar Harlingen voor aan sluiting o|> de boten naar de Wad deneilanden en voor de eerste keer loopt een trein van Leiden (Rand stad Holland) naar Limburg (Maas tricht). Op verschillende stations wordt materieel in gereedheid ge houden. De „operatie paraat" verloopt naar wens. vernamen wij bij de spoorwegen, al is men zich van die zyde bewust, dat het veel inspanning zal kosten de „grote trek" zonder stagnatie en zonder al te grote vertragingen in de treinenloop op te vangen. Veel reizigers hebben zich gemeld voor de Scandinavische landen. Op de weg Paraat is ook de rijkspolitie. Met extra versterkingen hoopt men het verkeer vooral op de snelwegen naar het buiten land in goede banen te kunnen houden. Versterkingen ook voor de doorlaatpos ten aan de grens, waar douane en ma rechaussee zich hebben ingesteld op een onafzienbare stroom automobilisten, overdag en 's nachts, want velen willen van de nachtelijke uren profiteren en om de grootste drukte overdag te mijden. Goede zaken doen de autoverhuurin richtingen: in Den Haag. Rotterdam en Amsterdam was woensdag al geen au to meer te huren. Trouwens, ook bij ca ravan-adressen kregen aspirant-huur ders nul op rekest. Bij de A.N.W.B. heerste daarover enige bezorgdheid: „er zullen dc komende dagen en weken vooral gelegenheidschauffeurs op de weg zijn in gehuurde auto's, hetgeen de veiligheid niet ten goede komt. „Bij de A.N.W.B. maakt men zich vooral be zorgd over minder ervaren automobilis ten, doorgaans niet volgenakte auto's en daarachter in veel gevallen nog een caravan, op de voor hen vreemde wegen in het buitenland. Senator Barry Goldwater is geko zen tot kandidaat van de Republi keinse Partij voor de komende pre sidentsverkiezingen. Foto: Na de verkiezing Goldwater en zijn vroi elkaar in de hotelkamer. de Bouwvak pakt koffers zomers in pakt dezer dagen de koffers s mers in. De jaren I960, 1961 en 1962 brachten voor hen, als ook voor de duizenden die in dezelfde periode vakantie hebben, In ODB land te koud en regenachtig weer. Verladen jaar echter behoorde de bouwvakvakantie, wat het weer betreft, tot het beste deel van de zomer met in De Bilt 140 uren zon, vier dagen warmer dan 25 graden en in het hele land 5 tot 15 mm regen. Voor een zelfde weertype in de komende zestien dagen zouden ze allemaal willen tekenen. Maar... waarom zou het eens niet een keer een hele warme „top" kunnen worden zoals juli dit vroe ger niet zelden te zien gaf met af en toe een maximum boven de 30 graden zoals deze week in ons land al is voorgekomen. Na het herfstachtige dieptepunt van ver leden week zondag is er in de gehele luchtdrukverdeling een be langrijke verbetering ingetreden. Er mag af en toe een onweers- frontje doorkomen toch is het her stel deze week mooi op tijd ge komen. Het zou ons niet verbazen wanneer wij eindelijk sinds 1959 weer eens een echte zomerse twee de helft van de zomer krijgen waar het ons de laatste vier jaar aan ontbrak. Ook verleden jaar, de bouwvak was op 4 augustus nog maar juist weer met het werk begonnen of daar stroomde al de regen weer en van zomerweer is in de verdere hele augustusmaand geen sprake meer geweest. Ër is dit keer alle reden om met de beste stemming van huis te gaan juist nu ook de depressies vakantiehouden in de buurt Usland. De Nationale Christelijke Organisa tie van boerenpluimveehouders be legde donderdag een bijeenkomst iti de. markthal te Barneveld. Ook boer Koekoek (rechts) ioas van de partij. OVERWELDIGENDE ZEGE OP SCRANTON Goldwater merkte op dat hij Johnson goed kent en met hem heeft gewerkt in de Senaat. Hij zei te weten dat Johnson een zelfde soort campagne zal voeren: een die het niet op personen heeft ge munt, doch de Amerikanen wil laten be slissen over vraagstukken. „Ik hoop dat ik een betere verkoper zal zijn", ver klaarde hij lachend. Aan Goldwater werd gevraagd waarom hij president wilde worden. Goldwater antwoordde dat het meer een kwestie van verantwoordelijkheidsgevoel was dan de wens van een man. De conserva tieve zaak verdient een kans. Goldwa ter heeft het lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden William E. Miller uit New York gisteren formeel verkozen als zijn partner voor het vice- presidentschap. Programma Senator Barry Goldwater, de Re publikeinse kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap heeft gisteren kort na zijn zege over Scranton voor de televisie een overwinningsboodschap uitge sproken, waarin hij beloofde een „krachtige campagne" te zullen voeren tegen president Johnson. Deze campagne zou echter alleen op zaken en niet op personen wor den gebaseerd. Goldwater betuigde zijn helpers dank voor het feit dat zij hem geholpen heb ben de Republikeinse nominatie al bij de eerste stemming op het partijcongres te verwerven. ..Ik kan geeni woorden vin-KERNPROEVEN: gekant tegen het den om de gevoelens m mtfn hart tot uit- verdr voor eon v|r6oa va„ fernproe- drukking te brengen. Een RepuWikein vm Russcn vroegere ovcfeen- knn geen groter eer worden bewezen ^oma.,.n gebben genegeerd en daar het Goldwater Vhaalde een nnme WJH verdrag hun een voorsprong zou kunnen SShSr7efelihe?te?rT..IkJ"PS'»k "«P»"*5 Punte" als zijn mening dat de door gouverneurVERENIGDE NATIES: steunt de V.N. William Scranton, de verslagen concur- als een middel om de vrede te bevorde- rent van Goldwater. gegeven belofte ren en noemt deze organisatie een nut- voor de eenheid in de partij te zullen tig forum ook als de doelen thans niet werken, de kansen der Republikeinen op1 kunnen worden bereikt, is voorstander de overwinning in de presidentschaps verkiezingen van november sterk ver groot. Slem van rivalen Een andere verslagen concurrent, gouverneur Nelson Rockefeller van New York, begaf zich persoonlijk naar de suite van Goldwater om deze geluk te wensen en steun aan te bie den. Goldwater zei dat hij de steun van zijn helpers graag had aanvaard, omdat zij zijn geloof deelden in „een constitutionele republiek, de waardig heid van de mens. ons systeem van het particulier initiatief". BUITENLANDSE HULP: staat mili taire en technische hulp aan bondgeno ten voor, maar maakt voorbehoud wat de economische hulp betreft. ERKENNING VAN RUSLAND: oppert de mogelijkheid aan de orde te stellen van intrekking van diplomatieke erken-1 ning van Rusland, ter verbetering van de onderhandelingspositie in de koude oorlog. Zegt dat hij de Senaat zou raad- plegen alvorens tot verbreking der be-l trekkingen te besluiten. BURGERRECHTEN: gekant legen de nieuwe Amerikaanse wet op «Ie burger rechten omdat, naar zijn mening, enkele secties daarvan niet stroken met de grondwet. De eieren waren gistermorgen in Barneveld twee cent goedkoper De secretaris dan vorige week, voor veel boeren een reden om boos of verdrietig te zijn. Maar slechts heel weinig zo boos of verdrietig dat ze er be hoefte aan voelden de protest bijeenkomst bij te wonen, die de Nationale Christelijke Organisatie van Boeren-puimveehouders had uitgeschreven. Niet meer dan een man of honderd, van wie zo onge veer de helft boeren, waren ervoor naar Barnevelds gemeentelijke eierhal gekomen. Er was voor de tieners nog ruimte genoeg om een beetje in de hal heen en weer te fietsen. Donderdag zijn 25 Neder landse pad vinders niet het m.s. „Oranjestad" uit Amsterdam naar Suriname ver trokken om deel te nemen aan de jamborette ,J3igi Kroeto" grote vergaderingwelke van s augus tus tot 1 september nabij Parama ribo zal worden gehouden Uit de verklaringen door senator Goldwater in het openbaar afgelegd, laten zich deze meningen over be langrijke kwesties distilleren: van herziening van de stemprocedure en zou graag zien dat grote landen of zij die financieel het meest voor de V.N. doen een krachtiger stem zouden krijgen. Campings vol Voor vakantiegangers in Nederland, voorzover zij niet tijdig accommodatie hebben geregeld, is over het algemeen genomen slechts hier en daar nog een kampeerplaats vrij. Alle Waddeneilan den zijn volgeboekt: Schiermonnikoog, Ameland, Terschelling en Texel. De V.V.V.'s in liet hele land werken op vol le toeren om de gasten, die op goed ge luk op pad 7-ijn gegaan, nog onderdak te brengen, maar daarmede wordt dan ook de laatste reserve aangesproken. DE VERDELING DER STEMMEN De stemmenverdeling bij de verkiezing op de republikeinse conventie gisteren was als volgt: Goldwater 883 Scranton 214 Rockefeller 114 Margaret Chase Smith 27 Gouv. George Romney 41 Walter Judd, Minn. 22 Sen. Hiram Fong, Hawaii 5 Henry Cabot Lodge 2 De vele stemmen die Goldwater kreeg verbaasden zelfs zijn aan hangers. Goldwater had van te voren gezegd op „ongeveer 800" te rekenen. Zelfs New York. de staat van Rockefeller, gaf 87 van zijn 92 stemmen aan Goldwater. De an dere vijf waren blanco. Ze zijn later ook aan Goldwater gege- de N.C.O.B., de heer A. Lanttng, hield een rede onder de titel: .Dorsende ossen niet muilbanden". Ge ringe microfoonervaring, een niet te beste akoestiek en het rumoer in de hal maakten het hem wel erg moeilijk met zijn woorden alle aanwezigen te be reiken. Het lid der Tweede Kamer, de heer Koe koek, was een dergenen tot wie lang niet al het gesprokene doordrong. Hij was namelijk zelf zo nu en dan druk in gesprek met een dichte kring aanhan gers. Reeds aan het begin van zijn be toog voelde de Inleider zich genoopt de heer Koekoek om diens medewerking te vragen, waarop de heer Koekoek zich onder de luisterenden schaarde. De heer Lanting deed in zjjn rede een suggestie voor een oplossing van de ei- ermoeilijkheden: „laat men eieren tegen kostprijs leveren aan de overheid, die ze dan ter beschikking van zending en mis sie kan stellen". Hij wenste voorts minimumprijs voor de produkten en een maximumprijs voor de consumenten. Van een eenheidsorganisatie voor pluim veetelers, waarvoor plannen bestaan, wilde de heer Lanting niets weten. Drie organisaties op levensbeschouwelijke grondslag, die dan samen een nationale pluimveeraad kunnen vormen, leken hem beter. Aan het eind van zijn inleiding gekomen, wilde hij een discussie beginnen Hij deed daartoe een beroep op „een zeer bekend persoon" in de vergadering aanwezig. De „zeer bekende persoon", met wie uiteraard de heer Koekoek bedoeld w hoorde het niet. omdat hij opnieuw gesprek was met aanhangers. De heer Lanting verliet daarop het spreekge stoelte, opgebouwd uit gevulde eiér- kistjesva n de met de N.C.O.B. gelieerde veiiingorganisatie Nanke en begaf zich naar de heer Koekoek, met deze een kort debat van orde beginnend. De heer Koekoek verklaarde zich niet met de N.C.O.B. te willen verbinden en derhalve ook niet het woord te willen voeren, doch evenmin te willen tegen werken. Hij verklaarde zich ten slotte bereid de hal te verlaten. IDEE VAN MANIFESTATIECOMMISSIE ,ok de raad Goes heeft nu een fa ntlijH nale industrialisatiebeleid, zoals dat onlangs in een nota door staatssecreta ris Bakker is uiteengezet. Het is een ge lukkige omstandigheid, dat het in Goes niet bij een motie zal blijven, maar dat er een met redenen omkleed stuk zal volgen. Terecht. Want het zal duidelijk zijn, dat een motie zonder meer geen enkel effect sorteert. De staaUMecnrta- ris zou immers zéér verbaasd zijn ge weest als na afkondiging van dit nieuwe beleid dergelijke moties niet zouden zijn verschenen. Zij zullen pas enig effect kunnen sorteren als ze gevolgd worden door goed-geformuleerde en scherpzinnig opgestelde nota's, waaruit met name de volksvertegenwoordiging de dwingende argumentatie kan putten tot een wijzi ging van dit beleid. We nemen aan, dat ook het provin ciaal bestuur zulk een nota zal pro duceren. Immers, de motie die dc staten op 3 juli ji. aannamen, verzocht het college van G.S. alle geëigende stap pen te ondernemen om het standpunt van Zeeland ter kennis te brengen van regering en parlement. WIJ nemen even eens aan, dat het bewuste stuk (evenals trouwens de nota van Goes) naar buiten zal komen, opdat óók de publieke opinie er kennis van kan nemen. In dit verband hebben wij ons afgevraagd waarom ei genlijk de „gedupeerde" provinciale besturen niet eens trachten te komen tot een gezamenlijke stap, een collectieve nota, waarin de filo sofie van het indus trialisatiebeleid nader onder de loep wordt genomen. Elke provincie kan aan zulk een nota dan nog weer haar spe cifieke overwegingen toevoegen. Het zou zeker Indruk maken, indien een derge lijke stap zou worden genomen. Er is ons één punt met name opgeval len rond de vrij talrijke provinciale en gemeentelijke reacties alom in het land. Men is teleurgesteld, men voelt zich achteruitgezet, kortom het bekende motiegevoel, maar men blijft vrijwel steeds in gebreke als het gaat om het beleid van de bewindsman aan te vallen. Men zegt wél: we zijn nog niet klaar met onze uitbouw, we worden op een kritiek punt onderbroken, maar niet staatssecretaris, er is op uw nota nogal het een en ander aan te merken. Die nota is de basis van de hele zaak. Daarop en daarop alléén moet de kritiek zich in de eerste plaats richten. Het komt ons voor, dat er in dit stuk genoeg is te vinden, dat een kritische beschouwing dubbel en dwars waard is. Tot dusver evenwel heeft het bij de officiële reacties aan zulk een gemotiveerde aanval ont broken Vandaar dat wij er verheugd over zijn, dat Goes het niet bij een motie zal laten, Enkele aspecten van de regeringsnota, die bijvoorbeeld een kritische be schouwing waard zijn, willen we hier aanstippen. Het is bijvoorbeeld bij zonder leerzaam dit nieuwe stuk eens te vergelijken met de begrotingsstukken van 1964. In die stukken worden bele fraaie vertogen gehouden over „sprei- dings- en stimuleringsgebieden". Nu echter wordt eenvoudig gezegd, dat dit onderscheid uit een oogpunt van prak tisch beleid niet is te hanteren. Tóen werd met name gesproken over de „di versiteit van de regionale economische problematiek", nu wordt zie de op heffing van de kern Goes en ook Zie- rikzee daarmee geen rekening ge houden. Destijds werd er op gewezen, dat blijkens de achtste industrialisatie nota de Industriële ontwikkeling in het probleemgebied Zeeland was achterge bleven, vergeleken bij de andere gebie den, desondanks wordt thans een" kern als Goes afgevoerd. Er wordt verder in de nota gesproken over een grotere flexibiliteit van het beleid, maar het voorgestelde laat deze grotere plooibaar heid zeker niet toe. Er wordt in de nota verder betoogd, dat het teruglopen van de bevolking met name in Friesland en Zeeland, nog een belangrijk verschijnsel is en dat in deze gebieden de economische en industriële structuur weinig geva rieerd is. Ondanks deze vaststelling: afbreken van het beleid. m niet alleen met moties zwaal- Ze gaan immers naar de prulle- bak. Nee. waar het nu op aankomt is, dat een stuk wordt geproduceerd, dat deze spreidingsnota op de voet volgt, een stuk dat mede gelet op vroegere uitspraken van ministers en staatssecre tarissen de ontoereikendheid van het nieuwe beleid duidelijk en bekwaam vastlegt. Tot dusver heeft het daaraan ontbroken. Zulk een contranota zal er moeten komen, wil de Kamer gelegen heid hebben dit beleid geducht op de ontleedtafel te kunnen leggen. D; NOG juist vóór het begin van de grootste drukte, heeft de Grevelingendam zijn voorlich tingscentrum. Aan de Oostkop, straks het „brandpunt" in de slotfase van de sluiting van de Grevelingen via het bombarde- ment-in-steen langs de gondel- baan, staat sinds donderdag een kersvers centrum, waar de bezoekers alle mogelijke infor maties rondom deze „experi mentele Deltadam" aan de weet kunnen komen. In luttele dagen zijn de plannen van de manifes tatiecommissie Schouwen-Dui- veland en de stichting „Hadex", die in het Haringvliet voor de Delta-voorlichting zorgt met de bouw van een houten centrum afgerond. Donderdag kon de vlag in top. En kon ir. N. Biese- veld, het hoofd van de uitvoe rende dienst van de Deltawer ken Zuid, het centrum officieel openen. Was het toen alleen het gezelschap genodigden de burgemeesters van verschillende gemeenten, secretaris sen, vertegenwoordigers van de V.V. V. dat met de initiatiefnemers van de voorlichtingsplannen voor de Gre- vellngenkop in het nieuwe centrum uiteengezet kreeg hoe het allemaal werkt en in elkaar zit, daar op de dam. vanaf zaterdag kunnen ook de toeristen er terecht. De R.T.M. heeft op het initiatief van de manifestatie commissie en „Hadex" ingehaakt: zaterdag begint in Zijpe een speciale busdienst naar de kop van de Greve lingendam om de passagiers hij hel voorlichtingscentrum af te leveren. De rit in de bus wordt de enige ma nier voor de bezoekers om het spec taculaire Grevelingenexperlment met eigen ogen van dichtbij te vol gen eigen auto's mogen niet meer in het „werkgebied" rondrijden. Vandaar, dat de R.T.M. door de week om het half uur een rit naar de Oost- kop onderneemt. Van 's morgens tien tot 's middags vier. 's Zondags wor den de tijden verschoven naar twaalf en vijf uur. Uiteraard gaat de rit vice versa. Deze regeling maakt het ook onnodig de auto mee te nemen op het veer Anna Jacobapolder-Zij- pe: de bezoeker kan er toch niet mee tot aan het kabelexperiment boven de Grevelingen en het voorlichtings centrum komen. beluisteren uit de mond van de heer Bieseveld. Rijkswaterstaat staat op het standpunt de Deltawerken niet voor bezoek te sluiten, maar open te stellen en de heer Bieseveld vond het bijzonder plezierig dat dit nu ook op de Grevelingendam via de „bunde- Zie slot pag. 2 kol. 6) De ministers van landbouw van de landen van de gemeenschappelijke markt hebben gisteren hun arbeid van twee en een half jaar be kroond gezien met overeenstem ming over marktregelingen voor rundvlees, rijst en zuivelproduk- |ten. De teksten van de reglementen werden gisteravond op een ministeriële bijeen komst in principe goedgekeurd. De de finitieve teksten in de vier talen van de gemeenschap moeten nog worden opge steld en aan de zes regeringen worden opgezonden. Op basis van de overeen stemming treedt de regeling voor rijst in werking op l september van dit jaar. Voor rundvlees en zulvelprodukten wordt dit 1 november. De „soms toch wel grote moeilijkhe den voor de uitvoering van het werk", die het vrij rondlopen van de bezoekers met zich meebracht, vorm den een van de redenen, waarom ir. N. Bieseveld zich zo ingenomen toon-, de met het initiatief een voorlich tingscentrum van de grond te helpen, zo zei hij in zijn toespraakje bij de opening van Deltaschouw 2". Er is bijzonder veel belangstelling voor het spectaculaire karwei, dat boven én in de Grevelingen te gebeuren staat, zo konden de genodigden nog i enkele wasserij. Vele huisvrouwen Na een bahysitcentrale en i Schiermonnikoog nu ook e< kantiegangers. Er is op heel Schiermonnikoog geei v. die in hun vakantie niet achter de wastobbe willen staan" I dc- "bungalow's en vakantiehuisjes zijn uiteraard meestal niet uitgerust met een wasma chine en een centrifuge) plegen bij het V V.V.-kantoor aan te kloppen met de vraag, hoe ze van hun vuile was af kunnen komen. Ze zullen voortaan worden verwezen naar enkele particulieren, die hebben toegezegd dat ze het was- en strijkkarwei voor een schappelijke beloning van de vakantiegangers willen overnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1