Duingebied in Renesse heeft nu leidingwater Kampeerterreinen eerst aan bod Gestegen AGENDA Afscheid van dokter H. Zoeteman Auto reed water Londensekaai in WALCHEREN -éi MARKTBERICHTEN Nog geen antwoord op vragen huur oesterpercelen EERSTE PAAL CHR. LAGERE SCHOOL ARNEMUIDEN DONDERDAG 16 JULI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kwartaaloverzicht Waterleidingmij. No* juist voor het hoogseizoen in zet kan een van de belangrijkste recreatiehoeken van Schouwen- Duiveland over leidingwater be schikken. Het is de N.V. Waterlei dingmaatschappij Schouwen-Dui- veland in het tweede kwartaal van dit jaar gelukt het duingebied in Kenesse te ontsluiten. In de Hoo- eenboomlaan niet omgeving kun nen de verschillende kampeerter reinen nu ook leidingwater gebrui ken. Het kwartaaloverzicht van de maatschappij maakt hiervan met voldoening melding. Het project vergde een leidingaanleg van on geveer zes kilometer en komt op een bedrag van één ton, zo blijkt nit de gegevens in het overzicht van april, mei en juni. Veel jaren van overleg en reken werk w aren nodig voor het zover was Praktisch alle eigenaren wer ken aan de regeling mee. aldus het overzicht. De kampeerterreinen ko men het eerst aan bod. In de loop van de zomer worden ook de andere oercelen aangesloten. De leidingaan- ]eo- werd bemoeilijkt door het vele grondwater en het verkeer langs de smalle Hoogenboomlaan. Er werden in dit gebied ook enkele andere lei dingen aangelegd, in de Luiieweg en de J. J- Boeijesweg. In dit kwartaal werden hoofdleidingen aangelegd tot een lengte van meer dan 5 kilometer, in Brouwershaven. Nieuwerkerk. Scharendijke. Renesse en Haamste de Het aantal aansluitingen nam toe met 48. vorig jaar met 68. Een tweede belangrijk feit was de offi ciële kennisgeving van het Koninklijk besluit, houdende uitkering van een ren teloos voorschot van 168.000,aan de maatschappij. Dit voorschot ts geba seerd op een risicogarantiewet voor het bedrijf uit 1927 en is tezamen met een voorschot ter grootte van de helft van dit bedrag van de provincie, bedoeld als dekking van de oude verliezen. Op deze verliezen zullen dan correcties moeten worden toegepast. Over de dekking van deze verliezen, ontstaan door oorlog en watersnood, is bijna 20 jaar overlegd. Een onderzoek door accountants van het ministerie van financiën in 1960 en '61 heeft tenslotte tot dit resultaat ge leid. Het verslag brengt ook de brand in het Eumpstation De Binkert in de oliescha- elaar van een der pompen in herinne ring. De brand duurde slechts kort maar veroorzaakte een sterke rookont wikkeling in het machinegebouw. Met name aan de schakelapparatuur en de tegelwand werd schade aangebracht terwijl het gehele machinegebouw met een vette roetaanslag werd bedekt. Het herstel is kostbaar maar gebouw en machinerieën zijn verzekerd. Overigens ondervond de watervoorziening geen en kele stagnatie doordat na korte tijd met behulp van een noodvoorziening op handbediening kon worden omgescha keld. Het zal geruime tijd duren voordat het gebouw weer geheel is opgeknapt. De gebarsten lichtkapruiten werden in middels vernieuwd, zo wordt verklaard. Het waterverbruik steeg met ruim 5 t.o.v. het overeenkomstige kwartaal verleden jaar. De toename was Srootst in mei, t.w. 11 In juni was it 4 in april werd 0,5 minder om- gepompt. Twee proeffilterketels werden afgeleverd doch moeten nog worden op gesteld en ingericht. De totale regenval Middelburg-Molenwater: Miniatuur Walche ren 9-18 uur. Kunstmarkt op Vlschmarkt vanat onge veer hall ell. Van Benthem Jutting: expositie ver enigde Nederlanden, kaarten van pro vincies en gezichten van steden. 9-18 uur. Abdij: klank- en lichtspel. 21 00 en 21.30 Vlissinm-n - Alhambra: Slavenschip. 20 uur. 14 jaar: Wit-Gële-Kruisgcbouw. bijeen komst Philatclica Ooiiburs - Ledeltheater: West Side Story. 20 uur. 14 Jaar: Burgerzaal tentoonstel ling Guido Metsers: Ledeltheater Sneeuwwitje en de zeven dwergen. 15 uur. alle leeftijden. Bergen up Zoom - Luxor; De beul van Venetië, 20 uur. U jaar VEILING BERGEN OP ZOOM 15 juli Sla II35 Bloemkool 1222 An dijvie 8—13. Erwten 9—1.02 Bospeen 15—17 Waspeen 12—22. Snijbonen 35—1,35. Dubbele bonen 3013. Savooiekool 7—15. Uien 9—34 Selderij 2035. Aardappelen 11—23 Kom kommers 17—36. Spitskool 5—13 Rode bes sen 3517 Zwarte bessen 78 Perziken 9—34 per stuk Pruimen 10—1.92 per kg Aardbeien o7—3,20. Kersen 1.06. Appelen Close 11—72. Yellow 111,02. in dit kwartaal was overigens groter dan het gemiddelde. In juni is sinds het begin van de waarnemingen in 1930 nooit zoveel regen gemeten. De duinwa terstanden veranderden slechts weinig. Door de nieuwe putten nam de afpom- ping in de oude bijna l'/3 meter af om dat de winning nu over een groter op pervlak en dus geleidelijker plaatsvindt. Voor de vervanging van het kantoor gebouw moest een geheel nieuw ont werp tvorden gemaakt wegens de be stemming tot monument. Overwogen is bouw op een andere plaats, doch besloten werd tot restauratie met een nieuwe vleugel in aangepaste stijl. Het nieuwe ontwerp wordt thans uitgewerkt. Subsidie in de res tauratie en reeds gemaakte archi- tectenkosten werd toegezegd. Even als bij de verliesdekking kan hier van een lijdensweg gesproken wor den omdat het eerste ontwerp al van 1954 dateert. RAAD RITTHEM AKKOORD MET BUNGALOWPLAN De gemeenteraad van Ritthem is in zijn vergadering van woensdagavond ak koord gegaan met het plan van burge meester P. Danielse voor de stichting De gemeentearts van Stavenlsse, dokter H. Zoeteman, gaat deze ge meente waar hij vijftien jaar heeft gewerkt, verlaten en zich vestigen in Zuidland. De bevolking heeft dezer zÜEen wordln *°ch£ büeeTkomst afscheld gnomen besparende methodes, hetgeen mee- if,™ dokter Zoetcman en diens cchtge~ ber tot cn met 29 mei van het volgend brengt dat men veel sneller goedkeu ring krijgt. De burgemeester waar schuwde de raad nog niet te veel op spoedige verwezenlijking te rekenen om dat het plan nog op diverse punten zou kunnen stranden. Een nat pak en een flink beschadigde auto heeft de Middelburger P. v. d. A. gisteren overgehouden nadat zijn auto een duik in het water van de Londense kaai tegenover de Nieuwstraat nam. Bij het starten van zijn wagen, die gepar keerd stond in één der vakken van de kaai, schoot het voertuig plotseling achteruit het water in. Met zijn auto kwam de bestuurder onder water te recht, maar hij zag kans om spoedig weer op het droge te komen. De firma De Klerk haalde met een kraanwagen de auto later eveneens weer op de De- gane grond. Geef uw lievelingsvogel het heste: Advertentie "êlais verpakte vogelvoederal EXPOSITIE VAN KINDER KUNSTWERK Het werk, dat de leerlingen i hoogste drie klassen van de openbare la gere school in Veere in het afgelopen jaar tijdens de tekenlessen hebben ge maakt, is op het ogenblik ten toon ge steld in een lokaaltje van de school aan de Kerkstraat in Veere. Toen het hoofd der school, de heer L. J. van Boven, on langs zyn kasten leeghaalde met de be doeling om het in dit jaar gemaakte werk aan de leerlingen mee te geven, vond hij het zo jammer van al dit moois afstand te moeten doen, dat hij besloot er een kjjkavond voor de ouders van in te richten. Van vele zijden is er daarna aandrang op de heer Van Boven uitge oefend om er een kleine expositie van te maken. Zo kwam hot, dat de school woensdagavond open was voor de be zichtiging van de kunstzinnige presta ties van de leerlingen van de hoogste klassen. De heer Van Boven maakt namelijk aanmerkelijk meer van de tekenles twee keer in de week drie kwartier dan op vele andere lagere scholen ge bruik is. Dank zij de welwillende mede werking van de plaatselijke overheid was de heer Van Boven in staat voor zijn leerlingen vele soorten materiaal aan te schaffen. Zo zijn er in het ten toonstellingslokaaltje krijttekeningen te zien, eenvoudige schilderwerkjes, moza ïeken, een gevarieerde verzameling raf- fiafiguurtjes, houten scheepjes en figu ren, gemaakt van boetseerklei. Eigenlijk staat het vak handenarbeid alleen voor de jongens op het programma, maar de meisjes waren zo jaloers op het .werken met materiaal, dat de heer Van Boven ook een gedeelte van de tekenles voor de handenarbeid heeft bestemd. Een geraffineerde lichtinval en een vol ledige beheersing van het perspectief moet men bij leerlingen van een lagere school niet verwachten, maar de heer Van Boven heeft de kinderen wel ge leerd om een tafereeltje globaal te kun nen zien. om met kleuren te werken en om geen pietepeuterige tekeningetjes meer te maken. WESTKAPE LLE „De Krekels" musiceerden De christelijke mondorgelclub „E Krekels" uit Weslkapelle gaf dezer dagen met medewerking van zijn zanggroep een concert in de muziek tent in Westkapelle. De heer Hekhuis had de leiding van het geheel. Na af loop van dit concert werd er op het badstrand een groots kampvuur ont stoken. Ook op het strand lieten ,,De Krekels" enkele liedjes horen. Voor dit optreden van ,,De Krekels" be stond zowel van de zijde van de be volking als van de zijde van de bad gasten grote belangstelling. Het con cert en het kampvuur werden in sa menwerking met de V.V.V. te West kapelle georganiseerd. RITTHEM Schoolreisje De leerlingen van de christelijke lagere school te Ritthem maakten een school reisje naar België. In Antwerpen ston den de tunnel en de dierentuin vooral de belangstelling. De heenreis ging via Perkpolder, de terugreis via Put ten. Burgerlijke stand VL1SSINGEN Auto's in botsing De automobilist J. S. A. W. uit Stegger- da wilde dinsdagmiddag bij de Keersluis te Vlissingen linksaf slaan. Daartoe stop te hij om het tegemoetkomende verkeer voorang te verlenen. De achter hem rij dende automobilist W. W. uit Vlissingen had dat te laat in de gaten en botste tegen zijn voorganger. Beide auto's wer den licht beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Collecte De collecte van de stichting „De Fak kels Bijeen" voor blindenhulp heeft te Vlissingen 20,25 opgebracht. De automobilist T. S. uit Schiedam had donderdagmiddag op de Paul Kruger- straat in Vlissingen geen erg in de rich tingaanwijzer van het voertuig, dat voor hem reed en dat links wees. Dat voer tuig, dat niet harder mag rijden dan 20 km per uur werd bestuurd door N. van S. uit Goes. S. raakte zijn voorganger aan de linkerzijde. De schade aan beide voertuigen was gering. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissingen maakt bekend, dat in het tijdvak van 7 juli 1964 tot en met 13 Juli 1964. de volgende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: enkele rijwielen en autopeds, diverse sleutels, zakagenda, vulpen, mes en zakmes in etui, lichtmeter, etui van regenjas, ceintuur, dameshandschoen, col bert: voorts zijn aan het bureau inlich tingen te verkrijgen omtrent de adressen waar de volgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd: basketbal, pakje inh bak kersbuizen, stenen kralen, gouden ring, bad handdoek met onderbroekje, zwarte poedel hond, donkerbruine portemonnee, herenwant, wit vest, wollen trui. Scheepüaartberichten Vlissingen vertrokken op 13 juli: Antje naar Londen. Gepasseerd naar Antwerpen op 13 juli: Mare Altum van Casablanca. Meeus van Dublin. Beppie van Kotka van de rede. Goote van Liverpool- Hermes van Amsterdam. Oranje- berg van zee naar Gent. Kilo van Manches ter. Gloria Maris van Olterbacken. 14 Juli: Ceres van Rotterdam. Arditto van zee naar Terneuzen Diet van Rotterdam. Neder Waal Rotterdam. Helena van zee. Mercurlus an Oslo naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen op 33 juli: Argo naar Londen. Beppie naar Brugge van de rede. Adonis naar Rotterdam. Aruba naar Vannes: Mithras naar Rotterdam: Steenber- n naar Lorient- Aldabi naar Rotterdam. Juli: Mariscal Lopez naar Lissabon Ursa Minor naar Goole. Spaarnekerk naar Rot terdam. Helen naar Londen. Teun naar Malmö van Gent. Wliitsun naar Goole van Gent. Gepasseerd naar Antwerpen op 14 juli: Ar- deas van Gibraltar. Mare Novum van Rot terdam naar Gent. Eems van Boston. Op 15 juli: Sommelsdijk van Rotterdam. Francisca Rotterdam. Carasso van Rotterdam. Ga- selte van Rotterdam. Antje van Londen. Rein Teekman van Rotterdam. Hilda van Londen. Meidoorn van Oporto. Gepasseerde schepen van Antwerpen op 14 Gezusters naar Bilbao. Hermes naar Rotterdam. Henny T naar Gothenborg Gent Arkeldijk naar Rotterdam. Sloter- kerk naar Amsterdam. Seabreeze naar Lon den van Gent. Ceres naar Amsterdam. Op 15 juli: Serooskerk naar Rotterdam. Navis naar Rostock. Ardeas naar Rotterdam. Tycha naar Londen. Gironde naar Londen. Menje naar Teignemouth. Madison Lloyd naar Ham burg. Hans naar Helsinki. Sparta naar Huil. Eems naar Boston. Ardito naar zee van Terneuzen. Despatch naar Londen. Mare No- r Manchester van Gent. WEDVLUCHTEN P.V. Scheldevliegers, Vlissingen, vlucht vanuit Creil. In concours 129 duiven. Afstand pl. 256 km. 1, 2 en 5 L. A. Lievense, 3 en 8 R. O. Spinnewijn 4 J. M. Nagtegaal, 6 P. J. Alebregtse, 7 A. P. Rottier, 9 G. Ventevogel, 10 M. M. Moes. „Scheldevliegers" Vlissingen, wed vlucht vanuit Chateroux. In concours waren er 50 duiven, afstand pl. 535 km. 1 en 8 L. A. Lievense, 2 en 3 P. J. Alebregtse, 4 en 9 C. L. Berting, J. M. Nagtegaal, 6 C. Sponselee, L. Tiersec, 10 W. Daane sr. „Scheldevliegers" uit Vlissingen, S Quentin, in concours 109 duiven, a stand pl. 181 km. 1 en 5 L. A. Lievei se, 2 en 9 W. Daane sr., 3 A. P. Ro tier, 4, 8 en 10 A. Rijkse en Zn., 6 Izeboud, 7 M. Moes. De postduivenhoudersvereniging „E Luchtbode" te Oost- en West-Souburg hield een wedvlucht vanuit Arras. By de oude duiven was de uitslag: 1 F Borrc- mans, 2 Ch. de Poorter, 3 Van Peehen Zn., 4 en 5 C. Meulmeester, 6, 8. 9 en 10 Gebr. Korff, 7 J. Sponselee. Bij de jonge duiven was de uitslag: 1 en 2 J. Sponselee, 3 en 9 Van Peenen Zn., note. Wethouder C. J. Moerland kon tijdens deze bijeenkomst in het dorpshuis namens de bevolking van Stavenisse de scheidende arts een bijzonder ge schenk aanbieden: een open haard. Dit deed de heer Moerland symbo lisch door het overhandigen van de tekening van de open haard, zoals die in de nieuwe in aanbouw zijn de woning van de familie Zoetman zal komen. Voorts bood de heer Moer land namens de bevolking van Stave nisse een windwijzer aan. Betsie Keur, de baby, die dokter Zoetman reeds de eerste de beste dag van zijn verblijf in Stavenisse ter wereld moest brengen, bood mevrouw Zoete man bloemen aan. Burgemeester A. Sluijmers dankte in een toespraak de scheidende arts voor het vele werk waarbij hü vooral de rampdagen noemde dat dokter Zoetman in het belang van de bevol king van Stavenisse heeft gedaan. Burgemeester Sluijmers deed dit na mens het gemeentebestuur en het Groene Kruis. De burgemeester bood de heer en mevrouw Zoeteman een gongbel, een antieke Koperen en een voeten schraper aan. Ten slotte werd de nieuwe arts te Stavenisse, dokter Kok, van harte welkom gehe ten. Officiële publikatie VLISSINGEN. VERZOEK OM VERGUNNING. Burgemeester en wethouders van Vlissingen; brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie. 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de firma A. Polderman te Vlissingen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen werking houden van een inrichting tot het koelen van levensmiddelen, waarin 8 elektro motoren met een gezamenlijk vermogen var 7 1/3 p.k. gebezigd zullen worden in het per ceel Hogeweg 93. kadastraal bekend ge meente Vlissingen. sectie F no. 299. Gedurende tien dagen, te rekenen van 1< Juli 1964 af, beslaat voor een ieder de gele genheid schriftelijk bezwaren tegen het ver lenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 4 augustus a.s., des voormiddags 10 ten gemeentehuize, een openbare zitting den gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nomen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 14 juli 1964. VERZOEK OM VERGUNNING. Burgemeester en wethouders van Vlissingen: brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt verzoek met bijlagen van Shell Neder land verkoopmaatschappij N.V. te '-Graven- hage om vergunning tot het wijzigen van •en benzinepompinstallatie door het plaat- en van 2 elektrische dubbelpompen ter ver hanging van 4 enkele elektrische pompen, op het perceel Coosje Buskenstraal 127. kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sec- i. 4518. Gedurende tien dagen, te rekenen van 16 juli 1964 af. bestaat voor een ieder de gele genheid schriftelijk bezwaren tegen het ver lenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 4 augustus a.s.. des voormiddag 10-30 uur. ten gemeentehuize, een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun- worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene. persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die. zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk be- heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 14 juli 1964. MINIMUMPRIJSREGELING APPELS EN PEREN Het centraal bureau van de tuinbouw-1 veilingen in Nederland heeft voor het komende seizoen voor appelen en pe ren weer een minimumprijsregeling vastgesteld. In de periode van 3 au gustus tot cn met 26 september zullen oppelen beneden 10 cent niet ver-; kocht mogen worden. Van 28 septem-j ber tot cn met 29 mei van het volgend! jaar is de minimumprijs bepaald op 12 cent per kilo. Bij eventuele doordraai dienen de ap pelen opnieuw te worden geveild waarbij dan nog alleen verwerkers of exporteurs die inkopen voor verwer kers en daartoe een overeenkomst met het centraal bureau zijn aange gaan, als kopers zullen worden toege laten. Bij deze herveiling zal dan een minimumprijs gelden van 6 cent per kilo. Voor alle appelen met uitzonde ring van kroet zal bij doordraai een eerste doordraai wederom worden vergoeding gegeven worden cent per kilo. Indien de appelen na geveild en meer opbrengen dan 6 cent, zal de gehele opbrengst als ver goeding worden uitgekeerd. Dit geldt ook voor kroet. Over alle aangevoerde appelen van de kwaliteitsklassen ex tra, I en II die behoren tot de groot tesorteringen A, B en of C die bij het veilen niet de prijs van i 22,per honderd kilo opbrengen, zal een hef fing worden ingehouden van f 0,40 per honderd kilo. Voor peren is de minimumprijs vast gesteld op f 6,per honderd kilo. Bij doordraai zal dezelfde regeling wor den toegepast als met appelen met dien verstande, dat peren bij hervei- ling niet beneden 3 cent per kilo ver kocht mogen worden. Voor peren zal de opbrengst bij het veilen voor de industrie als vergoedingsprijs worden uitbetaald. In tegenstelling tot de ap pelen zullen peren niet aan heffing worden onderworpen. Het in 1961 door het centraal bureau opgelegde veilverbod voor onrijpe ap pelen en peren zal ook dit seizoen on veranderd van kracht blijven. (Advertentie} Geef uw lievelingsvogcl het beste: 3IUI5 verpakte vogelvoedorsl EXAMENS Mejuffrouw Corry Terlouw, leerlinge aan de Terneuzense muziekschool, slaagde te Den Haag voor het staats examen muziek A, deel I. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagden voor het ingenieursexamen civiel-ingenieur de heren H. P. de Bok te Zierikzee. B. Busch te Krabbendijke en P. C. Mazure te Terneuzen. Te Breda behaalden het diploma A.V.V. (Alg. Vrouwelijke Vorming) de dames: Arja Bei keiaar, Cathrien Donker (met lof), Xandra v. d. Vlies, allen uit Tholen en Jannie v. Putten uit St. Annaland. Voor A.V.V. deel I de volgende dames: Jeanne Duyzer uit Poortvliet, Wilma Hengstmengel uit St. Maartensdijk, Neeltje Potappel uit Scherpenisse en Corrie de Ruiter uit Oud-Vossemeer. Genoemde dames zijn alle leerlinge of oud-leerlinge van de landbouwhuishoudschool te Tholen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen ge neeskunde de heer G. G. Ramselaar uit Axel. Busje tegen boom Op de Havendijk nabij Rustwat onder Terhole vloog een busjes, bestuurd door R., uit de bocht. Het kwam met het dak tegen een boom terecht en schoof ver volgens in de bermsloot. Dokter J. A. van Lierse uit Hulst, verleende medische hulp. R. liep namelijk een hersenschud- VEILING ..WALCHEREN" G.A. MIDDELIJL'KG .5 Juli. Fruit: Tomalen export per C kg: Al 3.21. BI 3.46—3.55. CI 3M—3.00. Tomaten per kg: AII 36—62. BH 44—60. CII 26-58. CC 25— 53. Zwarte bessen I 81.50. II 82.60. Hl «8.— Aardbeien per doos 4206. Rode bessen per kg 35—04. Rode bessen per doos 14—23. Frambozen 18—60. Kasprulmen per doos 40— 64. Kaspruimen per kg 126150 Nelmeloe- nen 57—164. Perziken 2—33. Witte bessen per kg 59—61. Witte bessen per doos 23 Kruisbessen 6788. Morellen 4462 Druiven 302316. Kruisbessen per doos 1824. Morel len per doos 18. Perziken per kg 111. Ker sen 126. Groenten: Bloemkool: 3 per kist 1217. 4 per kist 12—22. 6 per Idst 12—16, 8 per kist 1213. Komkommers groen 60-75 2024. 50- O 13—19. 40-50 12—18. Krom per kg 11. An dijvie 8—10. Postelein 5—19 Pre! 40—60. Rode kool 4'.s1. Spitskool 16—17. Stamsnijbor.cn 25—86. Spinazie 17—24 Rabarber 6-15. Au gurken 77—IOC. Komkommers wit 15—21. Doperwten 100. Sla 8—32 Bospeen 1417. Waspeen 2349 Uien 15—37. Tuinbonen 35— 39. Kroten per kg 4li. Boakroten 5—9. Sav. kool 7—14. Kassnöbonen 100—148. Breekpecn 17—24. Dubbele bonen 28—43. VEILING STAVENISSE 15 Juli. Aardappelveiling. Dore gew. 13-17,20, bonken 13.80. drielingen 11. kriel 10: Bintje gew 12-14,60, bonken 18,80-19.10. drielingen 6-6.60, kriel 10: Eigenheimers gew. 14.20-14.50 Aanvoer 65 ton. VEILING THOLEN 15 juli. Aardappel veiling. Eerstelingen bon ken 19.10. gew -5-15.80. polen 11. kriel 11.60; Doré bonken 13.70. gew. 16.20-16.70. poters 11. kriel 11.90: Bintje bonken 19.20. gew. 12J0-13.50: Eigenheimers gew. 13,50-14.60. Aanvoer 97 ton. VEILING ST.-MAARTENSDIJK 15 Juli. Aardappel velling. Doré I 16.80-16, II 15-12, bonken 13,90; Eigenheimers 14.60-13; Bintjes I 14.90-13. II 13-10.50, bonken 19.20- 18,50. Aanvoer 6200 kisten (Van onze Haagse redactie) Minister Witteveen van financiën heeft mede namens mr. Van Aartsen, mi nister van verkeer cn waterstaat, aan de voorzitter van de Tweede Kamer meegedeeld, dat het niet mogelijk is gebleken de vragen van de heren J. A. van Bennekom (a.r.) en C. F. van der Peijl (c.h.) over huur van oester percelen in de Zeeuwse stromen bin nen de daarvoor gebruikelijke termijn te beantwoorden. De minister voegt hieraan toe dat de beantwoording Rode bessen per kg extra 63—76. echter zal worden bespoedigd. 3i50—36.50, Hl doordraai. Rode bessen VEILING SINT-ANMALAND Doré 16.60—18. Eigenheimer 14.33—15. Bintje* 14.10—14.90. Doré. bonken 15.40—16.10. Eigen heimer*. bonken 14- Bintjes, bonken 18.10 18.40. Doré. drielingen II.Dore. kriel 12.60. Eigenheimers, drielingen 9.60—10.40. Aanvoer 250 ton. VEILING KRABBEND IJ KE 13 Juli. Zwarte bessen 1 79,90-01,10. II 77.60 —78.20. Dubbele prinaessenboncn I 49. U 45.40 —47,10. UB 36—37, Appelen: Close I 80-85 74, 75-80 79—81. 70-75 73. 65-70 72. 60-65 68. 1ID 44. Hl grof 46—53, III fijn 3013. kroet 28. Rode bessen per doos H 11SS- Rode bessen per kg U 38. Kruis bessen 18 per doos. VISMIJN COLIJN8PLAAT 533 kg exportgarr.alen l.W4.52. 102 kg hon- delsgarnalen 90. 8 kg schar. 39 kg bot. 202 kg schol. 26 kg tong. 289 kg paling. 8 kg her der. 20 kg ongesorteerde vu. VEILING TERNEUZEN Sla I 15-22.70. II 7,3016. Bloemkool A 23— 23. All 12—26. B 12—14. afwijkend 13-14. Groene komkommers 14—24. Witte komkom mers 26. Meloenen I 1.13—1.32. II 83—1.11, IU 46—66 Selderij 16. Peen 12—26. Kroten 5—12. Uien 7—18. Doré I 16.90. Barima. bon ken 15,30, I 15,1015.80. Eerstelingen, bon ken 16,10—22, I 11—18,10. drielingen 11—11.80. kriel 2.50—8. Eigenheimers I 20.10- Prinws- senbnen I 49,70—54.80. II 44.60—48.20. Saxa 3036. Tuinbonen 1419. Rode kool 5',i8. Spitskool 611. Peulen 1.521.75. Savooie kool 6—17. Doppers 57—67. Waspeen 12—17. Rabarper 8—16. Tomaten A 55-60. AH 4: - 51—52. C 41. Uien 19—24. Aardbeien per doos: Talisman II 53—69. III 28—51. Red Gauntlet 1 II 80, III 45—50- Rode beewn I 1123. Kruisbessen I -9—25. per kilo I 60, II 45—59 Rode bessen II 39-61. Zwarte bes sen I 81—82. H 79-30 Witte druiven 4.56. Blauwe druiven 3.28—3.50. Morellen 55W. Earley Laxton grof 1.65. VEILING ROTTERDAM 14 Juli. Aardappelen nieuwe: groot 11-22, po- tere 11-13, kriel 5-7: Andijvie I 9-14. II 8-10: Bloemkool IA 6 15-28. 8 16-18, 10 12-15. HA 6 12-17. 8 12-15; bubbele bonen X 49-60. II 44- 62: KassniJbonen I 116-145, II 75-134: Tuin- 15-20; Rode kool 8-35; Spinazie 1 35-46; Sla per kg I 51-56. Sla IA 16-23. I1A 5-:5; Komkommers 70-80 17—25. 60-70 14—18. 50-«0 30-33. 40-50 30—32: Meloenen 79-138: Sc3deriJ 1-10: Peterselie 30-13: Uien met lof 1 35-24. zonder lof 23-32; Kroten 7-16: Sjalotten 22-30; Spitskool 32-17; Rabarber I 12-17: Postelein 22-29: Kruisbessen 63-96; Frambozen 34-51; Perziken AA 28-43, A 13-26. B 12-17. C 5-10; Ontario 130-240; Frankenthalers 310-350; Black Alicante 340-350; Beauty 100-190: Jur.e Blood 130-160; Golden Japan 150-220: Rode bessen I 76-113. n 44-79; Aanvoer 13 ton. Appelen: Close IA A 87, IA 82-86. IB 71-74: Jo nathan IA 102-109. IB 98-108, IC 88-95; Torna- en A 280-300. B 280, C 270, CC 220. VEILING KAPELLE 5 juli. Industrie- en exportveiling: Fram bozen in kratten per kg I 1.32—2.1S. U 1.73. Frambozen In tube industrie per kg I 1.23. ding e een vrij diepe hoofdwonde. Hij werd voor verdere behandeling overge bracht naar het ziekenhuis te Hulst. Het busje werd ernstig beschadigd en moest per takelwagen naar een garage in Kloosterzande worden vervoerd. Bromfiets ramde een autobus Dinsdagmorgen om elf uur botste op de Buthdijk te Axel een autqbus be stuurd door H. N. uit Breskens tegen een bromfiets bestuurd door mevr. A. H. V. uit Sluiskil. Beiden reden in de richting Sluiskil. De bromfietsbe rijdster sloeg onverwachts links af en kwam daardoor in botsing met de autobus, die haar niet meer kon ont wijken. De bromfietsberijdster werd licht gewond. De bromfiets was licht beschadigd. De heren Van Bennekom en Van der Peijl hadden de vraag gesteld of de ministers zich hebben gerealiseerd dat de pachters van de oesterpercelen in de provincie Zeeland door het rond schrijven van 21 mei jl. van het be stuur der visserij op de Zeeuwse stro men inhoudende een bijzohdere rege ling der pachtprijzen, waartoe door de minister van financiën machtiging was verleend, in grote onzekerheid zijn gebracht. Verder hadden de Ka merleden gevraagd of de ministers niet van mening zijn dat genoemde pachters nauwelijks voor 1 augustus in staat zuilen zijn te beslissen of zij hun bedrijf al dan niet zullen voort zetten, daar net zich laat aanzien, dat op genoemde datum nog geen zeker heid zal zijn verkregen inzake de uit eindelijke schaaeuitkering ingevolge het in behandeling zijnde wetsont werp regelend de tegemoetkoming in de schade van oesterkwekers als bedoeld in artikel 8 van de Deltawet. Ten slotte hadden de Kamerleden gevraagd of de ministers mitsdien be reid zijn de datum van 1 augustus te verschuiven naar een zodanig tijdstip dat de betrokkenen enige zekerheid hebben ten aanzien van hun toekoms tige positie. Collecte De door de leden der vrouwenvereniging Priscilla te Haamstede georganiseerde collecte ten bate van de chr. blinden hulp onder de naam „De Fakkels bij een" bracht 165,47 op. Van onze adverteerders AMUSEMENTSHAL GEBROEDERS LOONTJES OPENDEN IN VLISSINGEN Dc firma Gebroeders Loontjes uit Mid delburg heeft woensdagmiddag aan de Xieuwedijk in Vlissingen dc nieuwe „Amusementshal Sportland" geopend. Ruim een half jaar is men bezig ge weest niet het uitbreken en weer opbou wen van dit pand. Deze werkzaamheden hebben een resultaat opgeleverd, dat zijn mag. Zowel binnen, waar alles prachtig is afgewerkt;, als buiten, iét, inbegrip van een bijzonder apenscliild de gevel geheel in dc oude staat heeft, teruggebracht. Zowel de kelder, de begane grond als de eerste verdieping worden door de ge broeders Loontjes geëxploiteerd. De eer ste verdieping is ingericht als biljart zaal. Hier staan drie gewone en twee ronde biljarts, hetgeen een nieuwtje is4 "V de M0ovèr 5 en 10 F Borremans voor Nederland Deze biljartzaal isig c Terwiêl 7 Gebr Korff 8 C a' pensdagmorgen is de eerste paal ge- schoolbestuur, de heer B. Ventevogel. datnamens het architectenbureau Steen prachtig ingericht met gezellige zitjes. Arnóvs. Ajheld voor de nieuwe cbnsteltfke lagere 'i™ •- Op de begane grond staan vele schiet-De uitslag van de vlucht vanuit Chate- f.1 m?i ...LLri" i° hef,r .Bo°" kasten in alle mogelijke variaties, tien auroux was bq de oude duiven: 1 en 4 shuffles (een soort sjoelbakken), een Van Peenen Zn., 2 C. J. van den' p bouwterrein aan de Dok- racebaan met speelgoedautootjes, en een Eeden. 3 M. van Boekhout. 5. 6. 8. 9 en I str?.at.de eerste van de in totaal 87 be- installatie, waarbij oude duiven was de uitslag van de stuurvastheid kunnen testen. De kelder wordt voor een belangrijk deel ingenomen door bowlingbanen: ze ven in getal en ieder zeven meter lang. Voorts bevinden zich daar enkele knik- kerborden. Woensdagmiddag kwamen vele relaties 10 Gebr. Korlf.'7iJ,kÊSiw^'. B« dï palen de grond in. De nieune ri.,.„r,„ school wordt vyfklassig, maar kan later vlucht vanuit Breteuil: 1 en 3 Van Peenen Zn., 2 L. Jansen, 4. Gebr. Korff, 5 J. C. Broeke, 6 F. de Nooyer, 7 en 9 L. Braet, 8 C. Meulmeester, 10 Ch. de Poorter. Bij de jonge duiven was de uitslag de firma Gebroeders Loontjes hun van deze vlucht: 1, 2, 5 en 7 C. A. Ar- gelukwensen aanbieden. Velen deden dit noys, 3 L. Marinissen, 4 en 10 F. de vergezeld gaan van een bloemetje of Nooyer. 6 J. Sponselee. 8 en 9 L. Bor- andere attentie. remans. eventueel worden uitgebreid tot een zes- klassige school. Na het heien van de paal togen de aan wezigen onder wie burgemeester A. Hack, de wethouders C. van Hemert en J. Siereveld, ds. G. S. Oegema, leden van het schoolbestuur, gemeenteopzichter G. Labruyère en onderwijzend personeel naar het verenigingsgebouw. Daar me moreerde de vice-voorzitter van het drie jaar geleden de vergunning werd I Tuinhoi te Vlissingen gelukwensen over aangevraagd. „De ambtelijke molens Het hoofd van de"school, de heer P. malen langzaam. Maar in "vergelijking met andere werken mogen wij nog niet klagen", was hij van mening. Hij dankte de heer Boone meer dan 40 jaar se cretaris voor het heien van de eerste paal. Burgemeester Hack bracht de felici taties van de gemeente over. Hq zei te denken dat deze gebeurtenis wel een van de hoogtepunten uit .de schoolbestuursloopbaan van de heer Boone was. Hij sprak de hoop uit, dat de nieuwe school vóór 1 septem ber 1965 gereed zal zijn. Opzichter E. A. de Bourgraaf bracht de Jonge, vertolkte de vreugde van het onderwijzend personeel over deze ge beurtenis. De heiwerkzaamheden die oorspron kelijk pas op 15 augustus zouden begin nen omvatten het in de grond drijven van 87 houten palen van 18,75 meter lengte. Op deze palen komen betonop- zetters. 41 van 4,50 en 46 van 4,75 meter lang. De school wordt gebouwd door het aannemingsbedrijf Slotema te Wis- seukerke. Op de foto: de heer Boone (links) bij het heien van de eerste paal. (Foto P.Z.C.). istanties, zo besluit de brief! per doos I 22—27, H 21—23. Zwarte bessen per kg I 89-86. U 7380. III 69. Kruisbessen per doos extra 25—27. I 20, II 17—IS. Kruis bessen per kg I 76—90, II 44—63. Loganbes- sen per doos I 37—45. II 21—28. Aardbeien per doos I 79—98. H 43—87. Dubbele bonen per kg I 49—53. II 46. Tomaten per krat a 6 kg: IA 3.12—3.29, IB 3,25—3.51, IC 2.52—2,78. ICC 1.55. Kersen per kg: Zure Morellen, ontsieeld I 99. II 89. Zure Morellen met steel I 1.10—1,26, ril 42. Prui men per kg: Earley Laxton I 3,16—1,81. II 80, grof 75—1,00. fabriek 36. Ruth Gerstelter I 8794. 33 7073. grof 70. fabriek 46. Oran- gepruimen I 67—80. Dubbele Eierkriekcn IX 1.33, III 62. Groenteveiling: Aardappelen, bonken 16—18, I 12—35. H 11—13, drielingen 31. kriel 2— 2'i. Kropsla 10—13. Bloemkool 32—17. Kom kommers 10—13 Bosuien 16 Bospeen 15. Bos- kroten 6—7li. Spitskool 811 Augurken 26. Uien 16 Radijs 7!». Andijvie 13. VEILING V.V.Z.B. GOES 15 Juli Export- en industrieveiling: Zwarte bessen I 31.50. II 81.50—32,20. m 63. Rode bessen I 57—59. II 35—36. IU 35. Frambozen in kratten 164—182 Zure Morellen I 87. IX 85. IH 56. Dubbele prinsessenbonen I 4951. II 45. Gewone veiling per doos: Red Gauntlet I 307, II 3662. HI 19. Rode bessen TI 162"< Kruisbessen I 24—26. II 10. Loganbèsen I 40 43. Per kg: Ontario (kas) I 230. Golden Japan rkas) I 210—230. II 190—230. gescheurd 330 Earley Laxton I 189. grof 100—121. n 83. fabriek 71. Tollenaars II 33. Oranjepruimen I 73. II 56—64. Kruisbessen I 56, H 34—77, III 15—38- Red Gauntlet U 126. Groenten: per stuk: Komkommers AI 1415. All 32—14. 31 11—32. afwijkend 10. Kropsla I 26—19. II 4.50—18 Bloemkool AI 20—22, Alt 12-22. BII 12. afwijkend 12—13 Per bos: Wortelen I 45. H 14—26 Peterselie 10. Sel derij 3I. Kroten 1—7. Uien I 10—16 Per kg: Aardappelen, bonken 12—17. grote 33— i6, drielingen 11—13. kriel 6—9. Uien H 12. Tuinbonen I 11. II 9. Snijbonen II 118- Pre lude I 4142, II 34—40. Dubbele prinsessen- bonen I 47—51. II 31—42. Rabarber 4.50. Spitskool I 23. Groene savooiekool I 7. n 5 6. Rode kool II 4.50. Kroten I 4.50—5. Andq- vie I 12—17. Postelein I 26—30. II 13. Toma ten A 61—70, B 55—63, C 44. Brief van G.M.C. over kernverlies in Goes aan de fractievoorzitters De Goese Middenstands Centrale, het overkoepelende orgnan van de drie mid denstandsverenigingen in de Bevelandso centrumstad is verontrust over het ver lies van de kernfaciliteiten voor Goes. Deze situatie die rou ontstaan, als de beide Kamers akkoord gaan met de re cente industrialisatienota van staatsse cretaris Bakker is voor de Goese Middenstands Centrale in een vorige week gehouden vergadering aanleiding geweest een brief te richten aan de de zer dagen gehouden vergadering van fractievoorzitters van de Goese gemeen teraad in het stadhuis. In het schrijven van de G.M.C. aan de fractievoorzitters wordt opgemerkt, dat de vergadering van de G.M.C. er una niem van^ overtuigd was, dat het ophef- ramp be tekent?'. De G.M.C. betoogt, dat de huidige omstandigheid van de fractie voorzitters en de overige raadsleden de alleruiterste inspanning zal vergen om deze beslissing, „met voorbijzien van partij- of andere belangen", alsnog on- te maken. De G.M.C. meent, dat als centrumgemeente zoveel plus punten heeft dat het werkelijk de moei te waard is om zich met alle krachten in te spannen de kerntoewijzing te be houden. Het schrijven vervolgt: „Het kwam de vergadering .voor, dat het dienstig zal zijn het college van b. en w. m zake het industrialisatiebeleid te versterken met een bekwame kracht, die zich geheel aan deze taak wil en kan geven. Wij ver trouwen. dat U de noodzaak van een dergelijke maatregel zult inzien, wil Goes voortgaan als industriebevorderen- de gemeente". Het schrijven van de G.M.C. besluit met de verontrusting uit te spreken, die leeft in de Goese mid denstandskringen. Deze verontrusting zal eveneens tot uitdrukking komen in adressen aan de daartoe geëigende in-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5