MOSKOU WIL TOPCONFERENTIE COMMUNISTISCHE PARTIJEN Op valreep nog steun voor Goldwater <$(wM Peking-China opnieuw uitgenodigd Pluimveehouders organiseren protestbetoging PROBLEEM ROND PLASTICBUIZEN ROTTERDAMSE WATERLEIDING Amsterdam heeft stadswegenwacht Vandaag besluiten over landbouw in Brussel I Gelukkig huwelijk? M0N0KINI BIJ B0LTINI Finale songfestival Knokke vanavond op de beeldbuis RUSSISCHE EN TSJECHISCHE VLIEGTUIGEN VOOR INDONESIË Verfrist... verkwikt... geeft nieuwe energie... DONDERDAG 16 JULI 1964 PROVINCIALE ZEETJWSE C OU R A X T 8 BEREID GESCHILLEN TE BESPREKEN Rusland heeft gisteren de communistische partij van China opgeroe pen deel te nemen aan een wereldconferentie voor het oplossen van de ideologische geschillen tussen Russen en Chinezen. De oproep was vervat in een brief van het Russische centrale comité van de commu nistische partij aan het Chinese centrale comité. De brief was geda teerd op 15 juni en werd gisteren gepubliceerd in het Russische theo retische orgaan „Kommunist". De brief was bedoeld als antwoord op een Chinese brief van 7 mei. waarvan de tekst door hetzelfde blad werd opgenomen. De Russen stelden voor in de ilabije toekomst in beginsel het beleggen van een dergelijke conferentie overeen te komen. Peking heeft reeds eerder verklaard nog niet veel voor een dergelijke conferentie te voelen, die volgens de Chinezen vier tot vijf jaar voorbereiding vergt. Beschuldigingen Maandag heeft Peking in een scherpe aanval premier Kroesjtsjew beschul digd van alle mogelijke zonden tegen het Marxisme-Leninisme. Volgens des kundigen duidt deze aanval erop dat Het bestuur van de Nationale Chris telijke Organisatie Bóeren-Pluimvee- houders heeft de pluimveehouders op geroepen zich vandaag na afloop van de markt in Barneveld te vereni gen om een protestdemonstratie te houden. Het bestuur van de N.C.O.B. heeft de minister van landbouw om maatrege len gevraagd voor de eierbroedbe- drijven. Als gevolg van een sterke da ling der prijzen in het begin van dit jaar is deze tak van de agrarische sector in financiële moeilijkheden ge komen. De gevolgen zijn geschat op De rechtse Republikeinse senator Barry Goldwater was gisteravond reeds vrijwel zeker van zijn ver kiezing tot kandidaat voor het presidentschap. De partijdelegatie van Wisconsin, die over dertig stemmen beschikt, koos namelijk zijn zijde. Volgens het jongste personderzoek had Goldwater al 190 stemmen meer dan hij nodig heeft. De conventie heeft gisteren, met 89T tegen 409 stemmen, een door aanhan gers van de liberaalgezinde gouverneur van Pennsylvania Scranton ingediend amendement op het partijprogramma, waarin werd vastgelegd dat de federale regering volgens de Amerikaanse grondwet verplicht is de wet op de bur gerrechten toe te passen, verworpen. Nadat alle andere, op het programma ingediende amendementen eveneens wa ren verworpen, werd dit ten slotte met grote meerderheid en na een stemming door middel van handopsteken, goedge keurd. In het programma staat nu dat de Republikeinse Partij de wet op de burgerrechten als een staal van doel matige wetgeving beschouwt. Onder de verworpen amendementen bevond zich er een, waarin werd vastgelegd dat uit sluitend de president der Verenigde Sta ten mag bepalen wanneer kernwapens moeten worden gebruikt. Van Goldwa ter wordt gezegd dat hij er voorstander van is om de militaire bevelhebbers ter plaatse te laten beslissen of een gebruik van tactische atoomwapens noodzake lijk is. Ex-president Eisenhower die met een geweldig applaus werd begroet toen hij het spreekgestoelte besteeg, drukte de afgevaardigden naar de conventie op het hart „nieuwe kracht te putten uit de fonteinen der eenheid" en zich niet te laten meeslepen in een „maalstroom van onderlinge strijd en verdeeldheid". Gouverneur Rockefeller deed een harts tochtelijk doch vergeefs beroep op dc afgevaardigden om zich duidelijk tegen „alle uiterste groeperingen", dus zowel tegen de communisten, als tegen het uiterst-rechtse John Birch-genootschap en de Klu Klux-Klan, uit te spreken. rood China niet wil onderhandelen. De een nadelig saldo van 20.000.000 officiële versie van de Russische brief Wat de N.C.O.B. vroeg kwam neer op van een maand geleden zegt onder an- een bedrag van 2 per legdier. De dere: „door het opperen van het ideel minister heeft geantwoord op de hoog- een nieuwe internationale conferentie te te zijn van de wanverhoudingen, te beleggen verklaart de communisti- die er heersen op de markt tussen sche partij van de Sowjet-Unie dat deze vraag en aanbod. De bepalingen in- met alleen onmisbaar ia voor het oplos-jzake de E.E.G., in januari jL te Bras sen van tie moeilijkheden, maar op zichlSel aangegaan, verbieden evenwel Sa- "°5 het "S™-: iedere vofm van steun. Ais gevolg S en ka" minister daS ken v™r he? 2n™f uitSSl bSkï 00k met °p het gevraagde ingaan, ken i oor net zonder uitstel mjeenKo-He, bestuu., zo deelde de secretaris van de N.C.O.B. de heer, A. Lanting. (ji)prJpQ 'in hotel Homan te Hoogeveen mede, i/l/ciicg heeft de minister in een telegram In de brief werd voorgesteld dat over de over de protestdemonstratie ingelicht datum van de conferentie en de samen- en afschriften hiervan gezonden aan stelling van de agenda overleg kan wor- de fracties der Tweede Kamer der den gepleegd met de andere nationale Staten-Generaal en aan het produkt- communistische partijen. schap voor pluimvee en eieren. BEWONERS IN CONFLICT MET OVERHEID Aarding elektrische Op de conventie van de Amerikaan se Republikeinse Partij in San Francisco is oud-president generaal Dwight D. Eisenhower bijzonder actief. I Deze foto laat zien hoe hij aan het begin van een rede het applaus van zijn partijgenoten enthousiast be antwoordde. apparaten via de waterleiding wordt nu onmogelijk De bewoners van een deel van het Molenlnanluvartier in Hillegersberg, Rotterdam, zyn in conflict geraakt met de gemeentelijke overheid, om dat daar zoals elders in de stad de waterleidingbuizen die van metaal zijn, nu 7,ij versleten raken ten dele door plasticbuizen worden vervangen. Dat heeft allerlei voordelen voor het waterleidingbedrijf, o.a. zijn die bui zen goedkoper en makkelijker te ver werken, maar het heeft een nadeel voor de bewoners: het is niet langer mogelijk elektrische apparaten via de waterleiding te aarden. Ultimatum Studieduur in Delft te lang volgens hoogleraar De helft van de studenten aan de t.h. in Delft doet zeven jaar en twee maanden over de studie. Als men bedenkt dat daar nog twee jaar militaire dienst bij komen, dan is het duidelijk dat de stu dieduur korter moet worden. Zo verklaarde gisteren prof. ir. H. J de Wijs, rector magnificus van de techni sche hogeschool tc Delft. Hij heeft mede gedeeld dat voor de komende cursus zeker 1600 studenten in Delft worden verwacht, enige honderden meer dan tot dusver. Prof. De Wijs merkte op dat van de drie studenten in Delft er twee afstuderen. Hij betreurde het dat de derde techni sche hogeschool in Twente het besluit heeft genomen het baccalaureaat in te voeren Dit betekent z.i. dat de vorm van het baccalaureaat wordt vastgelegd zonder dat van de ervaringen in Delft gebruik wordt gemaakt. Delft acht het nog zeer de vraag of het baccalaureaat dezelfde waarde heeft als het kandi daatsexamen, aldus prof. De Wijs. De bewoners van het kwartier ge- ruggesteund door de Consumenten bond in Rotterdam hebben een brief geschreven aan het gemeente lijk energiebedrijf om voor hen een voorziening te treffen. Het G.E.B. stelt zich echter op het standpunt dat het hier de installatie van zaken bin nen het huis betreft en dat de bewo ners dus zelf een particuliere instal lateur moeten inschakelen. Bovendien kregen zij het ultimatum: voor 18 juli a.s. vrijdag moeten alle ap paraten afdoende geaard zijn of de stroomlevering wordt gezien het le vens- en brandgevaar stopgezet. Ver bolgen bewoners zeggen nu via een woordvoerder van de Consumenten bond niet te begrijpen waarom de overheid waterleiding en energie bedrijf zijn gemeentelijke nutsbedrij ven onwillig is een collectieve re geling te treffen en liever tientallen particulieren ieder op zjjn eigen wijze een oplossing laat zoeken. De kosten zijn niet het probleem. De zich gedupeerd voelende bewoners zijn graag bereid de kosten van een onder het G.E.B. staande collectieve oplossing te betalen. Sinds gistermiddag heeft Amsterdam als eerste gemeente in ons land een stadswegenwacht dank zij de samen werking van de A.N.W.B, en de B.O. V.A.G. In de hal van het Amster damse stadhuis draaide burgemees ter mr. G. van Hall, gistermiddag als eerste het telefoonnummer voor gestrande automobilisten in de hoofd stad (22 44 66) om de zes auto's en twee motoren van de stadswegen wacht te verzoeken zich op het stad huis te melden. plaats van telefonische antwoord. „Vlugger kan het niet", zei de burgemeester, die vervolgens de stadswegenwacht in specteerde. die, naar hij zei te hopen, zal bijdragen tot verbetering van de verkeerssituatie. „Ik ben erg dankbaar dat het langdurige overleg tot resultaat heeft geleid". Voor pechvogels die tijdens werkuren de stadswegenwacht bellen, wordt een B.O.V.A.G.-bedrrjf ingeschakeld. Op andere tijdstippen verleent de wegenwacht hulp. Als het echter om ingrijpende reparaties gaat, dan schakelt de wegenwacht de dienst doende garage in. De voorzitter van de A.N.W.B.. ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen, deed een beroep op het publiek nooit een garagehouder voor niets te laten uitrukken. „Weliswaar heeft de A.N. W.B. zich tegenover zijn partner ga rant verklaard voor de daaraan ver bonden kosten, maar er is niets dat hulpvaardigheid zozeer doet bekoe len als de constatering dat het ver- De ministers van landbouw van de landen van de Europese Econo mische Gemeenschap hebben gisteren Brussel de technische besprekin gen over de marktorganisatie voor zuivel in de ,,zes" afgesloten. Op geen enkel punt heeft één van de E.E.G.- landen zich nog definitief uitgespro ken. Aan de Europese commissie is verzocht vanmiddag aan de E.E.G.- ministerraad een voorstel voor te leg gen, waarin zo veel mogelijk rekening wordt gehouden met de tijdens de af gelopen twee dagen naar voren ge komen wensen en opmerkingen. De ministers van landbouw van de s" zullen vanochtend niet verga deren om de Europese commissie in staat te stellen zich over dat nieuwe voorstel te beraden. In de middag komt de E.E.G.-ministerraad weer bijeen voor de beslissende vergade ring. Het wordt echter niet uitgeslo ten geacht, dat of eind deze maand of vóór 12 september de dag waarop de verordening voor rijst uiterlijk in werking moet treden nog een bij eenkomst aan de zuivelverordening moet worden gewijd. Overigens zal in voorstel van de commissie ook compromis moeten zijn vervat ...r de Nederlandse wens, dat Suri name dezelfde voordelen zal kunnen trekken uit de preferentieregel voor de invoer van rijst uit de met de E.E.G. geassocieerde gebieden ïn de s" zo als Madagaskar. Een van de moeilijkste punten voor Nederland is de protectie gebleken, die onder meer Italië wil verkrijgen voor geïndustrialiseerde zuivelpro- dukten. Inmiddels is dinsdag overeenstem ming bereikt over de hoogte van de aan de hogere graanprijzen aange paste heffingen voor het handelsver keer in varkensvlees, zowel tussen de ..zes" onderling als met derde landen. De nieuwe heffingen, die voor Nederland van groot financieel be lang zijn, gaan op 1 augustus in, maar zullen vóór 1 oktober wat de be rekening betreft worden gewijzigd om tegemoet te komen aan Belgische en Duitse si KONGOLEZEN NIET NAAR „TOP" IN CAIRO De Kongolese regering heeft bekend gemaakt dat het géén delegatie de Afrikaanse topconferentie te Cairo zal zenden. In de verklaring wordt de „atmos feer" van de conferentie afgekeurd en een aanval gedaan op diegenen die bezwaren hebben geuit tegen het op nemen van premier Moise Tsjombe in de Kongolese delegatie. kik- Niet alleen hij houdt van Jasneva sigaren. Zij ook. Hij om ze te roken. Zij om ze te ruiken. Of hij nu de enorme Enorm rookt van 27 cent of de kloeke Parfait van 22 cent of de senoritas Vedette van 14 cent of de kleine Vivat van 6 cent ze zijn het er gelukkig altijd over eens: de vier nieuwe Jasneva sigaren zijn alle //ebt en lekker! JASNEVA SIGARENFABRIEKEN VALKENSWAARD Het Wereldgebeuren Storm over de Sahara Een tijd lang i* het nu al rustig Noord-Went-Afrika, nadat daar en- welk laatste land er verscheidene ver spreide bezittingen heeft. In 195i werd nog fel gevochten om de enclave Ifni. De tegenwoordige Marokkaanse rege ring heeft het over een andere boeg ge gooid. Door middel van onderhandeiin- probeert zd thans te bereiken wat J--ns niet mogeiyk bleek. De i; en Spanje, waarbij vermoedelijk vooral over de toekomst van de Spaanse gebie den is gesproken. Binnenkort wordt een beslissing verwacht van de Spaanse re gering. die niet ongenegen zou zijn een gedeelte van de overzeese gebieden af tc staan. De grootste moellHkheld is dat dc buur landen van Marokko^ weinig voor een Circusdirecteur Toni Boltini gaat het toploze badpak, introduceren. Tijdens de Amsterdamse première van het circus op 22 juli 7.al een der vrouwelijke artiesten, wier identiteit de perschef van circus Boltini, de heer G. Karman, nog geheim wilde houden, gehuld in „Monokini" in de piste optreden. Volgens de heer Karman zal de desbetreffende artieste in een wat „gekleder" kostuum opkomen, om zich daarna via een gedeeltelijke strip-tease in toploos badpak aan het publiek te vertonen. Voorts zullen gedurende het optreden in Amsterdam voor de liefhebbers uit het publiek twistwedstrijden worden georganiseerd. De win naars van de verschillende avond voorstellingen zullen op de laatste avond in een finale tegen elkaar uitkomen. In Amsterdam blijft het reizende, aan vierduizend perso nen plaatsbiedende circus tot 9 augustus. Daarna reist het circus naar Haarlem, Leiden, Middelburg en besluit het met een lange tour nee langs de badplaatsen in Vlaanderen. Gesproken portret Barry Goldwater (Van onze radio- en t.v.-redacteur) In het radioprogramma van de VARA van zaterdagmiddag is van 15.05 tot 15.20 uur het gesproken portret ge wijd aan senator Barry Goldwater, die vrijwel zeker de republikeinse kandidaat zal zijn voor de komende presidentsverkiezing in de Verenigde Staten. Het geschreven portret is van de hand van drs. C. J. van Brakel. Bureau Wijsmuller verkocht „Zeeland" De zeesleepboot „Zeeland", die van 1956 af tot de zeesloop- en bergingsvloot v N.V. Bureau Wijsmuller heeft behoo is verkocht aan ae Tunesische marine is intussen te Bizerta door het wisselen van de vlaggen in aanwezigheid van de Nederlandse ambassadeur in Tunis, jhr. E. Boreel, en de zaakwaarnemer, mr. G. C. M. I. P. de Jonge, officieel overge dragen. Daarmee is de laatste van de drie in de tweede wereldoorlog gebouwde zeesle pers, die veel hebben bijgedragen tot een wederopbouw van het bedrijf m de laat ste tien jaar, afgevoerd. meende slachtoffer de plaat heeft ge poetst". Ook de voorzitter van de B.O.V.A.G. de heer J. W. Nefkens, liet zich in deze geest uit. Hij wees erop dat de sa menwerking tussen A.N.W.B. en B.O.V.A.G., die op verzoek van het Amsterdamse gemeentebestuur en de plaatselijke V.V.V. tot stand is geko men, alleen succes kan hebben als het gemotoriseerde publiek het „spel" meedoet zoals dat behoort. De vyf j°nKe Nederlandse zange resjes. die in het Casino van de Belgische badplaats Knokke ons land vertegenwoordigen in de zes de Europabeker voor zangvoor dracht, zal men vanavond van 21.05 tot 22.40 uur weer in een rechtstreekse televisie-uitzending van de AVRO op de beeldbuis kunnen zien. De vijf meisjes zullen in de beslis sende strijd om de overwinning waarschijnlijk tegen de Engelse groep aantreden. Hierdoor kan de uitzending van het televisiespel „De tweekoppige adelaar" geen doorgang vinden en zal dit stuk op donderdag 13 augustus van 21.10 tot 23.10 uur door de AVRO-t.v. worden gepresenteerd. gebied juretanië en Senegal zien pa radoxaal genoeg veel liever dat Spanje de baas is in de Sahara dan Marokko. De eenheid »n de Afrikaanse wereld is nog ver te zoeken. Anderzijds is Marok ko er bang voor dat Spanje de Afrikaan se gebieden waarover het thans nog al les te zeggen heeft. In de nabije toe komst over hun eigen lot zal laten be slissen. In dat geval zou wel eens een regime geboren kunnen worden, dat Marokko weinig gunstig gezind is. Marokko zou Spanje dan ook bM diverse gelegenheden nadrukkelijk hebben ge waarschuwd voor het ontstaan van so cialistische regeringen in het Noordafri- kaanse gebied, die een gevaar kunnen betekenen voor de Europese achterhoede zoals .Marokko het uitdrukt. Dit verklaart waarom Marokko zijn tactiek zo snel heeft gewijzigd, nadat het duidelijk was geworden dat met oor log niets te winnen vieL Bovendien bestaat het vermoeden dat E resident de Gaulie een vinger in de pap eeft. De Gaulle heeft enige tijd geleden een vriendschappelijke houding tegen over Madrid aangenomen. Het is opge vallen dat in bhna alle gevallen de Ma rokkaanse onderhandelaar alvorens Ruim halve ton voor geschenk prinses Irene naar Madrid te reizen een onderhoud had met regeringsfunctionarissen in Parijs. Waarnemers trekken uit dit con tact de conclusie, dat Parijs zijn invloed heeft doen gelden in het Spaans-Marok kaanse geschil, dat ten gevolge daarvan in de onderhandelingssreer is beland. Per slot van rekening verleent Frank rijk aanzienlijke economische hulp aan Marokko. Er is thans sprake van een zekere ma te van verstandhouding tussen Frankrijk, Spanje en Marokko, die ko ning Mohammed graag uitgebreid zou zien tot een verdrag, waarbij de Europe- partners zich verplichten Marokko te __.p te komen in geval van moeilijkhe den. In ruil daarvoor zou Marokko be reid zijn een soepele houding aan te ne men ten aanzien van de kwestie over da thans niet zo eenvoudig, dat de drie lan den het onderling op een akkoordje kunnen gooien. In de eerste plaats is Spanje niet bereid zijn overzeese gebie den weg te schenken terwijl er op de Spaanse kust nog buitenlandse enclaves -rln Dntea K.cici Cihraljbr Het comité huwelijksgeschenk prinses z Irene heeft in totaal een bedrag van Naar verluidt is Spanje wel genegen af- 51.649,31 bijeengebracht, zo is gisteren stand te doen van de steden Ceuta en - slotvergadering meegedeeld. Het Meilila (beide niet meer dan 70.000 in- comité beschouwt de actie als zeer ge slaagd. der bepalen. Zoals bekend zal het schenk bijdragen tot de inrichting van een Nederlandse kamer in het toekom stige woonhuis van de prinses. HELIKOPTERS EN TRANSPORTVLIEGTUIGEN Ook verplaatsbare radarapparatuur gekocht "I Commodore Boediardjo, vice-staf- chef van de Indonesische lucht macht, heeft gisteren in Djakarta bekendgemaakt dat er binnenkort in Djakarta Russiche transport vliegtuigen en helikopters en Tsje chische opleidingstoestellen zullen aankomen. In flacons: 4711 Echte eau de cologne 1.65 tot 23.25 4711 ijs eau de cologne 2.75 tot 16.25 In vaste vorm: 4711 us-stift, handig en praktisch op reis 1.95 Boediardjo is dinsdag uit Moskou terug gekeerd. Daar heeft hy als leider van een missie van de Indonesische lucht macht met de Russen onderhandeld over wapenleveranties. De Indonesische minister van buitenlandse zaken, Soe- bandrio, is nog steeds in Moskou. Boediardjo zei voorts in Djakarta dat de Indonesische luchtmacht al ver plaatsbare radarapparatuur bezit die het van Rusland gekocht heeft. Hfl liet verder weten dat de luchtmacht de Brit se radarmaatschappij „Decca" een pro ces zal aandoen over de annulering door Decca van een met Indonesië gesloten contract. Krachtens dit contract zou de- Britse maatschappij een radar systeem in Indonesië aanleggen en ont wikkelen. „Decca" was één van de twee Britse ondernemingen die defensiecon tracten met Indonesië hadden gesloten, maar in december de uitvoering van hun contracten staakten op verzoek van de Britse regering „in verband met de vijandige politiek van Indonesië tegen- t Maleisië". LENINGPLAFOND VOOR PUBLIEKRECHTELIJKE LICHAMEN De ministers van financiën, van binnen landse zaken en van verkeer en water staat hebben de memorie van antivoord ingediend op het voorlopig verslag dat door de Tweede Kamer is uitgebracht over het wetsontwerp tot goedkeuring van het besluit tot vaststelling \an een leningplafond voor publiekrechtelijke li chamen. Dit besluit stelt een maximum in (met ingang van 1 november 1963 voor het totaal van geldleningen met een looptijd van langer dan een jaar. die door dê la gere publiekrechtelijke lichamen worden aangegaan of gegarandeerd. Op de vraag of net niet gewenst is in vesteringen samenhangende met de wo ningbouw van het leningplafond uit te zonderen spreken de ministers het ver trouwen uit dat de uitgaven op het ge bied van de woningbouw prioriteit bin nen het maximum zullen krijgen, waar door naar hun mening deze bouw geen nadelige invloed hoeft te ondervinden van de temporisering. In bijzondere ge vallen van grondaankopen, waarin het woners) maar dan zal Engeland Gibral tar terug moeten geven. Daartoe is Engeland echter niet bereid juist zo slecht zijn door de Labour-tus- senkomst in de onderhandelingen over een Brits-Spaanse vlootovereenkomst. In de Verenigde Naties komt Marokko waarschijnlijk weinig verder, want het geval wil dat de bevolking van beide Afrikaanse steden nagenoeg voor hon derd procent Spaans is. Over de enclave Ifni valt in Madrid wellicht wel te praten. De Spaanse re gering heeft sedert 1957 meer dan 35 miljoen gulden aan dit gebied besteed en zo langzamerhand is de bezitting een enorme last geworden. Een aparte moeilijkheid vormt het ge val Rio de Oro of de Spaanse Sahara. Rio de Oro wordt bewoond door circa 35.000 nomaden, die verwantschap ver tonen met de nomadenbevolking van Mauretanië. Maar daar Marokko vroe- Spanje schijnt intussen wel bereid te zijn samenwerking met andere lan- len te accepteren om tot exploitatie van le hulpbronnen in de Sahara te kunnen -vergaan. Cortgeleden ontdekten Spaanse inge- ïieurs een fosfaatrijke streek in de Sa- nara. Tefc door de staat beheerde instituut oor industrie is van plan ongeveer 20 niljoen pond in de exploitatie van deze osfaat te steken. Ook is men naar ver luidt bereid geld van andere landen aan te nemen. kaanse instanties zal discussiëren c een diepere economische samenwerking tussen de twee landen. Besprekingen voor de opening van een door Spanje gefinancierde staalfabriek, zijh naar verluidt in een beginnend sta dium. Marokkaanse en Spaanse bronnen zijn het in ieder geval erover eens. dat ae betrekkingen tussen beide landen veel beter zijn geworden sedert Marokko In 1955 zijn onafhankelijkheid verwierf. len plaats kunnen krijgen binnen het leningmaximum dat voor iedere pro vincie geldt, kan ontheffing van de eis van vaste financiering worden verleend. Tot dusver werden aan drie gemeen ten'dergelijke ontheffingen verleend. Teneinde te bevorderen dat de liquidi teitspositie van de gemeenten, die bij de instelling van het leningplafond een fi nancieringstekort hadden, zo snel en zo veel mogelijk werd aangepast aan de normen van de wet, hebben de bewinds lieden in het eerste kwartaal van dit jaar toegestaan dat Gedeputeerde Sta- Voor jong en oud zal de ridderlüke strii- lta .lenin"eT _d'? der ^vanhoe^ zaterdagavond 25 juli vw K.R.O. STAAKT IVANHOE-SERIE (Van onze radio- en t.v.-redactie) op 1 november 1963 bestaande hun te halen, goedkeuren da(1<,n provincie de K.R.O.-televisie zijn laatste helden- lerrichten en daarna afscheid nngstekorten iiSÏÏnïm. ton »TOlDcS HaU auipisni, „I de K K.O -I.v. Gedeputeerde Staten kunnen binnen het e^n;.bef'n m?kf,n m.et een nieuwe film- provinciale maximum steeds voorrang T i "Lancelot gebaseerd op een mld- verlenen aan zeer urgente investeringen, lwuwse sage. zodat deze niet achterwege behoeven te a et de «Imserie Ivanhoe. gebaseerd op blijven. Bij de vaststelling van het nïeu-de gelijknamige historische roman van we maximum is rekening gehouden met I Slr w alter Scott, die het boek op 49-ja- een jaarlijkse accres dat ruimte biedt r]?e leeftijd in 1820 schreef, begon de voor de normale groei van het gemeen- K.R.O. op zaterdag 21 oktober 1961. telijke investeringsvolume, maar niet Ivanhoe is het populairste werk gewor- voor uitzonderlijke prijsstijgingen die den van Sir Walter Scott en zijn held ontwikkelingen. I op het beeldscherm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3