PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT STRIJD BARST WEER LOS OP CYPRUS Grieks-Cyprioten zijn aanzienlijk versterkt Mikojan Russisch president Generaal Koster volgt generaal Hollertt op Strook bekend waarin dam door Oosterschelde moet komen V.N.-STRIJDKRACHTEN VREZEN TURKSE INVASIE Thant bij besprekingen in Genève - onderhandelingen zijn vastgelopen AANVAL OP J0M0 KEN J ATT A WERD ^uie DOOR POLITIEAGENT AFGESLAGEN rir Coördinatie GEMENEBEST WAARSCHUWT ZUID-RH0DESIË Militair, die bij mars onwel werd. overleden Wapens en wet Voor definitieve keuze van tracé waterloopkundige onderzoekingen Grote staking bij Britse posterijen 207e jaargang - no. 265 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN DirectieF var Walstraat 58-60 2911 Zlerlkzee t«i mm t«A iVna Abonnementsprijs T5 cent per weefc. 9.75 per kw„ franco per poft ƒ10.- p. kw. Losm nummers 15 ct. Bureaus: Vlliuingen tel 2355 (b.g.g. red. 3508 adv 3047/3643): Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.? red 2078/3169 adv 2375); Goes: Gr Markt 2. tel. 6140 (b g.g. red. 7853, adv. 5213). Oostburp. tel. 2395; Temcuzen Arsenaalstraat 2. tel ea r.ei 2425 adrn. tel. 2094 O Adv. pr 32 ct. p. mm Min. p. adv. 4,80. tngea med 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel min. /1£0>. „Brieven bur. vap dit blad" 25 ct. meer. Giro 369300 P.Z.C.. Middelburg Donderdag 16 juli 1964 Ondanks nadrukkelijke pogingen van de zijde van de V.N. zijn in het Kyreniagebergte op Cyprus gisteren weer gevechten uitgebro ken tussen Griekse en Turkse Cyprioten. Een woordvoerder van het vredesleger van de Verenigde Naties verklaarde dat de toestand aldaar „snel achteruit gaat" Voor een Turkse invasie wordt nog steeds ernstig gevreesd indien de nieuwe gevechten een grotere omvang zouden aannemen. Iedere poging om in het Kyrenia gebergte een wapenstilstand tot stand te brengen is tot nu toe vruchteloos gebleven. De Grieks- Cyprioten hebben zware machine geweren in stelling gebracht en bevinden zich op korte afstand van het kasteel St.-Hilarion. Het kasteel, dat door de Turks-Cyprio ten hardnekkig wordt verdedigd, be heerst de strategische verbindingsweg van Nicosia naar de noordelijke haven stad Kyrenia. Nadat maandag nieuwe gevechten begonnen die dinsdag en gis teren de gehele dag hebben voortge duurd hebben de Turken terstond hun verdedigingslinies aanzienlijk ver sterkt. wapens en mankracht die de Grieken de vijf schepen met wapens gelost. Het aantal versterkingen in de vorm van Griekse militairen loopt uiteen maar wordt op ongeveer 4000 man Blokkade „Deserteurs De activiteiten in het Kyreniagebled, waar het bog steeds niet 'tot een voor de Grieken „beslissende slag" is geko men. worden door waarnemers in ver band gebracht met de grote voorraden Benoeming is thans officieel De Grieks-Cyprioten schijnen hun reeds lang verwachte economische blokkade van de Turks-Cypriotische gemeenschappen uit te zullen voeren Officieel wordt beweerd dat de re gering wil voorkomen dat „strategi sche goederen" de Turkse Cyprioten zullen bereiken. Tot deze goederen worden onder meer gerekend: benzine, auto-onderdelen, batterijen en accumulatoren, radio ontvangers en -zenders en bouwma terialen. Nu de Grieks-Cyprioten tevens hebben besloten de voorraden meel die de Turk se Halve Maan (Rode Kruis) naar de geïsoleerde Turkse gemeenschappen stuurt te blokkeren, kunnen van Turk se zijde „tegenacties" worden verwacht die geen ongevaarlijke consequenties zullen hebben. De commandant van het V-N.-vredesle- ger. Kondendera Thimaya heeft alle V.N.-militairen orders gegeven in ver band met een eventuele Turkse invasie op Cyprus. Indien het andermaal tot een heftig op laaien van de strijd zou komen worat er ernstig gevreesd dat het V.N.-vredes- leger i.v.m. de recente versterkingen aan Grieks-Cypriotische zijde niet tegen een golf van nieuwe gewelddaden zal zijn opgewassen. incident in londen Rnnnnrl CU 11 plaats Slachtoffer: ik ben in zeer goede stemming Op de foto verlaat Jcrmo Kenyjatta, omringd door veiligheidsagenten, Marlborough House. jongste Zeeuws Tijdschrift plaatst drs. F. Schermer, planoloog bij de P.P.D. Zeeland, een aantal kri tische opmerkingen over het onlangs verschenen recreatierapport van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij. Zijn kritiek komt er op neer, dat de samenstellers van dit stuk het toe risme te veel zien als dé remedie voor een te klein inkomen, voor opvolgings- Nadat een breedgeschouderde moeilijkheden, voor slechte grond en blanke man de nremier van Kenia voor marginale bedr: ven. In plaats Dianae man ae premier \an «.erna. daarvan hadden zij zich naar het oor- jomo Kenjatta, gisteren heeft deel van deze planoloog moeten af- aangevallen, heeft de Keniase pre- vragen of de recreatie naast andere middelen) een rol kan -; elen bij de mier een verklaring uitgegeten verdere ontwikkeling van de land- waann hij verklaart „geen letsel bouw naar een in alle opzichten ge zonde bedrijfstak. De heer Schermer zegt bovendien: „Ik heb de indruk, dat de termen „slechte kwaliteit van de bodem" en „marginaal agrarisch bedrijf" In het hele betoog loze kre ten zijn en dat men adviseert: ver dien zoveel mogelijk, ook als het landbouwgrond kost." Dat is duide lijke en kritische taal. Hier wordt de Z.L.M.-commissie een handschoen toegeworpen, die zij moeilijk kan la ten liggen. Bovendien is een rake dis cussie over de hier aan de orde zijn de zaken van groot belang voor de meningsvorming. Daarom alleen te hebben opgelopen en in een goe de stemming te verkeren". Kenjatta deed een beroep op zijn land genoten „kalm te blijven en geen waarde te hechten aan mogelijke overdreven berichtgeving in verband met het incident". Op het moment dat Kenjatta in zijn auto wilde stappen kwam zijn aanval ler op hem aangestormd. Een politie agent wierp zich tussen de premier en de aanvaller. De man smakte het tweetal echter met kracht tegen deoo. wagen, waarvan het portier werd in- zijn wij verheugd over deze reactie gedeukt. De aanvaller werd onmid- van drs. .Schermer. En we wachten dellijk ingerekend. Een woordvoerder met belangstelling het Z.L.M.-ant- van de Keniase regering verklaarde,woord af. dat de man behoorde tot één van de fascistische groepen in Engeland. Aangenomen wordt dat hij lid is van Colin Jordan's nationaal-socialistiscjie beweging. n i i FVnsdagavond was er in Middelburg fTOteSt TJ een orgelcoi Thant in Genève De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Thant, is intussen in Geneve aangekomen om besprekingen te voeren over de kwestie-Cyprus. Onmiddellijk na zijn aankomst zocht hij de Fin Tuo- mioja op, die als vertegenwoordiger van de V N. in Genève besprekingen voert met Griekse, Turkse, Britse en Ameri kaanse vertegenwoordigers over Cyprus. Tuomioja kon Thant geen vooruitgang in de besprekingen melden. Turkije wil met Griekenland bilaterale besprekingen over het eiland voeren, maar de Grieken zijn hiertegen gekanti Vandaag vertrekt Thant naar Cairo om daar de opening van de conferentie van Afrikaanse staatshoofden by te wonen. Op 19 juli vliegt by terug naar Genève en zal onderweg in Athene verdere be- 41ste pantserbrigade, sprekingen voeren. Op 23 juli zal Thant in Parijs met president de Gaulle over 1 Dit is gebeurd bij K.B. van 13 juli. hetzelfde onderwerp van gedachten Eveneens bij K.B. van 13 juli is de bri- wisselen. De volgende dag zal hij een 1 - - bezoek brengen aan Londen, vanwaar hij nog dezelfde dag door zal vliegen naar Rangnon voor een bezoek aan COMMANDANT VAN TROEPEN IN SEEDORF Onderzoek naar meningsverschil thans afgesloten Brigade-generaal C. Koster van de generale staf is met ingang van gisteren overgeplaatst naar het wapen der artillerie, eervol onthe ven van zijn functie van directeur van de hogere krijgsschool en be noemd tot commandant van de heden in te stellen. Dit onderzoek Vliegtuig ontploft boven Duitsland - drie doden Bij Ansbach in Duitsland is tijdens een controlevlucht een Boeing 720-B een viermotorig straalpassagiersvlieg- tuig. ontploft. Alle drie bemannings leden kwamen om. Er waren geen an dere personen aan boord. Het vlieg tuig stortte neer tussen Ansbach en thans afgesloten en de eervolle onthef- Schwabach, plaatsen in de buurt -Neurenberg. bij K.B van generaal Hollertt van zijn functie is hiervan het resultaat, zo deelde de legervoorlichtir.gsdienst het A.N.P. in antwoord op vragen mee. Het was de legervoorlichtingsdienst niet mogelijk een officiële lezing van het: meningsverschil te geven men moest volstaan met er op te wijzen, dat dit een verschil van inzicht over het te voeren 1 Volgens schattingen In Washington be- beleid betreft en dat in zo'n geval devinden zich momenteel nog 3500 tot Nog 3500-4000 Russen op Cuba te wijken dei 4000 Russische militairen op Cuba, die geleidelijk aan het beheer over de bat- i teryen luchtafweerraketten aan Cu- baanse specialisten overdragen. Ameri- kaan se waarnemingen vanuit de lucht hebben nitgewi - De ongeveer 75-jarige premier keerde terug naar het Hiltonhotel waar hij 'logeerde. Ruim een half uur later vertrok hij in gezelschap van de Britse minister voor geme nebestzaken, Duncan Sandys, die onmiddellijk naar de plaats van het incident was ontboden, naar de .gemenebestconferentie, die tot de komst van Kenjatta voorlopig was verdaagd. De hoge commissaris van Kenia, J. N. Karanja heeft een scherp protest laten horen bij het ministe rie van gemenebestzaken. Karan ja wijst hierbij op een gebrek aan voldoende veiligheidsmaatregelen. De Keniase premier heeft op de ge menebestconferentie zelf ook gepro testeerd. De veiligheidsmaatregelen rond Kenjatta zijn terstond aanzien lijk verscherpt. Toen hij de conferen tie verliet om de lunch te gebruiken werd zijn auto voorafgegaan door een uitgebreid politie-escorte en werd ge volgd door een auto met detectieven. Enige uren na het incident versche nen twee mannen voor de rechter, zij worden ervan beschuldigd Kenjatta te hebben beledigd. Het zijn de 21- jarige klerk Martin Webster en de 30- frntlllK orgelconcert. Evenwel: óók Vlissingen. Dat is een verkeerde gang van zaken. Binnen een afstand van vijf a zes kilometer moet men geen evenementen van gelijke aard op de zelfde tijd organiseren: daarmee worden noch de organisatoren noch de bezoekers ge diend en vanzelf sprekend daalt door een dergelijke dou blure het aantal be langstellenden per concert. Hier is een betere coördinatie gewenst. Aan het begin van het sei zoen dat geldt ook voor andere culturele evenementen in de winter zou een zeker overleg bij de vasu stelling van data zeker gewenst zijn. Een taak voor de Stichting Cultuur spreiding? Er zullen maar weinigen niet met In stemming hebben kennisgenomen van het wetsontwerp, dat de minister van justitie gelegenheid geeft de strijd aan te binden tegen een soort jarige John Tyndall, een leidende fi- mes „stiletto" genaamd. Hoe eerder guur in de Britse nationaal-socialis- tegen oit wapen wordt opgetreden tische beweging. Beiden werden tot;boe beter. Er bestaat voor dit mes geen redelijke functie: men gebruikt het niet om uien schoon te maken noch om er een punt mee aan een potlood te slijpen. De hele constructie is erop ingesteld er onverwacht en onverhoeds een flinke messteek mee uit te delen. Uit een oogpunt van wat men zou kunnen noemen „nor- maal wapengebruik" zijn ze boven dien ongeschikt. Terecht meent de mi nister, dat deze stiletto's „niet beho ren tot de normale uitrusting van „J personen aan wie om uiteenlopende dat deze Russische Antoine Gizenga, de^voormalige linkse redenen het dragen van wapens moet 28 juli. wanneer een tweede verhoor zal volgen, op borgtocht vrijgelaten op voorwaarde dat zij geen ongere geldheden zullen uitlokken. De politie heeft meegedeeld dat Tyndall door een luidspreker heeft geroepen, „dit is de man die onze blanke broeders in Afrika heeft vermoord". Gizenga vrij iln het slotcommuniqué van de geme nebestconferentie die in Londen ge- houden is, wordt opgeroepen tot spoe- Idige invrijheidstelling van de Afri kaanse politieke gevangenen in Zuid- Rhodesië en tot vorming van een re- I presentatieve regering, samengesteld uit de meerderheid van de bevolking. De achttien landen van het Gemene best zullen eensgezind alle diplomatie- !ke banden met de regering van Salis bury verbreken wanneer de premier van Zuid-Rhodesië, Ian Smith, be- sluit eenzijdig de onafhankelijkheid Anastas Mikojan is gisteren offi- van zyn ianci u;t je roepen. De pre- cieel aangewezen als opvolger van:,miers 7i'n b*1 erover eens dat de be- t, langen van de Europese minderheid J:~ t l iJ-"t in Zuid-Rhodesië veilig gesteld ..moe ten worden. gade-generaal der cavalerie J. L. Hol lertt niet ingang van 15 juli eervol ont-l heven van de functie van commandant van de 41,1» pmtarbögade. lDe 26.j„ri|ïe cadet-.ergeant aan da' 'lot directeur van de hogere krijgsschool is niet ingang van 15 juli tienfomd de K M'A' Br«to J' Meeldink Veld- kolonel van de generale staf W. H. J. deboom uit Rotterdam, die dinsdagmiddag Jongh. tijdens een mars in elkaar was gezakt i en in ernstige toestand was opgenomen Onderzoek afgesloten ïn het Charitasziekenhuis te Roosen daal, is zonder tot bewustzijn te zijn ge- Zoals bekend, had de chef van de gene- komen OVPrleden rale staf generaal Hollertt, die com- Komen overleflen- ntandant was van de in Seedorf (Duits- De commandant van het korps com- land) gelegerde Nederlandse pantser-in-mandotroepen in Roosendaal, waarbij de fanteriebrigade de vorige week van zijn1 cadet-sergeant een gevechtscursus van functie ontheven. Het diepgaand ver-: drie weken volgde, heeft de Koninklijke schil van inzicht van generaal Hollertt Marechaussee verzocht een onderzoek met zijn superieuren over het te voeren) in te stellen. Zoals gemeld zijn drie ca-j commandobeleid was toen voor de chef detten als gevolg van de hitte onwel ge- van de generale staf aanleiding gene- j worden. Een van hen herstelde kort na- raal Hollert voorlopig met verlof te stu- dien, terwijl ook de toestand van de an-1 ren en een onderzoek naar de moeilijk- dere cadet thans goed is. De Sowjet-Unie heeft c raketten ter ver_ vice-premier van Kongo, is vrijgela ten. Hij is in januari 1962 gearresteerd na een poging om in Stanleystad een tegenregering te vormen. beschikking der Cubaanse regering steld nadat zij in 1962, ten tijde van de Vorige week kondigde de nieuwe pre- „Cubaanse crisis", haar ballistische ra- mier van Kongo, Tsjombe, aan dat ketten met middèlgrote actieradius had alle politieke gevangenen hun vrijheid teruggetrokken. 1 zouden herkrijgen. CARAVAN ALS BEDSTEE TER LENIGING DELFTSE WONINGNOOD Een inwoner van Delft hoeft een caravan voor zyn huis gezet, waar zijn twee oudste dochters (18 en 17) 's nachts slapen. Hij bewoont met zijn gezin van tien kinderen een vochtig huisje met twee kleine kamers en eèn zolder. De heer R. N. van de Beukei wonende aan het Herenpad 26 heeft deze op lossing gekozen om enige verlichting te brengen in de huisvestingsproble men waarmee hij en zijn gezin al jaren te kampen hebben. De gemeente Delft heeft de heer Van de Beukei te kennen gegeven dat worden toevertrouwd." De minister wil dit wetje vijf jaar laten gelden, waarna de bewuste voorschriften kunnen worden opgeno men in een dan technisch herziene wapenwet. In dit verband zou men de vraag kunnen stellen of bij die her ziening niet ook aan de orde behoort te komen het gebruik van luchtbuk sen en luchtpistolen. Dat zijn van die allesbehalve ongevaarlijke instrumen ten, die sommige jongelui hanteren zonder toezicht van ouders, schietwa pens waarmee dan ook vaak ongeluk ken gebeuren. Er zijn buksen van dit systeem, die eer. werking hebben welke langzamerhand kan worden vergeleken met die van wapens, welke onder de vuurwapenwet vallen. Wel licht dat ook dit punt de aandacht kan krijgen bij de komende herziening. Gevolgtrekkingen uit onderzoekingen Brezjnew, die tot nu toe president van de Sowjet-Unie was. De Zuidafrikaanse apartheidspolitiek wordt in het communiqué scherp ver oordeeld. Verscheidene regeringslei- Op de slotbijeenkomst van de huidige zitting van de Opperste Sowjet, het- - - Russische parlement, stelde premier en'ders van het Gemenebest, hebben de partijleider Nikita Kroesjtsjew namens mening geuit dat de economische hel centrale partijcomité de 68-jarigesancties legen de regering van Pre- Anastus Mikojan kandidaat. Deze werd loria zich doen gelden, evenals het daarop bij acclamatie gekozen tot voor- verbod van wapenuitvoer naar Zuid-, zitter van het presidium van dc Opper- \frika ste Sowjet. de functie die gelijk staat Ten aanzien van Portugal betreuren met die van staatshoofd. de preTr,jers dat dit land „nog niet het Volgens de tekst van het benoemings- principe van zelfbeschikking *in zijn decreet was de vervanging van de in Afrikaanse gebieden" heeft erkend. 1906 geboren Brezjnew noodzakelijk als gevolg van de grote hoeveelheid werk die deze voor do partij moet verzetten. Voor de verkiezing van Mikojan aan vaardde de Opperste Sowjet met alge mene stemmen het wetsvoorstel voor verhoging van de lonen van bepaalde categorieën arbeiders en uitbreiding vnn het pensioenstelsel voor leden van kol chozen. De verschuivingen in de hoog ste regionen van het Kremlin hebben vele Amerikaanse functionarissen in hun geloof gesterkt, dat de 57-jarige Leonid I. Brezjnew waarschijnlijk is voor bestemd om in de toekomst de teugels van premier Kroesjtsjew over te nemen. In diplomatieke en politieke kringen te Parijs is men van mening, dat de benoe ming van Mikojan tot president van de Sowjet-Unie een versterking van de po sitie van Kroesjtsjew en van diens poli tiek betekent, in het bijzonder wat be treft het streven naar vreedzame co ëxistentie met het westen. Muloscholier zakte misverstand Met de excuses van het examen bureau mulo (Haarlem I zal An ton de Groot uit Benthuizen die aanvankelijk te horen had gekre sen, dat hij was gezakt alsnog zijn mulodiploma A ontvangen. Hij werd hiervan telefonisch ver wittigd door de voorzitter van het bureau. Deze deelde hem mee, «lat zijn afwijzing, op 2 juli in Delft, op een misverstand had be rust De voorbereidende werkzaam heden voor de dam die de Oos- terschelde zal afsluiten zijn thans zover gevorderd, dat men een strook kon vaststellen, bin nen de grenzen waarvan het tracé van de aan te leggen dijk volgens de momenteel beschik bare gegevens zal komen to lig gen. Voor een definitieve keuze Min het tracé zijn allereerst waterloopkundige overwegin gen van belang. Dit blijkt uit het meinummer van het drie maandelijks bericht „Deltawer ken". Zoals bekend is de afsluiting van de Oosterschelde het meest omvangrij ke werk waarvoor de waterbouw kundigen bij de Deltawerken worden geplaatst. Bij dit werk zal men veel profijt kunnen trekken van alle ken nis en ervaring die zijn opgedaan by voornfgaande sluitingen. Vooral de afsluitingswerken van het Brou- wershavense Gat zullen vbor de be raming en uitvoering van de afslui ting van de Oosterschelde van grote betekenis zyn. Onderstaand staatje geeft een in druk van de omvang van de moeilijk heden die men by de afsluiting van de Oosterschelde kan ontmoeten (het eerste cijfer geeft weer het gemid delde eb- en vloedvermogen bij ge middelde tij in miljoenen kubieke meters; het tweede de grootste geul diepte in meters). 12^- 6 18—12,5 29—10 40—10 125—10 Brielse Mat Braakman Kruiningen Ouwerkerk Schelphoek Veerse Gat Lauwerszee Brouwersh. Gat Oosterschelde (1950) (1952) (1953) (1953) (1953) (1961) 70—14 125—14 350—25 1100—40 Reeds in 1957 is een begin gemaakt met het vooronderzoek voor de af sluiting van de Oosterschelde. Van af 1959 zijn de voorbereidingswerk zaamheden in toenemende mate ver sneld. Een groot aantal stroom- en golfmetingen. peilingen, boringen, sonderingen en dergelijke is inmid dels verricht en programma's voor verdere onderzoekingen zijn opge steld Bovendien zijn hydraulische berekeningen uitgevoerd en is een aantal geologische en weerkundige studies vericht. Andere studies wor den nog voortgezet, zowel over de vermelde onderwerpen als op con structief en technisch-organisato- risch gebied. Met name de aanvoer en verwerkingsvraagstukken verdie nen vermelding omdat zij van veel belang zijn met het oog op de zeer grote verscheidenheid van de beno digde materialen. Voorts wordt ge werkt aan de ontwerpen van twee werkhavens. één langs de Noordbe-- velandse en één langs de Sehouwse oever, zo blykt uit het driemaande lijks bericht „Deltawerken". De eerste taak bij de voorbereidings werkzaamheden is de keuze van een voorlopig tracé van de dam, dat 'na onderzoek in een waterloopkundig laboratorium nader moet worden vastgesteld, zo blijkt uit „Deltawer ken". Een dergelijke keuze kon nog niet worden gemaakt. Wel bleek het mogelijk uit de tot dusverre beschik- Allereerst is het uit veiligheidsoog punt gewenst de dam tussen Schou wen en Noord-Beveland zo westelijk mogelijk te bouwen. Verzwaring van bestaande dijken kan dan tot gerin gere lengte beperkt blijven. Dit is des te belangrijker omdat de noordelijk oever van Noord-Beveland herhaal delijk wordt geteisterd door oever- en dij kvallen, waardoor met name in de vorige eeuw veel land verlpren ging en nagenoeg de gehele noorde lijke oever een bijzonder grillig ver loop heeft gekregen. Nu zal ïn ge bieden die door de dam van zee af gesloten zullen worden het gevaar van dijkvellen in elk geval belangrijk minder worden. Ook daarom is een zover mogelijk westelijk gelegen tra cé aantrekkelijk. Langs de zuidelijke oever van Schouwen zijn overigens ook vallen opgetreden, zij het in ver' geringere mate. Platengebieder, Voor een westelijk tracé zou ook de omstandigheid kunnen pleiten dat het bij een dergelijke keuze mogelijk wordt gebruik te maken van platen- gebieden waarop de eerste dijkvak ken kunnen worden gebouwd. Deze (Zie slot pag. 2 kol. 5) ij AUTO VERLOOR MELKBUS - TWEE DODEN Een over de weg rollende oude melkbus heeft dinsdag op rijksweg 16 in Den Helder aan twee inzittenden van een personenauto het leven gekost. I De bus was met ander Ijzerafval afge- vallen van een vrachtwagen, die uit een i uitrit de weg opreed. De bus rolde over de weg en kwam onder de personenauto I terecht, die daardoor onbestuurbaar werd en tegen een uit de andere rich ting komende vrachtwagen met puin botste. De beide inzittenden van de per sonenauto. de heren J. Rosens (38) uit n .1. van Rees (49) uit Am- verktuigkundigen bij de ma- Stork, waren vrijwel op ernield. Haarlem i stelveen. chinefabriel# slag dood Hun auto v De 120.000 i posterijen heeft gisteravoi het werk neergelegd om de Britse jor 24 uur ergelegd om hun eisen tot loonsverhoging kracht bij te zetten, na dat de besprekingen tussen vakbonds leiders en de Britse regering op niets waren uitgelopen. e postbestelöiensten in het Verenigd Koninkrijk die verleden week al grote vertraging hadden opgelopen door vele wilde stakingen od kleine schaal en mo- ■Ml' nleeget BHroffen c... speldeprikstakingen. Het grootste post kantoor. Mount Pleasant, kampte met een vertraging van ruim 6 miljoen brie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1