Koninklijk zilver voor brigadier Borrie van gemeentepolitie Goes TIJDENS RECEPTIE IN HET STADHUIS Veertig jaar in overheidsdienst DE VEY MESTDAGH AGENDA NOORD-ZEELAND „Pomona" bracht een bezoek aan proeftuin Wedvlucht MARKTBERICHTEN Competitie S.D.K.B. RESERVES VAN BURGH WERDEN KAMPIOEN IN TWEEDE KLAS MATADOR WOENSDAG 15 JULI 1964 WISSEL SCHOUWEN PROYItrCIAZ.il ZEBVWSE COVRAn T WALSTRAAT 78 VLISSINGEN LANGE NOORDSTRAAT 35 MIDDELBURG vmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmS. „U hebt meer gedaan dan alleen uw plicht", waren de woorden, die burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes dinsdagmiddag in de raadzaal sprak tot brigadier J. Borrie van de gemeentepolitie, die gisteren zijn 40-jarig jubileum in overheidsdienst vierde. Hoe waar deze woorden waren, bewees wel het feit, dat de brigadier maar juist op tijd kwam voor zijn eigen huldiging: enige minuten tevoren was hij op weg naar het stad huis nog even ingesprongen op de Markt, waar het verkeer van de vertrekkende kooplui even wat moeilijkheden dreigde op te leve ren. Veertig jaar in dienst van de over heid en daarnaast, veelal in zijn vrije tijd, diverse functies in besturen van diverse verenigingen, waarby het zwaartepunt lag op liet veilig ver keer. Het bracht brigadier Borrie vele hartelijke dankbetuigingen en als hoogtepunt de eremedaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Huber speldde de politieman het eremetaal op, nadat hij zijn vele activiteiten had geprezen. „Een bijzonder feit, waar we echt wel even bij mogen stilstaan", noemde de burgemeester dit jubileum. Wat betreft de activiteiten op het gebied van het veilig verkeer zei hij: „Het is met geen pen te beschrijven en dan bedoel ik het aantal uren van uw vrije tijd, dat U hieraan hebt besteed". Mr. Huber memoreerde verder de di verse bestuursfuncties van de jubilaris en in het bijzonder de opleiding van de reservepolitie in Goes, die de heer Borrie verzorgt. „Ik geloof, dat U de grootste concurrent van de televisie bent", zei de burgemeester hiervan, „want U krijgt altijd weer een hele club bij elkaar". Nadat hij de brigadier aangekondigd had, dat het H.M. de Koningin behaagd had hem te onderscheiden en hij hem de draagmedaille had opgespeld, bood hij de heer Borrie en zijn echtgenote een ge schenk aan. „Ik kan er weinig meer aan toevoegen", meende inspecteur S. E. Siobels van de Goese gemeentepolitie, „maar ik wil vooral nog eens wyzcn op de binding van de reservepolitie, die U bewerkstel ligd hebt". Daarnaast memoreerde hij het veilig verkeer, in welk verband hjj kon meedelen, dat men hoewel men er eerst met de nodige reserve tegenover stond nu niets anders dan lof kan hebben voor de. vêrkeersbrigadicrtjes. Hjj bracht brigadier Borrie nuiimiiiiunBnfliiimuiiimiuiiiiiii Voor U met vakantie gaat eerst schoolboeken bestellen Bellamyparlc 45-58 - Vlissingen VANDAAG Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 918 uur: Van Benthem Jut ting' expositie Verenigde Nederlanden, kaarten van provincies en gezichten van steden. 918 uur; Abdij: klank- en licht spel: 21.00 en 21.30 uur: City: Het zotte leven van graaf Bobby, 20 uur. alle leef- Vllsslngcn Alhambra: De verdoemden van Altona, 20 uur, 18 jaar; Luxor: Mogen wij zwijgen 7, 20 uur, 18 jaar, Koudekerkc Wijkgebouw: algemene leden vergadering Groene Kruis. 20 uur Oostburg Burgerzaal: tentoonstelling Guido Metsers. Bergen op Zoom Roxy: West End Jungle, 20 uur. 18 jaar. Goes-Grand: Freddy und das Lied der SUd- see. 20 uur, 14 jaar. Zlerllizee-Burgemeester: Expositie Afri kaanse Kunst, 10-17 uur. gehele korps dank en overhandigde hem geschenk. Hij liet mevrouw Borrie de hulde delen door haar een bloem stuk aan te bieden. Veilig verkeer Voor het vele werk dat de heer Borrie verricht heeft ten dienste van de Ver eniging voor Veilig Verkeer werd hem gistermiddag dank gebracht door bur gemeester T. H. de Meester van West- kapelle. De heer De Meester sprak na mens het district Zeeland, waarvan hij voorzitter is, namens het hoofdbestuur en namens het centraal bureau van de vereniging. Namens deze instanties bracht hij Jank voor de prettige wijze, waarop de jubilaris in allerlei functies werkzaam is geweest. „Ik schrok, toen ik onlangs in de krant las, dat U 40 jaar in over heidsdienst bent", aldus de heer De Meester, „want dan is het pensioen meestal nabij. Dat had ik niet ge dacht. Ik hoop, dat uw vitaliteit U de kracht zal geven, het werk voor veilig verkeer te blijven doen". Gelukwensen en woorden van dank wer den verder uitgesproken door onder meer commissaris P. Ligtvoet, voorzit ter van de politie-examens-commissie in het district Rotterdam, mede namens de heer N. Groeneweg, voorzitter van het politievakonderwijs in Nederland, de heer Ten Hove namens de afdeling Zuid en Noord-Beveland van de Nederlandse politiebond, de heer J. B. de Winter, na- Tijdens een bijeenkomst in de raadzaal van liet Goese gemeente- hws speldde dinsdagmiddag burge meester mr. F. G. A. Huber van Goes de eremedaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau op de revers van brigadier J. Borrie van de Goese gemeentepo litie. De brigadier herdacht gisteren de dag, dat hij veertig jaar geleden in overheidsdienst trad. Op de foto: de burgemeester biedt de heer Bor rie zijn gelukwensen aan, nadat hij zowel de jubilaris als zijn echtgeno te een geschenk had overhandigd. (Foto P.Z.C.) mens de afdeling de Bevelanden Vereniging voor Veilig Verkeer, de heer L. C. Broer, hoofd van de Jan Ligthart- school namens de Goese schoE-n en de heer A. Koster namens de reservepoli tie. Mr. A. W. Bakker referendaris b. d. bij het departement van justitie en een oude vriend van de heer Borrie, keerde de zaken om. „Ik wil Goes en omge ving' feliciteren, met het feit, dat deze jubilaris zolang in hun midden heeft mogen werken", zo zei hij. De lieer Borrie bracht ten slotte dank aan alle sprekers voor de hulde, de vele cadeaus en de ware schat aan bloemen die zijn echtgenote in ontvangst had Tholense Boys veroverde de afdelingsbeker Zaterdag behaalde het eerste elftal van Tholense Boys in de finale om de af delingsbeker zaterdagelftallen een 2-0 overwinning op The Gunners uit Bre da. Een fraai resultaat omdat ook dit seizoen het kampioenschap in de twee de klas werd veroverd. De wedstrijd zelf toonde matig spel van beide kan ten, waar het slechte weer voor een groot deel schuldig aan was. Al in vijfde minuut namen de Tholenaren de leiding, waarbij de keeper van The Gunners niet geheel vrij uit ging. De Tholenaren hielden een overwicht, maar wisten dit niet in punten uit te druk ken. Na de rust werd het weer iets beter, het bleef ten minste de gehele tweede helft droog. De rust bleek de Gunners goed gedaan te hebben, wani er werd direct druk uitgeoefend op het Thoolse doel. maar de verdediging kon overeind blijven en als er zo nu en dan een gevaarlijk schot werd gelost, bleek keeper Potappel zeer betrouwbaar te zijn. Na ongeveer een kwartier wist Tholen het heft weer in handen te ne men. Maar ook de verdediging van The Gunners was heel betrouwbaar. Het was dan ook weer door een fout van de keeper, dat Tholen in de vijfen twintigste minuut van de tweede helft de voorsprong tot 20 kon opvoeren. Over rechts werd een goede aanval opgezet, waarbij de keeper van The Gunners uitliep om de bal te bemach tigen. Toen hij de bal weer losliet w« C. v. d, Velde er als de kippen bij om de bal voor te zetten en maakte A. Vijfvinkel er 20 van. Het wei'd bijna nog 30,. maar een terugspeelbal van een achterspeler van The Gunners belande voor hen gelukkig juist tegen de paal. De Bredanaren wisten nog een doelpunt te scoren, maar er was reeds terecht voor buitenspel gefloten. Direct na de wedstrijd werd de beker uitgereikt door de heer A. Hendrikx uit Eindhoven, voorzitter van de tech nische commissie. Tevens was hierbij tegenwoordig de heer P. W. Smete uit Breda, administrateur van de afdeling- Noor d-Brabant. De voorzitter van Tho lense Boys sprak een dankwoord. Hij bood de aanvoerder van The Gunners een boeket bloemen aan. Voor de wed strijd kreeg de aanvoerder van Tholen se Boys een boeket bloemen aangebo den van de tegenstanders voor het behaalde kampioenschap. „Pomona" bracht dezer dagen een be zoek aan de proeftuin aan de Hoge- zoom in Haamstede. De fruittelers had den veel belangstelling voor de on- kruidbesLrijding die hier niet verschil lende middelen wordt uitgevoerd. De rayon-assistent van de R.T.V.D., de; heer J. A. v. d. Weel. gaf een deskun dige voorlichting. De heer C. J. de Fei- ter, voorzitter van de „Pomona" bracht aan het einde van de excursie een dankwoord aan de proeftuinelief, de heer J. Jonker. STAVEN1SSE Uitreiking verkeersdiploma's Aan 18 van de 21 kandidaten voor het verkeersexamen te Stavenisse kon de zer dagen op een bijeenkomst in het gemeentehuis het verkeersdiploma uit gereikt worden. De burgemeester van Stavenisse, de heer A. "Sluijmers, zei in zijn openingswoord, dat dit een mooi Sees is en wees er nog eens op, dat éersing van de verkeersregels in deze tijd absoluut noodzakelijk is. Hij dankte de heren Rentjes en Van Zwe den voor hun medewerking bij het verkeersexamen. Uit handen van de heer Rentjes mochten de kinderen hun di ploma's ontvangen. Van de zijde van het gemeentebestuur gingen de feli citaties vergezeld van een tablet cho colade en van de zijde van de afdeling Stavenisse van het Verbond voor Veilig Verkeer, van twee rolletjes drop. SCHAREND1JKE Schoolreisje De hogere klassen van de chr. nationale school te Scharendijke maakten dezer dagen een schoolreis, waarbij te Delft de toren van de Nieuwe Kerk beklom men werd en het historische monument van het Oranjehuis bezichtigd. In Den Haag stonden Madurodam, de boule vard en de haven van Scheveningen, een speeltuin en het gebouw van de Eerste Kamer op het programma. Ten slotte genoten de kinderen van de be drijvigheid op vliegveld Zestienhoven. Tot besluit was er een bezoek aan de kabelbaan te Bruinisse. OOSTERLAND T urndemonstraties uitgesteld De turndemonstraties, die zaterdag middag op het sportterrein ,,De Saele" te Oosterland zouden worden gegeven, zijn wegens de slechte weersomstan digheden uitgesteld tot zaterdag 8 augustus. De deelnemende turnvere nigingen blijven dezelfde: Duiveland, Delta Sport uit Zierikzee, Jong Drei- schor uit Dreischor en Kwiek uit Brui nisse. HAAMSTEDE Leerlingen trokken in nieuw gebouw landbouwhuishoudschool De leerlingen van de Protestants Chris telijke landbouwhuishoudschool ir Haamstede nam dezer dagen hun intrek in de nieuwe school, genaamd „De Schuts". De leerlingen trokken door het dorp, voorafgegaan door de directrice van de school, mej. v. d. Stadt, die de richting aangaf met een oude bezem. Halverwege schaarde zich het hoofd van het schoolbestuur, ds. L. Boer, bij de optocht. Na elf jaar behelpen in de oude school, kunnen leerkrachten en leerlingen normaal onderwijs krijgen. De school zal half september officieel geopend worden. OUD-VOSSEMEER Collecte Een collecte voor de sanatoria „Sonne- vanclt" en „Zonnegloren" heeft te Oud- Vosseroeer 139,40 opgebracht. Uitslag van de vlucht vanaf Angoulè- me van „De Zwaluw" te Oud-Vosse- mecr: A. A. Douw 1 en 5 en le 2e overduif; Jac. Vaders 2, W. Burgers 3, P. C. van As 4 en 7; J. Hol 6; L. Stout- jesdijk 8; J. Henraath 9 en J. Thole- naar 10. De duiven waren gelost te 6 uur. De eerste duif arriveerde te 16.33.56 uur. MORGEN starten wij met onze grootscheepse seizoenopruiming OVERHEMDEN (iets vuil) 6,95 PRACHT PULLOVERS 9,95 ZUID-BEVELAND Oprichting van r.-k.-b.l.o.-school in raad Goes De raad van Goes zal zich in zijn verga dering van vanavond -- woensdag - bezighouden met een aanvrage om fi nanciële medewerking van de St. Josef- stichting te Breda, die zoals bekend in Goes een r.-k. school voor zwak zinnige kinderen wil oprichten. Uit de gegevens, die de raad zijn toegezonden, lijkt, dat de school vijf lokalen zal om vatten en dat het aantal leerlingen voorlopig is vastgesteld op 36. Er zijn behalve het hoofd der school nog drie onderwijzeressen beschikbaar. Zoals reeds eerder gemeld is het de be doeling, dat deze r.-k. b.l.o.-school ver bonden zal worden aan huize „Den Berg" te Goes. B. en w. vragen de raad de gevraagde medewerking te verlenen: het verzoek van de stichting voldoet aan de eisen, die eraan gesteld moeten wor den. B. en w. delen de raad ook mee, dat de huisvesting van de school wordt overwogen in de vroegere St.-Jacobus- school aan de Vlasmarkt. De mogelijk heid om dit gebo'-w voor tijdelijke b.l.o.- school geschikt I maken is in studie ge nomen, aldus het college. Benoeming Tot dirigent van het Middelburgs mu ziekkorps is dezer dagen benoemd de heer F. Smit te Kortgene. De nieuwe functionaris is als docent verbonden aan de Zeeuwse muziekschool. Positief spaarsaldo bij boerenleenbank Bij de coöperatieve boerenleenbank te Colijnsplaat werd in de maand juni een bedrag van 151.885,02 ingelegd aan spaargeld. In ditzelfde tijdvak werd er 125.629,33 opgenomen. Over de maand juni is er dus een positief spaarsaldo van 32.255,69. Het saldo van de coöperatieve boerenleenbank bedraagt per 1 juli 4.555.908,95. In de maand juni konden er negen nieuwe spaarboekjes worden uitgereikt. WALCHEREN MIDDELBURG Diploma-uitreiking aan chr. v.g.l.o. te Middelburg Aan de christelijke school voor v.g.l.o. te Middelburg werden de volgende di ploma's behaald: B is IVIO-Unit Boek houden en Bedrijfsrekenen; E is IVIO- Unit Engels; H is IVIO-Unit Hand werken; Eh is Jeugd-E.H.B.O. diplo ma. Debora Brouwer B-E-Eh; Corrie Job- se B-H-Eh; Corrie Dekker B-E-Eh; Annie Louwerse B-E-H-Eh; Leida Janse B-H-Eh; Heieen Brouwer B-H- Eh; Hanneke Bakker B-Eh; Nel Gi- deonse B-H-Eh; Tina de Kam B-E-H- Eh; Ria van Keulen B-E-Eh; Tiny Louwerse B-E-Eh; Riek Melse B-E-IT- Eh; Diny Minderhoud B-H-Eh; Le- nie Minderhoud B; Lien Moerdijk B-E -Eh; Nel van Oosten B-E-Eh: Rina Peene B-H-Eh; Mattie Provoost B-E- Eh; Janneke Visser B-Eh; Lies de Visser B-E-Eh: Rina Vogel B-Eh; Jo Westerbeke B-E-H-Eh; Mina Wisse B- Eh; Arja Zachariasse B-E-H-Eh: Wil lie Kodde B-E-H-typen: Sien de Visser B-E-H-typen; Liesbeth Maljaars B-E- H-typen; Mattie van Keulen B-E-H- typen; Ineke Maljaars E; Jasper Job- se Eh; Henk Koppejan Eh; Hans Bos telaar Eh; Tonnie Roskam Eh. Voor het diploma Basiskennis Leerlin genverpleegster slaagden: Riek van Mourik, Mattie van Keulen (gedeelte lijk) en Ineke Francke (gedeeltelijk). Het Groot-Sleuteldiploma werd be haald door: Annie Louwerse, Tina de Kam, Riek Melse, Jo Westerbeke, Ar ja Zachariasse, Willie Kodde, Sien de Visser, Liesbeth Maljaars en Mattie van Keulen. Het Sleuteldiploma kon worden uitge reikt aan: Jans Simonse, Corrie Hui- bregtse, Leuntje Westerbeke, Laura Westerbeke. Rika de Korte, Koos Jan- se, Koos Davidse, Katrien de Visser, Paula Geuze, Betsie Schoe. Jannie Wisse, Dineke Louws, Joke Knuyt, Jo- zien de Landmeter, Ria de Bruine, Ria Vader, Plonie Lagendijk, Jannie Kluif hout. Riet de Kam, Mien de Visser, Adrie de Ridder, Mattie Maljaars, Jo- pie Peene, Corrie Marinussen, Sija Versluis, Ellie Brouwer, Joke Cijsouw, Jopie Louws. VEILING ROTTERDAM .3 juli. Aardappelen nieuwe: groot 13-29, po ter» 11-34. kriel Hl: Andijvie 1 10-21, II S-i2: Bloemkool IA 6 27-11, 8 14-22. IIA 6 12-23. 8 2-14: Starrwi Ij bonen 70-92; Dubbele bonen 1 7-117, II 70-87; KajwniJboncn 1 127-102. II 41- .20; Tuinbonen 12-10: Rode kool 5-1$: Spina zie I 5-54, II 35-30: Sla per kg 27: Sla IA 13-20. IIA B-13; Komkommen! 70-30 17—20, 60- 70 13—17. 50-60 10—14, 40-50 1 0—12: Meloenen 90-125; Selderij 6-9; Petewlle 3-12; Uien zon der lof 30-36, met lof 15-25: Kroten 11-19: Spitskool 17-22: Postelein 31-32: Waapeen IIA !2: Tomaten Al 300-320. BI 300-320, Cl 300, CC1 200: A ad bel en ?- d. 79: Ontario 140-260: Beauty 100-170; June Blood 90-160: Red June 110-160; Golden Japan 190-220; Rode bwoen IA 74-113.HIA 75-80; Perziken AA 26-45. A 16-24. B 11-17, C 5-8. ROTTERDAM 14 Juli. Totale aanvoer 3351. Weckaanvoci 5117. Vette koeien en ossen 200. Gebruikavee 507. Veitc kalveren 1045. Graskalveren 250. Nuchtere kalveren 689. Varkens 17 Lopers 48. Biggen 53. Paarden 38. Veulens 15. Scha pen of lamineren 461. Bokken of geiten 28. (Prijzen Sn cents per kg) le kw 2e kw. 3e kw Vette koelen 400-435 385-400 305-380 Vette kalveren 310-335 295-310 285-310 Slachtpaarden 350 320 290 (Prijzc-n In guldens per stuk) lekw. 2e kw 3e kw. Graskalveren 650 550 400 Nuchtere kalveren 220 210 190 Lopers 135 115 95 Biggen 75 65 60 Schapen 150 120 100 Lammeren 130 110 95 Kalf- en melkkoeien 1550 1325 1125 Vare koeien 1200 975 375 Vaarzen 1175 975 850 Pinken 875 750 650 Vette koeien: aanvoer iets meer, handel kalm. prijzen als gisteren: Vette kalveren: aanvoer aanmerkelijk groter, handel vlot. prijzen wat lager: Graskalveren: aanvoer iets groter, handel tamelijk, prijzen onveranderd: Nuchtere kalveren: aanvoer iets kleiner, han del levendig, prijzen als vorige week. mest- kalveren iets lager: Lopers en biggen: aan voer kleiner, handel tamelijk, prijzen iet» gedrukt: Slachtpaarden: aanvoer even min der, handel kalm. prijzen prijshoudend: Scha pen en lammeren: aanvoer als vorige week. handel iets gemakkelijker, prijzen onveran derd: Kalf- en melkkoeien: aanvoer als vo rige week, handel rustig, prijzen gelijk bij vorige week; Vare koeien: aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen wat lager: Vaarzen en pinken: aanvoer iets ruimer, handel tig. prijzen iets gedrukt. Zilvermeeuwrit 1964 ZIERIKZEE Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie in Zierikzee zijn inlichtin gen te verkrijgen over onderstaande gevon den voorwerpen: kinderportemonnees, knip- portemonnee, rode portemonnee met inhoud, bril, balletpakje, grijze regenbroek, bankbil jet van f 25, beige zijden sjaal, bruine kin dersandaal, leerboekje Ned. taal, zonnebril- glazen in etui, zwarte gummibroek, vulpen, zwarte regenbroek, kinderkruiwagentje, plas tic herenregenbroek, portemonnee met inh., dolkmes, jongensplasticregenjas. damesregen mantel, damesportemonnee, witte portemon- zwart kinderschoenlje. blauwe gym schoen. wieldoppen, plastic autokussen, zil- i kettinkje met hangertje, zakmes, arm band, blauwe sportbroek, armband met topa- i, rugtas, portemonnee met inhoud, toneel kijker, houten duimstok, padvindersriem, zwembroek met handdoek, paar bruine da messandalen, wieldop „Opel", wit snoer met 2 stekkers, ringsleuteltjes van auto, plastic portemonnee, kinderportemonnee, vetspuit, bankbiljet 2,50, portefeuille met inhoud, rode zwembroek met handdoek, passer (nik kel). blauw damesbadpak, wieldop „Fiat", blauwe zwembroek, groene plastic gummi broek, blauwe vulpen, zonnebril, blauw ge breid kindervest. herenregenjas, landkaart Zeeland, zwarte linkerjongensschoen, groene gebreide trui. luik van veewagen, 'iruin jasje, blauw kinderjacks. Diverse hand- ichoenen, wanten en sleutels. veiling krabbendijke 14 juli. Zwarte bessen I 7880. II 75. Dubbele bonen I 6066. Rode bessen per doos E 30, II 1821. Aardbeien per doos: Red Gauntlet II 46. Talisman II 36. Tafelappels op 5 mm gesorteerd, 18 kg per kist- Appelen: Close II 80-85 70—79, 75-80 66—78, De M.A.C. „De Zeeuwen" te Middelburg70-75 7476, 65-70 5873, 60-65 5361, iii organiseerde dezer dagen weer de tra-1 grof 55. in fijn 39, kroet 15. val 10. ditionele Zilvermeeuwrit om de wissel-j prijs „De Zilvermeeuw". De rit bestond vismijn colijnsplaat uit twee gedeelten, een oriëntatïerit en U01 exportgarnalen 89—2,51, 104 kg bin- een kaartleesrit. De lengte van het par- neniandse garnalen 89—99, 82 kg schar. 124 cours was ongeveer 100 kilometer. Er kg bot 23 55 kg tong, kg paüng, waren drie klassen, een autoklas -39i55 j— herder, 2 kg ongesorteerde vis. deelnemers), een bromfietsklas en een motorklas. Bij" de auto's was de uitslag: veiling kapelle 1. M. J. Groenleer van De Zeeuwen met||4 juli industrie c-n exportveiling. Frambo- 10 straf punten2.^C^P. Meijers van^ De zen jn kraUen per 1 i.65.2.17, n 1.59-1.82; tubs per kg I 1.24; Rode bessen per kg Zeeuwen met 14; 3. D. v. d. Linden De Zeeuwen met 16; 4. H. Geldof va.n De Zeeuwen met 18; 5. M. C. Duijnhou- wer van De Zeeuwen met 25; 6. M. de Klerk van De Zeeuwen met 26; 7. P. Baan van De Zeeuwen met 32; 8. J. Schepers van Eibergen met 37; 9. Ch. Cappon van Scheldegouwen met 38; 10. J. Cappon van Scheldegouwen met 43. Bromfietsklas: 1. J. J. Geerse; 2. J. Braet; 3. C. Selen. Motorklas: 1. S. Jongepier; 2. P. Ce- vaal; 3. H. A. Verboven; 4. N. Jonge pier; 5. D. G. Murre. 75-77. I 55-61, II 36.70.37.20, III doos I 2-5-27, II 20-23: Zwarte bessen per kg I 80, I 79; Kruisbessen per doos 21, II 18: per kg I 67-79. II 56: Loganbessen per doos II 34; Witte bessen per doos I Aardbeien per doos van 250 gram: Red Gauntlet I 87-98, n 36-78: met dop per kg II .110. Kersen per kg: zure morellen ontsteela I 95. II 50; met steel I 1 08-1.13- Pruimen per kg: Early Laxton grof 97-1.18: Orangepruim I 78: Ruth Gestetter grof 88. Dubbele prin- sessebonen I 51-56, II 43-47. Volop spanning in eerste klas Met nog twee wedstrijden te spelen is de spanning voor de bezetting van de bovenste plaats in de le Idas van de S.D.K.B. nog volledig aanwezig, omdat er nog steeds drie teams zijn die aan spraak op de titel kunnen maken. In de afgelopen week bleef YV.I.K. haar aan spraken behouden door de bijzonder las tige wedstryd te Nieuwer kerk tegen S.K.N.W.K. tot een goed einde te bren gen (24). Z.S.C. had te Zierikzee heel wat minder moeite om hekbesluiter Unïtas er met 80 onder te houden. Zeemeeuwen sloot de competitie af met een 75 nederlaag by het bezoek aan Brouwershaven. Op het programma staan nu nog de ontmoetingen tussen Brouwershaven en Z.S.C. en te Kerk- werve tussen W.I.K. en Z.S.C., welke ontmoetingen zeer waarschijnlijk nog deze week zullen worden gespeeld. Zo als uit de stand blijkt is het zelfs niet- onmogelijk dat er aan de competitie I nog een verlengstukje komt voor de be slissing van de bovenste plaats. Burgh Z.S.C. W.I.K. Brouwershaven S.K.N.W.K. Zeemeeuwen Unitas VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 14 Juli Vrnfye aardappelen: bonken I 17.80, ir 19.30. grote 1 13.20. II 13.40. drielingen I 10,20, n 11.—. kriel I 4.20. II 2.90. Aanvoer 65 ton. VEILING V.VJ6.B. GOF.8 14 Juli. Export- en Induatrlevelling: Zwarte hcwn I 80.55—83, 11 79,60-80.55. Ill 62. Rode boenen I 50—56. II 37. Zure Morellen I 85, II 83, III 30. Frambozen In kratten I 166— !3!. II 156—169. Frambozen voor de Induntrle :Z2. Dubbele prin»ewenboncn I 55—58, II 42—-17. Gewone velling: per doon: Talisman II 56— 71. III 36. Red Gauntlet I 101. II 76—102. Rode befixen 1 25—31. II 23—26. UI 15—17. Logan- besscn I 43. II 37—38, II 21—24 Kruisbessen 1 20—27 Hedelfinger I 4'. Per kg: Rode bessen I 67—72. Kruisbessen I 72—83. II 39 80. Kulh Gerstettcr grof 88. Oranjeprulmen BEURSBERICHT MARKT GOES 14 Juli 1964. Hooi. Lucernehooi f 95.00100,00 per 1000 kg uit de ruiter geperst. Wetdehool f 80,00—90.00 per 1000 kg uit de ruiter ge perst. Dijkhool f 05,00—70,00 per 1000 kg ge perst. Veldbeemd f 40.00—47.50 per 1000 kg direct van het land Grage handel). Zwenksoortcn f40.— per 1000 kg Tarweetro f 17,50 per 1000 kg van goede kwaliteit. Gerelestro f 50.— per 1000 kg van goede kwaliteit. Erwtenstro (klein groen) f 60.— per 1000 kg van goede kwaliteit. Karwtjstro f 22,50 per 1000 kg. Vla*. Voor vlas van de nieuwe oogst was de notering voor goede partijen van f 1900 2250 per ha. uit de schelf geleverd. De prijs per kg bedroeg 2125 cent. op auto geleverd. Voor 2e kwaliteit vlas worden prijzen van f 1500—1800 per ha betaald, terwijl een kg- prij» van 18—21 cent werd genoteerd. Eieren. De eierprijs bedraagt f 1,661.60 per kg. VEILING SINT-ANNALAKD Doré 18.10—19.20. bonken 15,80—15.90. Eigen heimers :5,70—17,50, bonken 13.50. Bintje* 16,10, bonken 18.30. Doré. drielingen 11.10 11.20. idem kriel 12.Eigenheimere, drie lingen 10,—. i VELING SINT-MAARTENSDIJK Doré I 17.60—15. Idem II 15—13. bonken 15,70. Eigenheimers 16—15,40, Bintjes 16,60—14.10, bonken 18,80. Aanvoer 5500 kisten. Plantuien 31,50. Aanvoer 8 ton. VEILING THOLEN 14 juli. Aardappelveiling Eerstelingen bon ken 18.40. gew. 17.50-18, poters 11. kriel 12: Doré bonken 15.90. gew. 15.60-16. poter» IJ, kriel 12.40; Bintjes bonken 19.30. gew. 13.50- 15.30; Eigenheimere gew. 15.30-16. Aanvoer 98 ton. VEILING STAVENISSE 14 juli. Aardappelveiling. Doré gew. 14.40- 17.60, bonken 15 80-14.90, drielingen 11, kriel 11.60: Bintje gew. 13-16,20. bonken 18.50, drie lingen 6; Eigenheimers 13.90-14 60 ton. 12 9 0 3 80—30 18 10 8 0 2 4631 16 11 8 0 3 4843 161 11 5 1 4 49—54 11 12 5 1 6 4847 11 12 2 1 9 39—57 5! 12 1 1 10 28—75 3 In de 2e klas zijn de reserves van Burgh er op overtuigende wijze in geslaagd be-1 slag te leggen op de titel. De groen-1 witten kwamen hiervan in het bezit, door een duidelijke 83 zege op Brou wershaven II, waarna te Dreischor nog met 51 van Noad werd gewonnen. W.I.K. II kwam aardig in de lift door eerst Noad in eigen huis met 70 te verslaan waarna te Kerkwerve na een spannende strijd beide puntjes op S.K.N.W.K. II konden worden veroverd (43). Dosko daarentegen deed het heel wat minder goed omdat de club uit Noordwelle eerst bij S.K.N.W.K. n met 64 verloor waarna het in eigen I omgeving op duidelijke wijze met 41 door D.E.S. werd verslagen. een robuuste bestelauto Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: GARAGE P. DEKKER, TONHUISSTRAAT 15, ST.-ANNALAND, TELEFOON 01665-454. reisgenoot zijn. Burgh II wj.k. n D.E.s. Dosko Br.haven II s.k.n.w.k. II Noad 11 3 33—25 4 3432 5 28—33 5 31—37 0 1 10 11—40 In de 3e klas zijn de papieren van de Z.S.C.-reserves aanzienlijk in waarde gestegen. Wel verspeelden zij bij het bezoek aan Renesse haar eerste puntje (66), maar zij hadden hier-j bij het geluk dat het zonder enige overtuiging spelende Renesse te Zie rikzee tegen Unitas II haar wedstrijd met 64 verloor. Zelf maakte Z.C.S. II in eigen omgeving tegen Zeemeeuwen II geen fout en won met 80. Velocitas bracht het tot een dubbele zege door eerst Noad n met 31 te verslaan waarna nipt met 43 van D.E.S. II werd gewonnen. D.E.S. II kon toch nog winst boeken door thuis met 42 van Unitas n te winnen. Ten slotte bleef Zeemeeuwen n baas in eigen huis tegen W.I.K. III (5—3). Z.S.C. n W.I.K. III Velocitas D.E.S. n Zeemeeuwen II Unitas II Noad II 59—22 23 2 10135 21 5 54—38 13 6 38—57 11 6 32—54 11 8 48—68 9 9 31—58 8 10 10—71 VLISSINGEN Auto's botsten op voorrangskruising Op de. kruising van de President Roo- seveltlaan met de Van Woelderenlaan in Vlissingen, deed zich een botsing voor tussen de personenauto bestuurd door de heer L. A. K. uit Vhssmgen en de personenauto bestuurd door dé heer L. J. T. A. uit Hilversum. Laatstge noemde verleende op de voorr&ngskrui- sing geen voorrang aan de heer L. A. K.. die over de President Rooseveltlaan reed. Bij de botsing werden beide auto's zwaar beschadigd. Concerten Scala" Het Vlïssïngse accordeonorkest „Scala" onder leiding van de heer W. Meulmees- ter heeft zondag deelgenomen aan de Europafeesten in Tiel. Het orkest had veel succes. Zondag 18 juli zal het or kest in Kortrijk een concert geven. MAAND GEËIST TEGEN SUBSTITUUT-OFFICIER VAN JUSTITIE De officier van justitie bjj de recht bank in Den Haag heeft gistermorgen een maand gevangenisstraf, beneven* ontzegging uit de rijbevoegdheid voor de tyd van een jaar geëist tegen de 46-jarige substituut-officier van justi tie te Amsterdam, mr. R. L. H. Deze stond terecht, omdat hij ln de nacht van 14 juni in Amsterdam on der invloed van drank zou hebben ver keerd tijdens het autorijden en een aan tal verkeersovertredingen zou hebben begaan. Door zijn optreden jegens de politie en zijn gehele gedrag in deze zaak heeft de verdachte duidelijk getoond dat hij niet in het openbaar ministerie thuishoort, zo stelde de officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag. De feiten vonden plaats in de nacht van 14 juli van het vorig jaar. Twee politiemannen in een auto hadden ver dachte zodanig zien rijden dat vermoed werd dat hij dronken was. Op de Hob- bemakade werd een stopteken gegeven, waaraan verdachte voldeed. Hij weiger de evenwel uit zijn auto te komen en reed op een gegeven moment plotseling weer weg. In de Roelof Hartstraat luk te het verdachte klem te rijden. Inmid dels was ook een inspecteur van politie gekomen en na enige discussie werd verdachte toegestaan tussen beide po litieauto's in naar zijn woning aan de Rooseveltlaan te rijden. De rechtbank zal op 28 juli uitspraak doen. Functionarissen van rampmijn vrijgesproken De rechtbank in Saarbriicken heeft gis teren 13 mynfunctionarissen vrijgespro ken die terecht stonden wegens schuld door nalatigheid aan de dood van 171 mijnwerkers en de ernstige verwonding van 57 anderen bij de ramp In de Lni- senthal-myn op 7 februari 1962. In totaal kwamen bij deze ramp 299 mensen om het leven. Aan het eind van het proces, dat zes weken heeft geduurd, oordeelde de rechtbank dat het onmogelijk was gebleken de ware oorzaak van de ramp vast te stellen. De ondergrondse ontploffing in de Lui- senthal-inijn de Völklïngen was een van de zwaarste Europese mijnrampen. Een parlementaire commissie uit Saar land had vorig jaar vastgesteld dat be langrijke veiligheidsmaatregelen waren veronachtzaamd. Wereldconferentie over onderwijs op chaos uitgelopen De Verenigde Staten, alle westelij ke landen en de Latijns-Ameri kaanse landen zijn maandag ge zamenlijk de wereld-onderwijs- conferentie van 90 landen uitgelo pen nadat de Afrikaanse en Azia tische landen aangedrongen had- j len op stemming over hun resolu tie, waarin uitstoting van Portu gal wordt geëist. Terwjjl de westelijke en Latijns-Ameri kaanse afgevaardigden de conferentie zaal uitstroomden, bleven 35 Afrikaan se en Aziatische landen en die van het communistishce blok zitten om over de resolutie te stemmen. De vertegenwoordiger van de Unesco, die de conferentie had belegd, zei voor de stemming dat de resolutie „onwet tig" is. Daarna stemden 43 landen voor. Afwezig waren 40 landen, zeven ont hielden zich van stemming. Na de stemming verklaarde de verte genwoordiger van de Unesco, Gabriel Betancour, dat zijn organisatie niet lan ger zou optreden "als secretariaat van de conferentie en zich onmiddellijk terug trok. Onder gegil en stampvoeten van de Afrikaanse afgevaardigden zei hij dat een aanblijven van het secretariaat „zou kunnen worden opgevat dat de di recteur-generaal iets te maken gehad heeft" met wat er op de bijeenkomst ge beurd is. De Portugese afgevaardigde, mevrouw Maria Irene Leite da Costa, verklaarde hierna schriftelijk dat haar delegatie niet langer aan het werk van de confe rentie zal deelnemen en zich onmiddel lijk terugtrekt. De resolutie is „volledig onwettig", aldus de verklaring, die door de voorzitter werd voorgelezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23