tienkamp: IN NEDER iREEF kamerbeek troont AND OP EENZAME HOOGTE Arneburghschool-Middelburg is bijna gereed Baba Sy won na een eenvoudige combinatie Zó moet het juist niet Tokio het einde? Zo vader, zo zoon Lichtpuntje Fransman Bajolle hield Tsjecholev op remise BEVORDERINGEN GOESE LYCEUM DINSDAG 14 JULI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OLYMPISCH JAAR GOED INGEZET Welke atleet volgt hem op (Van een onzer redacteuren) Evert Kamerbeek, Nederlands beste all-round atleet, troont in eigen land op eenzame hoogte. Internationaal bezitten wij in hem op de tienkamp, het zwaarste num mer in de atletiek, een figuur van wereldformaat. Zijn vijfde plaats tijdens de Olympische Spelen van Rome 1960 was een fantastische prestatie. Sindsdien zijn de presta ties van Kamerbeek opnieuw in de hoogte gegaan. De PSV'er bereidt zich grondig voor op Tokio. Insiders' beweren, dat in de Japanse hoofd stad het tienjarig regiem van Ka merbeek wordt afgesloten. De vraag rijst: „Wat dan?". Atletiek- leiders weten er geen antwoord op. Er is niemand in zicht om de plaats van Kamerbeek in te ne- „Wij staan voor hetzelfde probleem als de K.N.S.B.", kregen wij te ho ren. „Pas tegen het volgend jaar, wanneer de toernooien om de Euro pese en wereldtitel kunstrijden da mes voor de deur staan, zal de over gang van Sjoukje Dijkstra naar het professionalisme in volle omvang doordringen. Voor het eerst na vele jaren speelt Nederland dan geen rol, zelfs geen figurantenrolletje. Om de doodeenvoudige reden: er is geen op volgster voor Sjoukje". Atletiekleiders zien met vrees het besluit van Evert Kamerbeek nade ren om er mee op te houden na To kio. Niemand durft het hem kwalijk te nemen. Integendeel. Door zijn ijze ren doorzettingsvermogen, zijn on voorstelbare zelfdiscipline, is de Eindhovenaar jarenlang een topfi guur geweest, een soort vlaggeschip van de K.N.A.U. Tien jaar lang leef de Kamerbeek voor zijn sport, voor de tienkamp. Hij is nu 30 jaar, vorig jaar getrouwd en vader van een dochtertje. Het ligt voor de hand, dat Tokio de bekroning moet worden een schitterende sportcarrière en dat Kamerbeek zich daarna wil wijden aan zijn werk en zijn gezin. Kamerbeek 1.89 m lang, ruim 90 kg. zwaar heeft zelf weinig of niets te zeggen: „Mijn grootste zorg is in perfecte vorm te zijn in Tokio. Daar voor heb ik nog drie maanden. Ver der wil ik niet denken. Wie dan leeft, dan zorgt". Geen zorgen maakt hij zich over uitzending naar Japan. Tij dens de onlangs te Schaerbeek gehou den drielanden tienkamp Groot-Brit- tannië-België-Nederland kwam hij met 7234 punten royaal over het Olympische niveau van 7000 punten. Die 7234 ligt ver beneden zijn natio nale record van 7724 punten. Het is een publiek geheim, dat Evert mikt op het passeren van de 8000 punten- grens. Schaerbeek toonde aan, dat Kamer beek dit Olympische jaar goed heeft ingezet, dat hij vooral goed heeft overwinterd. Hij strompelde niet vol komen uitgeput en verkrampt over de finishlijn van de 1500 m: het door alle atleten zonder uitzondering zo ge vreesde slotnummer van de tien kamp, Het was niet nodig zich te for ceren: de overwinning in de drie kamp kon hem op dat moment niet meer ontgaan en hij had reeds de ze kerheid boven de Olympische limiet te eindigen. Die eerste seizoen-oogst, na twee zware dagen, paste in zijn oefensche ma. Hij bouwde die 7234 punten op met de volgende resultaten: op de eerste dag: 100 m in 11,3 sec; ver springen 6,76 m; kogelstoten 14.41 m; hoogspringen 1,83 m; 400 m in 51,5 sec; tweede dag: 110 m horden in 14,7 sec; discuswerpen 46,16 m; pols stokhoogspringen 3,70 mspeerwer pen 59,76 m en de 1500 m in 4 min. 51,9 sec. Met die prestaties was Kamerbeek tevreden: „Er mankeerden 100 pun ten aan mijn berekening, maar dat is niet erg!". Terug in Eindhoven ging hij de zwakke schakels bijschaven en zijn sterke punten opvijzelen. Dat is hij gewend. Tien jaar lang. In 1954 was zijn beste totaal 5335, in 1955: 5954, in 1956 passeerde hij de 6000- punten-grens6509, in 1958 bereikte hij 6784, in 1959 passeerde hij de 7000 Eef Kamerbeek be- zig met een van de nummers zware tienkamp verspringen. punten-grens: 7103, in 1960 kwam hij op 7263, in 1961 klom hij naar 7594 en sinds vorig jaar staat het Nederlands record met 7724 punten op zijn naam. De liefde voor de atletiek heeft Evert Kamerbeek van geen vreemde. Zijn helaas vrij jong verongelukte va der ging hem voor: Henk Kamerbeek was een geducht kogelslingeraar. Twee maal nam hij deel aan Olym pische Spelen: in 1924 te Parijs en in 1928 te Amsterdam. In dat opzicht volgt Evert zijn vader, want na Ro me 1960, wordt Tokio dit jaar zijn tweede Olympische toernooi. Henk Kamerbeek bracht de atle- tiekafdeling van P.S.V. tot grote bloei: de jonge Evert was een van zijn beste leerlingen. Hij koos het zwaarste nummer: de tienkamp! Waarom? „Het is een machtig num mer, het geeft je grote voldoening tien onderdelen te beheersen en atle tiek met je hele body te beoefenen". Kamerbeek kent zijn grote con currenten. Yang, de Formosaanse wereldrecordhouder en gouden me daillist van Rome, de eerste die de 9000 punten-grens passeerde met 9121 De formidabele Russen Yuriy Kutyenko en Vasiliy Kuznyet- sow: drie atleten die hem, met de Amerikaanse zilveren medaille-win naar Rafer Johnson niet langer actief in Rome de baas bleven. In de Amerikaanse atletiekwereld worden de twee Russen en onze landgenoot aangeduid als de „drie K's" van Europa. Kamerbeek kent verder zijn Duitse concurrenten Werner von Moltke en Manfred Bock, die onlangs het opzienbaren de totaal van 8326 punten bereikte. „Het komt op de prestaties aan die onder gelijke omstandigheden worden geleverd. De omstandigheden in Ne derland, vooral klimatologisch, zijn voor mij zeker niet het gunstigst. In Tokio zijn alle omstandigheden voor alle deelnemers gelijk. Dóar wordt pas geknokt om de medailles en om de plaatsen op de ranglijst, niet eer der! De K.N.S.B. en de K.N.A.U. kun nen het samen eens zijn: Sjoukje Dijkstra's en Evert Kamerbeeken zijn uiterst zeldzame figuren. Beide bonden hoeven zich geen verwijt te maken niet voor opvolgers te hebben gezorgd. Toch is het spijtig. Voor de K.N.A.U. is er misschien een licht puntje. De tienkamper Jan van Heek heeft plannen. Deze 24-jarige Leidse sportofficier met m.o. lichamelijke opvoeding in zijn zak, wil er iets aan gaan doen. De tienkamp populair ma ken bij jonge atleten en die regelma tig bijeen brengen om theoretisch en praktisch te werken. Zoals de Duitse atletiekcoach Rusmann bij wie Kamerbeek de afgelopen jaren iji de leer was en nog altijd is werkt aan de sporthogeschool in Keulen. Dat is een prettig geluid. In K.N.A.U.-kringen staal, men er gun stig tegenover. Vanzelfsprekend kan Jan van Heek zijn plannen niet een- twee-drie realiseren. Het feit, dat hij in die richting denkt is al veelbelo vend. Het betekent een positieve be nadering van een probleem dat actu eel wordt, wanneer Kamerbeek na Tokio inderdaad besluit te stoppen. Insiders hopen, dat hij na de Olym pische Spelen doorgaat. Niet zozeer om internationaal een rol te blijven spelen, als wel om in zijn kielzog veelbelovende jongeren omhoog te trekken en te stimuleren. Evert Kamerbeek zelf heeft daar over allemaal niets te zeggen: hij werkt hard aan zijn ideaal om ii Tokio, evenals in Rome, met di heste all-round atleten van de we reld twee dagen lang, tijdens een meedogenloze, slopende slijtage slag, op gelijke hoogte te strijden. In stilte werkt Kamerbeek aan zijn conditie en tracht zijn prestaties ver der op te voeren. Niet gauw onder de indruk van concurrerende totalen: In beheer brengen sporthal en velden B. en w. van Middelburg stellen de raad voor een krediet van 30.600 te verlenen voor de aanschaf van twee elektrowagens voor gezamenlijke re kening van het waterleidingbedrijf en het gasbedrijf en twee elektrowagens voor het elektriciteitsbedrijf. Sinds 1962 wordt bij de gemeentebedrijven in de Zeeuwse hoofdstad gebruik ge maakt van elektrotrucs bij de trans port van gereedschappen en materia len van diverse montageploegen. De ervaringen hiermee zijn zeer gunstig geweest. De gebruiksmogelijkheden zijn veelal bijzonder arbeidsbespa rend gebleken. Om deze redenen is het dat men de laatste handwagens, die nog bij het bedrijf worden ge bruikt, wil vervangen door elektro-, wagens. Aan de Nederstraat en het Veersebolwerk te Middelburg komt en verdwijnt een school. Op een zevental klassen na is nu de oude school J. van de aardbodem gevaagd. Op de vrijgekomen ruimte is inmiddels een fraai zevenklassig gebouw verrezen. De nieuwe openbare lagere school, die de naam „Arneburgh" heeft meegekregen en door adjunct-directeur H. Mooibroek van gemeentewerken werd ontworpen, zal 15 juli door het bouwbedrijf „De Delta'' wor den opgeleverd. Wie de foto goed bekijkt ziet achter de nieuwe school met de fraaie hal waar omheen de lokalen zijn geprojecteerd nog twee klassen van een vleugel van de oude school J. overeind staan. Aan het Veersebolwerk staat nog een ander gedeel te van de school overeind. Het gedeelte achter het nieuwe gebouw gaat nog voor de bouwvakvakantie tegen de vlakte. Na de oplevering zal het speelterrein en de fiet senbergplaats gereed worden gemaakt. Met de afbraak van de oude school wordt voorts een betere entree verkregen tot de nieuwe kleuterschool, die tot nog toe hele maal verborgen lag. In september zal hoofd der school A. Goedhals met zijn leer krachten en leerlingen in de „Arneburgh"- school kunnen trekken. Met de bouw van de school werd in september vorig jaar be gonnen. (Luchtfoto Peeters en Slagboom). Leerlingenavond openbare ulo De leerlingenvereniging van de Bur gemeester van Dusseldorpschool, de openbare ulo te Goes hield dezer da gen haar jaarlijkse slotavond aan het einde van het schoolseizoen. De mu ziek op deze dansavond werd verzorgd door The Orpheans. Voorzitter C. Kempe kon in zijn openingswoord een groot aantal leerlingen verwelkomen. Ook waren er vele leerkrachten en leden van de oudercommissie, naar de Prins van Oranje getogen. In de loop van de avond werd een van de oprichters van „DUGO", R. Antonis- se, tot erelid van DUGO benoemd. Voorts werden de prijzen van de sportdag uitgereikt Deze sportdag, die eveneens op 9 juli gehouden werd, bevatte vele sportactiviteiten. Zo wa ren er o.a. voetbal-, handbal- en atle tiekwedstrijden, terwijl het culturele gedeelte, met declamatie-, muziek-, schaak- en damwedstrijden ook niet vergeten werd. Ondanks de regen verliep deze, door de sportcommissie georganiseerde, sportdag heel vlot. De heer P. Iversen. lid van de ouder commissie, reikte 's avonds de prij zen uit. De wisselbeker ging naar klas ld, die met een totaal van 394,5 pnt. de eerste plaats bereikte. De verdere uitslagen waren als volgt: 2. 2a-389 pnt 3. 3d-379, 4. la-376,5, 5. 2b-333,5, 6. 2d-317, 7. lb-295, 8. 3a-297, 9. 3c-286, 10. 2c-261, 11. lc-257. De voetbalwedstrijd tussen de leer krachten en de oudste klassen eindig de in een 41-overwinning voor de leerkrachten, die daarmede de wis selbeker voor een jaar in hun bezit kregen. Het hoofd der school, de heer I. Stel. wenste in een kort toespraakje het DUGO-bestuur veel succes toe, met hun activiteiten in het komende cursusjaar. In de pauze werd een gro te verloting gehouden, waarvoor de Goese middenstand vele prijzen be schikbaar had gesteld. Het DUGO- bestuur kan terugzien op een bijzon der goed schoolja: Tijdelijke aanstelling Ieraren gymnasium Het college van curatoren over het gymnasium te Middelburg heeft het college van b. en w. voorgesteld om over te gaan tot het verlenen van een aantal tijdelijke aanstellingen aan le raren. Het betreft hier de heren F. Bruijn, wiskunde; M. Corstanje, teke nen; ds. J. van Dullemen en ds. W. F. ten Rouwelaar, bijbelkennis enz.; J. C. Haartsen, Nederlands; en dr. A. van Haarlem Hebreeuws. De in specteur van het gymnasiaal en mid delbaar onderwijs verklaarde met de verlengingen akkoord te gaan. De raad zal tijdens de openbare verga dering van 20 juli worden verzocht om dienovereenkomstig te besluiten. TOCH OOK SECUUR AFWIKKELEN (Door F. Gord(jn) Merano. maandag. In de achate ronde van het wereldkampioenschap dammen, liep de Italiaanse kampioen Saletnik uit Trlëst in een eenvoudige damcombinatie tegen de Senegalees Baba Sy. Nu was zyn positie al slecht en het was moeilijk I een goede voortzetting te vinden. Maar wie gedacht zou hebben dat Sy na de I combinatie vlot zou gaan winnen kwam I bedrogen uit, want het resterende eind spel moest nog heel secuur worden ge speeld alvorens de twee punten op de i -icoretabcl konden worden bljgeschre- I ven. Zelfs moest Sy bij het nemen van de combinatie nog" even goed opletten. Wijziging leidingen in magistraatwijk De gemeenteraad van Middelburg krijgt op 20 juli een voorstel te be handelen tot het beschikbaar stellen van 9900 ten behoeve van de wijzi ging van leidingen in het uitbreidings plan Magistraatwijk. Reeds eerder verleende de raad een krediet voor elektriciteitsvoorzieningen. Thans is het noodzakelijk gebleken dit kre diet aan te vullen. Dit houdt onder meer verband met een ondergeschik te wijziging in de situering. Hierdoor moet ongeveer 150 meter elektrici- teits-kabel worden verlegd. Uit stede bouwkundig oogpunt lijkt het b. en w. voorts wenselijk de oorspronkelijk aan de J W. Thibantstraat geprojecteerde hoogspanningsruimte enigszins te ver plaatsen. Door deze maatregelen moe ten ook waterleiding en gasleidingbui zen worden verlegd. Bijdrage gevraagd voor inrichting schoollokaal In de gemeenteraadsvergadering van Middelburg komt op 20 juli een voor stel aan de orde waarin wordt ge vraagd een krediet te verlenen voor de inrichting van een negende lokaal van de r.-k. school aan de Baehten- steene. Het betreft hier een hanaen- arbeidlokaal. Het krediet is 3637 groot. Aan het Goese lyceum te Goes wer den de volgende leerlingen bevorderd: klas 1 h.b.s.: Foort de Roo, Adriana Nijsse, Marjo Meyer, Gerard Breas, Adri Dek, Lia Hollestelle, Jopie Kro nenberg, Gert Buteijn. Jan Felius, Si mon v. d. Hoofd, Marius Dek, Lies- beth v. Muyen, Elly de Regt, Piet Meulpolder, Bert Swets, Annie Wal- hout, Jan Edens, Maas v. d. Feen, Arie Harthoorn, Eric Strating, Bert v. Dissel, Conoy Tilroe, Michiel Zon- nevylle, Eddy Pekaar, Marina v. Laer Jeanette Peeman, Wim Ovaa, Ri chard Boel, Maarten Willemse, Joke Gouderjaan, Bert v. Tol, Addie San- dee, Jaap Lindhout, Joeke Tan, Ria de Pan, Karei de Haas, Adri v. d. Linde, Hanneke Duvekot, Els Kra nendonk, Ella Lizierse Dick Vaas, Anneke de Coninck, Madeleine Phi lips, Geert v. Maanen, Henk West- strate, Greet v. Royen, Grace Zacha- rias, Attie Harthoorn, Sander Kooi- stra. Afgewezen: 14 leerlingen. Klas 2 h.b.s.: Nelleke de Klerk, Jan Markusse, Gerda Moerman, Kees d. Sluijs, Ingrid Christochowitz, Joan de Jonge, Els Meyer, Tony Kloet, Ria Pijpelink, Mayke v. d. Maale, Willy Traas, Gerda Westveer, Jeroen Jeb- bink, Tjepko v. d. Werff, Kees Schrij ver, Lenny Weststrate, René v. He- mert, Mattie Tazelaar, Lies Mesu, Paul Paardekoper, Peter v. Loo, Kees Lukaart, Rien Tolhoek, Leen Lange- velde, Nelly v. d. Repe, Peter de Vrij, Lies v. Maldegem, Adri Kole, Betsy Biezeveld, Kees Meijer, Marion Goed hart, Jaap Jansen, Marjan v. Nieu- wenhuyzen, Ronnie Casteelen, Kobus Salomé, Flip Drukker, Joop Spiege- lenberg, Ronny Heijboer, Richard Scheepe. Afgewezen: 18 leerlingen. Klas 3 h.b.s.: Jaap Flipse, Cor Hol lestelle, Connie Leendertse, Gerard Colt, Jeanette de Poorter, Simone Dek ker, Rinus Walrave, Aja Melse, Jan- nie Bakker, Hans v. d. Graaf, Marij ke Weststrate, Jan Kiviet, Ampie de Graaf, Addie v. d. Weele, Hans Tram per, Hein Naezer, Adri Bal, Lies Ver- schiere, Coby Bom, Rien Peeman, Joop de Loof, Jefke Boogert, Cor Min- naard, Mieke Robers, Henk v. Tol, Rob Vermaas, Kees Hammink, Nelly de Dreu, Dick de Jong, Frans Ferdi- nandusse, Hans Kemeling, Heieen Prins, Maarten van Weele, Bert v. Hinte, Saar Poelman, Rinus Open neer, Willy Deurloo, Linda v. d. Kerk, Kees Murre, Kees v. Oosten, Peter Pekaar, Wim Kegge, Ad. Hoogesteger, Donny Casteelen, Theo Schouwenaar, Jan Dalebout, Renée v. Zee, Ko Bos, Ko Blok, Frans Sanderse, Kees Klap, Joop de Reus, Janneke Boon. Afge wezen 2 leerlingen. Klas 4a h.b.s.: Clasien v. Beekom, Bennie Broyl, Kees Boeij, Jan de Broekert, Nelleke Oele, Tonnie v. d. Sluijs, Paul Weststrate, Jos Feijtel, Jan Viergever, Cees v. Dissel, Tine ke Biezeveld, Zitta Husson, Daaf Lin- denbergh. Geen afgewezen. Klas 4b h.b.s.: Wim Riede, Johan v. d. Sluis, Rinus Boone, Jaap Mieras, Jan Kastelein, Johan Vevsteege, Kees v. Liere. Rien de Jager. Dig Ampt, Mineke de Regt, Piet Eversdijk, Ni co Hollestelle, Karei Verhulst, Ellen Murre, Aernout Zonnevijlle, Jan Looij- en, Bram v. d. Have. Afgewezen 5 leerlingen. Klas 2 gymnasium: Ries den Dekker, Anton Robers, Tineke Riede, Lydia v. d. Lelie, Wim Goedheer, Hans de Klerk, Rinus Schillemans, Henriet Klompe, Yvonne Zwartepoorte, Elly Vos, Joost de Jong, Helma Ferdinan- dusse, Afgewezen: 1 leerling. Klas 3 gymnasium: Pieter Kroonen- berg. Jaap Glas, Bram Minderhout. Afgewezen 1 leerling. Klas 4 gymnasium: Nelli Kroonen- berg, Peter v. Loo, Nelly Drukker, Jaap Phernambucq, Johan de Bour- graaf, Willem Dirkzwager, Loeki Benschop, Anneke Koster, Robert Scheepe, Sofie Vaas, Annelie been hakker. Afgewezen 5 leerlingen. Klas 5a gymnasium: Han van Son, Dick Kooman. Geen afgewezen. Klas 5b gymnasium: André Korstan- :e, Hans van Daal. Edwin Scheepe, Afgewezen 3 leerlingen. Klas 2 m.m.s.: Gon v. d. Have, Mini Roelofsen, Annemarie v. d. Weele, Conny Vogelaar, Cockie v. d. Weele, Joke v. d. Broek, Hans v. d. Zaken, Irma Steenhuis, Ria Braamse. Astrid Büchner, Betsy Dubois. Afgewezen 1 leerling. Klas 3 m.m.s.: Corrie Leendertse, Els Back, Elly Schout, Anneke Stel, Jana v. Muyen, Sjaan de Bruine. Patsy Nijsse, Moureen Simon, Lia Polderman, Wilma de Jong, Lia v. Loo, Elma Wuyckhuijse, Marga Wat- tez, Hendriek Verhulst, Marijke v. Dam, Janneke Hoogstrate. Marjan Bïnkhuijzen. Afgewezen 1 leerling. Klas 4 m.m.s.: Willy Dingemanse. Marleen de Jonge, Conny Lacor, Addie de Looff, Uschi v. d. Have, Cathy Nieuwenhuyze, Tonny Noordhoek, Loes v. Nieuwenhuyzen, Kara v! Hoorn. Afgewezen 1 leerling. SALETNIK In deze stand vervolgde wit met: 50. 40—35, 29x40; 51. 35x44, waarna zwart liet volgen: 51. 23—29 52. 32x34. 17—21' op direct 14—20, 25x23; 19x49 speelt wit 37—31, 49x32; 31—27! en zwart kan niet meer wmnên 53. 16x27. 14—20 54 25x23. 18x49. Maar wit geeft zich nog lang niet ge en dwingt zijn tegenstander 7—11; 58. 39 34, 12 -18; niet kan 28— 22 wegens 19x37' 22x13, 3731! met winst. 59. 3429. 1117; wit kan niet 36—31 wegens 18—23, 29x18; 17—22, 28x17; 19x23. 60. 29 -24. 19—35; 61. 36—31. 3549; en wit gaf op. In de elfde ronde moest de nieuwe we reldkampioen Tjegolev onverwacht een punt afstaan aan de Fransman Bajolle. TJEGOLEV Hier had zwart als laatste zet 28. 1014; gespeeld. Wit nam de nu aan wezige damcombinatie door: 29. 3631. 27x47; 30. 28—22, 47x44 31 22x2, maar nu volgde heel verrassend: 31. 13 19! en wit was wel verplicht tot: 32. 2x30, 35x24: 33. 50x39, waarna direct tot remise besloten werd. Slaat wit 32. 2x24, dan volgt: 35—40; 33. 50x39, 40x 20; en zwart wint een stuk. Voor zwart was het gedwongen als 30e zet 47x44 te slaan. Op 30. 47x40 verliest hij dan de dam. Een bijzonder aardige ressource. Dat aanrijdingen vooral op kruispunten plegen voor te komen weet al. We vertellen U geen nieuws. We zijn het roerend met U eens wanneer U beweert, dat de oorzaak ligt in het- niet voldoende in acht nemen van rooi-rangsregels. Tot zover gaat het best. We zullen het ook met elkaar eens zijn, dat het voor het verlenen van voortang nodig is, dat U elkaar ziet. De weggebruiker, die zich als de onzichtbare man vermomt kan niet rekenen op de voorrang die hem toe- co in: maar dat dan zijn eigen schuld, Het wordt wel anders, wanneer we geen voorrang krijgen omdat een an- ler ot.s onzichtbaar maakt, en dat gebeurt nogal eens. Wanneer een auto te dicht bij een hoek wordt geplaatst wordt het uitzicht op de kruisende wsg belemmerd. Dat. is gevaarlijk en lastig. Nu hebben we veel snufjes in onze auto's. Om dit euvel te bestrijden zouden we wagens moeten heb ben, die onmiddellijk de kap van de auto openenons hoofd een kleine anderhalve meter naar boven schroeven, de auto zachtjes bijremmen en scherp wegsturen. Het zou ook kunnen dat we een instrument uitvinden waaraoor een auto, die binnen 10 meter van een hoek staat met een boogie een juistere positie doet innemen. Ten slotte is er de mogelijkheid dat de bestuurder erop toeziet dat de auto ~>p de jutste wijze dat is minstens 10 meter van de hoek, wordt gepar keerd Dat is toei veel moeilijker dan al die instrumenten, maar het maakt een auto weer zo'n stuk goedkoper. En het is zoveel vriendelijker voor de directeur van gemeentewerken, die op heel veel hoeken een witte tegel laat aanbrengen om aan te duiden waar de 10-meter grens begint. Op de toto: zou deze automobilist om de 10-metergrens hebben gedachtf We geloven het niet (Foto P.Z.C.) iiiiiiuuiuia

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9