ggfflK® „Gesprek met Russen was niet vruchtbaar" sssft'— Uitwisseling op cultureel gebied wordt uitgesteld Pleidooi voor een tweede randstad INZEGENING VERPLEEGTEHUIS EN TOERISTENKERK IN ZEELAND BEVORDERINGEN GOESE SCHOOL LERAREN NIJVERHEIDSONDERWIJS DINSDAG 14 JULI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T Mr. Luns in Moskou: Minister rar. J. M. A. H. Luns heeft gisteren in Moskou zijn besprekingen met premier Kroesjtsjew en de andere Russische leiders ..nuttig maar niet vruchtbaar" genoemd. Tijdens een persconferentie op de Ne derlandse ambassade zei minister Luns dat de toon van de besprekingen in het bijzonder van die welke hy met premier Kroesjtsjew had gevoerd, „realistisch" en ontbloot van propa ganda was geweest. Sprekend over de kwestie van de mul tilaterale N.A.V.O.-kernmaoht en over het memorandum dat hij aan mi nister Gromiko had overhandigd, zei minister Luns dat beide partijen op hun standpunt waren blijven staan. De besprekingen over de multilaterale N.A.V-O.-kernmacht en de Duitse kwestie waren „openhartig" geweest en in „een vriendschappelijke sfeer" verlopen. Aan het einde van het onder houd had premier Kroesjtsjew ge zegd: ..wij weten dat uw inzichten verschillen van de onze en de onze van de uwe". De Russische premier had zich bijzonder bezorgd getoond over het Duitse vraagstuk en over het ge vaar dat de Westduitse regering, door middel van de multilaterale N.A.V.O.- strijdmacht, de controle zou krijgen over kernwapens. Geen beslissing De Nederlandse minister had ge antwoord dat Nederland pas beslo ten had het ontwerp voor een mul tilaterale macht te bestuderen, na Amerikaanse verzekeringen dat een dergelijke bestudering nog geen deelneming aan de macht zelf in houdt. „Wij hebben geen enkele be slissing genomen". Als Nederland ten slotte zou instemmen met het project zou dat zijn met de zeker heid dat het in geen enkel opzicht de „vermenigvuldiging en ver spreiding" van atoomwapens zou vergemakkelijken. Volgens minis ter Luns was dit de voornaamste reden van de bezorgdheid van de Russische leiders. Mr. Luns zei dat de Beneluxlanden op het ogenblik een Russische nota van 13 mei bestuderen, waarin een handelsakkoord tussen Rusland en de Benelux wordt voorgesteld. De moei lijkheid bij de totstandkoming van een dergelijke overeenkomst was, dat de Russen aandringen op een behandeling Dr. O. Miermans, lid van provinciale staten van Zuid-Holland, heeft in het juninummer van „Politiek", een uitgave van de K.V.P., een pleidooi gehouden voor een tweede randstad, die een groot deel van Noord-Holland zou kunnen om vatten. Hjj denkt aan een gebied vanaf Alkmaar, via Hoorn naar Enkhuizen en van daar in de toekomst via de Mar kerwaard en Zuid-Flevoland over Lely stad in een boog en het Oostvaarderdiep (een toekomstige verlenging van het Noordzeekanaal) naar het ..oude land" in de omgeving van Amersfoort. De voornaamste voordelen van deze tweede randstad zijn volgens dr. Mier mans: behoud van de unieke mogelijk heden van Noordzeekanaal (en Oost vaarderdiep), immers de beschikbare (en beschikbaar komende) ruimte wordt dan niet gebruikt voor doeleinden, die elders zijn te realiseren. Groter bevol kingsconcentratie op de tweede rand stad betekent verhoging van „de leef baarheid" en versterking van de aan trekkingskracht voor industrieën in het noorden van de provincie. De graad van verstedelijking en de mate van concen tratie behoeft hier niet zo groot te zijn als in de randstad Holland. Enkele cen tra van 100,000 inwoners zullen voldoen de zijn, mede gezien de korte afstanden tot de randstad Holland. Een bijzondere aantrekkelijkheid van deze stedelijke boog kan en moet juist zijn een betrek kelijk geringe bevolkingsdichtheid (ker nen van 20.000 tot 50.000 inwoners). stad blijft een „open" ruimte van enige tientallen kilometers, die agrarische en recreatieve functies heeft. De tweede randstad kan de aanzet betekenen voor: verbreding van het zeefront (Den Hel der) en ontwikkeling van Friesland- Groningen, omdat de afstand tot de centra in het westen wordt verkleind. van meest begunstigde, Voorts zei mr. Luns te verwachten, dat de culturele uitwisselingen tussen Rusland en Ne derland zullen worden uitgebreid. Een officieel verdrag zou er zijns inziens echter niet komen. Diner Gisteravond bood de Russische minis ter van buitenlandse zaken Gromiko zijn Nederlandse ambtgenoot en me vrouw Luns een diner aan, dat van Russische zijde werd bijgewoond door de vice-premier Ignaty Novikow, de voorzitter van de raad van de unie van de opperste Sowjet Spiridonow en andere functionarissen. Van Neder landse zijde zat o.m. de ambassadeur in Moskou, mr. E. Star Busmann, aan. Boze Rus haalde vliegtuig neer... met wodkafles Een functionaris van de Russische communistische party heeft een vliegtuig met een wodkafles neer gehaald. Dit is meegedeeld in het Russische regeringsblad „Izwes- tia". De functionaris, Popof, speelde volgens het blad zijn „fatale rol in de geschiedenis van de lucht vaart na enkele andere „anti- vliegtuigpropjectielen" naar bin nen te hebben gewerkt". Popof had zich met twee andere mannen en drie vrouwen in het struikgewas in het district Tam- bof, ten zuiden van Moskou, op een plekje genesteld om een pick nick te houden. Een landbouwvliegtuigje wekte hun woede op door telkens laag over te vliegen. Zij trachtten het gezoem van de motor met gezang te overstemmen, maar niets hielp. „Toen voerde een windvlaag een lading kunstmest in poedervorm naar de picknickers en deed deze in de soep belanden, die daardoor oneetbaar werd". „Dat vliegtuig moet neergehaald worden", zei Popof met het een voudige oordeel van iemand die gewend is snel een besluit te ne men. Hij nam een lege wodkafles in zijn hand en op het moment dat het Yak-vliegtuigje opnieuw op geringe hoogte overvloog, gooi de hij de fles naar de stalen vo gel", aldus „Izwestia". „De piloot bemerkte dat hij door iets getroffen was, hij zag een gat in de vleugel en maakte een noodlanding", aldus het blad. Het gezelschap juichte eif Popof zei: „dat hadden we eerder moe ten doen". „De piloot zag aan glassplinters en een etiket waardoor hij was getroffen". Volgens „Izwestia" trokken Popof en zijn metgezel len, met nog meer anti-vliegtuig projectielen uitgerust, op om hun buit te inspecteren en kregen gro te ruzie met de piloot. Wat gebeurde er met partijfunc tionaris Popof? Hij kreeg een berisping, aldus „Iswestia". K.A.B.O.-protest tegen te lage huurcompensatie Minister Toxopeus heeft, volgens de Katholieke Bond van Overheidsperso neel, een lelijke steek laten vallen door i-oor de huurcompensatie aan gepensio neerde ambtenaren geen minimumbe drag vast te stellen, evenmin als voor weduwen en invaliden. De overheidspensioenen zullen in ver band met de huurverhoging worden op getrokken met 1,75 procent. Hoewel dit meer is dan de 1,3 procent van de ac tieve ambtenaren, zyn er volgens de K.A.B.O. gevallen, waarbij ambtenaren die een ouderdomspensioen genieten niet toekomen aan de twee gulden per week die voor dc andere Nederlanders als mi nimum geldt, zelfs als men er de huur compensatie van de „weggekorte" A.O.W. bijtelt. Dit geldt, zo schrijft de K.A.B.O.-Post deze week, ook voor een aantal vveduwenpensioenen. Het blad vestigt er voorts de aandacht op, dat het voor de invaliden nog on gunstiger ligt, aangezien zij om aan de twee gulden per week te komen een in validiteitspensioen moeten hebben van ruim 5600 gulden per jaar. Hoe lager het pensioen, hoe groter het tekort, al dus het blad, en dit strijdt tegen ons sociaal gevoel. De pensioendelegatie van de organisaties van overheidspersoneel heeft in de cen trale commissie van overleg protest aan getekend. Diploma binnen? DROSTE pastilles altijd welkom! Door bisschop van Breda „Maria Terweel" in Goes, kerk in Westkapelle De bisschop van Breda, mgr. G. H. de Vet, heeft maandag in Zeeland twee in zegeningen verricht. Het golden de in zegeningen van het eerste r.-k. verpleeg tehuis voor bejaarde chronische zieken en invaliden in Zeeland, instituut „Ma ria Terweel" aan de Kloetingseweg in Goes en de eerst» r.-k. toeristenkerk in Zeeland, gewijd aan St.-Gabriël in West- kapelie. Nadat nigr. De Vet huize „Maria Ter weel" had ingezegend, verrichtte Zee- lands commissaris der koningin, jlir. mr A. F. C. de Casembroot, de officiële opening. Beide inzegeningen vormden, zoals mgr. De Vet het- 's avonds in West- kapelle uitdrukte, twee bewegingen van de Kerk de uitnodiging aan en de zorg voor de mens in zijn woon- rrrilieu en de andere beweging: de mens volgen in zijn ontspanning, het strandapostolaat. Over het strand- apóstolaat zei hij, dat de toeristen zielzorg van de R.-K. Kerk in Zee land mogelijk het verst is in ons land, zoals onlangs door een radiocommen tator was geconcludeerd, terwijl Zee land ook internationaal hiermee een bijzonder goed figuur slaat. Jhr. De Casembroot had zich 's middags bij de opening van huize „Maria Ter- weel" verheugd getoond over dit insti tuut. De commissaris der koningin zei, dat men in Zeeland trots kan zijn op de ontwikkeling ten aanzien van de stich ting van rusthuizen, bejaardentehuizen enzovoort. en een schilderij aanbood van de Middel burgse kunstschilder Hans Heeren, en dr. J. Weiten, geneesheer-directeur van het nieuwe instituut. Dr. Weiten zag als kenmerkende punten van het nieuwe te huis de confessionele grondslag, wat echter niet wil zeggen, dat alleen rooms- katholieken er in kunnen worden opge nomen. Hij achtte dat niet stroken met de moderne gedachten. Ais tweede ken merkende punt zag hij de omvang van het tehuis en als derde de streekgebon denheid. Wat de streekgebondenheid betreft merkte hij nog op, dat het om eco nomische en medische redenen niet mogelijk zal zijn ieder gebiedsdeel van Zeeland een medisch verant woord werkend r.-k. verpleegtehuis toe te kennen. In dit verband pleitte hij voor samen werking met ziekenhuizen en verzor gingstehuizen voor bejaarden. Dr. Wei ten zei ernaar te streven, dat in de toe komst het werk in huize „Maria Ter weel" raakvlakken zal hebben met al lerlei instituties, die reeds op het vlak van maatschappelijk werk en revalidatie- werk actief zijn. Hij dacht hier met na me aan de revalidatiestichting Zee land. Vervolgens bezichtigden de aanwezigen het nieuwe gebouw, waarvan de hal ge sierd wordt door een muurschildering Hans Heeren. Revalidatie Huize „Maria Terweel" is reeds negen maanden in gebruik. Het gebouw biedt plaats aan vijftig personen, thans zijn er 42 bewoners. Voor de revalidatie is men voorzien van de modernste hulp middelen, die zijn ondergebracht in een tijdelijke revalidatieafdeling. Men wacht momenteel op de rijksgoedkeuring voor een definitief revalidatiegebouw, dat achter het tehuis zal moeten verrijzen. Het tehuis behoort tot de Stichting ka tholieke verpleegtehuizen „Midden-Zee land" te 's-Hertogenbosch, wélles voor zitter, de heer A. Nolien uir. Den Bosch, de openingsbijeenkomst in de recreatie zaal leidde. Onder de aanwezigen bevonden zich on der meer de burgemeesters van Göes, 's-Heerenhoek en Ovezande, de heer Van den Eerenbeemt, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, afgevaar digde van de katholieke vereniging van ziekenhuizen, dé algemeen overste van de Congregatie van de Zusters onder de Bogen, uit Maastricht, moeder Chrysa- ria, aan welke congregatie het tehuis is toevertrouwd, alsmede zuster Eurosia, directrice van „Maria Terweel". Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes, mede sprekend namens de overige Bevelandse gemeenten, sprak onder meer de wens uit, dat meer van derge lijke instellingen zullen worden gesticht. Verder voerden het woord deken C. P. M. Holtkamp uit Goes, architect J. C. P. Loonen uit Breskens, die onder meer de aannemer J. P. A. Nelissen uit Venray dank bracht voor zijn werkzaamheden Na de inzegening en opening van het verpleegtehuis Maria Terweel te Goes: van links naar rechts: dr. J. Weiten, geneesheer-directeur, de heer A. Nollen, voorzitter van de stichting katholieke verpleegtehui zen Midden-Zeelandjhr. mr. A. F. C. de Casembroot, pater drs. J. Roof, 1 nee-voorzitter van genoemde stichting en mgr. G. H. de Vet, bisschop van Breda, (Foto P.Z.O.) In de avonduren verrichtte mgr. De Vet de inzegening van de eerste r.-k. toeris tenkerk in Westkapelle. De kerk biedt plaats aan 1500 gelovi gen, die staande de dienst bijwönen, en is daarmee de kleinste r.-k. toeristen kerk in Zeeland. Architect was de heer Loonen uit Breskens en de kerk werd gebouwd door aannemer C. Priem uit Lewedorp. De kerk draagt een smeed ijzeren kruis, vervaardigd door Kees Cle ment uit Vught. Omstreeks 10 augustus zal de tweede r.-k. toeristenkerk, die in Dishoek, worden ingezegend. Dit jaar komt voorts een derde kerk in Cadzand gereed. De na de inzegening volgende verkorte mis werd opgedragen door mgr. De Vet. Het koor van de Middelburgse pa rochie, onder leiding van kapelaan G. M. J. Rosenberg, verleende muzikale medewerking. De mis werd bijgewoond door onder meer de leden van Gedepu teerde Staten, J. M. A. C. van Dongen en jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, voor zitter van de provinciale recreatiecom missie, door het voltallige college van b. en w. van Westkapelle, alsmede gemeen tesecretaris W. K. J. Dieleman, door ds. W. A. Oosthoek, hervormd predikant te Westkapelle en zijn echtgenote, door de heer J. P. de Regt, directeur van dè provinciale Zeeuwse V.V.V., mr. M. So- Toeristenkerk Wanneer „knapt" de zomer af (Van onze weerkundige medewerker) Bekijken wij het verloop van de laatste zomers, dan vragen wij ons om het po pulair te zeggen, af, wanneer de zomer dit jaar zal „afknappen". Het is vooral de tweede zomerhelft geweest die er, met uitzondering van 1955 en 1959, de laatste tien jaar niets van terecht heeft gebracht. In de zomer van 1954 en 1956 is vrijwel geheel van geen zomerweer sprake geweest, behalve een paar war me junidagen. In 1955 stabiel en zonnig weer zonder zeer hoge temperaturen. In 1957 wist het stabiele en af en toe vrij warme weer het tot 10 juni vol te hou den, daarna was het mis. In 1958 tot 20 juli vrij goed zomerweer daarna veel re gendagen. In 1960 leek het eerst een herhaling te gaan worden van de top- zomer 1959 maar helaas. Na een paar warme topdagen waarvan ook de Asser T.T. nog profiteerde begon het maandag 26 juni koel en regenachtig te worden en weg was de zomer. In 1961 kregen wy er weer een paar dagen bij. Toen poetste de zomer na twee tropische da gen op 1 en 2 juli de dag daarna de plaat en kwam in september nog even terug. In 1962 een bijzonder koude zo mer. Na 18 juni kwamen in De Bilt nog twee zomerse dagen voor nl. op 10 juli en 3 september. In zijn geheel... waar deloos! Verleden jaar gingen wij de goe de kant uit. Zelfs de „bouwvak" trof het nog met 140 uren zon maar zij waren nog maar nauwelijks thuis of van 6 au gustus af was het weer regen geblazen en weg was de zomer. Een wonder dat wij ons nu, nadat het sinds zaterdag 27 juni ji. veel koeler is geworden, afvra gen wanneer knapt de zomer af? JUNI ZEER NAT En toch zal er na zoveel teleurstellingen eens weer een warme augustusmaand moeten volgen. Ooit dit jaar was juni niet onverdienstelijk met in De Bilt 16 dagen warmer en 14 dagen iets koeler dan normaal. Totaal 214 uren zon (nor maal 223) uren en 4 tegen normaal 6 officiële zomerse dagen kan niet slecht worden genoemd. Het meest bijzondere was de. rijke regenval in het hele westen van het land, op de Wadden en ook in Zeeland, waar juni na 1927 niet meer zo nat was geweest. Valt er normaal 50 mm in het westen tot 60 mm in het oos ten, hier kwamen de meeste provincies flink boven uit. In onze omgeving wer den de volgende juni-regencijfers opge geven: Kats 154, Sas van Gent en Se- rooskerke (W.) 153. Goes, Borssele 142, IJzendijke 138, Middelburg 128, Sint- Maartensdijk 126, Cadzand 125, Vllssin- gen en Axel 123, Renesse en Oostburg 122, Westkapelle 118, Wolphaartsdijk 148, Aa.gtekerke 144 mm. In Westlcapelle is maandagavond de eerste r.-lc. toeristenkerk in Zee land ingezegend. Deze foto geeft een indruk van het gebouw. (Foto P.Z.C.) de Katholieke Raad voor maatschappelijk werk. Na de mis opende de heer L. J. van 't Westende, voorzitter van de Stichting katholieke toeristenzielzorg in Zeeland, in hotel „De Valk" een bijeenkomst, waarop jhr. Schorer er onder meer op wees, dat de provinciale recreatiecom missie zal worden omgezet in een raad voor de recreatie, waarin ook de ker ken zullen worden uitgenodigd. Burgemeester Th. de Meester van West kapelle wees er op, dat een r.-k. toe ristenkerk voor Westkapelle, dat bijna uitsluitend niet-r.-k. inwoners telt, een geheel nieuwe gedachte is. Voor deze toeristengemeente is een r.-k. kerk voor de gasten echter bijzonder belangrijk. Hij wenste, dat de kerk de boodschap zou uitdragen in de wereld. Ds. Oosthoek wenste, dat protestanten en rooms-katholieken met deze nieuwe kerk de gasten de inwoners van West kapelle zullen kunnen tonen hoe men als broeders samen kan wonen en leven de boodschap van het Evangelie sa rt kan verkondigen. MICHElW* SBsssss r.tsrtjHSS t»hfiVa9e v'°r paté roV"0®r' benzieevcr reed8 na nieuwe bandek N#deriend gen; A. J. M. Haast, Roosendaal; G. N. de Jonge. V lissin gen; P. Peens VUa- singen; M. Smulders. Hulst; P. J. Wolf. Middelburg; J. J. Timmermans, Halste ren, J. J. Suykerbuyk, IJergen op Zoom. Afgewezen: geen- Klas VO. II Nu: D. A. Korstanje. Vlis- de avondschool van het Nederlands Wlllemsen, Terneuzen. Afgewezen: vier. ®^en; RfJk' KIoetlnge' Afgewezen: l0Piel®rLHmS2*V.O. II Nw: A. A. Bal, Bergen op zoom. H.S.M. van Zoom; w H. Verplanke. Goes; C. J. de 8 TvaS ??r 'Hlrt GcïïTS Ho^e?: ,WiL „een. helde. Wemeldinge; A. A. Meloen. Krab- bendijke; A. Pierssens, Heikant; P. F. de Vreng, Hoogerheide. Teruggetrok ken: één. Afgewezen: één. Geslaagd voor het examen derde ge deelte prakthk (eind tweede jaar voort gezette opleiding toelating afsluitende opleiding) genootschap tot opleiding van leer krachten voor het nijverheidsonderwijs te Goes zijn de volgende leerlingen be vorderd: bevorderd van eerste jaar basisopleiding naar tweede jaar basisopleiding: L. de Blaey, Terneuzen; A. Bogaert, St.-Jan- steen'; F. A. Broeksma, Middelburg; A. Flipse, Goes; A. Franke, Vlissingen; G. J. M. Fruytier, Terhole; J. J. Holle- brandse, Kapelle; K. de Kam, Koude- kerke; J. P. de Leeuw, Baarland; L. Mattheyssen, Graauw; C. J. de Nooljer, Arnemuiden; L. P. de Pagter, Dom burg; F. J. van Remoortere, St.-Jan- steen; C. C. van Sabben, 's-Heer-Arends- kerke; P. Soreen, Halsteren; P. J. de Wild, Wolphaartsdijk; A, D. Burggrave, Halsteren; I. M. C. G. Buys, Bergen op Zoom; L. A. Coppens, Roosendaal; J. P. Goedegebuure, Tholen; P. Jochems, Roo sendaal; C. P. B. Krüter, Roosendaal; H. C. Poley, Kruiningen; H. F. Rijnart, Roosendaal; A. I. Schipper, Yerseke; J. W. A. M. Stuart, Bergen op Zoom; H. van Tilburg, Bergen op Zoom; J. H. J. Vrolijk, Wouw; P. J. M. van Kaam, Steenbergen. Niet bevorderd: acht. o.. or het examen eerste ge deelte leind basisopleiding): W. J. An- theunisse, Middelburg; T. P. J. de Bak ker, Kloosterzande; P. A. M. Bogaert, Kuitaart; A. van den Engel, Middel burg; P. C. Geus, Kwadendamme; A. Hage, St.-Annaland; P. J. van Hees, Hoogerheide; H. A. Herman, Sas van Gent; L. F. Houg, Zaamslag; J. H. de Jong, De Heen; L. C, M. van Kaam, Steenbergen; A. Kamphuis, Middelburg; A. van Loenhout, Nieuw-Vossemeer; P. A. Meesters, Woensdrecht; Th. E. van Puyvelde, Lamswaarde; A. J. Ridder hof. Steenbergen; H. L. van der Weijde, Vlissingen; G. P. Bakx, Bergen op Zoom; P. C. Buys, Bergen op Zoom; F. G. M. van Haperen, Roosendaal; H. J. Hoendervangers, Bergen op Zoom; J. A. de Jong, Roosendaal; H. F. Kerstens, Putte; P. C. Koopman, Bergen op Zoom; W. L. van Loon. Bergen op Zoom; J. M. P. C. Noordijke, Scherpe- nisse; P. F. E. S. M. Schrauwen, Wouw; H. J. Snepvangers, Bergen op Zoom: A. A. C. Timmermans, Wouw; P. J. G. Tim mermans. Bergen op Zoom; P. A. Toe- bak, Ossendrecht; Th. A. M. Buyk, Roo sendaal: M. Dieleman, Axel; J. de Fey- ter, Terneuzen; P. A. Knijff, Goes; W. Kolijn. Terneuzen; A. J. Kools, Bergen op Zoom; J. C. Linders, Wouw; R. J. M. Noët, Sas van Gent; J. M. Nuyten, Heer- Ie; C. Schot. St.-Maartensdijk; J. J. A. Verschelden, St.-Jansteen; D. E. M. Wie- rikx, Bergen op Zoom; J. D. Wlllemsen, Terneuzen. Teruggetrokken: één. Afge wezen: dertien. Geslaagd voor het examen tweede ge deelte (eind eerste jaar voor voortge zette opleiding): Klas V.O. INI (wis- en'natuurkunde) J. van Burg, Kruiningen: A. C. H. B Buster. Bergen op Zoom; N. J. M. Core- mans, Hoogerheide; J. G. van Eenen- naam, Vlissingen; J, C. Geldof, Rilland- Bath; C. Groenendijk, Roosendaal; W. de Groot. Bergen op Zoom; R. A. Lip pens, Axel; J. J, Minet, Middelburg; G. Tanïs, Brouwershaven; C. H. Verha gen. Vlissingen. Teruggetrokken: één. Afgewezen: drie. Klas V.O. I bouwkunde: J. Adriaanse, Middelburg; P. J. Bastiaanse, Bergen op Zoom; A. D, M, Hillaert, Hulst; A. P. P. Roosenboom. Halsteren: A. Verbrug- ge, Heinkenszand. Teruggetrokkenéén. Afgewezen: geen, Klas V.O. I metaal: J. P. Adriaansen, Steenbergen; J. B. M. van Aken, Vlis singen; J. de Bree, Vlissingen; F. Dek ker, Goes; F. J. A. la Fors, Steenbergen; J J. Hollebrandse. Yerseke; A. D. Kole, Kruiningen: A. J. Kruf: Halsteren; .J, M. Leenknegt, Graauw; G. P. M. Mor- cus, KolosterzandeP. A. L. de Theye, Terhole: J. A, van Tilburg, Bergen op Zoom; H. Verton, Middelburg; J. K. Klas V.O. II Nb: P. M. Beulens, Hoede- kenskerke; J. Dekker, Westkapelle; J. C. M. van Eekelen, Steenbergen; C. de Jonge, Nieuwdorp; J. B. Moorthamer, Axel; C. D. J. Niederer, Bergen op Zoom; J. Nonneman, Hulst; J. Rauke- ma, Halsteren; J. J. M. Vermorken, Kloosterzande. Afgewezen: geen. Klas V.O. H Nh: C. J. H. de Beer, Roosendaal; P. J. Nefs, Breda: P. A. J. Geerts, Roosendaal; J. M. Wlllemsen, Zaamslag. Afgewezen: één. Klas V.O. H Ni: W. C. D. Gebraad, Nis- se; H. van de Glint, Vlissingen; J. C. F. van Hommelen, Oostburgr F. Janse, Kloetinge; J. M. W. Krols, Oudenbosch; A. W. F. Smits, Bergen op Zoom; J. C. Veen. Vlissingen; H. de Wit, St.-Maar tensdijk. Afgewezen: één. Klas V. O. II Nj: J. Bartelink. Vliasin- Wit, Roosendaal. Afgewezen: geen. Geslaagd voor het examen derde ge deelte theorie (eind tweede Jaar voort gezette opleiding toelating afsluitende opleiding): Klas V.O. H N I: J. C. W. Jeroense, Goes; C. de Poort e. Middel burg; L Sinke, Vlissingen; J. M. Suur- mond, Halsteren; A. A. Versprille, Vlis singen; P. L. de Vlieger, Vlissingen. Af gewezen: één. Klas V.O. H N HI: G. A. Lambert, Boschkapelle; C. J. MIchielsen, Axel; J. F. van Wijk, Bergen op Zoom. Afge wezen: geen. Klas V.O. II N IV w: A. Maranus. Oo«t- kapelle; C. A. Wielemaker, Koudekerke. Afgewezen: geen. Klas V.O. II N IV: P. J. Iriks, Roosen daal: A. Kaufman, Middelburg: H. P. Kooien, Hoogerheide: A. M. Kosten. Oostburg; A. M. Lampo, Hulst; A. J, F. van de Noort, Bergen op Zoom; J. van Straten. Oostburg; A. A. van de Velde, Hoek; A. M. Vriens, Bergen op Zoom; J. G. H. van der Wielen. Hoogerheide; L, Reijnierse, Goes. Afgewezen: vier. Uitgesteld examen: één. Klas V.O. H N V: P. A. M. van Herel: A. P. M. de Jong. beiden te Steenber gen; P. Kuzee. Heinkenszand; P. Zan- dee, Goes. Afgewezen: twee. advertentie Feestjes? DROSTE pastilles altijd welkom! Een van de werknemers van de cen trale werkplaats te Zierikzee, de heer L. Schoonen (midden), heeft maandagmiddag de eerste paal in de grond gedreven voor de nieuwe werkplaats op het industrieterrein te Zierikzee. Hij werd daarbij ge assisteerd door aannemer J. Kloote en heter W. Kennis uit Uithoorn (rechts). (Foto P.Z.C.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7