De Tour de France lijkt nu beslist: Raymond Poulidor had het nakijken Oost-Europese dag in de Tour de FAvenir Janssen verloor één punt aan Seis DE TOUR DE FRANCE IN CIJFERS Karstens behoudt de 13e plaats SCH00LTENNIST0ERN00I VOOR ZEVENDE MAAL IN VLISSINGEN Tonny van Ede en Bennaars naar andere clubs SENSATIONELE OPRUIMING AMBTENAAR 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 JULI 1964 BAHAMONTES BERGKONING Raymond Poulidor was machteloos tegen het monsterverbond tus sen Rafael Geminiani en Maurice De Muer op de voorlaatste dag van de Tour de France. Deze beide grootheden was er alles aan ge legen om in de 311 kilometer lange etappe tussen Clermont Fer- rand en Orleans alles zo rustig mogelijk te laten verlopen teneinde de positie van Anquetil in het algemeen klassement en die van Jan Janssen in het puntenklassement niet in gevaar te brengen. Het compiot is naar wens van de beide heren verlopen. Toen na 250 ki lometer een door Jean Graczyk geleide ontsnapping van zes ren ners een voortijdig einde vond, stuurden Geminiani en De Muer hun mannetjes weg om het pad voor Anquetil en Janssen te effe nen. De Franse kampioen Jean Stablinsky (Rapha) en Ferrer (Pel- forth) leidden deze nienwe vlucht In, waarbij de ongevaarlijke te genstanders Batini, Nova les, Gilbert Desmet 2 en Honrnbia zich aansloten. Zo en niet anders, hadden de samen zweerders het zich voorgesteld en zij gaven hun machten in het peloton op dracht het tempo te drukken, een taak. waarvan de onderhorigen zich voorbeel dig kweekten. Binnen 10 kilometer was er een gat van ruim drie minuten ont staan- en moest Poulidor zich tanden knarsend neerleggen bij het voor hem bittere feit, dat de bonificaties, de eni ge kans waardoor hij Anquetil maandag uit de gele trui had kunnen ryden, bui ten zijn bereik was gekomen. Boven dien zat nu ook Jan Janssen op rozen, omdat hij slechts aan het wiel van Seis over de eindstreep behoefde te gaan om niet meer dan een punt aan de Belg te verspelen. En zo is het ook gegaan. Bij na tien minuten nadat Jean Stablinsky met enkele lengten voorsprong op Ba- bini de rit op zijn naam schreef finishte Jan Janssen in het zog van Ward Seis als achtste en bleef elf punten voor in het klassement van de groene trui. „Hoe hebben we dat gespeeld?". Janssen grijnsde breed. „Morgen klaren we het ook wel". Schaakspel Al heel vroeg in de ochtend de start was kort na zeven uur was schaakspel begonnen met een slimme openingszet van Raoul Remy, ploeglei der van de equipe van Federico Baha- montes. Zijn troef voor het konings schap in het bergklassement, waaraan een prijs van 5000 nieuwe franken is verbonden, stond slechts zes punten voor op Jimenez en een „dead heat" be hoorde niet de onmogelijkheden als Ji menez op de cotes op de laatste twee da gen de volle winst zou behalen. Daarom stuurde Remy op het moment van de start Novales er op uit om Jime nez op afstand te houden en ook dit spelletje slaagde volkomen. Voordat de nog slaperige Jimenez zich realiseerde wat er gebeurde was Novales al uit het -ezicht verdwenen samen met de Belg erenhouts en zorgden de ploeggenoten van Bahamontes er wel voor dat de gro te concurrent op de vlakke wegen geen ontsnapping meer kon inzetten. De an deren bemoeiden zich niet met deze af faire en daardoor kwam het dat Nova les met een voorsprong van bijna vijf minuten het eerst over de cote kon gaan. De kroon van Bahamontes was weer veilig en nadat Novales in de afdaling eerst de door hem geloste Aerenhouts had laten bijkomen, wachtte hij op de hoofdmacht .waarin Bahamontes hem met een goedkeurend schouderklopje begroette. De „Adelaar van toledo" had vooi zesde maal in elf jaar tijd het bergklas sement gewonnen, een prestatie, voor hem niemand heeft geleverd. Maar nog nooit ook heeft hij zoveel te genstand ondervonden als dit jaar van zijn 8 jaar jongere landgenoot Jimenez, die nu Bahamontes heeft aangekondigd zijn laatste Tour te hebben gereden, m de nabije toekomst de troonopvolger van Bahamontes is. Défilé Buiten de complotten om, die nog enig leven in de brouwerij brachten, werd op de voorlaatste dag liet traditionele défi lé gehouden. Het overgrote deel van de bijzonder vermoeide meute ziet alleen nóg maar uit naar de eindstreep van het Pare des Princes om dan van een ver diende rust te gaan genieten. Het laat ste sprankje strijdlust was zondag op de Puy de Dome by de meesten gedoofr on zij waren maar wat blij, dat er in de rit naar Orleans niet echt behoefde te worden gefietst. Steeds verder raakte de caravaan ach ter op het tijdschema in de eerste 200 kilometer naar de tweede ravitaillerini in Bourges. Daar verbrak Jean Graczy] om begijpelijke redenen de rust. „Popov" zoals zijn bijnaam luidt, woont immers 0 km buiten Bourges en wilde in zijn geboortestreek laten zien dat hij er nog altijd is. Novak, later gevolgd door Joseph Groussard en Pierre Everaert en de scherp door het wielerleven getekende Jean Graczyk reden zo'n goede vi""" kilometer lang voor de hoofdmachl en gaven toen de minuut voorsprong ~irijs. Het enige resultaat was dat het Jjdschema weer iets werd benaderd. Toen kwam de beslissende vlucht van een groepje onder leiding van Stablinsky Ferrer, waarbij zich om onbegrijpe lijke redenen geen van de Televizieren aansloten. Een enigszins redelijke ver klaring hiervoor konden zij na afloop van de rit niet geven. Zij zullen het maar houden op de vermoeidheid, die ook aan de renners van Pellenaars niet onopge merkt is voorbijgegaan. Anquetil ku>aad Het wordt steeds duidelijker, dat An quetil ondanks zijn indrukwekkende erelijst van overwinningen in popula riteit gaat inboeten ten koste van Raymond Poulidor. Langs de route ziet men veelvuldiger de naam van de laatste op spandoeken, eenvoudige kartonnen bordjes en soms ook onbe holpen met krijt op de weg geschre ven, dan die van Anquetil. Het meest tekenend voor de zich wijzigende si tuatie was echter wel de houding van lijk te herkennen aan zijn gele trui, midden in het grote peloton over de eindstreep ging, werd hjj van alle spreekkoren, die zijn naam over de Champ de Mars deden schallen. An quetil was woest. Hij was ternauwer nood bereid, om op het erepodium een nieuwe gele trui te komen aan trekken, maar weigerde pertinent de burgemeester van Orleans en enkele andere hoogwaardigheidsbekleders op de tribune een handje te gaan - ven. Gewillig liet Anquetil zich f graf eren met de beide kinderen van Henry Anglade, maar daarmee was het ook gedaan. De burgemeester van Orleans wachtte tevergeefs. BEGRAFENISMAAL KOST 18 MENSEN HET LEVEN De Griekse politie heeft gisteren een onderzoek ingesteld naar de samen stelling van een begrafenismaal in het dorpje Stylia dat aan 18 mensen het leven heeft gekost. Meer dan 100 mensen lijden aan vergiftigingsver schijnselen. De gasten op de begrafenis van Nicho las Apostopoulos kregen volgens tradi tie papieren zakken met kolyva uitge reikt. Kolyva is een mengsel van ge kookt graan, suiker en kaneel. In plaats van suiker werd een zwavel houdend goedje gebruikt dat veel op suiker lijkt doch in werkelijkheid een giftig bestrijdingsmiddel voor de land bouw is. De openbare aanklager heeft een on derzoek gelast, omdat er onlangs ver schillende mensen met een dergelijk zwavelhoudend verdelgingsmiddel zijn vermoord. De vrouwen uit de familie van de overledene die de kolyva heb ben gemaakt zouden echter per onge luk in plaats van suiker het witte gif tige goedje hebben gebruikt. De gas ten op de begrafenis hebben pas bij hun thuiskomst van de kolyva g< ten. Aangezien zij uit de wijde omtrek kwamen kwam het massale karakter van de vergiftiging pas laat aan het licht. Met behulp van hefschroefvlieg- tuigen werden de slachtoffers naar de dichtstbijzijnde ziekenhuizen vervoerd. De familieleden van de overledene zijn op wonderbaarlijke wijze aan de dood ontsnapt omdat het gebruik voorschrijft dat zij niet van kolyva eten. De uitvaart vond eveneens vol gens de plaatselijke gewoonte 40 dagen na het overlijden plaats. Grote belangstelling voor Vierdaagse van Nijmegen belangstelling voor de internationale vierdaagse van Nijmegen, die in de li ste week van juli wordt gehouden, groter dan verleden jaar. Zondag bij het sluiten van de inschrijving nadden zich 11.997 wandelaars opgegeven, die hun inschrijvingsgeld al hadden betaald. Vorig jaar waren een week voor de mar sen begonnen 11.126 betaalde inschrij vingen binnen. De stijging wordt veroor zaakt door het grotere contingent mili tairen dat deelneemt: 5304 tegen rond 4000 vorig jaar. Het aantal burgers is iets geringer geworden. De verdeling over de verschillende af standen: 55 km: 1526 deelnemers. 50 km: 960 deelnemers. 40 km: S396 deelnemers. 30 km: 915 deelnemers. SOLOVLUCHT VAN ZUID-SLAVIËR De uitslag van de 21ste etappe in de Tour de France, over 311 kilometer van Clermont Ferrand naar Orleans, luidt: 1. Stablinsky (Fr.-Geminiair 9 29.33 met bonificatie 9 28 33: 2. Babini (It--Pezzi) 9.29.34. met bonificatie 9.29.01: 3. Ferrer (Fr -De Muer): 4. Novales (Fr -Bemy): 5. Gilbert Desmet. 12) IBelg -De Kimpe): 6. Honrubqa (Spanje-Pla Sanchis). allen 9 29.34. 7. Seis (Belg -Naeye) 9.39.10; 8. Janssen (Ned.-De Muer): 9. Beheyt (Belg-De Kimpe): 10. Minieri (It -Pezzi): 11. Hoban (G B -Magne): 12. Darrigade (Fr-Remy): 13. Fantinato (It -Pezzi): 14. De Roo (Ned.-Geminiani): 15. Graczyk (Fr-Remy): 16. Gilbert Desmet (1) (Belg-De Kimpe): 17. Sorgeloos (Belg-Naeye); 18. Franchi (It -Pezzi): 19 Gainche (Fr -Magne): 20. Mazacuratli (It.-Pezzi); 21. Kaas: (Ned -Pc-lienaars): 39. De Haan (Ned -Pellenaars): 53. Geldermans (Ned -Geminiani), allen 9 39.10: 72. Zilverberg (Ned-Driessens); 74. Nijdam (Ned-Pellenaars). beiden 9.39.10. HET ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Anquetil (Fr-Geminiani123 05.03; 2. Poulidor (Fr-Magne) op 14 seconden: 3. Bahamontes (Sp-Remy) op 1.33: 4. Anglade (Fr.-De Mueri op 4.21; 5. G Groussard (Fr-De Muerl op 6 49: 6. Foucher Fr.-De Muer) op 7 55: 7. Jimenez (Sp -Langarica) op 8.31: 8. G Desmet (I) 'Belg -De Kimpe) op 10 25: 9. Junkermann (Did-De Kimpe) op 10.49; 10. Adorru It-Pezzi) op 12 41: II Martin (Spanje-Remyop 21.13: 12. Manzaneque (Sp.-Pla Sanchis) op 30.01: 13. Kunde (Did-De Kimpe) »p 39.16; 14 Simpson (G B -Plaud) op 39-46; 15. Galera (Spanje-Langarica) op 39 55; 16. Gabïca (Spanje-Langarica) op 42.03; 17. Duez (Fr -Plaud) op 43.13: 18. Novales (Fr.-Remy) op 4356; 19 Altig (Did.-Geminiani) op 44.03: 20. Pauwels Belg -Remy) op 45 17 24 Janssen (Ned-De Mueri op 58 23: 37 Zilverberg (Ned.-Driessens) ',24 45-21; 33. Haast lNed-Pellenaars) 124-47.44; 39. Geldermar.s (Ned-Geminiani) 124 49 01: 45. De Roo Ned.-Geminiani) 125.02.50: 60 De Haan (N«d.-Pellenaars) 125 25.19: 65 Wouters (Ned -Pellenaars) ',253426. 67. Nijdam INed.-Pellenaars) 125.42 39 PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenkl assement van de rit luidt: 1. Geminiani 28.47.53; 2. Pezzi 28.47.54; 3. De Kimpe; 4 Remy; 5. De Muer. alle zelfde t»jd. Het ploegen klassement luidt nu. 1De Muer 369 1S.43: 2 De Kimpe 309.48.15: 3 Geminiani 36951-41; 4 Remy 370.03.03. 5 Langarica 370.19 49 Janssen (Ned.) 194 punten: Seis (België) 183: 3 Altig (W-Did 145; 4. G. Desmet (1) (België) 142; 5. Poulidor (Frankrijk) 126. PUNTENKLASSEMENT BERGKLASSEMENT Bahamontes (Spanje) 173 punten: 2. Jimenez (Spanje) 167: 3. Poulidor (Frankri)kl 86; 4. Junkermann West-Duitsland) 47; 5. Anglade (Frankrijk) 43. TOUR DE L'AVENIR De uitslag van de 211 km lange rit van Montlucon naar Orleans is: Kudra (Polen) 5.24.47, met bonificatie 524.17; 2 Michelotto (It.) 5.24.47, met boni ficatie 52432: 3. Boltezar (Z.S1.) 524.47; Java (Tsj.-Sl.) 5 24 48; 5. Byers (Lux.-Nw- Zeeland) 5.29.39 6. Diaz (Sp.) z t.; 7. Shea (GB) 5.29 39 8. Chappe (Fr.) z.t.: 9 Koz- lowskï (Polenl z-t.: 10 Sagaxduy (Spanje) 5 29 53: 11. Letemeyer (Fr )-. 12. Swerts (Bel gië): 13 Schejbal (Tsj.-Sl 14. Heeb (Zwit serland): 15 Perkins (GB.); 16. Meert (Bel gië): 17 Gerben Karstens (Ned 18 Sur- minski (Polen): 19 Spruyt (België): 20 Ai- )-. 21. Henny Peters (Ned 24. Bart Zoet (Ned 68. Jan Pieterse (Ned.) ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Garcia (Spanje) 50.29.17: 2. Gimondi (It.) 50 29 26 op 9 seconden; 3. Aimar (Frankrijk) 50.30.06 op 51 sec 4- Spruyt (België) 50 30.55 op 1 38; 5 Tous (Spanje) 50 35 25 op 6 08: 6 Letort (Fr 50 37 24 op 8.07: 7 Gawliczek (Polen) 50 37.58 op 8 41: 8. Diaz (Spanje) 5039.30 op 10.13; 9. Deslisle (Fr.) 50 39 39 op 1022: 10 Zapala (Polen) 50 42 05 op 12 43; 11. Sagarduy (Sp.) 50.42.14 op 13.57; 12. Bc-ker (Polen) 50.44 23 op 15.11: 13. Gerben Karstens (Ned.) 50.44.43 op 1 14. Matinazzo (It.) 50.44.44 op 15.27; 15. Kudra (Polen) 50 46.12 op 16.55; 33 Pieterse (Ned 51.11.07; 39. Peters (Ned.) 51.20 23: 53. Zoet (Ned 51.41 11 PUNTENKLASSEMENT Sagarduy (Spanje) 119 punten; 2 Swerts (België) 100: 3. Gimondi (Italië) 91; 4 Diaz (Spanje) 79. 5. Spruyt (België) 75 punten. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de 12e etappe 1 Polen 16.24.19; 2 Italië 1624.33. 49 punten; Zuid-Slavië z.t,. 63 punten; 4 Tsjecho- Slowakije 16 24 34, 5- ex aequo: Spanje en Frankrijk 16.29.25, 39 punten; 10. Nederland .t„ 62 punten. De coureurs in de Tour de L'ave- nir zijn per slot van rekening toch ook maar gewone mensen. De vol gers begonnen zich juist af te vra gen of zij elkaar in deze ronde dan helemaal geen adempauze zouden gunnen, maar maandag, in de 211 km lange voorlaatste etappe van Montlucon naar Orleans, was het dan eindelijk zo ver. Na elkaar elf dagen lang het leven zuur ge maakt te hebben, hielden de kop stukken zich bij wijze van uitzon dering een keer rustig en konden de mindere goden, die daarvoor interessen hadden, zich naar har telust uitleven. Want een etappe, die in een massaspurt eindigt kent de Ronde van de Toekomst, in te genstelling tot de Tour de France niet. Er zijn altijd wel jonge, eerzuchtige ren ners, die op een kalme dag hun kans schoon menen te zien, en indien hun aanwezigheid in de kopgroep niet sto rend is voor de landen, die hoge posities in de klassementen te verdedigen hebben mogen zij aanvallen zo veel zij willen en wordt er niet op een paar minuten meer of minder gekeken. Scholen uit het hele land doen mee Unicum in Nederland Deze week organiseert de Zeeuwse schooltennisvereiiiging voor de zevende maal een nationaal schooltennistoer- nooi te Vlissingen. Het toernooi duurt drie dagen. Gisteren, vandaag en mor- jen worden er op de Vlissïngse tennis- janen aan de Burgemeester van VVoel- derenlaan voortdurend wedstrijden ge speeld tussen de twintig deelnemende teams uit het hele land. Vorige jaren duurde dit unieke tennisevenement een dergelijk toernooi tussen de scholen uit het hele land wordt behalve in Vlis singen nimmer ergens gehouden steeds een volle week, maar moeilijkhe den niet de huisvesting van de deelne mers hebben de organisatoren dit keer genoopt slechts 20 teams toe te laten en de wedstrijden te beperken tot drie da gen. Sommige deelnemers kamperen bij Je tennisbanen, maar anderen moesten bij particulieren worden ondergebracht. De 20 deelnemende teams komen be halve van Zeeuwse onderwijsinstellingen uit alle delen van ons land, uit Amers foort, Zaandam, Den Haag, Heerlen, Roosendaal en Eindhoven. De ploegen zijn ingedeeld in een groep jongens-A: Amersroorts lyceum, 't Goese lyceum, rijks h.b.s., Wissingen en Zaanlands lyceum, in een groep jongens B: Maer- lant lyceum (Den Haag), Petrus Hon- dius lyceum I en II (Terneuzen), Gro- tius college I en II (Heerlen), Prof. Zee manlyceum (Zierikzee), in een groep jongens-C: De Ruyterschool, (Vlissin- -en), St. Norbertus lyceum (Roosen- Detailhandelsvakschool (Middel- Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond. Woensdagavond is er in de schouwburgzaal van Britannia een feest avond. Dan zal de heer Ch. J. Gillissen Verschage, wethouder van sportaange- legenheden te Vlissingen de prijzen uit reiken. Maandag, op de eerste dag van het toer nooi, won in de groep jongens-A het Amersfoorts lyceum van het Goese lyceum en het Zaanlands lyceum van de rijks h.b.s. Vlissingen. In de groep Pns-B verloor Petrus Hondius lyc< van Grotius College I en het Prof. Zeeman lyceum van Grotius College H. In de groep jongens-C wonnen de detail- handelsvakschool en de De Ruyterschool respectievelijk van het St. Norbertus ly ceum en Petrus Hondius lyceum III. Bij de meisjes kwamen er in de A-groep nog geen wedstrijden tot een definitieve beslissing en zegevierde het St. Cathari- na lyceum uit Eindhoven in de B- groep over de m.m.s. uit Middelburg. burg), Petrus Hondius lyce een groep meisjes-A: Grotius college, Zaanlands lyceum, Petrus Hondius eendrachtig samenwerkten teneinde de voorsprong op de hoofdmacht, die in middels tot iets meer dan twee minuten was genaderd weer op peil te brengen. Dat lukte vrij gemakkelijk, want ook de drie renners, die bij Boltezar gekomen waren, vormden voor de hoog geplaat sten geen bedreiging en zo doende kon men er op deze dag rustig een waar Oost-Europees festijn van maken. Toen Grote dag ceum en in een groep meisjes-B: St. Ca- tharina lyceum (Eindhoven), rijks h.b.s. Vlissingen en m.m.s. Middelburg. De deelnemerslijst bevat enkele beken de namen, zoals Tonny Schuur van het Amersfoorts lyceum, Jos Hermsen van het Prof. Zeemanlyceum, de jeugdkam pioen tennissen van Zeeland. Mieke Ho- gendijk, van het Zaanlands jeugdkampioene van Noord- Diane Thomaes van het Petrus Hondius lyceum, de jeugdkampioene van Zeeland. De wedstrijden worden gespeeld om twee gewonnen sets. Iedere ploeg heeft vier leden en speelt per wedstrijd 6 tijen, te weten 4 enkelspelen en 2 belspelen. De deelnemers zelf treden om beurten als scheidsrechter op. Jan Min- kiewicz uit Vlissingen is de organisator het hele toernooi. Wedstrijdleiders oi-CjUluuc*?a icouju v Oil manen. «""I ~T. Isdes (171 km) de fel spurtende Ku- zijn Willem Reynierse en Cees Klap. Dit dra een premie van 500 franken in de unieke te^isevenement wordt finan- wacht sleepte, kon een verschil van ze-i mogelijk gemaakt door £e gemeen- ven minuten worden opgenomen, maar I de zoals verwacht werden moesten de kop-Maatschappij „De Sche de iopers ln de resterende 40 km iets van hun winst uit handen geven. Op de champ de Mars in Orleans, waar Kudra aantoonde inderdaad de beste sprinter van het kwartet te zijn door in een ulti- me poging in de laatste twintig meter Claudio Michelotto voorbij te gaan, had het peloton ongeveer twee minuten goed gemaakt. De vier overgebleven Nederlanders had- België verloor ln Ziirich de atletiek- den in Orleans spijt dat zij de slag had- interland tegen Zwitserland met 104 te- Belgische atleten verloren van Zwitserland Zo werd het dit maal de grote dag voor Andrej Boltezar, een 23-jarige schrijn werker uit Lubliana. De Zuidslaviër ein digde weliswaar niet als eerste in de eindsprint van een groep van vier moest hij de Pool Jan Kudra en de Italiaan Claudio Michelotto voor laten gaan, maar als enige van het kwartet kon hij er prat opgaan, meer dan 200 km voor het peloton uit te hebben gereden. In tegenstelling tot de drie renners, die later zijn metgezellen zouden worden, kon de blonde Zuidslaviër zijn aanvals lust nog geen vijf kilometer lang into men. Toen reeds werd het hem te be nauwd ln het peloton en sprong hij dar tel weg, de vrijheid tegemoet. De gro te mannen in de groep keken elkaar eens aan. Was dit een grap of wilde die Zuidslaviër werkelijk door gaan? Het laatste bleek het geval en omdat Bolte zar in de rangschikking pas op de veer tigste plaats kwam met een achterstand van. om precies te zijn, 53.51 min. op leider Garcia, mocht hij er van de ande ren voor zichzelf een mooie dag van ma ken. den gemist. Karstens had een geldig e cuus: Mij Laten ze niet meer gaan oi dat ik te goed geklasseerd ben" de ove rige drie konden geen bevredigende ver klaring geven". De Spanjaarden contro leerden de zaak en haalden iedereen te rug, zodat ik dacht, dat zij de drie man nen, die achter Boltezar aangingen ook wel weer zouden pakken", zei Bart Zoet verontschuldigend". Maar morgen zullen wij nog eens wat laten zien". De Spanjaard Garcia, die in het grote peloton over de eindstreep ging behield de gele trui. De Spaanse ploeg behoudt de leiding in het ploegenklassement. Het ziet er niet naar uit, dat er vandaag in de laatste etappe in het ploegenklasse ment nog enige wijziging zal komen. Garcia echter is nog niet zeker van de eindoverwinning. Zijn naaste concur rent. de Italiaan Gimondi is maar negen seconden van hem verwijderd. 105 punten. Beste prestaties waren Uitslagen Maandag is in Vlissingen op de ten nisbanen bij Zwanenburg een schooltennistoernooi begonnen, waaraan scholen uit alle delen van Nederland deelnemen. De tcedstrij- den duren tot xcoensdag. Gezien de grote deelname en de beperkte tijd zijn alle banen voortdurend bezet. De foto geeft een beeld van de be drijvigheid op Zwanenburg. (Foto P.Z.C.) Kerkelijke mutaties NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Haamstede: T. Stehouwer te Woudsend. Aangenomen naar Zee rijp en Westerende: H. van Doorn te Overdinkel. Bedankt voor Blokzijl: J. v. d. Hoek te Ommeren. Voor Oudekerk a/d IJssel: J. van Sliedregt te Baarn. Aangenomen naar Maassluis: E. Kalkman te Waddinxveen. Bedankt voor Oosterwolde (Gld.): R. E. Kuus te Lin- schoten. Toegelaten tot de Evangeliebediening: de heren D. Bouman te Katwijk aan Zee, K. A. Deurlo te Amsterdam-Slotervaart, H. G. v. Duyl te Hilversum, J. C. Eman te Voorburg, G. Stegeman te Oegst- geest, van wie de heren Bouman en van Duyl beroepbaar zijn. GEREFORMEERDE KERK Beroepen te St.-Laurens J. v. d. Haagen te Deventer. Aangenomen naar Amster- dam-Wes'J. Vegh te Boechout (België) die bedankte voor Voorburg. Bedankt voor Groote Gast: C. A. Wiele- maker te Nieuw Loosdrecht. Bedankt voor Wassenaar: C. Klapwijk te Apel doorn. GEREF KERK VRIJGEMAAKT Tweetal te Deventer: Tj. Boersma te Urk en K. B. Holwerda te Zalk. CHR. GEREF. KERK Tweetal te Urk: P. Roos kand. te 's- Gravenhage en G. Bouw, kand. te Nun- speet. Bedankt voor Eindhoven: B. V. Smeden te Amstserdam-Nieuw West. Voor Har- derwqk; J. Kievit te Noordeloos. GEREF. GEMEENTE VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Dr. S. S. Smeding met emeritaat Dr. S. S. Smeding te Rottevalle in Fries land, aan wie met ingang van 1 au- gustus a.s. op achtenzestigjarige leeftijd I emeritaat is verleend, heeft zondag te I Rottevalle zijn ambtsbediening als dienstdoend predikant bij de Algemene Doopsgezinde Sociëteit neergelegd en afscneid genomen van de doopsgezinde gemeente van RottevalleWitveen. Dr. Sibold Sicco Smeding werd op 8 ja- nuari 1896 te Groningen geboren. Hij studeerde aan de zeevaartschool op Vlie- land en voer zes jaar als officier op de Java-China-Japanlijn. Na van 1917 tot 1922 werkzaam te zijn geweest bjj de sterrenwacht te Leiden ging de heer Smeding in 1922 in de journalistiek. Hij was eerst zeven jaar redacteur van de Texelsche Courant, bij de Delftsche Cou rant en van de Zutphensche Courant Daarna was hij ongeveer elf jaar tot 1940 directeur, tevens hoofdredacteur van de voormalige Middelburgsche Cou rant. Tijdens de bezettingsjaren vertoef de de heer Smeding op Goeree, waar hfl werkzaam was in admistratieve func ties, o.a. bij de distributiedienst. Op 10 juli 1944 deed hij intrede als voorganger van de Vrije Gemeente op Goeree en Overflakkee en na de bevrijding enige tijd waarnemend burgemeester van ae gemeente Goedereede te zijn geweest, werd hjj 10 maart 1946 ingeleid tot voor ganger van de doopsgezinde gemeenten van Noordhorn en Grrjpskerk in de pro vincie Groningen, welke naderhand nog met die van Den Horn werd gecombi neerd. Sinds 13 november 1960 dient dr. Smeding de doopsgezinde gemeente van RottevalleWitveen. Dr. Smeding heeft bijzondere belangstel ling voor filosofie, theologie en econo- mie. In 1931 werd hem door de univer siteit van Kansas in de Verenigde Sta ten van Noord-Amerika een eredocto raat in de faculteit van de wijsbegeerte verleend. Dr. Smeding is ridder in de orde van de Eikenkroon van Luxemburg en ridder in de Kroonorde van België. LIKDOORNS verwijderd met WONDEROLIE Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar j liddel, NOXACORN. neemt do pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie. jodium en het pijn stillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1,70 bespaart U veel ellende. Het algemeen ploegenklassement n pes luidt: 1. Spanje 151.09.19: 2. Frankrijk 15124.14; 3. Polen 15133.33. 4. Italië 151.40.59; 5. België 15229.49: 6. Tsjecho-Slowakijo 152 3317: 7 Nederland 1 De 21-jarige elektricien Adolf Herbst, die twee weken na de ramp in de ijzermijn in Lengede werd ge red, is i» Hannover in het huwelijk getreden met de 20-jarige Dagmar Waletzlco. Herbst was bezig met montagewerkzaamheden in de Ma- thildeschacht, toen een waterreser voir in de mijn leegstroomde. Verscheidene mijnwerkers, die met de monteur opgesloten hadden ge zeten, woonden de plechtigheid bij. De Zwitsers hadden ijzers in het vuur met Peter Laeng, die de 400 m liep in 46.6 sec., Von Wartburg met een speer- worp van 74.37 m, Barras zwiepte met de polsstok over 4.60 in en Jost slinger de de kogel naar 60.72 m. Tonny van Ede, de oud-aanvoerder van Sparta zal het komende seizoen definitief voor Hermes D.V.S. spelen. Het contract tussen de Schiedamse club en de 39-jarige voorhoedespeler zal dinsdag worden getekend. Feijen- oord heeft twee spelers van de „pay roll" afgevoerd. Het zijn Rinus Ben- naars, die voor ongeveer f 25.000 werd overgedaan aan D.F.C. en de reservespil Henk Warnas, die voor een niet nader genoemd bedrag door Go Ahead werd overgenomen. Beide spelers hebben nog niet hun goedkeu ring aan deze transacties gehecht. SEIZOEN- Cotton Satin, 90 br., vanaf 1,98 Denim strepen, 90 br. 4,90, NU 2,48 Linnen, 90 br., 5,50, NU Strepen, 140 br., 5,90, NU Effen stofjes, 90 br., 4,50, NU en COUPONS Strijd Drie renners bevestigden de stelling, dat na het uitreiken van de etenszakjes meestal de strijd pas goed ontbrandt. Nog geen rijf kilometer voor Burges lieten de Tsjech Jiri Hava, de Italiaan Claudio Michelotto en de Pool Jan Ku dra op hun beurt het peloton voor wat het was. Kudra was hoofdzakelijk mee gegaan om te verhinderen, dat Italië de derde plaats van Polen in het ploe genklassement zou afsnoepen, hetgeen de Pool echter niet verhinderde actief, aan de jacht op de nog altjjd eenzame Oltezar deel te nemen. Het wekte geen verwondering dat de Zuidslaviër, die inmiddels een solo van meer dan 100 km achter de rug had, al snel capituleerde voor zijn achtervol gers. In Mery les Rois (128 km) werd ae aansluiting een feit. waarna de vier Bij de dienst van OPENBARE WERKEN en VOLKSHUISVESTING is plaats voor een in de technische sector bij de afdeling Bouwtoezicht met als taak de controle op in uitvoering zijnde bouwwerken. Aanstelling naar gelang van leeftijd en ervaring in de rang van opzichter of technisch ambtenaar; salaris volgens gemeentelijke regeling. IZA-regeling, verplaatsingskosten- en studiekostenverordening zijn van toe passing. Sollicitaties te richten aan de directeur van bo vengenoemde dienst, Singel 78 te Dordrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4