Vogelwaarde zal faillissement van N.V. Meyerink aanvragen Spoorwegplan in Goes aan realisering toe BILT POGING OM BEDRIJFSGEBOUWEN NIEUWE BESTEMMING TE GEVEN DE LES VAN VOGELWAARDE PLAN VEERTIG BEJAARDENWONINGEN TE SOUBURG AARDBEIENOOGST VIEL MEE - PRIJS STELDE VELEN TELEUR Franse misdadiger V. uitgeleverd aan Belgische justitie G.S. behandelden beroep over een houten woonkeet Zeeuwse ALMANAK MIDDELBURGSE GYMNASIASTEN OP (STUDIE)REIS Fietsers en tol Haringvlietbrug SLAMAT DJALAN cn PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 JULI 1964 NA URENLANGE BESPREKINGEN De gemeente Vogelwaarde zal het faillissement aanvragen van de N.V. „Westersclielde" textielfabrieken G. H. Meyerink. Dit is het resultaat van langdurige besprekingen, welke vrijwel de gehele maandagmiddag en -avond in het gemeentehuis te Vogelwaarde zijn gehouden naar aanleiding van de enorme financiële moeilijk heden, waarin het textielbedrijf verkeert. e besprekingen in (le middaguren duurden van half drie tot zes uur en gingen tussen het dagelijks bestuur van de financieel zo zwaar getroffen gemeente Vogelwaarde en de alge meen directeur van de N.V., de lieer J. Persch. Daarbij waren voorts aan wezig drs. G. J. Baarspul van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland en de juridische advi seurs voor de gemeente mr. A. J. van de Weel en mr. II. Bruin, beiden uit Middelburg. Maandagavond werd in een twee uur durende en besloten vergadering vergadering verslag over deze sprekingen uitgebracht aan de meenteraad van Vogelwaarde. Ook daarbij waren de twee adviseurs en de E.T.I.-vertegenwoordiger aanwe- J zie- Daarbij is gebleken, dat de mogelijk-j lieid, dat de N.V. nog surséance van betaling aanvraagt als uitgesloten moet worden beschouwd, „wil men| de belangen van alle crediteuren op de juiste en wettige wijze behartigen, dan zullen de gedachten moeten uit gaan naar een faillissement', aldus het advies van de rechtskundigen aan de gemeenteraad. Zodra een cu rator zal zijn benoemd, zal deze met de benodigde bevoegdheden worden toegerust om na te gaan welke oor zaken tot het debacle van het bedrijf hebben geleid. zo werd ons na afloop van de bespre kingen meegedeeld", dat niet een op lossing van de moeilijkheden wordt gezocht in het treffen van enige on derhandse regeling, waarbij geen ze kerheid bestaat, dat met de belangen van alle crediteuren rekening wordt gehouden. Het aanvragen van faillissement werd als de enig juiste wijze van hande len beschouwd". In dat geval", zc werd overwogen, „is de weg niet af gesloten om met medewerking van de curator te geraken tot een nieu we bestemming van de bedrijfsge bouwen die voor de gemeente Vogel waarde in sociaal-economisch op zicht tot de meest gewenste weg zou behoren. Na wij ter plaatse nog vernamen is de 60 meisjes uit het confectie-atelier van het bedrijf nog geen ontslag aan gezegd. Anderen verwachten, dat daarover vandaag dinsdag een beslissing zal worden genomen. In elk geval gaan zij maandag a.s. met vakantie, zoals reeds lang tevoren was vastgesteld. Gelden Het faillissement van de N.V. Meyerink in Winterswijk en Vogel waarde levert alle aanleiding tot een algemene nabeschouwing. Daarbij gaat het overigens niet om de juistheid van de adviezen van het E.T.I. en de financiële afdeling van de provinciale griffie. Het is genoegzaam gebleken, dat die niet in het geding is, omdat er geen sprake is geweest van gebeurlijkheden die te voorzien waren. Wat wel belang rijk lijkt, is de vaststelling dat de in te winnen informaties zoveel mogelijk ge controleerd worden door contra-infor maties, al had dit in het voorliggende geval evenmin geholpen. Dan is er cn dat is in dit geval niet gebeurd de noodzaak de besteding van het kre diet door de betrokken gemeente te doen nagaan. Dit kan op eenvoudige wijze door het doen indienen van de rekenin gen van de aangeschafte kapitaalgoede ren tot de grens van het krediet bij de gemeente. Op die manier voorkomt men de mogelijkheid van schynaankopen. Daarnaast zal de kredietgevende bank in dit geval Vogelwaarde was dat de Rotterdamsche Bank ook in betrouw bare gevallen voortdurend de bestedin gen en de rentabiliteit moeten nagaan. Dit laatste had overigens Vogelwaarde niets opgeleverd, omdat het bedrijf daar in 1963 nog winst had gemaakt, Con trole bij het moederbedrijf in Winters wijk had al in 1961 zekere zaken aan het licht kunnen brengen. Maar nog maals: dit laatste was geen Zeeuwse aangelegenheid. Een dergelijke benadering lijkt op de kansberekening bij het Deltaplan de kans dat het misloopt wordt terugge bracht op 1 op 1000 tot 1 op laten wij zeggen 3000. Wij weten echter uit er varing dat dit mislopen zich ook mor gen kan voordoen. Risico's uitsluiten kan men alleen door niets te ondernemen. Er is al gesteld dat een kleine gemeen te zich met een dergelijke zaak niet dient in te laten. Wie dit betoogt moet echter beseffen, dat hij discrimi neert. Er is een gemeenschapsstrop van 1,8 miljoen (plus wat de bank en het Shellpensioenfonds verliezen, want ook dat is een nationaal-economisch verlies), j Ook wanneer b.v. Rotterdam een derge lijke stap onderneemt, verkleint dat de tegenvaller niet. Het feit dat een grote stad het verlies gemakkelijk wegwerkt maakt in dit opzicht géén verschil. Wij zijn er aan gewend geraakt, dat de pu blieke opinie denkt dat een winst van zeg drie miljoen in Rotterdam nationaal meer betekent dan hetzelfde bedrag voor b.v. Sint-Annaland. Het gaat er bij redeneringen als de genoemde op lyken dat stroppen van 1,8 miljoen in een grote stad minder erg zijn dan in Vogelwaar de. Dit moet ten stelligste worden be streden. Het is dan ook te hopen, dat binnenlandse zaken niet onbillijk han delt door Vogelwaarde onredelijke voor waarden op te leggen. Een standpunt als hiervoor uiteengezet zou er op neer komen, dat men de dor pen alle kans ontneemt voor uitbreiding van de werkgelegenheid. Wij hebben nog nergens de stelling officieel verdedigd gezien, dat het platteland maar aan zijn lot moet worden overgelaten. Het zou trouwens betekenen, dat alle „maat schappelijk kapitaal" er een eind moet worden afgeschreven: het kerkelijk le ven, de scholen, de sportvelden enz. Na tuurlijk is dit geen pleidooi om nu maar overal met overheidsgeld fabrieken te openen. Het gaat om de kans, dat ook het platteland voor een vestiging wel eens uitverkoren kan zijn. Waarom zou een kleine gemeente dan niet en een grote gemeente wel mogen helpen Een ander aspect, dat in deze zaak naar voren is gebracht is, dat het gebeurde in Vogelwaarde leidt tot de conclusie, dat ook hier blijkt dat sa menvoeging van gemeenten aanbeveling verdient, omdat dan de draagkracht gro-A T-tir-i-r-in-ri on va? en ex^a wa* hogere ter le. Een onjuiste redenering. Hiervoor ACLnuOO. ffl Dmnen- en notenngeu kregen. OoK tie komende, is al beklemtoond, dat die draagkracht niet in het geding mag zijn. Het gaat om de soliditeit van het bedrijf. Gemeen telijke samenvoeging kan dan beter in dit verband niet worden aangesneden. Als dat zo was, zou de raad van Vogel waarde dankbaar moeten zijn, omdat geen gemeente zo'n faillietblok aan het been zou willen opslokken. Bij alle ab surde conclusies over deze affaire-Vo gelwaarde mag deze niet ontbreken. Voorts wat er is gebeurd met de gel den. die de N.V. van de gemeente Vo gelwaarde onder hypothecair ver band heeft ontvangen. „Het ligt in de lijn van een overheidslichaam", EERSTE PEREN IN GOES GEVEILD De heer C. Baarends te Goes voerde maandag in de V.V.Z.B. te Goes de eerste peren van de oogst 1964 aan, van het ras Westfries. Dit is een zeer vroegrijpend peertje, dat overigens weinig in de boomgaarden voorkomt. Koper werd de heer C. Snoep te Goes voor 41-53 cent per kg. „Schepen in de nacht" radio-uitzending vanuil Vlissingen „Schepen in do nacht" is het the ma van een zomeravondzang- dienst. in do hervormde Johan- neskerk te Vlissingen, die de N.C.R.V. morgen, woensdagavond direct over de raxlio uitzendt. De dienst is de enige uitzending van uit Zeeland in een serie zomer avondsluitingen in juli en augus tus, die niet vanuit de studio wor den gegeven, maar vanuit een aantal vakantieplaatsen in ons land. De kerkdienst in Vlissingen wordt belegd door wijkkerkeraad IH van de Vlissingse hervormde gemeente en is in het bijzonder bestemd voor de toeristen. De uitzending begint na de nieuwsberichten van half elf en duurt tot elf uur. De Wereldomroep zal via een band opname een deel van de kerk dienst op een later tijdstip uit zenden als dagsluiting. Tussen tien en half elf zullen de aanwezigen de liederen, die wor den gezongen, instuderen. Dat zijn psalm 33, vers 1, 3 en 8, psalm 95 vers 1 en 2 in de nieuwe berijming en gezang 203. Ds. A. Th. Rothfusz zal de medi tatie verzorgen. Medewerking ver lenen de organist Jan Hekhuis en de trompetist Paul van Belzen. De N.C.R.V.-radio bewandelt met deze serie uitzendingen nieuwe wegen, zoals ook nieuwe ideeën voor de avondsluitingen over de televisie worden toegepast in de serie „Morgen is het zondag". De N.C.R.V. overweegt, wanneer het tweede t.v.-net in oktober vol waardig functioneert, de dagslui tingen op een andere wijze in het programma te passen. Men zoekt niervoor naar een nieuwe vorm. De mogelijkheid is niet uitgeslo ten, dat het geestelijk woord voor het weekeinde dan middenin het zaterdagavondprogramma wordt ingepast, (Advertentie) Eerste prijs op solistenconcours De 14-jarige Arlet Herweg uit Axel heeft zondag op het solistenconcours van de Nederlandse accordeonassocia tie in Bergen op Zoom een eerste prijs behaald in de eerste afdeling. De jury kende haar 81 punten toe voor een verplicht werk „Berceuse" en vooi een vrij nummer „Oost-Aziëexpress". Bovendien kreeg Arlet een extra be ker, omdat zij van alle deelnemers, die afkomstig waren uit de provincies Zeeland en Noord-Brabant, het hoog ste aantal punten haalde. Terneuzens meisje haalde eerste prijs op accordeonconcours Marleen Kouwijzer, 14 jaar, uit Ter- neuzen, heeft op het in Bergen op Zoom gehouden solistenaccordeoncon- cours voor het district Zeeland een eerste prijs behaald in de tweede af deling. Zij kreeg in totaal 80 punten voor het verplichte werk „Roulette" en het vrije nummer „Village au vert". De 17-jarige Nel Maas, even eens uit Terneuzen, behaalde in de vierde afdeling een tweede prijs door 75li punt te verwerven met het ver plichte werk „Sounds of jazz" en het vrije werkje „Les Pattineurs". Drie interessante conferenties op „Hedenesse" De kern van het zomerprogramma van het vormingscentrum „Hedenes se" wordt gevormd door drie jonge- renzomerkampen. Van 25 juli tot 3 augustus houdt men een zomerkamp onder de titel „Ontmoeting met Indo nesië". Zowel een Indonesiër als een Nederlander zullen de deelnemers over dit land vertellen. Voorts zullen er films en dia's worden vertoond en gaat men mensen interviewen. Ook aan spel en sport en dans zal gedu rende deze week uitvoerig aandacht worden besteed. Van 8 tot 14 augustus zal men op „He denesse" een Belgisch-Nederlandse ontmoetingsweek houden. Hieraan kunnen zowel Nederlandse als Belgi sche jongeren deelnemen. Tijdens de ze week zullen er inleidingen gehou den worden over het streven van de Vlaamse beweging, onze positie in de E.E.G. en de religieuze eenheid en verscheidenheid in de Nederlanden. Voorts zullen de deelnemers excur sies maken naar Terneuzen, Gent en de kanaalwerken en naar enige ob jecten in het Deltagebied. Deze ont moetingsweek wordt georganiseerd in samenwerking met de Belgische stich ting Lodewijk de Raet. Van 15 tot 22 augustus ten slotte kunnen jongeren deelnemen aan een conferentie over „Film en Jeugd". Aan de hand van een groot aantal films zal men vele facetten van dit medium benaderen. Men zal ook zelf enige filmpjes ma ken. De filmtechnische leiding berust bij de heer C. L. van der Groep, le raar aan het filminstituut te Amster dam. In Zeeland: Aanbod in binnen- en De gemeenteraad van Souburg krijgt vrijdagmiddag een plan aan geboden voor de bouw van 40 be- jaar denwoning en aan het Oranje plein. De woningen, die zullen wor den gebouwd in twee woonlagen, krijgen centrale voorzieningenzo als verwarming en keuken. Het plan is ontworpen door architect J. Jobse uit Vlissingen. Deze tekening toont een gedeelte (een derde deelvan het project. (Foto P.Z.C.) Slot van pagina 1 Rol van spoorlijn Burgemeester Huber is van me ning, dat de spoorlijn een essentiële rol is toebedacht in de toekomstige ontwikkeling van Goes. In dit op zicht verwijst hij naar hetgeen ir. Snijders, directeur havenwerken Amsterdam, onlangs over de toe komstige ontwikkeling en de mo gelijkheden daartoe heeft gezegd in een vergadering van de raad. Goe de wegverbindingen, de havenin dustriespoorlijn en het (verbeterd) kanaal zullen in de toekomst de pij lers zijn, waarop de verdere indus triële ontwikkeling van Goes wordt gegrondvest. Het spoorwegplan is thans bijna aan uitvoering toe; de kwestie van de aanleg van rondwegen maakt nog een punt van bespreking uit. Met rijkswaterstaat is overleg gaande over de aansluiting van de westelijke rondweg op de rijksweg. Zal deze aansluiting ter plaatse een wegverdubbeling moeten wor den en zullen de kosten voor reke ning komen van de gemeente Goes? Het zijn vragen, waarop op dit mo ment het antwoord nog niet is ge- geven. Het kan voor Goes een schadepost worden van 1 tot l1, miljoen gulden. Kanaal De Nederlandse justitie heeft de Franse misdadiger Georges J. J. V. (33) uitge leverd aan de Belgische justitie, die hem in de gevangenis van Brugge heeft in gesloten. V. was op 6 januari door de politie in Cadzand gearresteerd, nadat hy was ontsnapt uit de gevangenis van Boulogne sur Mer. In de tijd, dat hy in de buurt van Cadzand rondzwierf had hij diverse inbraken gepleegd om aan aan een woning kan worden voldaan, i eten en drinken te komen. De arrondis- is er voigens mr Adriaanse zeker be- sementsrechtbank a Mdddbui-g ver- hoe(,e aJ„ m ,ijdelijke w00nruim,e. maanden gevangenisstraf met aftrek. V. de aanvrager aannemelijk moest op het moment van zijn ontsnap- Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben gistermorgen onder leiding var gedeputeerde J. M. A. C. van Dongen tijdens een openbare zitting in het ge bouw van de provinciale griffie te Middelburg een beroep behandeld, dat de hoofdingenieur-directeur van de di rectie Zeeland van volkshuisvesting bouwnijverheid had ingesteld tegen een besluit van b. en w. van Wester- schouwen. Het betrof hier de toepas sing van de woningwet en van het ke- tenbesluit 1942, waarbij vergunning werd verleend aan de heer J. Vries-' sendorp van Renesse te Eede voor het bouwen van een houten noodwoning de Scholderlaan, die zou dienen als tijdelijke woning voor de heer J. Janse. hoofdingenieur-directeur van volkshuisvesting en bouwnijverheid had de vergunning voor de bouw deze houten noodwoning geweigerd omdat niet voldaan was aan de eisen van het ketenbesluit, zo lichtte de heer A. J. Stommen namens de directie Zeeland gisteren toe. De directie Zee land is er daarbij van uitgegaan, dat de heer Janse elders een woning kan bouwen. Bovendien meende volkshuis vesting en bouwnijverheid er in dit geval van te moeten uitgaan, dat de tijd om vergunningen te verlenen voor woonketen voorbij is. Mr. F. W. Adriaanse, die het woord voerde namens de heren Vriessendorp van Renesse en Janse, wees er dé ge deputeerden op, dat volgens de bepa lingen van het uitbreidingsplan en het Streekplan Schouwen-Duiveland niet voorzien kan worden in een definitieve woning voor de heer Janse bij fruit- teeltbedrijf van zijn vader, waarop hij de zaken behartigt. Terwijl, zo verze kerde mr. Adriaanse, de woning vlak bij liet bedrijf moet staan, Nu niet aan een permanente behoefte ping nog drie jaar uitzitten in de gevan genis van Boulogne sur Mer. OUDERDAG C.O.A.K. De C.O.A.K. te Middelburg zal (din„dag) voor het eerst een ouderdag houden. Nadat de ouders door de com mandant van de school zijn ontvangen en de troepen geïnspecteerd zijn zal er om 12 uur op ae Markt een défilé ge houden woraen. Daartoe hebben de C.OA.K.-troepen gistermiddag een oe feningsparade gehouden. EXAMENS De heer C. J. B. Boender te Middelburg te Rotterdam. Aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen is de heer B. B. Luuring te Cad zand geslaagd voor het propaedeutisch Kwalijk Gisteren was dit hoekje gewijd aan een groot minnaar van deze tijd, het fenomeen J.K., wiens ini tialen nogal overvloedig voorko men op een bank in het Middel burgse stadpark Toorenvliedt. Zijn veroveringsdrang komt tot uiting in de wisseling der verge zellende initialen: J.K. met A.S., J.K. het R. de H. enzovoort. En wij vroegen ons bewegen af, wat J.K. bewoog al zijn liefdes slordig geteld kwamen we al tot tien hartjes - - naar datzelfde bankje te slepen. Dit mysterie ts niet opgelost. Wel was er gistermorgen al vrij vroeg telefoon. Een meisjesstem, die aanvallig vroeg: „Wie zegt eigenlijk, dat J.K. een jongen isf" „Oh", zeiden icij, „oh" en na een traag herstel: .fleemt U ons niet kwalijk." flelemaal niet" zei ze lief. Nu staan er elf hartjes in het bankje. I week zullen er nog flinke buitenland was groot ££*35 ,1de pluk van zure morellen, waarvan dit De aardberencampagne is in Zeeland 3ej_20en een Zeer goede oogst verwacht weer ten einde. De afgelopen week kre-mag worcjeni mede ook doordat er de gen de veilingen nog slechts geringe iaatgte jaren een flinke uitbreiding van hoeveelheden te verwerken. Het restant- het areaal heeft plaatsgehad. aanbod bestond in hoofdzaak uit met dop geplukte Red Gauntlet die tegen oplopende prijzen vlot werden afgeno men voor binnenlandse en Westduitse rekening. Over liet algemeen is de aard beienoogst dit seizoen niet tegengeval len. Het gunstige weer werkte een vlotte pluk in de hand en rotte vruchten heeft men dit jaar weinig gehad. In tegenstelling hiermee heeft de prijs velen teleurgesteld. Vooral voor de industrieaardbeien werden tijdens de topaanvoeren pryzen gemaakt die in jaren niet zo laag zijn geweest. De reden hiervan kan gezocht wor den in het grote aanbod zowel eigen land als daarbuiten. Voor de met dop geplukte aardbeien Ter versterking van de rijkspolitie te Geef uw lievelingsvogel het teste: IjluiS verpakte vogelvoedersl gemaakt en de raadsman meende dan ook, dat b. en w. terecht deze vergun ning verleend hebben. Dat was ook de mening van wethouder L. v. d. Kloos ter, zo verklaarde hij gisteren na mens b. en w.; er is regelmatig ge probeerd om een oplossing voor een definitieve woning te vinden, tever geefs echter, zodat b. en w. het geen bezwaar vonden om de mensen met deze keet te helpen. Toenemend aanbod mag ook verwacht worden van dubbele prinsessenbonen, waarvoor de handel de afgelopen week goede belangstelling toonde voor afzet van directe consumptie. Het aanbod prinsessenbonen zal dit jaar zeker niet de omvang van de laatste jaren berei ken omdat er vooral in Zeeland dit voor jaar aanmerkelijk minder bonen zijn uitgezaaid. Detachering politie te paard te Cadzand lagen de prijzen wat beter. Met het af nemen van het aanbod steeg de vraag naar dit produkt met als gevolg, dat er flinke pryzen werden betaald. Voor verse consumptie is het binnenland weer een goede afnemer geweest maar er zijn vanuit Zeeland dit jaar ook flinke partijen verladen voor Westduitse rekening. Hoewel de goede oogst zeker compenserend heeft gewerkt, zal de aardbeienoogst 1964 de telers zeker geen grote overschotten hebben gegeven omdat ook steeds stijgende kosten in deze sector duidelijk voelbaar zijn en vooral de industrieprodukten het met lage prijzen moesten stellen. Frambozen Cadzand Retranchement is evenals rijkspolitie te paard ter sterkte van 3 man en 1 man van de onbereden politie naar Zeeuwsch-Vlaanderen gekomen. De rijkspolitie te paard doet tevens dienst op het strand van de gemeente Nieuwvliet. Deze detachering heeft plaats gedurende de maanden juli en augustus tijdens het badseizoen. Van frambozen hadden er de afgelopen week nog grote aanvoeren plaats, even als ook van rode bessen. Bij de fram bozen is men echter over de grote druk te heen. Verwacht wordt dat de aanvoeren geleidelijk aan zullen afne men. Op het laatst van de week trad het weer enigszins als spelbreker op, zodat de pluk meer gericht was op de levering in tubs. De prijzen van fram bozen konden in de voorbijgaande week weer wat aantrekken, zodat deze teelt dit jaar als goed rendabel beschouwd mag worden. Rode bessen hadden een onveranderd prijspeil met uitzondering Zei fiets en brommer 's nachts binnen! De rijkspolitie te Axel heeft er de aandacht op gevestigd, dat na zons ondergang geen rijwielen en bromfiet sen in de straten mogen staan. Diti verbod geldt evenzeer als de rijwie- len en bromfietsen op slot zijn. In- dien deze vervoermiddelen toch wor- den aangetroffen, worden zij overge-h bracht naar de politiekazerne. Na het voldoen van de boete kunnen zy wor den opgehaald. Hoe komen de fietsers over de brug over het Haringvliet? Vol- Sens de toltarieven van de N.V. rugverbinding Haringvliet, die nog moeten worden goedgekeurd, voor één gulden, zoals alle be stuurders "van voertuigen op een, twee, of drie wielen. Kan ook worden overwogen fietsers vry te stellen van tolgeld? Het Tweede Kamerlid mejuffrouw mr. A. P. Schilthuis (p.v.d.a.) vraagt dit de minister van verkeer en water staat. Ze vraagt ook of hy bereid is zijn goedkeuring te onthouden aan een toltarief, dat voor bepaal de categorieën bruggebruikers een niet te verwaarlozen verho ging in de kosten meebrengt. Er moet volgens het Tweede Ka merlid een redelijke verhouding bestaan tussen omvang en ge wicht van dc voertuigen en de te heffen tolgelden. Voorts infor meert zy of de tolgelden niet te zeer mogen afwijken van de hui dige veertarieven. Op het veer Hellevoetsluis-Middelharnis moet voor een fiets veertig en voor een brommer 55 cent worden betaald; het tolgeld voor de brug zal 1 zijn, als de minister dit tarief goedkeurt. Middelburg-Napels v.v. in negenentwintig dagen Uitgewuifd door ouder», familieleden, vrienden en bekenden vertrok gister- middag een touringcar van de auto- maatscluippij Zeeland N.V. vanaf de Markt te Middelburg. „Aan boord" van de bus: 35 leerlingen van het gymna- jsium uit dc Zeeuwse hoofdstad. Zij be gonnen maandag aan een reis, die bij i elkaar 29 dagen zal duren. Middelburg Napels v.v." stond er te lezen op de spandoeken, waarmee de autobus was i opgesierd en dit maakte voor de buiten staanders meteen duidelijk waarheen I de trip zou leiden. De reis van het gym- i nasium is na dc „uitstapjes van 1958, 1961 en 1963 een vast programmapunt i' geworden. Niet alleen uit het oogpunt j van ontspanning wordt deze trip mee- J gemaakt door leerlingen van de vijfde en jzesde klas. Ook voor het verrijken van de kennis wordt de reis van groot be lang geacht. Het gezelschap reist per trein. De bus bracht de deelnemers en hun begelei ders gisteren tot Arnhem, waar ze over stapten. De trip bestaat uit een bezoek aan Florence drie dagen Rome dertien dagen Napels vijf da gen Venetië vier dagen en Ravenna - twee dagen. Er zullen bij het „aan- oen" van aeze steden bezoeken worden lebracht aan monumenten van archeo- jgische waarde en kunsthistorisch be lang. De reis, die door de deelnemende leerlingen wordt gezien als een bekro ning van de gymnasiale „loopbaan" en tevens als het loon voor zoveel jaar zwoegen wordt meegemaakt door ree- ii t«r Kien echtgenote, ilman reisleider de oud-leerlingen, en de heer Stol. In jeugdherbergen eb studentenhuizen zal worden overnacht. Bij de foto: omstreeks drie uur vertrok de volle bus met opgewekte jongelui vanaf de Markt in Middelburg. De deel nemers aan de Italiëreis werden uitbun dig uitgewuifd. Geef uw lievclingsvogel Iiefe beste: OluiS verpakte vogelvoedersl Wat betreft het kanaal en de sluis aan het Goese Sas moeten er vol-1 gens mr. Huber maatregelen wor-1 den genomen en liefst zo spoedig I mogelijk. Een en ander kan ge paard gaan met de aanleg van I nieuwe industrieterreinen, waar- I aan Goes dringend behoefte heeft. Dat is ook noodzakelijk, omdat de I spoorlijn niet is afgestemd op een j industrieterrein van 25 ha, maar op een veel groter gebied. „Als de bij- drage van de A.K.F. voor de spoor lijn er af is, resteert er voor de ge- l meente minimaal een jaarlijkse last van f 25.000. Uitbreiding van de industrieterreinen kan de lijn I rendabel maken, aldus burgemees- j ter Huber. Dat het kanaal nu toegankelijk voor schepen van 600 I ton maximaal breder en dieper moet worden is eveneens een essen- tiële voorwaarde om het industrie terrein tot ontwikkeling te brengen, i gezien de huidige ontwikkeling in de binnenvaart en de tendens van vergroting van het distributie apparaat, dat in de centrumge- I meente Goes sterk is vertegen- i woordigd. Met een spoorlijn en goede weg- en waterverbindingen, met onze gun stige ligging zullen we altijd aan- i trekkelijk zijn voor industrievesti- ging, is de stellige overtuiging van burgemeester Huber. „Met of zon- i der kernfaciliteiten", zo vervolgde hij", Goes redt zich wel." Wel gaf mr. Huber toe, dat het verlies van I de kernstatus betekent, dat de ge meente financieel wat achter raakt. Maar gezien het feit, dat het nieu- I we stimuleringsbeleid voor Goes voorlopig mogelijkheden blijft in- I houden, was hij van mening, dat men dit verlies toch vooral niet moet dramatiseren. Overigens zag hij in één opzicht een bepaalde verschuiving in de toekomst. Nu Goes tussen twee kernen ligt Bergen op Zoom en het Zuid-Sloe zullen deze beide kernen aan de arbeidsmarkt op de Bevelanden gaan „trekken". Een arbeidsmarkt, die tot nu toe vrij wel alleen was gericht op Goes. Maar daar tegenover stelde hij de gunstige ligging van Goes, die toch voor vele bedrijven altijd wel ge wicht in de schaal zal leggen. „Mis schien zullen we in een wat moeilij ker concurrentiepositie worden ge drongen, maar met onze ligging in het centrum van de provincie, met spoorweg-, weg- en waterverbin dingen blijven we, zoals ik het zie, in de running voor industrievesti ging", betoogde mr. Huber. O CD :s> ro Ie* cji VERWIJDERT SPOORLOOS EN PIJNLOOS EELT, LIKDOORNS ENZ. HET WEER IN EUROPA Londen, licht bewolkt Luxemburg, zwaar bewolkt Parijs, half bewolkt Nice, licht bewolkt München. onbewolkt Locarno, half bewolkt Innsbruck, half bewolkt Mallorca. onbewolkt Lissabon, half bewolkt 23 gr. C. 21 gr. C. 28 gr. C. 25 gr. C. 2(1 gr. C. 27 gr. C. 29 gr. C. VERWACHT. WEER IETS WARMER. Zonnige perioden en droog weer, be houdens in de middag een enkele ver spreid voorkomende regen- of on weersbui. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen oost en zuid. Warm en enigszins drukkend weer. STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Een hogedrukgebied, dat boven Zuid- Scandinavië tot ontwikkeling komt, roept de oceaandepressies reeds bij Ier land een halt toe. Vandaag overwegend zonnig en goed strandweer. Matige wind tussen oost en zuid. In de middag 22 a 23 graden. Zeewater 17 graden. Vooruit zichten: een periode met stabieler en zo mers strandsveer ïykt de komende dagen waarschijnlijk. ZON EN MAAN uli Zon op 04.36 onder 20.55 Maan op 11.51 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2