Kantongerecht niet de juiste plaats om te protesteren tegen ventverbod Goes denkt aan bouw gymzaal in plan West AGENDA 1 ZUID-BEVELAND OVEZANDE WIL DEELNEMEN AAN SERIEB0UW GYMNASTIEKZALEN Begin reeds in oktober REEDS 20 GOEDKOPE WONINGEN IN 'S-HEER-ARENDSKERKE Zaterdagavond grote taptoe in Souburg Goese verkeersbrigadiertjes zwaaiden na jaar dienen af MARKTBERICHTEN VRIJDAG 10 JULI 1964 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZITTING IN MIDDELBURG Te snel rijden zwaar gestraft De venter C. C. uit Middelburg wist heus wel, dat venten zonder vergunning verboden is. Wat hy niet wistwas, dat het kantongerecht niet de juiste plaats is om te protesteren tegen het beleid van burgemeester en wethouders van Middelburg. Woensdagmorgen stond C. voor kantonrechter mr. P. Moolenburgh in Middelburg terecht, omdat hy op 29 mei op het Molenwater souvenirs had verkocht. Van 1 mei tot 1 oktober is het de heer C. verboden en met hem alle straatventers zijn waren te koop aan le bieden in bepaalde gedeelten van Middelburg. C. vond het bijzonder on rechtvaardig, dat men met een derge lijke maatregel de straathandelaren van hun brood beroofde. Mr. J. L. Andreae eiste tegen C. een boete van f 10,subs. 2 dagen hechte nis. Mr. Moolenburgh maakte er f 6, subs. 1 dag van met de waarschuwing, dat het de volgende maal hoger zal zijn. Voorts raadde hij de verdachte aan een onderhoud met de burgemeester van Middelburg aan te vragen om deze kwestie eens te bespreken. Woensdag kwamen er twee Vlissingse jongelui voor het hekje, die met hun bromfietsen op 16 juni in de Badhuis straat in Vlissingen ongeveer 40 krlo- meter per uur hadden gereden. Dit wa ren E. de J. en P. G. C. van den H. Mr. J. L. Andreae betoogde, dat in der gelijke gevallen strenge straffen dienen te worden gegeven. Hij eiste voor beide gevallen f 25,— subs. 5 dagen. Mr. Moo lenburgh maakte er bij De J. f20 subs. 4 dagen van en vonniste brj Van den H. conform. De jeugdige A. B. B. uit Vlissingen was op de rijksweg bij Souburg door een stopteken van een politieagent gereden. Dit kostte hem f 15,— of drie dagen hechtenis. De officier had hetzelfde ge- eist. drcao eiste hiervoor f 30,subs. 1 dag Omdat het ongeluk gebeurde op een bij zonder onoverzichtelijke plaats maakte de kantonrechter er f 20,subs. 4 da gen van. De bejaarde A. de B. uit Oostkapelle had op 28 april op de splitsing Loodkol- seweg-Baayenhovenseweg te Grflpsker- ke geen voorrang verleend aan de auto bestuurd door B. G. uit Domburg, die op een voorrangsweg reed. De B. was de voorrangsweg opgereden toen G. reeds te dichtbij was om een botsing te ver mijden. Zowel de officier als de kanton rechter raadden De B. aan ernstig in overweging te nemen of hij nog wel ver der in een auto aan het verkeer zou deelnemen. De eis tegen verdachte luid de f 60,subs. 12 dagen. Mr. Moolen burgh nam in overweging, dat het zicht wegens een hevige regenbui slecht was en maakte er f 40,subs. 8 dagen van. De uit op de fiets linksaf de Seisweg wilde inslaan geen richting aangegeven en was daardoor de oorzaak van een aanrijding met een personenauto. Dit kostte hem twee boetes: f 5,subs. 1 dag, omdat hij de doorgang niet had vrijgelaten en f 15,subs. 3 da gen wegens het geen richting aange ven. Mr. Andreae had hetzelfde ge- eist. Voor G. golden dezelfde waar schuwingen als voor De B. In ver band met zijn hoge leeftijd. L. de G. uit Goes hoorde een boete tegen zich eisen van f 20,subs. 4 dagen, om dat hij op 16 juni op de Blauwedijk in Middelburg de maximum snelheid had overschreden. Ook dit vonnis was con form de els. De G. ging hiermee niet ak koord en tekende hoger beroep aan. Hij was. aldus verdachte, wel gedwongen geweest harder te rijden dan de maxi mum snelheid, omdat de auto, die hij op dat moment passeerde, plotseling harder ging rijden en hem daardoor be lette weer naar zijn eigen weghelft te rug te keren. Ondanks vele waarschuwingen bleef de Middelburger H. R. steeds zijn auto parkeren voor zijn woning, hoe wel ter plaatse een wachtverbod geldt. Op 20 mei vond de Middel burgse hoofdagent VV. R. het welle tjes en maakte proces verbaal op. R., die niet ter zitting was versche nen, liad zich op overmacht beroe pen, omdat hij van mening is, dat hij in verband met zijn artsenpraktijk op ieder moment van de dag zyn auto bij de hand moet hebben. Maar omdat R. zijn auto ook een keer een hele zondag voor de deur had laten staan, terwijl hij geen dienst had, ging dit argument niet helemaal op. Mr. Andreae meende, dat R. van een grote onwil blijk had gegeven en eiste f25,subs. 5 dagen. Mr. Moolenburgh vond, dat men wel enige clementie mocht hebben met de heer R. in verband met zijn beroep. Hij maakte er f15, Onwil Drie tegelijk De jeugdige J. J. X. uit Vlissingen had op 22 april op de Prins Hendrikweg te Vlissingen drie overtredingen begaan: zonder rijbewys op een motorfiets gere den, een open knalpot gebruikt en op de linkerweghelft gereden. N. maakte te gen de eerstgenoemde tenlastelegging bezwaar, omdat hij dacht, dat het voer tuig, waarop hy reed een bromfiets was. Do officier vond het vreemd, dat een jongen van negentien jaar niet wist, dat werd aangehouden tot 29 juli. W. werd er van beschuldigd op 29 februari met zijn motorcarrier op de Veerseweg toen hij de Margrietstraat wilde inrijden geen voorrang te hebben verleend aan doorgaand verkeer. In dit geval trof het M. H. uit Middelburg, die zijn bromfiets uit de richting Veere kwam. Op 29 juli zullen ook de brom fietser en een getuige worden gehoord. A. D. uit Oostkapelle had zich met zijn auto op 26 februari in de gemeente Oostkapelle op een weg bevonden, die slechts toegankelijk is voor bevoegden. Op de bewuste dag werd D. aangehou den door P. Z. uit Oostkapelle, die werkzaam is bij de eigenaresse van het terrein waarop de weg is gelegen. D. meende, dat hij wel recht had zich op deze weg op te houden aangezien hij zoals hij verklaarde op weg was naar een familie, die op het terrein woont. Z. merkte op, dat D. daar nog nooit was geweest en dat hij opdracht had ieder een, die niet regelmatig op het terrein kwam, terug te sturen. D. had op dat moment niet gezegd waar hij naar toe wilde. Mr. Moolenburgh vonniste con form de eis f 5,subs. 1 dag. Niet rechts C. de J. uit Oudelande had op 28 april op de J. A. van der Goeskade in Goes niet voldoende rechts gbhouden en daar door een botsing veroorzaakt. Mr. Au- Middelburg City: Mariandl is verloofd. 20 uur, a. 1. Electro: Freddy und das Lied der SUdscc, 19.30 uur. 14 Jaar. Molen water: Miniatuur Walcheren, 922 uur Van Benthem en Jutting: Expositie Ver enigde Nederlanden, kaarten van provin cies en gezichten van steden. 918 uur Abdij: klank- en lichtspel, 21 uur. Vlissingen Alhambra: Zo'n soort meisje, 20 uur, 18 Jaar Luxor: Mogen wij zwü- gen, 20 uur. 18 Jaar Het Anker: Diploma uitreiking handelsavondschool. 19 30 uur Schoolgebouw hts: Uitreiking getuig schriften. 19 uur Vrouwenpolder Gerei, kerk: Zang- en or gelavond. 20 uur Gors Grand: Elvis In Acapulco; 20 uur, 14 Jaar Bergen op Zoom Roxy: West End Jungle, 20 uur. 18 jaar. Luxor: Maigret maakt zich kwaad. 20 uur, 14 Jaar. BRANDWEER OP REIS De brandweer van Heinkcnszand heeft zaterdag een uitstapje gemaakt naar Monschau in Duitsland. De reis werd gemaakt vla België. Op de terugreis ging men door Antwerpen, waar men nog een uurtje gezellig heeft gepauzeerd. RBF.NDIJKE RIJKSPOSTSPAARBANK IN JUNI Bij de rijkspostspaarbank te Krabbendij- ke werd over de maand juni 1964 inge legd 20.451,98, terwijl een bedrag van 23.922,79 werd uitbetaald. Aan spaar- zegels voor het schoolsparen werd over het 2e kwartaal 1964 verkocht voor een bedrag van 900, Gebruik badhuis In het badhuis van de vereniging het Groene Kruis te Krabbendijke werden over het 2e kwartaal 1964 in totaal 1873 baden genomen. Het badhuis werd april door 601, in mei door 731 en juni door 546 personen bezocht, hetgeen neerkomt op een weekgemiddelde van 144 baden. „Ons Streven" op reis De reisvereniging „Ons Streven" Krabbendyke maakte een dezer dagen een reis naar Gelderland waar Arnhem en omgeving werden bezocht en een rit werd gemaakt over de Hoge Veluwe. waarna via de Grebbeberg de terugreis werd gemaakt. Oprichting speeltuin Tijdens de dezer dagen gehouden oprich tingsvergadering van de speeltuinver eniging „Krabbendijke" werden als be stuursleden gekozen A. J. Riedijk, voor zitter; mevrouw V. C. Korstanje-Janse, secretaris; mevrouw E. K. Wabeke-Vo- gelaar, penningmeester; A. Buteljn en J. P. Vermare, leden. In deze verga dering is besloten een rondschrijven te richten aan de burgerij waarin wordt verzocht toe te treden als lid of dona teur van deze vereniging. CAPELLE „Ons Genoegen' haalde op concours le prijs Het muziekkorps „Ons Genoegen" uit Kapelle behaalde dezer dagen op een federatief concours in Sint Oedenrode met 108 punten een eerste prijs in de een bromfiets trappers moet hebben, hetgeen by het voertuig van N. niet het FevaJ was. Mr. Andreae eiste hiervoor 30,— subs. 6 dagen. Het vonnis luidde 117,50 snbs. drie dagen. De ondeugde lijke knalpot kostte de jongeman f 10. subs. 2 dagen (eis f 15,subs. 3 dagen) en het links ryden kwam hem te staan op een boete van f5,subs. 1 dag. Dit laatste was conform de els. F. K. uit Ovezande heeft twee onder grondse oliereservoirs, waarvoor hij geen vergunning heeft ingevolge de hin derwet. Tijdens de zitting kwam niet duidelijk naar voren, wie niervoor aan sprakelijk gesteld diende te worden, aangezien de werkgever van K. een ver gunning zou hebben aangevraagd, maar K. wist over de uitslag van dit verzoek niets mede te delen. Voor nader onder zoek werd deze zaak voor onbepaalde tijd aangehouden J. D. van de W. uit Vlissingen had op 30 mei op de Middelburgse Pottenmarkt het wachtverbod overtreden. De officier eiste f7.50 subs. 2 dagen en de kan tonrechter vonniste f6,subs. 1 dag. Aangehouden De zaak tegen M. P. M. M. uit Amster dam werd aangehouden voor onbepaal de tijd om de verbalisant en de andere betrokkene van de aanrijding, waarvoor M. uit Amsterdam naar het Middelburg se. kantongerecht was gekomen. Op 17 mei was M. met zijn personenauto in botsing gekomen met een andere per sonenauto in de Vïerwegen tussen Ka pelle en 's-Gravenpolder. Het werd niet geheel duidelijk wie van de twee autobe stuurders de schuldige was. G. J. van K. uit Goes had op 12 april op de kruising van de Noordstraat- Noordpoortstraat in Middelburg geen voorrang verleend aan een per sonenauto. waardoor een botsing was ontstaan. Dit kostte hem con form de eis f20,— subs. 4 dagen. de„G" uit OubbeWam ten slotte mei 1UÖ puiue„ eeiI aanleiding van een aanrijding tussen een autobus en de auto van de heer Van der G. Ook als de heer Van der G. hele maal aan de rechterkant van de weg had gereden zou er een ongeluk zijn ge beurd. De bus, die uit een zijstraat kwam had geen voorrang verleend. Van der G. was dus niet de hoofdschuldige aan deze aanrijding. Mr. Andreae eiste f 25,subs. 5 dagen, terwijl het f 15,subs. 3 dagen luidde. GOES GEEN SLUITING MEER VOORBLOEMENZAKEN De Goese bloemenwinkels zullen in het vervolg geen halve dag meer gesloten moeten zijn. In februari 1962 nam de raad de beslissing tot een halvedagslui- ting op woensdag. Verschillende bloe menhandelaren hebben nu verzocht deze sluiting te verschuiven naar de maan dagmorgen. Anderen echter willen dt woensdagmiddag handhaven en er zijn ook bloemisten, die helemaal geen slui ting willen. Omdat er geen meerderheid voor sluiting op een bepaalde dag te krjjgen is, voelt het college ervoor de sluitingsbepaling in de verordening te laten vallen. Zij geven dit de raad ir overweging. De Ganze-T.R.B. 4-0 Het eerste waterpoloteam van de Gan- ze te Goes speelde tegen TRB-RES uit Tilburg en wist deze wedstrijd met 40 te winnen. Door dit resultaat heeft de Ganze aan een gelijk spel in de laat ste wedstrijd tegen OZC '57 I uit Ois- terwijk op 17 juli a.s. genoeg om kam pioen te worden in de 4e klas T. van de K.N.Z.B. De Ganze had het in de ze wedstrijd niet gemakkelijk. In de eerste en tweede speeltijd wérd er elk 1 maai gedoelpunt. Dat er niet meer doelpunten vielen kwam geheel ten goe de aan de uitstekende doelverdediger van de Tilburgers. In de derde speel tijd werd er nogmaals tweemaal ge doelpunt en in de laatste speeltijd were niet meer gescoord. Te vermelden valt dat de verdediging van de Ganze goed in vorm was: TRB-RES kon geen en kele maal scoren zelfs niet bij een strafschop die de doelverdediger keer de. „Hoger Op" had veel succes in Duitsland Het Goese jeugdcircus .Hoger Op" is onlangs in Goes teruggekeerd van een toernee door de Westduitse bondsrepu bliek. De jeugdige Goese acrobaten hebben vijf dagen in Duitsland ver toefd en in drie verschillende plaat sen voorstellingen gegeven, in Nol- tendorf, in Niederheide en in Bredes- jeid. De leden van het jeugdcircus vertoefden in pleeggezinnen geduren de hun verblijf en werden overal door autoriteiten op gemeentehulzen ont vangen. Bij hun optreden hadden ze zoveel succes, dat ze nu al verschil lende aanvragen om het volgend jaar weer In Duitsland op te treden hebben ontvangen. Ook de Duitse plaatselijke pers besteedde veel aandacht aan het optreden van de Goesenaren. Wemeldinge houdt j uniorentoernooi Zaterdag a.s. om half twee houdt de voetbalvereniging Wemeldinge een ju- niorentoernooi. Er zullen 5 elftallen aan treden om te strijden om de gebruike lijke beker. De wedstrijden worden ge houden op het gemeentelijk sportveld. KWADENDAMME KERMISSCH1ETING De handboogvereniging „Victoria" te Kwadendamme hield haar schieting op de staande wip. De inleg was bij de heer P. Doene, waar zich 56 schutters meldden. De verdere uitslag is als volgt: hoofdvogel Iz. v. Wingen, van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 1ste zij vogel L. de Jager van Doe" naar Ho ger te Wolphaartsdijk, 2de zijvogel J. Driedijk van Doel naar Hoger te Wol phaartsdijk, 1ste bovenkal P. Meeuw- se van Juliana te Oudelande; 2de bo venkal P. Pantus van Zeelandia te Ovezande; 1ste onderkal F. Menhee- re van Zeelandia te Ovezande; 2de onderkal M. Allemekinders van Victo ria te Kwadendamme; 1ste klep Jan Rijk van Willem Teil te Ovezande; 2de klep J. Korstanje van Spes Nostra te Ovezande; 3de klep P. Doene van Victoria te Kwadendamme, meeste kleine vogels O. Steenaert van ADLM te Kwadendamme, 5 stuks. N.C.V.B. vergaderde De afdeling Heinkenszand van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond kwam dezer dagen in vergadering bijeen in gebouw „Maranatha". De avond stond onder leiding van de pre sidente, mevrouw J. de Jonge-Pro- voost. Nadat eerst de huishoudelijke zaken waren afgehandeld kreeg de spreekster van deze avond, mevrouw Nagelkerke uit Rilland-Bath het woord met als onderwerp van haar lezing: „Het gebed van de Christenvrouw". De avond werd besloten met gebed door mevrouw Nagelkerke. De eerst volgende vergadering zal zijn op 1 sep tember. waardeerde deelnemer. Lichte schade bij aanrijding Op de Dykwelseweg te Kapelle bij de hofstede' van de heer Wisse kwamen woensdagmorgen twee auto's met elk aar in botsing. Hierbij deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Vanuit de richting Goes kwam C. v. d. B. uit Hans weert aangereden. In de bocht moest hy de uit tegenovergestelde rich ting naderende bestelauto van B. uit Kapelle passeren. Dit ging met een lichte botsing gepaard. Beide voertuigen liepen hierbij schade op. ■-IANSWEERT Bejaarden gingen op reis Negentig bejaarden uit Hansweert hebben dezer dagen een reisje maakt naar Antwerpen. Via het veer Kruiningen-Perkpolder vertrok men naar België. Na in Antwerpen de stad en de havens bekeken te hebben ver trok bet gezelschap via Bergen op Zoom, naar huis. Daar werd men op gewacht door de harmonie „Schelde- galm." Principieel hesluit van gemeenteraad B. en ui. houden uitvoering alg. bijslandwet in handen De gemeenteraad van Ovezande heeft tijdens de woensdagavond gehouden ver gadering in principe besloten medewer king te verlenen aan de bouw van een gymnastieklokaal in seriebouw volgens plannen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. Een urgentieverkla ring hiervoor werd reeds ontvangen. De zaal zal een afmeting hebben van 20 bij 10 meter en ongeveer 5'/2 meter hoog worden. Daarnaast zyn er naast de en tree, twee kleedruimten, een wasruimte, een ruimte voor berging van de toestel len, een opbergruimte en een ruimte voor centrale verwarming. De totale kosten van de bouw worden globaal ge raamd op 225.000. De directie van de bouw van deze serie lokalen ligt in handen van de Kon. Ne derlandse Heide Mij. Door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zal zeer waarschijnlijk een contract worden ge sloten met het Aannemingsbedrijf N.V. Marcel Muyres te Sittard, die ook in Noord-Limburg en Oost-Brabant deze lokalen bouwt. Omstreeks oktober 1964 zal men in Zeeland met de bouw van de 14 lokalen kunnen beginnen. Een sche ma moet nog worden ontworpen. Er wordt naar gestreefd, dat deze lokalen voor 16 september 1965 gereed zullen zyn. Voor de uitvoering van de Algemene Bijstandswet zal Ovezande niet over gaan tot de samenstelling van een college voor de verlening van bij stand. Wat de instelling van een commissie van advies betreft was b. en w. en ook de raad van mening, dat dergelijk orgaan alleen nuttig er zinvol kan zijn indien zy een regio naal werkterritoir heeft. Algemeen was men van mening, dat ook voor de diaconieën en de parochiële arm besturen een belangrijke bemiddelen de taak is weggelegd. Het voorstel van b. en w. tot wijziging van de bezoldigingsverordening 1963 stuitte bij de heer K. L. van Steenbergen k.v.p.) op wat bezwaren. Dit raadslid was het namelijk niet eens met het voorstel tot invoering van een brom fietstoelage van 250,000 per jaar. Hy had liever gezien dat een kilometerver goeding was betaald. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad met dit voorstel akkoord. De wedden van de 2e en 3e ambtenaren werden verhoogd met 252,00 per iaar terwijl de in 3e veror dening opgenomen rijwieltoelage werd gebracht van 51,75 op 72.00 per jaar. In de rondvraag kwam de brandweer van Ovezande ter sprake. Veel waarde ring had men voor het enthousiasme waarmee de brandweerlieden weer te werk gaan. Collecte In de Nederlands hervormde kerk te Heinkenszand werd voor het Nederlands Bqbelgenootschap een collecte gehouden die f73,68 heeft opgebracht. Sprekende over de financiële positie van de gemeente sprak burgemeester N. W. M. Mooyman zijn teleurstelling uit over de procedure die men volgt met betrek king tot de subsidie van overheidswege voor de sociale idtkeringen. De gemeen te moet jaarlyks grole bedragen uitge ven terwijl de ryksbijdrage van 80% eerst na drie jaar wordt uitgekeerd. Een andere oplossing vooral voor de kleinere gemeenten achtte hy zeer gewenst. Juniorenvoetbaltoemooi op 12 juli te Vlissingen Zondag 12 juli zal er op het sportter rein aan de Keersluis te Vlissingen een juniorenvoetbaltoernooi worden gehouden, dat wordt georganiseerd door de V.C. Vlissingen en de V.V. Middelburg. Zes ploegen A-junioren en evenveel B-junforen zullen aan dit toernooi deelnemen. Bij de A-junioren spelen in poule I Vlissingen, TSC en Alliance en in poule II Middelburg, Terneuzen en MOC, bij de B-junioren komen in poule I Vlissingen, TSC en Alliance tegen elkaar uit en in poule II Middelburg, HW '24 en MOC. De wedstrijden beginnen 's morgens om 11 uur en duren tot omstreeks half vijf 's middags. Zangavond in bejaardentehuis Het kerkkoor van de Nederlands her vormde kerk uit Souburg gaf dezer dagen onder leiding van de heer H. Goedegebure de laatste van een serie zangavonden in het bejaardentehuis van Vlissingen. De keuze van de lie deren was afgestemd op de toehoor ders. De bejaarden hebben het zingen zeer gewaardeerd. Profijt van „Zeeuwse seriebouw ring van woensdag 15 juli aan staande voorstellen over deze zaak. De kosten komen op een be drag van ruim 223.000. Het col lege wil de nieuwe zaal in plan Goes zal, als een van de twaalf ge- West neerzetten. meenten in Zeeland, kunnen mee- Daarb;j brengt men de raad in herinno- proflteren van de seriebouw van ria& dtt «ral jarenlang naar gestreefd veertien gymnastieklokalen in de wordt oen gymlokaal in west te bouwen. r, i li ti i 1 er is reedt; k rond v r r-- -rveerd op provincie. Zoals bekend heeft de Vereniging van Nederlandse Ge- straat De nieuwe turnzaal z.<; d.er.st meenten het initiatief tot een der-| SSte^Vl- TGSSSSSHXt gelijke bouw genomen om een bij-1 riunschool en de Prlnsea Margrtetschool drage le leveren aan de pogingen, gSe^SoSfekn het tekort aan gymnastieklokalen meenteiyke gymnastieklokalen in te lopen. B. en w. van Goes b^k j<an jA-orri«n j v> n i-jj^de^KM tere ge- doen nu de raad in zijn vergade- Raad vergaderde Nog acht aanvragen wachten op afwerking verenigingen. Het kleine, verouderde lokaal in de voormalige r.k.-uloschool aan de Wcstsingcl zal dan buiten ge bruik kunnen worden gesteld, zo zeggen b. en w. Het college maakt er melding van, dat de bouwplannen met „voortva rendheid ter hand genomen zullen worden". Er wordt naar gestreefd in oktober of november van dit jaar met de bouw van de Zeeuwse serie te beginnen. Een bepaalde volgorde is nog niet vastgesteld, aldus b. en w. deze zal afhankelijk zijn van verschil lende technische mogelijkheden en moeilijkheden, die zich in de twaalf betrokken gemeenten kunnen voor doen re lagere school. Hij vond de bungalows niet pasend in het overige deel van het uitbreidingsplan. De burgemeester zei het met hem eens te zijn en deelde mee. De raad krijgt volgende week dat er voor dit type dan ook geen plaats dagavond ook een voorstel ter tafel c meer Is. een fonds voor stadsontwikkeling en Tydens de woensdagavond gehouden discussie werd een begrotlngs- stadsver betering ln te stc-llen. B. en w. raadsvergadering te 's-Heer-Arendsker-1 wijziging van de dienst maatschappelij- wijzen erop, dat de regelmatige uit- ke heeft burgemeester D. M. Vermet ke zorg en de rekeningen over 1963 zo- breiding van Goes .-i> t al tal van jaren meegedeeld, dat sedert de vergadering we] van de dienst te 's-Heer-Arendsker-; nodig maakt, dat U-langrijke bedragen van 2 juni 13 percelen bouwgrond zijn ke als die te -s-Heer-Hendrikskinderenworden uitgegeven voor de voorbereiding verkocht en dat thans reeds 20 goed- vastgesteld In verband met het instel- en de uitwerking van nieuwe ultbrei- v««r a [en van eeQ rechtspersoonlijkheid bezit- dingspiannen De koster, daarvoor wer- tend lichaam werd de gemeenschappe- den tot nu toe steeds door de algemene lijke regeling van de centrale werk- dienst gedragen Dit komt b en w. ech- plaats „De Bevelanden" gewijzigd. ter minder juist voor. omdat het hier Een verzoek van de christelijke kleuter-, gaat om kosten, die worden veroorzaakt school te Nieuwdorp om medewerking door veel meer in exploitatie te bren- bij de aanleg van een centrale verwar- gen van bouwterreinen en industrie- ming in verband met de bijbouw van grond. Bovendien zijn er voorzieningen een tweede leslokaal werd ingewil- in de recreatieve sector mee gemoeid Ugd. Dit ontlokte de heer A. C. de Koo- en moeten er omvangrijke openbare ning (k.vp.) de vraag of de nieuw telwerken toegangswegen, hoofdriolen bouwen r.-k. kleuterschool te Lewedorpworden uitgevoerd- Vandaar, dat het ook van centrale vewarming zal worden college op de algemene dienst van de i.- >- voor stadsont- kope woningen zijn gebouwd. Nog aanvragen, aldus de burgemeester, wachten op afwerking. Naar aanleiding hiervan informeerde heer J. P. Lindënbergh (v.v.d.) of er 's-Heer-Arendskerke (dorp) nog kleine bungalows mogen worden gebouwd op een andere plaats dan achter de openba- Op de" sportvelden aan de Spoorstraat te Souburg zal zaterdagavond om half negen een grote taptoe worden gehou den, waaraan niet minder dan tweehon derd muzikanten hun medewerking zul len verlenen. De muziekverenigingen die deelnemen aan deze taptoe zijn „Ons Genoegen" uit Vlissingen met drumband. „Uit het Volk voor het Volk" uit Bres- kens, de drumband „Oranje Nassau" uit Vlissingen en de plaatsehjke muziek vereniging „Vlijt en Volharding" met drumband. De toegang zal gratis zijn. Burgerlijke stand KRUININGEN. Geboren: Wilhelmina M. d. v. C. N. Lou- werse-Dieleman Marian L- E. d. v. M. J. L Bjjio-Coolen. Zephirine W. d. v. M. West- slrate-de Bat. Maria d. v. C. Willeboer- Buijze Ronald z. v. A van Etjkeren-van Gent. Petronella M. A d. v. M. C. Verhoe venPauwels. Ondertrouwd: J. M. Maas 22 J. en S. M. L. v. d. Wouwer 21 J. J. Houtekamer 22 en M. Witte 19 J. Getrouwd: F J. Spaapen 27 j. en M. M van Loon 25 J. Ph. van der Rijt 25 J. en C. M Augusteijn 23 J. Overleden: C. Koens 81 J. wed. v. J. Dogge Vervaeck 93 J. wed. v. C. A. L Aertssens. C. Timmerman 79 J. e.v. A. Paau- F. de Bakker 80 j e.v M. J. Acke. Liere 82 J. e. v. A. Poleij. WEMELDINGE. Geboren: Robert z.v. J. M. Heijstek-Walra- Simon J. z.v. T. A. Timmerman-op 't Hof. Geertruida H. d. v. J. M- Duinkerke- Weele Anthonia d. v. L. C. Adriaanse- Dekker. Jacobus C- z- v. W. M. Feijtel- Oosldgk. Cornelis A. z. v. C. Schipper- Jansen. Ondertrouwd: A. P Feijtel 22 J. en W Bout 22 J. Getrouwd: L. H Huijssoon 27 j. en J N. Stel 25 J. D. L. Vleugel 26 J. en J. M. Schouten 19 J. J. Warhout *0 i- en G. J. Dagevos 18 J. De burgemeester van Goes, F. G. ii het A. Huber, heeft donderdagmiddag Goese stadhuis aan 42 jeugdbrigadler- tjes van vyf lagere scholen getuigschrif ten uitgereikt. Dit gebeurde, omdat de ze jongens en meisjes een jaar lang hebben meegeholpen de verkeersveilig heid met name voor de kinderen uit lagere klassen te verhogen. Deze jeugdbrigadiertjes zyn leerlingen van de Caspar Berseschool, de Jan Lighthart- seliool. de Prinses Ireneschool, de chris telijke nationale school aan de Bergweg en de Prinses Beatrixsehool. „afzwaaiers", die overigens nog tot de vakantie met hun spiegelei blijven zwaaien, hebben vooral hun activiteiten ontplooid op de Bergweg. Burgemees ter Huber zwaaide bijzondere lof toe aan de brigadier van de Goese gemeentepo litie, Joh. Borrie, die in zyn vrije tijd de kinderen van de vijfde klassen op leidt tot verkeersbrigadier. De groep, Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes heeft donderdagmiddag aan de afzwaaiende Goese jeugd- verkeersbrigadiertjes een getuig schrift overhandigd wegens de bewezen diensten. Foto P.Z.C.) die volgend jaar als verkeersbrigadier zal optreden, is nu reeds bijna gereed met de opleiding. By deze uitreiking waren onder andere aanwezig de inspecteur-korpschef van de Goese gemeentepolitie, de heer S. E. Siebels en verschillende vertegenwoordi gers van scholen. De heer P. J. W. van den Dries, hoofd van de Caspar Berse school, bracht namens de leerkrachten de dank over voor de bemoeiienissen van de heer Borrie met de jeugdver- keersbrigade. voorzien. De burgemeester zei met het kapitaaldienst een fonds bestuur reeds overleg te hebben ge-wikkeling en stadsultbrc pleegd en dat deze kwestie op dezelfde wijze zal worden behandeld. Aan de coóp. Zeeuwse Aan- en Verkoopvereni ging G. A. te Wemeldinge werd een strookje grond aan de Stationsweg te Lewedorp, groot ongeveer 20 vierkante meter, verkocht voor een graanoverslag- p laats. stadsuitbreiding wil vor men, waaruit dit soort van kosten kan worden gedekt. Toeslag Besluurssctiool i b de voeding van dit fonds willen w. een toeslag van 12,per vier kante meter leggen op de uitgifteprijs van de gronden, die tot het grondbedrijf behoren, terwijl tevens zoveel als moge lijk is stortingen in dit fonds ten laste Bij de behandeling van het verzoek van van de gewone dienst moeten gebeuren, het bestuur van de afdeling Zeeland van zij zullen dan in de plaats komen van de de Vereniging van Nederlandse Gemeen- bedragen, die tot nu toe rechtstreeks op ten om toe te treden tot de gemeen- de gewone dienst werden gebracht, schappelijke regeling voor een bestuurs- school in Zeeland, voerde de heer C. fonds «an 00* benut worden om de Kooning als bezwaar aan. dat In het voorzieningen te treffen voor het ver- verleden steeds is gebleken, dat go U keer in de binnenstad, die verooraaakt ambtenaren in verband met promotie- gorden door de toegenomen verkeers- kansen naar andere provincies gaan. Dit intensitei.. De laatste, jaren werd gemid- wordt zijns inziens gestimuleerd door de deld zo n 80.000 vierkante meter grond bestuorsschooL Per Jaar verkocht of in enpacht uitge- geven. „Als de uitgifte van grond zich „Het Intellect in Zeeland gaat achteruit op hetzelfde niveau biyft bew;egen. kan aldus spreker. Zonder verdere discussie met de toeslag van f 2.— per vierkante werd tot toetreding besloten. Als afge- meter binnen afzienbare tijd een fonds vaardigde werd aangewezen de burge- van redeiyke omvang zijn gevormd meester. voorspellen b. en w. By de vaststelling van het uitbreidings-Drie Goese scholen staan op de nomi- plan 's-Heer-Hendrikskinderen zuidzij-; natie om een betere verwarmine te krij- de) werden zes bezwaarschriften in be-gen. Byna f 40.000 wil het college uit- handeling gebracht. Een van de recla-, trekken om de oliekachels in de christe- manten had bezwaar tegen afbraak van lijke kleuterschool „Zonnehoekje" te een boerderij en wilde door handhaving vervangen door centrale verwarming: de van de boerderij het landelijk karakteroliekachels hebben onvoldoende capa- behouden zien. j citeït om de lokalen te verwarmen en er B. en w. voerden aan dat de boerde- is ook een uitbreidingsmogelijkheid met rij een te grote oppervlakte beslaat1 e«" die voor deze verwarming om buiten het uitbreidingsplan te j l™eede p^ai betreft de vToe- worden gehouden. „Tevens verkeert1 ?ere r.k.-uloschool, die nu gedeeltelijk de boerdery in een zeer slechte staat j volgende geheel wordt ge en van een monument zoals recla- ^ruikt door de Z.L.M., die er de lagere monument zoals recla-°°?r-ave Z ?'e er ae lagere mant aanvoert is zeker geen spra- 4" ,f tuinbouw school op Zuid-F ke". aldus b. en w iland heeft onderf Er werd geen aanleiding gevonden het zorg en de ketel vertoont verschillende Ontwerpplan op dit punt te herzien. De; mankementen. De bedoeling is zo overige bezwaarschriften behelsden in wordt de raad voorgelegd dat de ketel hoofdzaak het verlies van bouwgrond, vernieuwd wordt en dat de installatie boomgaard en bedrijfsgebouwen. B. en omgebouwd wordt voor oliestook. De w. stelden daar tegenover, dat de scha-kosten worden geraamd op f 12.000. De de. die belanghebbenden lijden zal wor- raad wordt tenslotte voorgesteld een be den geregeld en dat getracht wordt zo-1 drag van bijna f 8900 beschikbaar te veel mogelijk vervangende grond be- stellen voor de aanschaf van olieka- schikbaar te stellen. De heer C Ver- chels voor de openbare kleuterschool donk (k.v.p.) pleitte er voor de straks „De Bijenkorf": daar wordt nu nog met vrijkomende gronden van maatschappe- koienkachels gewerkt Het behoeft zeen ïyke zorg in de toekomst in eigen beheer betoog, dat dit hygiënisch niet aan te te nemen en deze te bestemmen voor bevelen is vanwege de stof." aldus het grond. college. VEILING KAPELLE. 9 Juli. Aardbeienveiling Aardbeien zonder dop industrie per kg: Senga Sengana I en 2 50. Aardbeien met dop per doos van 250 gr Red Gauntlet 1 6579. 2 2363 Talisman 1 5863. 2 22—30 Senga Sengana I 47—49. 2 2037. Frambozen in kratten Industrie per kg: lx 2.17. 1 1.94—2.07. 2 1 82—194 Fram bozen in tubs industrie 1 1.38 Rode bessen per kg extra 62. 1 4144. 2 35 35-10, 3 doordraai, per doos 1 1619. 2 16 Kruisbessen per doos 1 1822. per kg extra 1 48—63. 2 32 Zwarte bessen industrie per kg 1 73—84. Logan bessen per doos 2 30. Witte bessen per doos 2 15—16 Dubb pr. bonen 1 122—'.24 Kersen per kg.: Zure morellen ontsteeld 1 53 Varikse zwarte extra 1.59. Vroege v Wer den extra 1.72. Diversen per doos: Rode bessen 1 18. 2 14 15. Kruisbessen 1 15—24. Loganbessen 1 4446. Perziken per stuk 1 1633. Per kg: Kruisbessen I 37—73. 2 21—71. Witte bessen 2 36. Klerken 2 135—161 Vleeskersen 2 105. Krieken 2 95 Eierkrieken 2 118—126. VEILING SINT-ANNALAND 9 Juli Aardappelveiling Dore. gew 23.30— 25.00. Bonken 19.9020.30. Drielingen 12.20— 12.80, Kriel 11.4012.00. Eigenheimers, gew. 20.3021.50. Drielingen 10.10. Bintjes, gew. 16^0—17.40 Aanvoer 189 ton. VEILING THOLEN 9 Juli. Aardappelve.ling Eerstelingen, bon ken 24.60. gew 20.90—22.10. poters 12.CO, Kriel 13.00. Dore. bonken 20.90. gew 23.10— 24,00. Poters 13,50. Kriel 14.10 Aanvoer 80 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. VEILING STAVEXI8SE. Exportgarnalen, aanvoer 2083 kg. 168—379. 9 3"'" Aardappelveiling Dort. gew 2230— Schar 8 kg. Bot 80 kg. Schol 219 kg Paling 22 50, bonken 20. drielingen 13. kriel 11.50. 145 kg. Herders 12 kg. Kreeft 1 kg Rog 3 kg Bintjes gew 18—13 10. bonken 24. drielingen Visiever 1 kg. Ongesorteerde vis 15 kg aanvoer 26 ton VEILING KRABBENDIJKE. 9 Juli. Zwarte bessen 1 7577 Rode bessen 2 35. Rode bessen per doos E 22. 2 21. Aard beien per doos: Red Gauntlet 1 54. 2 3243 Talisman 2 33. Senga Sengana 1 46 Dubb pr. bonen 1 1.171.21. VEILING MIDDELBURG. Rode bessen per kg 1 94, per doos 2 20 Frambozen 2 4656. Aardbeien per kg 2 64—72. Vroege aardappelen: bonken 1 19.80, 2 19.30, grote 1 17.50, 2 17-20, drielingen 1 15.60, 2 14. kriel 1 9. 2 6. Aanvoer 60 ton. VEILING GOES. 9 Juli. Export- en industrieveiling Zwarte bessen 1 78. 2 73 Rode bessen 1 47. 1 Ind 39 —40, 2 35 Zure morellen 1 55. 3 47 Frambo zen in kratten 1 188—194. 2 186—194. Senga Sengana zonder dop 1 en 2 50—61 Red Gauntlet zonder dop 1 en 2 61. Vanaf maandag 13 Juli as geen naïeveling r van aardbeien zonder dop. Aardbeien met dop: Talisman 2 80—115. 3 61—63. Red Gun tiet 2 72—121 3 66—71. Senga Sengana 2 6273. Aardbeien met dop per d<x>6: Talisman 2 33—52, 3 20—27 Red Gauntlet 1 82—85, 2 32—69, 3 35. Senga Sengana 2 43. VEILING BERGEN OP ZOOM. 9 Juli. Dubbele bonen 114. Tuinbonen 21. 'Frambozen kratjes 1.74. in tubs 145 Zwarte bessen S3 Rode bessen 35 Aardbeien (Sen ga) 60. doosjes aardbeien 7186, per kg 1.69. Kruisbessen 15—21. COÖPERATIEVE VELUWSE BIERVEILING EDE Er werden 21.534 in velling gebracht. Han del redelijk Prijzen (in guldens per 100 stuks) Eieren van 45-53 gram 6.25—8.63 54-60 gram 9.53—11.90: 60-65 gram 11,11—12.49. 65-72 gram 12.45—13.47. EIER VEILING S.B.E Aanvoer 304 980 stuks Handel redelijk. Prij zen (in guldens per 100 stuks) Eieren van 36-43 gram 4.51—5.49: 56-60 gram 10.56—11.42; 60-65 gram 11.76—12.25 65-72 gram 12.49 13.73. Eendeéieren van 63-65 gram 7.177,29; 65-68 gram 8.003.20. EIERMARKT BARNEVELD 2300.000 stuks, handel redelijk, met trage afloop. Prijzen dn guldens per 1O0 stuks I- Eieren van 60—65 gram 11,5012.75 alg. prijs 12.15 kg -prijs; :,97 op basis gram; eieren van 43-S9 gram 6.50—1LOO, aIs. prijs 1,51—1.86.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15