Coopvaett KLEURENFOTO'S KLEURENDIA'S NATUURLIJK: I Jan Janssen - weer Raymond Poulidor in het groen-en kregen revanche Nederlandse ploeg iets beter aan cols gewend KL#ARturtle wax Zilverberg, Haast en De Haan zaten goed TOUR DE FRANCE IN CIJFERS Zes maanden geëist voor noodlottige verwaarlozing baby GEEN STAPELKISTEN WEL BORDEN TE GEBRUIKEN BIJ FRUITVERV0ER EENMAAL PER^JAAJL. Voor kisten is de beplanting te dicht WOENSDAG 8 JULI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT STRIJD OM GELE TRUI NOG GEHEEL OPEN Jan Janssen heeft gisteren met zijn vierde plaats in de veertiende etappe van de Ronde van Frank rijk van Toulouse naar Luchon de groene trui heroverd. Elf kilo meter van de finish, op de Col de Portillon (2e categorie), waar Janssen met de beste klimmers was meegegaan, stortte hij zich als een havik naar beneden, in de veilige wetenschap, dat de Belg Seis, die in Toulouse de onfortuin lijke Janssen uit de trui reed, nu ver achter hem lag. Wat een verschil met een dag te voren. Toen een diep gedemoraliseer de Janssen en nu de breed lachende overwinnaar, die dank zij een vierde plaats en het feit, dat Seis geheel buiten de punten viel, weer ruim schoots op de Belg uitliep. „Wat heeft me dat rijden voorin afgemat. Daardoor kon ik ten slotte niet meer goed meesprinten en slaagde Gilbert Desmet erin de derde plaats te pak ken", zei een vermoeide, maar ge lukkige Janssen. Wraak Er was nog een zeer gelukkig man aan de meet. Raymond Poulidor, die de vo rige dag zijn aanval op Anquetil door een lekke band en een val als een boe merang tegen zich had zien keren en 2.36 op zijn grote rivaal had verloren, had op de Col de Portillon wraak geno men. Niemand kon het wiel van Pouli dor houden toen deze in de klim demar reerde en met een voorsprong op 1.43 op Anquetil als overwinnaar van deze eerste echte Pyreneeënrlt in Luchon I aankwam. Poulidor heeft de tour nog! f niet verloren zoals velen hebben gedacht toen na de veertiende dag zijn achter- I: stand op Anquetil tot 2.52 was uitge- groeid. Na dinsdag bedraagt het ver- 1 schil immers nog slechts negen secon den en al tweemaal heeft Poulidor in deze tour bewezen beter te klimmen dan Anquetil. Zal de winnaar van de Ronde van Spanje dan toch voor een verras sing zorgen? Van de andere Nederlanders eindig den Huub Zilverberg hy schoof vjjf plaatsen in het klassement op, de grootste sprong van de dag en ver diende daarmee 500 franken en Kees Haast op 3.5 minuut van Poull- dor. De verrassing was echter Jo de Haan die tegen een col opziet als te gen een berg, maar desalniettemin als 27e op slechts 4.06 binnenkwam. Een van de grootste pechvogels in de ploeg van de Televizioren is wel Rik wouters. Voor de vierde maal kreeg de verrassend sterk rijdende Wouters I in de laatste kilometers een lekke Dit is de Fransman Raymond Poulidor van de ploeg van Anto- nin Magne, die dinsdag winnaar is geworden van de vijftiende etappe van de Ronde van Frank rijk van Toulouse naar Luchon over SOS kilometer. tt/euwc -fetpeHt H0NDEv.FRANKR.'15l?el.203km-7julf nuten kostte. Veel verder achter raakten Jo de Roo (63e op 10.24), Geldermans (77e op 11.12),, Henk Nydam (80e op ruim een kwartier) en Piet van Est die als voorlaatste op 17.11 over de eindstreep ging. LaaiïSPtf&fiesGèi, RONDEv FRANKR.j6gct1Ö7(ffn-8iuH Newyorkse beurs De Newyorkse effectenbeurs moest het gisteren opnemen tegen winstnemers en dit had tot resultaat dat het beschei den avans dat aanvankelijk werd ge boekt weer voor een deel verdween. De affaire was iets groter dan maandag het geval was. American Telephone, een fonds dat nagenoeg de gehele beursdag op lichte winst stond, flauwde af naar het vorige slot. Du Pont zag een deel van haar aanvankelijke winst geleidelijk teloor gaan. Eastman Kodak klemde zich aan een klein avans vast. Bethle hem sprong fors vooruit, maar de mees te andere toonaangevende staalwaarden moesten hun hoogste dagwaarden losla ten. Chrysler verspeelde haar winst en sloot lager. General Motors en Ford waren williger. Geen emissie van R.T.M. Aandeelhouders in de N.V. Rotterdam- sche Tramweg-Maatschappij (R.T.M.) waren gistermorgen tydens de In Rot terdam gehouden jaarvergadering over het algemeen vol lof over de in 1963 be haalde netto exploitatieresultaten, die in dat jaar met 35.000 stegen tot 859.000 vergeleken met 1962. Voor wat betreft de toekomst kon het bestuur de aandeelhouders echter weinig hoopvole geluiden laten horen. „Vooral de loonexplosie zal ons in 1964 roet in het eten gooien", zo werd gezegd. De re sultaten gedurende de thans verstreken periode van het lopende boekjaar wer den door het bestuur „niet zo best" ge noemd. Er werd voorts op gewezen dat in de komende jaren een toeneming van het personenvervoer oo de Zuidhollandse eilanden verwacht mag worden in ver band met het gereedkomen van verschil lende bruggen en dammen. Vooral een aantal thans goed renderende bootver bindingen zal hiervan wellicht de dupe kunnen worden. Het is niet onmogelijk dat dit alles de eindresultaten van 1964 nadelig zal beïnvloeden. De uitslag van de vijftiende etappe van de Ronde van Franki'ijk luidt: 1. Poulidor (Fr- Magne) 6.07.55 met bonificatie G.06.55; 2. Gabica (Sp-Langarica) 6.09.04 met bonificatie 6.08.34 3. Gilbert Desmet 1 (Belg-De Kimpe) 6.09.33; 4. Janssen (Ned-De Muer); 5. Anglade (Fr-De Muer); 6. Adorni (It-Pezzi)l 7. Jun- kermann "(Dld-De Kimpe): 8. Anquetil (Fr- Geminiani): 9. Elorza (Sp-Langarica); 10. Foucher (Fr-De Muer); 11. Georges Grous- sard (Fr-De Muer). allen 6.09.38; 12. Simpson (G-B-Plaud) 6.09 55; 13. Bahamontes (Sp- Remy) 6.09.56; 14. Kunde (Dld-De Kimpe); 15. Manzaneque (Sp-Pla Sanchis); 16 Ji menez (Sp-Langarica); 17. Galera (Sp-Lan garica); 18. Pauwels (Belg-Remy) allen z.t. als Bahamontes; 19- Zimmermann (Fr-Gemi- niani) 6.10.11: 20. Segu (Sp-Remy) 1.61.13; 23. Zilverberg (Xcd-Drlesscns) 6.11.23: 24. Haast (Ned-Pellenaars) z.t.; 27. De Haan (Ned-Pcllcnaars) 6.12.01; 54. Wouters (Ned- Pcllcnaars) 6.15.20; 63. De Roo (Ned-Geml- nlani) 6.18.19; 77. Geldcrmans (Ned-Gemi- nlani6.19.09; 80. Nijdam (Ned-Pellenaars) 6.22.58; 82. Van Est (Ned-Pellenaars) 6.25.06. Algemeen Bahamontes (Sp-Remy) op 3.29'; Foucher (Fr-De Muer) op 4.16; Junkermann (Dld-De Kimpe) op 5 16; I. Jimenez (Sp.-Langarica) op 5.21; Gilbert de Smet 1 (Belg-De Kimpe) op 5 23; Simpson (G-B-Plaud) op 8 17; l. Altig (Dld-Geminianiop 8 20; Manzaneque (Sp-Pla Sanchis). op 9.07; I. Adorni (It-Pezzi) op 11.13; I. Martin (Sp -Remy) op 11.54; i. Pauwels (Belg-Remy) op 13.58; Pambianco (It-Pezzi) op 15.21; f. Galera (Sp-Langarica) op 17.28; Novales (Fr-Plaud)- op 17.52; Ducz (Fr-Plaud) op 21 25; Mattio (Fr-Rem.V) op 24 05; 1. Geldcrmans (Ned-Geminianl) op 47.22; I. Janssen (Ned-De Muer) op 49.50; De Roo (Ned-Gemlnlanl) op 56.56; t. Haast (Ned-Pellenaars) op 1.1 44: Zilverberg (Ned-Driessens) op 1.12.0; De Haan (Ned-Pellenaars) op 1.34.45; Nijdam (Ned-Pellenaars) op 1.44.23: Wouters (Ned-Pellenaars) op 1.44.54; Van Est (Ned-Pellenaars) op 2.14.49. Het algemeen klassement ziet er als uit: 1. Georges Groussard (Fr-De Muer) 8' 2. Anquetil (Fr-Geminiani) op 1 26; 3. Poulidor (Fr-Magne) op 1.35; 4 Anglade (Fr-De Muer) op 3.05; In de Ronde van de Toekomst Ploegen SPANJAARDEN VERIJDELDEN FRANSE AANVAL De zevende etappe in de Ronde van de Toekomst van St--Gïrons naar Luchon (107,5 km), die niet ais een echte berg- etappe was aangekondigd, omvatte niet- !temin in de vorm van de Col de Portet- Id'Aspet (31 km), de Col des Ares (53 km) en de Col du Portillon (97 km) |drie pittige hindernissen. Na de erva- ringen in de rit van Thuir naar Andor- ira konden van de Nederlanders tussen St.-Girons en Luchon geen heldendaden eerwacht worden, maar toch heb- ser een van de sterkste dalers uit de karavaan Nico Lute en zelfs Bart Zoet, die door zijn vechtlust goed maakt wat hij aan klimmerscapaeiteiten mist, eveneens met een betrekkelijk kleine achterstand. DOUWE EGBERTS vendien in de gevaarlijke afdaling van de Portillon nog eens gevallen, kwam weer wat later en in feite eindigde al leen Cor Schuuring ver in de achter hoede. Hij was, na tijdens de beklim ming van de Portet-d'Aspet slechts wei nig achterop te zijn geraakt, in het be gin van (le afdaling zwaar gevallen door een kettingbreuk. Ploegleider Schulte, achter het peloton rijdend, had niets van Schuurings val gemerkt en toen de Amsterdammer wat versuft weer op de been krabbelde en zich door dokter Bon- court liet onderzoeken, was ook de dé- panagewagen net gepasseerd. Schuu ring moest toen op de bezemwagen wachten om een nieuw voorwiel te kun nen steken en dat kostte hem enkele minuten. De Amsterdammer moest daarna geheel alleen de strijd voortzet ten en toen hij in Luchon als laatste ar riveerde. was de controle juist gesloten. Aangezien echter diverse volgers kon den getuigen van Schuurings oponthoud hoopte Schulte de wedstrijdcommissa rissen te kunnen overhalen zijn coureur woensdag toch weer te laten starten. En volgens 9e laatste berichten is hij daar in inderdaad geslaagd. Hoewel de Fransen in deze rit een grootscheeps offensief ontketenden om de positie van de Spanjaarden te ondermanen, faalden zy in de slot fase. Niet door hun eigen onmacht, maar door het sterk rjjden van de Spaanse coureurs, die furieus terug vochten en met liefst vier man onder wie de gele-truidragor Garcia in de voorste gelederen eindigden. Do Spanjaard Sagardu.v won voor de tweede achtereenvolgde maal eer etappe en veroverde door dit resul- taal de groene trui. Uitslagen Zachte geurige pijptabak De uitslag van de 7e etappe van de Ronde de Toekomst, St.-GironsLuchon (107.5 km) luidt: 1. Sagarduy (Sp) 3 uur 2 min. 57 sec (met lonlflcatie 3.02.271; 2. Sprayt (Belg) z.t. (met bonificatie 3.02.42): 3. Aimar (Fr) 3.02.58 4. Gimondi (lt) 3.03.22; 5. Gawliczek (Polen) :.t6. Carvalho (Port) z.t.: 7. Garcia (Sp) zt: 16. ex aequo o.a. Pieterse (Ned). Kars tens (Ned) 3.07.00 uur; 39. Lute 309.10; 43. Visser 3 10.00: 44. Zoet z.t.; 56 Peters 3.14-25; 79. Schuuring 3.28.34. Het algemeen klassement luidt: 1. Garcia (Sp) 27.08.37; 2. Gimondi (It) op 24 sec. 3. Almar (Fr) op 3 29: 4. Tous (Sp) op 4-56; 5. Sprayt (Belg) op 5.43; 6. Gawliczek (Polen) op S.56. 7. Letort (Fr) op -9 59: 8. Beker (Polen) op 9.56; 9. Chappe (Fr) op 10.59: 10. Zapala (Polen) op 13.03: 21. Karstens (Ned) op 19.51: 28. Pieterse (Ned) op 25.34: 39. Peters (Ned) op 32 47: 54. Visser (Ned) op 45.53: 59. Zoet (Ned) op 58.19; 68. Lute (Ned) op 1.07.53: 73. Schuuring (Ned) op 1.17..24. Dagklassementploegen: 1. Frankrijk 9 04.44; 2. Spanje 9.09.54 3. Italië 9.16.36; 6. Neder land (Pleters. Karstens, Lute) 9.23.10; 9. België 9.34.35. Algemeen ploegenklassement: 1. Spanje 81.22.34; 2. Frankrijk 81.37.12: 3. Polen 81.41.14; 6 Nederland 82.29.27; 9 België 82.56.39. Het dagploegenklassement: 1 Langarica 18 23 38 2. De Muer 13 28 54: 3 De Kimpe 18.29.12: 5. Geminiani 18 31.11; 12. Pellenaars 18.38.44. Alg. ploegenklassement: 1. De Muer 263.46.05 2. Geminiani 264.00.30; 3 Re my 261.08.56; 4. De Kimpe 264.03.57; 12. Pellenaars 267.05 44 Het bergklassement 'luidt als volgt: 1. Bahamontes (Spanje) 104 pnt 2 Jimenez (Spanje) 96 pnt.; 3. Poulidor (Frankrijk) 66 pnt 4. Taccone (Italië) 27 pnt.; 5. An glade 26 pnt. Het puntenklassement ziet er nu als volgt uit: 1. Jan Janssen (Ned-De Muer) 145 pun ten; 2. Seis (Belg-Naeye) 133 pnt.; 3. Altig (Dld-Geminiani) 121 pnt.; 4, Desmet (Belg- De Kimpe) 114 pnt.; 5. Poulidor (Fr-Magne) 87 pnt. De officier van justitie bij de recht-: bank in Den Haag eiste gisteren zes maanden gevangenisstraf tegen dc 31-1 jarige havenarbeider C. H. I'. F. uitj Den Haag en tegen diens 23-jarige echtgenote J. M. W. V. omdat onvoldoende zorg hebben besteed aan hun baby van zes maanden, waar door het kind is overleden. De officier constateerde, dat het con sultatiebureau in zijn taak eveneens tekort geschoten was. De baby was als derde kind in het gezin op 24 sep tember 1963 geboren. Vier weken la ter had de vrouw zich met de baby bij het consultatiebureau gemeld. Doordat het kindje bleef afvallen, werd in overleg met de huisarts de opname in een ziekenhuis geregeld. Hieruit werd het op 4 januari ontsla gen. Hierbij kreeg de vrouw de raad regelmatig met de baby naar het con sultatiebureau te gaan. Ze deed dit op 14 januari, maar daarna niet meer. In de nacht van 5 op 6 april, toen het echtpaar laat thuis kwam, bleek de baby te zijn overleden. Op een vraag van de raadsman kinderarts dr. W. van Zeben, dat het consultatiebureau, toen de vrouw zich na enige tijd niet had gemeld, op huis bezoek had dienen te gaan. Dit is de vaste regel. Dr. J. Zelaenrust. patholoog-anatoom, die sectie op het lijkje heeft verricht, verklaarde dat drie factoren de dood van de baby hebben veroorzaakt: on voldoende voeding, conditie der orga nen en bloedarmoede met ontsteking van de organen. De officier van justitie, mr. C. Dyse- rinck, zei dat hij de vraag of verdach ten de baby opzettelijk in hulpeloze toestand hebben gebracht en gelaten, ontkennend moest beantwoorden. Ver dachten hebben echter onoplettend en onoordeelkundig gehandeld en daar door is de baby overleden. De advocaat mr. D. Huisman zei dat er alle reden was om aan te nemen, dat de schuld van de vrouw zo ge ring is, dat haar geen dood door schuld kan worden verweten. Hij ver zocht vrijspraak, subsidiair een lich te straf en onmiddellijke invrijheid stelling van verdachte. Voor de man pleitte mr. W. Langer- werf, die constateerde, dat uit het on derzoek weinig gekomen is voor wat de schuld van de man in dezen be treft. Hij concludeerde eveneens tot vrijspraak en onmiddellijke invrijheid stelling. De officier van justitie wijzigde hierop zijn eis ten aanzien van de vrouw in zes maanden gevangenisstraf, waar van een maand voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. Na raadkamer stelde de rechtbank beide verdach ten onmiddellijk in vrijheid. Uitspra ken op 21 juli. SELECTIE IN PLAATS VAN ALGEMENE DIENSTPLICHT IN FRANKRIJK De Franse regering heeft gisteren be sloten een selectiesysteem voor de mi litaire dienst in te voeren inplaats van algemene dienstplicht. Dit heeft de minister van voorlichting, Alain Peyrefitte, na een kabinetsby- eenkomst meegedeeld. Minister Peyrefitte zei dat de selectie volgens verscheidene maatstaven zal geschieden en dat de bijzonderheden zullen worden neergelegd in een wets ontwerp. Dit zal in de herfst bij het parlement worden ingediend. Iedere daarvoor in aanmerking ko mende burger zal ook in de toekomst in principe dienstplichtig blijven maar in de praktijk bereiken jaarlijks twee maal zoveel jongemannen de dienst plichtige leeftijd als voor de strijd krachten in haar moderne vorm nodig zijn. (Zoals bekend is de Franse strijd macht afgestemd op het bezit van kernwapens) CT18 Producten van de Agfa/Gevaert AG. CONCLUSIE VAN NEDERLANDSE WERKGROEP: f Advertentie) De afgelopen vier jaar heeft een werk groep onder voorzitterschap van de directeur van het proefstation voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhel- minadorp, ir. J. J. van Hènnik. zich beziggehouden met de mogelijkheden, die er In Nederland zijn voor het ge bruik van stapelkisten en stapelborden In de fruitteelt. Op het ogenblik heb ben zjj hun bevindigen vastgelegd ln een publikatie. Uit het verslag van de werkgroep blykt, dat de toepassing van de stapelkist in Nederland onder de gegeven omstandigheden niet voor de praktik kan worden aanbevolen. De hoofdoorzaak: de te dichte beplan tingen. Er konden wel voordelen wor den aangetoond by de toepassing van stapeiborden. De stapelkisten kunnen dus niet op de Nederlandse fruitteeltbedrijven benut worden, zo concludeerde de werkgroep. Aan deze opmerking voegde zij toe, dat zich nieuwe perspectieven openen, als de om standigheden op de fruitteeltbedrij ven zich wijzigen, zodat er ruimere de "gloed" nieuwe en sensationele vloeibare autowas beschermt uw wagen een heel jaar lang. Een beschermend schild voor uw auto een vol jaar lang. Het stapelbord biedt kwantitatief geen belangrijke arbeidsbesparing en omdat er verschillende aanschaffingen nodig zijn is het moeilijk ook direct aan wijsbare besparingen te geven, aldus de werkgroep. De nevenvoordelen kun nen echter zo groot zijn. dat het ge bruik van stapelborden toch ernstig kan worden overwogen, aldus de werk groep. Als nevenvoordelen worden ge noemd: lichte werken; minder mensen nodig voor laden en lossen: betere ruimtebenutting in en buiten de schuur door hoger opstapelen; kans op minder VERMINDERING SOCIALE LASTEN MIJNINDUSTRIE In zyn memorie van antwoord op liet wetsontwerp „vermindering sociale las ten steenkolenmynindustrie" zegt de minister van economische zaken, dat de te nemen maatregelen primair zullen moeten bydragen tot herstel van het ge schokte vertrouwen in Limburg. Dc an- nonccring daarvan heeft in dit opzicht al gunstig gewerkt De verdere behandeling in de Statcn- Generaal kan dit nog versterken, zo meent de bewindsman. In de periode januari 1964 t.m. mei 1964 lag de ge middelde prestatie per dienst SI kg hoger dan liet jaargemiddelde over 1963. Het is niet exact te bepalen, in hoeverre de stijging van het ziekteverzuim een gevolg is enerzijds van de spanning op de arbeidsmarkt alsmede van de toe neming van de welvaart en anderzijds van het gebrek aan vertrouwen in de toekomst van het mijnbedrijf. Wel geeft de omstandigheid, dat het ziekteverzuim in het mijnbedrijf in 1962 en 1963 zowel absoluut als relatief een grotere stijging ten opzichte van voorgaande jaren heeft vertoond dan het landelyk cyfer van het ziekteverzuim, grond voor de stel ling dat „waarschijnlijk mede door dit gebrek aan vertrouwen het verzuim is toegenomen op een wijze, die de produk- tie in duidelijke benedenwaartse richting heeft beïnvloed". Op basis van de ervaring sedert 1962 kan het percentage arbeiders, dat na een half jaar, resp. na een jaar dienst verband nog in net mijnbedrijf werk zaam is globaal worden geraamd voor Nederland op 65 procent resp. 50 pro cent. In de overige E.G.K.S.-landen 40 Sroeent resp. 25 procent en ln landen uiten E.G.K.S. 85 procent resp. 75 procent. In genoemde periode nam het aantal indiensttredingen van uit de mijnstreek zelf afkomstige mijnwerkers met ca. 40 procent toe, terwijl het verloop na genoeg niet veranderde. Mede dank zij dit resultaat onderging de ondergrondse bezetting een lichte stijging. Ruw geschat zal de totale kolenpro- duktie van de Limburgse mijnen van 1963 op 1975 met plus minus 1.4 min ton teruglopen, waarbij ruim 600.000 ton voor rekening komt van de huis brandkolen, o.m. samenhangend met de vermoedelijke uitputting van de staats mijn Wilhelmina, terwijl voor het overi- fe op een vermindering van de vet- olenproduktie van de Staatsmijnen met ruim 700.000 ton wordt gerekend. De minister bevestigt, dat de cokes- verwerking en de cokesafzet by de Staatsmijnen waarschijnlijk binnen be trekkelijk korte tijd aanmerkelijk zal worden ingekrompen. Een groep Cubaanse ballingen In Miami, de „Cubaanse commissie voor de rechten van de mens", heeft boodschappen gericht tot de „Organisatie van Amerikaanse Sta ten" en de „Internationale Commissie van Juristen" in Genève, waarin geprotesteerd wordt tegen het optreden van Cubaanse autoriteiten, die twee ter dood veroordeelde 16-Jarige gevangenen gedwongen zouden hebben, bloed af te staan voor een bloed bank, alvorens te worden doodgeschoten. beschadiging van het fruit en hogere De werkgroep begon in 1959 haar on derzoekingen naar het gebruik van stapelkisten en stapelborden in ver band met de ontwikkeling van de orga nisatie van de oogst en het vervoer van het produkt. De arbeldstop. die el ke oogstperiode veroorzaakt werd ge rationaliseerd door het gebruik van grotere eenheden bij het vervoer en de opslag van fruit. Het stapelbord is een van de mogelijkheden, die deze oplos sing kan geven. Een andere moge lijkheid diende zich aan, toen in het buitenland kisten van grote afmetin gen „stapelkisten" werden gebruikt. Als voorbeelden werden genoemd de besparingen op het vervoer en de plukarbeid, minder zware arbeid bij net plukken en het vervoer, minder be schadigingen aan het fruit en een meer efficiënte benutting van opslagruimte. De gunstige ervaringen in het buiten land waren de aanleiding om ook in Nederland na te gaan or een dergelijk systeem benut zou kunnen worden. Vandaar, dat de werkgroep werd inge steld. In het verslag wordt uitvoerig ingegaan op de technische bijzonder heden van stapelkist en stapelbord en het gebruik ervan. De conclusie ten slotte is: geen stapelkisten, wel stapel- borden voor de Nederlandse fruitteelt om de organisatie van de oogst en het vervoer te verbeteren. i het ledigen van de kisten plaatsvinden door dompeling water. het Met zelfgemaakte feestmutsen en hoepcis vormden de leerlingen van de christelijke kleuterschool te Meliskerke een erehaag bij de Ne derlands hervormde kerk in West- kapelle. Hun hoofdleidster, mej. J. J. Wouters, trad namelijk dins dagmiddag in Westkapeïle in het huwelijk met de heer' J. F. Roe lof sen. onderwijzer aan de christe lijke lagere school in West-Sou burg. Bij het getneentehuis hadden de leerlingen uit Souburg een erehaag gevormd, bij de uitgang ran tie. kerk wachtten de kleuters uit Meliskerke het jonge onder- wijzerspaar op. (Foto P.Z.C.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7