mss^iÊss&imsmm Stichting Zeeland: coördinatie en integratie activiteiten gewenst POLLE PELLI EN PINGO Ml Schaalvergroting bewust nastreven Scholen Z.L.M. op sportdag in Terneuzen RIJKSKWEEKSCHOOL BIJNA TE KLEIN VOOR LEERLINGENTAL ZEEUWSE VAKANTIE VOOR VLUCHTELINGETJES UITGEBREID PROGRAMMA VOOR M0SSELFEEST 1964 TE BRUINISSE HUIZE „MARIA TERWEEL" GOES MAANDAG OFFICIEEL IN GEBRUIK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 8 JULI 1964 JAARVERSLAG OVER 1963 VERSCHENEN „Planning en geconcentreerde spreiding van accommodatie en uitrusting op allerlei gebied, ver gaande samenwerking, coördina tie en waar mogelijk integratie zijn voor Zeeland voorwaarden van waaruit moet worden gedacht en gewerkt. Ook in die gevallen, waar offers moeten worden ge- biucht en men het graag anders zou zien." Deze opmerking wordt gemaakt in het pas verschenen jaarverslag over 1963 van de Stichting Zeeland (Provinciaal Opbouworgaan Er wordt op gewezen, dat er in deze tijd een algemene tendens is tot het denken en werken in grotere eenheden. In Zee land, waar de kleine aantallen dikwijls een groot struikelblok vormen, is, aldus het jaarverslag, de noodzaak zelfs dwin gend aanwezig om schaalvergroting be wust na te streven. De ontwikkeling op ontkennen achterstand, soms zelfs een schreeuwend tekort aan accommodatie en aan deskundigen in allerlei sectoren. Versnippering van organisatie, energie, geld, kader enz. is voor ons gewest in letterlijke zin „onverkoopbaar", zegt het verslag. Onderzoek en studie Onder het hoofdstuk „onderzoek en stu die" wordt melding gemaakt van een groeiende behoefte aan sociaal onder zoek (veldwerk) op allerlei terrein. Deze ging helaas gepaard met een afne ming van de mogelijkheden daartoe. Door een toeneming van het aantal uit gebrachte adviezen, bleef er naar ver houding minder tijd over voor onder zoek. Voorts was er een noodzakelijke uitbreiding van onderzoek op het terrein van de bejaardenzorg. In de teruggang van de onderzoekcapaciteit van het bu reau kon echter een gedeeltelijke com pensatie worden gevonden met een be wust gekozen accentverlegging naar de zg. „desk research." Planning en opbouw Het Provinciaal Opbouworgaan acht de zich relatief snel voltrekkende veranderingen in de (economische) positie en structuur van Zeeland in toenemende mate een uitdaging voor het beleid op maatschappelijk en cul tureel terrein. De aanpassing van de geestelijke en materiële uitrusting van de maatschappy a3n zich wijzi gende eisen en omstandigheden vormt hier in feite het object van planning en opbouwwerk. Elementen als een te kleine schaal, te kleine aantallen, een te gering budget ook, vormen even zovele belemmeringen I jaarden niet te gemakkelijk op te lossen met de bouw van tehuizen?, wordt de vraag gesteld. Hoezeer tehuizen nodig zijn, het stre ven zal er tegelijk op gericht moeten zijn de bejaarden zolang mogelijk juist buiten de diverse instituten te houden, aldus het verslag. Gedacht wordt aan speciale bejaardenwonin gen. al of niet in samenhang met centrale dienstverlening, verschillen de vormen van het z.g open-bejaar- denwerk, tijdige en goéde verwijzing en opvang, principiële gerichtheid van het opnamebeleid op mogelijke terugkeer in de maatschappij. Kunst en cultuur Wat betreft de culturele accommodatie blijft in Zeeland voorlopig althans spra ke van een wat zorgwekkende aange legenheid, ook nu er zowel in Middel burg als in Terneuzen een begin van uitvoering werd gegeven aan de plan nen tot het bouwen van geschikte schouwburgruimten. Er zullen voor lopig althans meerdere voorzieningen weinigen moeten worden gescha pen, aldus het verslag. Bijzondere aan dacht van de muziekcommissie vroeg in het verslagjaar de amateuristische kunstbeoefening Met nadruk wordt in het verslag gewezen van welk een vitaal belang een goede accommodatie en outil lage zijn voor het Zeeuwse toneelleven in de eerstkomende 25 jaar. Voorlopig zou met drie goed geoutilleerde culture le centra in Noord-Zeeland, Midden-Zee land en Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen worden volstaan. Van de staatssecreta ris van o., k. en w. zou dan wel gevraagd mogen worden er nauwlettend op toe te zien. dat tegenover de moeite, die men zich in Zeeland getroost om de accom modatie te verbeteren, de gezelschappen op hun beurt de moeite nemen naar Zee land te reizen. Aandacht werd voorts besteed aan de kunstzinnige vorming van de jeugd. De organisatie van een eerste week voor muzische vorming en de voorbereiding van de oprichting van een Zeeuwse In stituut voor Kunstzinnige Vorming wor den genoemd. Sportzaken Aandacht wordt ln het verslag gegeven aan sportzaken. Herinnerd wordt aan de nota Sportaccommodatie in Zeeland van de Zeeuwse Sportraad. Aandacht verdient aanvulling van de nota voor wat betreft de gymnastieklokalen, me dische sportkeuring en jeugdsport. Wat de jeugdzaken betreft spitsten de activiteiten zich in 1963 toe op de re organisatie van de provinciale jeugd raad. Een gelukkige omstandigheid wordt het genoemd, dat in deze zelfde leriode ook kon worden overgegaan ot aanstelling bij de Stichting Zeeland van een medewerker, die speciaal jeugd- en sportzaken voor zijn rekening neemt. Op het terrein van het maatschappelijk werk was het vooral de zwakzinnigen zorg, die veel studie en overleg vergde. Helaas, aldus het verslag, was het ook in 1963 nog niet mogelijk, dit gespe cialiseerde maatschappelijk werk bui ten de r.-k. kring van de grond te bren gen. De oplossing van net probleem behoudt hoge prioriteit, wordt opge merkt. Van groot belang waren de be sprekingen over een op te richten pro vinciaal stagecentrum voor maatschap pelijk werk, waar al de vier samenwer kingsorganen zich achter stelden De Hoewel het financieel verslag over 1963 van de Stichting Zeeland nog niet kon worden samengesteld, zal er naar voor lopige schatting een tekort zijn van 5000. De uitgaven zullen vermoedelijk J 40.000 hoger zijn dan in 1962, waarvan yna 35.000 als gevolg van stijgende personeelslasten. Zaterdag werd te Terneuzen de jaar lijkse sportdag voor de landbouwhuis- houd- en lagere land- en tuinbouwscho len van de Z.L.M. gehouden. De leiding berustte voor het landbouwliuishoudon- derwys bij de heer C. J. Mink te Terneu zen en voor het lager land- en tuinbouw- onderwijs by de heer O. J. L. Willo- boordse te Middelburg. Op de prachtige terreinen hielden de meisjes hun wed strijden in hardlopen, hindornisbaan, hoog- en verspringen, balwerpen en estafette, terwyl de jongens eveneens wedstryden in hardlopen en estafette hielden. Bovendien werd door de jon gens een halve competitie voetbal ge speeld. De heer A. J. H. Mulder, consulent voor de lichamelijke opvoeding bij het nij verheidsonderwijs reikte na afloop de prijzen uit. Hij deed dit na verschillende personen, onder wie de heer Johannisse, ambtenaar sportzaken te Terneuzen te hebben bedankt voor de wijze, waarop medewerking was verleend om deze dag te doen slagen. Bij de meisjeswedstrijden werd één der kleinste scholen, namelijk Haamstede met 4200 punten kampioen en verover de de wissel beker. De overige uitslagen waren als volgt: 2. Schoondflke, 4150 punten - medaille; 3. Kruiningen, 4125 punten - medaille: 4. Axel, 4055 punten; 5 Zierikzee, 3980 punten; 6. Kortgene. 3895 punten: 7- Tholen, 3660 punten; 8. Terneuzen, 3625 punten: 9. Oostkapelle, 3500 punten. Het bekertje voor de beste individuele prestatie werd gewonnen door Willy den Haan uit Haamstede met 510 punten. De heer Mulder, die voor één dag de lagere land- en tuinbouwscholen had „geadopteerd" kon de volgende uitsla gen maken: Hardlopen en estafette: 1. Kapelle, 135 punten - medaille; 2. Goes, 110 punten - medaille; 3. Zierik zee, 100 punten: 4. en 5. Scherpenisse daille; 2. Scherpenisse. rikzee; 4. Middelburg: De consulente voor he medaille; 3. Zie- 5. Goes, iet landbouwhuis- toogd. De tekorten aan accommodatie op allerlei gebied, achterstand in voor zieningen voor het speciaal-culturele le ven in het algemeen, zijn punten, die vooralsnog aanleiding geven tot grote zorg. In dit verband wordt gepleit voor gro tere eenheden en verzorgingsgebieden, voor een zovergaand mogelijke coördi natie of zelfs integratie van allerlei ac tiviteiten en organen in Zeeland. In vele gevallen, zo gaat het jaarverslag ver der, moet hier worden gesproken van „een absolute eis, willen wij in Zeeland tot levensvatbare en efficiënt opge bouwde initiatieven en voorzieningen komen". Juist op maatschappelijk en cultureel terrein kan iedere vorm van „particularisme" in dit verband funest zyn. Streekorgaan In het kader van de plattelandszaken eiste met name het streven naar streek- organen, die kunnen bijdragen aan een vermindering van de kwetsbare positie van een aantal plattelandsgebieden de1 aandacht op. Vooral de Zak van Zuid- Beveland waar een streekcommissie tot stand kwam en Tholen worden in dit opzicht genoemd. In het jaarverslag staat verder te lezen, dat de dorpshuizen weer de nodige aan dacht vroegen. De situatie op dit terrein wordt nog onbevredigend genoemd. De initiatieven leven te weinig onder de plattelandsbevolking. Plannen maken gaat onvoldoende samen met een ver kenning van de reële behoefte vooraf. Teveel ook, zo vervolgt het jaarverslag, worden dorpshuizen nog gezien als een stuk „dorosaanzien" zonder de vraag te stellen óf er een redelijk gebruik van zal worden gemaakt. Directeur M. A. Hage J I derland in West-Europa de klassen met Instructiemorëen IS |het hoogste gemiddelde aantal leerlin- 1 gen heeft. Een verlaging van deze veel geslaagd experiment LMgsS JSSS^S voldoende leerkrachten beschikbaar zijn. De rijkskweekschool te Middelburg) wordt langzamerhand te klein. Meer, b yhrpccjp (jan 125 aanmeldingen zyn binnengeko- i-tcvfsi ccoic men voor de opleiding tot kleuterleid- De heer F. L. Maandag, onder-direc- ster, onderwijzeres of onderwijzer. Dit teur van de school gaf een toelichting overigens verheugende aantal geeft re-op de opleiding van de leerlingen in te- den tot zekere bezorgdheid, omdat de] kenen, muziek, handenarbeid, handwer- huidige gebouwen van de school nau- j ken en lichamelijke oefening. Deze „ex- welijks al de leerlingen op passende wy-pressie"-vakken zijn niet alleen belang- ze onderdak kunnen bieden. Dit blijkt, I rijk voor de man of de vrouw, die voor uit hetgeen de heer M. A. Hage, dïrec-1 de kla3 staat, maar ook bij de vorming teur van de school, het afgelopen week-van de jonge mensen. Juist daardoor einde zei op een Instructieniorgen over kan deze beroepsopleiding zoveel meer de beroepsopleidingen voor de adspi- zijn dan een „onderwijsinrichting", zo rant-leerlingen en hun ouders in de aula vertelde hij. van het schoolgebouw. Het was voorDe leraar pedagogiek, de heer J. J. Ham, het eerst dat een dergelijke bijeenkomst lichtte het programma voor de prak- werd gehouden. Het Initiatief hiertoe tische vorming toe, waarbij door de in ging uit van de oudercommissie. richting van het programma de leid sters en onderwijzeressen niet met veel theoretische ballast, maar wel met een S? ui net u|erJuiftgez.S 'Sffëfï ee° passende de noodzakelijke e» de te verwachten ;Na werd(,„ de bezoekers Gereformeerde gemeente in Meliskerke heeft na 46 jaar weer eigen predikant De gereformeerde gemeente van Melis- kerke krijgt na een vacante periode van 46 jaar weer een eigen predikant. Het is kandidaat J. C. Weststrate uit Bors- te zal waarschijnlijk in september wor den bevestigd door één der docenten aan de theologische school van de. Gerefor meerde Gemeenten in Nederland te Rot terdam. De laatste predikant van deze gemeen te in Meliskerke was ds. B, van Neer bos, die in juni 1918 naar Bruinisse ver trok. Tot nu toe nam ds. G. A. Zijder schap waar in Meliskerke en in de an dere gemeenten in de classis Middel burg. Kandidaat Weststrate werd 8 mei 1919 in Waarde geboren. Tot hij in 1960 de ber 1955 tot september 1960 was hij Oostdijk en in Yerseke. De gereformerde gemeente in Melis kerke telt 325 leden en 277 doopleden. houdonderwijs van de Z.L.M., mejuf frouw A. van der Leeden sprak een slot woord, waarbij zij een speciaal dank woord richtte tot de heer Mulder en hem als blijk van waardering een t kebon overhandigde. Op zaterdag 25 juli SPECTACULAIRE WATERSKI-SHOW Zaterdag 25 juli zal de Duivelandse vis sersplaats Bruinisse weer op grootse wijze zijn jaarlijkse mosselfeest vieren. De organisatoren hebben voor de fees ten van dit jaar een uitgebreid pro gramma opgesteld, dat een grote ver scheidenheid van attracties biedt. Naast de traditionele vlootschouw zijn er zeilwedstrijden, waaraan enige hon derden boten zullen deelnemen, een spectaculaire waterskishow. waterspe- len, sportdemonstraties, muziek en een vuurwerk. Bovendien zal er weer de ge legenheid bestaan, op het havenplateau mosselen te eten. Het programma begint om half elf met een officiële ontvangst van de genodig den in het n.h. verenigingsgebouw door het gemeentebestuur van Bruinisse. Om elf uur worden de eerste zeil- en motorjachten van diverse verenigingen onder meer uit Dordrecht en Ber gen op Zoom in de haven verwacht. Er zal dan en aanvang gemaakt wor den met de zeilwedstrijden. Om half twaalf begeven de genodigden zich met de muziekvereniging „Nu met Hope" naar het havenplateau, waar de Mos selkoningin 1964 ontvangen zal wor den. 's Middags om half twee bestaat de gelegenheid om zich in te schepen voor de jaarlijkse vlootschouw van de rijk gepavoiseerde Bruse vissers vloot. die om twee uur zal vertrek ken. Omstreeks half vier wordt de vloot weer in de haven verwacht, met aan boord de eerste mosselCn van het seizoen. Om kwart voor vier vertrekt de Mossel koningin naar de Grevelingendam waar een waterskishow zal worden gehouden. De show wordt uitgevoerd door het Na tionaal Waterski Stuntteam en omvat diverse spectaculaire primeurs voor de provincie, zoals skivliegen, schanssprin gen en blootsvoetskiën. afloop van deze show zal de Mossel roelwedstrijd en een watergevecht aan de haven, muziek en sportdemonstraties op het sportveld, waar burgemeester C. H. van der Linde de prijzen, die op deze dag behaald zijn zal uitreiken. Om tien 's avonds wordt het mosselfeest besloten met een groots vuurwerk, eveneens op het sportveld. Bestelauto op strand overspoeld Toen de heer N. S., aannemer in Burgh, dezer dagen met zijn bestelauto een strandtent op het strand wilde brengen, geraakte hij bij de Punt in moeilljk- leden, doordat de auto in het drijfzand vastraakte. De gevraagde hulp bleef wat lang weg, waardoor de auto ge deeltelijk door het zoute water wérd overspoeld. Later is dè wagen door een truck vlot getrokken. GOES VEILT DEZE WEEK ZURE MORELLEN Door het zonnige weer rijpen aan som mige bomen de zure morellen nu vrij snel. Daarom besloot de veilingvere niging „Zuid-Beveland" te Goes om donderdag met het veilen hiervan te beginnen. Verleden jaar was de eerste veiling op 23 juli, twee weken later. De prijs zette toen ln met 103 cent per kg. voor klasse I. De zure mo rel rijpt ook dit seizoen onregelmatig, rijpe en nog rauwe vruchten hangen soms aan dezelfde boom. Daarom moet deze fruitsoort doorgeplukt wor den. Het plukken gebeurt zonder steel voor de industrie. Een gunstige eigen schap van de zure morel is dat bij vakkundig plukken zonder steel toch praktisch geen sap verloren gaat. De zure morel wordt door de industrie gebruikt om de meikers te vervan gen. Er wordt o.m. een speciaal soort jam van gemaakt. Daarom is de prijs vorming van zure morellen dikwijls afhankelijk van een ruim aanbod van meikersen en andere rassen kersen tegen redelijke prijzen. DOOR COMMISSARIS DER KONINGIN Capaciteit van vijftig bedden Maandag a.s. 's middags om half drie opent de commissaris der konin gin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot huize „Maria Terweel", aan de Kloe- tingseweg te Goes. Dit huis heeft op zich genomen de verpleging en ver zorging van chronisch zieken en in validen met een bijzondere aandacht - ,voor hun revalidatie. Huize „Maria konmsta op haar praalwagen, Ij-geleid Tcrweel" rail onder de stlrtiting ka- tSSf. d™,r,d' I tholieke verpleeghui,en „Midden- Zeeland' gemeente maken. Om zes uur is er ver volgens gelegenheid om verse mosselen te eten. Het avondprogramma, dat om zeven uur begint, omvat diverse soorten waterspelen, zoals boegsprietlopen, een De stichting is opgericht op 14 januari 1960 door notaris W. Hamelynck te Goes. Oprichters zijn: de heer J. B. V. Weiten, arts; de heer J. A. Seghers te Roosendaal en de heer J. M. Roof, leraar te Goes. Er werd een uitge breid bestuur samengesteld met ver tegenwoordigers uit geheel Midden- Zeeland. Dit was te danken aan het coördinerende werk van de raad van maatschappelijk werk in Zeeland. Dit bestuur heeft contacten gelegd met de zusters „Onder de Bogen" te Maastricht, die ook in het ziekenhuis „St. Joanna" de verzorging van de zieken op zich genomen hebben. Het bestuur vond de gemeenten 's-Heerenhoek en Ovezande bereid ga rant te staan voor rente en aflossing van het kapitaal. In deze fase van de ontwikkeling van huize „Maria Ter weel" werd contact gelegd met rip heer A. Nollen te 's-Hertogenbosch, die reeds vele ervaring op het gebied In Kapelle zijn dinsdagmiddag twintig jongens en meisjes uit het vluchtelin genkamp Finkerwerder bij Hamburg gearriveerd, die in Zeeland vier weken vakantie zullen doorbrengen. Tijdens hun verblijf in deze provincie zyn zij ondergebracht bij pleegouders. De jongens cn meisjes maken deel uit van een grotere groep, die dinsdagmor gen om zeven uur vanuit Hamburg is afgereisd. Verzamelplaats was Amers foort. Daar werden de kinderen die naar Zeeland zouden komen, afgehaald met particuliere auto's. Dit gedeelte van de „operatie" stond onder leiding van me vrouw A. Risseeuw-de Zeeuw uit Ka pelle. In het sportgebouw te Kapelle volgde de kennismaking met de pleeg ouders. waarna de jongens en meisjes naar de verschillende plaatsen in Zee land vertrokken. Van de twintig kin deren verblijven er twee in Axel. twee in Kruiningen. twee in Rilland, twee in Waarde, vier in Goes, twee in Kapelle, twee in Krabbendijke, tei-wijl in elk van de gemeenten Waterlandkerkje, Middel burg, Heinkenszand en Schore één kind zjjn vakantie doorbrengt. De kinderen zijn in de leeftijd van 8 tot 14 jaar. De vakantie is georganiseerd door het Christelijk Jongeren Verbond. Contactman voor Zeeland is de heer H. Eversdijk te Heinkenszand. De foto geeft een indruk van de drukte in het sportgebouw te Kapelle. Uiterst rechts de heer H. Eversdijk. (Foto P.Z.C.) van financiering van internaten en verpleegtehuizen heeft gedurende een aantal jaren. Het bestuur werd als volgt gefor meerd: de heer A. Nollen, voorzitter, de heer J. M. Roof, vice-voorzitter, de heer B. P. Speetjens, penningmees- ter-secretaris, de heer Willemse, be stuurslid, de heer Koopmans, be stuurslid, terwijl als bisschoppelijk commissaris deken P. M. C. Holt- kamp van Goes werd benoemd door de bisschop. Het verpleegtehuis „Maria Terweel" biedt plaats aan 50 patiënten. Tevens heeft het een revalidatie-afdeling, die onder leiding staat van de heer De Haas. Architect van het huis is de heer J. C. P. Loonen, te Breskens. Het is gebouwd door het aannemersbedrijf J. Nelissen te Venray. De inrichting van het ziekenhuis is verzorgd door de handelmaatschappij J. A. Klomp te Vught. Opbrengst ,,Kinderzorg"-collecte De collectebusjes voor de vereniging „Kinderzorg" heeft te Wemeldinge op gebracht 187,64. Eén miljoen Opgemerkt wordt, dat het rijk in het kader van het „beleid probleemgebie den" een bedrag van f 1.000 000,be schikbaar stelde voor Zeeland voor de periode 1964-1965. Na het bekend wor den hiervan kwam een stroom van aan vragen los. waaronder vooral vele plan nen voor sportvelden en zwembaden De ingediende plannen waren veelal om vangrijk en vrij kostbaar van opzet. Een aantal projecten uit de periode 19601963 kwam opnieuw onder de aandacht wegens inmiddels sterk ge stezen kosten. Voor suppletie aan die „oude" plannen moest ruim 20 procent van het totaalbedrag 220.000 worden gereserveerd. De ingediende, nieuwe plannen omvat ten een veelvoud van het beschikbare bedrag. Een extra bijdrage over I960 1963 van 65.000, was welkom, maar vormde slechts een druppel op de gloei ende plaat, aldus het versla? van het Opbouworgaan. Opgemerkt wordt nog dat voor de periode 19641965 de mid delen in feite reeds zijn uitgeput, zodat heel wat plannen zullen moeten blijvf- liggen. gehandhaafd blijven. Met de huidige leerlingenschaal is het nog vrij normaal Dinsdagmiddag is het nieuwe poststation te Nieuiodorp geopend. Hier koopt burgemeester D. M. Vermet van 's-Heer-Arendskerke (tweede van linksde eerste post zegels bij de beheerder van het kantoor, de heer J. Dommisse rechtsl. Links de directeur van het postdistrict Middelburg, de heer W. R. Eelsingh. (Foto P.Z.C.) waarbij ze het onderwijs Ln de verschil lende vakken bijwoonden. In het bijzon der de expressievakken trokken daarbij de aandacht van de aanwezigen. De ouders en adspirantleerlingen kregen tevens de gelegenheid als leerlingen in de lokalen plaats te nemen. Uit deze eerste geslaagde instructie- morgen bleek wel, hoe nodig het is. dat de oudere generatie eens de kans krijgt met het moderne, veranderde onder wijsbestel kennis te maken. Op de bij eenkomst werd verder nog aandacht ge schonken aan de eerste 1 eerkring van de school, waarbij men kan kiezen tussen een A- en een B-opleiding. De splitsing in een talen- en een wiskundeafdeling bestaat nu al twee jaar. Bejaardenzorg Op het terrein van de bejaardenzorg; namen de werkzaamheden in 1963 een ongekende omvang. Met name ten aan zien van de bouw van bejaardentehuizen werden allerwege Initiatieven ontplooid. Op dit terrein bestaat in vele gebieden van Zeeland nog een soms ernstige achterstand. Overigens wordt in het verslag tegelijkertijd gewezen op enige bedenkelijke kanten van de huidige ontwikkeling. Te weinig wordt onder kend de noodzaak van een goede plan ning en regionale spreiding van pen siontehuizen. Het accent valt momen teel al te eenzijdig op de uitbreiding van de capaciteit aan pensiontehuisbedden. Tracht men het probleem van de be- Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon WIM J. de Potter. M. de Potter-Driegen. Heden werden wij verblyd met de geboorte van ons dochtertje en zusje SARA ELISABETH J. Wagenaar. J. Wagenaar-Murre en kinderen. Waarde. 6 juli 1964. Plasseweg 9. zaterdag 11 juli j hopen de heer en me- 3 vrouw W. LOMMERS- GELJON hun 45-jarig huwelijk te gedenken. Hun dankbare kinde ren en kleinkind. Vlissingen, juli 1964. Bouwen Ewoutstraat 43 bov. Receptie van 5.30-6.30 uur in het herv. vereni gingsgebouw, Noord- J 34, Vlissingen. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, JOHANNA ROELSE, wed. van M. Marys, in de gezegende ouder dom van 92 jaar en 4 maanden. Biggekerke: M. J. Lampert- Marijs. K. Lampert.. Koudekerke: J. F. Wisse-Marijs. C. Wisse. Biggekerke: J. Marijs. L. Marijs-Louws. Biggekerke, 7 juli 1964 Tolweg 5. Onze oprechte dank voor de bewijzen van deelneming na het overlijden van onze moeder, behuwd-, stiefmoe der en oma, MARGARETHA EKKEBüS- VERHERBRUGGE Kinderen en kleinkinderen. Oostburg, juli 1964. De bejaarden van Grijps- kerke zeggen hartelijk dank aan allen, die hebben mee gewerkt voor het slagen van de mooie reis naar België. Voor de bewijzen van me deleven gedurende de ziekte en de blijken van deelne ming, ontvangen na het overlijden van onze lieve j man, vader, behuwd- en I grootvader, JAN BOS, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam. A. Bos - v. d. Windt. H. H. Merkelijn, vrouwenarts. AFWEZIG 9—26 juli. Praktijk wordt volledig waargenomen door dr. B. S. OEY. E. P. Oldenkamp, AFWEZIG 10 tot 24 juli. Collega's nemen waar. Voor verklaringen dieren arts I. C. KLOK. VAKANT1ETIPS VAPA EX CAMPING GAZ PANNENSETS ALLE MEP AL- ARTIKELEN PRIMUS TOESTELLEN EN ONDERDELEN SPORTHUiS SCHELDESTRAAT 38 TEL. (01184) 37 39 YLISSIHGEN E. Voorhoeve, arts. DONDERDAG GEEN PRAKTIJK. Adverteren doet verkopen. GELDLENINGEN per post terugbetaalbaar in: 6 - 12 - 18 - 24 en 36 mnd. Naam: Adres: Gevraagd bedrag: ■Termijnen: AVEFI n.v. Filiaal Nederland Teteringenstraat 21a W." L.L tXv V v \\.v V l, V" Als jullie zin hebt om mijn famielie goeden dag te zeggen, kruip dan maar gauw op mijn rughet is het ge makkelijkste als je bij mijn staart be gint te klimmen. Ze zoeken naar het begin van de staart. Polle wijst, kyk jongens, daar ginds begint de staart, kijk maar gerust vro- gen en ze beginnen de tocht over de staarttsjonge, dat is con wan deling, maar het loopt lekker op rubber, of waar die knaap van ge maakt ia!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4