VAN NELLE'S A. V. R. 0. schrapt in het plan-Vogt Feijenoord met 2-0 door Lausanne uitgeschakeld Aanpassing aan de realiteit" Tweede net delen met de overige omroepen A.V.R.O. moest er geld bijleggen TELEURSTELLEND WEEKEINDE VOOR NEDERLANDSE PLOEG P.Z.C. Falen van voorhoede Zware shag* PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 JULI 1984 De A.V.R.O. heeft onder leiding van haar nieuwe voorzitter, oud- K.L.M.-directeur mr. Slotemaker, gekapt in het vorig jaar gepubli ceerde plan-Vogt dat inhield dat de A.V.R.O. in haar eentje het tweede televisienet en het derde radionet zou gaan bezetten, het eerste t.v.-net en Hilversum I en Hilversum II overlatend aan de andere omroepverenigingen. Ten aanzien van de televisie wil de A.V.R.O. thans het volgende: De A.VJt.O. krijgt op het tweede t.v.- net evenveel zendtijd nis elk van de an dere grote omroepen op het eerste net heeft. De overige uren zijn bestemd voor een algemeen programma van de geza menlijke omroepverenigingen. Dit geza menlijke algemene programma zou ech ter nitsluitend door de A.V.R.O. moeten worden verzorgd, dit in opdracht de andere omroepverenigingen. Mr. Slotemaker heeft de wijzigingen in het plan Vogt, die hij „een aanpassing de realiteit" noemde, aangekondigd op de gisteren in de Twentse Schouw burg in Enschedé gehouden 32ste alge mene vergadering van de A.V.R.O. Het plan-Vogt, aangekondigd met de uitroep „een schijnbaar uitgebrande toorts vlamt op", ging er van uit dat de A.V.R.O. weliswaar in haar eentje het gehele tweede t.v.-net zou gaan bezet ten ter verzorging van een algemeen programma, echter met een opoffering van een deel van haar zelfstandigheid. Het recht de inhoud van de program ma's samen te stellen zou nameljjk in handen worden gelegd van een pro grammacommissie buiten de A.V.R.O. om. Volgens het herziene plan bepaalt de A.V.R.O. de inhoud van de A.V.R.O.- programma's zelf. „Een algemeen pro gramma onder eigen verantwoordelijk heid", aldus de omschrijving. De inhoud van de. door de A.V.R.O. te verzorgen programma's van de omroep verenigingen gezamenlijk zou bepaald moeten worden door een programma raad. waarin voor de helft vertegen woordigers van de omroepverenigingen zitting hebben en voor de andere helft door de overheid aan te wijzen verte genwoordigers van de verschillende godsdienstige, culturele en maatschap pelijke stromingen. De voorzitter van de raad zou door de overheid moeten wor den aangewezen. Reclame Het plan-Vogt voorzag in reclame op het tweede televisienet. De A.V.R.O. was bereid bij de verzorging hiervan samen te werken met de aanvragers van een concessie voor commerciële televisie, zoals de O.T.E.M., enz. Ook het herziene plan voorziet in reclame op het tweede net. De reclamspots zouden moeten worden uitgezonden in de gezamenlijke zendtijd. De in komsten zouden aan alle omroepver enigingen ten goede komen, dus ook aan de omroepen die op het eerste net uitzenden. Mr. Slotemaker sprak in zijn jaarrede nnet meer over exploitatie van de recla mespots in samenwerking met de aan vragers van een concessie voor com merciële televisie. Hij sprak, zonder evenwel het woord samenwerking te noemen, over „onze bereidheid bij de invoering van reclame daadwerkelijk rekening te houden met de belangen van de voor haar (voort)bestaan met name van de inkomsten uit advertenties af hankelijke pers. De andere omroepen hebben expliciet verklaard de pers in de exploitatie van de televisiereclame te willen betrekken als het bestaan de omroepbestel tot het toelaten van t.v.-reclame zou moeten overgaan. De herziening van het plan-Vogt hoeft overigens niet de allerlaatste herziening te zijn. „Het betreft slechts een voorlo pige. in geen enkel opzicht bindende schets", aldus mr. Slotemaker. Tegenvallers Sprekende over andere A.V.E.O.-zaken noemde hij de kosten van de viering van het veertigjarig bestaan, vorig jaar juni een belangrijke tegenvaller. Ze bedroe gen f 540.000. Dit is een overschrijding van de begroting van 190.000. De oor- (Van onze radio- en t.v.-redacteur) De A.V.R.O. heeft vorig jaar op de kosten van haar radiopro gramma, welke in totaal 3,12 miljoen gulden beliepen, f 448.000 toegelegd boven het aandeel dat zij uit de luisterpot ontving. De televisieprogramma's, die 2,9 miljoen kostten, vergden f 235.000 meer dan de bijdrage uit de kijkpot. Een en ander blijkt uit het jaarverslag 1963 dat zaterdag is uitgekomen ter gelegenheid van de algemene vergadering in Enschedé. De N.C.R.V., die over het alge meen met minder dure artiesten werkt, is de enige omroep die met de inkomsten uit de luister en kijkgelden uitkomt. De studio's en kantoorgebouwen van de A.V.R.O., die verbeterd zijn voor 13,8 miljoen gulden, zijn afgeschreven tot op 42 gul den, inclusief de inventaris. De A.V.R.O. heeft daarnaast een kapitaal van 4,3 miljoen gulden en 1,1 miljoen gulden aan reser- Kitwe, N.-Rhodesia Salisbury. Z.-Rhodesia 11 juli 1964. Correspondentieadres Kitwe. P.O. Box 615 N.-Rhodesia. ONDERTROUWD: HARRY VAN QUEKELBERGHE en JOKE MINDERHOUD geven kennis van voorge nomen huwelijk op vrijdag 31 juli a.s. om 15 uur in het gemeentehuis te Breskens Receptie van 16.30—18.00 uur in eethuis „Scherbeijn" te Breskens. Breskens, 3 juli 1964. Nieuwesluis, W 44. Dr. Broodmanstraat 15. Heden is, na een smartelijk lijden, van ons heen gegaan, onze lieve vrouw en moeder CORNELIA CORNELIS, geboren Kamermans, op de leeftijd van 50 jaar. P. H. Cornelis Ko Singel 45. Vlissingen, 5 juli 1964, De crematie zal in alle stilte plaatshebben te Vel- sen op woensdag 8 juli a.s. na aankomst trein 15.33 uur te Driehuis-Westerveld. Geen bezoek. Heden overleed onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader MCOLAAS EVERSDIJK Pzn., weduwnaar van Kaatje Nonssen, in de ouderdom van ruim 89 jaar. Uit aller naam, familie Eversdijk NEDERLANDSE PLOEG VOOR RONDE VAN CANADA De Nederlandse amateurwielerploeg, die zal deelnemen aan de van 26 juli tot en met 9 augustus a.s. te houden Ronde van Canada, bestaat uit Jos van der Vleuten (Mierlo-Hout), Ad. van Keme- nade (Eindhoven), Jan Boog (Laren» en Eddy Beugels (Sittard). Ploegleider is Bram Koopmans. De Ronde van Canada werd het vorige jaar een grote Neder landse triomf. Kees Haast won toen de ronde, terwijl ook de eerste plaats in het ploegenklassement door Nederland werd bezet. 3 Donderdag 9 juli 1904 I 3 hopen onze geliefde ou- j ders, grootouders en j overgrootouders G. ZUIDEMA M. H. ZUIDEMA- KIMMEL, de dag te herdenken j van hun 55-jarige echt- j vereniging. 3 Receptie van 45.30 in 3 het verenigingsgebouw 3 „Animo", Koopmans- voetpad. Souburg. Heden overleed op het alleronverwachts, na een zwaar lijden, mijn innig geliefde man JAN WILLEM DE BIE in de ouderdom van bijna 51 jaar. Sterke de Heere mij in deze zware weg. A. de Bie- Huijbrechtse Sint-Laurens. Noordweg 66. 4 juli 1964. De teraardebestelling vindt D.V. plaats a.s woensdag te Sint-Lau rens. Vertrek vanaf de woning om half een. Liever geen bezoek. Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, mijn lieve man en der kinderen zorg zame vader en behuwd- vader, de heer op de leeftijd van 58 jaar en 5 maanden. Rilland-Bath: wed. Ch. de Waard- Smit M. de Waard Ellewoutsdijk: P. Sandee-de Waard L. J. Sandee Rilland-Bath, Bathpolder C 37, 4 juli 1964. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 8 juli a.s. des namiddags om 1 uur. Geen bloemen. Tot onze diepe droefheid ging heden zacht en kalm, geheel onverwacht van ons heen onze lieve man, vader en schoonvader, de heer JAN STEPHANUS DE REGT, in de ouderdom van 72 jaar. Goes: C. J. M. De Regt-Noom Wageningen: A. M. Coolman-de Regt ir. F. Coolman Goes, 4 juli 1964, Kloetingseweg 43. De crematieplechtigheid zal plaatshebben te Drie huis-Westerveld op woensdag 8 juli om 15.00 uur. Aankomst van de trein station Driehuis-Wester veld te 14.58 uur. Heden overleed, zacht •en kalm, onze lieve zoon. broeder en zwa ger ABRAHAM DE WAARD, in de ouderdom van 58 jaar. Uit aller naam, wed. M. de Waard- v. d. Griek P,illand-Bath, Mairestraat 1. Heden overleed op het alleronverwachts. na een zwaar lijden, mijn innig geliefde zoon, onze lieve broer, zwa ger en oom JAN WILLEM DE BIE in de ouderdom van bij na 51 jaar. De Heere vertrooste zijn diepbedroefde we duwe, en doe ons in Zijn wil berusten. Fam. De Bie Fam. Huijbrechtse Kinderdijk. Veerdam 33. Veere. Polredijk 4. Met deze betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen na het overlijden van onze lieve zuster, schoonzuster en tante ADRLANA VERBOVEN. Fam. J. en C. Verboven. Vlissingen. juli 1964. Spuistraat 27. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, on ze geliefde moeder, be- huwdmoeder en oma JOHANNA CORNELIA VAN WAARDE, weduwe van Janis van Waarde, de ouderdom van bijna 82 jaar. Wolphaartsdijk J. van Waarde J. van Waarde M. Goetheer- van Waarde W. Goetheer J. van Waarde en verloofde En kleinkinderen Wolphaartsdijk, 4 juli 1964, Kerkstraat 3. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 8 juli a.s. des middags om 12 uur. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed nog onverwachts onze ge liefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, mevrouw ADRLANA CORNELISSE, weduwe van Andreas J. Tjaarda, in de ouderdom van 89 jaar. Koudekerke. Ter Poorte, 4 juli 1964. Uit aller naam, C. Tjaarda, Ant. Heinsiusstr. 67, Den Haag. De teraardebestelling vindt plaats op dins dag 7 juli op de alg. begraafplaats te Mid delburg te 16.30 uur. •/.aak is het „zozeer teleurstellende" be zoek aan het feestterrein A.V.R.O.-40 en de regelingen die uit dien hoofde ge troffen moesten worden met de stand houders. Een andere tegenvaller is het verlies in 1963 van 13.073 leden, het eer ste ledenverlies na de oorlog. De achter uitgang van het ledental is thans min of meer tot stand gekomen. In Atlanta, hoofdstad van de staat Georgia in het zuiden van de Vere nigde Staten, ontstonden saterdag rassenrelletjes na een massale openluchtbijeenkomst waarop gou verneur George Wallace van Alaba ma en de vroegere gouverneur van Mississippi, Ross Barnett beiden tegenstanders van de wet op de burgerrechten het woord voer den. Op deze foto ontzet een agent van de Federale Politie een neger, die door twee blanken wordt aan gevallen. Door bemiddeling van een geestelijke met speurderskwaliteiten hebben in de Midd- Zweedse plaats Eskilstuna de 64-jarige Nils Pettersson en zijn 51-jarige zuster Alice Lundqvist, die 48 Jaar geleden van elkaar gescheiden werden, elkander teruggevonden. Ze bleken slechts enkele huizenblokken van elkaar vandaan te wonen en de weg naar haar werk had Alice dagelijks langs het huis van haar broer geleid. RONDE VAN DE TOEKOMST Poolse ploeg een openbaring Een weekend niet een gevarieerd en zeer zwaar programma heeft drastische wijzigingen teweeggebracht in het alge meen klassement van de Ronde van de Toekomst. Toen zondag rond half vijf in het vriendelijke Zuid-Franse stadje Foix de balans kon worden opgemaakt na een alles vergende bergetappe en een pittige individuele tijdrit over 36 kilo meter bleek dat de Spanjaard Garcia zjjn zaterdag op de Pool Beker herover de gele trui, ondanks een furieuze aan val van de Italiaan Gimondi, ook al eei ex-truidrager, nog juist had behouden. Dit toont wel aan dat ondanks de wij zigingen toch vrijwel steeds dezelfde na men naar voren komen, met dien ver stande dat nu ook de Fransen zich in de Italiaans-Spaans-Poolse duels hebben gemengd. Nederland daarentegen heeft in de strijd om de koppositie nog steeds geen rol kunnen spelen en het is de vraag of dat er nog wel van zal komen Voor de mij op verschillende wijze gebrachte hulde, bij mijn afscheid van de Rotter- damsche Bank op 30 juni jl. betuig ik bij deze mijn grote dank. A. J. P. Romijn Seissingel 74. Middelburg, 3 juli 1964. voor snelle berichtgeving 44. Peters iNed 69. Lute (Ned 5 26 50: 73. Zoel Karstens Alleen de beter in vorm komende Kerstens handhaafde zich op bevredi gende wijze in de drie cols omvat tende etappe van Thuir naar Andor ra en de rit tegen het uurwerk. Maar ook de jonge eerzuchtige Leidenaar moest enkele minuten prijsgeven op de coureurs, die zich tot dusver als de grootste kanshebbers hebben aan gediend. De overige Oranjetruien eindigden za terdag in de middenmoot (Pieterse, Pe ters. Visser) of ver in de achterhoede (Lute. Schuuring en Zoeti, terwijl Henk Cornelisse. voor wie zelfs de kleinste col al een ware nachtmerrie is. zeer ver na het sluiten van de controle in Andor ra arriveerde en. evenals de Zwitser Weber, uit de strijd werd genomen. ploeg Poolse De grootste surprise van de ronde is tot nu toe wel liet voortreffelijke rijden van de Poolse ploeg. Zaterdag presteer den Gawliczek en Zapala het om de Spanjaarden in de rit naar hun eigen streek niet alleen te weerstaan maar ook te verslaan. Beker mocht dan. door dat hij de sterkste klimmers niet kon volgen, de gele leiderstrui verliezen aan Garcia. Zijn landgenoten Gawliczek en Zapala handhaafden zich wel bij de •oorsten. De uitslag van de vierde étappe in de Ronde van de Toekomst, van Thuir naar An dorra over 153 km luidt: Gawliczek (Polen! 4.93.02 met bon 12.33: 2 Massi (It 4 53.20 met bon. 4.53.03; Zapala (Polen) 4.53.21 41. Pieterse (Ned.) 5.07.31; 5.08.43: 45. Visser (Ned.) z 5.24.03; 72. Schuring (Ned. (Ned.) 5 28.15. De uitslag van de vijfde etappe Ronde van de Toekomst, de individuele tijd rit van Tarascon sur Ariege naar Foix over een afstand van 36 km. luidt; I. Letort (Fr) 51 min 33 sec (met bonificatie 51.13); 2. Gimondi (It.) 51.35 (met bonificatie 51.25); 3. Chappe (Fr.) 51 16. Karaten (Ned.) 54 17: 22. Schuur! ng (Ned 54.42 49. Visser (Ned.) 56 16; 50. Pe ters (Ned.) 56.20; «0 Zoet (Ned) 57.09; 67. Pieterse (Ned) 57.59; 73. Lute (Ned. 59.09. Het algemeen klassement na de vijfde etappe: 1 Garcia (Sp.) 20 uur 49 min. 11 12 Gimondi (II.) 20.49 35 op 24 sec.; 3. Tous |iSp.) 20.51.07 op 1.56; 25 Karstens (Ned 210510 op 15.59: 33. Peters (Ned.) 21.11.0 op 21 52: 36. Pieterse (Ned.) 21 12 20 op 23 09; 'isser (Ned.) 21.28 26 öp 39.13. 66. Zoel (Ned 21.40.38 op 51.27; 68. Schuuring Ned.) 21.42 36 op 53.25; 75. Lute (Ned.) •1.51.21 op 1.02.10. Ploegenklassement van de vijfde etappe; 1. inkrijk (Letort. Chappe, Aimar) 2 uur min. 35 sec.; 2. Spanje 2.39.32; 3. Italië >.34; 4 België 2.42.42; 5. Polen 2.43.03; Tsjechoslowakije 2.43.24: 7. Zwitserland 00: 9 Nederland 2 45 15. Algemeen ploegenklassement na de vijfde etappe: 1. Spanje. 62 uur 26 min. 43 sec.: Polen 62 3625; 3. Frankrijk 62.39.26; 4 Italië 62 40 08; 5. Tsjechoslowakije 63.02.38. Zuidslavio 63.13 31; 7. Nederland 63.2144; Portugal 63 27.33 9. België 63.36-35: 10 Luxemburg-Nieuw Zeeland 63.49.46: 11 Zwitserland 63.56.06; 12. Groot-Brittannië 64.09.27; 13. Marokko 65.49.21. Het puntenklassement in de Ronde van de Toekomst na de 5e etappe: 1 Gimondi (It) 60 pnl,: 2. Garcia (Sp) 44; 3. Campagnari (It) 36; 4. Beker (Polen) 34; 5. Letort (Fr) 34; 6. Mendlburu (Sp) 34; 7. Gaw liczek (Polen) 32; 8. Chappe (Fr) 27; 9. Aimar (Fr) 26: 10. Sagarduy (Sp) 25. Het bergklassement ziet er nu als volg* uit: 1. Gawliczek (Polen) 33 pnt.; 2. Zapalo (Po len) 30 pnt 3. ex aequo Sagurduy en Diaz (Sp) 16: 3. Delisle (Fr.) 15. INTERTOTOCOMPETITIE Het Rotterdamse Feijenoord is zaterdag avond door een 2-0 nederlaag tegen Lausanne uitgeschakeld voor de volgen de ronde van de intertoto competitie. De Zwitsers hebebn de zege vooral te dan ken aan het falen van de Fejjenoord- voorhoede waarin Henk Groot talloze kansen door slecht schieten 0111 hals hielp. Zeker voor rust had Feijenoord een voorsprong van enkele doelpunten moeten heben. Na de hervatting zagen de 36.000 toe schouwers Lausanne in de 62e minuut de leiding nemen door een kopbal van midvoor Armbruster, waarop doelman Kik, die daardoor enkele malen goed had ingegrepen, niet reageerde. Ruim een kwartier later sloeg Èschmann alle Rotterdamse illusies de bodem in toen hij met een fraai afstandschot de stand op 2-0 bracht. minuten aan de leiding toen linkshalf Luyten een vrije schop ineens inschoot. Groene wegen bracht de thuisclub zes mi nuten later op 2-0, maar nauwelijks twee minuten later was het 2-1 toen Crunig een voorzet van Marty in een doelpunt omzette. Na de hervatting won het spel wat aan kwaliteit, maar grote hoogte bereikte het toch niet. De Zwitsers kwa men in de 50ste minuut gelijk toen Schyter een door Mul veroorzaakte strafschop inschoot (2-2). In de 65e minuut bracht Groenewegen NAC op 3-2 en toen was het met de Zwitsers gedaan. Door doelpunten van Visschers (tweemaal) in de 39e en 42e minuut werd het 5-2 waarna linksbin nen v d. Hurk twee minuten voor tijd de eindstand (6-2) op het scorebord bracht. N.A.C. Het Bredase NAC heeft zaterdagavond op eigen terrein voor ruim 3000 toe schouwers in een wedstrijd voor de in tertoto competitie met 6-2 van het Zwitserse Young Boys gewonnen. Bij rust stonden onze landgenoten al met 2-1 voor. In de povere partij voetbal hebben de doelpunten het gebrek aan kwaliteit moeten vergoeden. NAC kwam na 35 Geen monokini in Ridderkerk De enige K.V.P.-afgevaardigde in de gemeenteraad van Ridder kerk. drs. J. W. G. Kievenaar, heeft zich uitgesproken tegen de z.g. „monokini". Hij deed dit toen de raad de ex ploitatie van het nieuwe zwem bad besprak. „Ik wil graag vast gelegd zien, dat men er geen monokini's zal mogen dragen", zei het raadslid, dat zich voorts kantte tegen de bepaling, dat het college van b. en w. te allen tijde toegang heeft tot het zwem bad en de gebouwen. „Dan mag men ook in de hokjes komen", concludeerde de K.V.P.-er. „We zullen gepast gebruik maken van onze bevoegdheden", ant woordde de wethouder van sport, de heer M. P. van Koge- lenberg sportief. Overigens lach te hij met de anderen hartelijk om de opmerkingen van het raadslid. Enschede 0 De Mexicaanse regering heeft een uitge breid onderzoek gelast in verband met hon derden klachten over onwettige bezetting van landbouwgronden en aanslagen op land eigenaars. Sportclub Enschede heeft zondagavond voor de intertoto-competitie met 5-0 van de Zwitserse club Grenchen gewonnen. De ruststand was 0-0. De doelpunten in deze wedstrijd, die voor 15000 toeschouwers onder leiding van scheidsrechter Gennessen werd gespeeld werden gemaakt door linksbinnen Wig- fers in de 60e en laatste minuut, rechts- innen Nemes in de 74e en 89e minuut en door rechtsbuiten Ten Donkelaar in de 76e minuut. De zeer matige eerste helft, waarin over het algemeen pover voetbal te zien werd gegeven, verschilde wat spelbeeld be treft geheel van de tweede helft. Niet alleen omdat alle doelpunten na rust vielen, maar ook door het snellere en at tractievere voetbal. Wiggers, de invaller voor Bosveld, was met stopper De Vries de beste man in de Enschedese ploeg. Bij de Zwitsers, die technisch goed speel den, maar een totaal gebrek aan stoot kracht aan de dag legden, was stopper Fankhauser de beste man. In de 4e mi nuut na de rust schoot middenvoor Gulyas hard tegen de lat. daarna was er voor de Zwitserse aanval geen doorko men meer aan. Bij Grenchen was doel man Elsener vervangen door Ruepp. D.W.S. D.W.S.-La chaux de Fonds 1-2. De Zwitserse kampioen La chaux de Fonds heeft in het olympische stadion met 2-1 revanche kunnen nemen voor de destijds in eigen omgeving geleden ne derlaag tegen D.W.S. De Zwitsers speelden uitstekend. Zjj ver dienden de zege door sneller en fanta sierijker spel. Vooral in de eerste helft waren de Zwitserse kampioenen opper machtig. De schitterend spelende rechts binnen Bertschi leidde de aanval van Chaux de Fonds, dat verder in Antenen en Brassard gevaarlijke spelers had. Bertschi was het ook. die na 14 minuten een vrije schop van 20 meter onhoudbaar inknalöe. Het was aan het uitstekende doelverdedigen van Jongbloed te danken dat de Helveten niet verder kwamen. Lenz maakte zelfs tien minuten voor de rust gelijk. Zijn harde schot was on houdbaar voor doelman Eichmann. Na de rust werd het peil wat minder. Schr(jvers redde op de lijn bij een schot van Bertschi en Skiba schoot net over. Vijf minuten voor tijd scoorde de Zwit sers de winnende treffer, toen Vuilleu- mier een fraaie actie van Skiba en Bras sard afrondde. Heden is van ons heen gegaan, na een smarte lijk, doch geduldig ge dragen lijden, onze lie ve vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder DINA PIETERNELLA LEENPOEL, geboren Wirtz, in de ouderdom van 58 jaar. M. Leenpoel W. Leenpoel L. M. Leenpoel- de Waard Dlentje en Arie Renee en Anja Kamperland, 3 juli 1964. De teraardebestelling is bepaald op dinsdag 7 juli a_s. te 2 uur van af Veerweg 8 te Kam perland. geurige Kentucky rabak en niets dan dat! zoveel méér aroma, zoveel béter gemélangeerd "en wereld van rookgenot kreeg, met het stempel van „De Weduwe", een wereldreputatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 6