Voetbalbeker na zestien jaar een definitieve eigenaar: Kapelle Middelburg ie finale verslagen door Top Cees Lute na een vlucht over 75 km snelste van 45 profs in Kruiningen Kloof tussen amateurvoetbal en de semi-profs opnieuw vergroot Golfbaan in Domburg bestaat vijftig jaar Vergadering semi-profs emotioneel Bevelanders verloren met 5-2 Rillandia nu ook „uitffebekerd" Vaak speelden de Brabanders veel te fors Piet Rentmeester bij val betrokken Sommige amateurs hadden handicap 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 JULI 1964 ZATERDAG VERGADERINGEN De kloof tussen het amateurvoetbal en de semi-profs is zaterdag opnieuw vergroot. Na de buitengewone algemene vergaderingen van de beide secties, in Amsterdam gehouden, is de crisis zelfs zo verergerd, dat betwijfeld moet worden of na de bondsvergadering, zaterdag 18 juli in Utecrht, de hoogste bestuursorganen van de voetbalbond in dezelfde samenstelling zullen terugkeren. Emotioneel was vooral de vergaderbig van de semi-profs. Nadat voorzitter Jos Coler had laten weten, dat de mening van de afge vaardigden over het gevoerde bestuursbeleid zou worden afge wacht voordat de bestuurderen zouden beslissen of zij zouden af treden of niet, kreeg de bijeenkomst zelfs enkele malen een ver ward aanzien. Op voorstel van de heren De Doel- der. Hekman, Henstra en mr. Lob- steyn werd uiteindelijk met alge mene stemmen een motie aangeno men. Hierin sprak de vergadering het vertrouwen in het bestuur uit. De vier leden van het sectiebostuur, die tevens zitting hebben in het bonds- bestuur werd verzocht hun functies in dit overkoepelende bestuur tot de komende bondsvergadering in Utrecht niet meer uit te oefenen. Met algemene stemming werd de motie aangenomen waarna de vier bonds- bestuursleden K.N.V.B.-vice-voor- zitter Jos Coler, alsmede de heren H. J. van Dalen. W. M. J. Notten en Am P. M. van Ven jr. besloten tijdelijk op non-actief te gaan. Controverse Een controverse tussen de leiding van het betaalde voetbal en het be stuur der amateurs is oorzaak van alle moeilijkheden. In een circulaire, enkele maanden geleden met betrek king tot de sanering van het betaal de voethal uitgegeven, word aange kondigd dat de amatcur-topteams van clubs die een 7. g. Telstarfusie zouden aangaan, bij de amateurs naar sterkte zouden worden inge deeld. Aangezien in de betrokken sanertags- commissie zowel leden van het sec- tiebestuur amateurvoetbal a dat der semi-profs zitting hadden, werd aangenomen, dat beide secties dit standpunt deelden. Later bleek het de wens van de overgrote meer derheid van het amateurvoetbal dat de clubs die tot een dergelijke fusie besluiten in de vierde en laagste klas van de bond worden ingedeeld. De ingediende motie hield een afkeuring van het beleid van het amateurvoet bal in, waarvan de leiders van woord breuk werden beschuldigd. Aanvankelijk was de heer Coler verbitterd zei hij: „Ik houd niet van marchanderen. Wij gaan weg of we blijven aan'' niet tot deze tussen oplossing bereid. Zijn plan om als sectiebestuur af te treden vond ech ter de vergadering op zijn weg. Te recht stelde de heer J. Rodenhuis dat de voorzitter hierdoor het be taalde voetbal beslist geen dienst be wees en alleen een tegenstelling tus sen de vergadering en het bestuur zou bewerkstelligen. Van de zijde van de vergadering werd voorts de suggestie gedaan dat de betrokken sectie bestuursleden uit protest hun zetel in het bondsbestuur ter beschikking zouden kunnen stel len. De reglementen van de bond lieten dat echter niet toe. aangezien in dat geval de vier leden ook als sectiebestuurder zouden moeten af treden. Automatisch zou daardoor het betaalde voetbal met de K.N. V.B. hebben gebroken wat vooral internationaal gezien verstrekken de gevolgen zou hebben gehad. Een portefeuillekwestie op het hoog ste niveau is dan waarschijnlijk. De oorspronkelijke aanleiding voor de buitengewone algemene vergade ringen was het rapport van de com missie zelfstandigheid, waarin de weg wordt aangegeven waardoor de amateurs en het betaalde voetbal zelfstandiger kunnen worden van elk aar afhankelijk zullen zijn. De vergadering van het betaalde voetbal heeft zich, ondanks enkele bedenkingen, geheel achter het rap port gesteld. Uitdrukkelijk werd ech ter naar voren gebracht, dat de se mi-profs de voor hen minder pret tige punten van het rapport slechts zullen aanvaarden als ook het ama teurvoetbal besluit geen amendemen ten in te dienen. Dit laatste ligt nu echter juist in de lijn der verwach tingen. Onaanvaardbaar De indeling van de hoogste amateur teams van semi-profclubs in de stan daardcompetitie van de K.X.V.B. is een van de punten die voor de ama teurs onaanvaardbaar zijn. Het ama teurvoetbal vindt het noodzakelijk dat die elftallen uitsluitend in de vierde en laagste Idas worden onder gebracht en niet in een derde of een tweede klas. De splitsing in twee afzonderlijke rechtspersoonlijkheid bezittende li chamen van verenigingen, die thans zowel aan het betaalde als amateur voetbal deelnemen, zal ook oorzaak van moeilijkheden kunnen worden, De afgevaardigden van het betaalde voetbal wensen dat bindingen tussen beide organisaties vroeger één ver- enigirig mogelijk blijven. De ver tegenwoordigers van het amateur voetbal vinden dit absoluut onaan vaardbaar. Nadat de bijeenkomst van de ama teurs rond vijf uur ten einde was, kwamen enkele amateurafgevaardig den de zaal waar de semi-profs him openbare vergadering hielden binnen om als toehoorder de beraadslagin gen te volgen. Tot driemaal toe wees voorzitter Jos Coler er zijn gehoor op dat hij een vergadering van het semi-profvoetbal leidde en weinig waardering had voor de aanwezig heid van leden van de andere sectie. Tweemaal had hij succes. Toen voor de derde maal amateurs de zaal bin nenkwamen hadden zijn woorden nauwelijks nog effect. In de weten schap dat het K.N. V.B.-reglement zegt, dat elk lid van de bond het recht heeft als belangstellende de algemene vergadering mee te maken zochten ze achter in de grote zaal een plaatsje. In de bovenzaal van hotel Krasnapolsky, waar de ama teurs onder leiding van de heer J. J. Egberts bijeen waren, was de stem ming nauwelijks minder gespannen. Zelfs ging een stem uit de vergade ring zover, dat verlangd werd dat de heer Coler, voorzitter van de se mi-profs en vice-voorzitter van de bond, zijn excuus aan de leiding van het amateurvoetbal, die hij van woordbreuk beschuldigd zou hebben, zou aanbieden. Indien dat niet ge beurde. zo werd gesuggereerd, zou het amateurvoetbal het aftreden van de voorzitter der semi-profs moeten eisen. Nog tijdens de vergadering werd het voorval bij het betaalde voetbal bekend, waarna een scham per gelach volgde. Glansrol voor Tom Okker in Scheveningen Temidden van de kampioenen, die deze zondag de traditionele Wimbledon-exhi- bities op de bomvolle Metsbanen in Scheveningen opluisterden, was er één, het enkel- als het dubelspel houder Chuck Mckinley, noch de veel voudige dubhelkampioen Fred Stolle, maar onze eigen op het laatste mo ment voor Manuel Santana ingevallen Tom Okker. De 20-jarige Haarlemmer maakte van deze demonstratie-middag een volstrekt apart evenement. Onder het oog van de enthousiast reagerende prinses Beatrix, aan wie hij en Trudy Groenman voor het begin van de wedstrijden waren voorgesteld, versloeg Tom Okker in de eerste single de clowneske Amerikaanse kampioen Chuck Mckiny met 6-4 6-4 en won hij later in de dubel met Fred Stoile in drie sets: 3-6 6-4 9-7 van Roy Emerson en Chuck Mckinley. Tussen de ze beide hoogtepunten had' Emerson in een weinig inspirerend service-duel een revanche voor de Wimbledon-finale ver hinderd Hij versloeg zijn landgenoot Fred Stolle met 6-4 8-6. Souburg verloor stedenontmoeting met Alblasserdam Niet minder dan 150 Souburgse sport lieden met in hun midden hun eerste burger, burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny. zijn zaterdagochtend op weg gegaan naar Alblasserdam voor de jaar lijkse sportontmoeting, die dit jaar voor de vijfde maal wordt gehouden. De Souburgers werden door de muziekver eniging „Soli Deo Gloria" ingehaald. In het dorpshuis sprak de loco-burgemees ter de heer J. Smit de gasten toe. 's-Middags begonnen de wedstrijden. De Souburgers moesten met 8-4 de eer aan de gastheren laten. 's-Avonds reikte de loco-burgemeester in het Dorpshuis de prijzen uit. De uitslagen waren: gymnas tiek: De ploegen van Astro en Zuidwes ters wonnen met 138.20 tegen 137.40. Dammen: Arend de Heer verloor met 17-4. Bij het zwemen verloor de ploeg van S.Z.V. met 114-108. De korfballers van ..De Zuidwesters" lieten met 8-4 de eer aan de gastheren, evenals de volley ballers, die dit met 4-1 moesten doen. De voetbalploeg R.C.S. won met 4-2. Toch kritiek Vrywel alle sprekers het bestuur in de saneringskwestie, die voor een aantal verenigingen een bijzonder teleurstellend slot heeft ge kregen, ter goede trouw Is geweest, doch dat het bestuur zeker ook een niet geheel juist beleid heeft gevoerd, veel, zo werd meer dan eens ge- FINALE OP ROBURTERREIN IN GOES De wisselbeker die de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond voor het zaterdagvoetbal beschikbaar heeft gesteld, heeft na zestien jaar een definitieve eigenaar gekregen. Voor goed zal de beker ,,te pronk" komen te staan in de trofeeënkast van de vereniging Kapelle, die zaterdagmiddag voor de derde maal in successie het bekertoernooi op haar naam wist te brengen. In de finale, die op het Roburterrein te Goes werd gespeeld, moest ditmaal Bevelanders met 52 het loodje leggen. De talrijke bezoekers hebben echter niet kunnen genieten van fraai spel. Voor al na rast werd het een kleurloze vertoning met aan beide zijden slordig voetbal. Al direct na de aftrap was te zien dat Bevelanders tekort zou schieten om deze wedstrijd tot een goed ein de te brengen. In technisch opzicht kwam vooral het klasseverschil duidelijk tot uiting. Vooral het plaatsen liet bij de Kamperlanders veel te wensen over. Beide elftallen traden aan met twee invallers. Van meet af ging Kapelle tot de aanval over waarbij het Bevelanders ge heel in het defensief drong. Inval ler doelman Kouwer werd al direct op de proef gesteld, maar de reser vekeeper wist zijn heiligdom met veel kunst en vliegwerk schoon te houden. Het bleek echter uitstel van executie l te zijn, want toen A. Zegers na 9 n een bal werd toegespeeld van Kouse- maker lanceerde de midvoor een kop- bal waartegen Kouwer geen verweer had. Ogenschijnlijk leek het er op, 1 dat Bevelanders een flinke nederlaag tegemoet zou gaan, maar er werd zo „.- stug verdedigd, dat de Kapelse voor- steld, heeft het bestuur uit notulen waartsen weinig openingen wisten te en brieven menen te kunnen opma- vinden om hun geluk nogmaals te be ken, dat het amateurvoetbal de te- proeven. Het duurde dan ook tot de rugkerende clubs zou Indelen naar 21e min. voordat de „fruitmannen" sterkte. Verstandiger was geweest (]e score 0p konden voeren door Kodde dit punt uitputtender met het ama- die een fraai opgezette aanval af rondde met een onhoudbaar schot. teurvoetbal te bespreken. Tijdens de algemene vergadering, die veertien dagen wordt gehou den, wil het betaalde voetbal op het punt van de indeling bij Telstarfusies de mening van het amateurbestuur Vier minuten later was het De Iïaze die in paniek de bal op Kouwer terug 3 trachtte te spelen. Hij deed dit echter ,c. zo ongelukkig dat de bal inplaats van horen. Mocht daarbij geen bijzonder1'0 keepershanden in eigen doel beland- aanvaardbare verklaring voor het ^e- Kapelle die zich met deze stand misverstand worden gegeven iets wat min of meer gelukkig ging voe- waarvan de semi-profs overtuigd zijn len, trachtte door het opzetten van de dan kunnen de consequenties wel buitenspelval zich een gemakkelijke eens bijzonder verstrekkend worden, positie te verwerven. Maar het bleek over naar Nieuwdorp die hem in 1952 weer af moest staan aan Wemeldinge. Ook deze vereniging wist hem slechts een jaar te behouden, want in 1954 legde Arnemuiden beslag op de tro fee. In 1957 was het weer Colijnsplaat- se Boys die hem overnam om hem een jaar later weer terug te geven aan Arnemuiden. Het jaar daarna eiste Hoek de beker op om hem in 1960 over te doen aan V.C.K. In 1962 was het ten slotte Kapelle die S.V.D. in de finale versloeg en zich als be kerwinnaar aandiende om hem ook de twee daaropvolgende jaren niet meer af te staan. ook dit keer een gevaarlijk systeem te zijn, want toen in de 31e min. het gehele blok voor buitenspel bleef staan, profiteerde midvoor De Visser daar gretig van. Met alleen nog doelman Nieuwdorp voor zich maakte hij geen fout (31). Enigszins geschrokken ging Kapelle weer op het oorlogspad Keer op keer trok de ploeg ten aanval wat ten slot- te in de 43e min. resulteerde in een «m»»*» Meelopen „eekemde doelpunt van invaller Van de Vrede uitgeschakeld voor de K.N.V.B.-beker (4—1). Na dc rust was het weer Kapelle dat overwegend de toon aangaf, maar ook deze ploeg ging door overmoedigheid slordig spelen. Men zag elkaar niet meer staan en het gehele spel ont aardde in een spel van trap maar weg. Even laaide de hoop voor Beve landers nog op, toen Versluis in de 22e min. uit een corner Nieuwdorp nogmaals het nakijken gaf (42). Hoe moedig men echter doorvocht, het bleek tegen een herstellende verdedi ging vechten tegen de bierkaai te zijn. Toen Beenakker 6 min. voor het ein de met een kopbal de stand op 52 had gebracht, was de zege en de be ker veilig. Als een nachtkaars ging de wedstrijd ten slotte uit. Na afloop reikte afdelingsvoorzit ter I. W. Bakker uit Nieuwdorp de beker aan aanvoerder J. Braam uit hetwelk hij vergezeld deed gaan van een toepasselijk speechje. De beker die in 1948 en 1949 werd gewonnen door Rillandia ging in 1950 STRIJD OM DISTRICTSBEKER Middelburg heeft het niet gehaald: in de finale van de strijd om de zuidelijke districtsbeker verloor deze Zeeuwse hrord- Nu waren ile Middelburgers ge handicapt. omdat Wim de Vos, Jan Bos telaar en Dirk van Wester op het appel moesten ontbreken. Vanzelfsprekend kwam dat aan de eenheid van de ploeg niet ten goede. Een verdiende, maar ge flatteerde nederlaag. Onmiddellijk na de aftrap nam Mid delburg het initiatief en belaagde keer op keer met goede opgezette aanvallen het doel van TOP. In de vijftiende minuut wist Arte Delmot- te, die voor deze wedstrijd weer in de voorhoede was opgesteld, na een cor ner met een kopbal te scoren: 10. Bij de volgende Middelburgse aanval dacht een ieder, dat het 20 zou worden, maar back Eggenkamp bracht nog juist op de doellijn red ding. Langzamerhand nam TOP het initiatief over met meestal niet fraai, maar wel hard spel. In de 25e minuut werd back Eggenfcamp, die zijn ploeg reeds voor een grotere achterstand had behoed, de grote man: hij was mee naar voren ge komen en verraste doelman Versluijs met een onverwachts schot (11). Onmiddellijk daarna juichte de Middel burg-aanhang al. maar uit het schot van Hendrikse zoefde de bal rakelings langs het doel. Twee minuten voor rust gaf ömmens met een schot, waaruit de bal via de onderkant van de lat In de netten sloeg, de Brabanders een voor sprong (12). Na rust had het spel nog maar weinig met voetbal te maken. TOP speelde veel te fors, waartegen de scheidsrechter on voldoende optrad. AI in de zevende mi nuut was de beslissing in feite gevallen, toen midvoor Wijnen met een kopbal voor een I3-stand zorgde. Een kwartier voor het einde werd het zelfs I4: Schoenmakers trachtte de bai weg te spelen, maar via een Bra bants been caramboleerde het leer in het Middelburgse doel. Na afloop reikte de heer Willemse, voorzitter van het district Zuid I, aan de winnaars de be ker uit. Op de foto neemt de heer B. A. Hesselink juist de eerste hole, ter wijl mevrouw Heyse-Pous Koolhaas belangstellend toeziet. Beiden na men deel aan de zondag gehouden wedstrijd om de mevrouw Heyse- Tak-beker van de Domburgsche Golfclub. Foto P.Z.C an het zaterdagvoetbal. In de vierde ronde verloren de Zeeuwen met 12 van Rijnsburgse Boys. De overige uit slagen voor de beker luiden: N.D.S.M.Quick Boys 22 (Quick Boys wint met strafsch.); Pelikaan Huizen 0—1: Z.C.F.C.—Capelle 2—2 (Z. C.F.C. wint met strafsch.); M.F.B. Woudrichem 22 (Woudrichem wint met strafsch.); GenemuidenHark Boys 3—1: Go Ahead KO.N.S. 4—1: D.O.V.O.C.J.V.V. 2—1. Nieuw wereldrecord verspringen dames Tijdens de zevende Znamenski Memorial Atletiekwedstrijden, die in Moskou wor den gehouden, heeft de Russin Tatjana Schelkanova het wereldrecord versprin gen verbeterd en gebracht op 6,70 m. Het wereldrecord stond sedert 6 oktober 1962 met 6,62 meter reeds op haar naam. BENFICA OOK BEKERHOUDER De Portugese voetbalkampioen Benfica, de toekomstige club van ex-bondscoach Elek Schwartz, heeft na het landskam pioenschap ook de beker gewonnen. In de finale versloegen Eusebio C.S. Porto met 62. Bij de rust was de stand al 3—1. Porto neemt echter toch deel aan het Europees bekertoernooi voor be kerwinnaars. OOK TOURRENNERS AAN DE START Duizenden hebben saterdagmiddag J,5 profs en onafhnakelijken in Kruiningen slag zien leveren. Het was een wedstrijd met voortreffelij ke wielersport. Hier een beeld uit deze race. (Foto P.Z.C.) Fortuna Bergen op Zoom naar district le klas handbal Afgelopen zondag is Fortuna uit Bergen op Zoom bij de heren er in geslaagd de promotiewedstrijden tegen Velocitas uit Breda goed door te komen. In Breda won Fortuna met 27 en in Bergen op Zoom werd een klinkende 145-over- winning behaald. Wat de uitslag niet doet vermoeden, is het geen wedstrijd geworden met een oppermachtig For tuna. De voorhoede van Fortuna had meer succes met het schieten. Beide doel verdedigers waren in voortreffelijke vorm. Bij Fortuna blonken uit Traas. Kwik en Melse. Voor Fortuna is het een bpzonder goed jaar, daar de vereniging dit seizoen niet minder dan 7 kampioen schappen wist te behalen. Het kermis vierende Kruiningen was zaterdagmiddag het strijdtoneel van 45 profrenners en onafhankelijken. Er iva- coureurs met klinkende namen bij: n van Est, Piet Rentmeester, Jaap Kersten, Martin van de Borg, Bas Ma liepaard en nog vele andere „azen". Zelfs Leo van Don een, André van Aart en Sjaak van de Klundert, die in de huidige Tour de France hadden moeten opgeven, bleken toestemming te hebben gekregen aan de start te komen. De snelste van allen was echter een voor Zeeland „oude bekende". Cees Lute uit Beverwijk, die destijds nog in Goes heeft gewoond. Na een moedige vlucht, waar in hjj alleen gezelschap had van de jon ge Limburger Jean Bastin, pas overge stapt naar de onafhankelijken, wist Lute nog juist aan de greep van een fel ja gend peloton te ontsnappen en onbe dreigd te zegevieren. Hoewel door de langdurige vlucht van het duo Lute-Bastin de wedstrijd soms 'ogenschijnlijk eentonig was, kregen de kenners toch uitstekende wielersport te zien. Het was zowaar de moedige Ko Mevrouw Mulock Houwer won trofee t De mevrouw Heyse-Tak-beker, een wisselbaker, waar de leden van de Domburgsche Golfclub elk jaar een onderlinge strijd om leveren, is dit jaar gewonnen door mevrouw A. M. «s Mulock Houwer-de Munck. die sinds kort in Middelburg woont. Dat gebeurde zondagmiddag op de baan van de Domburgsche Golfclub ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van die baan, de enige golfbaan van Zeeland. De golfclub zelf is van iets recenter datum; die bestaat nog slechts 40 jaar. Mevrouw Mulock Houwer legde be slag op de trofee, die in 1958 door me vrouw Heyse-Tak is ingesteld en die sindsdien al vier maal door een dame werd gewonnen en nog slechts twee maal door een heer, door als enige van de 23 deelnemers onder wie vier gastspelers van buiten Zeeland onder haar „handicap" te blijven. Het is namelijk niet zo, dat mevrouw Mulock Houwer de achttien holes, waar de bal achtereenvolgens inge slagen moest worden, in het minste aantal slagen heeft gehaald. Een professional wordt geacht de 18 holes ...fV *-■- van de baan in 70 slagen te kunnen halen, maar de amateurs van de Domburgsche Golfclub hebben op grond van hun prestaties in het verle den een „handicap" van een zeker aantal slagen. Zij worden geacht de baan te kunnen halen in een aantal dat varieert van ongeveer 85 tot on geveer 100. Volgens deze maatstaven was de tweede prijs voor mevrouw D. Klinkert-de Groot en de derde prijs werd gewonnen door ir. J. H. Mulock Houwer. Vorig jaar legde mevrouw A. F. Horst-van Heek beslag op deze beker. Niet spectaculair Het golfspel is geen spectaculaire sport. Dc golfspelers en -speelsters spelen als het ware ieder voor zich tegen de baan, die voor hen vele hin dernissen bevat. zoals heuveltjes, duinpannen, mul zand. paadjes er bunkers. Bovendien stond er zondag een harde wind op de baan, die welis waar geen grote rol speelt bij het slaan met de kleine, maar harde bal len, maar waar toch altijd rekening mee gehouden moet worden. Een geperfectioneerde techniek is ook van groot belang; al naar gelang de positie van de golfbal ten opzichte van d"e hole maakt de golfspeler een keus uit veertien verschillende stokken om de bal te slaan. De strijd om de mevrouw Heyse-Tak- beker was niet het enige evenement ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Domburgse golfbaan, een sea-side course. De secretaris van de club. de heer P van der Veen uit Middelburg bood bloemen aan de thans 77-jarige Mina Provoost, die 50 jaar geleden bij het openen van de baan als verzorgster van het clubhuis werd aangesteld. Ook sprak hij het echtpaar Van der Luijt en de heer H. Brand toe. De heer Van der Luijt geeft tegenwoordig les aan de leden van de Domburgsche Golfclub en mevrouw Van der Luijt verzorgt het clubhuis, terwijl de heer Brand de tegenwoordige greenkeeper is, de man die voor het onderhoud van de baan zorgt. Mevrouw Heyse- Tak, die 50 jaar geleden haar eer ste bal in Domburg sloeg, bood een zitbank aan om ergens op de baan opgesteld te worden. 's Avonds was er een dinertje in het badpaviljoen in Domburg, waarbij van de zijde van de N.V. Zeebad Dom burg onder meer aanwezig waren de president-commissaris van de N.V. mr. W. J. E. Crommelin en de heren F. G. Sprenger en jhr. H. Boogaert. Dt Domburgsche Golfclub heeft vele banden met de N.V. Zeebad Dom burg. Deze N.V, heeft de baan name lijk 50 jaar geleden opgericht en bo vendien is de heer Crommelin oud voorzitter van de club. Door zün stu wende leiding kon de baan, die in de tweede wereldoorlog totaal vernield werd, in 1955 weer heropend worden. Aan het diner sprak de heer J. W. Hupkes, voorzitter van de Domburg sche Golfclub, de feestrede uit. Tolhoek uit Yerseke, die het eerste spektakelstukje vertoonde. Al spoedig liet hij het compacte peloton zijn rug zien en dartelde vol optimistische toe komstplannen ongeveer 300 meter voor de anderen uit. Af en toe keek hij ach terom, want hy wist het: alleen zou hy het in deze 120 km lange race toch niet halen. Ruim zeven ronden (van twee ki lometer) hield hy het vol en pas toen liet hij zich weer opslokken door het pe loton, omdat er nog geen versterking ,vas gekomen. Daarna werd Martin van de Borg bijzonder actief. Keer op keer tracht te hij weg te vluchten, maar steeds weer werd hij „gearresteerd" door zyn achtervolgers. Ook in gezelschap van Breure, Pos en Van Dongen luk te het hem niet: meer dan 50 meter kregen zij niet. Na 45 kilometer was er een vette premie te winnen, Cees Lute stormde naar voren, won inder daad de buit en ging tegelijkertijd door. Alleen Jean Bastin slaagde er in zjjn wiel te grijpen en mee te gaan. Op dat moment waren er nog 75 kilo meter te rijden en de groten in het pelo ton namen deze vlucht dan ook nog niet serieus. Dat deden ze wel, toen enkele tientallen kilometers later de beide dap peren dertig seconden voorsprong had den genomen.. Met name Wim van Est, Bas Maliepaard. Leo van Dongen en Sjaak van de Klundert organiseerden een felle achtervolging. En inderdaad naderde het peloton het duo tot op 50 meter. Toen haperde de samenwerking echter even en daarvan maakten Lute en Bastin gebruik om weer 35 seconden voorsprong op te bouwen. Met nog 20 km te rijden lanceerde Wim van Est weer een aanval en hij sleurde het peloton dichter en dichter naar de uitlopers. Tot 15 seconden slonk de voorsprong nu. maar Lute versnelde op nieuw. terwijl Bastin die aan zoveel kilometers kennelijk nog niet gewoon is moest lossen en werd opgenomen door het peloton. Lute kreeg nog steun van de door pech achtergeraakte en gedubbelde Belg Ra- bey. En ten slotte stormde hy met een voorsprong van 35 seconden over de eindstreep. Sjaak van de Klundert, won de sprint van het peloton, tot grote te leurstelling van Wim van Est, die aan de andere kant van de straat naar de derde plaats flitste maar er stellig van •ertuigd was, dat hij tweede werd. Overigens kreeg de eindsprint van het peloton een volkomen ander beeld dan verwacht. Martin Breure. die de onple zierige reputatie heeft in iedere koers zeker één keer te vallen, ging 600 meter voor de eindstreep inderdaad onderuit. Hij sleepte onder meer Bas Maliepaard, getipt voor de tweede plaats, in zijn val mee. Dok Rentmeester, die na een bles sure pas weer fietste, werd uitgescha keld. Gelukkig bleek het allemaal niet ernstig. De uitslag luidt: .1. Cees Lute (Beverwijk) 3 uur 4 min. 18 sec.; 2. Sjaak van de Klundert (Hoo- gerheide) op 35 sec.; 3. Wim van Est (St.-Willebrord); 4. Daniel Andries (België); 5. Leo van Dongen (Made); 6. Cees van Amsterdam (Breda); 7. Leo Hermans (Nijmegen); 8. Theo sythoff (Rotterdam); 9. Jan Schroeder (Ko ningsbosch); 10. Wim de Jager (Den Haagi11. Bert Solaro (Den Bosch); 12. Huub Haring, crosskampiocn van Nederland (Scheulder); 13. Henk de Jong (St.-Willibrord); 14. Ko Tolhoek (Yerseke); 15. Jaap Kersten (Sieben- gewald), allen in dezelfde tyd als Van de Klundert. Terneuzense Boys winnaar van het vuurtorentoernooi De Terneuzense Boys hebben de trofee, die ze ais eerste prijs voor hun Vuurto rentoernooi ter beschikking hadden ge steld, zelf gewonnen. De beslissingswedstrijd tegen Sluiskil wonnen de Boys met 10. De 52-zege van Sluiskil op Terneuzen had blijkbaar op de Boys geen indruk gemaakt. Met een doelpunt in de eerste helft van midvoor J. Geensen en een naar buiten spel ruikend doelpunt van de voet van 15. de Kubber in de tweede helft werd Sluiskil naar de tweede plaats in dit toernooi verwezen. Terneuzen en Hontenisse, twee oude te genstanders uit de competitie van enige jaren geleden, streden om de derde en vierde plaats. Terneuzen won deze ontmoeting gemak kelijk met 83. De voorhoede van Ter neuzen was byzonder goed op dreef. Vooral de weer meespelende P. Wissel was de achterhoede van Hontenisse keer op keer te vlug af. Ook de op de rechtsbuitenplaats spelen de jonge IJsebaert kon goed meekomen. In de achterhoed? van Terneuzen vlotte het niet zo best. Verschillende malen werd de dekking verwaarloosd en was het opstellen byzonder slecht. De eindstand van het Vuurtorentoernooi was als volgt: 1. Terneuzense Boys. 4 pnt.. (63). 2. Sluiskil, 2 pnt., (5—4). 3. Terneuzen, 2 pnt., (108). 4. Hontenisse, 0 pnt., (612).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4