Jimenez danste zelfs negen minuten sneller dan Bahamontes over de cols Sporttoto Jo de Roo vierde op rustdag verjaardag Luctor I uit Ter neuzen kampioen korfballen Favorieten Rina v* cl Hage en Paul Hermsen tenniskampioenen Kees Haast bleef zelfs op steile klimmen aan de zijden der groten Renners kwaad op Jacques Goddet Misschien promotie Animo-Luctor van Swift II TOUR DE FRANCE IN CIJFERS MAANDAG 6 JULI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 VERRASSENDE VOORSPRONG IN DE TOUR (Van een speciale verslaggever) lïet dwergstaatje Andorra, geklemd liggend tussen de hoogste top pen van de Pyreneeën, heeft zaterdag een uitzonderlijke finish meegemaakt. Want het was geen normale zaak, toen de 28-jarige Castiliaan Martin Jimenez met een voorsprong van bijna negen mi nuten op alle klimgroten de etappe over de drie Pyreneeëneols kon afsluiten. Bahamontes, Anquetil en Poulidor hadden de strijd in de bergen tot een latere datum uitgesteld en daarvan had de Spanjaard, die een behoorlijk klimmer is, maar zeker niet tot de groten in deze specialiteit gerekend mag worden, kunnen profiteren. Tekenend voor de wapenstilstand was ook, dat sprinter Benoni Beheyt, die nota bene vlak voor de start er nog over had gepiekerd om naar huis te gaan, in deze bergetappe de tweede plaats kon veroveren. Men mag; hieruit echter toch niet de conclusie trekken, dat deze rit van Per pignan naar liet kermisachtige Andorra het doet In velerlei opzicht denken aan het Limburgse vakantieoord Valkenburg in het hoogseizoen een uitje is geweest. In tegendeel. Voor het merendeel van de renners was de tocht over de Col de Ia Perche, de Col de Puymorens en ten slotte de poort naar Andorra, de ruim 2400 meter hoge en voor de eerste categorie in het bergklassement mee tellende Port d'Envalira een ware lijdensweg, die soms tientallen minuten ach terstand kostte. Dat was onder meer het geval voor Jo de Haan, die op 18 min. 17 sec. na Jimenez binnenkwam, en voor Ab Geldermans, Wouters, Van Est, De Roo, Nijdam en Zilverberg, die met de laatste groep 26 minuten 46 seconden achter raakten. In deze opsomming van Xederlan- Wie gedacht mocht hebben, dat de meu- ders in de tour mist men twee na men: Kees Haast en Jan Janssen. De kleine Haast heeft aan de verwach tingen, die Kees Pelienaars na de Ronde van Zwitserland ten opzichte van zijn klimcapaciteiten koesterde, zaterdag ten volle beantwoord. Haast klom zij aan zij met de azen mee, alsof zijn wieg niet in het vlakke Brabantse land, maar ergens in het hooggebergte heeft gestaan en een prachtige elfde plaats was zyn be loning. In het algemeen klassement s'eeg de guitige Brabander niet min der dan twintig plaatsen, namelijk van de 66e naar de 46e en is nu de beste man van de ploeg van Pelie- Jan Janssen met een ijlings in Per- pignan aangeschafte nieuwe bril deed het bepaald niet slecht. De Ossendrech- ter was in het gezelschap van Rudi Al- tig aan de laatste klim begonnen, maar raakte betrokken bij een valpartij en verloor toen het contact met zijn rivaal in het puntenklassement in dê laatste dertig kilometer heeft Janssen nog „al les uit de kast gereden" in een poging om de Duitser te achterhalen, maar hij slaagde niet en zag Altig. die in de spurt de vijfde plaats veroverde, in het klassement van de groene trui tot op tien punten naderen. Maar toch mocht Janssen niet helemaal ontevreden zijn, want hij was op de streep wel 11 mi nuten en 45 seconden achter op Jime nez. maar slechts 2 min. 46 sec op de groep van Anquetil. te met het uitzicht op de rustdag in Andorra zich wel niet tot het uiterste zou inspannen is, althans in de eerste zestig kilometer, bedrogen uitgekomen. Al dadelijk vanaf de start op het voor plein van het schilderachtige middel eeuwse paleis van de koningin van Ma jorca, hoog boven Perpignan gelegen, werd er gevlamd en zo ging het door tot aan de voet van de Col de la Perche. Toen begon Jimenez aan zijn eenzame tocht over de Pyreneeëntoppen. Op de Perche lag hij l min. 55 sec voor op Bahamontes deze verdedigde alleen zijn positie aan het hoofd van het berg- De uitslagen van de wedstrijden die gelden voor de sporttoto van deze week luiden: FeijenoordLausanne 02, DWSChaux de Fonds 12, Enschede - Grenchen 50, NAC—Young Boys 62, ToulouseDynamo Zagreb 31, M&lmöOlympiakos vervalt, Slovnaft Angers 40. SerajewoAIK 20, De- gerforsSchalke 20, LensPolonia 31, First Vienna- Jednote 20. Norr- köpingRadnickl 2—2, Szombierski— Wiener SC 31. Vorwarts BKostce 00. Juist ingevuld zag het poolformu- lier er als volgt uit: 2-2-1-1-1-x-l-l-l-l- 1-3-1-3. De cijfers voor de toto waren: deelnemers: 179.932, inleg: ƒ259.702, le prijs: ƒ43.502, 2e prijs- ƒ29.000. Geen meldingen. Tototips: deelnemers: 98.770, inleg: ƒ88.372, le, 2e en 3e prijs: ƒ9721. Juiste rijtje: 5-11-5-6-6-6. Geen meldin gen. smet 1, Anquetil, Poulidor, Pambianco en Zimmermann, 3.20 op de drager van de gele trui, Georges Groussard en Simpson. Na de ravitaillering in Bourg-Madame (100 km) begon de weg al weer lang zaam te stijgen naar de top van de Puy morens en hier probeerde Pambianco het gat naar Jimenez te overbruggen. Maar de Spanjaard voor hem danste zo gemakkelijk omhoog, dat Pambianco op de top van deze berg al meer dan zes minuten was achter geraakt en hij gaf zijn poging maar op. De groep met Ba hamontes en Anquetil lag hier op 7.20. het peloton met Jan Janssen en Rudi Altig volgde tien seconden later. De karavaan naderde het grondge bied van Andorra, toen er zich een ernstige valpartij voordeed, waarbij de Belg Armand Desmet zwaar werd gewond. Hij werd door de meevlie gende helikopter naar een ziekenhuis in Toulouse overgebracht, waar bij het eerste onderzoek zijn toestand echter minder ems'ig bleek dan aan-; vankelijk was gedacht. De wonden aan de linkerkant van zijn hoofd zijn gehecht en mogelijk zal geen opera tief ingrijpen nodig zijn. De doktoren zagen de toestand van Armand De smet niet zo somber in. Op de top van de Envalira, waar Ji- menez en passant een premie van 2500 franken meepikte, was het duidelijk, dat Ha Snnninnrrl nii't nioer achterhaald ZOU Australiërs toonaangevend op Wimbledon De Braziliaanse Maria Bueno heeft do enkelspeltitel van Wimbledon gewonnen. In de finale versloeg Zij de houdster, de Australische Margaret Smith met 64, 7—9. 6—3. De Australiër» Hewitt en Stolle hebben de Wimblcdon-titel in het herendubbel spel gewonnen. Zij versloegen hun land genoten Emerson en Fletcher In de fi nale met 7—5. 119. 64- Ook de titel in het dames-dubbelspel ging naar Australië. Margaret Smith «-n Lesley Turner versloegen in de finale het Amerikaanse paar Billy Jean Mof- fltt-Karcn Suaman met 7 5. 62. De Australiërs Fred Stolle en Lesley Turner, de overwinnaars van onze land genoten Tom Okk<-r en Trudy Groen man ln de halve finales, hebben de titel in het gemengd dubbelspel behaald. ZIJ versloegen in de eindstrijd de winnaars van het vorige Jaar. hun landgenoten Ken Fletcher en Margaret Smith, met 6 -4. 64. België-Nederland wordt vervroegd De najaars-interland tussen België en Nederland zal niet. zoals eerder waa vastgesteld, zondag 4 oktober in Ant werpen worden gespeeld. De K.N.V.B en de Belgische voetbalbond hebben beslo ten de wedstrijd eerder te spelen. De Ro de Duivels zullen óf zaterdag 3 oktober tegen het Oranjeteam uitkomen óf woensdagavond 30 september. Een aanval op de korf van Animo, tijden de zaterdagmiddag in Sou burg gespeelde wedstrijd Animo II Luctor I. De wedstrijd eindigde gelijk. 1—1, wat voor Luctor het kampioenschap opleverde. Op de foto probeert J. Tholens ran Luctor 'm effen shirt) de bal te bemach tigen. (Foto P.Z.C.) de Spanjaard niet meer achterhaald worden. Hij had het fiat van de azen gekregen en mocht, op de grens van zijn •aren de meesten ai kaasl.o, te- 'eliswaar veel Toen mggeworpen. Het minder warm dan de vorige dagen, toch meldde radio tour het opgeven van de Belg Timmerman, de Italiaan1 Taeeone en de Fransman Gestraud. In de vrij korte afdaling na de Col de la Perche liep Jimenez steeds verder weg,1 terwijl achter hem zich een groep i deze tour gaan inpalmen. RONDCv. FRANKR.14eet 186 km.-6juli NIEUW EUROPEES RECORD POLSTOKHOOGSPRINGEN klassement en Junkermann, 2.00 op veertien renners formeerde, "die "later, Adomi, 2.10 op Manzaneque. 3.00 op in de afdaling van de laatste berg, tot Haast, Hernandez, Anglade, Gilbert De-1 27 renners zou uitgroeien. De karavaan is kwaad op Jacques God det. Men vraagt zich af hoe hij het in zijn hoofd heeft durven halen de rust dag in het rumoerige Andorra te gaan vieren, want van echte rust is vooral voor de renners geen sprake geweest. Zaterdag tot laat in de avond weerkaat ste in het omringende gebergte, dat bovendien de getergde renners iedere minuut van de dag herinnerde aan de komende zware etappes in de Pyre- neën, de schallende kakofonie van de re- clamekarnvaan en zondag vroeg begon het lieve leven opnieuw toen dit luid ruchtige onderdeel van de tour zich op maakte om de Ronde vau de Toekomst te gaan begeleiden. Hoe wil men bovendien renners rust geven wanneer duizenden toeristen, aangetrokken door de samenscholing van zoveel beroemdheden op de vallei neerstrijken op jacht naar handtekenin gen. Het daverde bovendien de gehele zondag van af- en aanrijdende automo bielen, die de atmosfeer met hun uitlaat gassen verpestten. Nee, zeer weinigen hebebn deze rustdag kunnen waarderen. Uit verveling grepen sommigen naar de fiets om een eindje te gaan rijden. Zoals bijvoorbeeld Henk Nijdam en Rik Wou ters. Maar ver kwamen ze niet. Want zodra men de enige hoofdstraat van Andorra achter de rug heeft begint de weg te klimmen en daarvan kunnen de coureurs de komende dagen nog genoeg genieten. Voor het overgrote deel be stond de rustdag dan ook uit het rond hangen op terrasjes, het doen van inko pen in de talrijke winkels en magazijnen en het voorbereiden op de rit van maan dag naar Toulouse. Want in feite be staat er voor de renners geen rustdag. Alleen op de vooravond komen ze even tot zichzelf Zondag begon iedereen al weer te denken aan de komende strijd in de Pyreneën, en was een ijsje eten evenals op normale koersdagen weer een verboden artikel. Daarom ook werd de verjaardag van Jo de Roo hij werd zondag 27 jaar in bescheiden mate al zaterdag gevierd. We hebben met De Roo zondagochtend op een terrasje een beetje gebabbeld o heden en toekomst. De Zeeuw is tot en met 1965 door Raphael gecontracteerd. „Maar ik kan er wel afkomen" was het comeiuntaar, toen het gesprek over mo- j gelijke verbintenissen met een Neder- lands merk ging. Overigens is De Roo door zijn contract met de ploeg van i Jacques Anquetil bijzonder populair ge worden in deze streken. Jongens en meisjes die bijzonder zorg vuldig samengestelde plakboeken onder de arm droegen kwamen de Nederlan der om handtekeningen vragen. Daarbij bleek dat zij zeer gedocumenteerd wa ren over De Roo vanaf het moment dat hij tot de Raphael is toegetreden. De Roo die nog geen enkele felicitatie uit Nederland had gekregen en zich daar over wel wat zorgen maakte genoot kennelijk van deze belangstelling in het dwergstaatje. NIET NAAR LANDELIJKE AFDELING De Westduitser Wolfgang Reinhardt heeft zaterdag tijdens atletiekwedstrij den in Leverkusen het Europese record po'.sstokhoogspringen tweemaal verbe terd. Eerst bracht de Duitse atleet het record op 5,04 m. terwijl hij het later nogmaals verbeterde toen hij in zijn der- Het is het Terneuzense Luctor I de poging de 5,11 meter haalde. Het Eu ropese record stond sedert dertien da gen op naam van de Oostdujtser Man fred Preussgcr. die in Leipzig 5.02 m. sprong. Reinhardt probeerde ook nog het wereldrecord, dat met 5,23 m. op naam van de Amerikaan Hansen staat, scherper te stellen. Zijn pogingen op 5,24 m. faalden echter. Dorothy Arden liep Europees record 100 yards Tijdens de amateur atletiek kampioen schappen voor dames in het White City Stadion te Londen, heeft Dorothy Arden het Europese record 100 yards op haar naam gebracht. Zij liet een tijd noteren van 10.6 dat tevens een natio naal Engels record betekende. De finale kogelstoten werd de Neder landse C. van Wijk tweede vóór de En gelse M. Peters. Van Wijk stootte de kogel 46 voet 6. ?.i inches, terwijl Peters een afstand van 46 voet 7.% inches be haalde. In het nummer vérsprïngen werd Joke Bijleveld vierde met een sprong van 6.27 meter. Het nummer werd gewon nen door de Engelse M. Rand met een sprong van 6.54 m. Reeds direct na de uitworp bleek dat de doelpunten kostbaar zouden zijn. Beide verdedigingen gaven na melijk weinig kansen weg. Het resul taat was dan ook slechts twee doel- dan toch gelukt de hoogste titel ponten, terwijl het gemiddeld aantal van het Zeeuwse korfbal te ver- doelpunten per wedstrijd, gerekend overen, al is het dan in de laatste °ver de «hele eomaelHle, tussen de zeven en de acht ligt. wedstrijden erg moeilijk gegaan. I, Loctof beg(m nIUir5l De Zeeuws-Vlamingen moesten j terwijl het peil van de wedstrijd be- namelïjk in de laatste twee wed-!dcnkel|ik lk«r da" va" de strijden evenveel verliespunten in- vori« week «»P«ld« wedstrijd 1 casseren als in de voorgaande 14 tor l~Swi" u' waarin vIot werd duels. Doch door het 11-gelijk com ,neer spel in Souburg tegen het zich fel verwerende Ammo II kwamen de te komen. Vooral door het zware ver- Temeuzenaren juist één punt bo- dedigen beperkte men zich in het be- ven het Middelburgse Swift II dat.«£ «fïaS'S X dus een zeer goede tweede plaats pen. Dit overkwam later ook Luc tor Er werd fel gespeeld en scheids- De uitslag van de 13e etappe over 170 km 77.14 39 op 5 58; 12 Matin (Sp.-Remy) 77.I6.-H van Perpignan naar Andorra: 1 Jimenez op 7 3:;; 13 Manzaneque ISp-Sanchis) Langaricn) -1 54 53 met bon. 4.53 53; 77.17.30 op B 43; 14.Adorni (It -Pezzi) 77 19 54 2 Beheyt (Bc-lg-De Kimpe) 5.03.45 met bon 5 03.15 3. Segu (Sp.-Remy); 4 Poulidor (Fr-Magne); 5 Altig Did.-Geminianili G. Desmet 1 (Belg.-De Kimpe); 7. Foueher (Fr.-De Muer), 8. Anquetil (Fr.-Gemlniani) 9 Elorza (Sp.-Langartcn): 10 Simpson (GB.-Plaud): 11. Kees Haast (Ned.-Pelie naars): 12. Van Schil (Belg.-Magne); 13. G. Groussard (Fr-De Muer); 14. Adoml lit - Pczzi15. Junkermann (Did.-De Kimpe): 16. Hernandez (Sp-Pla Sanchis); 17. Pam bianco (It.-Pezzl); 18 Anglade (Fr -De Muer) allen z t. 19. Bahamontes (Sp.-Remy) 5.03.52; 20. Zimmerman (Fr.-Geminlani)23 Jan Janssen (Ned -De Muer) 503 32 De uitslag van de dertiende etappe luidt verder: 48. Jo de Haan (Ned - Pellen aere) 5.13.10; 64. Ab Geldermans (Ned.-Gemini- ani) 5.21.39; 73. Rik Wouters (Ncd-Pelie naars) z.t.: 75. Piel van Est (Ned-Pelie naars) zt 73 Jo de Roo Ned-Geinlnianl) z t 79. Henk Nijdam (Ned,-Pelienaars) z.t 84. I-Iuub Zilverberg (Ned -Driessens) z.t De Fransman I.efebvre en de Belg Braeke kwamen na het sluiten van de controle bln- Gestraud (Fi-Remy i Taccone (li-Pezzi), Timmerman (Belg -De Kimpe). Armand De smet (Belg.-Nayei staakten de strijd. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1 Groussard (Fr-De Muer) 77 08 41. 2. Anquetil (Fr -Gcmirdani) T7 09 52 op 1.11. 3 Poulidor (Fr-Magne) 77.10 23 op 142, 4 Anglade (Fr.-De Meuer» 77 11.46 op 3 05, 5. Bahamontes (Sp.-Remy) tl. 11.52 op 3.11: 6. Altig (Did -Gemlniam) 77 12.4! op 4 0O; 7 Altig (Did-Geminiani) 1112 41 op 100. 7. Foueher (Fr.-De Muer) 77.12 57 op 4 10; 3. Jimenez (Sp.-Lnngarica) 11.13 44 op 5 03. 9. Jimenez (Sp.-Eangarica) 77 13 44 op 5 03; 9. 10. Simpson (GB.-Plaud) 77.14.05 op 5 24. Het algemeen klassement ziet. er verder nis volgt uit: 11. Gilbert Desmet 1 (Belg.-De Kimpe) 1113; 15. Novales (Fr.-Remy) 77.21.19 op 12.33: 16. Pambianco (It-Pezzi) 77 22 18 op .3.37; 17. Pauwels (Belg.-Remy) 77.22 21 op 13 40; 13. Kunde (Did,-De Kimpe) 77 22.44 op 14.03: 19. Gnlera (Sp-Langarica) 77.23.15 op 14.34; 20. Duez (Fr,-Plaud) 77.2-1 46 op 16.05. De klasseringen van de Nederlanders in het algemeen klassement .luiden: 30. De Roo (Geminiani) 77.42.36 op 33.55; 32. Gelder mans (Geminiani) 77 46.16 op 37.35. 42 Janssen (De Muer) 78 00 51 op 52.10; 47 Haast (Pel ienaars) 78 25.43 op 1.17 07 55. Zilverberg (Driessens) 78 16 20 op 1.07 39. 63. Nijdam (Pelienaars) 78 25 43 op 1 17 07 65. De Haan (Pelienaars) 78.27.07 op 1.18.26: 71. Wouters (Pelienaars) 73 33 57 op 1 25 16: 82 Van Est lPelienaars) 78 53 06 op 1 44 25 Het plocgetikl assement van de 13e étappe ziet er als volgt uit: 1 Langarica (Jimenezl Elorza. Gablca) 15,02.30; 2. De Kimpe 1511.15 23 pnt.; 3 De Muer z t. 38 pnt.; 4 Geminiani Romy z.t: 11 Pelienaars 15 38.34 Het algemeen ploegenklasscment luidt; 1. De Muer 231.26 23; 2. Gemlniam 231.33 19; 3. Remy 231,44.47: 4. De Kimpe 231.46 21: 5. Pla Sanchis 232 07 33; 12. Pelienaars 234.07.20. Het puntenklassement ziet er na de der tiende étappe als volgt uil: 1 Jan Janssen (Ned 131 punten; 2 Altig (Did.) 121: 3 Seis (Belg.) 103; 4 Gilbert Desmet 1 (Belg 78: 5. Wright (GBl 76: 0. Henk Nijdam (Ned.) 74: 12. Jo de Roo (Ned 41. Kees Haast (Pelienaars) kreeg de prijs van de meest progressieve renner omdat hij in het algemeen klassement een sprong maak te van de 66o naar de 46e plants. De Belg Armand Desmet. die bij een valpartij ernstig gewond raakte, kreeg de premie voor de ongelukkigste renner Het algemeen bergklassement ziet er na de dertiende etappe als volgt uit: I Bahamon tes (Sp 83 pnt..: 2 Jimenez (Sp.) 73; 3. Poulidor (Fr) 47: 4. Taeeone (II) 27: 5. Anglade (Fr.) 24; G. Anquetil (Fr.) en Jun kermann (Did 20 pnt. Om de Zeeuwse bekers INTERESSANTE PARTIJEN OP MIDDELBURGSE BANEN Rina v. d. Hage (Domburg) en Paul Hermsen (Vlissingen) wa ren, zoals verwacht werd de sterk ste krachten op de Zeeuwse dis tricts tenniskampioenschappen. Rina v. d. Hage werd voor de twee de achtereenvolgende maal de Zeeuwse kampioene in het dames enkelspel en Paul Hermsen toonde zich in het heren enkel de meer dere. Voor hem was het de derde achtereenvolgende maal. Hij neemt de wisselbeker dus nu de finitief mee naar huis. Beide Zeeuwse favorieten hadden ook een belangrijk aandeel bij de dub- belpartijen: bij het damesdubbel werd het competitiedubbel van het Vlissingse DOS I mevrouw C. J. BraakRina v. d. Hage kampioen, terwijl bij het gemengd dubbel Ri na v. d. Hage en Paul Hermsen samen de trofee veroverden. Bij 't herendubbel speelden de heren M. E. Nordlohne en Paul Hermsen samen de hoofdrol. Toch waren niet alle partijen direct een uitgemaakte zaak voor genoemde twee steunpilaren van de Zeeuwse tenniswe reld. Verschillende malen kregen zij een stevige tegenstand te verduren op de banen „De" Veste" in Middelburg, waai de Middelburgse lawn tennis club M.L. T.C. de wedstrijden had georganiseerd. En dat onder bijzonder fraaie weersom standigheden. Er was dit jaar een vrij klein aantal inschrijvingen voor de districtskam- pioenschappen, wat mr. J. W. Muller, voorzitter van de M.L.T.C., er by de prijsuitreiking op deed wijzen, dat zoveel mogelijk inschrijvingen van veel belang is. „Het is een aangele genheid van ailemaal", zo zei hij. Vooral uit Terneuzen was het aantal deelnemers geringer. De wedstrijden werden overigens sportief gespeeld en ze stonden op hoog peil. Rina v. d. Hage. die een voortreffelijke tenmservaring" opdeed tijdens haar com- petitiespel in hoofdklasmilieu in Den Haag, en weer terug in Zeeland DOS 1 hielp te promoveren naar de overgangsklas B, sloeg zich vlot door het damesenkel heen. In de finale kreeg bel in de eerste set tegen mej. W. Braak zij tegenover zich mevrouw N. J. Muller, Jos Hermsen in de halve finale met een van M.L.T.C., die voor het eerst tot de krachtige tegenstand te maken (75), finale was doorgedrongen en haar goed in de tweede set haalden zij het op met partij bood. Het werd 62, 63. vrouw Braak had goed partjj gegeven tegen mevrouw Muller, die won met 4 6, 6—3, 6—3. Verrassing Voor een verrassing bij het heren enkel zorgde Ernest Visser uit Terneuzen, die met 97, 5—7, 6—2 won van Piet de Haas uit Goes, de districtskampioen voor Zeeland uit 1961, die in '62 zyn ti tel moest afstaan aan Pjiul Hermsen. Tot de halve eindstrijd drong bij het he renenkel door A. Drost (sr.), maar toen moest hij toch na een spannende partij zijn meerdere erkennen in M. E. Nord lohne, die won met 64, 75. Nord lohne bond de strijd aan met Paul Herm sen. Deze finale resulteerde in een 60. 61-overwinning voor Hermsen, die zonder één set te verliezen als winnaar uit alle wedstrijden te voorschijn was ge komen. En wel bijzonder overtuigend uit de halve finale tegen J. J. Oranje van D.O.S. (60. 60). De beste resultaten boekte nog Jan-Wil lem Visser uit Terneuzen tegen Herm sen. A. M. E. Drost (jr.) zorgde in de partij tegen Jos Hermsen. de Zeeuwse jeugdkarnpioen, voor een revanche. Had nij het bij de jeugdkampioenschappen moeten afleggen te^en Hermsen, dit maal toonde hij zien de meerdere met 6—2, 9—7. Interessant spel gaven bij het heren- dubbel te zien E. Timmerman Jos Hermsen, die een goede tegenstand bo den tegen Nordlohne Paul Hermsen Met 36. 63, 61 werd het toch een winner voor de heren Nordlohne en Hermsen. die vervolgens de strijd aan bonden met Drost senior en junior. Met 63. 62 kwam het eerstgenoemde dubbel er als kampioen uit te voor schijn. 61. Het gemengd dubbel mevrouw Muller; A. Drost vonden in de halve fi nale tegenover zich mevrouw J. Legein en de heer E. Timmerman, waarbrj de cijfers 26, 75, 64 wel laten zien, dat hier stevig spel aan beide zijden werd geleverd. Bij de prijsuitreiking memoreerde mr. Muiier nog, dat de heer A. Drost zowel speler als wedstrijdleider was. Een dub bele prestatie, vond hij. Daarbij werd hij geassisteerd door de heer W. F. de Pag- ter jr. Overtuigend Bij het herendubbel gaf de jeugdige Er nest Visser nog goea spel te zien" in de wedstrijd M. Hermsen'M. Legein tegen Visser. A. Hamelink (16, 63, 60). Het damesdubbel. met maar vier deelneemsters, werd een Vlissingse aangelegenheid, waarbij de dames C. J. Braak en Rina v. d. Hage overtui gend met 61. 61 wonnen van het dubbel mevr. J. Legeinr Timmerman. Met 62, 61 werden bij het gemengd dubbel ten slotte Rina v. d. Hage en Paul Hermsen overwinnaars van me vrouw Muller en de heer A. Drost. Ove rigens had het Zeeuwse favorietendub- l Lu» werd ge in gaat nemen en de mogelijkheid heeft te promoveren naar de lan delijke reserveklas. Het is voor het eerst in de geschiede nis, dat een Zeeuws-Vlaamse ploeg zich korfbalkampioen der Zeeuwse bond mag noemen. Jammer genoeg zien de Terneuzense oranje-hemden geen kans over te gaan naar de lan delijke afdeling, daar de geografi sche ligging en de bootverbindingen deze mogelijkheid uitsluiten. Vandaar dat Swift II dus misschien kans heeft geaccepteerd te worden in de lande lijke reserveklasse. Tjoba II won met 64 van TOGO II, terwijl Swift II nog wel twee punten aan haar totaal zal toevoegen door op donderdag 9 juli van de Goese-reser- ves te winnen. Swift III won in 2A met 84 van Atlas, waardoor de drie lingen goede tweede werden, achter kampioen Vedo I en juist voor Blauw wit I In 2A versloeg Animo IIII het reeds gedegradeerde K.V.L. met 10 3, waardoor de Souburgers nog op de 5e plaats kunnen komen, nadat de ploeg er lange tijd zeer slecht voor heeft gestaan. Nu verder Swift A in de pupillen afdeling de beslissings wedstrijd van NO AD A uit Groede won (21), zijn alle kampioenen be kend De stand in de eerste klasse, met nog te spelen Swift IITOGO II en Animo IIZuidwesters I. is: rechter Van Doorn had zeker geen ge makkelijke taak. Na 25 minuten kon Jackie Tholens het eerste doelpunt aantekenen, toen hij van enige afstand een geboden kans met een goed schot afrondde (10). Het spel golfde nu heen en weer, met wisselende kan sen, doch voor de rust werd er niet meer gescoord. Na de hervatting weer hetzelfde spelbeeld. Luctor I kreeg goede kansen de voorsprong te ver groten, toen een strafworp werd toe gekend wegens stoten tegen de paal. Deze kans werd echter gemist. Toen aan de andere kant na 25 minuten Wim Koole onverwacht voor hetzelf de feit werd geplaatst, deed hij dit beter en dit betekende de gelijkmaker (11). Nog feller werd er nu gestre den om het winnende doelpunt. Door enkele fouten in de Animo-verdedi- ging kreeg Luctor een unieke kans doch het schot faalde. Dit was de laatste kans voor beide ploegen op de volle winst. De uitslagen waren: ZKB I: Animo IILuctor I 11 (Luctor I kampioen) Tjoba II—TOGO II 6—4; 2A: Swift III —Atlas 8—4; 3A: Animo III—KVL 10 —3; 3B: Tjoba IV—De Poe! 3—2. Adsp. B: Swift Sne!Vedo 103, C: Swift VlugAnimo D 52. .Animo D Zuidwesters B 07, Swift Kwiek Animo C 11. Pup. A: beslissings wedstrijd: Swift ANOAD A 21. (Swift A kampioen) Luctor I Swift II Tjoba II Ondo I Zuidwesters I Elto I Volharding I Animo II TOGO II 16 12 2 2 26 114— 64 E 15 11 1 3 23 92— 74 16 9 1 6 19 93— 81 16 8 1 7 17 109—107 15 7 2 6 16 82— 85 16 6 1 9 13 69— 86 16 5 2 9 12 81—103 15 5 1 9 11 71— 78 15 1 1 13 3 76—109 De Zeeuwse tennistitel herendubbel is dit jaar voor de heren M. E. Nordlohne en Paul Hermsen. De laatste is tevens districtskampioen herenenkel geworden. Hier het win nende dubbel ui actie. Rechts bij het net oogarts Nordlohne uit FZis- singen, links Paul Hermsen. (Foto P.Z.C.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3