BILT Tweede ditmaal Thoolse Dag met sport en in Poortvliet wedstrijden Ir. J. Schijve promoveert woensdag aan T. H. Delft Padvinders Terneuzen in een nieuw gebouw Met oog op toegenomen accommodatie ALMANAK Veel belangstelling voor afscheid van ds.Timmers in Hulst Vier gewonden bij botsing Breskens Stro in Zierikzeese schuur in brand Huurders betalen vrijwillig een hogere huur Muziek en wiskunde gaan samen Met steun van inwoners tot stand gekomen Anneke Lehmeyer presenteerde in Goes eerste plaatliedjes Afvaardiging gezworenen in Axeler Ambacht Bevorderingen en examens Z.T.I. a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 JULJ 196* MANIFESTATIE MET „NIEUW GEZICHT" Tholen heeft het slot van zijn jaarlijkse „Thoolse Dagen" ditmaal een nieuw ge- zleht gegeven. Was het bjj vorige ma nifestaties vaak een concours hippique, waarmee de commissaris de activiteiten besloot, zaterdag bood het terrein aan de Schapenweg in Poortvliet een heel ander beeld: er werd druk gesport. Op het programma stonden o.m. korfbal, kleïduivenschieten, ringrijden en turnen. Het waren allemaal sparen, die op het eiland Tholen niet zo'n grote plaats in nemen. De organisatoren van de „Thool se Dagen" zagen in de manifestatie van dit jaar een goede gelegenheid om de honderden bezoekers er mee in kennis te brengen. De bedoeling, die daarmee voorop stond, was duidelijk, Het was een mogelijkheid om deze verschillende takken van sport op het eiland wat meer te stimuleren. Vooral, nu de accommodatie voor de sport op het eiland de laatste tijd steeds wordt verbeterd en uitgebreid met nieuwe sportzalen en -velden. Voorzitter M. C. J. Kosten onderstreepte de uitbrei ding aan sportaccommodatie, toen hij de „Tweede Thoolse Dag 1964" offi cieel opende. Daarna begon het programma met een wedstrijd, "die niet uitsluitend in de sportsfeer lag, want de P.J.G. op het eiland organiseerde een behendigheids kamp met trekkers en aanhangwagens. Acht jonge Thoolse boeren namen er aan deel en probeerden een aantal lasti ge klippen te omzeilen. Dat ging de heer J. van Putten het best af. Hij won de wisselbeker, Dat was voor de derde keer, zodat hij de trofee voor deze wed strijd definitief in zijn bezit kreeg. De bezoekers konden aan het begin van de middag ook nader kennismaken met de korfbalsport, die op Tholen nog niet druk wordt beoefend. Om er meer ani mo voor te kweken speelden de twaalf tallen van „Togo" uit Goes en „Elto" uit Kapelle een demonstratiewedstrijd, die door de Goesenaren met 65 werd ge- Èr was ook een demonstratie kleidui- Vraag proefrit bij een van de 170 Simca dealers Zeeuwse venschieten. Een groep van tien Thool se schutters zat om beurten met de buks in aanslag om een talrijk publiek te laten zien hoe deze sport wordt be oefend. RINGSTEKEN Intussen blies de muziekvereniging „Euterpe" met een rondwandeling een paar pittige marsen over het terrein en verzorgde een concert op de muziektent. Bijzonder genoeglijke onderdelen van dit zaterdagprogram ma vormden de stoelendans-te-paard en de ringryderij: de leden van de „Eendrachtsruiters" en de gebroe ders Brooymans lieten zien. dat het ringsteken niet alleen een Walcherse zaak is. hoewel er daar meer aan ge daan wordt en men het daar mis schien beter „in de vingers" heeft. De hoogst geklasseerden waren Piet Groenewege en Heieen de Wilde, die vier- en driemaal van de vijf ritten raak staken. Gymnasten uit verschillende Thoolse gemeenten vestigden ten slotte de aandacht op dit onderdeel van de sport met een demonstratie op verschil lend werktuigen. Evenals vrijdag waren ook zaterdag tal van stands op het feestterrein te bezichtigen. 's Avonds ging met 70 deelnemers een oriëntatierit van ongeveer 30 kilometer door het eiland van start bij garage J. Hage in Poortvliet. Later op de avond werden in het Holland Huis te Scherpe- nisse de resultaten bekendgemaakt. Die waren als volgt: Auto's: 1. J. Beuke laar, 7 straf p.; 2. J. C. Kooijman. 10 strafp.; 3. mej. B. Renees. 11 strafp.; 4. J. van Dijke. 12 strafp.; 5. C Ooms, 13 strafp. Motoren: 1. A. C. Geluk, 47 strafp. Bromfietsen: 1. A. Bevelander. 25 strafp.; 2. R. Helleman, 52 strafp.; 3. M. Vignier, 56 strafp. De eerste vier kleiduivenschutters wa- 1. M- Punt, Oud-Vosserheer, 140 p.; 2. J. Kooijman, St.-Annaland, 130 p.; 3. W. Gakeer, Tholen, 130 p.; 4. H. Poot, Poortvliet, ,100 p. Ten slotte de resultaten van de trekker- behendigheidswedstrijd: 1. J. van Putten (wisselbeker); 2. A. Knuist; 3. L, Hage; 4. W. van Putten. Dienst Anekdoten, in en door de militaire dienst ontstaan, bereiken ons wei nig en dat is jammer, want de krijgsmacht is een boeiend be drijf, omdat men er, in anderhalf jaar, van gevorderde pubers ké rels maakt. De eerste week, als het grootste deel van de rekruten nog naar de kapper moet, is het aardigst. Men wordt betast en gewogen en de sergeant, die je later om een lu cifertje onder het bed schutting- taal zal toevoegen, neemt nu nog beminnelijk een flesje in ont vangst dat bij de fysieke keuring een rol gaat spelen. Twee dagen later begint het ge gooi in de glazen al. Toch is het allemaal een kwestie van interpretatie. Een leuk ge bruik is bijvoorbeeld het ontbre ken van een knoop aan het tenue te omschrijven met een berispend: ,Je loopt naakt man!" Een rekruut uit Zierikzee meende er iets op gevonden te hebben, op het volgende appel verscheen hij in z'n poedeltje. „Wat is dat nou Jansen f" „Neemt U me ntet kwalijk. Ver geet ik weer die knoop aan te zetten." Toch riekt dit naar obstructie. Men moet het subtieler houden al is de volgende dialoog, tus sen een kapitein en een rekruut uit Kruiningen, uit volslagen on nozelheid geboren. ,fln voor twaalf uur zijn die schoenen gepoetst man." flank U wel kap'tein." Na een verblijf van zeven jaar in de hervormde gemeente te Hulst, zijn eerste gemeente, heeft ds. R. G. J. Tim- mers zondagmiddag afscheid genomen. Ds. Timmers heeft een beroep aange- ompn naar de hervormde gemeente an Ztfpe (N.H.). Ds. Ea Gramsbergen uit Hontenisse zal het eonsulentschap waarnemen tijdens de vacante periode in Hulst. Voor deze afscheldsdienst bestond bij zonder veel belangstelling. Onder de aanwezigen bevonden zich behalve de predikanten uit de ring Terneuzen, ds. J. W. Schokking, predikant voor de va rende gemeente uit Rotterdam, die destijds ds. Timmers heeft bevestigd, verschillende kerkeraadsvertegenwoor- digers, rector P. J. Boeren van het r.-k. Janseniuslyceum, rector H. C. J. van Loon, moderator van het St.-Joseph meisjespensionaat te Hulst, de pater overste der paters Maristen te Hulst, alsmede wethouder P. J. Brand namens het gemeentebestuur. In zyn afscheidsdienst predikte ds. Tim mers over de betekenis van de zegen. Aan het eind van de dienst sprak als eerste ds. Ph. M. Becht, scriba van het moderamen in de classis LJzendijke, die de prettige samenwerking tussen de hervormde gemeente van Hulst en Ter- neuzen prees. Ds. P. J. Pennings uit Axel, sprekend als praetor van de ring Terneuzen, en als afgevaardigde naar de provinciale kerkvergadering, benadruk te de oecumenische geest van de schei dende predikant. Wethouder Brand voer de het woord namens de burgerlijke overheid, wat de heer Hogenhout deed namens de kerkeraad van Hulst. In zijn dankwoord roemde ds. Timmers het gemeentebestuur van Hulst, dat door krachtige verhogingen van de ge meentelijke subsidies het hervormde jeugdwerk en de christelijke openbare school een stimulans heeft gegeven. Het bestuur en de rector van het r.-k. Janseniuslyceum bracht hij dank, om dat men bereid was toestemming te geven voor godsdienstonderwijs aan de protestantse leerlingen op deze school uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanaeren. Ds. Tim mers zei verder zijn afscheid mede te betreuren, omdat de samenwerking met de r.-k. geestelijkheid in Hulst thans goed op gang is gekomen. BEVORDERINGEN AAN GYMNASIUM MIDDELBURG Aan het gymnasium te Middelburg zijn bevorderd: van klasse 1 en naar 2: Bert Altena, Yvon Bevers, Bram Buijze, Eddy Cortvriendt, Peter Die- leman, Paul Frantzen, Paul Hessing, Nicky de Jong, Mariëtte de Reeper, Sophietje Slotema, Carla Sluijter, Nel lie Vis, Addie en Johan de Wolf. Af gewezen 2 leerlingen. Van klasse 2 naar 3: Willem Frederik Ausems, Nel de Boer, Alexander d. Boogert, Joke van Boven, Henri Burgers, Els Clowting, Peter Frima, Adrie Kaland, Ellen Femhout, Jean ne Geense, Tonnie 't Hart, Antje Jans sen, Jan van Kasteel, Barbeli Lebret, Reinder Liezenga, Owen Minet, Ma ria Pel, Eddy de Regt, Niek van Sas, Sietske Roegholt en Hilje Visser. Af gewezen: 6 leerlingen. Van klasse 3 naar 4: Ad van Doorn Jaap Goedegebuure, Frans Gosses Suzan de Kam, Dlck Kooman, Nine- ke Lamaison v. d. Berg, Peter de Leeuw, Jacqueline Nieuwveld, Hans Radder, Jet Rothuizen en Michiel Sluijter. Afgewezen: 6 leerlingen, her examen: 1 leerling. Van klas 4 naar 5: Theo Beneder, Lo- dewijk Bouwense, Liesbeth Bruijn, Hennie Dekker, Peter 't Hart. Ineke de Hondt, Wim van der Hooft. Pim Kas, Cox Merkelijn, Marti van Nunen, Machteld Pel, Ronald Pfaeltzer, An gelina Rietema, Wellie de Roos, Line- ke Visser en Rob Wiemer. Afgewe- 8 leerlingen. Van klasse 5A naar 6A: Connie Al- berli, Willem Andreae, Marian Bel- laart, Alien Harmsen, Richard Meij Boudewijn Nieuwenhuyse, Ab Ros kam, Max Rutgers van Rozenburg, Nil Spanjer, Ineke Veening en Lode- wijk Versteeg. Afgewezen: geen. Van klasse 5B naar 6B: Janneke Adriaanse, Gerrit Jan v. d. Boogert, Oaan v. d. Briel, Kees van Dullemen, Arnouw Fortgens, Marja Huysse en Salie Kroonenberg. Afgewezen: 2 leer lingen. Zaterdag zijn ia Poortvliet de „Thoolse Dagen 1964" afgesloten. Dat gebeurde ditmaal met verschil lende wedstrijden. Deze foto geeft een beeld van de behendigheids kamp voor trekkers. (Foto P.Z.C. BU een verkeersongeluk op de rijksweg te Breskens zijn zondagmiddag vier Bel gische toeristen gewond geraakt. Zy waren de inzittenden van een personen auto, die in botsing kwam met de voor hen rijdende auto, rijdende naar liet Breskense veer. De bestuurder, M. M. S. alt Kunne kon zijn auto niet op tijd af remmen, toen twee wagens voor hem dit deden. Zijn auto botste op de door J. S. uit Gent bestuurde wagen voor hem. Deze schoot daarop legen zijn voorganger, een door I. J. D. uit Gent bestuurde per sonenauto. De automobilist uit Kuune, zijn echtgenote en de beide zoons liepen hoofdwonden op. Zij werden behandeld door dokter Hermans uit Breskens. De drie auto's, vooral de beide laatste wa gens, werden ernstig beschadigd. Uitbreidingsplan Sas van Gent Raad van State Donderdag 9 juli komt in de openbare vergadering van kamer I van de Raad van State voor de geschillen van be stuur het uitbreidingsplan in onderde len van de gemeente Sas van Gent aan de orde. Zondagmiddag moest de Zierikzeese brandweer uitrukken voor een brand, die was uitgebroken in een schuur aan de Zandweg tussen Zierikzee en Kerk- werve. De brand was ontstaan in een aantal pakken stro, waarvan er twintig in vlammen opgingen. Dat gebeurde ook met een stapeltje hout, dat in de schuur was opgeslagen. Ook de schuur zelf liep enige schade op. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De brandweer van Zierikzee was het vuur met drie stralen snel meester INWONER ZAAMSLAG REED OP GEPARKEERDE AUTO In de Axelsestraat te Terneuzen is zon dagmorgen om half één een personen auto, bestuurd door C. D. uit Zaamslag, op een geparkeerde Duitse auto gere den. De Duitse wagen was eigendom van W. W. S. uit Wesseling bij Keulen. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Beide auto's werden aanzienlijk bescha digd. HUURCONFLICT OOSTBURG lil de reeds jaren slepende huur- kwestie tussen de eigenares en de huurders van een aantal woningen in de Callenfelsstraat en van Hou testraat. te Oostburg is opnieuw „in een nieuw stadium gekomen". Hoewel de met ingang van 1 juli ingegane huurverhoging voor zo ver bekend niet op de door hun be woonde z.g. halve-premiewoningen van kracht is hebben de huurders, om hun goede wil te tonen de huur die tot nu toe nog altyd 10.75 per week bedraagt van hun kant verhoogd tot 12,per week. Toen zij deze vrijwillige huurverhoging op de eerste huur- ophaaldag na 1 juli aan de huur- ophaler wilden betalen werd dit echter door hem geweigerd onder I de mededeling: „Daar procederen we niet voor". Ondanks deze wel- gering hebben de huurders, die zaterdagavond bijeenkwamen, be sloten voortaan toch deze 12, per week te gaan betalen, maar dan niet via dë huurophaler maar het bedrag te gireren aan de Bankinstelling van de eigenares van de reeds zoveel stof doen op- i waaiende woningen, I.e. de Ned. I Wol- en Huidenhandel en Vellen- blotery te Utrecht, OUD-OOSTBURGER IN EMMELOORD Vergadering aandeelhouders Z.V.T.M. In hotel „Rotterdam" te Terneuzen werd zaterdagmiddag de aandeelhou dersvergadering gehouden van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maat schappij te Terneuzen. De vergadering stond onder leiding van baron H. A. A. Collot d'Escury. De resultaten over het afgelopen jaar waren bevredigend De nettowinst bedroeg 41.221,68 na afschrijving van 188.390,40. Bij de nettowinst kwam nog een bedrag van 1412,86 onverdeelde winst van vori ge jaren. De uitkering per aandeel bedraagt 15. Het 24e dividendbewijs werd betaalbaar gesteld. OPENING DOOR BURGEMEESTER Burgemeester H. Rijpstra van Ter neuzen heeft zaterdag met een for se bijlslag de officiële opening ver richt van het nieuwe gebouw van de Terneuzense padvinders. (Foto P.Z.C.) Een vliegtuigbouwkundige in genieur van Zeeuwsch-VIaamse origine, ir. J. Schijve te Emmel- oord, hoopt woensdag te pro moveren aan de teclinische ho geschool te Delft op een proef schrift over het vermoeiingsver- schijnsel in aluminiumlegerin- gen. Het proefschrift handelt over het fysische beeld dat men zich moet vormen van dit ver schijnsel. Bestudeerd wordt, hoe een micro-scheur in deze le geringen, die een nogal gecom pliceerde structuur hebben, groeit. De aluminiumlegeringen die bij de vliegtuigbouw worden gebruikt, zijn bijzonder sterk, maar ze zijn ook kerfgevoelig. In het verleden heeft dit wel eens tot ongelukken geleid, onder andere tweemaal met toestel len' van het type Havilland Cornet. Sindsdien is het onderzoek naar het vermoeiingsverschijnsel van het materiaal veel meer op gang geko men. Eem onderzoek, waarbij de heer Schijve dagelijks betrokken is in dienst van het nationaal luchtt- en ruimtevaartlaboratorium te Amster dam. Sommige lezers zal het niet dadelijk duidelijk zijn, waarom de heer Schij ve met zijn gezin in de Noordoost polder woont. De reden is, dat daar een belangrijke dépendance van laboratorium is gevestigd. De heer Schijve is er chef van de afdeling sterkte en materialen. Jacobus Schijve werd in 1927 Oostburg geboren. Nadat h(j aan de „T.H." het diploma vliegtuigbouw- kundig ingenieur had behaald, werk te hij bijna negen jaar in het labora torium te Amsterdam. Thans woont hij al bijna drie jaar in Emmeloord. Op verzoek van het laboratorium, waar hij nu werkzaam is, is de heer Schijve afgestudeerd op materialen, bij prof. Brandsma. Als promotor zal optreden prof. ir P. Jongenburger. Opvallend Dat de heer Schijve al opvallende prestaties heeft geleverd, blijkt uit het feit dat liij vrijdag voor een week de professor Brandsma-prijs heeft gewonnen, een bronzen medaille die Met een forse klap van een enorme byl heeft de burgemeester van Terneuzen, mr. H. Rijpstra, zaterdagmiddag het nieuwe gebouw van de Terneuzense pad vinders officieel geopend. De slag met de byl was nodig, om de toegangsbrug naar het gebouw te laten zakken. Vele genodigden en belangstellenden waren naar net Zuidersportpark geko men om de opening mee te maken. On der de aanwezigen waren naast burge heer J. H. Wil, die een grote activiteit heeft ontwikkeld, en hierdoor de Door- mangroep van de Terneuzense padvin ders vele diensten heeft bewezen. Functie directeur van het Julianaziekenhuis dr. H. A. Boland. De voorzitter van de Ter neuzense padvinders, de heer A. A. Ad- Ier heette allen hartelijk welkom. De hierna volgende vlagceremonie en het voorlezen vein de padvinderswet, stond onder leiding van vaandrig L. v. d. Broek. De voorzitter van de commissie nieuw gebouw padvinders, de heer J. v. d. Peijl, gaf in een korte toespraak een schets van de gang van zaken bij de bouw van dit groepsgebouw. De heer v. d. Peijl bracht dank aan allen die aan de totstandkoming van het gebouw heb ben meegewerkt. In dit verband noemde spreker vooral het mede-bestuurslid, de Het Goese teenagerzengeresjc Anneke Lehmeijer heeft haar eerste grammo foonplaat. De opnamen hiervoor zijn en kele weken geleden gemaakt. Zaterdag avond bracht Anneke Lehmeijer de lied jes „Matrozenliefde" en „Elke zeeman heeft een haven" onder haar „artiesten naam" Ann Lee, ten gehore in „De Prins van Oranje" te Goes. Haar optreden naast de nummers van haar eerste Poly- dor-plaatje zong ze ook enkele andere liedjes vormde een onderdeel van een teenager show. Daarin kwam onder meei ook Liesbeth List met enkele songs la Frangolse Hardy voor het voetlicht Andr van Duin, de winnaar van „Nieu we Oost 1964" bracht zijn mimische pa rodie op Wim Kan, Toon Hermans, Wim Sonneveld en de teenermuzlek, waarin hij ook op de televisie is geweest. Verder waren er enkele schetsjes van Henk Kramers cabaret „De Hoepel" en zorg den „Don Devil" en „The Drifters" voor zang en elektrische gitaarmuziek. Zij le verden ook de dansmuziek. Presentator van deze show was Peter de Dreu uit Oostburg. Er waren slechts weinig be zoekers. Burgemeester Rijpstra vond het ver heugend, dat het groepsgebouw met de steun van de inwoners van Ter neuzen tot stand kon komen. De heer Rijpstra wees hierby op de be langrijke functie die de Doorman- groep in verband met de leefbaar heid in Terneuzen uitoefent. Hierna volgde de klap met de bijl, waar- na de aanwezigen zich in het gebouw begaven voor de bezichtiging. Ook de mdvinderswereld was uiteraard bij de feestelijke opening vertegenwoordigd. De districtscommissaris voor Zeeland, de heer E. Kuipers, Master van Beet hoven uit België en akela Bierhage uit Middelburg en padvindersgroepen uit België en Vlissingen woonden de ope ning bij. De door Gedeputeerde Staten voorge stelde afvaardiging van gezworenen per district in het nieuwe waterschap Axeler Ambacht, kreeg vrijdagmiddag niet de instemming van provinciale staten. Men voelde namelijk meer voor een indeling, die de heer W. Koster (vvd) uiteenzette in een amendement. G.S. hadden voor de districten 1 tot en met 5 respectievelijk 1, - 2, 1, 1 en 2 gezworenen voor het ongebouwd en 1, 0. 1, 1 en 0 voor het gebouwd voor gesteld. De heer Koster wilde deze ge tallen respectievelijk wijzigen in 1, 3, 2, 1 en 1, alsmede 1, 0, 1, 1 cn 1. Een van de argumenten van de heer Koster was, dat hij een verhouding van 1 gezwo rene gebouwd tegen 2 ongebouwd beter achtte. Dit statenlid kreeg van de an dere fracties zoveel steun, dat G.S. zijn amendement Mejuffrouw A. P. C. Nijenhuis uit Middelburg en de heer C. J. Krie- temeijer uit Heemstede maakten „de grote stap" in het huwelijk let terlijk, toen zij zaterdag onder een stralende zon te voet naar het stad huis van Middelburg gingen. Via twee zebra-paden maakte het paar de tocht vanaf Plein 1940 naar de ambtenaar (Foto P.Z.C.j Rijksgoedkeuring voor gemeentehuis 's-Heer-Arendskerke De rijksgoedkeuring voor de bouw van het nieuwe gemeentehuls van 's-Hecr- Arendskerke is binnen. Met de bonw Is inmiddels een aanvang gemaakt. Het werk wordt uitgevoerd door aannemer fa. K. Fraauje te Lewedorp. Aan de Stichting Zeeuws Technisch Instituut te Goes werden bevorderd tot tweede studiejaar: IIB: B. W. Dane, J. J. v. Doorn, J. A. H. Haeck, H. M. H. Harinck, P. A. M. van Hee- se, C. Honkoop, M. v. d. Linde, H. L. Meyer, L. A. Moelker, M. Oosse, W. J. de Ryke, L. v. d. Sluis, L. P. G. van Sluis, W. J. v. Tiggelhoven, P. C. van Vliet, J. P. H. Welleman, C. J, Westerweele, C. Wiskerke, D. Wave- rvn. Afgewezen 1 kandidaat. IIA: A. P. Beaufort. L. Begtel, K. E. Benner, C. M. J. Chamulaun, H. v. Dijke, P. J. M. v. d. Guchte, S. Koo- le, F. W. J. v. d. Linde, H. J. de Ruij- ter, A. van Sabben, J. J. F. van Sab- ben, A. .T. Pleyte, M. J. Rijnberg. Drie kandidaten zijn voorwaardelijk overgegaan, drie kandidaten zijn af gewezen. Bevorderd tot het derde studiejaar (praktijkjaar): A: W. C. Beenhakker, P. A. v. d. Berg, P. C. Goozen, P. de Hamer, C. W. de Jonge, A. J. Lan- kester, J. J. Mieras, M. J. de Muynck C. P. de Moor, J. A. Pieterse, C. J. Vis, F. P. B. van Wychen. B: G. W. Bolier, A. Boone, F. Caan, L. G. Coomans, F. Koch, B. J. de Kok, J. P. Kooman, L. A. de Lange, M. Luyk, J. M. Meewse, C. H. A. Plat- teeuw, W. M. Polderman, M. A. Tel lier, J. Vis, A. P. de Vogelaar, J. P. Swart en W. G. de Jonge. Door her examen C. Bommeljé en E. A.' R. Timmerman. Uit tweede jaar rechtstreeks naar het derde jaar: M. G. den Toonder en P. J. v. d. Vrie, wegens eerder vol bracht praktisch jaar. Voorwaardelijk werden 6 kandidaten tot het derde studiejaar toegelaten. Afgewezen kandidaten. Voor het eindexamen slaagden de he ren: J. v. Baaien te Heinkenszand, J. J. M. v. d. Bergh te Bergen op Zoom. P. J. Beulens te Baarland, H. Gou- driaan te Zierikzee, C. M. Hirdes te Rilland-Bath, J. L. Houtekamer te St. Annaland, A. C. Janse te Heinkens zand, C. J. B. Kambier te Koudeker- ke, M. C. Kappers te Bergen op Zoom, J. M. Leendertse te Geersdijk, Q. v. d. Linde te Kloetinge, A. C. Meijer te Middelburg, A. C. van Peperstraten te Achthuizen, A. R. M. Polspoel te St. Annaland, W. van Wel te Goes, A. Wysman te Zierikzee, J. A. van Zan ten te Tholen en P. de Zeeuw te Steen bergen. Afgewezen 8 kandidaten. IR. J. SCHIJVE ....oud-Oostburger.... hem werd uitgereikt tydens een sym posium te Delft. Voor alle subsone vliegtuigen vliegtuigen dus beneden de geluids snelheid blijft aluminium het ma teriaal, vertelde ons de heer Schijve. „Het vermoeiingsprobleem waarvoor het ons stelt, heeft zeer veel aspec ten. We trachten onder andere te berekenen, hoe lang een vliegtuig mee kan. De schatting van de levens duur is zo gecompliceerd, dat een nauwkeurige berekening niet moge lijk is. We benaderen die termijn door ervaringen en door middel van proeven in het laboratorium. Op het ogenblik hebben we heel belangrijke proeven lopen betreffende de z.g. on derhuiden van de vleugels van de Fokker Friendship, als algemeen re- searchwerk. Onze ervaringen wor den gebruikt voor de planning van de vermoeiingsproeven op de F 28, het komende passagiersvliegtuig met twee straalmotoren voor middel bare en korte afstanden". Avonduren We brengen het gesprek nog even terug op het proefschrift. „Het heeft een wat fundamenteler karakter dan voor ons laboratorium gebruikelijk is", zei de heer Schy\'e. „Vandaar dat ik vrijwel alles in de avonduren heb moeten doen". En met een ietwat schuldbewust gezicht zyn vrouw aankijkend, voegde lijj er aan toe: „De aandacht voor het ge- zln is daardoor wol eens wat op de achtergrond geraakt". Mevrouw Schijve is ook uit West- Zeewsch-Vlaanderen afkomstig. Va der Schijve was tot voor kort mu ziekleraar aan de rijkskweekschool te Middelburg. Hij is nu gepensio neerd. Een broer van de heer Schijve is eveneens muziekleraar, te Oost burg. Zijn jongste broer is in diezelf de plaats leraar wiskunde. Muziek en wiskunde. Och, waarom eigenlijk zouden die twee niet kun nen samengaan? We informeerden, of dit ook bij de aanstaande promo vendus het geval is, omdat we in de kamer een piano hadden ontdekt. „Zelf heb ik als kind de pianolessen consequent gesaboteerd", zei de heer Schijve lachend, „maar ik speel nu toch graag. Ik vindt het een f(jne ontspanning". Verder verzamelt hij postzegels en oude munten, en hij heeft belangstelling voor vogeltjes in de natuur en voor het determineren van planten. Maar van al die bezig heden is de laatste jaren heel weinig terecht gekomen. Geen wonder. De heer Schyve heeft een veelomvattende taak. Bovendien was er de studie. En dan hebben we nog niet eens vermeld dat llii sinds september 1962 college over vlieg- tuigmaterialen geeft aan de t.h. te Delft, dat hij bijdragen heeft ge schreven in symposiumboeken. dat hij veel rapporten heeft gepubliceerd, lezingen heeft gehouden op interna tionale congressen in het buitenland en zelfs in 1959 zo'n congres in Am sterdam mee heeft helpen organise- HET WEER III EUROPA Londen, zwaar bewolkt, Parijs, onbewolkt, Nice, half bewolkt, München. geheel bewolkt, Locarno, geheel bewolkt, Innsbruck, onweer. Rome. onbewolkt. Madrid, licht bewolkt. Mallorca, onbewolkt. 19 gr. 20 gr. 2fi gr. 19 gr. VERWACHT... OPKLARINGEN Wisselend bewolkt met plaatselijk en kele buien. Matige in de kustprovincies tijdelijk krachtige wind tussen noord west en noord. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. STRANDVERWACHTING Een storingsfront trekt naar het zuid oosten en veroorzaakt vandaag plaatse lijk nog enkele buien. Nog steeds te koud door een vrij sterke noordwestelijke luchtstroom. Later verspreide opklarin gen. In de middag 15—16 graden. Zee water 15 graden. VOORUITZICHTEN ZON' EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2