JO DE R00 GLORIEUS WINNAAR VAN DE TWAALFDE ETAPPE rr<1 Wliff Nijdam werd derde VRIJWEL ALLE NEDERLANDERS EINDIGDEN IN HET PELOTON '0 o Artiest loopt weg bij circus Boltini TOUR DE FRANCE IN CIJFERS Nederlanders vooraan in de kleine Tour TOM OKKER EN TRUDY GROENMAN STRUIKELDEN IN HALVE FINALE 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 JULI 1964 Jo de Roo heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk, van Movtpellicr naar Perpignan, ge wonnen. Op de foto icordt Jo de Roo omhelsd door een paar Franse meisjes in klederdracht. Na de overwinningen van Janssen en Nijdam heeft Jo de Roo er in Perpignan voor gezorgd, dat de buitenlanders met steeds meer M i ontzag de naam „Hollande" uitspreken. Het is ook geen kleinigheid, lunmga naar Aiax wat de Nederlanders in deze tour presteren. Zelfs in de grootste da-; gen van de oranjeformatie is het nooit voorgekomen, dat tot vier- x«terlandLs elftal v^'d^ere"^ maal toe een langenoot ais ritwinnaar op het podium kwam en nu club g.v.a.y.. «u volgend seizoen voor zijn we nog maar net over de helft van deze ronde heen. Het is I Ajax gaan spelen. De Groninger heeft echter wel zo. dat voor de buitenwereld Janssen en De Roo niet meer vrijdagmiddag het contract dat de Am- als „echte" Nederlanders gelden, maar het gerucht, dat er volgend |sLerdamse"*club hem heeft aangeboden jaar een nog sterkere Nederlandse fabrieksploeg tot stand zal komen '-etekcnd- °ver d* hoo?te van de trans- misschien zelfs wel twee is ook aan hen niet voorbijgegaan. o^chaLWOrdt bedrag j rond de 200.000 gulden, wenste geen van Met angst en vreze nen cle buitenlanders dan ook de toekomst tege- beld0 ïcl.e„,gi„8g„ modedcll„ge„ te moet, wanneer wellicht de Nederlandse krachten met meer verspild doen. zullen worden aan buitenlandse merken en wanneer een De Roo en een Geldermans niet meer gebukt zullen gaan onder het juli Jacques Anquetil. „Het Is dit jaar de tweede keer, dat ik hier win. Een tijdje geleden was ik op dezelfde plaats winnaar van een etappe van de Midi Libre". Jo de Roo, over tuigd winnaar van de twaalfde etappe, veegde het zweet van /.yn voorhoofd. De donkere ogen van de Zeeuw schitterden Alwéér: Locomotief vooraan! de winnende fiets Gemonteerd met Vredestein-banden. HENK NIJDAM weer by de eersten I Ljcht lopende Locomotief- rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik (Van een verslaggever) Leon de Rousseau, de man, die in het programma van circus Toni; Boltini wordt aangekondigd als „de artiest met de meeste doodsver achting" is er van door. Zondag nacht heeft De Rousseau, die van een 14-meter hoge ladder in een soort bed springt, zijn biezen ge pakt. Hij reed bij het vertrek van het circus van Groningen naar Heerenveen, niet met de karavaan mee, maar hij sloeg een andere richting in. niemand weet welke. Volgens Toni Boltini stond Leon cle Rousseau bekend als een wat vreemde vogel. Hij had in het cus de bijnaam van „de gek". Hoe wel De Rousseau contractbreuk heeft gepleegd, wil Boltini hem niet laten vervolgen. Er valt toch niets met hem te beginnen, aldus de circusdirecteur. Over de reden van De Rousseau's plotselinge vertrek zegt de heer Boltini volkomen in het duister te tasten. Er zou geen sprake zijn van achterstand bij de uitbetaling van de gages. Het nummer van De Rousseau was een van de hoogte punten van het programma. Het Amerikaanse bureau voor de ruimte vaart heeft een nieuw probleem ontmoet bij de lancering van Saturnus-1 rakelten- De bron van de moeilijkheid ligt niet bij de raketten, doch bu een ander soort lucht reiziger. een specht. De vogel heeft een gebouwd op de lanceerplaats voor Sa us lb raketten. Men hoopt echter dat dat familie specht zal zijn vertrokken voor- dat de eerste Salurnus lb raket vanaf de basis Cape Kennedy zal worden afgevuurd 1966. De kleine Duitse persfotograaf Mickey Bohnacker kwam er aan vankelijk niet aan te pas, toen de Beatles in Frankfort arriveerden op doorreis naar Londen. Gelukkig bood een fors gebouwde agent uit komst. de gebruikelijke huldigingen deel te gaan nemen. „Ik wist precies, hoe die laatste bocht lag en Epaud had geen kans". In derdaad, de snelle De Roo, had op over tuigende wijze gezegevierd. Enkele tien tallen meters voor de eindstreep kon De Roo, die Epaud op meerdere lengten had gereden, al rechtop gaan zitten om in volle glorie zijn eerste etappe-overwin ning in de Tour de France te ondergaan. Scheepsrecht Al tweemaal eerder had de Zeeuw ge probeerd om uit het jagende peloton, dat zich van de iets mindere hitte van de vorige tag weinig aantrok en voor een opwindende etappe zorgde, weg te ko men, maar beide malen was zijn vlucht in de kiem gesmoord. Driemaal is scheepsrecht, nioet De Roo hebben ge dacht, toen hij opnieuw en nu onweer staanbaar demarreerde. Alleen Epaud kon zijn wiel pakken, maar was zelfs niet in staat om ook maar één keer de kop over te nemen, zo hard draaide De Roo de laatste kilometers onder zijn wie len weg. Als "in een roes vloog hij op Perpignan af. bemerkte niet eens, dat achter hem Henk Nijdam in gezelschap van de Italiaan Minieri een vertwijfelde poging deed om nieuwe roem voor de Teïevizieren te vergaren. De Roo wilde per se een etappe op zijn naam schrij- Piet Damen brak sleutelbeen Kees Pellenaars had het goed ge zien, toen hij zei, dat het voor ne gentig proces zeker was. dat Piet Damen zaterdag niet zou kunnen starten. Met een bedrukt gezicht kwam Damen terug uit het zie kenhuis, waar was geconstateerd dat de Brabander inderdaad een gebroken sleutelbeen heeft. Deze tegenvaller was een domper op s Pellenaars met Ducou de beste reismogelijkheid voor Da men aan het uitzoeken. Waar schijnlijk zai Damen pas zondag in Nederland terug zijn. raasde, had Epaud zelfs zijn wiel niet kunnen houden. Zeeland, heel Neder land. kon juichen. De Roo deed het op zijn manier heel kalmpjes te midden van zijn ploeggenoten. Nijdam De eerste, die De Roo met zyn over winning kwam feliciteren, was Henk Nijdam, een groots gebaar van de ex-Groninger, die zelf zo graag deze rit had willen winnen. Évenals De Roo heeft Henk Nijdam in de laatste 75 km na de ravitaillering te Narbon- ne tot tweemaal toe geprobeerd om aan cle aandacht van de meute te ontsnappen, maar ook hij werd steeds teruggehaald. Toen De Roo on Epaud de finale inluidden, sprong Nijdam opnieuw met Minieri, aan wie hij wei nig steun had, weg. De import-Bra bander moest het vrywel alleen doen en dat was een te grote opgave. Op de meet lag hij nog drie seconden achter op zijn triomferende landgenoot, veroverde dus een prachtige derde plaats voor de uitgebluste Italiaan, die maar ternauwernood het aanstormende pelo ton, waarvan de Brit Hoban de spurt won, kon voorblijven. In deze hoofd macht eindigden ook Jo de Haan (18e), Kees Haast (19), Jan Janssen (21), Rik Wouters (26) en Geldermans en Zilver berg (beiden ex aequo 38). Piet van Est en Piet Damen, beiden betrokken bij een valpartij enkele honderden me ters voor de finish, raakten daardoor respectievelijk 46 seconden en bijna twee minuten achter. Otto Skorzeni gaat vrijuit wat gifmoord betreft Naar eerst thans bekend is geworden heeft een Weens gerechtshof in april al opdracht gegeven om de gewezen S.S.- officier Otto Skorzeny niét langer te vervolgen op de beschuldiging, dat hij in de tweede wereldoorlog in concentratie kampen gebruik heeft gemaakt van een gif pistool. Het onderzoek naar andere oorlogsacti- viteiten van Skorzeny, die zich „onster felijk" maakte door in 1943 de Italiaanse dictator Mussolini uit handen van Ita liaanse partizanen te grissen, is nog in voile gang. Volgens een woordvoerder van het ge rechtshof is er tijdens het onderzoek aandeel heeft gehad van joden met "gifpistolen centratïekampen. het i De uitslag van de 12e etappe van de Ronde van Frankrijk, MontpellierPerpignan (174 km) luidt; 1. De Roo (Ned.-Geminiani) 4 uur 44 min. 20 sec. (met bon. 4-43 20), 2 Epaud (Fr.-De Muer) 4.44.21 (met bon. 4.43.51); 3. Nijdam (Ned.-Pellenaars) 4.44.23; 4. Minieri (It.- Pezzi) z.t.; 5. Hoban (G.B.) 4.44.26; 6. Grac- zyk (Fr.-Remy) z.t.; 7. Seis (Belg.-Naeye) z.t.; 8. De Cabooter (Belg.-Naeye) z.t 9. Segu (Sp-Remy) zt; 10. Wright (G B.-De Kimpe) z.t; 11 Beheyl (Belg-De Kimpe) z.t.; 17 Rudi Altig (Did.-Geminiani) z.t., 18. De Haan (Ned.-Pellenaars) z.t.; 19. Haast (Ned.-Pellenaars) z.t.; 21. Janssen (Ncd.-De Muer) 4.44.33; 26 Wouters (Ned.-Pellenaars) z.t,; 27. Anquetil (Fr.-Geminlanl) z.t.; 30. Georges Groussard (Fr.-De Muer) z.t. Ex aequo werd een grote groep renners geklas seerd. die allen dezelfde tijd hadden als Jan Janssen: 4.44.33, waarbij de Nederlan ders Geldermans (Gemmiani) eri Zilverberg (ploeg Driessens)90. Piet van Est (Ned.- Pellenaars) 4,45.06; 93. Damen (Ned.-Pelle naars) 4.46.05. Het algemeen klassement na de 12e etappe: 3. Georges Groussard (Fr.-De Muer) 72 uur 4 min. 56 sec 2. Anquetil (Fr.-Gemlnlani) op 1-11; 3. Poulidor cFr-Magnej op 142; 4* Bahamontes (Sp.-Remy) op 3 01; 5. Angla- de (Fr.-De Muer) op 3 05 6. Rudi Altig (Dld.- Geaniniani) op 4.00: 7. Foucher (Fr.-De Muer) op 4-16; 8. Junkermann <Dld.-De Kimpe) op 9. Simpson (GH.-PIaud) op 5 21; 10. Gilbert Desmet I (Belg.-De Kimpe) op 5.53: 2! De Roo (Ned.-Geminiani) op 1601; Geldermans (Ned.-Geminiani) op 19.41; 50. Damen (Ned.-Pellenaars) op 46.31; 53. Janssen (Ned.-De Muer) op 49 17; 55. Zilver berg (Ned.-Driessens) op 49.45; 64. Nijdam Ned -Pellenaars) op 59.13; 66- Haast (Ned - Pellenaars) op 59.59; 72. Wouters (Ned.-Pel lenaars) op 1.07.22; 73, De Haan (Ned.-Pel lenaars.) op 1.09.01: 39. Piet van Est (Ned.- Pellenaars) op 1.26.31. Na de 12e etappe luidt het puntenklassement: 1. Janssen (Ned.) 131 punten: 2. Altig (W.- Dld.) 109 punten: 3- Seis (Belg.) 108 punten: 4. Wright (G.B.) 76 punten; 5. Nijdam (Ned.) 74 punten; 6. C-ilbert Desmet I (Belg.) 08 punten; 13- De Roo (Ned.) 41 punten. Het dagploegenklassement van de 12e etap pe luidt: 1 Pezzi (Miniere-Fantinato-Babini) 14 13.15, 31 punten; 2. Pellenaars (Nïjdam-De Haan- Haast) z.t., 40 punten: 3. Magne 14 13 13; 4. Gemmiani 14.33.19; 5. Naeye 14.13.25; 6. De Kimpe z.t. Het algemeen ploegenklassement na de 12e etappe: 1. De Muer 216.15.8; 2. Gcminiani 216.21.57: 3. Remy 21632.58 4. De Kimpe 216.35.06; 5 PI a Sanchis 216.53.18; 32. Pellenaars 218.28 46. ACHTTIEN JAAR VOOR MOORD OP ECHTGENOOT De 45-jarige A. G.-J. uit Yeenoord, i> gistermorgen door de rechtbank in As sen veroordeeld tot achttien jaar gevan genisstraf. De rechtbank achtte het pri mair ten laste gelegde het opzettelijk en met voorbedachte rade vermoorden van haar echtgenoot, L. G. bewezen. De officier van justitie, mr. C. J. van Oldenbeek, had veertien dagen geleden tegen haar levenslange gevangenisstraf geëist. Hij heeft tegen de uitspraak van de rechtbank hoger beroep aangetekend. Het vonnis werd de vrouw medegedeeld door de president van de Asser recht bank, mr. W. H. Th. C. baron Thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg. De vrouw hoorde liet zonder enige reactie aan. Haar enige woorden waren: „dan ga ik in beroep". Toen de rechtbank de zaak veertien da gen geleden behandelde, legde de vrouw geen bekentenis af. Wel kwamen in haar verklaringen diverse tegenstrijdigheden naar voren, waarop de officier van jus titie zijn eis tot levenslange gevangenis straf baseerde. Mr. Van Oldenbeek be trok toen in zijn requisitoir ook het over lijden van d'e eerste man van deze vrouw, H. Siemons, uit Beerta, die even als haar tweede man door parathion om het leven kwam. Mr. Van Oldenbeek be schuldigde haar toen eveneens van moord op S., maar naar zijn gevoel be vatte die zaak te weinig aanknopings punten voor een vervolging. President Lyndon Johnson heeft de wet op de burgerrechten tijdens een plechtigheid op het Witte Huis met zijn handtekening bekrachtigd. Op de foto drukt de president de hand van negerleider ds. Martin Luther King, terwijl hij hem de pen overhandigt waarmee de wet werd ondertekend. POOL BEKER IN GELE TRUI Slechte dag voor de Spanjaarden Nederland behoeft in de vierde Ronde van de Toekomst geen ge noegen te nemen met een figuran tenrol. Diit werd vrijdag duidelijk tijdens de derde etappe van Mont pellier naar Perpignan, toen de ploeg van Gerrit Schulte zich voor treffelijk hers telde van een nogal teleurstellend begin. Hoewel het zeker warmer was als daags tevo ren, konden de renners in de oran je shirts nu ineens wel meekomen. Cor Schuuring, in Montpellier gearri veerd met bijna 20 minuten achterstand op de winnaar, streed ruim 120 km in de voorste gelederen en moest in de sprint op de Boulevard Wilson te Per pignan slechts de kort voor het einde uit de kopgroep weggelopen Italiaan Luc Dalla Bona en diens landgenoot Pietro Campagnarl laten voorgaan, overige Nederlanders maakten ruim km voor het einde in samenwerking met de Spanjaarden heelmaal niet tevre den met de aanwezigheid van twee Ita lianen In de kopgroep de ontsnapping van een elf man sterke formatie, met onder andere Jan Pieterse en Bart Zoet, mogelijk. Achtervolgers Deze elf achtervolgers bevochten op het laatste gedeelte nog een winst van bijna een minuut op het peloton, waarna Bart Zoet de actie succesvol afsloot met een sprintzege, die een zevende plaats in het etappeklasse ment opleverde. Voor de derde maal in evenzovele dagen heeft de T2. zoals de Tour de l'Avenir door de volgers kortweg wordt ge noemd, een nieuwe leider gekregen. In Perpignan kon de 26-jarige Pool Joseph Beker de gele trui met de witte banden aantrekken. Joseph Beker had wel een beloning verdiend, want in de lange vlucht die het karakter van de etappe W imbledonhampioenschappen r-> i Olcker trachtte het spel toen te force- h,THCYSOTl kampioen ren en dat kostte hem zijn service, 1 waardoor het 26 werd. h ovott om hoH Qthol I-Iet publiek stroomde van alle kanten flotf SSffi (.oe> toen ]10£ (je score 0p baan twee ge waar werd. In de beslissende set zag het echter het jonge, fel voor elk punt vech tend Nederlandse paar vergeefs optor nen tegen het nu goed sluitende spel van de Australiërs. Trudy Groenman verloor haar service en na die van Les ley Turner kwamen cle Nederlanders met 13 achter te staan, waarna Tom Okker met weer zeer sterk aanvallend spel de score tot 2—3 terug bracht. Ineens had Trudy de juiste maat weer te pakken en met een goede servicega- me kwant er nog even hoop in de Ne derlandse harten: 34. Maar nadat' Lesley Turner haar service had gewon nen, werd die van Tom Okker na een dubbele fout weerstaan en toen was het bij het allereerste matchpunt met het Nederlandse paar gedaan. De Australiër Roy Emerson heeft de titel in het herenenkelspel gewonnen. Emerson versloeg in de finale zijn land genoot Fred Stolle met 64, 1210, 4 6—3. Tom Oldcer en Trudy Groenman in hun opmars naar de halve finales van het gemengd dub belspel was de uitgebreide Nederlandse kolonie langzaam aan mirakels gaan geloven. En toen Tom en Trudy in hun party tegen de Australische combinatie Fred Stolle-Lesley Turner op baan 2 de eerste set precies in twintig minuten 'ertuigend met 62 hadden schemerde de niogelyklieid euwe sensatie nog even voor de geest. Stolle en Turner moesten zich tot het. uiterste inspannen om de galen te kunnen dichten, «aar vooral Tom Okker zijn prachtige volley's en smashes keer op keer doorheen had ge jaagd. Toen die verdediging eenmaal sloot. as het snel met het Nederlandse paar gedaan: 26, 62, 63. In de eerste verrassende set, waarin Stolle en Turner als verdwaasd naar hun normale spel zochten, wonnen Olc ker en zijn partner al hun servicegames met sterk spel van volley's en lobs. In de vierde game werd de service van Lesley Turner veroverd en het werd met nog eens een „break" op Turner 62. alsof het allemaal vanzelfspre kend was. Stolle en zijn partner vonden het nodig .,in consult" te gaan. Dit overleg bleek inderdaad suces te heb ben. Tom Okker deed nog steeds prach tige dingen op de onmogelijkste ballen, maar Trudy Groenman bezweek meer en meer onder de druk. die zoveel mo gelijk tn haar richting werd uitgeoefend. TRUDY GROENMAN cn TOM OKKER ...einde van een Nederlandse droom... bepaalde, had hij toch wel het grootste aandeel gehad. Na kort voor Béziers (72 km)geheel alleen een zeven man sterke kopgroep te hebben achterhaald nam hij het grootste gedeelte van het zware werk voor zijn rekening, waarbij hij pas tegen liet einde meer steun ont ving van Cor Schuuring, die na een wat moeilijk begin naar ceii werkelijk grote vorm was gegroeid. Voor de tot dusver met de Italianen op permachtige Spanjaarden was het een slechte dag. Niet alleen moest Gines Garcia zijn daags tevoren verworven trui afstaan aan Beker, maar bovendien raakte Ramon Mendiburu na een val zo ver achterop, dat hij in het klasse ment van de derde naar de 17e plaats terug viel. Ook José Sagarduy en Luis Mayoral, die bij Mendilmru moesten blijven, maakten een flinke tuimeling in de ranglijst. De Spaanse ploeg is echter vast van plan in de zware bergetappe naar Andorra dit verlies weer goeu te maken. De uitslag van de 174 km Innge rit van Montpellier naar Perpignan luidt: Dalla-Bona (II.) 4.29.08, met bon. 4 28.33; Campagnarl (It 4 29 16., mot bon. 4 29.01; I. Cor Schuuring (Ned.) 4.29.16; 4. Beker (Polenl 4.29.38; 5. Valenclc (Z.-Sl.) 4.29.22; 33. Jan Pieterse Ned.); 32. Cornelisse (Ned.); Peters (Ned.); 46. Visser (Ned.); 55. Kar stens (Ned 59. Lute (Ned allen 4.33.39. Het algemeen klassement na de derde etap pe luidt: Beker (Polen) 15.00.17; 2. Garcia (Spanje) 44 sec.; 3. Gimondi (It.) op 50 sec.; 4. Tous (Sp.) op 1.20; 5. Chappe (Fr.) op 149; 13. Peters (Ned.) op 5.43; 15. Pieterse (Ned.) op 6.33; 35. ex aequo: on Cornelisse (Ned ;n Karstens (Ned.) beiden op II 12; 56. Zoet Ned.) op 14.57; 67. Schuuring (Ned.) op 20.47; 68. Lute (Ned.) op 22.52; 69. Visser (Ned.) op 2310, Ploegenklassement van de derde etappe van de Ronde van de Toekomst: Italië 13-29.10: 2. Polen 13 31.41; 3. Neder land 13 31.41. Algemeen ploegenklassement na de derde etappe: Spanje 45.02 44. 2. Polen 45.07.17: 3. Italië 10.52; 4. Frankrijk 45.16.27; 5. Nederland Geen steun aan eierproducenten De indruk bestaat, dat de produktietop en daarmee liet dieptepunt in de prijs ontwikkeling van eieren intussen is ge passeerd. Dit deelt minister Biesheuvel (landbouw en visserij) mede in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Egas (p.v.d.a.). De bewindsman is van mening dat de bescherming, die het E.E.G.-heffingen- stelsel biedt, verminderd moet worden om de opbouw van kunstmatige nieuwe produltties te voorkomen en dat een doorzichtiger maken van de Europese markt nodig is door tijdige publikatie van het aantal voor legdoeleinden inge legde broedeieren. Bepaalde in enkele E.E.G.-landen bestaande autonome maatregelen, zoals stempelplicht voor ingevoerde eieren, hebben zo deelt de minister mee, zijn volle aandacht. Hij is niet van plan steunmaatregelen voor de Nederlandse producenten te treffen, aangezien de E.E.G.-marktver- ordening voor eieren dit niet toestaat. Vier arrestaties na boekendiefstal De rijkspolitie te Ouder-Amstel heeft in samenwerking met de districtsrecherche een onderzoek ingesteld naar de diefstal van een groot aantal boeken uit een in Duivendreciit gevestigde boekbinderij Bij een onderzoek in de woningen van twee in de binderij werkzame personen, de 38-jarige J. I). I'. en de 56-,jarige A. vaii der W„ beiden te Amsterdam, wer den resp. 246 en 331 ontvreemde boeken aangetroffen. Verder zijn nog in het huis van de 54- jarige A. H. J. te Amsterdam en bij de 56-jarige J. '1'. J. te Baambrug<*e, die beiden bij de boekbinderij werkzaam zijn geweest resp. 286 en 347 door hen ontvreemde boeken gevonden. De totale waarde wordt geschat op f 5000. Alle vier verdachten zullen worden voorgeleid voor de officier van justitie te Amsterdam. INTERIMUITKERING B.O.G. Blijkens een tussentijdse mededeling van Beleggingsfonds Onroerende Goederen (B.O.G.) is besloten per 6 juli wederom een interimuitkering betaalbaar te stel len van 27,50 per participatie en van 2,75 per een/tiende participatie. Hoe groot de totale uitkering over 1964 zal worden, valt thans nog niet te zeg gen. De raad van bijstand en de directie heb ben een nieuwe waardering van de tot het fonds behorende onroerende goede ren goedgekeurd. Deze herziening re sulteert in een waardestijging per par ticipatie van 26,50. Dc afgiftepnjs. ex de ïntcrimuitkering, bedraagt op 6 juli daardoor 1489 voor bewijzen van een participatie, en 150,oO voor de bewij zen van een/tiende participatie. Het aantal participatiebewijzen is in de eerste helft van 1964 toegenomen met ongeveer .14.500 stuks, dus bijna even veel als in het gehele jaar 1963. Het ver mogen steeg in de eerste helft met cir ca/2 min., zodat dit thans bedraagt circa 90 min. Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERKEN Aangenomen naar Schcveningen (vac. A. de Groot): J. de Vries te Woudri- chem; aangenomen naar Oude-Pekela: J. Uitentuis te Nede. Beroepen te St.-Annaland C. den Boer, Shedrecht GEREF. KERKEN Beroepen te Epe: D. Warnink te Zaan dam; aangenomen naar Niawier: L. C. van Drimmelen, kand. te Klundcrt, die bedankte voor Nederhorst-ten Bergh en voor Terzooi. GEREF. KERKEN (vrygem.) Beroepen te Vroomshoop: j. Verhoef, kand. te Kampen. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Emmen: J. Plantinga, kand. te Hoogcvecn. GEKKF. GE M E E NT EN Beroepen te 's-Gravenpolder en te Vee- nendaal: A. Bregman, kand. te Bent huizen: beroepen te Ridderkerk en te Rilland-Bath: M. G. Mouw, kand. te Rijssen. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Dordrecht. 2e pred.-plaats: J. Moerland te Zaandam; beroei Gouda: H. van de Ry, kand. te dam. GEREFOR MEERDE G EM EEN TEN. Beroepen te Biezolinge kand. A. Bregt- man, Benthuizen Beroepen te St.-Anna- land kand. G. Weststrate. Borssele. oepen te Rotter- In do afgelopen Jaren zijn door de regering van de V A R. een aantal maatregelen genomen waardoor ook buitenlandse be langen in dit land werden getroffen. Ten einde een zo volledig mogelijk overzicht lc verkrijgen van alle Nederlandse belangen die hierbij betrokken zijn of kun nen zijn )s liet noodzakelijk dat alle Nederlandse natuurlijke personen of rechtspersonen die belangen in de V A R hebben, daarvan opgave doen bij hel ministerie van buitenlandse za ken. Daai' de toepassing der bewuste maatregelen in de V.A K. nog niet in alle gevallen is voltooid en dus niet altijd zal zijn vast te sLellen of een bepaald belang al dan niet door soque- st.i at.ie-, nationalisatiemaatregelen e d. is getroffen, verdient liet nanbeveling dat ieder die belangen in de VAR. heeft, de ze aanmeldt, Hierdoor zal hel de Nederlandse regering moge lijk zijn die stappen lc nemen die op een bepaald ogenblik doelmatig blijken te zijn. Tot de belangen waarvan opgave wordt gevraagd, worden in beginsel o.m. gerekend: 1) deelnemingen in ondernemingen, gevestigd in dc V.A R., hetzij in de vorm van een rechtstreekse deelneming, hetzij in de vorm van het bezit van aandelen In die ondernemin gen: 2) vorderingen op in de V.A R gevestigde debiteuren, die in samenhang mei de in dal land genomen nationollsutlrm.ini- rcgelen e.d. niet aan hui: voldaan: hieronder vallen de transfer niet mogelijk is; 3) eigendom van en zakelijke rechten (b.v. hypotheek) op on roerende goederen (zoals land en huizen) 4) andere rechten (b.v royaltyreehten, llcentierechten e.d l De aanmelding, een korte beschrijving der belangen bevattend dient vóór 15 augustus a.s. te worden gedaan bh bet ministe rie van buitenlandse zaken, directie Afrika en Midden-Oosten. Met belangen die na die datum worden aangemeld zal geen rekening kunnen worden gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 6