Vijftig jaar golfsport op 9-hoIesbaan Domburg Morgen wedstrijd om beker mevr. Heyse inspanning een mooi boek DE VEY 1YIESTDA0H AGENDA WALCHEREN DERTIG SOUBURGSE B.B.-ERS ONTVINGEN ONDERSCHEIDING KERKDIENSTEN ZATERDAG 4 JULI 1964 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT OP 3 NA OUDSTE VAN NEDERLAND Op 5 juli 1914 opende jlir. 11. A. van Adricliem Boogaert, president-commis saris van de N.V. Domhurgsehe Zee badinrichting in het duinterrein achter de Honge llill aan de Westkappelse Kant van Domburg het door genoemde X.V. ten behoeve van de leden der so ciëteit „Luetor et Eniergo" aangelegde golfbaan. Een eenvoudig rekensommet je maakt duidelijk, dat het aanstaande idag pre-ies vijftip jaar geleden is, dat deze, officiële plechtigheid plaats vond. Ken feit dus om te herdenken. Dat gebeurt met enkele festiviteiten waartoe onder meer behoort een jubi- leuniwedstrijd om de beker van mevr. J. E. li. Heyse-Tak, die bij de opening van de baan de eerste afslag deed. In Nederland bestonden er voor 1914 slechts vijf golfbanen: namelijk die van de Haagse Golfclub 1890), de Doornsche Golfclub i 1S93). de Rosendaelsche Golf club. de Hilversumsche Golfclub en dc Kennemer Golfclub. De banen van de twee eerstgenoem de clubs zijn niet meer op hun oor spronkelijke plaats gelegen, zodat de Domburgse Golfclub op drie na de oudste baan van Nederland kan wor den genoemd. Als architectonisch ad viseur bij de aanleg van de 9-holes folfbaan in het duinterrein bij Dom- urg trad op de Engelsman E. C. Warren, professional van de Golf baan te Knokke aan Zee. Reputatie Al heel gauw kreeg de Domburgse Golflinks een uitstekende reputatie. Ve le Nederlandse en buitenlandse bad gasten waartoe geïnterneerde Engel se officieren behoorden kwamen op de aantrekkelijke „seaside-course" spe len. In 1915 nam de Domburgse Golf club als professional de heer Edward Hill in dienst. In 1916 werd er een golfweek gehou den Hieraan namen bekende spelers en speelsters uit het gehele land deel, zoals mevrouw van Tienhoven-Wilson (dameskampioen) herenkampioen jhr mr. A. M. Snouck-Hurgronje Tot dc Zeeuwse winnaars behoorden mevrouw Sprenger-Duncan, mevrouw van Tey- lingen-op ten Noord, jkvr. C Boogaert, mej. Wichers Wierdsma, mr J J. Hey se, dr. B. Vaandrager en mr. H. F. Lantsheer. Vanaf 1914 fungeerde in Domburg de heer P. J. Elout, directeur van de N.V. Na tie van het examen ontspanning door het lezen van Kom kijken bij Bellamypark 45-58 - Vlissingen VANDAAG Middelburg Molenwater Miniatuur Wal cheren. 9-18 uur. Van Benthem en Jut ting: Expositie verenigde Nederlanden, kaareln van provincies en gezichten van steden. 9-18 uur Vischmarkt Kunst markt cn vanat 20 uur: Bal Musette City Liefdesspel, 18 Jaar, 20 uur Elec tro: Eddie zet zich schrap. 19 en 21 15 uur. 14 Jaar Vlissingen Alhambra: De volgelingen van Dracula, 7 en mysterie van Bergen op Zoom 9 uur, 14 Jat meid, 6-45 c - Luxor: Aeneas, 6.45 e Roxy: Dédc de havci Terncutcn - Luxor: Mogen wij zwijgen Hulst Bioseoopgebouw: Kid Galahad, 8 uur, 14 Jaar Sas van Gent - Olympia Tarzan trekt naar India. 8 uur. alle leeftijden Oosthurg Ledeltheater. De deugd en de ondeugd. 3 uur, 18 Jaar W'estdorpe Troutzaerte: expositie Nico Molenkamp. Goes Grand- Mannequins voor Scotland Yard. 19 en 21 uur. 14 Jaar Poortvliet lerreir Schapenweg Manifes tatie „Thoolse Dagen 14 uur Zierikzee Concertzaal-htoseoop Freddy als miljonair. 20 uur, alle leelttjden Haamstede - Bioscoop Bom In het Zwarte Paard, 20 uur. alle leeftijden. MORGEN Vlissingen Alhambra De volgelingen van Dracula, 3, 7 en 9 uur. 14 Jaar, Luxor Huurlingen van de dood. 3 uur. 14 Jaar, Het mysterie van het landhuis, B uur, 18 Jaar Bergen op Zoom Luxor' Aeneas, i uur. 14 jaar; Bekentenissen van een opium schuiver. 645 en 9 uur. 13 laar. Roxy- Dede. de hnvenmeid. 4.30. 6 45 en 9 uur. 18 Jaar; Onder kruisvuur. 230 uur. 14 Jaar Terneuzen Luxor: Mogen wtj zwijgen V, 4 30 en 8 uur. 18 jaar; De hel van Call fornie. 2 uur. 14 Jaar Hulst Bicwoopgehmiw- Kirt Galahad. 230 en 6.45 uur. 14 jaar; Minnaressen en In triges. 18 Jaar. 9 uur Oosthurg - Ledeltheater: De zwaardvechter van Sienna. 2 uur, 14 Jaar. De deugd en de ondeugd. 4 30 en 8 uur. 18 Jaar Sas va» Gent - Olympia Tarzan trekt naai India, 3 30 en 8 uur. alle lopftijden Goes - Grand' Kasim. de hnndlei van Zhobe, 15 uur. 14 laar. Mannequins voor Scotland Yard, 19 en 21 uur, 14 Jaar; sportterrein Westhavendijk: veteranen toernooi v v „Robur", 11 uur Zierikzee Concertzaal-bioscoop: In het Zwarte Paard, 15 uur. alle leeftijden. Freddy als miljonair, 20 uur, alle leeftij den. Domburgsche Zeebadinrichting als be heerder van de golfbaan. Vanaf 1923 werd hij bjj de oprichting van de Dom burgsche Golfclub secretaris-penning meester. Mr. J. F. van Deinse bekleed de de functie van voorzitter. Het was ook in 1923. dat de baan werd overge dragen aan de golfclub. In 1935 vertrok de heer Hill. De heer D. Jongepier kreeg toen tijdelijk vergunning om les te ge ven. Van 1939 werd het zilveren jubi leum van de baan gevierd met een eclec tic wedstrijd, die werd gewonnen door de heer J H. H, Verloop van de club „To- xandria" te Breda. Voltreffers In de oo^ Jog»jaren was de golfbaan door zijn ligging voorbestemd om door de vijand Ie worden gebruikt voor bun kerbouw. Voltreffers lieten toen menig krater achter op de baan, die in 1953 opnieuw werd aangelegd. In 1954 werd tie baan weer in gebruik genomen, nadat men met financiële medewerking van overheid en giften van golfminnen- de pariculieren het herstel mogelijk had gemaakt. De 9-holesbaan is titans weer in uitstekende conditie. De Domburgse golfclub telt momenteel ruim zeventig leden. Als professional fungeert sedert 1954 de heer D. van der Luyt, evenals greeps- keeper de heer H. Brand. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de heren J. W. Hupkes voorzitter, penningmees ter mr. J A. Heyse en secretaris P. van der Veen. Het bestuur spreekt de verwachting uit. dat seeds meer inwo ners van Zeeland in de toekomst golfsport zullen „ontdekken". Hofstede verkocht voor 4,5 ton Onder grote belangstelling vond tc Steenbergen, ten overstaan van de no tarissen J. C. Kram te Kapelle en mr. C. J. P. Sloetzer te Steenbergen, dc toe slag plaats van de hofstede „Mariahoe- ve" te Nleuw-Vossemeer, groot 45.39.48 ha. De hofstede was vorige week in massa ingezet op 368.000. Thans werd eerst op de diverse kavels In combina tie en vervolgens in massa opgeboden tot 451.000. Koper voor laatstgenoemd bedrag werd de heer L. C. M. BrooiJ- mans te Dinteloord. Eerste appels iti Goes aangevoerd Vrijdag werden te Goes de eerste appels van de oogst 1964 aangevoerd. Het be gin werd gemaakt door het ras Close een appel afkomstig uit de Verenigde Staten van Amerika, welke in beschei den mate geteeld wordt omdat deze ruim een week eerder rijpt dan de algemeen bekende Yellow Transparent. Deze eer ste aanvoer waren valappels uit de boomgaard van de heer D. Meeuwse te Baarland. De aanvoer hiervan is JONGEN VIEL VAN DIRECTIEKEET Het 10-jarige jongetje C. de R. uit Vlissingen is vrijdag met een hersen schudding in het Sint-Josephzieken- huis opgenomen, nadat hij van een directiekeet van de firma Van de Poel aan de Lange Zelke, was gevallen. De jongen was met enkele vriendjes op deze keet geklommen. Bij het spe len viel hij er af. Hij bleef bewuste loos op straat liggen Dokter M. A. Bil verleende eerste hulp. HOEDEKENSKERKE Coöp. RaiHeisenbank „Hoedekenskerke" Bij de stichting spaarbank der coöp. raiffeisenbank „Hoedekenskerke" te Hoedekenskerke, :s in de maand Juni 1964 gestort voor een bedrag van 127.198,03 en terugbetaald een be drag van 218.050.32. Het saldo per eind juni 1964 bedroeg 6.779.579,94. Aantal nieuwe spaarders in de maand juni 22. s-HEER-ARENDSKERKE Vrijwillige brandweer op reis Dezer dagen hebben de leden van vrijwillige brandweerkorpsen van 's-Heer-Arendskerke en 's-Heer-Hen- drinkskmderen, met hun dames, ge zamenlijk een reis gemaakt naar Rot terdam, 's-Gravenhage en Scheve- ningen. In Rotterdam werd 's morgens een rondvaart gemaakt door de havens, terwijl in 's-Gravenhage de miniatuur stad Madurodam werd bezocht. UDnvr RVRG Nieuwe liederen op de Lange Jan Met ingang van het nieuwe kwartaal zijn nieuwe liederen aangebracht op het automatisch speelwerk van het carillon van de Lange Jan in Middel burg. Op de hele uren hoort men nu het volkslied „Goede maan" en op de halve uren een thema uit de Kerk- sonate van Hendrik Andriessen. D« kwartieren worden gemarkeerd door fragmenten uit „Wij leven vrij" en ,Die winter is verghangen". Collecte De collecte voor het algemeen sociaal fonds ter bevordering van de volks gezondheid „Draagt elkanders lasten" heeft in Middelburg opgebracht: 812,45. VEERE Uitslag veekeuring Bij de te Veere gehouden jaarlijkse vee keuring werden 13 koeien en 3 vaarzen aangevoerd. De uitslag was als volgt: le kalfkoeien: Teuntje van W. Kasse 3e pr. i med Kring Walcheren der Z. LM): 2e kalfkoeien: Beatrix van Jac. Pouwer, le pr. (med. Coöp. Eiland Wal cheren). Flora van A. J. de Nood, 2a, Koos van J. Breel, 2b, Bontje van Jac. Pouwer 2c. Hiltje van A. J. de Nood 2d, Ada van J. Breel 3e pr. 3e kalfkoeien: Beppie van Jacs. de Nood, 2e pr. 4e kalfkoeien: Hoekstra van Jac. Pouwer le pr. (med. Coöp. Zuivel Fabriek Wal cheren), Reina van W. Kasse 2a, Irene van Jacs. de Nood 2b, Kooi van J. Breel 3e pr. Oudere koeien: Fokje van W. Kasse 2e pr. Vaarzen: Bertha 7, Bontje 8 en Hoekstra 12, alle drie van Jac. Pouwer. Nieuwe liederen op stadhuiscarillon ?.Iet ingang van het nieuwe kwartaal brengt het automatisch speelwerk van het Veerse stadhuiscarillon nieuwe liederen ten gehore Dit zijn. op het hele uur „Grote God wij loven en op het halve uur „Daar waren twee koningskinderen". Officiële publikatie MIDDELBURG Herziening uitbreidingsplan in onderdelen Brccweg Het hoofd van het gemeentebestuur van Mid delburg brengt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 37. 2e en 4e lid der woning wet. ter openbare kennis, dat vanat maan dag 6 Juli 1964 gedurende vier weken, voor oer. ieder ter gemeentesecretarie (kamer 15) inzage is nedergelegd een ontwerp van de tweede herziening van het uitbreidings plan in onderdelen Breeweg, met de daarbij behorende bebouw!ngsvoorschriften- Gedurende de bovengenoemde termijn van weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen Middelburg. 6 Juli 1964 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. Mr. J. Drjjber. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 1-7: geen Op 2-7: President-Pretorlus van Bilbao. Kristin a van Honfleur King-Nestor van Leningrad San- ttago-Lopez van Gent. Op 3-7: geen 'lissingen vertrokken op 17; Helen naar Amsterdam. IJstroom naar Shoreham. No- biskrug naar Gdansk Op 2-7. President-Pre- is naar Gent Koningin-Wilhelmtna naar Hoek van Holland Knstina naar Wismar. Santtago-Lopez naar Hull. King-Nestor naar Brasil Aclion naar zee. Servic naar zee. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op -7: Fluvlus van Rotterdam naar Terneu- :en. Aardenburgh van Koping Hollandia /an zee naar Terneuzen. Laertes van Bte- merhaven Ecms van Boston. Castor van Par Gent Sllvretta van Rotterdam Op 2-7: Marathon van Rotterdam. Steven van zee. Whitsum van Goole. Diet van Rotterdam. •edijlc van Rotterdam. Prins Willem van Oranje van Rotterdam. Alme van Amster dam Ardlto van zee Virgo van Londen. van Londen. Sommelsdyk van Le Havre Dlligentia van Duinkerken naar Gent. Baarn /an Bremen. SchlediJU van Rotterdam Op 1-7 Appingedam van Rotterdam üonau van :ec. Tarzan van Londen naar Gent. Prmses- Wilheltnina van Rouen Hermes van San- Ju an Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 1-7 Stanislas naar Esbjerg Albert-Wlllem naar Si -Malo Koudekerk naar Rotterdam Renovatie naar Stockholm Angotakusl naar Amsterdam Laurderkcrk naar Rotterdam. Mercunus-H naar Rotterdam Irene naar Harlingen Jaguar naar Rotterdam. Op 2-7: Edda naar Rotterdam Tugro naar Kopenha gen Spirit naar Ipswich Eems naar Boston. Fluvlus naar zee van Terneuzen- Plancius naar Rotterdam vun Gent Marathon naar Amsterdam. Gorrcdijk naar Hamburg Pro ton naar Londen Aardenburgh naar Rotter dam. Sllvretta naar Rotterdam. Goote naar Manchester van Gent.. Andijk naar Port- Everglades. Kilo naar Liverpool. Op 3-7: Prinsenborg naar Delfzijl. Friesland naar Hull van Gent. Aegir naar zee, Diet naar Rotterdam. Alme naar Londen. Helemar-H naar Breel van Terneuzen. GR1JPSKERKE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Grijpskerke van de Ne derlands Christelijke Vrouwenbond kwam dezer dagen voor het laatst in het seizoen in vergadering bijeen onder leiding van mevrouw De Schip per Spreker op deze vergadering was de heer Nonnekens, die sprak over het onderwerp: „Anders dan ande ren". De volgende vergadering zal in combinatie met andere afdelingen worden gehouden. WESTKAPELLE Vandaag begint kermis Westkapelle Vandaag begint in Westkapelle weer de jaarlijkse kermis, traditiegetrouw op de zaterdag na de eerste woensdag in juli. Op het Marktplein staan al diverse ver makelijkheden opgesteld, zoals een auto scooter. kabelbaan, balko. ping-pong- tent, gebakkraam enzovoort. De kermis duurt tot en met maandag. KOUDEKERKE Auto van achteren aangereden Op de Vroonweg in Koudekerke reed de Vlissingse automobilist J. P met zijn personenauto achterop de personenauto van mevrouw A. H. R. uit Offenbach am Main. Mevrouw R. had vaart ge minderd om een haar tegemoetkomende personenauto te passeren. Zodra deze auto haar was gepasseerd, werd haar wagen van achteren aangereden door de wagen van de Vlissinger P. Beide auto's werden beschadigd. NIEUW- EN ST^-JOOSLAND N .C.V .B.-vergadering Voor het laatst in dit seizoen hield de N.C.V.B te Nieuw- en Sint-Joopland haar vergadering onder leiding van pre sidente mevrouw van Haarlem. De heer Bom uit Vlissingen sprak over ..angst" Er was voor deze avond veel belangstelling. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Voetbalwedstijd voor „Sport Steunt Sonneveldt" Het eerste elftal van de voetbalvereni ging Schoondiike speelt vandaag za terdag op net gemeentelijk sportter rein te Schoondijke een wedstrijd tegen een elftal samengesteld uit prominente Zeeuwse spelers van vroeger, ten bate van „Sport Steunt Zonneveldt" De wed strijd begint om 19.00 uur. Opening bijvleugel ziekenhuis Hulst Maandag 6 juli a.s. zal de voltooide bijvleugel van de St.-Lidwinazieken- huis te Hulst, waar de verpleegsters zullen worden ondergebracht in ge bruik worden genomen. Om tien uur maandagochtend zal deken A. Koop- mans een eredienst houden waarna het gebouw wordt ingezegend. Raadsvergadering Retranchement De gemeenteraad van Retranchement heeft in de dezer dagen gehouden ver gadering besloten deel te hemen aan de Zeeuwse bestuursschool. die in Goes zal worden gevestigd. Bij de ingekomen stukken was een brief van de minister van sociale zaken, waar in een principiële toezegging wordt ge daan voor een subsidie in de kosten van de aanleg van de Zwinweg'. De heer J. J. Voldere kreeg een premie voor woningverbetering. De raad besloot op advies van het Cen traal Bureau het bedrag voor fraude- verzekering te verhogen van 3000, tot 25.000. Op voorstel van G S. werd de financiële opzet voor het bouw- rijpmaken van terreinen in het uitbrei dingsplan Retranchement-kus! In verband met de aan te brengen be plantingen zal de uitgifteprijs van de gronden met een kwartje ner vierkante meter moeten worden verhoogd Schoolreisje kleuterschool en chr. lagere school De kinderen van de christelijke kleuter school en van de laagste klassen van de christelijke lagere school in Sluiskil, hebben dezer dagen een uitstapje ge maakt naar het. hertenkamp in Groede, het Cadzandse strand en de speeltuin in Aardenburg Mede dank zij net ntooie weer kwamen de kinderen 's avonds op getogen thuis. vrijdag le Goese NOORD-ZEELAND Tholense Boys in kwartfinale afdelingsbeker Het afgelopen seizoen is voor Tholense Boys een goed seizoen geweest door het behaalde kampioenschap. De spe lers van het eerste elftal schijnen er niet genoeg van te kunnen krijgen, want men heeft inmiddels de halve finale bereikt van de afdelingsbeker afdeling Noord-Brabant voor zater dagelftallen Deze halve finale is be reikt door een 20-overwinning op Vrederust, een 44-gelijk spel tegen WHS St.-Annaland en een 3—0-over winning op Dinteloord II. Zaterdag 4 juli gaat men proberen de finale te bereiken. Er wordt dan tegen HNC uit Capelle (N.-B.) gespeeld op het ter rein van de vereniging Chrislandia te Heiningen. ZIERIKZEE Subsidie aan Z.O.V. voor verlichting B. en w. van Zierikzee stellen de raad voor de subsidie van 2500 over 1964 aan de Stichting „Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen" te bestemmen voor de verlichting van verschillende objecten in de stad. onder meer het gebouw van het waterschap Schouwen-Duiveland. Aan een ander verzoek van Z.O.V.het bedrag van 2500 van vorig jaar voor het orga niseren van zomeravondfeesten, die in dat jaar niet zijn doorgegaan, menen b. en w. niet te kunnen voldoen: de finan ciële resultaten van 1963 laten dit niet toe, aldus het college tot de raad.. De stichting Rode Kruis Ziekenhuis Schouwen-Duiveland heeft zich tot de raad van Zierikzee gewend met het ver zoek over 1963 een aanvullende bijdrage van 1,35 per Inwoner of bijna 9,650 te betalen B. en w stellen de raad voor dit bedrag te voteren. De voorstellen ko men aan de orde in de vergadering van 7 juli as. SINT-ANNALAND Hoenderweg weer opengesteld De Hoenderweg te St.-Annaland is na enkele maanden weer voor het verkeer opengesteld. Het grote werk van riole ring en bestrating is thans klaar geko men. De straat is met aan weerszijden een trottoir, belangrijk verbeterd. Ook zijn de Cureestraat, Tuinstraat en Schoolstraat hierop doorgetrokken. Van af de Hoenderweg is het hierdoor moge lijk geworden door de Schoolstraat te komen, welke een verbinding is tot aan de Bierensstraat. Momenteel is de firma Van der Werf doende de scherpe bocht bij het domineshof te verbreden. Geslaagd Voor het toelatingsexamen aan de rijks hogere burgerschool in Bergen op Zoom slaagde Riën Hetjboer uit St.-Annaland. Extra collecte De extra collecte in de Nederlands her vormde kerk van St.-Annaland heeft op gebracht voor het schulddelgingsfonds f 302,93, voor de kerkvoogdij f 24,50 en de diaconie f 40. Opbrengst verkoping Tryfosa De vrouwenvereniging Tryfosa uit St.- Annaland heeft op woensdag 24 juni een verkoping gehouden van door deze da mes zelf gemaakte goederen enz. Er be stond voor deze verkoping, welke werd gehouden In het hervormd verenigings gebouw der Nederlands hervormde kerk, goede belangstelling. Na afloop mochten de dames tevreden zijn over de op brengst De verkoping was ten bate voor het schulddelgingsfonds. zodat aan de kerkvoogdij een bedrag van f800.kon worden overgedragen Collectebusies kerktelefoon De collectebusjes bij de kerktelefonen, welke door de kerkeraad der Nederlands hervormde kerk te St.-Annaland zijn aangebracht, hebben een bedrag opge bracht van f872.60. Opbrengst collecte De colecte ten bate voor de gezamenlijke militaire fondsen heeft in St.-Annaland f 58,40 opgebracht. ZUID-BEVELAND GOES Brigadier J. Borrie 40 jaar bij overheid In het bericht in de krant van over brigadier J. Borrie van t gemeentepolitie is een regel weggelaten. Men leze als volgt: „Brigadier Borrie is sinds 1946 lid van de examencommissie voor politiediploma's, lid van de examen commissie van de E.V.O. alsmede lid van van de strafcommlssie van beroep van de K.N.V.B." Inleg Raiffeisenbank In het eerste halfjaar van 1964 werd b de spaarbank van de Coöperatieve Rail feisenbank ..Goes" f 5.319.246,07 gestort en f 4.686.269,94 opgenomen zodat er een spaaroverschot Is van 632.976.13. Op 13 juni was het totaalbedrag aan inge legde spaargelden f 18.708.539.50 Dit Jaar werden tot nu toe 335 spaarbank boekjes uitgereikt. KAMPERLAND Auto botste tegen motor Dezer dagen botste op de provinciale v/eg bij Kamperland een personenauto, bestuurd door K. D. uit Den Hoek tegen een motor, bestuurd door B. de L. uit Kamperland. De motorrijder viel van de dijk af. Even Later volgde de auto, die was geslipt, de motor rijder, maar kwam bijtijds tot stil stand tegen een boom Beide bestuur ders werden licht gewond. De schade aan de voertuigen was aanzienlijk. De oorzaak van de botsing is nog niet bekend. 's-H.-HENDRIKSKINDEREN Bejaarden naar Arnhem Woensdagochtend startte vanuit 's-Heer-Hendrikskinderen een vijftal autobussen met ruim tweehonderd ouden van dagen uit 's-Heer-Arends- kerke voor hun jaarlijks reisje. De tocht ging dit jaar over Tilburg- Nijmegen-Arnhem en terug over Tiel- Gorkum-Raamsdonkveer-Breda. Rosmalen was de eerste pleister plaats. Vervolgens ging het gezel schap naar Arnhem, waar een bezoek gebracht werd aan het openluchtmu seum. Hier werd mevrouw N. uit •Heer-Hendrikskinderen onwel. Dr. J. Gelderblom uit Nieuwdorp, die ditmaal de reis meemaakte, achtte 't niet verantwoord haar per bus naar huis te laten gaan. Met een ambulance werd ze naar het gemeentelijk zieken huis vervoerd. Dit zette wel enigszins een domper op de prettige stemming. Na een bezoek aan de „Westerbou- wing" keerde het gezelschap huis waarts, na nog in Teteringen een laatste rustpauze te hebben gehad. Omstreeks 9 uur was het gezelschap moe. maar zeer voldaan terugge keerd. Zij nog vermeld dat de oudste deelnemer van het gezelschap 91 ja- telde. Trots deelde hij mede vol gende week zijn 92e jaardag te vieren. Oorkonde, medaille en baton In het gemeentehuis van Souburg zijn dertig dames en heren gehuldigd voor tien jaar trouwe en vrijwillige dienst bij de B.B. in deze gemeente. Burge meester B. G. H. ter Haar Komeny heette bij de aanvang van de huldi ging in het hijzonder het hoofd be scherming Bevolking 'IIBBi A-kring Zeeland-A, dc heer J. de Lelie en enkele Souburgse autori teiten welkom. De burgemeester dankte de heer Van de Lelie voor de voorbereidingen die hij voor deze avond had getroffen en hij sprak er zijn vreugde over uit, dat hij aan deze groep van 30 vrijwil ligers een onderscheiding mocht uit reiken, „Het is niet voor niets dat de ze onderscheidingenregen kan plaats hebben, want door vrijwillige dienst kan in tijd van oorlog of gevaar een beroep op U" gedaan worden", aldus de heer Ter Haar Romeny. hij had bijzonder veel respect voor de H.B.B., de heer Van de Lelie omdat hij met vrijwilligers en dienstplichtigen grote oefeningen op touw had gezet om bij eventuele calamiteiten met geoefende mensen present te kunnen zijn. Voorts deelde de burgemeester mede, dat in de uit te reiken medaille en op de oorkonde de woorden „patriae scr- vire" en „libertas" zijn aangebracht. Hierna reikte hij aan 22 mensen acht B.B.-ers waren verhinderd om op deze huldiging aanwezig te zijn een oorkonde, een medaille en een baton uit. Ten eerste aan vijf dames van de dienst sociale verzorging, na melijk mevr. H. van Dijk-Snijders, mevr. J. Walraven-Jobse, mevr. J. J. Vcrtregt-Schipper, mevr. C. M. van de Putte-Polderman, mevr. N P. San- derse-Passenier en de heren J. S. Bloos, arts-commandant M.G.G., A. de Keijzer, B. Reijerse, A. Roelse, J. Suurmond, K. Zuidema, M. J, Zuide- ma, M. Hoogesteger, A. J. J. Jansen, J. Poelman, A. J Reijnhout, M. Reijn- hout, J. C. van Splunder, J. J. Wal- rave, J. Post, J. Gastel en A. van de Broecke. Verder werden onderschei den, acht mensen die niet aanwezig konden zijn: mevr. C. E. Bouff-Stam en de heren A. Steketee, A. J. Wens- voort, H. Kasteleijn, L. J. Minder hout, J. Ruissen, C. de Priester en A. Poppe uit Ritthem. De burgemeester feliciteerde allen met deze onderscheiding en sprak de hoop uit, dat het hun gegeven zou mogen zijn het vaderland nog lang te dienen. De H.B.B., de heer Van de Lelie, dankte namens de noodwachters en -wachtsters voor de koninklijke onderscheiding. Hij vond het jammer, dat er zich niet meer vrijwilligers hadden aange meld dan oorspronkelijk gewenst werd geacht. De regering v/as hier door genoodzaakt geweest om tot verplichting over te gaan. Ten slot te deelde de heer Van de Lelie me de, dat er in totaal 270 onderschei- ZONDAG 5 JULI. Ned. Herv. Kerk, Aagtekerke 10 ds. Duisterhof, 2 30 ds. De Boer; Arnemui- den 10 en 2.30 ds. Abbringh; Biggeker- ke 9.30 en 11 ds. Odé; Domburg 10 en 7 ds. Duk, 8.45 Duitse dienst; Grijpskerke 10 ds. Kwast, 2.30 ds. Duk; Kleversker- ke 2 ds. Wierlnga; Koudekerke 9 en 10.45 ds. Altena, 7 ds. v. d. SchoÖt, Lam- merenburg; 't Zandt 10.15 en 7 ds. Van Herwaarden, 10.15 jeugdd.; Meliskerke 2.30 ds. Nennie; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Nauta (H.D.). 7 ds. Van Boven; Engelse Kerk 10 Pfarrer Hoff mann; Koorkerk 10 ds. Brakman; Oost- kerk 10 ds. Enker; Nieuw- en St.-Joos- land 9 en 10.30 dr. Van Haarlem; Sou burg Kerk 9 30 ds. Den Toom, 7 dr. Van Haarlem, West 9.30 ds. v. d. Schoot; Oostkapelle 10 en 7 ds. Richard: Rit- S CHERPENISSE Schoolreisje Het personeel en de leerlingen van de christelijke school te Scherpenisse gingen dezer dagen met schoolreisje. De reis ging naar Amsterdam en Schiphol. Verder bracht men nog be zoeken aan het Museum van Bijbelse Oudheden en Artis. Via de Biesbosch ging men terug naar Scherpenisse. HAAMSTEDE Uitreiking diploma's aan 15 natuurgidsen Burgemeester H. P. Everwijn heeft de zer dagen in Haamstede aan de vijftien cursisten, die met goed gevolg het exa men natuurgids hadden afgelegd, de diploma's uitgereikt Ook hun leraren, die de cursus geleid hadden, de heren J. P. C. Boot en J. Viergever, werden lot natuurgids benoemd. De namen van de vijftien dames en heren, die tot na tuurgids benoemd werden, zijn: mej. G. Costerus. Haamstede, mevrouw E. C. van Daisen-van der Graaf. Haamstede: mevrouw C. E. van der Salm-Doornink, Zierikzee en de heren P M de Haan, Burgh; W Janse. Renesse; Chr. Kou wen. Haamstede; M. L. J. Fokker, Burgh; G Kraijenbrink. Zierikzee. W. L. Kristeiijn, /Renesse: N H. Lvsen. Burgh. A Moeilijker. Bruinisse, W. K. Schot. Zierikzee; VV. P de Vrieze Haam stede; M P. Zorge, Haamstede en P. M. Zorge, Serooskerke. Bij de uitreiking van de diploma's waren onder meer aan wezig de voorzitter van de vogelwacht, de heer J. P, C. Boot. de secretaris van het I.V.N., de heer J. van Dijk en de voorzitter van de plaatselijke afdeling van de V.V.V., de heer C. B Blom. Ver scheidene sprekers wezen op het belang van de kennis en de instandhouding van onze natuur. Drukte in het zwembad Het warme zomerweer in juni heeft weer een groot aantal zwemlustigen naar het zwembad te Sas van Gent getrokken. Ruim 16.000 personen zoch ten het koele nat op. Toch was mei veel warmer in een halve maand tijds, waren er toen 15.700 bezoekers. In anderhalve maand tijd heeft het Sasse zwembad nu ai een bezoekcijfer van 31.850. De drukste dagen waren in juni van 10 tot 14 juni. Op al deze dagen passeerde men gemakkelijk de 1000 bezoekers. Topdag was zater dag 13 juni met 1321 bezoekers. Nederlandse poloploeg te Sas van Gent De jaarlijkse landenontmoeting water polo NederlandBelgië vindt dit jaar plaats te Gent. Het bondsbestuur van de KNZB heeft in verband met deze ontmoeting besloten de vooravond van deze landenontmoeting in Sas van Gent door te brengen, zodat de vol gende dag praktisch niet gereisd be hoeft te worden, 's Avonds zullen zo wel de jeugd als seniorenploegen van het Sasse zwembad gebruik maken om te trainen. Raad vergadert De gemeenteraad van Sas van Gent, die op woensdag 8 juli om 19 uur in openbare vergadering bijeenkomt, zal zich moeten uitspreken over een voorstel van b. en w om de salaris administratie met ingang van 1 ja nuari 1965 uit te besteden aan de N.V. Dienstverlening Overheidsadmi nistratie en om hiervoor enige gelden ter beschikking te stellen. Voorts staat de deelname aan de gemeen schappelijke regeling voor de oprich ting van een bestuursschool in Zeeland op de agenda. Ook zal de raad ge vraagd worden zijn goedkeuring te hechten aan een verzoekschrift van de bijzondere rooms-katholieke kleu terschool te Sas van Gent om mede werking te verlenen bij de aanschaf van nieuw materiaal. Op de agenda komen verder nog voor verzoekschrif ten om gemeentegronden in erfpacht, om aankoop van gemeentegronden en om voorkeursrecht op bouwgronden in het uitbreidingsplan ..Noord-West" Plannen voor oprichting handbalvereniging in Hulst Op initiatief van het Nederlands Hand bal Verbond worden in Hulst folders verspreid om te komen tot het op richten van een handbalvereniging in Hulst. Wanneer voldoende belangstelling be staat zal er een vergadering worden belegd waarop de verdere organi satie e.d. wordt besproken. Het plan bestaat om tijdens de wintermaanden zaalhandbalsport te beoefenen. them 9 en 10.45 da. Nennie; Seroosker ke 10 ds. Theunissen; St-Laurens 10 en 7 ds. Kok; Veere 10 ds. Wieringa: VlLs- singen St.-Jacobskerk 10 ds. Rothfusz (jeugdd.), 5 ds. Kwast; 't Anker 9.30 jeugdkerk; Johanneskerk 9.30 ds. Kloos terman, 7 ds. Kwast; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek (H.D.); Zoutelan- de 9, 10.30 en 7 ds. Van Dullemen. Eglise Wallonno. Middelburg 10.30 Pas teur Mahïeu. Pinkstergemeente. Vlissingen (Groene- woud) 2 dienst. Fiiadeifia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gen», in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10. 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9 45 leesd. Adventkerk (zaterdagj. Vlissingen 9.15 ds. Reith. 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Reith. Volle Evang. Gem. Middelburg 10 dienst. Geref. kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 uur ds. Oegema: Domburg 10 uur ds. de Jongh, 7 uur ds Bosman; Gaplnge 9.30 en 2 uur ds. Boot; Grijpskerke 10 uur ds. den Hengst, 3 uur ds. Gommer; Koudekerke 9.30 en 2.30 uur ds. Els- hout; Meliskerke 10 en 2.30 uur ds. Meijer; Middelburg Hofplein 9.30 uur ds. v. Til. 2.30 uur ds. Boonstra. 5 uur dr. Bos; Noorderkerk 9.30 uur ds. Boon stra; Ontmoetingskerk 8.45 uur dr. Bos, 5 uur ds. v. Til; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 uur ds Brederveid; Oost kapelle 10 uur ds. Gommer, 7 uur ds. den Hengst; Serooskerke 10 en 2.30 uur ds. v. Wouwe; St .-Laurens 10 en 2 30 uur dienst: Veere 10 en 2 30 uur ds Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 uur ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur ds. Bosman; Westkapelle 10 en 2.30 uur ds. Pontier. Geref. kerk (vrijgemaakt). Middelburg 8.30 en 4.30 uur ds. Zomer; Souburg 9 30 uur ds. Douma; Vlissingen 4.30 uur ds Douma; Zoutelande 10.45 en 2.30 uur ds. Zomer. Geref. Gem. Aagtekerke 9,30. 2 en 6 uur leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 uur leesd.; Middelburg 9.30, 2 (H. D.) en 6.30 uur ds. Ztjderveld; Oostkapelle 10 en 2.30 uur leesd Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 uur leesd.; Westkapelle 9.30. 2 en 6 uur leesd Zoutelande 9.30, 2 30 en 7 uur leesd. C'lir. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 uur ds. v. d. Molen; Vlïssingèn 930 en 5 uur stud. Boe; Ver. van Vrij/. Herv. en Renion. Kring. Middelburg 10 uur ds. Brakman; Vlissin gen 9 uur ds. v. Beek. Evang. Luth. Gem. Middelburg 8 45 uur ds. Ten Rouwelaar. Vlissingen 10.30 - ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 uur v. Hamel. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersg.10 en 4.30 uur dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 uur dienst. Leger des Heil». Middelburg 10 en 7.30 uur samenk. 8 30 uur openb. samenk. o.l.v. mej. De Graaf; Vlissingen 10 en 7.30 uur samenk. o i.v. kapt. Ruijsink. Herv. Geref. Gein. Vlissingen 10 en 6 uur de heer De Ridder. Bethel Pentecestal Temple Vlissingen 3.30 uur de heer Davidsz. dingen zullen worden uitgereikt in de A-kring Zeeland-A. In Vlissingen en Middelburg zal deze plechtigheid in september 1964 gehou den worden. In zijn slotwoord deelde de heer Ter Haar Romeny mede, dat de techni sche outillage in het gemeentehuis voor de B.B. was gereedgekomen. Marktberichten VEILING TERNEUZEN Sla 4,10—13.30 Bloemkool A 36—37, A2 12— 23. B 22. B2 1220. .-..'wijkend 12—24. Groene komkommer» IS—29. Witte komkommer» 32. selderij 15—23 Pm 2O—30. 2 14—20 Kro ten 1218. Uien 5—15 Bortma bonken 23. 1 15—21, drielingen 13. Eerstelingen bonken 28—31. 1 13—27. drie Uns en 13—IS. kriel 2 15. Andgvte 13—20 Kaaont) bonen ltt. Prtnwwooncn 1 135—1*7. 2 117—IK Saxa 131. Prelude I 135—160. Tutnbonsn 1 2632. 2 1*—16. Kruien 1». RoJc kool ;»-20. Spits kool 9—16. Peulen 1 21fc-22». 2 1Sav koot 516. Dopper» 2 *634 Raba»tx-r 10—20. Tr-nalen A 8*. A2 *5—60. B 14, C 50— 60. CC 37 Uien 0—13. Aardbeien per doo«: Talisman 1 49—62, 1 20-44. 3 21. Red Gaunt let 1 52—68. 2 29—43. 3 19-28. Sengana I 47—60. 2 26—13. 3 24 Cambridge 2 38 Go- rella 1 64. 2 30 Rode bessen per doos 1 23—24. 2 1719 Frambozen 35—39 Krui*. b«*ncn per kjt 2 35—43 Zwarte Ixwn 61— 02. Witte druiven 902—511- Blauwe druiven 405490. VEILING 8 INT-A VN ALAND Doré I 21.40-22.20 U.ntje» 13—13.10 Eigen heimer» 20—24,10 Dorc. bonken 24.60 Dore. drielingen 13. Bintje», drielingen 17,40. kriel 1313.80. Aanvoer 202 Ion VEILING 8TAVENUSE 3 Juli. Aardappel velling Dore. gewoon 20.00 —22.60, bonken 25.50. drielingen 13.—. kriel 12,70 Bintje», gewoon 14.90, kriel 9,00, bon ken 25,50. Eigenheimer», gewoon 19,— Ba- rtma. gewoon 14. bonken 17,40. Aanvoer 26 VEILING THOLEN 3 Juli. Aardappelveillng. Eerstelingen, bon ken 26,80, gewoon 17.10—17.60. poter» 13,—, kriel 13.Dore. bonken 25.20. gewoon 22.60 —23,40. poter» 13.—. kriel 13.— Aanvoer 56 VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1226 kilo. 1.10—2.75. Bot 165 kg. Tong 42 kg Paling 69 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 3 Juli- Rode bM**n industrie 1 38 80. 2 35. Rode besten per doo» 1 12—17. 2 9—13 Rode beseen per kilo I 42. 2 35 Aardbeien per doos: Red Gauntlet 1 46. 2 26—34. Tabrtman 1 34. Loganbesoen 1 37. Dubb. prinseaecboncn 1 113129, 2 115—121. VEILING GOES. 3 Juli. Export- en lnduntrieveillng: Rode bessen 1 39—41, 1 ind 35—35 50. 2 35. Zwarte bessen 1 65. Frambozen ln kratten 1 158—162, 2 92. Aardbeien zonder dop, Senga Sengana 2 92 Red Gauntlet 1 cn 3 73 Talisman 2 73- Aardbeien met dop: Talisman 1 121. 2 61—98. 3 50—76 Bed Gauntlet 1 134— 2 63—106, 3 53—82 Reglna 2 72 Cam bridge Vigour 2 73- Aardbeien roet dop per Talisman 1 36. 2 22—3*1. 9 21. Red Gauntlet 1 *1—65. 2 33—51. 3 12—23 Diversen per doos: Frambozen 1 34. 2 24. Rode bessen -18. 2 9—15. Witte bessen 1 12. Loganbcs- *en 1 44*8. 2 38t'j Rode kruisbessen 1 23. Diversen per stuk: Kaspruimen 1 15. 2 13. Perziken 23. Per kg: Kaspruimen 1 160, grof 130. Varikse zwarte 2 82—84 Zoete Mo rellen 2 82. Vlee*ker»en 2 108—1C9 Klerken 129—179. Insp. LOhnis 2 116—171. witte bessen 1 37 Rode bessen 2 33. Groenten; Per stuk: Bloemkool Al 1425, A2 12—24. Bl 14—17. B2 12—13. alw. 12—18. Kropsla 1 6. 2 4—5 Komkommers Al 21—27, Bl 17—15. Cl 14. aiw. 17. Per kg: Vroege aardappelen bonken 1327. grote 1320, drie lingen 1316, kriel 410. Doperwten 1 S3— 56. Tuinbonen 1 13—21 Sloksntjbonen 1 128— 135. Dubb. pr. bonen l 126146 Prelude bonen 1 122138. Saxabonen 1 129. Rabar- l 11. Spitskool 1 13. Groene kool 1 7. Rode kool 1 67 Andijvie 1 26. 2 18. Torr.a- ent A 87. C 70 Postelein 1 20—27, 2 12. Per bos: Wortelen 1 41. 2 12—30. Kroten l 8—10 Peterselie 1 15—18 Selderij 8—13. Uien 7—21. Bonenkruid 2.50—3. VEILING KAPELLE. 3 Juli. AardbeienvHllr.g: Aardbeien zonder dop industrie per kg: Senga Sengana 1 97. 9? Red Gauntlet 1 en 2 77. Diverse rassen ,en 2 68 Aardbeien met dop per doos van 250 gram: Red Gauntlet 1 5265. 2 2353. Talisman 1 46—54. 2 2340 Senga Sengana 1 48. 2 28 Gorella 1 51 Frambozen in kratten per kg: 149—158. 2 146149 Logan bessen 1 38 Rode bessen in kratten per kg: extra 4O—16, l 35—38. 2 35 doordraai, 3 doordraai. Rode bessen per doos van 250 gram: extra 17. 1 11—17, 2 9—11. Zwarte bessen industrie per kg: l 61—63, 2 doordraai Kruisbessen per doos 1 2225. 2 15 Tomaten per krat van 6 kg: IA 5*3— 555. IB 52Ï. IC 399 Dubbele prinsessebonen 1 127'40. 2 113 Kasperziken per «tuk ex. ex B 19—20. ex C 19—11 Kasprulmen per stuk extra 15 Kersen per kg: Markiezen Varikse zwarte 1 146—131. 3 64 Morel- 105 Preludebonen per kg 1 lis. Groenteveiling Aardappels bonken 2026. 15—18. 2 1315. drielingen 13i*. kriel •—7 Kropsla 7—10 Bloemkool 12—31 Bos uien 10—17 Boskrotcn 8—1! BosselderjJ Spinazie 34 Bos peen 12—20. Uien per kg 10. Tuinbonen Spitskool 11—15 Kom kommers 10—12. Doperwten 58 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje C'ORNELIS. W. A. ten Hove. M. ten Hoven- van Klinken. Nely. Johan. Nieuwdorp. 3 juli 1964. Dorpsplein 13. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Vlissingen: dokter M J A BiL Singel 210. tel. 3619 Veere. Serooskerke en Oostkapelle: dokter G Schep. Dorpsstraat 46» Seroos kerke. tel 01189212. Zoutelande. Westka pelle en Koudekerke dokter L Sioos. Mid delburgsestraat L Koudekerke. tel. 01185— 231. n de Sonde. DIERENARTSEN Walcheren, dokter E. P Oldenkamp, Melis kerke. telefoon 01186—287. WEEKEIND DIENSTEN ARTSEN Middelburg: dokter J de la Hayze. Seisdam 22. tel. 4305. Apotheek' W. K. Hummelcn. Markt 69. te! 2134 Wijkverpleegster: zuster M. P. van Molenbroek. Prins Bernharö- straat 23, tel. 3615. Kerkdiensten STICHTING KATHOLIEKE TOERISTEN ZORG IN ZEELAND. Haamstede 7.30. 9. 10.30 on 19 uur in toeristenkerk: Renesse: 8. 9 30. 10.30 en 19 uur in kerktent aan de Zeeanemoon- weg; Zierikzee: 7.30 en 10 uur in paro chiekerk: Goes7 30. 9. 10.30 en 12 uur in parochiekerk: Kamperland: 8 en 10 uur in de schuin van K. J. Schippers nabij camping „De Molenhoek"; Veere: 8 en 9 uur in bijkerk; Vrouwenpolder: S. 9.30 en 19.30 uur ln noodkerk nabij café-restaurant Duvekot: Oostkapelle: 9 uur kampeerterrein „Dennenbos"; Domburg. 8 en 9.30 uur op recreatieter rein en 19.30 uur in bijkerk: Westkapel le: 8. 9.30 en 19.30 uur in toeristenkerk; Zoute-ande: 8. 9.30 en 19.30 uur in toe ristenkerk; Dishoek- 9. 9.30 en 19 30 tiur in toeristenkerk; Vlissingen: 7.30 9. 10 30. 12 en 19 uur tn parochiekerk: Middelburg 7. 8.30 en 11 uur in paro chiekerk: Cadzand- 8. 10 en 19 uur ln toeristenkerk: Groede- 7. 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk. Breskens: 7. 8.30 en 10.30 uur ni parochiekerk; Oostburg: 7. 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk. Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR. teL 2158. TRIO TAX, tel. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5