kies de krachtigste, zuinigste benzine Ssso stop 'n tijger in uw tank! Turnkampioenes uit Nederland en België demonstreerden in Yerseke Receptie, ontvangst door gemeentebestuur BRUINVIS I WON P.Z.C.-BEKER IN WATERP0L0T0ERN00I Nederland tweede in drielandenwedstrijd atletiek heren Esso blijft vóóraan met: MAANDAG 29 JUNI 1964 PROVINCIALE ZBEUW8B COURANT HET is zaterdag; bij het "O-jarig bestaan van de gymnastiekvereniging „Vooruit gang Zij Ons Streven" nog eens nadruk kelijk onderlijnd: „V Z.O.S." neemt in Yerseke een voorname plaats in. Dat kwam tot uiting in tal van hartelijke fe licitatietoespraakjes. Wat bij dit jubi leumfeest ook duidelijk werd was, dat „V.Z.O.S." die plaats weet te waarde ren: de vereniging bood de inwoners van Yerseke turndemonstraties aan, zoals die niet vaak zijn te zien in Zeeland. Di recteur P. J. van Boven wist voor het jubileumfeest niet alleen de keurturn- sters en -turners van de „Zebra" naar Yerseke te halen, maar ook de Neder landse en Belgische turnkampioenes en de jeugdkampioenes. dam .,Spc Hansweert, „ÖTympla" uit Kapelle, „W.l. K." uit Wemeldinge en „Sparta" uit Krabbendijke in de avonduren met een gala-demonstratie voor het hoogtepunt van de jubileumviering De honderden toeschouwers, die rijen dik langs de lijn stonden konden schitterende staaltjes lichaamsbeheersing en souplesse zien: in vrije oefeningen, aan de ringen, de hoog- brug, op de evenwichtsbalk, de brug-on- gelijk, de lange mat, met knots- en bal oefeningen. Met name gold dat voor de keurturners en -turnsters: de Nederlands kampioene Thea Belmer uit Amsterdam, jeugdkam pioene Janny Vierstra uit Huizen. Bel gische kampioene Liliane Claes uit Has selt en Christine Gocthals uit Brugge, voor Mia en Marianne van de Plasse en Jan de Wee van „V Z.OS." Nederlands jeugdkampioen Ben Vermandei uit Sas van Gent. Alex Knip uit Hoorn en Cor Meesters uit Bergen op Zoom. Zij zorg den voor een paar uur pure turnsport. daar op Yersekes sportveld. In de midadguren kreeg deze gala-de monstratie begonnen met het Neder landse en Belgische volkslied zijn op maat. Toen bezetten zo'n vijfhonderd Bevelandse gymnasten het sportveld voor massale demonstraties Op vrijwel alle turntoestellen zagen de ook toen al talrijke bezoekers dè deelnemers aan het werk onder ..regie' van de heer P. J. van Boven De verenigingen, die dit onderdeel van de jubileumfestiviteiten van „V.Z.OS" luister hijzetten- „W.l K." uit Wemeldinge. „Sparta"' uit Krab bendijke. „Sport lust" Hansweert. „Olvmpia" Kanelle. „U.D.I Wol- phaartsdijk en ..Volharding" Goes Zij waren hun bijdrage aan het jubileum- programs begonnen met een mars door Yerseke. met begeleiding van de muziek vereniging Mozart" 'en het pijperkorps „Jonge Kracht' uit Biezelinge Aan het einde van de tocht defileerden zij langs het gemeentehuis, waar het gemeentebe stuur. de keurturnsters en -turners en hun bestursleden op het bordes en de stoep stonden om de stoet voorbij te zien trekken. Zoals gezegd: er waren ook talrijke gelukwensen voor de 70-jarige. Het begon allemaal met een druk bezochte receptie in restaurant „Nolet", waar burgemeester A. C. Willemsen de rij van sprekers opende. Hij stelde de be langrijke plaats van „V.Z.O.S." in Yerseke centraal, vooral voor de jeugd, die in het bestaan van de ver eniging een ontspanning vindt, die bevrediging schept. Later tjjdens de ontvangst in de raadzaal wees Yersekes eerste burger ook op de voortreffelijke prestaties van „V.Z.O. S."- „We zijn trots op zo'n club van standing", verzekerde hij. Burge meester Willemsen sprak de hoop uit, dat de teamgeest vaardig zal blijven over V.Z.O.^. Op de receptie was er ook buitenland se belangstelling. De penningmeester van de Koninklijke Belgische Turnbond, de heer R Vereecken stipte in zijn feli citatiewoord de prettige samenwerking aan tussen de Belgische en Yersekse turners en turnsters Voorzitter H. A Ossewaarde van de Zeeuws Brabantse Turnkring bracht V.Z.O.S. dank voor de goede organisatie van vele evenemen- GEID VAN VOETBALLERS TIJDENS WEDSTRIJD TE KOUDEKERKE GESTOLEN Tijdens de wedstryd, die vrijdagavond te Koudekerke is gespeeld tussen VCK en een elfal van „I>e Schelde" uit Vlls- singen, zyn uit de kleedkamers op hel sportterrein uit kledingstukken van ver schillende spelers aanzienlijke bedragen weggenomen. De spelers misten het geld toen zij na afloop van de wedstrijd in een hotel bijeenkwamen. De toegang tot de kleedkamers was gedurende de wedstryd niet afgesloten. De wedstryd werd gespeeld ten bate van de actie „Sport steunt Zonneveld". Er was een vry' grote publieke belangstelling, zodat de politie van Koudekerke voor een zware taak stond. Het onderzoek wordt voortgezet. Een laatste kans voor Zuid-Afrika, zegt LO C. WSS a aan rasse; discriminatie in de sport Gelukt dit ni> dan wordt hei land uitgesloten van de olympische spelen in Tokio Deze beslis sing werd vrijdag genomen door net De- stuur van het internationale olympische comité in Lausanne De kanselier van het l.O.C Otto Mayer beschreef het als „e^n laatste Hij verklaarde, dal Zuid-UtTlka cot 115 augustus a.s. de datum waarop alle teams voor de spelen moeten zijn samen gesteld de tjjd heeft te voldoen aan de voorwaarden van het l.O.C Dat noodt onder meer een publieke veroordeling van de discriminatie in sport over de radio en in de pers Volgens welingelich te Zuidafrikaanse sportkringen is het hoogst onwaarschijnlijk, dat aan een dergelijke voorwaarde voldaan zal Kun nen worden, omdat men dan in de be voegdheid van de Zuidafrikaanse rege ring zou treden. De gymnastiekvereniging „Vooruit gang Zij Ons Streven" te Yerseke vierde saterdag op grootse wijze haar zeventigjarig bestaan. Deze toto geeft een ueela vat. de 's mid dags op het sportveld gehouden massale turiidemonstrahe, waaraan niet minder dan 500 Bevelandse gymnasten deelnamen. (Foto P.Z.C inslag van de vereniging. Felicitaties kwamen verder van de he ren P. de Bruin, namens de gymnastiek vereniging „Sparta" te Dordrecht, K. Kooy. namens „Volharding" te Goes, B J. Korstanje, namens de muziekvereni ging „Mozart" en op de ontvangst in het gemeentehuis nog van de voorzitter van „U.D.I." uit Wolphaartsdijk, de heer D. Lindenberg en het raadslid C. Pekaar, dat zijn vreugde uitsprak over onder meer het tot stand komen van een nieu we gymnastiekzaal, waarvan „V.Z.O.S." met zijn 320 leden gebruik van kan ma ken. „V.Z.O.S."-voorziter J. de Blaejj had een woord van dank voor de deelnemers aan het .jubileumfeest en de dihecteur, de lieer P. J van Boven. Hij stond ook nog even stil bij de verdiensten van de op richters van de vereniging Na de ont vangst op het gemeentehuis ging het ge zelschap genodigden naar het sporter- rein om er de demonstraties bfl te wo nen. „Mozart" zorgde 's avonds voor de afronding van het jubileum in de vorm van een taptoe. IN SAS VAN GENT Ganze I uit Goes werd goede tweede De Sasse zwem- en poloclub „De Bruin vis" heeft zaterdag „in eigen zwembad" de zege behaald in het provinciaal wa- terpolotoernooi. waarvoor vijf ploegen an vier verenigingen naar Sas >au Gent waren getogen om te trachten de door de P.Z.C. beschikbaar gestelde be ker te bemachtigen. Bruinvis 1 toonde zich in alle wedstrijden oppermachtig, waardoor de kwaliteiten van een in een hogere afdeling spelende ploeg goed naar voren kwamen. Een bijzonder goede wedstryd speelde het Bruinvis team tegen de Souburg.se club S.Z.V.. die met 04 het loodje moest leggen. Minder fraai was de wedstrijd tegen Schelde I uit rerneuzen, waarbij ze- mwnchtig en gejaagd spel werd gele erd. dat vaak resulteerde in slecht plaatsen van de bal. De Goese club Ganze I nestelde zich op de tweede plaats. In het ruim drie uur durende toernooi, dat georganiseerd was door de winnen de Sasse club, werden niet minder dan 10 wedstrijden gespeeld Het geheel was een bijzonder sportieve aangelegenheid, die In vlot tempo werd afgewerkt. De scheidsrechters C. Wagenaar, A. Samp- en P. C. Bockstael hadden daar door een drukke middag. De prijsuitreiking werd een kleine fa milieaangelegenheid, omdat voorzitter M. L. Remery de P.Z.C.-beker kon uit reiken aan zijn zoon W. F. S. Remery, die aanvoerder is van het eerste team van de Sasse club. Ook voor de andere ploegen was er een bekertje. De uitslagen van de 2 x 7 minuten- wedstrijden zyn als volgt: Bruinvis ISchelde I 53; Ganze I- Ganze II 7—0; S.Z.V. I—Bruinvis I 0— 4: Schelde I—Ganze l 0—3; Ganze II- S.Z.V I 05; Bruinvis 1Ganze I 3 1; Schelde I—Ganze II 7—0; S.Z.V. I Ganze I 13; Bruinvis IGanze H IS—0. Schelde I—S.Z.V. I 3—0. De Nederlandse lierenatletiekploeg Is zondag tijdens de jaarlijkse interland België. Mitlelrhein Nederland, die dit maal in Opladen werd gehouden als tweede geëindigd achter België- De Bel gen verzamelden 154. Nederland 135 en Mittelrheln De Winter zorgde voor een Nederlandse zege bij het verspringen. 7.34 meter Henk Evers was bij het hinkstapsprin- gen ongenaakbaar met zijn 14.72 meter Het kogelstoten leverde een dubbele Ne derlandse zege op: Van Wees stootte 15 53 en Van der Kruk 15 13 Kees Koch en Eet Kamerbeek toonden zich de sterksten bij het discuswerpen De Rot terdammer wierp 52.02 meter en Ka merbeek 47.21 De Nederlandse estafet teploeg 4 maal 100 meter had 41.4 no dig. wat goed was voor een overwin ning. De derde dubbele Nederlandse overwinning: was op de 200 meter Frans Luitjes liep deze afstand in 21.3 seconden en Rob van Heemskerk deed er eentiende seconde Langer over. gew .pnt. voor tegen Maximum kracht voor soepel starten, snel accelereren, pingelvrij rijden! Maximum aantal kilometers per liter! Maximum levensduur voor iedere motor! Alleen Esso dealers kunnen zeggen De voorzitter van de Sasse zwem en poloclub ,J)e Bruinvisde heer M. L. Remery overhandigt de P.Z.C.-beker aan zijn zoon W. Re mery, die aanvoerder is van het eerste poloteam van de club dat zaterdag in het provinciaal water- polotoernooi in Sas van Gent de overwinning behaalde. (Foto P.Z.C.) l.O.C. hief schorsing van Indonesië op Een opvallend besluit nam net l.O.C. vrijdag op een vergadering in Lau sanne. door de schorsing van Indo nesië op te heffen Dat betekent dat dit land alsnog zal worden uitgenodigd deel te nemen aan de olympische spe len te Tokio. Het Indonesiche Olym pische Comité werd in 1962 geschorst wegens het weigeren van atleten van Israël en Formosa voor de Aziatische speleD in Djakarta. GEEN VERKEER VAN DE KLM. OP FRANKRIJK In verband met de staking van employ és belast met de lucht verkeersregeling boven Frankrijk, heeft de K.L.M. zater dagavond besloten tot nader order en met onmiddellijke Ingang alle vluchten met bestemming Frankrijk, met name oaar Parijs en Nice, te staken. Het personeel van de Franse luchtmacht heeft de civiele luchtverkeersregellng Onze landgenoot Jan Janssen heeft de zevende etappe van de Ronde van Frankrijk, van Besangor. naar Thonon les Bains gewonnen Op de toto gaat Jan Janssen (rechts) jui chend over de eindstreep voor Bock- and (B) Denson (S) en Dues voor een groot deel overgenomen. Het la echter gebleken, dat een gebrekkige communicatie bestaat tusse- het mili taire en het ctviele personeel, dat nog dienst doet. Bovendien Is het contact tussen de Franse en de omliggende ver- keerscentr? ontoereikend. De KLM. zag zich uit veiligheidsoverwegingen ge noodzaakt deze beslissing te nemen. BIJ 70-JARIG BESTAAN VAN „V.Z.O.S."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7