Middelburg versloeg profclub en „bekerde" Boxtel er uit met 3-1 VC Vlissingen ontsnapte nog aan laatste plaats DWS in achtste finale intertoto- competitie Nederlandse zwemsters en zwemmers veroorzaakten ware recordregen Negen nieuwe Zeeuwse records in Terneuzen Jong elftal bewees het opnieuw: een belofte voor aanstaande competitie C.V.V. uit Rotterdam: nationale titel Nederlands record voor Corrie v, Wiik Wereldrecord 4x100 meter wisselslag Engelsen met zware nederlagen naar huis Marathon behaalde meeste titels Stichting betaald voetbal Dordrecht in oprichting TOUR DE FRANCE IN CIJFERS 4 PROVINCIALE ZEEUWSE O O O R A N T MAANDAG 29 JUNI 1964 WILLEM II VERLOOR IN SOUBURG: 2-0 Het jonge en enthousiaste team van de eerste klasser Middelburg heeft weer eens voortreffelijke propaganda gemaakt voor het Zeeuwse voetbal: in twee dagen tijds versloegen de Middelburgers de semiprofclub Willem II uit Tilburg met 20 en de amateur eerste klasser Boxtel met 31. Za terdagavond gingen de technisch uitstekende, maar niettemin machtelo ze beroepsvoetballers in de sluitingswedstrijd van de Souburgse sportweek teil onder en zondagmiddag werd Boxtel door de Zeeuwen uitgeschakeld voor de districtsvoetbalbeker in de halve finale. In de andere halve finale versloeg de eerste klasser TOP de vierde klasser Deurnc met 5—0, zodat aanstaande zondag de finale Middelburg—TOP te zien zal zijn. Op welk (neutraaO terrein dit duel wordt gespeeld is nog niet bekend. Jn beide wedstrijden speelde Middel burg fris en onbevangen voetbal, dat bovendien technisch zowel als tactisch vaak voortreffelijk was. Duidelijk werd vooral, dat trainer Piet Linden- berg van deze jonge talenten een uit stekend samenwerkende ploeg heeft gesmeed. Na de voortreffelijke pres tatie in de afgelopen competitie on derstreepte Middelburg met deze twee overwinningen nog weer eens duide lijk, dat het een grote belofte voor het volgend seizoen is. Een onmiskenbaar voordeel is bo vendien, dat het vrijwel stuk voor stuk zeer jonge spelers zijn, die zich nog verder kunnen ontwikke len. Hoe jong dit team is, mag uit deze opsomming blijken: Arïe Del- motte (18 jaar). Jan van Aalst (20) Tonni Hendrikse (20). Tobi Coppe- jans (20), Anton Schoenmakers (21), Jan Bostelaar (21), Juul Vo- gel (21), Wim de Vos (20), Albert Vogel (25) en Nol Schuit (26). Dick van Westen (21) en Ko Groenewe- gen (23). Met zijn 33 jaar is de ge routineerde doelman Henk Versluis een uitzondering, maar achter hem staat de 23-jarige Jan Mondeel klaar. Kortom een selectie, die tot kampioensdagen kan uitgroeien... Compliment Het is voor de Middelburgers vooral een compliment, dat zij de eerste divi sieclub Willem II niet alleen dank zij een groot enthousiasme, maar ook door gaaf spel versloegen. Terwijl de technisch goed geschoolde Tilburgers het spel voortdurend veel te kort hiel den, bediende Middelburg zich keer op keer van de verraderlijke diepte pass. Al in de eerste minuut knalde Nol Schuit een voorzet van Wim de Vos achter doelman Wijgers, maar ar biter Scbeffers had buitenspel gecon stateerd. Lommers en Senders toon den zich de gevaarlijksten in de Til- burgse aanval, maar individuele acties liepen keer op keer vast in de hechte Middelburgse verdediging. Zelfs de oud-international Vriens kon geen vaart in de Tilburgse aanval brengen. Dat lukte aan dc andere kant wel en de Middelburgers gaven een blijk van kracht, toen Albert Vo gel de bal achterwaarts naar zijn broer Juul kopte, die hard tegen de paal schoot. Niettemin nam Middelburg in de 35e minuut nog onverwacht de leiding, toen Gussenhoven een combinatie tus sen Albert Vogel en Jan Bostelaar onschadelijk wilde maken: hij speel de de bal terug op zijn doelman, die echter juist het doel verlaten had... De bal werd pas door de netten tegen gehouden: 10. De Vos liet daarna een goede kans glippen door de bal op het beslissende moment iets te ver voor zich uit te spelen. Even voor rust liet Juul Vogel een solo zien: hij om speelde wat verdedigers en ten slot te zelfs de doelman en tikte de bal beheerst in het doel (20). Na de rust was Willem II wat meer in de aanval, maar alle operaties na men zoveel tijd in beslag, waren zo doorzichtig en werden zo lang in de breedte uitgesponnen, dat de Middel burgers steeds weer konden redden. De beste kansen waren in deze pe riode dan ook weer voor Middelburg, maar gevaarlijke schoten van De Vos en Bostelaar sloegen juist naast. Aan de andere kant liet doelman Jan Mon deel spectaculair werk zien bij enkele saves. Revanche Kennelijk kwam Middelburg ook zondag nog geladen op het eigen veld om nu eens eindelijk af te re kenen met Boxtel. In de competitie hadden de Zeeuwen namelijk twee maal van deze Brabanders verlo ren: uit zelfs met 50 en thuis met 13. En inderdaad kregen de Mid delburgers een volslagen verdiende revanche, want pas in de slotfase toen de Middelburgers kennelijk de last van de twee wedstrijden gingen voelen kwamen de Bra banders er aan te pas. De aan- valslinïe van de Zeeuwen liet keer op keer voortreffelijke combinaties zien vooral De Vos gaf vaak vaart aan het spel Hendrikse en Schoenmakers stuwden uitstekend en de trapvaste defensie verdedig de beheerst. Omdat de Bredase scheidsrechter Derks uit België moest komen en zich verkeken had op de dienstrege ling van de provinciale stoomboot diensten, moest de wedstrijd een half uur later dan was vastgesteld begin nen. Aanvankelijk liet Middelburg de Brabanders komen, gaf zelfs twee corners weg. maar sloeg toen fel te rug. Tweemaal in één minuut moest rechtsback Harm Hulsker na onge veer een kwartier spelen de bal uit het doel koppen na schoten van De Vos en Albert Vogel. Het was uit stel van executie, want in de 23e mi nuut bereikte na een aanval over rechts de bal Wim de Vos die wat verdedigers naai- zich toetrok en ver volgens plotseling het leer naar Nol Schuit schoof. Deze had nog alle tijd de bal voor het „goede" been te leg gen en raak te knallen. In de 32e mi nuut was het opnieuw raak: uit een inworp door Jan Bostelaar ontstond een goede aanval, die ten slotte Juul Vogel bereikte. Niemand rekende op een schot, maar Juul draaide zich plotseling om en schoot van buiten het lC-metergebied: raak en 20. In de tweede helft moest Albert Vo gel zich laten vervangen door Dick van Westen. Lange tijd bleef Middel burg de gevaarlijkste ploeg, maar toen Rooyakkers uit een pass van Van de Langenberg vrij onverwacht voor een tegentreffer (12) zorgde in de 25e minuut -stokte de Middelburg machine even. Boxtel kwam met en kele gevaarlijke aanvallen opzetten, maar in de 34e minuut viel definitief de beslissing, toen Juul Vogel na pass van Nol Schuit doorbrak en de bal over de uitgelopen keeper in het doel lepelde: 31. Het betekende voor Boxtel de genadeslag. ZEGE OP PURMERSTEIJN Aan een voor Vlissingen roemloze kam- pioeiiscompetitle is dit weekeinde een slot gekomen. De voetbalclub uit 't Rot terdamse Charlols, C.V.V., stelde de aanhang inderdaad niet teleur, speelde zaterdag gelijk tegen Chèvremont in Limburg, won zondag op eigen veld en werd daarmee ruimschoots ongeslagen kampioen. Vlissingen slaagde er in dit lantste competitieweekeinde nog in de laatste plaats te verlaten door een over winning op en een gelijk spel tegen Pur- mersteyn, dat niet tot één zege kwam in de gehele reeks. Overigens hebben noch Vlissingen noch Purrhersteijn er twijfel aan doen bestaan, dat er voor hen niets meer op het spel stond. Zowel in Vlissingen als in Noord-Holland werd het een matige vertoning. Beide teams kwamen mot veel invallers in het veld. Voor eigen publiek kreeg de Zeeuwse eerste klasser zaterdag middag kansen te over en al in de eerste tien minuten kreeg de aan- valslinie een lawine van goede mo gelijkheden. In de twaalfde minuut kwam dan ook de eerste voltreffer: Jan van Huizen omspeelde de weifelende verdedigers en gaf doelman Prins het nakijken (1 0). Na vele mislukte schoten van ver schillende aanvallers had Jan van Hui zen in de 35e minuut opnieuw succes, toen hij een fout van een der backs goed afstrafte: 20. Na de rust kreeg Vlissingen opnieuw een regen van kansen. Af en toe trok zelfs back Van Daalhuizen mee naar oren en op luttele meters voor het doel miste hij een droomkans. Uit een pass van Joop Jansen scoorde Jan van Huizen echter opnieuw in de 20e mi nuut en ten slotte bepaalde .Tan van de Broeke de eind stand op 40. Purmersleijn-Vlissingen 1-1 Vlissingen sleepte er zondag tegen Pur- mersteijn een gelijk spel uit: 11. Het meeste initiatief ging echter van de thuisclub uit, die ettelijke malen de Zeeuwse gasten benauwende ogenblik ken bezorgde. Na wederzijdse verkenningen, waarbij Purmersteijn de meeste initiatieven ont plooide, bleek, dat vooral Van Lier van Purmersteijn de juiste weg naar het Vlissingse doel wist te vinden. Keeper Bos stond echter zijn mannetje en ver werkte een strak schot van Van Lier tot corner. Doets van Purmersteijn kwam vervolgens naar voren, kreeg een goede kans en schoot onhoudbaar in: 10. Aan de andere kant van het speelveld was het Jan van Huizen, die wraak nam en doelman Prins lastige momen ten bezorgde. Het Vlissingse doel van Bos kreeg vervolgens enige goede scho ten van De Wolf, Swart en Van Lier te verwerken. Nadat Prins van Purmer steijn een goede safe had verricht en doelman Bos schoten van Purmersteijn- se kant goed had gestopt ging de rust in met een 10 voorstand voor Pur mersteijn. De tweede helft begon met gevaarlijke aanvallen, waardoor het Vlissingse doel onder zware druk kwam te staan. Doel man Bos werkte een schot van De Wolf weg. Succes voor de Zeeuwen kwam er voor Jan van Huizen, die de balans in evenwicht bracht (11). Uitslagen en stand De uitslagen luiden: zaterdag: Chèvre montCW 1—1, Quick '20—WW 1— 1, VlissingenPurmersteijn 4—0. Zon dag: CVV—Chèvremont 4—2, WW— Quick '20 31 en PurmersteijnVlis singen 11. De eindstand luidt: CW 10 9 1 0 19 31— 7 Quick '20 10 6 1 3 13 16—18 Chèvremont WW Vlissingen 10 1 Purmersteijn 10 4 3 3 11 24—20 Drie zeges voor Jim Redman in TT van Assen Jim Redman, de veelvoudige wereld kampioen uit Zuid-Rhodesië, heeft tij dens de Asser TT drie zeges behaald. Zowel in de 350 als de 250 als de 125 cc bleek Jim Redman met Honda de sterkste. Phil Read zorgde met Yaha- ma voor het nodige vuurwerk, aange zien de topsnelheden van zijn machines bij de kwartliters en de 125 cc liet hoger lagen dan die van Honda. Red man toonde zich dank zij zijn stuur manskunst uiteindelijk zij het met miniem verschil de sterkste. Bij de 350 cc's was Redman ongenaakbaar. Ralph Bryans zorgde bij de 55 cc voor de vierde Honda-overwinning. Isao 7 rishita uit Japan werd eveneens met Honda tweede. Mike Hailwood heeft leidend van start tot finish de race in de 500 cc-klasse gewonnen. Remo Venturi uit Italië ein digde op de tweede plaats. Colin Seeley en Walter Rawlings uit Engeland wonnen de zijspanrace. Chris Vincent en Keith Scott behaalden in deze race de tweede plaats. Koppel Okker-Groenman won op Wimbledon Groningse tennissterretjes Trudy Groenman en Anja Lepoutre zijn za terdagmiddag de zesde dag van de kampioenschappen van Wimbledon verslagen. Zij verloren beiden hun par- tij binnen het half uur met 61, 61, Anja Lepoutre moest aantreden tegen de titelhoudster en de favoriet geachte Australische Margareth Smith. Trudy Groenman werd het slachtoffer van tenniscapaciteiten van de als nummer twee geplaatste Maria Esther Bueno. Van de twee Nederlandse combinaties in het gemengd dubbel behaalde er een een overwinning en werd de ander uit geschakeld. Trudy Groenman en Tom Okker wonnen in de eerste ronde Bey/Morris uit Rhodesïë met 61, Jenny Ridderhof en Piet van Eysdeu verloren in de tweede ronde met 62, 63 van Brebnor/Angela uit respec tievelijk Zuid-Afrika en Engeland. Bij een clubontmoeting in Zaandam heeft de Beverwijkse atlete Corrie van Wijk zaterdag opnieuw het Nederlands record kogelstoten verbeterd. Ze be reikte bij haar eerste poging een af stand van 15.22 meter, ruim boven de 15 meter dus, die als limiet voor deel name aan de olympische spelen is steld. Op de zesde van deze maand had Corrie van Wijk het Nederlands re cord op 14.74 meter gebracht. REMISE TUSSEN RESHEVSKY-PORTISCH De tweede partij in de beslissingsmatch tussen Samuel Reshevsky (V.S.) en La- jos Portisch (Hong.) om een plaats in het kandidatentoernooi is zondag in re mise geëindigd. De stand is thans 1V4 1-2, in het voordeel van de Hongaar. Hij dient, uit nog maximaal twee partijen ten minste één punt te behalen. Reshevsky heeft aan een totaal van twee punten voldoende. VERLIES VOOR N.A.C. Feqenoord gaf Standaard Luik geen schijn can kans DWS heeft zich zondag geplaatst voor de achtste finales van de intertoto- competitie. De Amsterdammers zege vierden in eigen huis voor 12.000 toe schouwers met 50 over de Belgische club Beringen FC. Het Bredase NAC verloor met 01 van FC. dat bo venaan staat. FC Luik kwalificeerde zich met deze overwinning voor de achtste finales. Feijenoord gaf het Belgische Standaard Luik geen schijn van kans. Eindstand werd hier 30. Vooral in de eerste helft speelde DWS een uitstekende wedstrijd. De voor- AfüMeJfeKr/j heeft dit weekeinde voortreffelijke prestaties geleverd door eerst de eerste divisie profclub Willem II te verslaan (Z0) en daarna ook nog Boxtel uit te scha kelen voor de districtsbeker (S1). Uier een beeld uit de zaterdag avond in het kader tran de Sport week Souburg gespeelde match te gen Willem II. Back Ar ie Delmotte ruimt de bal op. (Foto P.Z.C.) treffelijke binnenspelers Lenz en Von- hoff veroorzaakten steeds weer op nieuw groot gevaar voor het Belgische doel, maar waar Vonhoff zich hoofd zakelijk bezig hield met de opbouw, nam Lenz ook de afwerking voor zijn rekening. Hij scoorde in de 13e en 24e minuut, waarna de ruststand 20 werd. Na de rust voerden Temming (in de 64ste en 75ste minuut) en We- ry (85ste minuut) de score op tot 50. In de tweede helft had de Belgische doelman Vleugels zich laten vervan gen door Van der Gucht. Scheidsrech ter was de heer Schalks. FEYENÖORD STANDAARD Feijenoord speelde een frisse partij voetbal, waarbij vooral gevaarlijke open aanvallen voortdurend de aan dacht van de Belgische defensie vroe gen. De 10.000 toeschouwers zagen het eerste doelpunt pas vijf minuten voor rust scoren. De gevaarlijke en snelle Pummy Bergholtz passeerde de nationale doelman Nicolay on houdbaar. Ook na de hervatting bleef Feijenoord de toon aangeven. Henk Groot maakte op handige wijze 20 en vier minuten voor tijd kreeg Piet Kruiver de beloning voor zijn harde werken door het derde en laatste doel punt op zijn naam te schrijven: 30. NUAC—FC LUIK Het Bredase NAC had de eindstand (0 I) tegen FC Luik al bü rust bereikt. Het enige doelpunt werd in de 40ste minuut gescoord door middenvoor G. Sulan uit een voorzet van rechtsach ter Barre. Scheidsrechter was Van Oostrom. De wedstrijd werd bijge woond door 7000 toeschouwers. NAC, dat technisch de mindere was van de Belgen, had pech, toen na zes minuten een doelpunt van Visschers werd afgekeurd. Even tevoren had de scheidsrechter gefloten voor een over treding van de Belgische spil Lejeune net buiten het strafschopgebied. De Belgische voorsprong bij rust was verdiend, maar na de hervatting heeft NAC er alles aan gedaan om de ge lijkmaker op het scorebord te bren gen. FC Luik moest zich geheel in de verdediging terugtrekken. Een enke le maal ontstond er paniek, maar de uitstekende doelman Delhasse en rechtachter Barre voorkwamen doel punten. Tegen het einde ging de strijd de perken van de sportiviteit te bui ten. De Belgen Wegria en Depireux kregen een waarschuwing. verdere uitslagen waren: 1 FC SaarbrückenYoung Boys 22, FC Grenchen1 FC Kaiserslautern 02, Ilrrtha BSLausanne 33. Chaux de FondsEintracht Braunschweig 21. De 1.02,9, waarmee de 17-jarige Haagse Winny van Weerdenburg de 100 meter vrije slag gedecideerd won en tevens het uit 1959 daterende record van Cockie Gastelaars evenaarde, alsmede de 1.10,6 van Korrie Winkel op de 100 meter rug- slag, welke echter slechts goed was voor een tweede plaats, zijn een vingerwij zing, dat dit record nog voor verbetering vatbaar is. Drie records Overweldigenddat was de in druk, die de interlandwedstrijd zwemmen, schoonspringen en wa terpolo, welke dit weekeinde in het bad „De Papiermolen" te Gronin gen is gehouden, heeft achterge laten. Voor de Nederlanders kwam daarbij de grote vreugde over de prachtige revanche voor de vier weken geleden in Blackpool gele den nederlaag (toen 127113 voor de Britten, nu 140100 voor de Nederlanders) ende recordre gen, welke vreugde zich ontlaadde in ovationele toejuichingen voor het kwartet Ria van Velsen, Kle- nie Bimolt, Ada Kok en Erica Terpstra, dat met een tijd van 4 min. 39,1 sec. voor een nieuw we reldrecord zorgde op de 4 x 100 meter wisselslag estafette dames. Het zat er na de wereldtijd op de 4 x 100 yards te Blackpool (4.41,1) in en het j meter schoolslag. Na een enerverende 'kwam eruit ook, ondanks dat ook nu slotfase, waarin Stella Mitchell ziender de rugslag een weinig imponerende ba- ogen op de met ruime voorsprong lei- sis vormde. Ria van Velzen deed er dende Klenie Bimolt inliep, tikte de Gro- 1.12,2 over. En toch kwam het nieuwe ningse toch als winnares aan. Hierbij record er dank zij Klenie Bimolt (1.18,-1 bleef het echter niet. De 2.46,9, die z(j op de schoolslag tegen 1.18,5 t© Black- voor zich liet afdrukken, betekende een pool), Ada Kok op do vlinderslag (1.05,4 verbetering van haar eigen Nederlandse tegen 1.05,8) en Erica Terpstra op de record met niet minder dan 1,7 sccon- vrije slag, die nu 1.03,5 op do klokken bracht en daarmee byna één seconde sneller was dan in Blackpool. Do Oost duit se ploeg, die het. record met. 4.40,1 hield, was onttroond. De primus inter parus onder de re- cordjagers werd de in een grote vorm verkerende Joh an Bontekoe, die niet minder dan drie nationale records verDeterde (op de 400, 1500 en en passant de 800 meter) en bovendien deel uitmaakte van de ploeg (met Sitters, Kroon en Langerhorst), die op de 4 x 200 meter vrije slag tot de beste tijd kwam (8.23,9), ooit door een Nederlands viertal op dit num mer gezwommen. Op de 400 meter bleef Bontekoe slechts één seconde verwijderd van het Euro pese record van Frank Wiegand, dat op 4.21,6 staat. De Groningse Klenie Bimolt weerde zich eveneens en heeft haar stadgenoten niet teleurgesteld. Zij plaatste zich op de voorgrond op de 200 ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN Hot tweede gedeelte van de Zeeuwse at- lotiekkampioen.schappen heeft negen re- eordverbeteringen of vestigingen van Zeeuwse records opgeleverd. In totaal stonden zaterdagmiddag in liet Zuïder- sportpark to Terneuzen vierenveertig Zeeuwse titels op het spel. Marathon uit "Vlissingen sleepte de meeste uit hot vuur: negen in totaal. Delta Sport uit Zierikzee kwam met acht Zeeuwse titels op de tweede plaats, RKHAV uit Hulst en Schelde Sport werden derde en vier de met elk zeven titels, AV '85 uit Goes behaalde vijf kampioenschappen en Dy namo uit Middelburg en Zeelnnd Sport uit Vlissingen elk vier. Het eerste het beste nummer van deze middag leverde reeds een nieuw Zeeuws record op. Bram de Rijcke van Mara thon en Hans van Straten van Schelde Sport lieten beiden 26,6 afdrukken op de 200 meter horden heren. Hoewel Bram de Rijcke met een borstlengte verschil won, komt het record toch op beider naam te staan, Het oude record stond op naam van Bram de Rijcke met 27,9. Jan van den Dries "van Zeeland Sport won in prachtige stijl de 300 meter jon gens B in de nieuwe Zeeuwse recordtijd van 37,3. Rien de Bruijne van Zeeland Sport be- van 37,63 meter. Beide prestaties wa ren goed voor een Zeeuws kampioen schap. jongens C en B. Op deze afstanden be stonden tot dusverre geen Zeeuwse re cords. De B-juniorén stelden het record op 39,8 seconden en de C-junioren op 42,1. Jopie Rafelaar van Marathon ves tigde een Zeeuws record op het nummer kogelstoten meisjes D. Zij stootte de ko gel S,93 meter ver. Dit was ruim binnen de gestelde limiet van 8,50 meter. uit Anton Vaal, Piet Wilderom, Bram de Rijcke en Dies van Zoelen het Zeeuws record op deze afstand zouden breken. De tjjd van 1,36,6 betekende echter slechts een evenaring van het Zeeuwse record, dat reeds op na staat van een Marathonploeg. Anneke Roose Anneke Roose van Marathon kwam op de 100 nieter dames tot 12,5. Dit bete kende, dat ze ook op deze afstand A- klasser is geworden. Dat deze tijd geen uitschieter was, bleek zondag wei tydens de Nederlandse B-kampioenschappen. Daar haalde de Vlissingse atlete de Ne derlandse titel met 12,6. De favoriete voor de titel op het num mer 80 meter meisjes D, Jopie Ver haalde bij de jongens D twee titels en 'v,est vai\ De[ta SP°". die in tiaar serie twee Zeeuwse records. Bij het hoogspring 11 seconden had laten afdrukken, moest gen verbeterde hij zijn eigen record tot I m nnale worden gediskwalificeerd, 1.42 meter en met de kogel bereikte I omdat ,ze tweemaal een valse start ver- hij een afstand van 9,20 meter. P. Crïn-1 oor^aakte. Jan Polfliet van AV '35 le- se van Schelde Sport liep bij de jongens' yerd® een groede prestatie op de 800 me- D binnen de limiet van 8.5 over de 60nlfns 4" liep deze afst»nd in meter en is hiermee de eerste Zeeuwse |~°A2. Deze °-2 seconde boven het recordhouder op deze afstand. Crinse Zeeuws record. Esther Goedhart-Schot liet een tijd van 8,1 voor zich afdruk-1van Delta Sport leverde bij het discus ken. werpen eveneens een goede prestatie «7 °°r 41,1 te werpen. Drie titels Ontdekking YVInny van Weerdenburg.... de Haagxo lyccïste word de grote ontdekking van (leze landenwedstrijd, niet alleen door die 1.02,9, maar ook door haar 1.01,9 in de estafetteploeg op de 4 x 100 meter vrye slag, die een overdonderende zege behaalde op de Britse dames in de nieu we Europese recordtijd van 4 min. 12,3 sec. (Pauline v. d. Wildt 1.03,4, Erica Terpstra 1.03,1, en Inieke Tigelaar 1.04,1) met 1,7 seconde was het op naam van Zweden en van vorig jaar augustus daterende record verbeterd. Het kon niet op, op deze zonnige zomer middag, die reeds met een nieuw na tionaal record van Dick Langerhorst op de 200 meter vlinderslag was ingeleid. Evenals in Blackpool moest, hij zyn meerdere erkennen in Brian .Jenkins, maar wederom klom hij uit het water met een nieuwe recordtijd. Zijn 2.18,5 van Blackpool verbeterde hij tot 2.17,6. De puntenwinst op dit eerste nummer was voor de Britten, zoals ook op de 400 meter vrije slag dames, waarop Eliza beth Long oppermachtig was en Ineke Tigelaar kansloos op bijna zes seconden „zette". De eerste „counter" kwam van Ronnie Kroon, die op de 100 meter vrije slag het snelste van start ging en voor Long, niettegenstaande diens machtige eindsprint, onbereikbaar zou blijven. Met 56 seconden rond liet hij Long 0,1 secon de achter zich en de als derde finishen de Jiskoot met 0.3 seconde. Maar Bobby Mcgregor, dc Schotse wereldrecordhou der op de 110 yards, had Groot-Brittan- nië toch niet kunnen redden. Want toen Johan Bontekoe op de 1500 meter het Nederlandse offensief doordrukte met een onbedreigde overwinning op de 1500 meter in 17 min. 47.1 seconde, waarmee hij niet alleen zijn eigen record op deze afstand met niet minder dan 13.1 secon de verbeterde, maar tevens dat op de 800 meter 19.17.2). kwam Nederland in ,.a winning mood". Mede door de grote zege van de waterpoloploeg werd de eerste dag afgesloten met een voorsprong van 17 punten. De opmars was niet meer te stuiten. Een voortreffelijke 400 meter wisselslag van Betty Heukels, die op de derde 100 me ter de schoolslag de tot dat mo ment leidende Adrie Lasterie van de kop verdrong, vormde de inleiding van de tweede dag. Helaas kon de Europese kampioene en recordhoudster Adrie Las terie, het tempo van haar landgenote niet blijven volgen en op de laatste 100 meter (de vrije slag) werd zij nog ver rast door Anita Lonsborough, die het verlies voor de Britten op dit nummer tot drie punten beperkte (7151). Superieur Groter nog dan op de eerste dag was de Nederlandse superioriteit, die slechts werd doorbroken op de 100 meter rugslag dames met Sylvia Le wis (1.10,2) op de eerste en Jill Nor folk op de derde plaats. Dubbele overwinningen behaalden de Neder landse heren op de 200 meter rugslag niet Henry van Osch (2.19,9) en Jaii Weeteling (2.21,9) en op de 400 me ter wisselslag persoonlijk met op de eerste plants Jan Jiskoot in de nieu we Nederlandse recordtijd van 5.04,9 (vlinder 1.01,3 rug 1.18,7 school 1.31,5 vry 1.10,4) oude record 5.06,5 en in tweede positie Arthur van Oest in 5.09,6. Door een zeer sterke laatste 50 meter hield Hemmy Vriens do Britten Finnigan en Nicholson, die in de beginfase toon aangevend waren, van de overwinning af en maakte daarmee veel goed voor de kansloze Wieger Mensonides, die de grote vorm nog mist, mede het gevolg van een onwillige knie. Jan Renders - vroeger P.S.V. - naar G.V.A.V. Het contact tussen G.V.A.V. en Jan Renders heeft tot succes geleld. De 25- jarige vroegere linksback van P.S.V. zal het komende seizoen voor de Groningers uitkomen. De transfersom is onbekend. Harold Ransschaert van Schelde Sport haalde zaterdag drie Zeeuwse titels: waarvan die op het nummer hinkstapsprong goed was voor een nieuw Zeeuws record. Hij verbeterde op dit nummer zijn eigen record van 12,69 meter tot 12,89 meter. Hij liet voorts de chronometers bij de hon derd meter jongens A stilstaan op 11,1 seconde en met discuswerpen bereikte deze A-junior een afstand (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van de Dordtse semi-prof- club D.F.C. werd vrijdag door de alge mene vergadering met één stem te gen gemachtigd de onderhandelingen met werkgevers- en werknemersorgani saties in Dordrecht af te ronden om te komen tot een Stichting Betaald Voet bal Dordrecht. Naast de in het ieven te roepen Stich ting Betaald Voetbal komt een Stichting Beier Voetbal Dordrecht, welke voor het aantrekken van f 150.000 zal dienen te zorgen, waarvoor obligaties worden uitgeschreven. F 50.000 is inmiddels reeds gestort. De club D.F.C. zal even eens voor een dergelijk bedrag zorgen en ten slotte hoopt mèn, dat het Dordt se gemeentebestuur een gelyk bedrag zal fourneren. De Stichting Betaald Voetbal Dordrecht zal bestaan uit vijf leden: twee namens D.F.C., twee namens de Stichting Beter Voetbal (werkgevers) en één namens het gemeentebestuur. Zweden versloeg Denemarken Zweedse nationale voetbalploeg heeft zondag in Malmö met 41 van Denemarken gewonnen. Bij de rust had den de Zweden reeds een 1—0-voor- sprong. De zesde etappe van de Ronde van Frank rijk, de 200 km lange rit van Freiburg E es an eon. leverde een drievoudige Neder landse overwinning op. De uitslag was: 1. Henk Nijdam (Ned.. Pellenaars) 5 05.10 (met bon. 5 04.38). 2. De Haan (Ned. Pelle naars) 5.05.29 tmet bon. 55 .409). 3. Janssen (Ned.. De Muer). 4. Seis (Belg. Naeye), 5. De Cabooter (Belg., Naeye). 6. Fantinaio (It., Pezzi), 7. Taceone (It.. Pezzi). 8. Aeren- houts (Belg., Magne). 9. Beheyt (Belg., De Kimpe), 10. Wouters (Ned., Pellenaars), Wright (G.BDe Kimpe), 12, Gainche i Magne). 13. Segu (Spanje. Remy). 14 Van Est (Ned., Pellenaars). 15. Allig (Did. Gemi- nlani), 16. Le Menn (Fr. Plaud). 17. Brandts (Belg., Driessens), 18. Darrigade (Fr.. Romy), 19 Le Mcüec (Fr, Plaud), 20. Verbeeke (Belg., De Kimpe). 23. Van der Klundert Ned. Pellenaars). 40. Van Aert (Ned. Pel lenaars), 50. De Roo (Ned., Geminiani). 51. Geldermans (Ned Geminiani), 58, Anquelll Fr, Geminiani), 65. Van Dongen (Ned Pel lenaars), 68. Haast (Ned,, Pellenaars), 70. Zilverberg (Ned., Driessens), 74. Damen (Ned.. Pellenaars), allen ln dezelfde tijd als De Haan, 120. Steuten (Ned., Pellenaars) 5.07.22. De Nederlander Van Espen (Pellonnara) en de Spanjaard Sune staakten de strijd. De Belg Proost kwam na het sluiten van de tijdcontrole binnen en werd uit de strijd Ploegenklassement i dc 6e etappe 1. Pellenaars (Nijdam. De Haan. Wouters) 15.16.16, 2. ex aequo: Naye en Pezzi 15.16.27 belden 34 pnt., 4. De Kimpe z.t. 40 pnt., 5. Magne z.t. 44 pnt., 6. De Muer (Janssen, Foucher, Delberghe). z.t 57 pnt. De prijs voor de ongelukkigste renner werd toegekend aan de Belg Brncke, die na 85 km val kwam en nogal wat schaafwonden de linkerzij opliep. Zevende etappe De uitslag van de zevende etappe luidt: Jan Janssen (Ned. De Muer) 5.02.4 met bonificatie 5 01 14. 2. Bocklandt iBelg. Drnrs- >ens) zt. met bonificatie 5.01.44. 3. Dcnson G.B., Naye), 4. Duez (Fr.. Plaud). 5 Hoe- ,-enaers (Belg.. Driessens), 6. Pauwel» (Belg., Remy). 7. Pambianco (It.. Pezzi). 8. Poulldor Magne). 9. Junkermann (Did., De Kim- 30. Epaud (Fr.. De Muer). 11. Elorza Langarcia). 12. Kunde (Did, De Kim- 13. Vermeulen (Fr.. Magne). 14. G. Groussard (Fr. De Muer). allen z.t. als Janssen. 5 02 14. 15. Foucher (Fr.. Dc Muer). •20. 16 Seis (Belg. Naye) 5.02.48. 17. Wright G.B, De Kimpe). 18. De Cabooter (Belg, Naye). 19. Beheyt (Belg. De Kimpe). 20. De Haan (Ned, Pellenaars). 26. Henk Nijdam (Ncd. Pellenaars). 27. Haast (Ned. Pellenaars), 31. Wouters (Ned, Pellenaars). 44. De Roo iNed. Geminiani), 53. Gelder mans (Ned. Geminiani), allen z.t., 5.02.48, 60. Damen (Ned. Pellenaars) 5 02.48. 99. Van Dongen (Ned., Pellenaars) 5.18 23. 100 Zil verberg (Ned Driessens) z.t., 101. Piet van Est (Ned., PellenaarsJ Diverse renners kwamen na de controle binnen. Onder hen bevonden zich ook drie Nederlanders: André van Acrt, Fons Steu ten en Jaak van der Klundert (allen Pelle- De overige waren: Le Mellec (Fr.), Anasta- si (Fr.), Mas (Sp.). Rey (Sp.), Etchevarria <Sp.>, Van Mennen (Belg.). Pincastelli (It), Vannitsen (Belg.). Van Coningsloo (Belg.), Le Dissez (Fr.). De Wolf (Belg Algemeen klassement Het algemeen klassement luidt nu: 1. Altig Did, Geminiani) 38 38.09, 2. G. Groussard (Fr„ De Muer) op 3-1 sec., 3. Ga lera (Sp, Langarcia) op 1 29, 4. Jan Janssen Ned De Muer) op 2.58, 5. Van de Kerkhove Belg, Naeye) op 4.01, 6. Seis (Belg., Naeye) ip 4 20, 7. Elorza (Sp., Langarcia) op 4.37, 8. Foucher (Fr, De Muer) op 4.32, 9. Wright (G B„ De Kimpe) op 4.43, 10. G. Desmei 1 (Beb;. De Kimpe) op 4.56, 11. Anglade (Fr, De Muer) op 4.57, 12. ex aequo: Momene (Sp„ Langarcia) en Gabica (Sp, Langarcia) op 5,05, 14. Delberghe (Fr, De Muer) op 5.10, 15. Stabllnsky (Fr,. Geminiani) op 5.11, Poulldor (Fr., Magne) op 5.12. 17. Epaud (Fr, De Muer) op 5.15, 18. De Caboo- (Belg, Naeye) op 5 20, 19. Junkermann (Did, De Kimpe) op 5.21. 20. Gainche (Fr, Mngne) op 5 28. 25. AdornI (It, Pezzi) op 29 ex aequo. De Roo (Ned Geminiani) Anquetil (Fr. Geminiani) op 5 40. Ploegenklassement Het ploegenklassement van de zevende rit luidt: De Muer 15 06.42. 2. Driessens 15.07.16, 3. De Kimpe z.t, 4. Magne z.t, 5 Naeye z.t, 10. Pellenaars 15 03 24. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. De Muer 115 59.50, 2. Langarcia 116.05.08. Naeye 116,05.21. 4. Geminiani 116 06 58. 5 De Kimpe 116.06.41. 12. Pellenaars 116 15.42. Punlenklassemers Het puntenklassement, dat wordt aange voerd door Janssen, ziet er als volgt uit: Janssen 95 punten. 2 Altig 73 punten. Seis 70 punten. 4. Bocklandt 65 punten. 5. Nijdam 45 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4