BELGISCHE REGERING BEREIKT EEN AKKOORD MET ARTSEN Zuidmolukkers weer in het gelijk gesteld Conflict na 10 maanden ten einde CONCESSIES VAN BEIDE ZIJDEN AFBRAAK RIJN-IJSELLINIE THANS REEDS IN VOLLE GANG AMERIKAANSE ASTRONAUTEN IN DE PANAMESE OERWOUDEN VRIJDAG 26 Jim 1964 provinciale zeeuwse courant (Advertentie.) Gisterochtend om zeven uur is een einde gekomen aan het conflict tussen de Belgische artsen en de regering over de nieuwe ziekte- en invaliditeitswet. Op een vergade ring, die woensdagavond in Brus sel begon en de gehele nacht voort duurde, werd een akkoord bereikt tussen een regeringsdelegatie en het bestuur van de nationale art-, senfederatie. Ruim tien maanden heeft het conflict tussen de regering en de geneesheren geduurd. Het verzet van de artsen be reikte een hoogtepunt in april, toen de ongeveer 10.000 medici in staking gin gen. Aan het parlement zal een wetsont werp worden voorgelegd, waarin de regering wordt gemachtigd de gewij zigde ziekte- en invaliditeitswet voor- uit de zuiverste tabakken Een paar dagen geleden sat ik in de lobby van een Haags hotel en plotseling beleefde ik een stukje romantiek. Het had niet veel om het Ujfmaar zulke kleine menselijke gebeurtenisjes, die niets met de wereldgeschiede nis te maken hebben zijn toch wel verwarmend. Aam het tafeltje vlak naast het mijna ging een slanke blonde vrouw zitten. Een jaar of dertig. Zij droeg een schoudertas van bij sonder mooie kwaliteit en helge kleurde schoentjes. Alles was duur en eenvoudig aan haar. Zonder twijfel een Amerikaanse. Een man kwam haastig naar haar toe en ging naast haar zitten. Een gewone man met een vriendelijk gezicht, een tikje corpulent, een jaar of vijftig. Zij hielden eikaars hand- vast en glimlachten tegen elkaar. Plotseling werd de lobby vervuld van schelle luidruchtigheid. Er kwam een reisgezelschap binnen. U kent dat wel: allemaal goedaar dige, lelijke mannen en vrouwen. De slanke blonde vrouw stond op en sloeg haar armen om de man. Take care of yourself' zei ze „take good care of yourself". En óf hij nu wel met die hele troep zou gaan vliegen. Kon hij eigen lijk niet veiliger per boot gaan Toen riep de reisleider een gro te man met een donkere stem en een witte pet dat ze in de bus moesten naar Schiphol en dat iedereen nu onmiddellijk on middellijk.' moest instappen. De vrouw en de man hielden elk aar vast of ze elkaar nooit meer zouden kunnen loslaten. Maar ineens draaide zij zich om, greep een klein koffertje en liep achter de anderen aan naar bui ten. Haar vliegtuig zou binnen de twee uur in de lucht zijn. „Maar was het niet veiliger als hij mor gen met de boot ging Dat zei ze nog eens met grote, zorgelijke nadrukkelijkheid. De man stond eenzaam in de lob by. Toen kwam. hij zó maar, met een verontschuldigend gezicht, naast- mij zitten en stak een siga ret op. Toen begon hij te praten: Zij kwam uit Californic en hij uit Boston. Beiden hadden zij ge spaard voor een trip naar Europa. Beiden ivaren zij over de oceaan gekomen met een reisgezelschap. Zij kenden elkaar niet. Maar in Denemarken hadden de twee groe pen elkaar ontmoet en zij waren drie dagen bijeen in hetzelfde ho tel in Kopenhagen. In die drie dagen waren de vrouw en de man onafscheidelijk en heel gelukkig Toen scheidden hun wegen. De vrouw naar Amsterdam. Zij sou daar drie dagen blijven en dan te rug. Zijn groep ging eerst nog vaar Italië. Maar even onderweg had hij het gezelschap laten schie ten. Geen Rome, Venetië en Na pels. Hij was naar Amsterdam ge reisd en daar had. hij haar na veel moeizaam speurwerk, gevonden. Zij hadden nog vier uur tijd gehad om samen te zijn. „Vier uur", zei hij nadrukkelijk en langzaam. Hij had nog net een plaats kunnen boeken, maar een dag later dan zij. In New York zou. zij op hem wach ten. ,J3 innen een maand hopen wij te trouwen". Hij zweeg en luisterde. Een vlieg tuig gonsde hoog boven Amster dam. Het kon het hare ni.'t. zijn. Toch bleef hij voor hel hoge raam naar de lucht staan kijken. Er was iets in zijn gezicht, dat mij, die er niets mee te maken had, een paar seconden de hele wereld deed ver geten. Alle vliegtuigen op Neio York zijn eergisteren en gisteren veilig binnen gevlogen. Een goede ge dachte. Een gebeurtenisje van niets. Een verhaaltje zonder pointe. Maar om een of andere reden heeft het in druk op me gemaakt. Ik zal die twee mensen lang onthouden. ELIAS. GERECHTSHOF IN DEN HAAG: Het Wereldgebeuren Confrontatie Men maakt zich in Engeland enigszins ongerust over de i Rechtbankvonnis voor 12 gezinnen bekrachtigd lopig toe te passen. Het is de tweede keer, sinds de wet op 1 januari van dit jaar van kracht is geworden, dat de tekst ervan wordt gewijzigd. De eerste veranderingen gingen echter naar de mening van de artsen niet ver genoeg. Het verzet van de artsen tegen de her vorming van de ziekte- en invalidi teitswet was gericht tegen een aantal bepalingen, die naar hun mening het medische beroep aantastten. De art sen werd daarentegen verweten, dat het vooral de nieuwe financiële rege lingen waren, die hun niet aanston den. Concessies Het persbureau United Press Inter national meldde uit Brussel, dat bei de partijen concessies hebben gedaan in de overeenkomst die gistermorgen is getekend. Donderdagochtend is een einde ge komen aan de reeks van conflicten tussen de Belgische regering en de irtsenkamer. Vertegenwoordigers van de beide partijen tekenden de overeenkomst. Foto: linies de ministers Leburton en Servais uiterst rechts de heer Van Steenbergen, president van de artsenkamer. DREMPEL BIJ NIJMEGEN WORDT VERWIJDERD Onderhoud kostte jaarlijks vijf miljoen gulden (Van een onzer redacteuren) Het ongedaan maken van de inunda- lievoorbereidingen zoals aangekon digd in de defensienota, is reeds be gonnen. De dienst speciale werken van rijkswaterstaat is dezer dagen begonnen met het afbreken van een rivierdrempel in de Waal bij Nijme gen. De totale afbraakkosten worden geschat op 9 miljoen. Het onderhoud van de installaties kostte het minis terie echter jaarlijks een som van ruim 5 miljoen. Het werk dat in 1961 werd begonnen was twee jaar later gereed en sloot aan bij de Duitse inundatievoorberei dingen, die op hun beurt weer op Frans gebied aansloten, tot aan Straatsburg toe. Het zwaartepunt van de inundatiewer- ken lag in Nederland bij drie plaatsen in de benedenrivieren: in de Waal bij Nijmegen, in de Rijn van Arnhem en in de IJsel bij Olst. Daar werden drempels gebouwd waarop in gevaar caissons zou worden geplaatst, zodat grote gebieden onder water zouden komen te liggen. Zware dijken wer den opgeworpen om het water aan GEEN GRATIFICATIE BIJ N.S.-JUBILEUM: BOND VERBAASD De katholieke bond van vervoersperso- neel is verbaasd over de uitlatingen die de president-directeur van de Neder landse Spoorwegen gisteren op een persconferentie in Utrecht heeft gedaan met betrekking tot de mogelijkheid van een jubileumgratificatie aan het perso neel van de N.S. Zoals bekend is. deelde ir J. Lohmann in antwoord op een vraag mede. dat vooralsnog niet op een desbetreffend verzoek van de vakbon den kan worden ingegaan gezien de fi- naciële situatie van de N.S." i De katholieke bond van vervoersperso- 1 neel is teleurgesteld over deze medede- jling die naar zijn mening niet volledig j wordt gedekt door de gang van zaken in het georganiseerd overleg. In de viering van het 125-jarig jubileum van de N.S. vonden ae drie vervoers- bonden reeds vorig jaar aanleiding om een jubileumgratificatie voor het personeel te vragen. Dit verzoek hebben de bonden dit jaar nog herhaald. De directie van N.S. had op grond van de financiële situatie tegen een dergelijk extraatje bezwaren, maar zij heeft tij dens de laatste besprekingen over deze kwestie de vakbonden toegezegd, zich hierover verder te zullen beraden De uitslag van dit beraad indien dit al beëindigd zou zijnis tot nu toe aan de vakbonden niet meegedeeld. Maansverduistering was een succes Wie gisternacht in Nederland wakker is gebleven om tussen kwart over een en drie uur de volledige maansver- de randen van de defensielinie weer duistering te zien, is geheel aan zjjn tegen te houden. Het afbreken is geen eenvoudig kar wei omdat rijkswaterstaat de voor waarde heeft gesteld dat de rivier beddingen en terreinen weer in de oude staat dienen te worden gebracht. Op het ogenblik zijn twee drijvende kranen bezig om zeer behoedzaam de drempel en de landhoofden bij Nijme gen uit de Waal te verwijderen. Ge zien de zorgvuldigheid waarmee het werk moet worden gedaan zal het af breken van het gehele stelsel onge veer vijf jaar in beslag nemen, twee maal zo lang als de aanleg indertijd heeft gevergd. De regering heeft de artsen de meerder heid van de zetels in de technische en beheersraden van de verzekeringsinstel ling gegeven terwijl de doktoren ermee hebben ingestemd weduwen, gepensio neerden en wezen met kleine inkomens gratis te helpen. Een gemengde commissie van artsen en verzekeringsvertegenwoordigers zal de wetsamendementen uitwerken ter voor legging aan het parlement, aldus U.P.I. teitcn van president Sockarno t zijn guerriUatrocpen op Borneo. Er sneu velen Britse militairen in do strijd te gen die guerrilla's, maar desondanks blijven er „vriendelijke" relatie» bestaan tussen Londen en Djakarta Zo vriendelijk, dat bijvoorbeeld enige tijd geleden een van de Engelse regcringa- I departement nog een krediet heeft ge- g» van h« hof U de prudent ta .SBTJSJT O^dTt vonnis aan de hand van eerder on beken-^racntau1®d€pnrtc- de feiten tot 'n beslissing gekomen die in directeuren van de Engelse houdt dat hij het staatsbeleid bepaalt, Vauxhallfabricken te trappelen om een hetgeen niet de laak van de rechter kan nlcuw kredlGt van 10 miljoen gulden zijn. Maar dat behoeft niet tot weigering voor de levering van vrachtauto's en van de gevraagde voorziening te lelden, fllJtobuscha*Ki* aan Indonesië, aldus het arrest. dat alles terwijl er tussen Maleisië r» r (gesteund door Britse strijdkrachten) en Kri(?/ Indonesië gevechten gaand.: zijn. He' ui denkbaar, dat straks Britse soldaten zul- Reeda ln augustus 1962 was de rege- len sneuvelen dewr (Indonesische) wa ring door een brief van ir. J. A. Ma- pens. die met Erj^ nu sa ma on de hoogte van het bestaan net gevechtsterrein waren V'.r\oerd. van een Indonesische zwarte lijst met I H'J Nederlanders moet dat we de herin- ïïmeT "vïïf l&ÜEI foeAC,','," Guinea. De regering had op ?rond vw 3eta<A«g«rige k daarvan reeds de conclusie moetenK<^P"eaen aru^ trekken van de mogelijkheid van lljfs- d aangezien er geld ie verdienen gevaar voor de betrokken Zuldmo-v)c| aan die weinig-vaderlandslievende Tukkers. leverantie De richtlijnen die de regering eerder al Vermoedelijk zal '"Iubs"bet krediet had gegeven voor de overbrenging van aan de auxhallfabrieken wei ges. -igerd personen uit Nieuw-Guinea. brachten worden. voor haar de verplichting mee zich daar- (brave) Engelse blad „The Times" naar te gedragen. Een onredelijk naf.,en W of verwaarlozen van die gedragslijn 1 heeft z'hgchaart ud'.c i-.n maakt de regering niet alleen moreel dat "werkelijke commercials dienen maar ook rechtens aansprakelijk. I autokredirt be Peigeren Het Dodgekre- A^genomen moet iijk-Y werd reeds vorig jaar augustus vr-r- Hjrvc >c uucu „in uc .natuhncii v.jn.ci, i vi nniR toen de gevechten tussen Malci- stuur op Nieuw-Guinea geen kennis indonew- noe niet of nauwelijks gezinnen over te brengen die na de be-,heeft gegeven van de brief van ir. Ma- *..Yrcn begonnen stuursoverdracht In gevaar zouden ko-I nusama. Nadien zijn de economische vooruitzich- men. De staat waa er niet mee eens dat 'vFan de lijst was het bestuur niet op de |n Indonesië snel verslechten: en bo- zii werd veronnlr-elil in verhand met een I hoogte. vendien kon het te leveren materiaal zu werd veroordeeld in verband met een niet meer vla Singapore verscheept wor- beleidskwestie. J^Apj- nnAprynpb den. Het hof heeft thans het vonnis van de z«n dan volgens ..The Time»" de president van de rechtbank voor twaalf Van de slaat had verwacht mogen wor- I van de vijftien gezinnen bekrachtigd en den dat hij alvorens h.-t verzoek van de J3gP«L ."SSSLalgewlm- voor drie vernietigd. Het was gebleken betrokkenen af te wijzen, zich ervan op zou moet-n wo. e dat de passage van deze drie gezinnen de hoogte had doen stellen of de Zuid- 'ffT, erkennen. dat buitenlandse kre- reeds op 16 april 1963 geregeld was, molukkers als politic-Informant voor-dleten' in Engeland niet alleen beoor- waarvan overigens een gezin gebruik kwamen op de zwarte lijst en welke ge- deeld Worden op hun commerciële kwa- heeft gemaakt. Volgens de overwegin- volgen het zou hebben als zij verder zou- |itej;en. Drie ministeries in Engeland den blijven. Uit het feit dat het verzoek m0€ten daarnaast bij kredietverlening de van 15 maart 1963 om overbrenging zon- vraag overwegen of zo'n krediet we: :n der onderzoek is afgewezen, volgt dat de het „nationale belang" is. staat niet in redelijkheid tot afwijzing £>eze ministeries staan thans voor de van het verzoek heeft besloten, aldus het moeilijke taak dat er een grens getrok- arrest. ken moet worden tussen verschijnselen zoals subversie en confrontatie, die wel op oorlog gelijken, maar nog geen echte oorlog zijn en échte oorlogsverechijnse- len. Een werkelijke grens, zo meent The Times valt alleen maar te trekken als zich een gewapend conflict voordoet. Dan zegt iedere regering en dus ook de Engelse, dat men aan de vijand niets mag leveren. Welnu in het geval van Indonesië Is En geland thans wel in het stadium van een gewapend conflict, aldus meent The Times. Het gerechtshof in Den Haag heeft gisteren in een arrest gesteld dat de staat der Nederlanden niet in redelijkheid tot afwijzing heeft be sloten van een verzoek van een aantal Zuidmolukse gezinnen op Nieuw-Guinea tot overbrenging naar Nederland vóór de bestuurs- overdracht aan Indonesië op 1 mei 1963. De staat der Nederlanden had hoger roep aangetekend tegen het vonnis de president van de arrondissements rechtbank in Den Haag, jhr. mr. G. v. Wissen Elias, van 29 april 1963 waarin de staat werd veroordeeld al het moge- lyke te doen om de betrokken vijftien EERSTE KAMER OVER: NEDERLANDSE GOKLUST IN HET BUITENLAND (Advertentie) (trekken gekomen. Niet alleen bleek de maan zodanig verduisterd dat zij in feite voor de meesten onvindbaar was, maar bo vendien hing er in grote delen van het land een dichte grondmist, waar door het verduisteringseffect nog aan zienlijk werd versterkt. Was met eni ge voorzichtigheid voorspeld, dat de maan nog wel zichtbaar zou blijven als een dof-rode schijf, toen de satel liet eenmaal geheel volgens plan in de schaduwkegel van de aarde was verdwenen, bleef er op z'n best slechts een vage grauwe schim over. VOORZORCEN VOOR EEN MOGELIJKE NOODLANDING „Aanklacht tegen Duits leger is ongegrond" De Westduitse regering en vertegen woordigers van aUe in de Bondsdag ver tegenwoordigde partijen hebben gisteren •erldaard dat zij de beschuldigingen te gen de strijdkrachten, als zouden deze opnieuw een „staat in de staat" vormen, ongegrond vinden. De voorzitter van de Westduitse Bonds dag, Eugen Gerstmaier, verklaarde dat hef de zaak van de defensiecommïssie om uit te maken of de beschuldigin gen van vice-adniiraal Heye gegrond waren. Hij had uit zijn dagelijks binnen komende post kunnen opmaken dat het rapport van Heye een gevoel van onbe hagen in de strijdkrachten heeft ge schapen. Het zou volgens Gerstenmaier teveel gevraagd zijn van de strijdkrach ten hen te belasten met de taak het burgerlijk besef van de soldaat te doen ontwaken. Jongemannen horen volgens hem reeds voor hun indiensttreding op de hoogte te zijn van hun rechten en plichten als burger. Kamervragen over overleden soldaat Hot Eerste Kamerlid AI. van Pelt (p.s. p.) heeft aan de minister van defensie schril lelijke vragen gesteld over hel overlijden van dc 21-jarige dienstplich tige soldaat L. A. M. Drommel-uit Zand- voort, die woensdagochtend na een veld loop van tien kilometer nabij Harderwijk in elkaar is gezakt en kort daarna is overleden. De tien kilometer veldloop was een programmapunt voor het diplo ma militaire Lichamelijke vaardigheid. De heer Van Pelt vraagt de minister of deelneming aan de proef geheel op vrij- willige basis geschiedt. Verder wil hij weten of aan het afleggen van de proef een medisch onderzoek voorafgaat en Kamerlid luidt of aan het bezit diploma voordelen zijn verbonden in de vorm van hogere soldij, extra verlof, uit- zich op bevordering of anderszins. DRIELING IN EINDHOVEN In het Sint-Josephziekenhuis te Eind hoven heeft woensdagavond de 38- jarige mevrouw C. van Kemenade uit deze stad het leven geschonken aan een drieling. Het zijn drie jongetjes die de namen hebben Rene, Carlos en Peter, De baby's wegen ieder zes pond. Moeder en kinderen maken het uitstekend. Moeten zichzelf in leven zien te houden Vijftien Amerikaanse astronauten zijn woensdag zonder voed sel en drinkwater „los gelaten" in de bijna on doordringbare oerwou den van Panama om te pogen zich geduren de drie dagen in leven te houden met slangen en paddestoelen. De as tronauten hebben slechts de beschikking over een muskietennet en een rubbervlot bij wijze van onmisbare rekwisieten ter voor koming van malaria en voor het vervoer o\er water. Verder moeten zij maar zien hoe zij in leven blijven. Hun instructeurs die afkomstig zijn van een speciaal jungleoplel- dingscentrum van de Amerikaanse lucht macht in Panama zul len slechts de hoogst- nodige aanwijzingen en raadgevingen geven. Het is de bedoeling, dat de astronauten leren hoe zij in leven kunnen blijven na een mogelij ke noodlanding van 'n ruimteschip ergens in de uitgestrekte oer wouden van onze pla neet. Een dergelijke si tuatie kan zich voor doen wanneer astro nauten worden ge dwongen voortijdig naar de aarde terug te keren of een vlucht te beëindigen na de lancering van Cape Kennedy nog voor zij in een baan om de aar de zijn gekomen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat zij dan in de tropische oerwou den van Zuid-Amerïka of Afrika terecht zul len komen. De 15 astronauten zijn per hefschroefvliegtuig naar een afgelegen streek in het westen van Panama overge bracht. Om moeilijk heden of ziekten te voorkomen moeten de astronauten al het voedsel dat zij te pak ken kunnen krijgen al vorens op te eten door hun instructeurs laten goedkeuren. Eetbaar voedsel is on der meer het vlees van de boa constrictor en van een reuze hagedis, de iguana. Mochten de astronauten zich er niet toe kunnen zetten het smakeloze vlees te nuttigen dan hebben zij nog altijd de beschik king over wilde bana nen, kokosnoten en verschillende soorten boomschors en padde stoelen. In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer op de „wet op de kansspelen" dringen verschillende leden aan op strafbaar stellen van net deelnemen aan buitenlandse loterijen. Zij vinden het niet voldoende, dat alleen maar het „bevorderen" van deelneming strafbaar wordt gesteld. Deze leden heben gehoord, dat de Duitse lotto alleen in Nederland al vier ton per week omzet. Zij vragen of P.T.T. reclamedrukwerken voor buitenlandse kansspelen verspreidt. Verscheidene leden willen weten of het strafbaar stellen van bevorderen van deelneming aan kansspelen ook zal slaan op advertenties en reizen van bureaus naar buitenlandse toeris tencentra met roulette e.d. Zou voorts gewone toeristische propaganda voor plaatsen met speelgelegenheden ook strafbaar moeten zijn, zo vragen zij. Verschillende leden zouden meer een heid willen zien in een vergunnings stelsel voor speelautomaten, waartoe zij overigens het automatische kegel spel „bowling" niet willen rekenen. Somige leden vinden, dat de nieuwe regeling van de staatsloterij de gok lust zal stimuleren. Niet alle leden gaan akkoord met de verhoging van de maximumprijs van 50.000 tot 100.000 van de sporttoto. Vele leden menen, dat de maximum- inzet van 1948 bij de paardentoto nu wel wat kan worden verhoogd. Enkele leden hadden tegen het onder havige wetsontwerp zeer ernstige principiële bezwaren. In plaats toch dat de goklust wordt tegengegaan, wordt dit kwaad door het wetsontwerp bevorderd en gesti muleerd: a. door verhoging van de maximumhoofdprijs bij de voetbal pool van 50 tot 100 duizend gulden, waarvan 85 duizend „schoon"; b. door premie verleningen van de overheid' wettelijk te sanctioneren; c. door ver meerdering van het aantal loterijen bij de staatsloterij van 4 tot 6 per jaar, waardoor meer mensen aan de-, ze vorm van gokken zullen kunnen1 Vijf tien jaar niet aftrek heeft de offi- meedoen i cier van justitie bij de rechtbank in Den Deze leden konden zich derhave niel Bok» ft"»"" de 59-jerlge verenigen me. het ontwerp als in St,?* strijd met de waarlijk cnristehjke ze-'Se. .KOS,saf,?er_,u._.P Vrouw hielp mee man te vermoorden: 15 jaar geëist IN zichtig betoog in een Engel» blad, valt men wel in een grote verbazing atB men daarna enkele berichten uit Indone sië leest. De Indonesische regering heeft laten (weten, dat zij guerrillatroepen gereed heeft voor grotere acties tegen Noord- Borneo en het Maleise schiereiland Die regering is verheugd over het mis lukken van de besprekingen in Tokio, waaraan Maleisië en de Phillppljnen deelnamen, want nu kan die regering voortgaan met haar „confrontatiepoli tiek". Nit Noord-Borneo zelf komen berichten over nieuwe schietpartijen tussen Infil tranten en Britse troepen. Er is inderdaad een klein oorlogje gaan de, dat slechts even onderbroken 'werd toen men in Tokio ging onderhandelen. Daar bleek, dat met président Soekarno over heel veel te praten viel behalve over een enkele eis, die hij onverkort handhaafde. Naar zijn mening is dc re publiek Maleisië op dit ogenblik een se- mikoloniale satelliet van Engeland en pas als die semikoloniale status wordt beëindigd, wil de president zijn geschil met Maleisië op vredelievende wijze re gelen. De president eist dus niet meer of minder, dan dat Engeland zich geheel zal terugtrekken uit Singapore enz. Wég vlootbasis, wég Engelse schepen en mili- men in Londen wel vriendelijk doen en zeggen dat men eigenlijk zo graag al lerlei materiaal zou willen leveren aan Indonesië, maar president Soekarno is helemaal niet vriendelijk en hij is ook niet van plan op korte termijn vriende lijk te worden. twist tussen Maleisië en Indonesië een langdurige affaire zal worden, waarbij Indonesië aangemoedigd zal worden zowel door Rusland als door Rood-China. Reeds zond de Russische regering zijn haar 61-jarige sh iju mei ue wamiij& eiuïbicuiAc ie- 5. P»1r heides karakter dra- j. naar Indonesië om te gende en geheel passend m een Deleid v do ™ufv verhouding vertellen, dat Indonesië on economische dat in het teken staat van de leus werd te verwezen naar de rech- ?n militair-materiële hulp van Rusland „brood en spelen tercommissaris voor het inwinnen van 'een nsvehiatriseh rannort Vanzelfsprekend heeft Maleisie ook wel een psjcniatnscn rapport. enkele -.Tienden. Het geniet de directe Voor de rechtbank vertelde de vrouw het steun van Engeland en de sympathie verhaal van haar huwelijksleven. Hoe i van de gemenebest landen Australië en haar man haar mishandelde, bijna geen1 Nieuw-Zeeland. geld afdroeg, altijd alleen uitging en I Van de verte uit kijkt ook de regering het geld dat hij had verspild aan drank van tie verenigde Staten met enige wel en andere vrouwen. Jarenlang voorzag"•'■"'lendheid nsfr Singapore. D:c rege- zij door het verrichten van naaiwerk in i r"3?, bet ^r^lds aan president Soekar- het onderhoud van het gezin. Toen ze dat de economische hulp aan Waf eens het langste viaduct van Europa zal zijn is hier m aanbouw gefotografeerd: het viaduct in de „M i", de autosnelweg van Zuid- Wales naar Londen, gezien in de richting van de Engelse hoofdstad. Het kunstwerk zal een lengte krij gen van ruim drie kilometer; de kosten bedragen voorlopig vijftig miljoen gulden. Men hoopt het in december van dif jaar gereed te hebben. 1962 bij haar in huis gekomen, stond een vriendschap die tot een ver houding uitgroeide, waarbij beiden het gewenst vonden, dat de man. de 61-Jari- ge C. E. uit de weg geruimd zou worden. Toen hij in maart dit jaar zijn verjaar- President Soekarno zei daarna zoiets ais: „Naar de hel met de Amerikanen en hun hulp". Het heeft hem echter niet weerhouden zijn confrontatiepolitiek voort te zetten. Vandaar dat de „tengkoe". die aan het hoofd van de regering in Maleisië staat - ...v -, no? eens een extra beroep op alle met dag vierde, achtten zij net tijdstip daar-Maleisië bevriende regeringen heeft gc- toe het meest geschikt, omdat hij dan (daan. Wanneer men Maleisië te hulp wil 's avonds wel dronken zou zijn. 1 komen, zo verklaarde hii. dan is nu Toen de man enkele kennissen had weg- daarvoor het ogenblik tóch wel aange- gebracht en thuis terugkeerde, heeft K.(broken. hem ir. de gang overvallen, hem tegen j Daarover denkt men nu na in Londen! de grond geduwd en hem de keel dicht geknepen. De vrouw heeft daarbij de be- nen van haar man vastgehouden t mes, dat hij inmiddels getrokken had uit zijn handen getrokken. Direct daarna ■as de man dood. Op de rechtzitting verklaarde de vrouw wel te beseffen, dat ze een ernstig mis drijf had gepleegd, doch zij kon nog geen i spoor van berouw opbrengen. De officier n justitie achtte het ten laste gelegde' deplegen van de moord bewezen. Weerbericht voor buitenlanders De radionicuwsdienst gaat gedu rende de zomermaanden aan bui tenlanders, die in Nederland ver blijven, een korte informatie ge ven over het weer, dat kan wor den verwacht. Vooral de buiten iandse kampeerders zullen daar van plezier hehhen. De bedoeling is, in een paar woor den een aanduiding te geven van het voornaamste karakter van het weer van de volgende dag Als in ce nacht weersomstandig heden te verwachten zijn. waar mee de kampeerder rekening moet houden, komt zo'n verwach ting er natuurlijk bij. De mede deling wordt gedaan in het Frans, het Duits en het Engels. Ze word: gelezen elke avond onmiddellijk na het weerpraatje aan het slot van de nieuwsuitzending van 19 Minimum garantie vertegenwoordigers gaat omhoog Tussen de samenwerkende handelsrei zigersorganisaties en de centrale werk geversorganisatie in de raad van bestuur arbeidszaken is overeenstemming be reikt over enkele wijzigingen in de mi nimum garantieregeling voor handels- vertegenwoordigers. Het minimum garantiebedrag dat een handelsvertegenwoordiger van 23 jaar of ouder gaat verdienen is in overeen stemming met het loonakkoord van de stichting van de arbeid gebracht op f 42-1,voor de eerste gemeenteklasse. f417.voor de tweede "gemeenteklasse en f 410.voor de derde'gemeenteklas- se. exclusief de compensatiebijslagen voor de huurverhogingen in 1960 en 1962 Het aantal gemeèntëklassen is terug gebracht van vijf op drie. Tot nu toe varieerde de minimum garantie voor de handelsvertegenwoordigers al naar gelang de gemeenteklasse van 345. tot f321—T De handelsreizigers, die een vakantie van twee weken hadden, krijgen bo vendien recht op twee vakantiedagen meer per jaar, terwijl de vakantietoeslag wordt verhoogd van twee tot vier pro cent van het jaarsalaris. Aan de Stich ting van de Arbeid, die de regeling nog moet goedkeuren, zal worden voorge steld dé wijzigingen met terugwerkende I kracht te doen ingaan per 1 januari '1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3