Streekziekenhuis Goes op 1 juli in gebruik BILT Ontslag Vlissingse binnenloods in Utrecht opnieuw bestreden Raadsman: Minister heeft volledig onjuist beeld van gang van zaken" ALMANAK AEGF Dode en zwaargewonde bij auto-ongeluk onder Sluiskil Zaterdag Bal Musette en avondkunstmarkt te Middelburg Nieuwe zuiger voor kanaalwerken in gebruik genomen w GOLDEN FICTION a PROVINCIALE ZEEUWSS COURANT DONDERDAG 25 JUNI 1954 OP ZITTING CENTRALE RAAD VAN BEROEP I>e Centrale Raad van Beroep in Utrecht heeft zich woensdagmiddag twee uur lang onder presidium van mr. A. Blom wederom beziggehouden met de vragen rond het ontslag voor de 31-jarige Vlissingse binnenloods der tweede klasse in tijdelijke dienst A. L. B. ten B. Met ingang van 1 oktober 1968 was deze lood» zoals bekend, door de minister ontslagen omdat hj| een order, het beloodsen van de 250 brt. metende motorschip „Wilca" van Zlerikzee naar Willemstad in de nacht van 5 op 6 juni 1963 niet had uitgevoerd. Het ambtenarengerecht uit Rotterdam, zitting houdend in Middelburg, heeft ok tober-vorig jaar het ontslagbesluit ge handhaafd. De heer Ten B. had hierte gen hoger beroep aangetekend. Op 22 april dit jaar kwam de zaak voor de Centrale Raad van Beroep. Toen zei de algemeen inspecteur van hot loodswe zen, de heer P. A. Rueck, als deskundige van de minister, te zullen onderzoeken of inderdaad, zoals was aangevoerd, nogal eens voorkomt, dat een rijksloods een kapitein adviseert 0111 een privé- loods te nemen voor de Oosterscheide. De raad deed geen uitspraak, maar liet een bevel uitgaan tot een nader, voorbe reidend onderzoek. De raadsman van de ex-loods, de heer G. Kenemans uit Den Haag, van de Cen trale van Rijkspersoneel, de C.R.P., had aan de hand van feitelijke toedrachten en omstandigheden betoogd, dat het ont slagbesluit van de minister was geba seerd op een van de werkelijkheid sterk afwijkende grondslag. In het gebouw van het loodswezen te Vlissingen zijn vrijdag 5 juni partijen wederom gehoord, alsmede een groot aantal getuigen-deskundigen. Naar aan leiding van dit onderzoek verscheen Ten B. woensdagmiddag weer voor de Raad van Beroep te Utrecht. Beleidvol De gemachtigde van de heer Ten B., de heer Kenemans. voerde een pleidooi van een uur lang, waarin hij tot de conclu sie kwam, dat de heer Ten B. in het on derhavige geval beleidvol had gehandeld en de scheepvaart de beste dienst had bewezen, die onder de gegeven omstan digheden viel te verrichten. Hij was. gelet op het feit, dat hij evenals de an deren, eigenlijk geen loods was op de Oosterscheide, voor een moeilijke si tuatie geplaatst en heeft deze opgelost overeenkomstig de constante praktijk, aldus raadsman. Dat was het advies geven om het daglicht af te wachten of anders te wijzen op de mogelijkheid van een slikloods. ..Had de minister, indien hij al een feitelijk juist beeld had gehad van de juiste gang van zaken, redelijkerwijs tot de conclusie mogen komen, dat Ten B., die reeds voorgedragen was voor aanstelling in vaste dienst, toch opeens ontslagen moest worden, om dat hij plotseling volslagen onge schikt bleek te zijn door zijn beleid met betrekking tot de beloodsing van de „Wilca" zo vroeg raadsman zich af. De heer Kenemans meende, dat deze vraag zonder enig voorbe houd ontkennend dient te worden be antwoord. Als er toch nog enige twijfel zou zijn geweest ten aanzien van de geschiktheid van Ten B. om over te gaan in vaste dienst („overigens zie ik geen enkele grond voor deze twijfel bij de minister"), waarom dan niet het advies van de lo kale leiding te Vlissingen opgevolgd en de aanstelling in vaste dienst nog even uitgesteld zo ging hij voort. Gemachtige Kenemans achtte het dui delijk en onmiddellijk vaststaand, dat de minister een volledig onjuist beeld heeft en een onvolledig beeld heeft gekregen van de feitelijke gang van zaken. De De raadsman voerde tegenover de be wering, dat Ten B. zou hebben gewei gerd te beloodsen, aan, dat de gemach tigde van de minister, de heer Rueck, voor de raad op 22 april heeft verklaard, „in feite heeft hier geen weigering om te loodsen plaatsgevonden". H(J meende daarom dat het ontslag in strijd was met de algemeen geldende voorschriften en daartoe te rekenen al- Semene rechtsbeginselen. Hij verzocht aarom om het ontslag van de heer Ten B. nietig te verklaren en het vonnis van de ambtenarenrechter te Middelburg te vernietigen. Fouten De heer Kenemans was tevoren de ge hele gang van zaken, die geleid hadden (Advertentie) Z.eeuwse Latijn Zoals gisteren in dit hoekje zo treffend weergegeven, hebben de garnalenvissers het liegen voor goed overboord gezet „Jie mag nie leugene", waarschuwen ze elk aar, „anders gaet j'n achtermastje overboord". Maar waar blijven we dan met het visserslatijn1 Visserslatijn valt niet onder lie gen, het is een optimistisch weer geven van ervaringen en situa ties, een bewust opgeroepen be wust zijnsvernauvAng, een vlucht voor de realiteit, omdat iedere visser weet, dat ie op de duur toch met de graten blijft zitten. Waaruit bestaat nu het latijn van de Zeeuwse vissers op de garnaal, de Crustacea decapoda macrura natantia, nader aangeduid cran- gon vulgaris, ook wel hornet f Nou, dat is geen onschuldige over drijving meer, maar een bevaren voorstelling van zaken zo kloek, dat iedere tegenspraak bij voor baat belachelijk is. Toen het om de grootste garnaal ging, ooit in Veere of Colijnsplaat aan wal gébracht, sloeg een dek- knecht alles met „W'ebben-es een hornet gevangen, die was zo groot, Lieven moest 'm bie z'n voorste pootjes pakken en ik bie z'n staert en zo ewwém nae 't mandje gedrogen". tot het ontslag, uitvoerig nagegaan en merkte daarbij een aantal fouten op, die zijns inziens waren gemaakt. De eerste fout was volgens hem, dat de agent R., blijkens zijn getuigenverklaring, wist, dat Zierikzee geen loodsenstation heeft, zoals voor de oorlog het geval was, en dus niet loodsplichtig was. De kapitein had als getuige gezegd, dat hij, wanneer hij vóór aankomst in Zierikzee had ge weten, dat de rijksloods zich niet ver antwoord achtte bij nacht te varen, hij geen rijksloods maar een privéloods zou hebben besteld. De heer Ribbens had zonder meer het verzoek van de gezag voerder uitgevoerd en een rijksloods be steld, aldus gemachtigde. Geen instructies Als tweede fout merkte raadsman aan, dat de roeierswacht geen instructies heeft van het loodswezen, dat by tele fonisch doorgeven van de gegevens van een bestelling, gecontroleerd moet wor den of de loods alles heeft opgevangen en heeft begrepen door de genoteerde gegevens te laten herhalen door de loods. De raadsman merkte verder op, dat één van de wettelijke eisen is, dat aan de hand van vier proefreizen met diepgaande schepen bewezen moet worden, dat men voldoende be varen is als loods. Er zouden volgens hem dus vier proefreizen op de Oos terscheide moeten zijn gemaakt. De raadsman zei voorts onder meer, dat de dienstleiding niet op de hoogte wasi van het feit. dat de slikloodsen de eigen lijke loodsen waren op de Oosterscheide. De heer Kenemans vond verder, dat het loodswezen er voor had moeten zorgen dat er, evenals voor de oorlog, voor de Oosterscheide een rijksloods was ge weest, die als zodanig kan opereren en de Oosterscheide volledig kent. Niet persé De heer P. A. Rueck, gemachtigde van de minister, stelde onder meer, dat de vier proefreizen niet persé op het be treffende vaarwater, i.e. de Oosterschei de, behoeven te zjjn gemaakt en hjj merkte op, dat het loodswezen wel de gelijk op de hoogte was met het be staan van de slikloodsen, maar dat dit zuiver betrekking heeft op de binnen vaart. Een loods heeft, zo zei de heer Rueck, slechts zijn, hem door het loodswezen verstrekte opdracht, te vervullen. Voorts zei hij, dat de loods, die voor de oorlog te Zierikzee was gestationeerd, maar vier reizen per jaar maakte en dat zo doende het handhaven van deze post economisch niet meer verantwoord was. De heer Rueck nam het de heer Ten B. kwalijk, dat hij zich niet persoonlijk aan boord van de „Wilca" had begeven om zich te verstaan met de kapitein. Mejuffrouw mr. A. M. Holtrop, referen daris bij het ministerie van defensie, vroeg als gemachtigde van de minister nog aan de raad het beroep van de heer Ten B. onontvankelijk te verklaren, wat zjj grondde op het feit, dat het beroep schrift te Iaat zou zijn ingediend. De Centrale Rand van Beroep zal bin- drie weken uitspraak doen. PERFECT L 30.- De 39-jarige N. Pickavet uit Hulst is woensdagavond om het leven gekomen, toen hij om ongeveer half tien ter hoog te van de N.S.M. op de rijksweg Sluiskii- Axel met zjjn auto uit de bocht vloog. Een naast hem zittende vrouw, afkom stig uit .Amsterdam, werd zwaar ge wond overgebracht naar het Sint-Elizn- bethziekenhuis in Sluiskil. Het ongeluk moet gebeurd zijn, door dat de bestuurder, die de richting Axel uitreed, met een veel te grote snelheid de bocht voor de Sluiskilse fabriek wil de nemen. De auto raakte daardoor van de weg en reed de loskade van de N.S.M. op, waar hij eerst langs een betontrech- ter en vervolgens langs een losse grij per van een kraan schampte. De wagen kwam tot stilstand tegen een inwate- ringssluis van een fabriek. De klap was zo hevig, dat het voorstuk van de wa gen geheel in elkaar gedrukt werd. De motor kwam gedeeltelijk onder de wa gen en gedeeltelijk in de passagiers ruimte terecht. De bestuurder moet op slag dood geweest zijn; men is drie kwartier bezig geweest zijn lichaam uit de wrakstukken te bevrijden. De vrouw is met een ambulance van de N.S.M. naar 'het ziekenhuis vervoerd. Later is ook het stoffelijk overschot van de be stuurder daarheen overgebracht. Een jachthond, die achter in de wagen zat, werd naar buiten geslingerd, maar liep geen zichtbaar letsel op. De iden titeit van de ongeveer dertigjarige vrouw is niet bekend. MARSCONCOURS IN KLOETINGE De Bond van Harmonie- en Fanfare verenigingen in Zeeland houdt zaterdag aanstaande haar derde marsconcours in Kloetinge. Er nemen 6 drumbands en twee muziekkorpsen aan deel. Het zijn de drumbands van „Wilhelmina" uit Colijnsplaat, „Excelsior" te Kloetin ge, „O.K.K." uit Westkapelle, „Ons Ge noegen" uit Kapelle, „Rillandia" uit Ril- land-Bath en „St. Caecilia" uit Vlissin gen. De muziekkorpsen zijn „Rillandia" uit Rilland-Bath en de gastheer, „Ex celsior" uit Kloetinge. Het marsconcours begint om zeven uur, na de ontvangst van de deelnemers door Kloetinges ge meentebestuur. De Zeeuwse kunstmarkt op de Vischmarkt te Middelburg is aan staande zaterdag ook 's avonds geopend. Dat gebeurt bij gelegen heid van het „Bal Musette" dat op die dag 's avonds om acht uur begint. De muzikale omlijsting be rust bij de band Jimmy ana the Sharks, een ensemble, dat vooral langs de Belgische kunst gTote bekendheid geniet en dat diverse keren voor de Vlaamse radio en t.v. optrad. Later op de avond zullen de danslustigen kennis kunnen maken met het trio Henk Don. Voor een attractieve onder breking van het openluchtbal zorgt een Brabantse revue-ballet groep onder leiding van. Lia Jim- ftes uit Bergen op Zoom. Maar er (Advertentie) De vele badgasten en de Vlissingers zelf zullen woensdagochtend wel vreemd opgekeken hebben, toen ze een personenauto de Leeuwentrap in Vlissingen af zagen rijden. De eigenaar van de wagen, C. van D. uit Oss was op dat ogenblik elders. Hij had zijn portier met zorg afge sloten, maar was wel vergeten zijn handrem aan te trekken. En dat »iw werd hem, of beter gezegd zijn wa gen, noodlottig. De grond is daar ter plaatse enigszins hellend. De wagen reed dan ook zachtjes in de richting van de trap. Via een paal tje, dat vernield werd, reed de wa gen tot stomnxe verbazing van de omstanders de trap af. Gelukkig bevond zich op dat ogenblik nie mand op de traptreden, zodat per soonlijke ongelukken uitbleven. De wagen kwam halvervjege de trap tegen de leuning tot stilstand. Niet lang daarna heeft een takelwagen de zwaar beschadigde wagen uit zijn benarde positie bevrijd. (Foto P.Z.C.) MS. „OOSTERBURG" BIJ ANTWERPEN GEZONKEN De Nederlandse kustvaarder .Oos terburg" (494 ton) is dinsdagnacht omstreeks half drie bij Antwerpen ter hoogte van „Pijp Tabak" in de Schelde gezonken, na in een mist bank met het vrachtschip „Klooster- dijk" in aanvaring te zijn gekomen. De tien opvarenden en de Nederland se loods J. E. R. Pateer uit Vlissingen bleven ongedeerd. Zij zijn door de Bel gische sleepboot „Michel Gerling'" aan wal gebracht, na door sloepen van de „Kloosterdijk" te zijn opgepikt. De „Oosterburg" van Mülier Co. uit Rotterdam was met stukgoederen van Rotterdam op weg naar .Antwerpen. Ter hoogte van boei 112 kwam het schip in een plaatselijke mistbank te recht en botste toen tegen de uitgaan de „Kloosterdijk" (5636 ton) van de Holland-Amerika lijn. In tien minuten was de kustvaarder in de golven ver dwenen. De „Kloosterdijk" die aan bakboord werd aangevaren, heeft eer gat van twee en een halve meter, juist boven de waterlijn opgelopen. Het schip heeft later op de dag de reis naar Rotterdam voortgezet. De bemanning werd nog ter observatie in een ziekenhuis opgenomen. In de loop van woensdag konden de mannen het ziekenhuis verlaten na van nieuwe kle- Mosselexport begint op 1 juli a.s. Dezer dagen was er weer gelegenheid voor monstering van mosselen aan het verkoopkantoor van mosselen op de haven te Yerseke. De aangeboden monsters waren van goede kwaliteit met een visgewicht van 22 tot 29 kg. Er was voldoende aanbod, hoofdza kelijk uit Zeeland. De geschatte voor raad Zeeuwse mosselen bedraagt 500.000 tonnen. De kokerijen zullen hun werkzaamheden beginnen op 29 juni. De export van verse mosselen vangt aan op 1 juli. in Zwijndrecht officieel de cutterzuiger „Utrecht" in gebruik gesteld. De nieuwe zuiger, die in opdracht van de N.V. Aan nemingsmaatschappij Jac. van Oort ge bouwd is bij Verolme, zal worden inge zet bij de werken aan het kanaal van Terneuzen naar Gent. Onder de geno digden, die de ingebruikstelling bij woonden, bevond zich burgemeester M. K. van Dijke van Axel. Zijn gemeente is nauw betrokken bij de toekomstige werkzaamheden van de nieuwe cutter zuiger. Ruim 5 miljoen m3 zand, die de. spuiten van de ongeveer 150 ha grote Smidsschorrepolder ten zuiden van Axel, waardoor daar voor de gemeente Axel een schitterend bouwterrein ontstaat. De „Grote Plaat" is in zijn huidige staat on geschikt voor bebouwing vanwege het moerassige karakter van de grond. Hoofdbestuur C.B.T.B. bezoekt eiland Tholen Het hoofdbestuur van de Zeeuwse C B. T.B. bracht dezer dagen een bezoek aan het eiland Tholen. Op de vergadering bleek het bestuur bereid een ruilverka veling voor het gebied rond Kapelle- Biezelïnge aan te vragen. Het bestuur was verder met de Zeeuwse Groentc- telersvereniging van oordeel, dat een rui mere personeelbezetting bij de rljks- tuinbouwvoorlichtingsdienst voor de groenteteelt wenselijk is. Het bestuur bracht een bezoek aan een tomatenkas nabij Sint-Annaland. Voorts bracht het bestuur nog bezoeken aan Stavenisse. Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Poortvliet. kstschrijver en radiozanger Tony van Verre zal 's avonds omstreeks acht uur een originele verkoop van kunst werken leiden Dat gebeurt ook 's middags om vier uur. De po pulaire kunstmarkt-bistro „Chez Simon" is zaterdagavond ook geo pend. De Vischmarkt zal sfeervol worden verlicht. De eerste Zeeuw se kunstmarkt, die iedere donder dag en zaterdag in de maanden iuni, juli en augustus wordt ge houden. begint zich in een steeds toenemende belangstelling te ver heugen. Dezer dagen werd in het Engelse fregatten bezoeken Vlissingen nenkort een vijfdaags informeel be zoek aan Vlissingen brengen. Het zijn H.M.S. „Pellew", onder commando van de luitenant ter zee der eerste klasse J. M. Lee en H.M.S, „Murray" onder commando van ltz. I J. M. Cobb. De schepen arriveren op maan dag 29 juni omstreeks half elf en zul len ligplaats kiezen langs de steiger van de provinciale stoombootdiensten in de tweede binnenhaven. Het ver trek zal plaatsvinden op vrijdag 3 juli om elf uur 's ochtends. Op woensdag en donderdagmiddag van twee uur tot half zes zal er voor het publiek gele genheid zijn, één van de schepen te bezichtigen. De gezamenlijke bemanning van de twee schepen bedraagt 19 officieren en 280 onderofficieren en manschap pen, de tonnage bedraagt 1500 ton, de schepen hebben een lengte van 103 meter bij een breedte van 11 meter en een diepgang van meter. Voor de bemanningen van de fregatten zijn diverse evenementen gearrangeerd, zoals een bustocht en een voetbal wedstrijd. U kunt 'n Amerikaan roken U kunt ook 'n Virginia roken Voor rokers mei een eigen stijl Maar u kunt ook een eigen stijl kiezen: de onvergelijkbare Golden Fiction melange Waarom onvergelijkbaar? De tabakken van Golden Fiction zijn meer uitgerijpt, warmer van kleur en dus zachter van smaak. Ze worden niet gesausd. Geen extra aroma wordt toegevoegd. Alleen GF heeft deze aparte, pure melange. Voor rokers met een eigen smaak. •EEN LAURENS PRODUCT TWEE ONGEVALLEN MET BROMFIETSEN BIJ 's-HEER-ARENDSKERKE Dinsdagavond omstreeks half zes vond op de rijksweg bij 's-Heer-Arendskerke een ongeval plaats, waarbij de brom fietsberijdster mevr. v. d. V. uit 's-Heer- Arendskerke werd gewond. Zij werd, naast haar bromfiets liggend, midden op de rijksweg aangetroffen. Volgens haar zeggen was ze bij het oversteken van de rijksweg in de war gebracht door een personenauto met aanhangwagen, die zijn richtingaanwijzer uitgestoken zou hebben. Ze zou door deze auto zijn ge raakt. De bestuurder is waarschijnlijk doorgereden zonder iets van het ongeval bemerkt te hebben. Dokter A. J. Zonne- vylle uit 's-Heer-Arendskerké verleende eerste hulp. Mevrouw v. d. V. liep een lichte hersenschudding op. Woensdagmiddags omstreeks één uur had op het kruispunt Noordweegse- weg-Kerkweg eveneens een aanrij ding plaats waarbij een bromfietser betrokken was. Een vrachtwagen, be stuurd door de heer P. van S. uit 's-Heer-Arendskerke, haalde bij het naderen van dit kruispunt uit de rich ting Goes twee fietsers en een kind op een step in. Hij belandde zodoende met zijn wagen 00 de linkerhelft. De heer J. A. van O., ook uit 's-Heer- Arendskerke afkomstig, naderde met zijn bromfiets het kruispunt van de Kerkweg, wilde de Noordweegsweg inslaan, maar botste toen tegen de vrachtwagen. Zijn bromfiets werd zwaar beschadigd, maar Van O. kwam er met enkele schaafwonden af. Zeelands begroting krijgt mogelijk een nadelig slot De provinciale begroting voor het dienstjaar 1964 is thans sluitend, zij het met een zeer gering bedrag voor onvoor zien. Toch moet ernstig rekening worden gehouden met een nadelig slot. omdat de gevolgen van de prijsstijgingen in vele sectoren en mogelijke verzoeken om ver hoging van subsidie door diverse instel lingen en diensten nog niet in deze be grotingswijziging zgn verwerkt. Bovendien is In de begroting 1964 het aantal van de provincie sterk begrensd geworden door de beperkte financiële middelen. Voor het ter hand nemen van andere, wenselijk geachte taken, ontbre ken ook nu nog de mogelijkheden. Eén en ander zeggen G.S. van Zeeland bij de beantwoording van een vraag van de commissie voor de financiën uit de Zeeuwse Staten of nadere mededelingen kunnen worden gedaan omtrent het overleg inzake verhoging van het uit keringspercentage voor het provincie fonds. Tijdens een in interprovinciaal verband gehouden vergadering is geble ken, dat tussen de verschillende provin cies geen overeenstemming bestaat om trent de wijze van verhoging van de uit keringen voor de onderscheidene provin cies. Van een gezamenlijk verzoek aan de regering om over te gaan tot verho ging van het voedingspercentage is tot nu toe niets gekomen Dank zij de hoge re opbrengst van de rijksbelastingen kan thans een hogere opbrengst uit het pro vinciefonds worden geraamd. Slot van pagina 1 technische ruimten, de magazijnen en een eetzaal voor de zusters en het huishoudelijk personeel. Op de begane grond bevinden zich de neurologie, het laboratorium en het consultatie bureau van de provinciale vereniging. Op de eerste verdieping zijn de afde ling intern en in het behandelingshuis de röntgenafdeling op de 2e ver dieping de afdeling chirurgie en in het behandelingshuis twee operatie kamers met een centrale sterilisatie, op de derde verdieping de kraam-af- deling, de afdeling gynaecologie en twee verloskamers met in het behan- delhuis het ambulatorium, op de vier de verdieping de kinderafdeling en de woning van de directrice. Het poli kliniekgebouw, dat uit twee verdie pingen bestaat en met het hoofdge bouw in verbinding staat ofschoon het een eigen ingang heeft bevat in het souterrain een grote keuken en op de begane grond de polikliniek met een afdeling voor fysische the rapie. Voorts zijn er twee zusterhui zen van vier lagen. Tussen de zuster huizen, die met elkaar in verbinding staan, liggen twee recreatieruimten. Voorts is er een kerkgebouwtje. een quarantainegang met kamertjes voor totaal elf kinderen. Het zieken huis heeft een totale inhoud van 42.700 kubieke meter. Er is 11.000 vierkante meter linoleum verwerkt en 2500 vierkante meter glas. Het ziekenhuis heeft in totaal 780 deuren, terwijl de gangen bij elkaar onge veer een kilometer lang zijn. Dit moderne ziekenhuis zal dus woensdag a.s. worden bevolkt. Bij de verhuizing zal men ongeveer 120 pa tiënten moeten overbrengen. Zy ko men dan in een omgeving waar het goed toeven is en In afwachting van herstel. Nieuw De bouw van het nieuwe ziekenhuis heeft men aangegrepen om verschei dene vernieuwingen door te voeren. Zo heeft men nu onder meer een af deling röntgentherapie waar\'oor men een kamer op speciale wijze moest isoleren in verband met stralenbe- scherming. Het operatiekamercom plex heeft een uitbreiding ondergaan doordat men twee operatiekamers heeft, die met eikaar zjjn verbonden. Nieuw is ook een aparte gipskamer. De afdeling fysische therapie be schikt over een vlinderbad, waardoor men in het bijzonder reumapatiënten beter kan behandelen. Deze week krijgt men ook de beschikking over een narcosespecialist. Op iedere verdieping zijn vier klasse kamers met telefoon en per twee ka mers een eigen toilet. Het ambulato rium is onder meer bestemd voor pa tiënten die op onderzoek komen en niet meer naar huis kunnen. Z(j kun nen dan de nacht doorbrengen in een van de twintig bedden die net ambu latorium rijk is. De recreatiezalen voor de patiënten hebben een radio en een aansluiting voor televisie. De kamers zijn bijzonder ruim; de grootste zijn ingericht voor ten hoog ste zes personen. De kraamafdeling bestaat uit vier tweepersoonskamers, de kinderafdeling heeft onder meer De moderne keuken van het ziekenhuis ,J2ergzicht" te Goes. De maaltijden worden aan de lopende band (rechts) voor iedere patient, afzonderlijk samengesteld. Een dië tiste aan het eind van de band con troleert of de patiënten wel de juiste gerechten hebben gekregen. (Foto P.Z.C.) Ziekenhuis Oostwal te Goes werd officieel gesloten Het ziekenhuis aan de Oostwal te Goes is woensdagmiddag officieel gesloten, De eigenlijke sluiting zal evenwel plaatsvinden op de dag dat het nieuwe ziekenhuis „Bergzicht" in gebruik zal worden genomen, woensdag a.s. Aan het slot van een afscheidsbijeenkomst in hotel „De Korenbeurs" verklaarde de voorzitter van het bestuur van het gasthuis, de heer J. C. Fossen het zie kenhuis voor gesloten. Op het verslag van deze bijeenkomst komen wij na der terug. Examen Voor het toelatingsexamen tot het Thomas More College te Oudenbosch slaagde de heer Fr. Maenhout te Sluis. Veroverend fris.~ fint after shave lotion HET WEER IN EUROPA Kopenhagen, half bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Nico, onweer Münchcn, ilcht bewolkt ZUrlch, onbewolkt irno. zwaar bewolkt Wonen, zwaar bewolkt Innsbruck, zwaar bewolkt Rome, zwaar bewolkt Mallorca, licht bewolkt 17 gr. C 20 gr. C 25 gr. C 21 gr. C 21 gr. C 26 gr. C 20 gr. C 19 gr- C 29 gr. C VERWACHT... STRAN DVERW ACHTING Hogedrukgebied van de oceaan versterkt zich boven West-Europa. Vandaag zon nig en iets warmer strandweer. Nog een zwakke zeewind. Temperatuur 18 a 19 graden. Zeewater 16 graden. VOORUITZICHTEN: aan het einde van dc week langzaam iets hogere tempera turen. ZONNIGE PERIODEN Droog weer met zonnige perioden en opnieuw iets hogere temperaturen. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen west en noord. ZON EN MAAN 26 juni Zon op 04.21 onder 21.04 Maan op 22.25 onder 05.20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2