wat is wijsheid? UILTJE Veel belangstelling bij afscheid moeder-overste P. Z. E. M. bestudeert tariefsverhoging SLAMAT DJALAN AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN „We konden het niet langer meer uitstellen" WEDVLUCHTEN DONDERDAG 25 JUNI 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vóór begroting 1965 gereed Bestuur bezorgd over tekorten De Prov. Zeeuwse Electrïciteits Maatschappij heeft intern een eventuele tariefsverhoging in stu die. Voordat de begroting 1965 van dit bedrijf zal worden samenge steld, hoopt men hiermee klaar te zijn. Eén en ander blijkt uit de antwoorden van G.S. van Zeeland op een vraag van de vaste commissie voor de financiën uit de provinciale staten. De commissie had zich afgevraagd wanneer de P.Z.E.M. met die voorstellen voor tariefsverho ging komt in verband met het grote contrast, dat bestaat tussen de uit komsten voor 1963 en de ramingen voor 1964. G.S. antwoorden verder, dat het opstellen van een begroting bij een be drijf als de N.V. P.Z.E.M. uiterst moei lijk is, omdat de uitkomsten door toeval lige mee- of tegenvallers in belangrijke mate kunnen worden beïnvloed. Dit 'be tekent overigens niet, aldus G.S., dat de begroting voor 1964 niet reëel opgesteld zou zijn. Het vorig jaar is ongunstig be- invloed door de strenge winter, terwijl 1964 door de loonexplosie ongunstig wordt beïnvloed. Dat ondanks het feit, dat de centrale thans volledig in bedrijf isde meest gunstige omstandigheden voor een bedrijf de begroting voor 1964 een belangrijk tekort vertoont, ver vult ook het zorg. De commissie informeerde voorts naar de methoden van afschrijving bij de P.Z. E.M. en wees op de hoge voorraden, wat in deze tijd niet verantwoord wordt ge acht. Op de activa, aldus het antwoord van G.S., wordt volgens de rechtlijnige methode afgeschreven. Enige jaren ge leden zijn de afschrijvingstermijnen in gekort. Het dagelijks bestuur bestudeert thans andere afschrijvingsmethoden. Te gen de begroting voor 1966 hoopt men aan de aandeelhoudersveregaderingen voorstellen dienaangaande te kunnen doen. Ten aanzien van de hoge voorraden heeft het dagelijks bestuur juist besloten de voorraden brandstoffen met 30 pro cent te verminderen. Voor de materialen ligt de zaak anders. Hier heeft men te rekenen met lange levertijden. Stagna ties bij de investeringen moeten worden voorkomen, zodat van inkrimping van deze voorraden moeilijk sprake kan zijn. Wat de naar de woorden van de commis sie „drastische verhoging van de huren voor de heetwaterinstallaties" betreft, Installaties belangrijke verliezen werden geleden, wat niet langer verantwoord werd geacht. De commissie adviseert provinciale staten na deze antwoorden de jaarstukken van de P.Z.E.M. goed te keuren. Kritisch was de commissie ook over de jaarstukken over 1963 van de N.V. Maatschappij tot gasvoorziening Mid den-Zeeland, G.M.Z. Zij wees op de hoge kosten die verbonden zyn aan het opne- van de meters en het incasseren de gelden. De commissie vroeg zich af of hiervoor geen minder kostbare op lossing is te vinden. Alle nutsbedrijven worstelen met dit pro bleem, zo antwoorden G.S. en een oplos- sing is hiervoor moeilijk te vinden. Wel- kosten "lie gei licht is na de concentratie van de gasbe- ?'-ln overzicht noemde de voorzitter, drijven een efficiënter methode mogelijk heer Gedacht zou kunnen worden aan geza menlijke meteropnemings- en incasso- dienst voor gas. water en elektriciteit. Hierbij zijn echter verschillende zelfstan dige en autonome bedrijven betrokken. Het vraagstuk heeft echter de aandacht en het streven blijft gericht op een goe de oplossing, zo verzekert het college. Reden waarom de commissie prov. sta ten adviseert de jaarstukken van de G. M.Z. goed te keuren. dagelijks bestuur met GENOEG VOORLICHTING DOOR PROVINCIE IN 1963 Het feit, dat de provinciale begroting voor 1963 met f 8500 is verlaagd op de post voorlichting, betekent niet, dat in 1963 weinig voor de voorlichting is ge daan. Aldus beantwoorden G.S. een vraag van de vaste commissie voor de financiën uit de provinciale staten. De wijze van voorlichting, aldus G.S., mag men niet afmeten naar het be drag, dat op deze post wordt uitgege ven. Deze voorlichting wordt op diver se manieren bedreven, zonder dat dit uitgaven ten laste van deze post ten gevolge heeft. De kosten van ontvang sten van ministers, kamerleden, e.d. komen niet tot uitdrukking op deze post, maar op die voor ontvangsten, vergaderingen en besprekingen, ter wijl deze ontvangsten toch een sterk voorlichtend karakter dragen. Bij de raming van deze post is uitgegaan van de gedachte, dat reeds in 1963 uitgaven zouden moeten worden ge daan voor het vervaardigen van films, maar dit is niet het geval ge weest. De commissie vraagt verder genoemd college of het hem bekend is, waar om de besturen van de instellingen, die zich belast hebben met de nazorg voor de b.l.o.-leerlingen, niet tot gro tere activiteiten hebben kunnen ko men. G.S. antwoorden hierop, dat zij het provinciaal opbouworgaan hebben verzocht na te gaan op welke wijze de beide niet-r.k.-stichtingen op dit ge bied van de nazorg tot een bepaalde vorm van samenwerking of coördina tie zouden kunnen komen, opdat met het zo belangrijke werk van de nazorg voor de b.l.o.-leerlingen een begin kan worden gemaakt. Hierover zijn nu reeds enkele besprekingen gevoerd, maar een bevredigende oplossing is nog niet verkregen. Het opbouwor gaan zet de besprekingen voort. De r.-k.-stichting is met haar werkzaam heden reeds enkele jaren geleden be gonnen. De commissie adviseert prov. staten betreffend voorstel aan te ne men. AXEL Don Djiguiten kozakken in Axel Zaterdag 27 juni a.s. organiseert de stichting streekcentrum Axel op het concoursterrein aan de Kinderdijk tegenover de watertoren het optre den van de beroemde ruiters: de Don Djiguiten Kozakken. Axel is de enige plaats in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen waar deze kozakken hun adembene mende demonstraties paardrijden ge ven. De groep, bestande uit 25 Don Djiguiten Kozakken staat nog steeds onder leiding van de Poolse baron Nicolai Osteletzky. Zij zullen die dag tweemaal optreden n.l. des middags en des avonds. Benoeming bij brandweer Tot brandwacht bij de vrijwillige brand weer van Axel is benoemd de heer G. A. de Kayser. ■iOOFDPLAAT Dorpsvergadering over haven Hoofdplaat Het college van b. en w. van Hoofdplaat heeft, in samenwerking met het comi té „Havenbelang Hoofdplaat" besloten om alle argumenten welke pleiten voor het behoud van de haven te belichten aan alle ingezetenen in een dorpsverga dering. Deze vergadering zal worden gehouden op maandag 6 juli a.s. in hotel „Het Wapen van Zeeland" te Hoofdplaat 's avonds om 8 uur. Hierbij zal ook te genwoordig zijn de heer A. Korstanje, Rijksmïddenstandsconsulent voor Zee land. HOEK CO y> co r*o CJl VERWIJDERT SPOORLOOS EN PIJNLOOS EELT, LIKDOORNS ENZ. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 9IS uur; Van Benthem As Jut ting; expositie verenigde Nederlanden, landkaarten van provincies en gezichten van sleden. 918 uur. Abdij: klank lichtspel, 21 uur; Vismarkt: vanaf half elf- kunstmarkt. Vlisslngen Alhambra: Dokters zonder masker. 20 uur. 18 jaar; Britannia: Ca baret Lürelei. 20 uur; 't Anker: Jaarver gadering SUchting diaconesaenarbeid, Westdorpe Kunsthandel Ti' toonstelling Nico Molenkamp. Bergen op Zoom Roxy: Lawrence of Ara bia. 20 uur. 14 jaar: Luxort Legioen des doods. 20 uur. 14 jaar BRESKENS Kerkdiensten voor vakantiegangers Met ingang van zondag 5 juli zullen In de zomermaanden in de parochie van St. Barbara te Breskens weer diensten wor den gehouden ten behoeve van de nu reeds aanwezige toeristen. Er zullen dan op zondag Heilige Missen zijn om 7, 8.30 en 10.30 uur. Gunstig jaar voor B.K.C. Op rle dezer dagen In „De Uitkomst" ge houden algemene ledenvergadering van de Breskense korfbalvereniging BKC kon de secretaris, de heer C. van der Lijke, mededelen dat het ledenaantal in het afgelopen jaar met 22 gestegen is tot 60. De penningmeester, de heer A. Vergouwe, kon de mededeling toen, dat. het een financieel gunstig jaar was ge- weest, mede dank zij de geslaagde olie-, bollenactle. Dat is vooral gunstig met i het oog op de promotie naar de tweedei klas, die ook financiële consequenties met zich brengt door de grotere reis kosten die gemaakt moeten worden. (Advertentie) Oosterling, het behalen van het kampioenschap door de senioren- ploeg van de heren wei het hoogtepunt Begin eens met Uiltje d'Or,de lichte Ook "het chr. senoritalnhethandige,rodeblikje. Francke zich belasten met de training, daarin bijgestaan door de heer J. van der Velde. De aftredende bestuursleden, mevrouw Verduyn-van der Lijke en de heer P. Oosterling, werden herkozen. In de nieuwe competitie zal BKC met twee senioren-, 1 adspiranten- pillenteams uitkomen. 1 of 2 pu- Wedvlucht De postcluivenhoudersvereniging „De Getrou we Duif" te Cadzand nam zondag 21 Juni jl met 93 oude en 354 Jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Beaumetz, waarvan de uitslagen luiden: Oude duiven; 1. P. W Goossen (hoogste snelheid 1561.8 meter per minuut). 2 D. P. van Houte. 3 P. C. de Meij. 8 A. P .de Putter. 5 J. J. Kools. 6 A. J. de Hullu. 7. 9 en 10 A. J. Duininck. Jonge duiven: 1. 2. 6 en 9 P. W. Goo6sen (hoogste snelheid 1561.8 meter per min.). 3 A. J. Fremouw. 4 J. Vasseur. 5 A. Vasseur. 7 I. J. Misilje, 8 A. J. Duininck. 10 H. van de Walle. Uitslag Angouleme 6 Juni 1964: 1. 2. 3 en 6 A. P. de Putter fhoogste snelheid 1234 me ter per minuut), 4 en S A. Vasseur. ZAAMSLAG Bejaarden maakten reis naar België Ongeveer honderd Zaamslagse be jaarden maakten dezer dagen een reisje naar het in Belgisch Limburg gelegen domein Bokrijk. Via Antwer pen voerde de reis naar Lier, waar een koffiepauze werd gehouden. Van daar ging het via Hasselt naar Bok rijk, waar men omstreeks het middag uur arriveerde. Men verbleef hier tot een uur of vier, waarna men via Ant werpen terugging. Toen men 's avonds in Zaamslag terugkeerde, stond daar de muziekvereniging „De Volharding" gereed om de bejaarden met muziek te ontvangen. Groene-Kruisrit waarvan de opbrengst bestemd is voor het Groene Kruis. Aan deze rit die volgens een eigen regle ment wordt verreden kan worden deel genomen door fietsen en brommers. De inschrijving (tevens start) vindt vanaf 2 uur plaats Dij de openbare lagere school. Raad Hoek vergadert maandag Maandag 29 juni, des avonds half acht komt de raad van Hoek in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.a. vermeld ontslagaanvrage mej. S. C. L. Catsman, onderwijzeres o.l.s. en be noeming nieuwe onderwijzeres; verzoek neutrale fröbelschool om gelden be schikbaar te stellen volgens art. 50 der kieuteronderwiiswet: vaststelling ge meenschappelijke regeling inzake be- stuursschool in Zeeland en voorstel verkoop van de F.W.-woning aan de dr. I^feenhoutsstraat 57. JZENDUKE Ouden van dagen uit IJzendijke gingen op reis De ouden van dagen uit IJzendijke hebben weer hun jaarlijks uitstapje gehad. Dinsdagmorgen om 8 uur ver trok men van het marktplein om via de Belgische kust naar Yperen te rij den. In Oostende werd nabij het vlieg veld de eerste pauze gehouden, waar bij de oudjes konden genieten van het komen en gaan van de vliegtuigen. Op de meest bezienswaardige punten werd halt gehouden. Ook voor medi sche hulp gedurende de reis was ge zorgd, want dokter Lockefeer en zus ter De Causemaeker maakten de reis Gelukkig hadden zij een gemak kelijke taak. Ook pastoor Lanen en burgemeester Ficq maakten de reis mee. Des avonds 8 uur stond de drumband aan .de kom van het dorp om de bejaarden af te halen. Op het Marktplein dankte burgemeester Ficq het bejaardenbestuur voor de prachti ge reis en de ingezetenen voor hun royale gave op de intekenlijst. Met duim tussen machine De timmermansknecht A. L. IJzendijke werkzaam in België kwam met zijn rechterduim tussen de frees machine terecht. Hij werd naar het ziekenhuis te Sluiskil overgebracht, waar men door operatief ingrijpen zijn duim tracht te behouden. CADZAND Cadzand wil hinder bromfietsen voorkomen VrHdag 26 juni a.s. komt de raad van Cadzand, des avonds om half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m. voorstellen tot aanvulling van de Alg. politieverordening ter voorko ming van hinder door bromfietsen; om voor de plaatsing van een eenvoudige kleedgelegenheid bij de tennisbanen een krediet van 2500 beschikbaar te stel len; om de subsidie voor de gezinszorg voor 1963 op 516,35 te bepalen; oir deel te nemen aan de gemeenschappelij ke regeling bestuursscnool Zeeland; om met dë fa. Bron te Waterlandkerkje een overeenkomst af te sluiten inzake het ophalen van huisvuil; tot vaststelling van een nieuwe bezoldigingsregeling voor het brandweerpersoneel en tot aan koop van een rekenmachine. senoritas van 14 t/m 18 ct sigaren van 20 t/m 33 ct Collecte De door de afdeling Zaamslag van het Christelijk Nationaal Vakverbond ge houden collecte ten bate van Draagt Elkanders Lasten" heeft een bedrag van 431,75 opgebracht. SLUISKIL Reisje schooljeugd naar Aardenburg Ongeveer honderd kinderen uit de laagste klasen van de r.-k. St.-Anto- niusschool te Sluiskil hebben dezer dagen een schoolreisje gemaakt naar de speeltuin in Aardenburg. Tevens brachten ze een bezoek aan het her tenkamp in Groede en maakten ze een reisje met de provinciale boot naar Vlisslngen. De hogere klassen van deze school gaan 10 juli naar Brussel. SCHOONDIJKE Schoondijke speelt tegen ex-Zeeuwse voetballers dijke" een thuiswedstrijd tegen een elf tal. samengesteld uit ex-Zeeuws-elftal spelers. ten bate van „Sport steunt Zon neveld". Provinciale griffie wordt met 24 kamers uitgebreid De commissie voor dc financiën uit j provinciale staten van Zeeland heeft ,G.S. gevraagd of uitbreiding van de. provinciale griffie met 24 vertrekken! niet te ruim is genomen en of er nu I reeds ruimtetekort Is. De commissie heeft voorts geïnformeerd of bij die uitbreiding op personeelsuitbreiding in de toekomst is gerekend. Met twee, problemen, aldus antwoorden G.S., moet rekening worden gehouden. Het aantal werkvertrekken is reeds nu overbezet terwijl spreekkamers moes ten worden Ingericht als werkvertrek ken. Het andere probleem is dat voor de G.S.-Ieden in het huidige gebouw geen werkvertrekken beschikbaar zijn- In eerste instantie overwoog het col lege het aantal nieuwe vertrekken te beperken tot twaalf, maar dat zou geen afdoende oplossing hebben be tekend. Bovendien zouden de kosten dan niet veel minder zijn geweest. Ka realise ring van de voorgenomen uitbreiding zullen alle kamers op één na direct nodig zijn de kamers zijn berekend op een bezetting van twee personen zodat in de toekomst een verdere uit breiding zal moeten plaatshebben. Over de datum van rijksgoedkeuring is nog niets bekend. Eind augustus vergadert de commissie bouwvergun ningen publiekrechtelijke lichamen Het verzoek om rijksgoedkeuring zal dan waarschijnlijk worden behandeld De genoemde commissie adviseert nu provinciale staten akkoord te gaan met de voorgestelde uitbreiding van de griffie. 's-H.-HENDRIKSKINDEREN MET TWEE TEAMS IN DE COMPETITIE De voetbalvereniging 's-Heer-Hendriks- kinderen hield zijn algemene ledenver gadering in „Het Trefpunt" te 's-Heer- Arendskerke. Er waren 23 leden aanwe zig. Na de notulen en het financieel overzicht werden in het bestuur G. A. Dronkers, in de elftalcommissie P. Kole en in de kascommissie A. Poelman be noemd. Een bestuursvoorstel om de con tributie te verhogen tot 1,50 per maand werd aangenomen. De training zal komen te staan onder leiding van de heer J. Felius. Het belangrijkste punt van de bijeenkomst vormde het besluit om met twee elftallen aan de komende competitie deel te nemen. Sinds de op richting in 1947 kwam 's-Heer-Hen- drikskinderen steeds met één elftal uit. De toevloed van leden in de afgelopen weken rechtvaardigde de genomen De- slissing. VEILING V.V.ZB. GOES 24 Juni. Export- ea IncUiitrtevrilJn*: Kruls- tlMMD export doonSraaL Rodo bf*»en I 52, II 36-33 Frambozen I 138—147. II 122 Sen ga Sengana I 84. II 77. Red Gauntlet 1 65. II 65. Talisman I 65. II 63 Regina I 65, 11 issen I 65. II 63. III doordraai. Per doos: Regina I 17—19 Scng* Sengana I 24. Red Gauntlet extra 30. I 26—30. II 14— 23. Talisman extra 31. II 16—19. III 14—15. Vola II 21. Bode Ixwsan I 11—16, II 9—11. Frambozen I 34. II 30. Per kg: Senga Senga- n 57. Talisman I 75—62. II 53—69. III 50—53 Red Gauntlet II 50-69. Ill 52. Corella III 50 Merton Prince* II 56. Rode betaen 1 3855. II 40—54 Krui shewn I 50. Hollanders 25 Earlrjr River* II J19—127. UI 33 Mar kiezen II 86—127. Kr. Bruine II 115. III 80— Suikcrkr-r*en I 56. Per «tuk: Perziken Groenten: per stuk; Bloemkool AI 2343. All 19-35. Bil 14—IS. afwekend 12—23. Kropsla I 3.505.50. Komkommers AI 30— 31. All 31—32. BI 16. afwijkend 25. Per boe: Wortelen I 40—59. II 17. Peterselie 11. Selde- —6. Kroten I 3,50—10. II 4. Uien I 16—31. Per kg: Peulen II 200210. Doperwten I 47— 60. II 33—10. Tuinbonen I 25—28. II 21. Dub bele prinsrswenboncn I 180—190 Stoksnijbo- I 130—160. Preludebontn I 170—180. Ra barber I 11—16 Spiiakoo! I 5—7. Gr. kool I 5—6. Rode kool I 21 Spinazie I 47-58. Was peer. I 57 Andijvie I 33 Uien II 5.30-9 Vroege aardappelen, grote 23—31. drielin gen 20—22. kriel 18—24. VEILING KAPELLE 24 Juni. AardbclenveUing. Aardbeien zonder dop Industrie: Senga Sengana I 8388, II 83. Reglna I en II 79. Red Gauntlet I 68. II 67. Diverse rassen I ai II 61. III doordraai. Aardbeien per doos vwn 250 gram met dop: Red Gauntlet I 2536. II 1428. Talisman I 26—35. H 13—27. Senga Sengana I 29—33. U 17, Regina T 26. II 13 Vola I 32. U 14—23. Gondla I 29. n 13. Camb. Vigour I 35. Mer- Princes I 29—31, II 13—22. Aardbeien met dop per kg: n 50-56. III 50. Frarnbo- In kratten per kff 1 1.43. II 1.33 Rode bessen per kg: I 60. H 43M. Kruisbessen- veiling: export 35 - doordraai. Rode bessen per doos: extra 21—22. I 13—17. II 9—14 Kersen per kg: Earleo' Rivers I 1.431.54. II 2,03—1.19 Markiezen II 97—1.13. III 37. stek 10. Vroege van Werden II 1.01. Meikersen II 1.06. Groenteveiling: Aardappelen, nieuw I 25 H 20—26. drielingen 18—22. kriel 16-19. Aardappelen, oud I 1015. Kropsla 3V46. Bloemkool 1241. Boo kroten 6(53 li- Dub bele prinsessenbonen 1.60—1.65 Spitskool 5— 5'A- Bosuien 1719. Tomaten AI 94. Rabar ber 5. Andijvie 8—16. Prcludeboaen 1.49— I.5L ST.-JOSEPHZIEKENHÜ1S VLISSINGEN Zuster Adriana, moeder-overste van het Sint-Josephziekenhuis te Vlissingen heeft woensdagmiddag enige honderden handen moeten schudden. Zij deed dit op de druk ke receptie in het zusterhuis ter gelegenheid van haar afscheid van het Sint-Josephziekenhuis. „Een afscheid, dat ons allen zwaar zal vallen", zei de heer G. N. van Ginkei, voorzitter van het regenten-college. De heer Van Ginkei zei even te hebben ge aarzeld, of hy de term „directrice" of „moeder" zou gebruiken. „Maar ik zeg toch maar „moeder", zei de heer Van Ginkei, „want het begrip „moeder" duidt toch het beste aan, hoe U in het zieken huis wordt beschouwd". De heer Van Ginkei memoreerdehel feit, dat zuster Adriana al twee jaar ge leden weg had moeten gaan, „maar ze was onmisbaar geworden door de vele veranderingen in het ziekenhuis. hebben wij ais argument aangevoerd zodoende hebben we uitstel gehad. Maar nu konden we niet meer uitstel krijgen", aldus de heer Van Ginkei, die nog inging De duivenmaatschappij „De Volharding" te Westdorpe nam dezer dagen met 108 Jonge 119 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Arras. De uitslag was als volgt: Jonge duiven: 1. 8 en 10 E. Baecke. 2 P Heijblom. 3 en 6 Gebr, Audenaerd. 4 P. de Bock. 5 W. Verhaegen, 7 Joh. Gijsel en 9 Gijsel Oude duiven: 1 A. de Krijger. 2 A. v. d. Brande, 3 Causem Kamoen, 4 en 6 Gebr. Audenaerd, 5 E. Baecke, 7 en 10 F. Slock. 8 G. Gijsel en 9 M. de Smet. Uitslagen wedvluchten vanuit Arras van zondag 21 Juni. .Nieuw Leven", Koewacht. 86 Jonge duiven. A. van Hooije. 151B.9 m.p.m.. 2 en 4 van Geothem, 3 Fl. Bonne. 5 Th. Gijsels, 6 C. Stroowinder, 7 J. Verschueren, 8 W. Verbiest, 9 R. de Laruelle, 10 H. Mannens. oude duiven. 1 en 4 A. van Hooije, 1621,7 p.m., 2 A. van Rumste, 3 en 6 H Man ns. 5 Arth. Rombout, 7 M. de Block, 8 V. de Block, 9 Cam. van Hoecke (Overslag), 10 Raf. Martens. 61 Jaarlingduiven. 1 Cam. de Cock. 1613.9 >.m.. 2 en 6 I. Seghers. 3 V. de Block. 4 de Waele, 5 I. Belaert (Zuiddorpe). 7 en 9 W. Verbiest. 8 en 10 Raf. Martens. „De snelle duif". Terhole, 101 duiven. 1 en 5 Gebr. Moorthamer. 1626 m.p.m.. 2. 4 en 7 G. Vioen. 3. 9 en 10 Hon. Colsen. 6 I. Plat- jouw. 8 J. Vermeiren. „De Herleving", Kloosterzande. 100 oude duiven. 1 I. Blommaert, 1619.6 m.p.m.. 2 I. Kerckaert. 3 C. Warrens. 4 B van Goethem. 5 P. Laffeber, 6 F. Roctus, 7 J. de Bakker. 8 J. Sponselee. 9 A. Lauret, 10 A. Colpaert. 82 jaarlingduiven. 1 J. Sponselee. 1585.9 mpm. 2 en 10 A. Lauret. 3 A. Colpaert. 4 J. Everaerd, 5 R. Krieckaert. 6 en 7 Alph. Colpaert, 8 1 Stallaert. 9 J. de Bakker. „De reisduif'. Graauw. 86 duiven 1, 3 en 5 Gebr. De Koster. 1623 m.p.m.. 2 J van La»re. 4 E Mattheijssen. 6 A. de Block. 7 Ad. Blanckaert, 8 J. Valck. 9 Ch. de Klerck. 10 Ad. Blanckaert. „De Eendracht". Terneuzen, 368 Jonge dui ven. 1 H. Koch. 1613 m.p.m., 2 C. Rouw. 3 cn 6 J. de Smtdt, 4 P. Pladdet, 5 Jan Wülemsen, 7 J. Geelhoedt, 8 en 9 combinatie Meljer-van de Berge, 10 J. de Kraker. 101 oude duiven. 1 F, van Meir. 1613 m.p.m., 2 en 4 .1. de Smidt. 3, 5 en 6 M. Soomers, 7 Gebr. Buijze, 8 A. Faas. 9 H. Koch. 10 Jan. Willemscn. .De Verwachting", Axel- Oude duiven. 1 en 5 Eug. van Dorsselaer, 2 en 7 P. Dey, 3, 6, 10 C. Tieleman, 4 Joh. Wieland, 8 Aug. Lippens. Jonge duiven. 1 en 10 Alb. Peersman, 2 en 6 J. Vinke, 3 Ed. van Ecke, .4 J. Vasseur. 5 M. Dieleman. 7 en 9 E. Pieters, 8 J. Weese- poel. „De Reisduif'. Philippine. 181 oude duiven. W. Lauret, 1646,1 m.pm. 2 en 3 Andre. Bombelijn. 4 K. de Klerck, 5 I. van Cranen- broeck, 6 en 9 I. Haers, 7 en 8 Arth. Bom belijn. 10 R. Moelker. „De snelle duif", Clinge. Quióvrain. 115 jonge duiven. 1 en 3 W. de Cock. 2 en 3 A. Piessens. 4 F. de Schepper. 5 C. de Block, 6 Gebr Colsen. 7 Th. Casteels. 9 Gebr. De Boolj. 10 I. Bracke. 69 Jaarlingduiven. 1 en 5 E. Verstraeten, 1596.67 m.p.m., 2 C. van Duysse, 3 en 4 Fr. Vos, 6 A. Ruenitz. 7 J van de Brande, 8 en 10 P Mariman. 9 J. de Wit. 61 oude duiven. 1 J. Stevens, 1636.69 m.p.m., 2 J. Werbroeck. 3 J. Willaert. 4 A- Vermeu len. 5 Pr. Verstraeten. 6 J. de Wit. 7 E Piessens. 8 Th. van Helsland. 9 A Drumont. 10 Aug. Verstraeten „Zondags vermaak". Sint-Jansteen.Quiévraln. 125 oude duiven. 1 Ed. Willaert (Hulst). 2 Gebr. Seghers (Clinge). 3. 4. 6 en 8 All. Dhont (Hulst), 5 P. de Moor. 7 E. Willaert. 9 C. Baert (De Klige. Belgic), 10 Ach Sturm. 70 jonge duiven. 1 en 2 F. Audenaerde. 3 A. de Bock. 4 C_ Baert, 5. 6 en 7 J. Jansen, 8 J. Herrcwegh, 9 J, Pauwels, 10 I. Kinds „De Voorwaarts". Zaamslag-Veer Creil Za terdag 20 juni 55 duiven 1 F Scheele, 1090 m p m 2 en 10 P de Vos. 3. 5. 6 en 9 H de Feijter .Axel. 4 J. Smallegange. Reuzenhoek. 7 C. Cornel issen. 8 J- van de Voorde. „E.M.M.", Terneuzen. 68 duiven 1 en 9 A. Smallegange, 1034 mpm. 2 en 10 W van Hoeve, 3, 4 en 6 D. Deurwaarder. Zaamslag, 5 F. Verhelst. 7 K. Oppeneer. 8 C. de Kra ker. Steeds Sneller IJzendijke. Prijsvluchi uit Beaumetz met 285 jonge duiven. Afstand 137 km. Snelheid eerste duif 1507 m, per minuut. 1 dokter A. Lievens, 2 en 3 Fr. Dieleman, 4 en 6 L .de Jaeger, 5 J. de Meester, 7 G. Claeijs, 8 A. Boerjan, 9 P. Hamelijnk. 10 P. Timmerman. Met 184 oude duiven. Snelheid 1553 m. 1 J. op de vele veranderingen, die het Sint- Josephziekenhuis in de acht jaar, dat zuster Adriana als moeder-overste aan het ziekenhuis is verbonden, heeft onder gaan. „Dat iedereen daar waardering voor heeft en niet alleen in het zieken huis zelf, is wel gebleken uit het feit, dat U vorig jaar de ere-medaiile in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nas- sau heeft gekregen", aldus de heer Van Ginkei. Cadeaus Hierna bood de heer P. van de Ven mens de technische dienst de zuster een cadeau aan. Ook een cadeau kreeg de moeder-overste van de ontspanningsver eniging van het Sint-Josephziekenhuis. „Uit erkentelijkheid voor het vele wat U voor de vereniging heeft gedaan", ai- dus de heer A. Schaarman, die het ca deau aanbood. I 14- i. II 7 VEILING Z.-U.-EILANDKN Aardappelen (oud) 17.23. Do ree groot 29—34 poter» 27—33. krici 35-37. Eerx'-rilr.gem groot 2432. poter* 23—30. kriel 31—34. Aan voer 30 ton Andijvie 1 18—40. Aanvoer 8 ton. Bloemkool 1 0 32-55. 8 24—38. 10 18—30. Aanvoer 9000 ituk». Dubb. bonen 1 180220. II 176—180. Aanvoer 3 ton. Kawnljbonen 130 —170, Aanvoer 2 ton. Tuinbonen 22—34. Aan voer 12 ton. Peulen 220—240. Rode Kool 22— 25. Sla IA 5—13. Aanvoer 48000 «tuk» Spi nazie I 5666, II 39—45. Aanvoer 5 ton. Kom kommers 70-80 28—41. 00-70 23—35. 50-00 20— 27. 40-50 20—23. p. kg 15—37. Aanvoer 10.000 stuks. Waspeen I 4557. II 4144. Kroten 12 —20 Spitskool 12—17. Rabarber 15—1». Pos telein 4345. Bospeen 41—62, Kroten 7—10. Selderij 5—7. Peter*elie 5—8. Tomaten IA 5.40—5 50. IB 5 50. IC 5 26-630. ICC 4 70. Aanvoer 2400 bakje* Meloenen 54—124. FranJcenthaler* 520—540. Beauty 210—260. June Blood 110—2I0. Perziken IAA 5057. IA 41—47. IB 27—37. IC 23- Rode bermen I 18—33. II 19—25. p.d, I 74—109. II GS—79 p. kg. Aardbeien: Senga IA 104—117. Sengana IJ A 6095. TaUIman IA 103—133. HA 70— 124. Redgauntlet IA 101—147. IIA 76—116. Aanvoer 25.000. Jucunda 80. Aanvoer 10 0CO k. VEILING SINT-ANN A LAND. 24 Juni. Doré 1 30—36. 2 28—32.30. drielingen 26.50. kriel 23. Aanvoer 1490 klrien. VEILING TH O LEX. 24 Juni. Aardappel veiling Aanvoer 5 lon- Eer*telingen gewone 26—26.00. poter* 28.10. kriel 29.80. Sint-Josephziekenhuis kwam, van 't be gin af aan gevoeld te hebben, dat hier een bijzonder goede sfeer heerste. „Allen zullen uw vertrek dan ook als een ver lies kenmerken", aldus kapitein Ruijsink- Zuster Adriana zei in haar afscheids toespraak altijd het belang van de zie ken voor ogen gehad te hebben. „Ik ben een dure moeder geweest voor het zie kenhuis", aldus de moeder-overste, „maar laat iedereen er van overtuigd zijn, dat ik dat gedaan heb in 't belang van het ziekenhuis". De moeder-overste, die haar ontroering met moeite meester was. zei Vlissingen erg te zullen missen. „Maar ik zal me tn mijn nieuwe omge ving wel weer weten te schikken" aldus de moeder-overste, die verder dank bracht aan al degenen, die met haar heb ben samengewerkt. Onder de vele hon derden aanwezigen bij deze afscheidsre ceptie waren namens het bestuur van het ziekenhuis „Bethesda" voorzitter J. v. d. Meulen en secretaris W. J. Berg, het oudste bestuurslid van het Sint-Jo sephziekenhuis, de heer A. W. van Nleuwland, pastoor H. M. Adriaansens, ds. F. S. Kloosterman, burgemeester mr. B. Kolff, doktoren, verpleegsters, pa tiënten, oud-patiënten, vrienden en ken nissen. VISMIJN COLUXSPLAAT kg exportgamaJesi 81—1.59. 34 kg bin nenlandse garnalen 9& 134 kg schar. 880 kg bot. 24 kg wijting. 16 kg schol. 114 kg tong. kg paling. 1 kg kreeft, 1 kg kabeljauw. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 24 Juni. Aardbeien: Senga H 1323. Gorella II 17. Talisman I 23—34. n 13—26. Red Gauntlet I 2127. II 1527. Cambridge I 2425. II 19. Regina II 1320. Aardbeien per kg: U 55—68. Rode bessen per dooe II 9 19. per kg n 37—49. Frambozen I 47—51. II 16—53. Perziken I 19—46. II 14—33. Kasprui men 86 ct. per doos. De eerste werden aan gevoerd door de teler R Joosse Jza-, Oude Dijk 10. Nieuw- en Sint-Jooeland Tomaten AI 61—76. All 37—71. BI 67. BH 52—75. Cl 40—62. cn 29—48. CCII 30—35. Groenten: Bloemkool: 4 per kist 3074. 6 per kist 13—59, 8 per ldst 18—42. 10 per kist 1227. Komkommers groen: 60-75 1423. 50- 12—17. 40-50 10—13. 30-40 4—12. per kg 10—12. Andijvie 10—31. Bospeen 35—79. Bos- kroten 510. Spitskool 5—17- Tuinbonen 17— I. Dubbele prinsessenbonen 195—241. Stam- snijbonen 9298. Sla 3.50—6. Postelein 46—63. Waspeen 2485. Kroten per kg 7—13. Sa vooiekool 7—9. Rabarber 5—0. Kasenijbonen 105—144. Doperwten 65—88. Vanaf heden kunnen ook rode bessen voor industrie aangevoerd worden in bakjes met 5 kg inhoud met interieur. VEILING KRABBEXDIJKE 24 juni. Aardbeien voor industrie: Senga Sengana I 33. II 76. Diversen II 50. Aardbeien per doos: Red Gauntlet I 23—26, II 13-21. Talisman II 13—23- Regina II 13. Gorella II 19—22. III 13. Senga Sengana II 15—19. Vola I 27, H 19. Rode bessen per doos: I 1318, II 9—13. Rode bessen per kg: I 52—57, H 35— 48. EIERXOTERIXGEN" BERGEN' OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. ingaande don derdag 25 Juni 1964. Prijsklasse 0 14 cent, id. 1 13 cent. idem 2 22 cent, idem 3 11 cent. id. 4 9 cent, id. 5 7 cent. ASPERGEVEILING BERGEN' OP ZOOM 24 Juni Aanvoer 4000 kg AA extra 4.10. AAI 3.50. A extra 3.55, AI 3.—, A afwijkend 1.80. B extra 3.15, BI 2.40, B afwijkend 1.05. C extra 2.05, Cl 1.—. Dl 0.45, EI 1.00. EII 0.70. stek en ondereind 0,20. de Smet. 2 C. de Putter. 3 R. Willems. 4 J. Boeye. 5 J. Depréz, 6 A. Mussche. 7 J. Depréz, 8 L. de Jaeger. 9 Piet Zeegere. 10 B. Tanghe. „Nog Sneller" te Breskens hield een vlucht vanuit Beaumetz voor oude duiven. Snel heid eerste duif 1559 m 1 en 9 A. Vermeu len. 2 en 5 J. Faas de R.. 3 SJ. Klaaijsen, 4 J. Jacobs. 6 J. Oostenbrugge, 7 I. Riteco. 8 en 10 A. v. d Voorde Jonge duiven vanuit Beaumetz. Snelheid eerste duif 1545 m 1 M. Quaars, 2. 5 en 7 A. v. d. Heuvel. 3 J. de Meester. 4 cn 6 Ko Quaars. 8 C. v Opdurp. 9 J. v. d. Broecke. 10 I. Riteco. De duivenvcrenlging Strijd in Vrede te Groede hield een vlucht vanuit Beaumetz voor oude duiven Snelheid eerste duif 1574 m. 1. 9 en 10 L. v. d. Wege, 2 C. de Poor ter. 3 Wolb.-v. Hanegh. 4 en 8 D. Ekkebus. 5 Jac Becu, 6 G. Dusardijn. 7 Schauts-de Roo. Jonge duiven vanuit Beaumetz. Snelheid eerste duif 1505 m. 1. 7 en 8 D. Lkkebus. 2 J. Blaakman, 3 Wolb.-v. Hanoghem. 4. 8 en 10 L. v. d. Wege. 5 J. Merk. 6 Schautt-de Roo. 9 L. v. d. Wege Jz. Uitslagen wedvluchten vanuit Orleans. „De Vrede". Sas van Gent. 1 P. Goossen. Westdorpe. 2 en 4 J. du Puy. Sluiskil. 3 en 8 J. Snelders. 5 K de Bakker. 6 en 7 F Mol- let. Sluiskil. 9 W. Rademakers. 10 G van Steenbergen „De Eendracht". Terneuzen 156 duiven 1 en 4 Gebr. Bujjze. 2 H. Koch. 3 B Vroegop. 5 en 6 J. de Smidt, 7 A in Tricht, 8 F de Bakker. 9 A. Faas, 10 Combinatie Meij er van de Berge. „De Volharding", Westdorpe, 46 duiven l, 2, 3 en 5 F. Slock, 4 A Marlens, 6 A. de Krij ger, 7 Em. Backe, 8 G. de Coocker. 9 en 10 A. de Krijger. VEILING TERNEUZEN Sla 4.40—9,10. Bloemkool A 37—54. AH 25— 42, B 21—27. BH 12—22. afwijkend 12—33. Groene komkommers 1425. Witte komkom mers 32—33. Selderij 6—8. Peen I 65—71. H 39—57. Kroten 22—20. Uien 5—25. Barirr.a. bonken 35. I 29—32. drielingen 24—25. kriel 35. Eerstelingen I 22—36. drielingen 16—23, kriel 29—33 Andijvie 32—39. Kassnijbonen 1.57—1.66 Prinsessenbonen 1 2,01—2.11. Tuin bonen II 15—22. Rode kool H 9—12. Spits kool 14—18. Peulen I 2.10—2.22, II 1.79 Sa vooiekool 7—13. Doppers II 52—63. Prei 17— 32. Rababrer n 11—18 Spinazie 36—41. To maten All 90-92, EII 49—57. CC 41—43 Aardbeien per doos: Talisman I 29—35. II 15 —27. Red Gauntlet I 23—28. II 14—26 Regina I 34. H 18 Sengana I 31—34. U 22—25. Cam bridge I 33. Gorella 1 30—34. II 16—25 Per doos: Rode bessen I 16—19, II 9—13. F 21 Frambozen I 32—33. II 24—33. in 15. Kersen Kruisbessen 21 Per kg: rode bessen I 49— 55, H 3947. Kersen 1,05—1,26. Druiven: "olauw 4.534.90. „De Verwachting". Axel. 117 duiven. I J. Wentzler (Rapenburg). 2 en 5 A. de Feijter. 3 A. Blommaert, 4 J. de Visser. 6 E. van Dorsselaer. 7 I. Dey. 8 J. Dieleman, 9 F. Michiels, 10 J. Sijs. Uitslagen vanuit Doornik. „De Snelle Duif. Terbole, 1G0 jonge duiven 1. 2 en 4 I. Platjouw, 1568 mp m.. 3 en 8 F. Pardon. 5 en 6 J Verdunnen, 7 Alph. d'Hondt. 9 I. Seghers. 10 A. Koujjzer. „De Herleving". Kloosterzande. 123 Jonge duiven 1. 2. 3 en 9 E. Aarssen. 2531.9 m p m.. 4 Th. 3aert. 5 R van Heese. 6 Gebr. Stetjns. 7 Gebr Van Poorten. 8 J Sponselee. 10 F Roctus. „De Reisduif. Graauw. 70 Jonge duiven. 1 A. Kamoen, 1550,8 mpm., 2 Arth. Leer- knecht. 3. 4 en 8 Gebr. De Koster. 5 Ed Mattheijssen, 6 en 7 A. de Block, 9 Th Bisschop. 10 A. Blanckaert. „Nieuw Leven", Koewacht. 133 Jonge dui ven 1 en 7 A. van Hooije. '.576.9 m.pm. 2 M. van Hove. 3 Ch. Suy. 4 W. Verbiest, 5 E Hamerlinck. 6 en 8 Raf. Martens. 9 Th Engels. 10 A. de Letter. „De Snelle Duif. Terhole. LoochrisUe. 54 Jonge duiven 1 en 3 I. Seghers. 1286 mpm. 2. 4. 5 en 8 Gebr Moorthamer. 5 J. Bisschop. 7 I. Brand. 9 F, Pardon, 10 W. Cambeen. Collecte Rode Kruis De te Poortvliet gehouder jaarlijkse collecte voor het Nederlandse Rode Kruis heeft de som van 580,50 op gebracht. Nagekomen advertenties Heden overleed in het ziekenhuis te Middel burg mijn geliefde man J AN TA VENIER op dc leeftijd van bijna 59 Jaar J Tavenler- Wondergem. Oofltkapelle. 24 juni 1964. „Duinbeek" 17. De begrafenis zal >laatshebben zaterdag - juni te 1 12 uur. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een smarteyjk lijden, onze Innig geliefde vrouw, moeder, bo- huwdmoeder en oma. zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw MARIA VAN HOUTE, geb. Elve, in de ouderdom van ruim 73 jaar. Breskens: D. van Houte 's-Hc rtogenbosch iL Heljboer- van Houte P. L. Heijboer Breskens: T. A. van den Broecke- van Houte P. van den Broecke Cadzand: Joh. van Houte J. van Houte-Provo Middelburg: A. van Houte W. van Houte- Vermeulen En kleinkinderen. Breskens. 24 juni 1964. Klaproosstraat 4. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 27 juni as. des namiddags te 3 Heden overleed nog onverwachts tot onze diepe droefheid mijn geliefde man en onze feliefde vader, be- uwd-, groot- en over grootvader. JACOBUS GOEDBLOED op de ieefttjd van 83 jaar. Veere: J. C. Goedbloed- Caljouw. Souburg: P. Kodde- Goedbloed. D. Kodde. Middelburg: L. Nijpjes- Goedbioed. P. D. Nijpjes. Veere: J. Goedbloed. A. Goedbloed- de Pagter Klein- en achter kleinkinderen. Veere, 24 juni 1964 Godshuis. Kerkstraat 7, De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 27 iuni a.s om 12 uur op de algemene be graafplaats te Veere. Heden overleed, ra langdurig lijden, onze vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer KORNELIS OSTÊ in de ouderdom van ruim 84 jaar. Koudekerke: A. Osté. D. A. Osté- Goedbioed. Vrouwenpolder: A. Duvekot-Osté. Jac. Duvekot. Middenmeer: P. Cevaai-Osté. L. J. Cevaal. Vrouwenpolder: M. Janse-Osté. M. Janse. Serooskerke: K. Osté. J. M. Osté- Langebeeke. Oud-Ecijcrland: W. Osté. S. C. Osté- Louwerse. Vrouwenpolder: C. Osté. Klein- en achter kleinkinderen. Vrouwenpolder, 23 juni 1964. Fort den Haakweg 38. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. op zaterdag 27 juni om 12 uur op de algemene be graaf plaa'- *- wenpolaer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17