maggi wmm? Omzet Albert Hei jn begin '64 aanzienlijk gestegen Amsterdamse Beurs PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer GOUDEKWTENSOEP Klanken uit de ether „Mercurius" staakt onderhandelingen met omroepleiding 1 K ft te ■J iy 1 1 R 28 i 29 s i r7 58 i J <ll Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 25 JUNI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IS Hogere kosten gecompenseerd Dividend over '63 op 13 pet. vastgesteld „De totale omzet van het detail- bedrijf van Albert Heyn N.V. is, vergeleken met de overeenkomsti ge periode van 1963, in de eerste vijf maanden van 1964 aanzienlijk gestegen", aldus heeft prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, president-com missaris van Albert Heyn N.V., medegedeeld in de algemene verga dering van aandeelhouders. Men bereikte hogere kwantitatieve om zetten. Door deze laatste factor konden wij de hogere kosten, die een gevolg zijn van de loonsverhogingen, compenseren", aldus prof. Stuart. Het totaal resultaat was In de periode van januari t.m. 1964 hoger dan in de overeenkomstige maanden van 1963. In Sercenten zijn de i-esultaten echter min er gestegen dan de omzetten, zodat de percentuele winstmarge verder gedaald is. Voor de resterende maanden van dit jaar, aldus de voorzitter, moeten wij nog met verhoging van de loonpost- rekening houden, omdat de verhoging RUYS' HANDELSVERENIGING HAD BEVREDIGEND JAAR Het jaar 1963 is voor Ruys Handels- vereeniging N.V. Den Haag blijkens het verslag, wederom bevredigend geweest. De omzet (inclusief die van Ruys' Kantoormachines N.V.) was iets hoger dan in 1962. De nettowinst bedraagt, exclusief 60.000 terugge boekte „reserve voor aanloopkosten afdeling integrale mechanisatie", 589.972 (v. j. 780.713). Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 10 procent. Hiervan werd reeds 5 procent interim-dividend betaalbaar gesteld. Moeilijk jaar voor Verschure In de jaarvergadering van aandeel houders in Verschure en Co's Scheeps werf en Machinefabriek heeft het be stuur laten uitkomen, dat 1964 een moeilijk jaar wordt voor de vennoot schap. Het bestuur heeft de indruk, dat de kosten meer zullen stijgen dan de produktiviteit, maar iets definitiefs hierover kon niet worden gezegd. Pas op het eind van het jaar, als ook de resultaten van de samenwerking in I.H.C.-Holland bekend zijn, zal blij ken in hoeverre de kostenstijging door produktiviteitsverhoging kon worden opgevangen. De jongste loonexplosie kost de maatschappij 800.000, afge zien van de sociale lasten. van de lonen van het filiaalpersoneel nos slechts gedeeltelijk is geëffectueerd. Oofi de komende huurcompensatie zal eer belangrijk bedrag vragen. De moge lijkheden om deze hogere kosten goed te maken zullen grotendeels afhangen van het verloop van de kwantitatieve omzetten. „Wij menen echter wel de verwachting te mogen uitspreken dat, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, de to tale netto winst over 1964 niet lager zal zijn dan over 1963", aldus prof. Verrijn Stuart. In de vergadering werd het dividend vastgesteld op 13 procent, hetgeen in houdt dat op de winstdelende obligaties over 1963 thans acht procent zal v den uitgekeerd. ZAALBERG PASSEERT WEDEROM DIVIDEND De N.V. Koninklijke Nederlandse fa briek van wollen dekens v./h. J. C. Zaal berg en zoon heeft over 1963, blijkens de verlies- en winstrekening, een saldo winst behaald van 48.200 (v. j. verlies 160.000). Voorgesteld wordt het divi dend opnieuw te passeren en het winst saldo over te boeken naar de algemene reserve. Vooruitzichten: de totale omzet was per 15 mei 1964 ca. twaalf procent hoger dan per dezelfde datum 1963. De order portefeuille en de produktie waren vrij wel gelijk aan die in 1963. Om tot een kostenbesparing te komen, met name in de wollenstoffenfabricage werden maatregelen getroffen. Het resultaat van 1963 heeft niet geheel aan de verwachtingen voldaan. De resul taten van maatregelen om tot een meer gespreid produktieprogramma te komen n de spinnerij te Vlijmen, konden eerst n de laatste maanden van 1963 hun gunstige invloed doen gelden. Iets lagere winst voor Alitalia Te Rome heeft de vergadering van aandeelhouders van de Italiaanse luchtvaartmaatschappij Alitalia het verslag van het boekjaar 1963 goedge keurd. Na aftrek van reserves en. be lastingen heeft de luchtvaartmaat schappij een nettowinst 1.113.252.445 lires (f 6.502.847) boekt. Aan de aandeelhouders zal een dividend worden uitgekeerd van procent voor aandelen A en 5 procent (pro quota) voor aandelen B. Door het consolideren van de verover de positie op de wereldmarkt en de uitbreiding van het luchtnet is de winst over 1963 iets lager gebleven dan die van het voorgaande jaar. De resultaten van de Alitalia blijven ech ter ver boven het gemiddelde van alle luchtvaartmaatschappijen. De vloot van de Italiaanse maatschap pij bestaat thans uit 12 toestellen van het type DC-8, 16 Caravelles, 14 Vis counts, 3 DC-7C's en twee DC-7F- vrachtvliegtuigen. Er lopen nog or ders voor twee DC-8's, 4 Caravelles en 3 supersonische vliegtuigen (S.S.T.). SCHADEVERZEKERING MIJ. Newyorkse beurs Nïf MV I-I AH VPRI IF^ (Grote vraag naar chemicaliën, lucht-' llILLlTll fl/AL» T LIYLILJ vaart- en spoorwegfondsen hebben de De N.V. Sehadeverzekeringsmaat-i£oersen, ?p d®, Newyorkse effecten- schappij mUtnij Den Haag die op 25 De™ gisteren doen stijgen. De handel, maart 1963 met haar werkzaamheden as, levendiger dan dinsdag. begon, heeft tot en met 31 maart 1964 een premie-inkomen behaald van ƒ1,17 inln., zo blijkt uit het verslag over 1963. Over 1963 bedroeg het pre mie-inkomen 814.900. Aan schade werd in totaal 218.800 geboekt. De aanloopkosten ad 308.600 zullen in tien jaar worden afgeschreven. Bij d - prognose van de financiële resul taten van het nieuwe bedrijf is de di rectie er van uitgegaan, dat een aan tal jaren met verlies zal worden ge werkt. Over 1963 bedraagt dit verlies 355.300. Bij de kapitalisatie werd hiermee rekening gehouden: het ge storte aandelenkapitaal beloopt f miljoen. Dikkers en Co. niet optimistisch Aandeelhouders van G. Dikkers Co N.V. toonden zich in de jaarvergade ring teleurgesteld over de lage resul taten in 1963. Deze zijn. zo deelde de voorzitter, mr. H. F. van Leeuwen mee. het gevolg van onderbezettings- verliezen en te lage prijzen. Over de te verwachten resultaten in 1964 kon het bestur niet bepaald op timistisch zijn. Er zal alleen al on geveer 2 min. meer verdiend moe ten worden om de loonexplosie en de verhoging van de grondstoffenprijzen op te vangen. De directie zei zich zor gen te maken over het aantrekken van geschoold personeel. SENEMBAH WERD BELEGGINGSMAATSCHAPPIJ De N.V. Senembah-Maatschappij te Amsterdam zal zich in het vervolg bezighouden met beleggingen. De ven nootschap is, zo deelde men van be stuurszijde in de jaarvergadering me de, een kleine beleggingsmaatschappij geworden. Zoals bekend, zijn de doch termaatschappijen van weinig belang Het maatschappelijk kapitaal wordt teruggebracht tot 500.000, verdeeld in 10.000 aandelen met een nominale waarde van 50. In verband met het feit dat het kan toor van de maatschappij geheel naar Curacao is overgeplaatst, trad de di recteur de heer Han Kian Kie af. Tot directeur werd benoemd de in Cu rasao gevestigde N.V. Trustkantoor Curagao. Onrust over de veiligheid van Suriname (Van onze Haagse redactie) Over de gevaarlijke activiteiten in Brits-Guyana aan de grens van Suri name spreken de bewindslieden zich in de defensienota met enige onge rustheid uit. Mede op verzoek van de Surinaamse regering wordt thans na gegaan in hoeverre het gewenst is in de samenstelling van de aanwezige, merendeels Nederlandse, strijdkrach ten verandering aan te brengen. De nodige voorbereidingen zijn getroffen, aldus de defensieleiding, om verster kingen daarheen te zenden indien de omstandigheden in Suriname dit nood zakelijk maken. Onder de chemicaliën sprong Du Pont omhoog. In de luchtvaarthoek gaven T.W.A., Northwest, Continental en American de toon aan. De meeste staalfondsen werden vas ter, waarbij Lukens voorging. In de autohoek liepen Chrysler, General Mo tors en Ford iets terug. In A.K.U. ging weer niets om. Phi lips Elec. liep een fractie van terug en sloot op 40li. Royal Dutch Shell bleef onveranderd op 44*s evenals Unilever op 19. De omzet bedroeg 4.840.000 shares. In totaal werden 1346 fondsen verhan deld, waarvan er 644 hoger en 432 la ger noteerden. Óp de American Exchange gingen 1.370.000 shares van de hand. De omzet in obligaties bedroeg 10.770.000 dollar. LUSTELOOS De internationale waarden hebben woens- dag een lusteloze stemming laten zien waar bij alle fondsen In deze groep beneden het voorgaande slotnlveau noteerden. AKU stel de ziel) drie punten lager op 476',4, terwijl Hoogoven» twee ponten lager werden ge adviseerd op 628 Philip» kon zich bt) de opening zeer goed handhaven op 16280 <onv> Unilever gaf dertig cer.t prtj» b|J een eeme notering op 141,30 Kon. Olie min zestig cent op 1 15780. Dit concern ie. vla een dochteronderneming, betrokken bij de gasvondat voor de Duitse Noordzeekust Aan de andere kant zai genoemde vondst een concurrent worden van de Nederlandse gas bel. waar Kon Olie grote belangen heeft Hoe het ook zij de olieaandelen moeeten terrein prijsgeven Dit dient erhter op re kening van Wallstreet te worden geschre ven, alwaar aandelen Kon. Olie dinsdag lager sloten, evenals die van Unilever. Wall street was voor de eigen fondsen ongeani meerd Vrijwel alle spoorwegaandelen sloten er hoger. De WMtduilse beurzen waren gis teren aan de vaste kant op de gasbel voor de Duitse Noordzeekust Voor het Damrak betekende de vaste stemming in Duitsland echter geen enkele stimulans. Later op de niet voldoende vraag aanwezig wa* De hoofdfondsen sloten op vrijwel het laagtte I punt van de dag. De omvang van zaken I was wederom gering. De scheepvaartsector had gisteren van aan- bod te Itiden hetgeen alleen op een lager niveau kon worden opgevangen De verlie zen beliepen étn tot drie punten De lei dende culture» lagen verdeeld In de markt De staatsfondsen markt bood woensdag goede weerstand De staffel lening was zcif» een weinig In herstel In de lokale afdelingen was het zeer stil. Aandelen Kon Zout/Ketjen werdet. iets lager geadviseerd De dinsdag gepubliceerde forse dividend verhoging door Philips Tabak tot acht (drie) procent bleek gisteren reeds zijn uitgewerkt voor wat betreft de koers stijging van de aandelen van deze maat schappij De stukken werden onveranderd op 170 geadivseerd. In de Jaarvergadering van Albert Heyn heeft de directie mede. gedeeld dat de omzetten over de eerste vyf maanden van 1»64 die van 19C3 aanzienlijk overtreffen. Dit goede bedrijfsnieuws wa* nog niet voldoende by het publiek bekend om van invloed te kunnen zyn op de aande len Albert Heyn. Zaalberg heeft over het Amsterdamse wisselmarkt CONTANT»: PRIJZEN Verklaring: De algemene bond „Mercurius", tvaarby een groot aantal personeelsleden van ra dio en televisie is aangesloten, heeft be sloten vooralsnog niet meer aan de on derhandelingen met de omroepleiding deel te nemen. Aanleiding daartoe is volgens een communiqué van de bond waarin dit besluit wordt bekend ge maakt de geringe geneigdheid welke de omroepleiding toont om aan redelijke Cr '46 verlangens van het omroeppersoneel in Doe 47 voldoende mate tegemoet te komen. !nv eert 3 Het communiqué vervolgt: ..Tussen Mer- Ned ind *37 curius en de omroepleiding was reeds in 6 w B Len *57 het begin van dit jaar een geschil ont staan over de verwerking van een mi nimum loon van 100.— in de loon- en1 Amst rubb. Ned 59 4'.b Ned 60 4»,i Ned 47 314 Ned '51 3', Neo 48 3V« Ned 50 3V* Ned 55 314 Ned 37 3 salarisschalen op 23-jarige leeftijd. Hoe wel in het bedrijfsleven en bij de over heid met name voor handarbeiders dit inkomen op 23-jarige leaftijd wordt be reikt, was de omroepleiding ten slotte slechts bereid dit op 24-jarige leeftijd in de loonschalen te verwerken. De samenwerkende bonden hadden, na voorbereidend overleg op 29 november 1963 uitgewerkte voorstellen ingediend o.a. ten aanzien van de salarisregeling, de arbeidstijden, de vakantieduur en een toeslagregeling voor arbeid 's avonds, 's nachts, zaterdags en zondags verricht. Tot op vandaag, na bijna zeven maan den dus. heeft de omroepleiding niet doen blijken ten aanzien van de laatste twee punten begrip te hebben voor de redelijkheid van de bij de omroepmede werkers levende verlangens". WETSWIJZIGING TOEZICHT OP GEMEENTEBESTUREN Verschenen is een wetsontwerp, dat beoogt de gemeentewet ten opzichte van het toezicht op de gemeenten te wijzigen. Onder meer wordt voorge steld goedkeuring van enige soorten besluiten van gemeenten af te schaf-: fen. Voorts wordt een regeling tot ver betering van het systeem van schor sing en vernietiging van besluiten voorgesteld alsmede van de procedure van inzending van strafverordeningen aan Gedeputeerde Staten. Ook wordt een verbetering van de regeling van het doen van uitgaven buiten (goedgekeurde) begroting voorge steld. H.VA A.K U Dell M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie KLM K NS M Kon Paketv. 152.10 151 90* 141.60 140.90 158 40 157.10 Bieden: I gedaan e St. Mij Ned. Niev Goud. v Ommeren Rott. Li Schv. Unie Industrie Alb Heyn Am droogd. Berg Jurg. Berk Pat. Blaauwb. Bijenk. Cal ré Centr Sulk. Fokker v Gelder Gist sp. v d. Heem Heineken Internat. K.N Papier K Zout Muller Ned Dok Ned kab, Net Am Nij verdal Rott Dr Dok Schelde N3 laten: t> oleden: i laten: d Schokbet Scholten F. Stokvis Vergd Blik Vergd Mach Vredost. Wilton Zwanen b Interunle Valeurop A'd. Bank N H My R'd Bank Tw Bank schappij. Op vrijdag 3 Juli kan 5 pri met clai worden ingeschreven op nominaal aandelen Entcomayer. De claimhand glnt maandag 29 Juni. ANP—CBS BKUR8INDICK8. Algemeen 407-3 ex dividend: e ex claim. 306'.; 304 251 305 303 20514 20314 955 Vj 954Vi 202.30 202 Amerlk. a Am. Enka Am mot. Am Tel. Anaconda Beth St- Clt Serv. Curt Wr. Du Pont 259 Gen Klectr v. Gen Mot so Int Nick 81 Kennecott Si Nat Can Rep Steel 49 Shell Oil 4f Stud Pack 7 Tide Water 32 VS Steel 57 PREMIKL. Alkmaar A dam '91 84 A'd am '56 I 81 A'doxn 56 II 91 A'dam '56 III 90 Breda '54 80 Dordr '56 80 Elndh '54 Enoch '54 78 D Haag '52 1 89 D Haa/ '52 Q 96 R'daro '52 I 90 R'dam *52 Q 90 R'dam '57 85 Utrecht '52 10O Z-Holl '57 35 Z-Holl 59 85 CAROL DAY luister, hugo, probeer het} nietopen te maken. er zlt door DAVID *N trucje achter. dat kan X »<o.«uv je wel vertellen..tt. oh, je I2AN me ver- 'w. trouwen). hoop het voor je eisen veiligheid. 3 zullen de jcfsfiens en ivc te rug ZL>n met de buit van die tran5cdct- lonen.t —je moet hier zun om PRECIES half 3. defl.eO.coowordtin de voet gestopt esj dan neem je het meteen mee naar e cow's huis. 2744. Don Sinclair had inderdaad spoedig bemerkt, dat zijn tegen stander meer van pugilistiek af wist, dan hij had kunnen vermoe den. Niet dat zulks hem overmatig verontrustte. Integendeel! Hij had altijd liever met een gelijkwaardig opponent te doen, dat verhoogde het sportieve element. Overigens bezat Don, ondanks zijn jeugd de nodige ervaring waar het vuist- zwaaien betrof. Het beloofde dus een -lustige partij te worden, waar iedereen in de grote koepel haastig opaf kwam. Jorge beet Don woe dend toe „Had ik je niet gezegd dat je je handen thuis moest houden? Dan moet je 't maar voelen, jo chie!" Hij haalde onverwachts uit met een links swing, maar het „jochie" dook er behen dig onderdoor en diende meteen van repliek met een fikse maagstoot, die Jorge naar adem deed snakken. In een kolonie als Lunapolis honderdduizenden Zomers, lekker en luchtig! (Daarom tijdelijk van 78 voor 68 cent) DONDERDAG 25 JUNI 1964 HILVERSUM I, 402 m. 12.00 Licht instrumentaal ensemble e zangsoliste. 12.30 Mededelingen t.b.' land- en tuinbouw. 12.33 Nederlands koperorkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel actueel of grammo- foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.3( Pianospel en zang. 14.00 Klarinet en piano: moderne muziek. 14.20 Wat doet het Prins Bernhard-Fonds, klankbeeld 14.45 En passant: licht programma 15.15 Vierhandig pianospel: moderne klassieke muziek (stereofonische uitz.) Vanaf 16.00 kunnen de navolgende pro gramma's onderbroken worden voor reportage Tour de France 1964. 15.45 Lichte gammofoonmuziek. (16.00-16.02 Nieuws). 16.30 Elektronisch orgelspel. .45 Voordracht 17.00 Minjon. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid Partijdig Een programma van de Partij van de Arbeid waarin iedere luisteraar wel ongeveer weet wat hij waagt met presentator Theo Eerdmans. 18,30 Licht ensemble en zangsoliste. 19.00 Gespro ken brief. 19.05 Sportparade. 19.30 350 jaar Rijksuniversiteit te Groningen: Mallemolen: lustrumprogramma. 20.00 mijlen van huis, waar de mannen soms maan den lang met elkaar moesten optrekken tra den meermalen verschillen van mening op. die niet altijd langs redelijke weg werden opge lost. Vechtpartijtjes waren dan ook geen bij zonderheid en commandant Grishow beloonde de oproerkraaiers gewoonlijk met een discipli nair strafje. Daar hij nu echter gasten had, wilde hij de orde bewaard zien. Met grote stapen kwam hij op de kemphanen af en gebood: ophouden jullie! Onmiddellijk! „Ja, dat hangt er natuurlijk helemaal van af, hoe lang ze het nodig hebben. Maar als het maar voor een paar uur of een dag of zo was, hadden ze even goed voor die korte t!1d de dood van het andere kind kunnen verzwijgen. Ik maak me sterk dat ze het kind voor onbepaalde tijd nodig hebben". „Ja", stemde Perquin toe. „Ik geloof ook dat de duur afhangt van omstan digheden die buiten de controle van de ontvoerder liggen. Dat doet denken aan een ander sterfgeval dat aan de dood van het blonde kind vooraf had moeten gaan, maar vertraagd is". „Dan zou dat dus een natuurlijke dood zijn", concludeerde professor Kats. „En hoogstwaarschijnlijk is er geld mee ge moeid". „Daar draaien zulke misdrijven gewoon lijk om", zei hoofdinspecteur Perquin. HOOFDSTUK Vin „Ik heb", zei rechercheur Tichelmans en zijn stem klonk heel gewichtig, „eerst zorgvuldig nagegaan welke combina ties je met die letters en cijfers kon maken. Toen ben ik eens gaan kijken welke daarvan nummers van een Mer cedes Benz 1962 waren. Daar heb ik toen de grijze uitgesorteerd. Dat waren er zeven. Van die zeven vielen er drie af omdat ze onmogelijk op dal uur in die buurt konden zijn geweest. U kunt m\j. hoop ik. wel volgen?" „Natuurlijk, maar ik wou dat je „Neemt U mij niet kwalijk, maar moet zijn tijd hebben. Hoe zei ik ook weer? O ja. er bleven er vier over. Een in Rotterdam, een in Den Bosch en twee hier in Amsterdam. Die Bossche auto behoort toe aan een zekere mevrouw Tesselaar-Verdijck. Ze chauffeert zelf niet. Die chauffeur van haar vertelde dat hij haar die bewuste vrijdag naar familie in Arnhem had ge reden. Dat wa? in de morgen, 's Avonds tegen achten waren ze weer terug in Den Bosch. Ik geloof niet, inspecteur..." „Neen, ga maar verder". „Die Rotterdamse Mercedes is van ene mijnheer Van Driel en toert nu met de hele familie al meer dan veertien dagen door Spanje. Nou komen we aan de twee Amsterdamse. De ene is van ene mijnheer Rijer. Die man is om zo te zeggen bijna altijd tussen de wielen. Hij doet grote zaken en is veel in het buitenland „Getrouwd Kinderen „Ja, één. Een jongen van een jaar of vijf, zes die erg aan de sukkel is. Het schaap schijnt niet te kunnen lopen wordt elke dag. als het maar even w is, door zo'n soortement verpleegster naar het Vondelpark gereden. De fa milie woont in de Rubensstraat. Die mijnheer Rijer was de donderdag te voren naar het buitenland gegaan, hij is zaterdag terug gekomen". „Dat kind", vroeg Perquin gespannen, „is het die bewuste vrijdag ook naar het Vondelpark gegaan?" „Natuurlijk", antwoordde de recher cheur verveeld, alsof Perquin naar de bekende weg vroeg. „Ik heb U toch ge zegd dat het elke dag gaat. Behalve als het stortregent, natuurlijk. Nou en die vrijdag was het prachtig weer". „Weet je dat heel zeker, absoluut ze ker?" „Dat het mooi weer was?", vroeg de man haast onbeschaamd. „Neen. dat het kind die vrijdag naar het park is geweest?" „Absoluut zeker. En de zaterdag ook. En de zondag. En de maandag. De dins dag niet, want toen regende het. Maar als U over die familie nog meer wilt weten, kan ik natuurlijk welHoewel ik, eerlijk gezegd, niet begrijp waar het voor nodig is. Die mijnmeer Rijer staat uitstekend bekend". „Och neen. als dat kind thuis was en gezien is, geloof ik niet dat die mensen iets met de verdwijning van dat jonge tje Verdoest te makken kunnen hebben". Rechercheur Tichelmans keek zijn hoofdinspecteur aan, alsof hij vermoed de dat deze gek was geworden, en ging verder: „Es kijken, waar was ik nou ook weer? O ja, die tweede auto. Die is van dokter Van Ast, de chirurg. De dok ter is naar Amerika voor een congres en de wagen staat in de garage van Boltjes om eens goed onderhanden te worden genomen. Je kunt natuurlijk niet weten, iemand anders kan hem stiekem hebben gebruikt. Met mede weten van een van de monteurs of zo. Het komt wel eens voor, als ze er zeker van zijn dat de eigenaar hen niet op de vingers kan zien. Maar als er zoiets loos was. was ik er beslist wel achter gekomen. Als ze Tichelmans voorbij wil len, moeten ze vroeger opstaan. En dat was dan alles, inspecteur". „Ben je er zeker van dat dat alles is?" „Ik ben niet gewend half werk te doen. Als mij opdracht wordt gegeven iets te onderzoeken, wordt het ook onderzocht. Tot de kleinste hoekjes, inspecteur", antwoordde rechercheur Tichelmans be ledigd. „Zeker, zeker", suste Perquin haastig. Een onmogelijke kerel die Tichelmans. In een voortdurende staat van beledigd- heid. Je mocht elk woordje met hem wel op een goudschaaltje wegen. „Het zou natuurlijk kunnen wezen dat die monteur zich verkeken heeft op het nummerbord of op de kleur. Of mis schien wel op het merk". „Op het merk? Dat lijkt me weinig waarschijnlijk. Zo'n vergissing maakt iemand die ln het vak zit toch niet, Tichelmans". „Ik zou niet weten waarom niet. Ik heb geen enkele vergissing gemaakt. Iedere combinatie van die letters en cijfers die maar bestaan, heb ik uitgepuzzeld", (Wordt vervolgd) Even puzzelen 2 3 5 16 7 Q 9 IO 11 ii 15 4 IB dJ A 23 24 2b «to u m 30 31 J 56 35 3ö 39 Horizontaal: 1. overgeleverde volks verhalen; 5. drank; 9. zot; 10. loflied; 12. mede; 13. gehoororganen; 14. straatbedekking; 16. staat in Zuid- Afrika; 17. autovijzel; 20. waterkering 21. bijwoord; 22. zoogdier; 24. inwen dig orgaan; 26. openbaar ministerie; 27. speelgoed; 29. berg in Zwitserland 31. wilde mosterd; 32 plaats bij Eind hoven: 34. gedachte; 36. papegaai; 37. nieuwe wereldtaal; 39 lof; 40. rivier in Frankrijk; 41. dwingeland. Verticaal: 1. vis; 2. bloeiwijze; 3. begerig; 4. numero; 5 feest; 6. lang en dun; 7. hokje; 8. marterach tig roofdier; 11. handeling; 15. be- delmonik; 18. vertragingsmiddel; 19. keukengerei; 21. naar; 23. kipkarre tje; 25. kim; 26. vaat; 28. vers; 30. in elkaar; 31. zeevis; 33. oppervlakte- maat; 35. tijdperk; 38. bijbeldeel. Nieuws. 20.05 Klassieke grammofoon- muziek. 20.15 Holland Festival 1964: Radio Filharmonisch orkest, met groot omroepkoor en sopraan: Moderne mu ziek (stereofonische uitz.) 22.15 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws 22.40 Actualiteiten, met nabeschouwing Tour de France 1964. 23.05 350 jaar Rijks universiteit te Groningen: opnamen v. het Galabal. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM n, 298 m. 12 15 Leven op het land, gesprek. 12,30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Deze Week. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke grammofoonmuziek 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Marsmu ziek (gr.) 14.25 Lichte grammofoonmu ziek. 15.00 Kamerkoor. 15.50 Klassieke kamermuziek (gr.) 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Kamermuziek uit heden er verleden. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek v. d. teen agers. 18.15 Sportagenda. 18.20 Amuse mentsmuziek (gr 18.30 Sociaal pers pectief, lezing. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Geestelijke liederen (gr.) 19.30 Radiokrant. 19.50 Uit musical en operette (gr.) 20.20 Radio-Vossenjacht: luisteraars op zoek naar radio-reporters 21.30 Lichte grammofoonmuziek. 21.45 Oude kamermuziek (gr.) 22.00 Kerkor- gelconeerL 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Pla- tennieuws. 23.55-24.00 Nieuws TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 15.00-15.45 Voor de vrouw. 16.00-16.15 voor de kinderen. 19.30 Ba rend de Beer, film voor de kinderen. 19.35 Lassie, TV-film. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 De grote Veroveraar, to neelstuk. 22.55 Dagsluiting. NTS: 23.05 Journaal. 23.10-23.20 Filmverslag van de Tour de France EXPERIMENTELE UITZENDINGEN OP HET TWEEDE NET (kanaal 27) NTS: 20.20 De grote kattenfamilie, te kenfilm. 21.05 Spaziergang duch" Wien, operette melodieën FRANS BELGISCHE TV-PROGRAMMAS 18.30 Berichten. 18.33 Programma voor de kleuters. 19.00 De Christenen in het Sociale leven. 19.30 Tekenfilms. 19.40 Rocambole, filmfeuilleton. 20.00 Jour naal. 20.30 Eurovisie: Filmverslag van de Tour de France. 20.40 La vie en rose film. 22.10 Nieuwe films. 22.40 Journaal en filmverslag van de Tour de France VLAAMS BELGISCHE TV-PROGRAMMA'S 19.30 Tijd voor U: Lily en de politie man. 20.00 Nieuws. 20.20 Programma overzicht 20.25 Sportnieuws met o.m. filmverslag van de Tour de France. 20.40 De Flinstones, tekenfilm. 21.05 Dossier België. (V). 21.55 Film nieuws en fragmenten uit nieuwe films. 22.40 Nieuws VRIJDAG 26 JUNI 1964 HILVERSUM L 402 m. 746 kc.s 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO 21.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23. Lichte grammofoonmuziek (7.30 Van d. voorpagina, praatje) 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te wa ter: een informatief programma voor weg- en waterweggebuikers. 9.35 Wa terstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Vier handig pianospel: klassieke muziek (stereofonische uitz.). 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw 11.40 Lichte grammofoonmu ziek HILVERSUM n 298 m. 1007 kc/s. 7.00-24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek 8 40 Licht instru mentaal kwintet 9.00 Voor de zieken. 9 35 Klassieke grammofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11.00 Oude grammofoon muziek. 11.15 Voor oudere luisteraars ACMAEA 22 p. Rio de Janeiro ACTEON 22 te Hamble AGAMEMNON 22 v Baranquilla n. Kingston ALCOR 22 p. Ascension ALMDUK 23 p. Tricomali ALN1TAK 23 p. Ouessant AMERSKERK 21 v Marseille AMMON 23 te Bremen AMSTELDLXK 22 p. Azoren AMSTELHOEK 22 p. Montevideo ANNENKERK 21 v. Lorenco Marques AR CA 23 te Sydney AVEDRECHT 23 v. R'dam n Mena a! Ahmadi BURL S WATSON 23 p. CALTEX AMSTERDAM 23 p. Gibraltar CALTEX ARNHEM 22 37 15 II 5 20 O CALTEX NEDERLAND 23 p. Bougie CALTEX ROTTERDAM 23 p. Flnisterre CERES 23 te Rotterdam DORIS 21 p. Cuba GULF HOLLANDER 23 p. Kreta GULF SWEDE 23 p. Aden HADA II 22 le Amsterdam HERCULES 25 te Guyaquil HERMÉS 23 v. Caen n. Rotterdam JOHANNES FRANS 22 v. Mobile n. Aruba KELLETIA 22 p Abidjan KENIA 23 p Socotra KINDERDIJK 22 p. Kaap Kennedy KLOOSTERDIJK 22 te Antwerpen KORENDIJK 21 te Baltimore LA A R DERKERK 23 p Bona LIMBURG 24 te Bahrein LOOSDRECHT 23 v. Rangoon n. R'dam MAASKERK 2» te R'dam MARIEKERK 24 te Suez MEERDRECHT 24 p. Ber- MERWE LLOYD 22 v. Critsobal MYLADY 24 te Libreville NAESS LION 22 in Suezkanaal NEDER RHONE 22 te Bremerhaven NISTA 22 p Guernsey NUKERK 22 v. Suez ORANJE NASSAU 22 v. Port of Spain n. A'dam P. G. THULIN 22 v. Seven Islands n. Houston PERICLES 22 p. Ouessant PRINSES IRENE 21 te RAND FONTEIN 23 te Port Elisabeth SCHIEKERK 23 v. R'dam n. Antwerpen SEROOSKERK 23 v Port Said SOCRATES 21 te Houston STRAAT COLOMBO 22 te Hongkong STRAAT SOENDA 21 te Sjanghai STREEFKERK 22 v Aden TAMARA 22 te Livomo TELAMON 22 te Port of VA?t 'DER HAGEN 21 te WONORAT Manga! ore WORLD HEATH 23 p. Colombo WORLD HILL 21 te Hongkong ZAFRA 22 v Punta Cordon n Gothenburg ZEELAND 23 V Bangkok ZONNEKERX 23 te Dar es HOOG EN LAAG WATER 26 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 2.42 2.16 3.15 2.33 3.51 2.43 4.09 1.37 4.30 1.64 nap uur meter 14.58 2.07 15.28 2.23 16.06 2.32 16.30 1.33 16.55 1.59 nap uur meter 9.06 1.84 9.39 2.00 10.11 2.14 9.45 1.54 10.06 1.78 nap uur meter 21.28 2.05 22.02 2.21 22.33 2.34 22.13 1.72 22.30 1.96

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13