ESKADRON VAN PELLENAARS DOOR PECH GETROFFEN VAKANTIE AANBIEDING! kracht... van... vlees... voor... uw... soep? £>_»->• f111 I 5.| Debutant Edouard Seis eerste drager gele trui Familie doodgeschoten automobilist overweegt procedure tegen staat Middelburgse atleten verloren in competitie Dag der nieuwelingen in Tour de France Alleen Maggi maakt Goud-Vleesbouillon met extra vleeskracht. nu tijdelijk VALPARTIJ BEÏNVLOEDDE DE SLOTFASE Kees Haast in het ziekenhuis Etappe zonder geschiedenis UITSLAGEN RONDE VAN FRANKRIJK Astroloog voorspelde het: Anquetil haalt Parijs niet piNSDAG 23 JUNI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Advertentie - TE 5 - ip r-9 _i_£ r j N fjg f 5 ffl JP?SS-||ïf Het grote Pantry Pack Met waardebon voor Nieuwe Maggi Vleesjus J 70 DE R00 SPURTTE NAAR ZESDE PLAATS De 23-jarige Edouard Seis, debutant in de Tour de France, heeft op de steil omhoog lopende Avenue Sainte Therese, aan het eind waarvan de finish van de eerste étappe naar Lisieux was gelegen, Jacques Anque- til uit zijn van het vorige jaar daterende gele trui gereden. Fier als een vorst reed de buurman van wereldkampioen driebanden Raymond Ceulemans de laatste 300 meter een paar lengten voor de wanhopig vechtende achtervolgers uit, die de triomf en de kussen van een Nor- inandische schone aan de kleine Vlaming moesten laten. Als een verrassing: kwam de zege van Seis bepaald niet. Want in het begin van het seizoen won hij zowel de eerste als de laatste rit van de voorjaars klassieker Parijs-Nice, waarna hij enkele maanden later in de eerste etappe van de Spaanse Vuelta de leiderstrui veroverde. Een grotere surprise was de tweede plaats van de Brit Michael Wright, die de rappe spurters Beheyt, Bocklandt. .Altig-, De Roo en Jan Janssen achter zich hield. Deze gretige en snelle pistiers hadden zich in de laatste kilometers van ene weinig enerverende etappe naar voren gewerkt, maar zij moesten het afleggen tegen de kracht van de nieuwelingen Seis en Wright. Wellicht zou de uitslag er geheel anders hebben uitgezien als niet een paar kilometer voor de eindstreep een massale valpartij een regelmatig verloop van de slotfase in de weg had gestaan. Het was al in de stra ten van Lisieux dat Rik van Löoy ebet ffcT&MiAaj bij het positie kiezen het achterwiel van Henk Nijdam raakte. Nijdam kon doorfietsen, maar Van Looy smakte tegen de straatstenen en een groot aantal rennners ging over hem heen. onder wie Jacques Anquetil, Jo de Haan en Rik Wouters. In deze chaos ontsnapten de 37 renners die met een voorsprong van 20 secon den op vrijwel de gehele rest op de fi nish afstormde. Onder hen was niet één lid van de ploeg van Kees Pellenaars, die op deze dag wel bijzonder door pech werd getroffen. Van zijn rood-witte es- cadron kwamen Henk Nijdam. Kees Haast. Piet van Est en Piet Damen met of kort achter de grote groep binnen. Daarna volgden de teleurgestelde Rik Wouters en de op de laatste helling met een onwillig versnellingsapparaat wor stelende Van Espen, vervolgens Jo de Haan, waarna ook André van Aert, Jacques van de Klundert, Leo van Don gen en als allerlaatste een totaal leeg- gereden Fons Steuten binnendruppelden. Het humeur van Kees Pellenaars was beneden het nulpunt. Zyn grote favoriet. Kees Haast immers moest onmiddellijk na aankomst naar een ziekenhuis wor den overgebracht. De kleine Brabander was na ruim 150 km door een fout van een volgauto ten val gekomen en had een pijnlijke kniewond opgelopen. Het manneke uit Kysbergen was ondanks de De Belg Edouard Seis gaat over de eindstreep na de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk, van Rennes naar IAseux over 215 km. pijn weer op zyn fiets gestapt en had de resterende 60 km dapper uitgereden. Bij het onderzoek in het hospitaal bleek dat Haast een diepe vleeswond had opgelo pen, die er niet zo erg uitzag. Toen de Brabander was behandeld viel hy echter flauw. De artsen besloten hem tot dins dagochtend in observatie te houden. Dan ook pas zal beslist worden of Haast ver der mag rijden. In het hotel van de Televlzleren heerste deze mededeling een gedrukte stem- ig. Immers niemand wil graag de op gewekte Brabander missen. Vergeten 3 de pech van Van Dongen, die door lekke band achter was geraakt, ver en ook de ellende van Fons Steuten, in het begin van de etappe nota bene eerste Nederlander bij een van de 1 mislukte ontsnappingspogingen had gezeten, maar later ver was achterge raakt. Aan tafel werd bijna geen woord gesproken. De Televizieren konden de pech van Haast met moeite vei-werken. Ontdaan van alle franje van de valpar tijen leverde deze etappe van Rennes naar Lisieux overigens weinig stof tot praten op. Zelden had een eerste rit van de Tour de France zo'n saai verloop. Van werkelijke strfld was gedurende deze 216 kilometer door het golvende landschap van Bretagne en Normandië geen sprake. De „vlucht" van Lcfèvre in het begin was alleen maar bedoeld om twee vette premies van elk 500 nieu we franken van de Bretonse melklndus- trie in het 31 km na de start gelegen Vitre op te strijken. Overigens werd het de Breton Joseph Groussard, die daar de volle buit incasseerde. Daarna was er rust tot de ravitaillering Gorron (78 km). Dommelend naderde de karavaan de grens van Normandië. gemarkeerd met een echt wachthuisje vol „Noormannen" compleet met ge hoornde helmen en gewapend met scher pe spiesen. Daar laaide het vuur weer even op toen Leo Proost en Fons Steu ten aan de haal gingen. Maar evenals alle andere nog volgende vluchtelingen bereikten zij een voorsprong van niet meer dan 100 meter. De twee cotes in het parkoers, de Cote de la Raterie en de Cote de Pont d'Ouilly beide onbetekenen de klimmetjes, die als vierde catego rie meetellen voor het bergklasse- ment leverden geen scheiding op. De eerste was Poulidor, op de twee de top was Rik van Looy het eerti boven. Tussen deze twee bergjes in was de ka ravaan wel even opgeschrikt door een brutale poging van onder meer Rudi Al tig, Rik van Looy. Benoni Beheydt, Ro bert Cazala en Josef Groussard" om het heft in handen te nemen. Maar die krachtpatserij werd uiteraard door het peloton onder leiding van de Rapha's van Jacques Anquetil niet geduld. Toen daarna ook de pogingen van Anglade en Van Tongerloo, bij wie zich ondanks zijn verwonding Cees Haast voegde en later van Adomi en Mattio om een beslissing te forceren in de kiem werd gesmoord, rekende iedereen op een massale eind spurt van meer dan honderd renners. Maar ja. dan komt er zo'n ongelukkige valpartij die alles in de war stuurt. De uitslag van de eerste etappe luidt: Seis (Belg.-ploeg Naeye). de 216 km in 5.14.57 (met bonificatie: 5.13 57); 2. Wright (G.B.-De Kimpe) 5.14.57 (met bonificatie: 5.14.27): 3. Beheyt (Belg-De Kimpe): 4. Bocklandt (Belg -Driessens); 5 Rudi Al lig (Dld.-Geminiani); 6. De Roo (Ned.-Gemi- niani): 7. Janssen (Ned -De Muer). 8. Grac- zyk (Fr.-Remy); 9. Melckenbeck (Belg. Magne); 10 Daems (Belg-Plaud): ll.Taccone (It-Pezzi); 12. Gilbert Desmet (Belg-De Kimpe): 13. Verbeeke (Belg-De Klmpc-j; 14. Anquetil (Fr.-Gemlniani): 15. De Cabooter (Belg.-Naeye); 16. Segu (Sp.-Retny); Etchevarria (Sp.-Langarica)18. Simpson (G.B-Plaud); 19. Perez Frances (Sp-San- chis); 20. Novak (Fr.-Geminiani), allen in 5.14.57; 40. Nijdam (Ned-Pellenaars); Geldermans (Ned-Geminiani), beiden in 5.15.17. Van deze groep maakten ook de volgende Nederlanders deel uit: Zilverberg (Dries sens). Damen en Plet van Est (beiden Pelle naars). De plaatsingen van de Nederlanders zpn verder: Haast (Pellenaars) 5.15-39; 111. Wouters (Pellenaars) 5.16.36: 113. Van Espen (Pellenaars) 5.16 51; 115. De Haan (Pelle naars) 5.16.56: 120. Van Aert (Pellenaars) 5.17.55; 121. Van de Klundert (Pellenaars! 5 18 28: 128. Van Dongen (Pellenaars) 5.19 56; 131. Steuten (Pellenaars) 5.23.07. KLASSEMENT Het ploegenklassement van de eerste etappe luidt: 1. De Kimpe (Wright, Beheyt bert Desmet) 17 pnt-, 15.44.51, 2 Geminiani 25 pnt.; 3. Naeye 40 pnt.; 4. Remy 55 pnt. De Muer 57 pnt.; 6. Langanca 61 pnt. Pezzi 73 pnt allen 15 44.51. De Televizierploeg van Kees Pellenaars be zet de twaalfde en laatste plaats met Nijdam. Damen en Van Est, totale tijd: 15 45 51. BERGKLASSEMEVT In de eerste etappe kwamen twee cols van de vierde categorie voor. de Cote de la Rate rie (165 m hoog) en de Cote du Pont d'Ouil ly (240 m). die telden voor het bergklasse- ment. De volgorde van doorkomst was: Cote de la Raterie: 1. Poulidor (Fr.-Magne) 3 pnt.: 2. Novales (Fr.-Remy) 2 pnt.; 3. Ang lade (Fr.-De Muer) 1 pnt.: Cote du Pont d'Ouilly: 1- Van Looy (Belg.-Naeye) 3 pnt.; 2. Jimenez (Sp.-Langarica) 2 pnt 3- Taccone It--Pezzi) 1 pnt. Bergklassement na de eerste etappe. 1. Pou lidor en Van Looy. beiden 3 pnt.: 3 Novales en Jimenez, beiden 2 pnt.; 3. Anglade en Taccone. beiden 1 pnt- Na de eerste etappe luidt het puntenklasse ment: 1. Seis (Belg 25 pnt.: 2. Wright (G.B.) 20 pnt.; 3. Beheyt (Belg.) 16 pnt.; 4 Eock- landt (Belg.) 14 pnt.; 5. Altig (W.-Dld.) 12 6. De Roo (Ned.) 10 pnt 7. Janssen (Ned.) 8 pnt. De premie van de onfortuinlijkste renner ging naar de Belg Van Looy. die door een valpartij, enkele kilometers vóór de finish, mogelijke eervolle Dineetjes? DROSTE pastilles,altijdwelkom!"*)^, ONGELUKKIGE VAN LOOY De eerste etappe van de tour eindigde de laatste jaren steeds in een overwinning voor een ervaren coureur. André Darrigade, zo langzamer hand büna een tourmonument geworden, veroverde de trui maar liefst vijf maal op de openingsdag (van 1956 tot 1959 en in 1961). Jacques An quetil had in 1960 aan het einde van de eerste dag zelf het leiderstricot rond de schouders nadat de Belg Julien Schepens de eerste helft van het uit twee gedeelten bestaande rit had gewonnen en in 1962 flitste Rudi Altig aan het einde van de eerste etappe als winnaar over de streep. De overwinning van Eddy Pauwels, bijna een veteraan, in 1963, illustreerde nog eens duidelijk dat de eerste winst meestal voor een routinier is. In Lisieux werd deze traditie echter radicaal gebroken, want zowel Ward Seis als Michael W right, resp. winnaar en tweede zijn debutanten in de tour. Met recht kan men dns maandag in Lisieux spreken van de dag der nieuwelingen. Cazala bang WAS SLACHTOFFER KLEURENBLIND DOUANIER OVERTRAD VOORSCHRIFTEN NIET (Van een onzer Vas de door een douanier nabij Valkens. aard doodgeschoten automobilist kleu renblind? In opdracht van de officier van justitie te 's Hertogenbosch, mr. W. Baron van Imhoff wordt deze moge lijkheid door de politie onderzocht. Het antwoord op de vraag is ook Interessant voor de raadsman van de familie, mr. IV. B. R. Kchribs. Deze overweegt name lijk een civiele procedure tegen de staat aan te spannen. Inmiddels schijnt vast te staan, dat de betrokken douanier geheel binnen zijn voorschriften heeft gehandeld. Deze lig gen vast in artikel 84 van de algemene wet dounane in accijnzen van 26 januari 1961: „Tot het verrichten van werk zaamheden. waartoe zij krachtens wette lijke bepalingen bevoegd zijn, gebruiken de ambtenaren zonodig geweld tegen personen of zaken, met dien verstande dat zijn van vuurwapenen alleen gebruik maken op het terrein van toezicht voor zover zulks nodig is voor het bewerk stelligen van visitatie van vervoersmid delen". Aan het gebruik daarvan moet eerst hel r;n van stopsignalen vooraf gaan. In beschikking hieromtrent staat, dat „de vordering op het doen stilhouden van anders vervoermiddelen dan een schip of een luchtvaartuig wordt ge daan: a. overdag door het opsteken van de rechterhand of een claque (witte schijf met rode rand); en b. tussen zons ondergang en zonsopgang door het snel op en neer bewegen van een rood licht". Volgens een intern dienstvoorschrift mag pas dan een wapen worden af gegeven indien de bedrevenheid in het gebruik van zo'n w Gewoonlijk wordt mende gevallen eerst een waarschuwingsschot gelost."" Dat is ook gebeurd verleden week. Maar niet staat vast of drs. W. Vugs dit schieten inderdaad heeft gehoord. Gevaarlijk middel Dr. H. W. Horeman van het instituut voor perceptïeonderzoek te Eindhoven zegt met betrekking tot deze zaak: „In het algemeen kan de vraag worden ge steld of wij mensen elkaar wel op de juiste manier tekens geven. Ik ben ge neigd te zeggen: daar mankeert nog wel het een en ander aan de betekenis van vele signalen komt lang niet altijd goed over. Neem nou bijvoorbeeld dat waar schuwingsschot. Die karabijn is in eerste aanleg een middel dus geweest om te kens te geven. De vraag lijkt nu ge rechtvaardigd: was dat wel een juist middel? Vaststaat dat het in ieder ge val een gevaarlijk middel is". „Overigens moet ik hier nadrukkelyk zeggen, dat het onmogelyk valt na te gaan of het slachtoffer en wat het slachtoffer heeft waargenomen. Wat nou die kleurenblindheid betreft: die doet aarschynlijk niet veel ter zake" voorko- rijksverdedlgingsor- Soes ter berg, dr. Ir. Deze gaf nog een moge lijkheid aan: „Misschien heeft de omge komen automobilist de kleur als geel ge zien". Boven het bewuste kruispunt was een naxriumverlichting aangebracht dat geeft geel licht. „Het ls denkbaar dat men een gele lamp in een gele om geving niet opmerkt, maar wie zegt dat dit het geval is geweest?". Volgens dr. ir. Walraven ls het van groot belang dat er rekening wordt ge houden met verkeersdeelnemers, die aan kleurstoomissen lijden. Intussen rijst bij tal het gebied van de ve vraag of het niet hoog tijd wordt een commissie van onderzoek in te stellen die het soimnatiematerieel van donane en politie onder de loep neemt. Los daar van staat het probleem van de bewape ning. Is het nog wel verantwoord onze gezagsorganen uit te rusti bynen en pistolen, temeer waar vaak ook onschuidlgen worden terwijl de misdadigers er het slachtoffer zich er steeds beter tegen pantseren?. Luchtmacht minder vaak naar Frankrijk Bezuinigingsmaatregeli-n zyn er de oor zaak van dat de luchtmacht dit Jaar slechts driemaal in de week naar Frank rijk zal gaan vliegen ln de periode dat do landmacht daar haar oefeningen houdt. In voorgaande jaren vloog de luchtmacht vijfmaal In <fe week (zater dags en zondags niet 1 naar Clermont Ferrand. Van (lew stad werd dan met de bas de verbinding met La Courtino onderhouden. 3e legervoorlU bevestigde. vluchten naar Clermont Ferrand ook wekelijks twee „materiaalsvluchtcn" naar Chateauroux worden onderhouden. De vliegtuigen welke die dienst vliegen kunnen in voorkomende gevallen inge schakeld worden bij de verbinding naar La Courtine. Verder zal steeds in Nederland een vliegtuig voor noodgevallen worden ge reed gehouden. De geregelde verbinding met Clermont Ferrand zal worden on derhouden op maandag, woensdag en vrijdag. Tom Okker wint eerste ronde op Wimbledon Maandag zijn in Londen de jaarlijkse Wimbledonkampioenschappen begon nen met de partijen voor de eerste ronde van het heren enkelspel. Tom Okker bereikte de volgende ronde door een overwinning op de Zuidafri kaan Macmillan, die zich na vier sets terugtrok. M.O.C. bleek sterke tegenstander GOEDE TllDEN OP 3000 METER Zaterdagavond had op de sintelbaan in Middelburg de competitiewedstrijd ilaats tussen de atletiekverenigingen >ynamo uit Middelburg en M.O.C. '17 uit Bergen op Zoom. Het ls voor Dyna mo, dat 2 hoogspringers en 1 versprin- niet kon opstellen wegens blessures, nederlaag geworden tegen de ster- >loeg uit Bergen op Zoom. M.O.C. '17 i met 12.640 punten, terwijl Dynamo _0.385 behaalde, waarmee ae Middel burgers 24 punten onder hun vorige to taal bleven. Voor Dynamo kwamen de punten vooral van de "resultaten op de 3000 meter, die weliswaar een goede overwinning werd voor H. Snepvangers van M.O.C. in 8.30 minuten, maar waarbij Dvnamoloper C. Mulder de fraaie tijd maakte van 8.32.8. De derde en vierde praats waren respec tievelijk voor K- Markusse (M.O.C.) en Tolhoek (Dynamo). Snepvangers nam op de 3000 meter direct vanaf de start de kop, maar Mulder bleef hem goed volgen. Markusse en Tolhoek fi nishten op een halve minuut. Honderd meter werpen en op de 1000 meter. P. Versluys (Dynamo) wierp de speer 44.21 meter. Op de tweede en derde plaats kwamen de M.O.C.-weroers M. Engelman met 38.68 meter en L. van Eekelen met 37.58 meter. G. Alting van Dynamo werd vier de met 32.46 meter. Op de 100 meter finishte C. Mulder (Dynamo) als eerste in 2.36.7 minu ten. De andere Dynamo-loper, H. Cu- jé, bleek op dit nummer evenals op de 400 meter zijn oude vorm nog niet helemaal hervonden te hebben en moest zich nog enigszins ontzien. Hij eindigde op de 1 kilometer als vier de in 2.41.6. J. Lint en M. Karremans, beiden van M.O.C., eindigden respec tievelijk als tweede en derde in 2.38 1 en 2.40.2. Op de 400 meter werd P. de Bruyn (M.O.C.) met een ruime voor sprong eerste in 51.9 seconden. Hier na kwamen L. de Vriens (M.O.C.) in 54.2, H. Cujé (Dynamo) in 56.2 en F. Brouwer (Dynamo) in 56.9. Uitslagen Seis en Wright zijn bij lange na niet de enige nieuwelingen. In to taal maken 44 renners hun debuut maar tien van hen hebben in de Ronde van de Toekomst reeds er varing en sfeer op kunnen doen. De Televizierploeg van Cees Pelle- naers telt de meeste „eerste jaars", namelijk acht. De Italiaan se Salvaraniformatie kan met zes debutanten echter ook bepaald niet prat gaan op een overdaad aan er varing. De gerenommeerde équipe van Sl.-Raphael daarentegen omvat slechts één nieuweling en dat is dan nog André Zimmermann. vorig jaar winnaar van de Tour de l'Avenir. Gebrek aan routine zal ,,Zim" dan ook beslist geen parten spelen. Bahamontes wint Een astroloog, die na de dood van president Kennedy voorspeld te hebben, een zekere vermaardheid bezit, heeft voor viervoudig tour winnaar Jacques Anquetil een min der prettige mededeling. Volgens zyn voorspellingen exclusief voor een bekend weekblad op papier ge zet, haalt de Normandiër ditmaal Parijs niet en wordt Frederico Ba hamontes in het Pare des Princes op 14 juli als groot triomfator ge huldigd. Zelfs de dag. waarop Anquetil de strijd zal moeten sta ken staat voor de „ziener" al vast: maandag 6 juli. In de veertiende etappe van Andorra naar Toulouse, welke voor die dag op liet program ma staat, is dns voor Anquetil meer nog dan anders voorzichtigheid ge boden, men kan Immers nooit we ten Langer dan een van de andere ren ners stond de Fransman Robert Cazala maandagmorgen voor start in Rennes te praten met de der en de Merciercoureur intrigeer de in het bijzonder enkele Franse journalisten. „Wat is er aan de hand Robert?", vroegen zij bij de eerste gelegenheid. Een antwoord kregen zij niet. Cazala draaide zich slechts om en wees demonstratief naar zijn rugnummer: 13. Zou hij misschien bijgelovig zijn? Ongelukkige Rik Over de toewijzing van de premie voor de ongelukkigste renner be stond in Lisieux totaal geen twij fel. Er was maar een coureur, die daarvoor in aanmerking kwam: Rik van Looy, de Belgische oud wereldkampioen. Nauwelijks drie kilometer voor de finish gevallen toen hij in de voorste linie reed, verloor hij vier minuten op zijn voornaamste belagers. Rik, die zijn teleurstelling nauwelijks kon ver bijten. was na afloop voor niemand te spreken. Zodra hij de streep was gepasseerd draaide hy om en reed onmiddellijk weg. 12.25. E. Knopjes (MOC.) 11-49 en J van Riel (Dynamo) 7.96. Hoogspringen „Er is wel geopperd dat deze man een°P L00ineter was de overwinning^rHeMMOC? 165*W BadTiDvna? zogenaamde0 ggen-rood verwisselaarJ^/p ^da™ P^DiesSt Üi- f« en XvanRieMI^mó?% ÏSf.-?820, merkwaardige term zou dan ÖC kwISiin één-tiendere- meter" Discuswerpen: B Dietvorst (M. beduid» dat lui rood zag wut SaT£1i^Sr,^5£4?» SS flnST i S ifS" 8 12.J seconden, voorts Behaalden Dyna- p van Diessen (M.O.C._) 6.41 i l zag omgekeerd. Wat dat hij gewend was voor groen te stop pen. Maar de man reed door. Wij weten alleen, dat er in experimentele omstan digheden momenten zyn dat proefperso nen dergelijke signalen niet opmerken verder durf ik niet te gaan". Geel licht 1 Vrijwel gelijkluidend was het commen taar dat ons werd verstrekt door de ad junct-directeur van het instituut voor Meningsvorming in de S.E.R. nog niet voltooid" Naar aanleiding van berichten omtrent een door de Sociaal-Economische Raad met betrekking tot de gerichte advies aanvrage van 1 juni ingenomen stand punt heeft het secretariaat van de raad het volgende meegedeeld: „De besprekingen over de adviesaan vrage bevinden zich nog in een voorbe reidend stadium. Ze vinden plaats in het kader van een werkgroep van de commissie ontwikkeling nationale eco nomie. De meningsvorming over de ad viesaanvrage in de werkgroep is nog niet voltooid, dientengevolge zijn berich ten over een standpunt van de commis sie ontwikkeling nationale economie of van de Sociaal-Economische Raad niet in overeenstemming met de feitelijke situatie". Bij navrage deelde men van vakbonds zijde mee, dat er wel dege'yk van moei lijkheden met betrekking tot de gerichte adviesaanvrage sprake is. daar het niet mogelijk is om tot een standpunt te komen. Dit geldt ten aanzien van be langt (Advertentie) Weekend-party? DROSTE pastiUes altijd welkom'.\j|, mo-atleten eerste plaatsen b T.W.A. BESTELT 33 STRAALVLIEGTUIGEN De president van de Trans World Air lines, Ch. C. Tillinghast jr., heeft mede gedeeld dat de T.W-A- heeft besloten over te gaan tot de aankoop van 35 straalvliegtuigen. Met deze order, de grootste die de Amerikaanse luchtvaart maatschappij tot na toe geplaatst heeft, is een bedrag van ongeveer 600 miljoen gemoeid. De vloot van 86 straalvliegtuigen, waar mee de T.W.A. thans opereert, zal door deze bestelling worden uitgebreid met 20 tweemotorige straaltoestellen, 12 Boeings en één Convair. Samen met de 19 toestellen, die reeds eerder waren besteld, zal de T.W.A. in 1967 beschik ken over een vloot van 138 straalvlieg tuigen. Binnen twee jaar hoopt de maat schappij de laatste van haar machines met zuigermotoren uit de dienst te ne men. Zij zal dan waarschijnlijk de eerste maatschappij zijn. die alleen met straal vliegtuigen opereert. MOTOR UIT DE BOCHT: DUO-PASSAGIER GEDOOD In de nacht van zaterdag op zondag is een motorrijder, de 27-jarige werktuig kundige M. M. uit Groningen op de weg cussen Uithuizermeeden en Rodeschooi uit de bocht gevlogen. De duopassagier, de 27-jarige zeeman J. Dijkema uit Spijk, werd zo ernstig gewond dat hij in de loop van zondag in het academisch ziekenhuis in Groningen is overleden. De motorrijder werd met ernstige ver wondingen opgenomen in hetzelide zie kenhuis. het speer- ^n^P. van Diessen (M.O;C._)_6.41 me- P. Landa (M.O.C. 5.90 en F. Brouwer (Dynamo) 5.46 meter, Op de 4 x 100 meter estafette werd M.O.C. eerste in 45.7 seconden en Dynamo werd twee de ln 47.2 esconden. Na afloop overhandigde Dynamo- aanvoerder G. Alting de M.O.C— ploeg een lauwertak, waarbij hij zijn 1 en het voor Dyna mo gunstig noemde ln M.O.C. zo n sterke tegenstander ontmoet te heb ben. In „The Mentor", de krant van de inwo ners van de staatsgevangenis van Massa- chustts in Walpole, stond het volgende ad vies: „Overtuig U ervan dat de hersens zijn ingeschakeld, alvorens U de mond open doet". Havencongres in Antwerpen geopend Koning Bondewijn van België heeft gis terochtend in Antwerpen een internatio naal havencongres geopend, waaraan bijna 500 afgevaardigden uit meer dan 40 landen deelnemen. Het congres, dat de gehele week duurt, zal kennis nemen van een 120-tal inlei dingen over de meest uiteenlopende vraagstukken van het moderne haven bedrijf. Alleen uit Nederland bedraagt het aantal bijdragen meer dan 20. Ter gelegenheid van het congres is in Antwerpen ook een internationale ha vententoonstelling ingericht, waarop on der meer inzendingen aanwezig zijn van Rotterdam. Amsterdam en Delfzijl. Fusie tussen S.C. Emma en Hoensbroek De Limburgse eerste klas-amateurclub SC Emma en de pas naar de derde klas gedegradeerde amateurclub Hoensbroek hebben zaterdag overeenstemming be reikt over een fusie. De nieuwe vereni ging zal onder de naam Emma-Hoens- broek combinatie het volgende seizoen uitkomen in de eerste klas en voorlopig blijven spelen op terreinen van Emma te Treebeek. Naar alle waarschijnlijk heid zal over ongeveer een jaar de club verhuizen naar Hoensbroek, waar het nieuwe sportpark dan gereed zal zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7