SLANK FUCA Tom-„Dorus"-Manders maakt op Walcheren amusementsfilmpje vrouwelijke kantoorbediende CHAUFFEUR Automij, „Zeeland" ZON EN VLAOEN excellent salaris en opleiding promoties onze wensen PTT Cameraploeg komt 29 juni naar Veere PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT DINSDAG 23 JIJNI 1994 MARIE DE NIET, haar 80ste verjaardag te vieren. Dat zij nog lang ge spaard mag blijven, is de wens van haar kin deren. Gelegenheid tot felici teren uitsluitend tus sen 26 uur. Kruiningen, Slotstraat 33. Algemene kennisgeving. Met droefheid geven wij kennis dat in het Sophia-ziekenhuis te Rotterdam is overle den, ons geliefd doch tertje en zusje CORRIE HOEKMAN, A. Hoekman J. B. Hoekman- v. d. Vlist Leen en Arie. 's-Gravenpolder, 21 juni 1964. Lenshoekdijk 3. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve man, vader, behuwdvader, groot- en over grootvader, broeder, behuwdbroeder en oom, MARTIN L'S JAN HARTS, oud-voorzitter van de raad van arbeid, officier in de Orde van Oranje Nassau, op de leeftijd van 81 jaar. Wassenaar: Th. C. L. Harts-van Raalte Voorburg: A. J. L. Brouérius van Nidek- Harts C. M. C. Brouérius van Nidek Nelson B.C. Canada: J. S. M. Harts J. H. Harts-Beckers Wassenaar: J. E. D. Harts H. C. J. Harts-van Dellen Wassenaar: L. P. W. de Bruijn-Harts N. J. de Bruijn Vlissingen: E. A. L. van Tongeren- van Raalte Th. A. C. van Tongeren Kleinkinderen, behuwdklein- kinderen, achterkleinkind en verdere familie. Wassenaar, 20 juni 1964. Schouwweg 28. Geen toespraken. De crematie zal plaatshebben woensdag 24 Juni in het crematorium te Velsen, na aankomst van trein 10.33 uur, halte Driehuis-Westerveld. Vertrek van het sterfhuis om 9.30 uur. Heden overleed onze geliefde zuster en schoonzuster LEUNTJE MARIA FAASSE, geb. Cense, in de ouderdom van 73 jaar. P. Cense F. Cense- de Graaf 20 juni 1964. Karelsgang 24. Op 20 juni overleed on ze beste zwager, M. J. HARTS. Den Haag: J. M. van Raalte- van Maren Bentz van den Berg Oost-Souburg: A. A. B. van Raai te- Wijsman Getroffen door uw mede leven na het overlijden van onze lieve, zorgzame moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ADRIANA VAN DALEN VAN GEMERT, zeggen wij hartelijk dank Uit aller naam. KRIJGT HET VOOR NIETS, WAAROM NEEMT 0 HET DAN NIET En wie dorst heeft, kome, en wie wil, neme het water des levens om niet. Openb. 22 17. Corresp. Postbus 97, Middelburg. Op handelskantoor te Middelburg wordt gevraagd Accuraat kunnende werken. Sollicitaties onder nr. 730, bur. P.Z.C., Middelburg. gevraagd voor meerdaagse tour- en busritten. Vereist is ervaring op zware wagens. BORSSELE - TEL. 01105-551. Een nieuw plantaardig produkf C. J. P. Bravenboer- *otEen om snel slank te worden, dat In vele landen reeds met succes wordt toegepast excellent. Heerlijkwerkende, slankmakende, Fuca-dragéesl Neem ook Fuca-dragées, -zult het zien n voelen: Ook maken slank. Fuca-dragées werken op 4 verschillende manleren: Fuca- dragées geven u uw slankheid terug én Dalen I Middelburg, juni 1964. Op 11 juni ontvingen wij het ontstellende bericht uit Lissabon, van het overlijden van mijn innig geliefde echtgenoot en onze lieve papa PETER HUBERTUS JOHANNES CLERX Korp. mach. Kon. Marine echtg. van Elisabeth Cornelia Dierickx op de leeftijd van 27 jaar. E. C. Clerx-Dierickx José Peter Hansje Vlissingen, juni 1964. Here. Segnerslaan 230. De De plechtige u donderdag 25 ji te 10.30 uur in de parochié- de H. Rozenkrans te Vlis singen, gevolgd door de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Vertrek St.-Josephziekenhuis 10.15 uur. dat u die ook houdt. j Met Fuca-dragées I verdwijnen H hinderlijke fji vetkussentjes (lr - zware heupen en dijen krijgen weer harmonische proporties, een onderkin wordt glad. Fuca-dragées stimuleren de werking van de darmen en bezorgen u een goede stofwisseling nieuwe frisheid en jeugd. Regelmatig gebruik van Fuca-dragées bevordert ook de glanzende gezondheid van uw huid. Fuca-dragies tn elegante verpakking: f2.90, f 4.90 |iniainigaBagg»»ianaa»iiBagaiiamaBiin8aaa8iiBBiiaao»BafliiagB|t iS&i H. C. STEKETEE-HOOGVLIET Schetsen van de Hoeve. De schrijfster heeft niet alleen haar omgeving goed waargenomen, maar peilde ook het mensenhart vrij diep, terwijl ze het beeldende Zeeuwse idioom raak weergaf. „De Stem". Ingenaaid 2,30 Gebonden 3,30. Alom bij de boekhandel verkrijgbaar. Uitg. Fa. G. W. DEN BOER. Middelburg. BiiBiBBigaaBBaBBaBBaigEaBBeBaaaaongoiaaBasaiflagsasaooaaiPBDaB Elke dag komt de loketemployé in contact met allerlei mensen. Met een meneer die geld wil overmaken, een oude dame die haar AOW komt halen, een tiener voor postzegels, een mevrouw die gauw even een telegram moet verzenden... Voor al die mensen vertegenwoordigt de man of vrouw achter het loket een machtig, groot bedrijf: PTT. Zoekt u óók een baan waarin u dagelijks in contact komt met mensen, zelfstandigheid en afwisseling hebt? Dan bent u als loketemployé op uw plaats! En wat de zakelijke kant betreft: Tijdens de opleiding - die eigenlijk meer een studie is in groeps verband- ontvangt u een normaal salaris. Wanneer deze opleiding, die sterk op de praktijk is afgestemd, - na 8 maanden - achter de rug is, krijgt u als u bijvoorbeeld 17 jaar bent een salaris van f 287,— bruto per maand. Bent u 21 jaar dan bedraagt dit salaris f 431,- per maand. Blijkt het werk u te liggen, dan is een uitloop via jaarlijkse verhogingen tot f 780,— bruto per maand verzekerd. Wanneer u het zgn. vakexamen doet, bereikt u de rang waaraan dit salaris is verbonden eerder. Ook staan verdere promoties voor u open, zoals bijvoorbeeld benoeming tot chef van een afdeling, beheerder van een bijpostkantoor of directeur van een der postkantoren. Een MULO-diploma of een gelijkwaardige opleiding, verantwoor delijkheidsgevoel, nauwkeurigheid, tact, niet ouder dan 30 jaar. Bent u geïnteresseerd in een functie als loket employé in Amsterdam Zend dan de antwoordstrook portvrij aan de chef afd. Aanneming Personeel, Spuistraat 168, Amsterdam C. U kunt ook bellen - (020) 23 18 99 of langs komen. U bent welkom maandag t\m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur, woens dag van 18.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Graag wil ik wat meer weten over de functie van loket employé by PTT Naam: Adres: Woonplaats: Geboortedatum: Diploma: (Ook als u het MULO-diploma nog niet hebt, kunt u deze strook alvast inzenden) pzc Zeeuwse artiesten zullen de voornaamste rollen vertolken in de regionale film „de gestolen Willem ni", die van 29 juni af op Walcheren wordt opgenomen. Het amnsementsfilmpje, dat drie kwartier gaat duren komt uit in de serie Dorus- beeldverhalen, waarvan Tom Manders' eerste bijdrage „De Wolf en de zeven dochteren'- reeds door de VARA-t.v. werd uitgezonden. De opnamen zullen zich voornamelijk in Veere af spelen. Er wordt niet gefilmd in Sluis, zoals aanvankelijk het plan was. Het afgelopen weekeinde was Tom Manders in Zeeland om de te filmen lokaliteiten na te gaan en Zeeuwse medewerkers te en gageren. Het zoeken naar aardi ge plekjes voor de opnamen le verde Tom Manders niet veel moeilijkheden op, want hij kent ze nog van de tijd. toen hij sa men met zijn broer Kees in een paviljoen aan de Vlissingse bou levard cabaretvoorstellingen verzorgde. Dat gebeurde in het zomerseizoen van 1938. Boven dien was de heer J. de Bree, be kend deskundige op het gebied van klederdrachten, bij z'n be zoek van zaterdag, zondag en maandagmorgen zijn gids. Het is de heer De Bree, die er voor zal zorgen, dat 't in de film met de klederdrachten van spelers en figuranten in orde is Na het ontbijt in de Campveerse To ren te Veere. waar een kunstzinnige kok de tafel had opgesierd met een uit stukken aardappel vervaardigd Doru8poppetje, vertelde Tom Man ders ons gistermorgen voorzichtig „want ik wil niet te veel loslaten" wat over de Zeeuwse film ,,Het is een excentriek verhaaltje dat zich evenals de andere films in de serie een in Limburg spelend filmpje is klaar en binnenkort wordt er in Bra bant gewerkt aan de rolprent „Een hondeleven' afspeelt tegen een folkloristische achtergrond. Alles draait om een zeldzame, on gekartelde grijze Willem m post zegel van twee cent die een oude baron rechter in ruste in zijn verzameling heeft aangetroffen. Natuurlijk komt de landloper Do- rus een typetje dat nu al weer 13 jaar meeloopt ook op de proppen. Hij raakt in het geval betrokken en wordt bovendien nog verdacht van de diefstal. Dit geeft weer aanleiding tot allerlei ver wikkelingen. „Zo en verder kom je niks meer te weten, want an ders is de aardigheid er af". Met deze woorden beschouwt de heer Manders het gesprek over de in houd van de rolprent voor geëin digd. Uledeuierkers Over de medewerkers van de film kan hij echter „W'U proberen ten uit de provincie waar we komen, te werken. In Limburg is dit voor 100 proeent geslaagd. Hier in Zeeland slagen we daar voor tachtig procent in. Van de tien rollen worden er maar drie aan artiesten van buiten Zeeland uitbesteed. De vrouwelijke hoofdrol in de Zeeuwse film is voor Tilly Meije- ren uit Middelburg. Zij Is in de film de huishoudster van de baron. De kapper Piet van der Horst uit Veere is smidsbaas. Frans Meyer uit de Zandkreekstraat te Veere wordt zjjn assistent. De Middelburgse tonelis ten Kees van Hoek en Engbert Wil- mijk zullen zieh ontpoppen als gang sters. Ook de echtgenote van de heer Van Hoek treedt in het filmpje op. De heer Manders heeft de t-v.-serie in eigen beheer. Hij is tegelijk scena rioschrijver, draaiboekschrijver, scriptgirl, regisseur, producent en verkoper. De eerste bijdrage in de nieuwe serie werd door de VARA op de beeldbuis gebracht. Om financiële redenen is de aankoop van de verto ningsrechten voor Nederland van de andere Dorusfilms niet doorgegaan Alleen de kijkers in het oosten en het zuideD van het land zullen de bijdra ken naar het eerste Duitse net. De Beierische Rundfunk heeft de filmserie er zijn al opnamen ge maakt in Limburg en er komt ook een Brabantse film aange kocht. Dat gebeurde eveneens door de Vlaamse sectie van de Belgische televisie. „En overig Nederland kan de films aan huis ontbieden'vervolgt Tom Man ders, die weet te vertellen, dat de vertoningsrechten voor Nederland aan een impressario zijn verkocht. Het ligt in de bedoeling van deze impressario om met de vijf ko pieën van elke film zaalvoorstel lingen te organiseren. Per keer zullen er twee films worden ver toond. „Kanjer van een kerel" televisie te Miinchen afgelopen weekeinde eveneens in Vee re. Hy is belast met de totaalregie van nasynchronisatïe van de films in het Duits. „Het is een kanjer van een kerel. Hij behoort tot de beste produkties in met assistent Jan Kijser, lichttechni- cus Henk van der Voort en geluids opnameleider Ries van der Stijl. De eindproduktie is in handen van Karei Das van de N.V. Cinecentrum te Hil- Bij het maken van de opnamen voor de Dorusfilms gaat men vol gens een speciaal systeem te werk. Het verschoten materiaal wordt iedere dag 's avonds per ijldienst naar het laboratorium te Hilversum gebracht. Daar wor den de films in de nacht ontwik keld. „En de andere morgen om half zes weten we of de vorige filmdag geslaagd is of niet", licht Tom Manders toe. De opnamen voor de film „De gesto len Willem Hl" worden onder meet gemaakt in de smederij van Os te Koudekerke, bij het raadhuis te Vee re, aan de binnenzijde van de Camp veerse Toren en in en om het huis van de baron, die ergens in Veere woont. Ook wordt er gefilmd in de Middel burgse Bogardstraat. Verder worden naar Westkapelle. Domburg en Oost- kapelle. Bii het treffen van voorbereidingen is Tom Manders nog op een moeilijk heid gestuit. „Ik heb nog een vracht autootje nodig. Van een heel oud bouwjaar weet je wel. Zo in de geest van die oude Ford van mij. Misschien dat er in Zeeland nog aan zo'n wa gen te komen is Het verhaal voor de Zeeuwse film, ligt al acht maanden gereed. In het! atelier achter het huis van Tom I serie, die zich gaat afspelen in Fries land, Groningen, Gelderland en het dorpje Dinxperloo. Maar Tom Man ders heeft nog meer pijlen op zijn boog. „Ik heb al een story klaarliggen waarin het op aannemelijke wijze wordt mogelijk gemaakt dat Do- rus als verstekeling naar Indone sië reist. Daar zou ik nou best willen filmen in de winter, wan neer ik er hier gee'n kans toe zie. Ik heb ook nog een draaiboek klaarliggen voor de film „Dorus en de elfstedentocht" Maar ja, dat zullen voorlopig nog wel wensdromen blijven", mijmert Tom „Dorus" Manders, oud 42 jaar. Vrouwelijke hoofdrol voor Tilly Meijer en uit Middelburg Inmiddels hebben besprekingen plannen gesmeed voor een volgende Noorse, Deense en Finse .-studio's, die interesse toonden voor de filmserie over Dorus. De nieuwe serie van Tom Manders is de eerste produktie die in zijn geheel in ccn andere taal wordt nagesynchro niseerd. De films komen het volgend seizoen in omloop. Voor de opname komt eind volgende week een filmploeg naar Veere. Daar zal gedurende de tyd dat de opnamen in Zeeland duren, een huis aan de ka de worden betrokken. De filmploeg bestaat uit cameraman Piet Terlaap Tom-Dorus-Manders was het afge lopen weekeinde in Zeeland om voorbereidingen te treffen voor een nieuwe regionale film. In de Campveerse Toren te Veere licht te hij de inhoud van de film nader toe. Links naast Tom Manders de Duitse regisseur John Pauls Har ding, die de eindregie voert bij de nasynchronisatïe in het Duits. I (Foto P.Z.C.) I Tilly Meijeren van de Dam te Mid delburg is het afgelopen weekein de door Tom Manders benaderd voor het vervullen van de vrou welijke hoofdrol in de Zeeuwse „Dorus"-film. Wat ze ervan vond? „Fantastisch! Hardstikke fijn!", zegt ze met een stem waar de op winding in ligt. Het enthousiasme is begrijpelijk. Dit aanbod bete kent voor Tilly namelHk wellicht weer een sprong naar ae beroeps- irtiestenwereld. Enkele jaren gele den maakte ze die al, toen ze na een opleiding aan de toneelacade mie te Maastricht, door het Vlaams Schouwtoneel werd ge- engageerd. Een jaar lang speelde ze in Brussel. Inmiddels heeft ze ook een auditie achter de rug bij de Koninklijke Vlaamse Schouw burg. Omdat ze daar nog steeds niets van had gehoord, was de vreugde over het aanbod van Tom Manders des te groter. Tilly Meijeren is in Zeeland bekend als lid van het Middelburgs Dilettan tentoneel en het Vlissingse Schouwspel". Tom Manders „ont dekte" Tilly oprichtster van het Zeeuws Cabaret enkele jaren geleden toen hij haar in de trage die ,,'t Water" in de Middelburgse schouwburg aan het werk zag. Haar plannen om een kantoorbaan in Amsterdam aan te nemen, zyn door de gebeurtenissen van het af gelopen weekeinde op losse schroeven komen te staan. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje JAN LEENDERT. F. Kloosterman J. J. Kloosterman- Rijn Geertje en Kees Biezelinge, 21 juni 1964. VAN DE VELDE UW DRUKKER Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed onver wachts onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, PIETER HOLLEBRANDSE op de leeftijd van ruim 61 jaar. Koudekerke: S. P. Hollebrandse- Roelse. M. M- Verhage- Hollebrandse. Fr. Verhage. Fransje en Marianne. M. M. de Pagter- Hollebrandse. A. de Pagter. Tanny. P. Höllebrandse. J. Höllebrandse. Koudekerke, 22 juni 1964. Breeweg 6a. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 25 juni a.s. Algemene kennisgeving Heden overleed tot on ze diepe droefheid na een langdurig geduldig gedragen lyden nog overwachts mijn ge liefde moeder, schoon moeder, onze oma, zuster en schoonzuster MAGDALENA VAN BOVEN geboren Van Velzen, wed. van Karei van Boven in de ouderdom van 66 jaar. „Wie in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, zal vernachten in de schaduw der Al- machtigen". Psalm 91. J. van Boven. M. van Boven Lagendijk. Karei en Jos. Familie Van Velzen. Familie Van Boven. Krabbendijke, 22 juni 1964. Wilnelminastraat 8. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 24 juni a.s. vanaf het verenigings gebouw Noordweg 13. Vertrek 1.30 u— Heden overleed tot on ze droefheid, in het ziekenhuis te Bergen op Zoom mijn. geliefde man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader in de ouderdom van 76 jaar en 10 maanden. Oostdjjk: P. Meeuwsen- van Zweden Rilland-Bath: B. Meeuwsen M. Meeuwsen- Walrave Halsteren: H. van Wouwe- Meeuwsen W. van Wouwe En kleinkinderen. Kruiningen, Oostdijk, 21 juni 1964. Boomdijk 1 A, post Krabbendijke. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 24 juni op de algemene begraaf plaats te Krabbendijke. Vertrek Verenigings gebouw om 12 uur. Algemene kennisgeving. in de gezegende ouder dom van ruim 87 jaar, na ee„ korte ziekte overleden in het zie kenhuis Oostwal, Goes. Bonn-Much: J. S. Goetz- van Eenenaam A. Goetz Yerseke: J. van Eenenaam J. D. van Eenenaam -Sinke Dlisseldorf: S. van Eenenaam 3. van Eenenaam- Pohl Düsseldorf- Lohausen: Jan- van Eenenaam M. van Eenenaam Sch roeder Kleve: P. van Eenenaam Capellc- dr. W. Cape! Ie Goes, 21 juni 1964. Oostsingel 170. De begrafenis zaï plaatshebben D.V. he denmiddag op de alge mene begraafplaats te Goes vanaf het zieken huis Oostwal, Goes te 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4