MEER ENGELSE HELIKOPTERS NAAR MALEISISCH-B0RNE0 Wapens van V. S. naar Thailand Papandreoe en Inonu naar Thant Kardinaal uit kritiek op K. R. O.-televisie Herbouw Hogelandse kapel van St.-Maarten NA GEVECHTEN MET INDONESIËRS: Minister Luns in juli naar de Sowjet-Unie fiGROOTSTE LUIDKL0K VAN BENELUX NAAR BRUSSEL PREMIER KROESJTSJEW - ZWAAR BEWAAKT - THANS IN ZWEDEN „Overheid moet hij grote projecten bijspringen" Baarland Faiaal schol Restauratie in oorspronkelijke stijl 207e jaargang - no. 246 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN DirectieF. van tie Velde. F B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G A de Kok Abonnementsprijs 76 cent per week. 9,7# per kw„ franoo per post ƒ10.- p kw. Losse nummers 15 et Bureaus: VIlMtneen Walstraat 58-60. tel 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv 2375), Goes. Gr. Markt 2, lel. 0140 (b. g g. red. 7853. adv. 5213); Oostburg'el irnt,Trmeuren: 5r\en»u.]-.'-»ai - .<-i sgeui 32 ct. p. regel min. /IJK». „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Oir» 3M3OT P.Z.C.. Middeiourg. 2811; Zlerikzeered. tel. 2425, s I. 2094 Adv. pr. 32 Cl -. 4.80. Ingea med 3 z tarief. Kleine adv. Dinsdag 23 juni 1964 Baarland baart weer zorgen Pagina 2 De Britse minister van defensie, Peter Thorneycroft, heeft giste ren verklaard, dat nog meer he likopters naar Maleisisch-Borneo zullen w orden gezonden ter be strijding van de Indonesische in filtraties in dit gebied. Hij deed deze mededeling in het Engelse Lagerhuis naar aanleiding van een gevecht in Serawak tussen ongeveer honderd Indonesische guerrilla's en een Maleisische pa trouille. Vijf Maleisische militai ren werden bij dit gevecht ge dood en vijf anderen gewond. Zijn teleurstelling uitsprekend over de mislukte topeonferentie in Tokio, zei Thorneycroft het ook diep te betreuren dat deze mislukking „moest worden be nadrukt door nog meer infiltraties op srotere srhaal" langs de grens tussen Indonesisch en Maleisisch Borneo door Indonesiërs. Op de vraag of Maleisië niet geraad pleegd diende te worden met het oog op de mogelijkheid om de kwestie van de Indonesische confrontatiepolitiek teil opzichte van Maleisië aan de Verenigde Jiaties voor te leggen, zei Thorneycroft. dat dit een kwestie voor de minister van buitenlandse zaken en voor de Maleisi sche regering zelf was. De bewindsman zou ook in overweging nenu-n of Australië zal worden gevraagd meer steun aan Maleisië te verlenen. Premier Holyoake van Nieuw-Zeeland beeft gisteren gezegd, dat zijn land Ma leisië zal helpen bij" de verdediging van rijn rechten, als de toestand in Serawak en Sabah slechter mocht worden als ge volg van het voornemen van Indonesië de actie van de Indonesische infiltranten te doen voortzetten. Handen vrij De Indonesische minister van buiten landse zaken, Soebandrio, verklaarde In Djakarta tegenover het persbureau An- tara. dat, nii de topconferentie in Tokio als mislukt mag worden beschouwd, In donesië zich vrij voelt zijn „verpletter- Maleisië-politlek" in alle hevigheid voort te zetten, „met alle gevolgen van dien". In zover achtte de Indonesische mi nister het overleg in Tokio succesvol verlopen, dat Indonesië niet meer aan voorgaande overeenkomsten met Maleisië is gebonden en „de handen vrij heeft". V.S. Het Amerikaanse ministerie van defen sie heeft gisteren de berichten van het afgelopen weekeinde bevestigd, waarin gemeld werd dut vijf schepen met wa pens en oorlogsuitmsting, waaronder rich tanks zouden bevinden, op weg wa- fen naar Thailand. Volgens het ministe rie naren de zendingen bestemd om uit 1962 daterend materieel te vernieuwen. Een woordvoerder van het State De partment zei dat er bij de communisti sche landen weinig twijfel aan kan be staan. dat de Verenigde Staten bereid zijn de Zuidoostaziatische staten te hel pen om de communistische agressie af te slaan. De eerste van de vijf zendingen wordt vanavond in Bangkok verwacht. Het schip heeft een Japanse bemanning en komt van Okinawa. Zeven schepen van de zevende vloot kruisen op het ogenblik in de wateren van Hongkong. Een woordvoerder van het Amerikaanse consulaat noemde dit niet ongewoon en sprak tegen dat hun aanwezigheid in verband staat met ver wachte incidenten. Bij een gevecht dat zondag te Bang Lang, een dorpje dat ruim 70 kilometer ten zuidwesten van Saigon ligt. is gele verd, hebben Zuidvletnamese parachu tisten minstens 56 guerillastrijders van de Vietkong gedood en twee bataljons communistische keurtroepen op de vlucht gedreven. Cevecht De gevechten bereikten hun hoogtepunt toen een communistisch zelfmoonlpelo- lon alles op alles zette om stand te hou den in het dorpje. Alle guerillastrijders werden gedood toen de parachutisten ondanks liet niïtrailleurvuur der rebel een ouderwetse infanteriecharge on dernamen. De gevechten duurden een hele dag. 29 parachutisten sneuvelden en 85 anderen werden gewond. Op uitnodiging van de minister van buitenlandse zaken van de I .S.S.R., de heer A. Groiniko, zal de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, verge zeld van mevrouw Luns. een officieel bezoek aan de Sowjet-Unie brengen van 6 tot 14 juli aanstaande. De minister zal voorts vergezeld zijn van enkele ambtenaren van zijn departement. VANDAAG VERKLARING OVER DUITSE KWESTIE? De Verenigde Staten, Engeland, Frank rijk en We.st-Duitsland zullen binnenkort een gezamenlijke verklaring uitgeven over de rechten van het Duitse volk op eenheid in vrijheid en democratie, zo wordt uit diplomatieke bron vernomen. Volgens sommige berichten zal de ver klaring. welücht vandaag al, gelijktijdig in Washington, Londen, Parijs en Bonn worden uitgegeven. b het Kardinaal Alfrink: ,,het gaat niet om censuur" Bezwaren tegen opzet programma „Kentering" Bernard kardinaal Alfrink heeft gistermiddag in Utrecht op een buitengewone verbondsvergade ring van het Nederlands Katholiek Vakverbond kritiek geuit op de K.R.O.-televisie. Dit naar aanleiding van het zondag avond uitgezonden programma „Kente ring", ter gelegenheid van de eerste ver jaardag van het overlijden van paus Joannes. „Ik heb waardering voor de uitzending", aldus de kardinaal, „maar ik zou er mijn naam niet onder willen zetten, evenmin als ik geloof-d«( paus Joannes zelf dat gedaan zou hebben". Geen censuur Kardinaal Alfrink zei dat hij gedwongen door eerbied voor paus Joannes en uit pastorale bezorgdheid voor de onrust en verwarring die dit soort uitzendingen te weeg brengt, de vrijheid nam om er iets van te zeggen. Daarover hoeft niemand over in opwinding te raken, zo voegde hij hier aan toe, het gaat niet om cen suur of het beproeven van de vrijheid van meningsuiting van de K.R.O., maar alleen om een wijziging van de metho diek van de programmaproduktie Kardinaal Alfrink noemde in dit ver band drie punten: een zakelijker ob jectiviteit. een scherper onderscheid en een fijnere nuancering. Het is vol gens de kardinaal een principiële De kapel van Sint-Maarten, eeu wenlang een van de markante punten in het Walcherse land schap, wordt herbouwdDe muren van de kapel, die in 11S8 gereed kwam, staan nog gedeeltelijk over eind. De ruïne is te vinden op het grondgebied van Grijpskerke. (Foto P.Z.C.) vraag ln hoeverre de K.R.O. als een instituut van de katholieke gemeen schap een propagandistisch karakter heeft en in hoeverre de K.R.O. slechts registrerend en redigerend moet op treden. Met de K.R.O., zo zei hij ten slotte, zal ik deze zaak nog nader op nemen. Tegen gehele opzet Na afloop van zijn rede zei kardinaal Al frink op vragen van journalisten, dat zijn bezwaren zich niet richten tegen een woord of een zin, maar tegen de gehele opzet van het programma. „Het is dat gedicht niet", zo merkte hij op. De voorzitter van de K.R.O., mr. H. W. van Doorn, heeft een kort commentaar gegeven op de woorden van de kardi naal. Volgens hem heeft de kardinaal het verstandig gevonden erop te wijzen dat naar zijn méning dit programma van de K.R.O.-televisie in enkele opzichten ver warring kan wekken ,,De kardinaal heeft enkele belangwekkende vragen op geworpen", aldus mr. Van Doorn, „en dat mag hij uiteraard gerust doen". Hij j voegde hieraan toe dat de kardinaal niet een indruk heeft gegeven dat hij voor overleg of censuur op programma's van deze strekking zou wensen. Mr. Van Doorn verklaarde dat de K.R.O. zich. zij het in goed overleg met de bisschoppelij ke commissaris, die lid van het bestuur is, een zeer onafhankelijke omroep van katholieken voelt en dus ook niet in een dergelijk vooroverleg zou treden. De Bourdon de la pair' tvredes- klok"), de grootste luidklok van de Benelux, is maandag van de klokkengieterij in Aarle Rixtel overgebracht naar Brussel, waar zij een plaats zal krijgen in de ba siliek van het heilig hart op de Koekelberg. Deze basiliek is ge bouwd omdat Brussel m de tweede wereldoorlog voor vernietiging ge spaard bleej De vredesklok zal vrijdag a.s. door kardinaal Sue- nens in Brussel worden ingewijd m aanwezigheid van het Belgische koningspaar. Foto: Aan de Nederlands-Belgi sche grens in Arendonk, waar de klok de grens passeerde (fotoi, stond een delegatie van de Belgi sche organisatie van oorlogsge wonden en verminkten, welke de klok naar Brussel begeleidde. VEILIGHEIDSMAATREGELEN ZEER STRENG Veel belangstelling van een zwijgend Niet gestopt Aan de hand van de tekst, die mr. Van Doorn kardinaal Alfrink zal toezenden, zullen zij samen nog eens bekijken of het programma inderdaad verwarring zou hebben kunnen wekken. Mr. Van Doorn zei nog dat deze tekst tevoren be-1 keken is door de godsdienstige afdeling j van de K.R.O.". Er is geen enkele re den", zo verklaarde hij voorts, om aan te nemen dat de serie „Kentering" gestopt zal worden en ook niet dat de kardinnal dat zal adviseren". De president-directeur van de Neder landse Spoorwegen, ir- J. T.ohmann, is van oordeel dai de overheid moet bij- springen bij de financiering van grote spoorwegprojecten. De Scliiphollijn, de spoorlijn rond Rotterdam, een spoorweg verbinding door de LJselmeerpoIders en de aansluitende verbinding via Zeeland op de Kanaaltunnel wachten op verwe- zenlijking, maar de Spoorwegen zullen deze projecten nimmer alleen kunnen fi nancieren. De Schiphollijn vergt zo'n omvangrijke; investering, dat de lijn pas na vele jaren exploitabel is. „De overheid gaat nu na of de aanleg van de lijn kan worden ge zien als een belang voor Nederland", zei ir. Lohmann gistermiddag tijdens een persconferentie in Utrecht. Een glimlachende premier Kroesjtsjew is gisteren in Zweden aangekomen waar hij zwijgende, nieuwsgierige maar grote menigten belangstellen den zag. Het officiële welkom dat hem door zjjn Zweedse ambtgenoot Tage Erlander werd bereid, was correct, hartelijk en plechtig. Het welkom van het publiek was gereser veerd. Op enkele onbelangrijke Inci denten na, waren er geen uitingen van vijandigheid van de zjjde van het Zweedse publiek. Niettemin was Kroesjtsjew omringd door strenge veiligheidsmaatregelen zoals in Zweden nog nimmer geno men zijn. Patrouilleboten lieten ande re vaartuigen een afstand van min stens 150 meter het Russische schip „Basjkiria" waarmee Kroesjtsjew reisde, bewaren. Op de eilanden langs de route die het schip had gevolgd, patrouilleerden legereenheden en in de straten van Stockholm liepen po litiemannen gewapend met pistool en sabel. Uw bezoek zal van grote betekenis zijn voor de toekomstige ontwikkeling van de Zweeds-Russische betrekkin gen". zo verklaarde Erlander tegen over zijn gast toen deze van boord kwam en óp de kade stapte. Refere rend aan het Russische beginsel van vreedzame coëxistentie zei Erlander vervolgens, dat Zwedens neutrale buitenlandse politiek dezelfde idee nastreefde. Kroesjtsjew antwoordde, dat hij sympathiseerde met Zwedens neutrale politiek. Na de begroeting begaf het gezelschap zich in 22 auto's naar het koninklijk paleis, waar 4000 zwijgende Zweden stonden. Zij juichten niet en keken slechts nieuwsgierig naar de Russi sche bezoekers. Op het paleis bood koning Gustaf Adolf de Russische premier een noenmaal aan Later had Kroesjtsjew opnieuw een ontmoeting met premier Erlander op het regeringsbureau, waarbij gespro ken werd over de economische be trekkingen tussen beide landen. Wat ia dat voor «n vreemde zaak ln Baarland 7 Twee wethouder» vra gen ontslag omdat een ambtenaar ter gemeentesecretarie «ren achterstand zou nebben. Dat betekent dus. dat deze wethouders niet langer meer een be leidsverantwoordelijkheid ln het college willen dragen omdat de gang van zaken op de gemeentesecretarie hen niet aan staat. Maar hoe is het dan rnet de ge meentesecretaris Hij in eerste instan tie toch is de verantwoordelijke man voor de gang van zaken op de secretarie. Zijn naam noch zijn functie zijn echter in het debat genoemd. Afgezien daar van wat is er in het college van b en w. gedaan om tot verbetering te gera ken 7 De bewuste ambtenaar is ge waarschuwd. maar - zo zei een der wethouders „we willen hem niet zijn brood ontnemen, we willen dat hij zijn leven betert". Nu. dan zal het rnet de achterstand ook wei niet zo n vaart lo pen; een slecht personeelslid handhaaft men niet op een belangrijke post. v-' overigens met het „beteren" ambtenaarsleven 1 1 Men zou zeggen niet de wethouders f~" wilden althans ont slag nemen. Maar waarom in een derge- lijk conflict dat de wethouders blijkbaar boog houdingen niet ln de eerste zuiver en scherp gesteld wat beter zijn geweest dan van ontslag als wethoud. gaven betrokkenen zichzelf soort brevet van onvermog' bleek echter daarmee nog raad overigens met de wethouders meeklagend willigde de ontslagaan vrage niet in. Motief 7 Nieuwe wethou ders zouden de ambtenaar niet tot be tere gedachten kunnen brengen Van daar. Het is daar ln Baarland' blijkbaar een ideale gemeente voor ambtenaren: de politici passen zich aan hen aan en niet omgekeerd. Wat er nu gebeurt 7 Wel. de wethouders blijven, en ae ambte naar blijft ook, kortom er verandert niets in Baarland. Er ls slechts in de raadzaal een voorstelling gegeven. Voor Baarland la dit conflict wellicht een levensgrote zaak, maar het zou toch wel goed zijn als men er zou begrijpen, dat de vertoning buiten deze t gemeente als een soort operette wordt beschouwd. Er blijken allerlei achter- I gronden en vooral -grondjeseen rol i te spelen, die in een wat breder verband in het geheel niet zouden opvallen. De I vroede vaderen hebben met deze zaak geloven we de belangen der kleine gemeenten geschaad, vooral nu op dit ogenblik een herindellngsplan op stapel staat. Men heeft het ln kleine gemcen- 1 ten altijd zo graag over de eigen be stuurskracht, die immers niet minder zou zijn dan die van grotere eenheden. Laat men dat in Baarland maar niet te hard zeggen: men heeft daar de voor standers van opheffing van kleine ge meenten aan een goede, aan de praktijk ontleende argumentatie geholpen. Er is hier helaas allerminst een voorbeeld van een redelijke bestuurskracht gegeven. niet helemaal gelukt 1 aala eens zou heel indienen daarmee feite een Het feest t uit: Met het Russische schip .Basjki ria" is de Russische premier Kroesjtsjeic met zijn vrouw en ge volg, waarin de minister van bui tenlandse zaken Andrei Gromiko, maandag aangekomen in de haven van Stockholm. Foto: V.l.n.r. mevr. Kroesjtsjew, mevrouw Erlander, premier Kroesjtsjew en met bril) de Zweedse premier Tage Erlander, bij de begroeting. Vissetsschip uit Zeebrugge vergaan Een Belgisch vissersvaartuig uit Zee- brugge met vier opvarenden is naar wordt gevreesd vergaan. Het werd op 14 juni in de thuishaven terugverwacht van een reis onder de Britse kust en in de Ierse wateren. Het was pas vorig jaar van stapel gelopen. Alle nasporingen naar het vermiste vaartuig, de Z 416, hebben tot dusverre geen resultaten opgeleverd. Veertien da gen geleden is een vaartuig van de Zee- brugse vissersvloot onder de Britse kust gezonken, waarbij de schipper om het le ven kwam. Weer moorden in Brits Guyana De veiligheidsdiensten in BritsGuyana hebben meegedeeld, dat op 20 bm van Georgetown een Indiase vrouw en haar dochter zijn vermoord. Hierdoor ls het aantal slachtoffers van de onlusten, die reeds sier maanden in het land woeden en waarbij negers en Indiërs tegenover elkaar staan, tot 57 gestegen. Bovendien zijn 19 personen, allen Indiërs en negers, gewond bij vuurgevechten die zich de afgelopen dagen hebben afge speeld. Acht van hen zijn ernstig ge wond. De indruk is dat de spanning in het land toeneemt. Het fatale schot, dat een douane vo rige week in Valkenswaard loste op een volkomen onschuldig man, stelt opnieuw het gebruik van het vuurwapen gebruik. Men moet erkennen: de situatie aan een grens is een geheel andere dan bijvoorbeeld in een stad of dorp midden in het land. Bij de grens wij in Zee land weten het maar al te goed wordt vaak in de letterlijke zin van het woord slag geleverd. En dat gebeurt niet met vriendelijke leden van een vrolijk gym- nastiekclubje, maar met harde smokke laars. die over een uitgebreid wapen arsenaal beschikken en hun wagens heb ben gepantserd. Desondanks: het is ab surd. dat per vergissing of door misver stand iemand wordt doodgeschoten. Dat k&n eenvoudig niet worden getolereerd. Met mensenlevens mag niet aldus wor den omgesprongen, ook niet als het om smokkelaars zou gaan. Hier behoren niet mis te verstane maatregelen te worden genomen, opdat een dergelijke onherroe pelijke gang van zaken in ons land niet meer kan voorvallen. Het blijkt overi gens. dat het hier om een probleem met allerlei aspecten gaat, aspecten rond het gebruik van vuurwapens, maar ook rond het geven van signalen: is de huidige methode in onze tijd nog een redelijk communicatiemiddel Deze zaak zal uitgebreid, maar vooral snel aan de orde moeten worden gesteld. Engelse zeiler als tweede over Oceaan De Britse zeiler Francis Chiches- Ier is gisteren als tweede deelne mer aan de zeilwedstrijd voor één- persoonshoten over de noordelij ke Atlantische Oceaan hjj de vuurtoren van Brenton Keef (V. S.) aangekomen. De 63-jarige Chicester vertrok op 23 mei uit Plymouth voor de tocht van 3000 mijl in zijn kleine jacht ..Gypsy Moth III". De wedstrijd werd gewonnen door de Franse marineofficier Eric Tabarly die de overtocht maakte ir. de record tijd van 27 dagen en 56 minuten. Het vorige record, zes dagen lan ger, was in 1962 door Chichester gevestigd. De kapel van St.-Maarten onder de gemeente Grijpskerke wordt opnieuw opgetrokken. Of duidelij ker gesteld: de ruïne te Hogelande is gedoemd te verdwijnen. Dezer dagen is de rijksgoedkeuring voor de herbouw van de kerk afgeko men. De eerste stenen zijn reeds aangevoerd. De kerk wordt in de oorspronkelijke staat gerestau reerd. Dat gebeurt door de firma I. Woudenberg en Zoon. Midden volgend jaar zullen de werkzaam heden voltooid zijn. Overblijfselen van het gebouw kan men vinden op Grijpskerks grond gebied. even voorbij de kruising Hogelandseweg, Meinesweg en Wagermanweg. Omgeven door hoog struikgewas torent de ruïne daar boven het groen uit. Alleen de muren van het koor van wat eens de kerk was, staan nog ge deeltelijk overeind. Waar eens de erediensten plaatsvonden, tiert nu het onkruid welig en verstoren al leen tjilpende vogels die zich nestelden in de bossages de rust. Op het achter de ruïne geleeen terrein kan men her en der verspreid nog bord jes tussen het gras vinden. Bordjes die aangeven wie er tijdens en vlak na de oorlog het leven lieten in die omgeving en achter de ruïne op de begraafpltats ter aarde werden besteld. Het waren voornamelijk slachtoffers van de inun datie, die werden begraven. Niemand is zo goed van de geschiedenis I van de Hogelandse kerk op de hoogte als drs. R. Hoegen. directeur van de N.V. Internationale Graanoverslag maatschappij Amsterdam te Amster dam. een oud-Zeeuw, die in 1909 in Mid delburg werd geboren. Het was de vader van drs. Hoegen, die de ruïne voor de eerste wereldoorlog opkocht. Toen deze in 1960 kwam te overiyden. ging de heer Hoegen eens snuffelen in de papieren, die bij de aan koop in handen van zijn vader waren gekomen. Op deze wijze kwam hij onder meer te weten, dat de kerk in 1180 werd gebouwd in opdracht van de bisschop van Utrecht aan de geestelijkheid te Middelburg. Roerige toestanden Aanleiding hiertoe waren de roerige toestanden op het eiland, die het de bewoners uit de omliggende plaatsen onmogelijk maakten om in Middelhurg ter kerke te gaan. In 1188 kwam de dochterkerk van de W'estmonsterkerk te Middelburg gereed. De heer Hoegcn bezit hiervan nog een document. By „oSpeuringen is aan het licht gekomen, dat de kerk oorspronkelijk veel groter geweest moet zijn, dan men nu zou denken. De vondst van fundamenten le vert het hewjjs. De interesse van de heer Hoegen voor de geschiedenis van de kerk heeft ertoe geleid, dat er onlangs plannen werden gemaakt om een restauratie mogelijk te maken. Besprekingen met Monumen tenzorg en met gemeentelijke overheden burgemeester Bouwman van Grijps kerke is een groot voorstander van de herleving van de kapel hadden tot resultaat, dat dank zij particulier initia tief de Hogelandse kapel weer in volle glorie zal herrijzen. Het gebouw krijgt een oorspronkelijke bestemming als kerk. Drs. Hoegen kan nog niet zeg gen welke kerkelijke groepering over de kapel van St. Maarten zal kunnen be schikken. „Maar het wordt ln ieder ge val geen toeristenkerk", wist hij reeds te melden Bij de herbouw van de kerk zal ook de omgeving weer in de oude stijl worden aangepast. De dubbele sloot rondom de terp. die bij de ruilverkave ling voor een gedeelte werd dicht ge gooid. zal opnieuw worden open gehaald. Dry. w eek zal de secretaris-generaal van de V.N.. Thant, zowel met de premier van Griekenland als die van Turkije de kwestie-Cyprus bespreken. De Turkse premier. Ismet Inonu. zal hem spreken op een lunch, w oensdag, Papandreoe van 4'iriekenland ontmoet hem rijdag. Er zijn geen aanwijzingen dat de Griekse en Turkse premier elkaar in New Vork zullen ontmoeten. I>e Turkse premier heeft gisteren op het Witte Huis be.sprekingen gevoerd met president Johnson. Een commu niqué werd niet uitgegeven. Zjjn Griekse ambtgenoot ontmoet presi dent Johnson woensdag. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren bekendgemaakt, dat de Turkse premier een uitnodiging heeft aanvaard tot een bezoek aan Lon den na zijn besprekingen in Washington. Een datum is nog niet vastgesteld, doch het zal vermoedelijk omstreeks het ein de van de maand zijn. Een officiële woordvoerder zei dat de Turkse minis ter de uitnodiging „in principe" heeft aanvaard. Gricas In Griekse regeringskringen werd giste ren vernomen, dat de vroegere EOKA- leider, George Grivas. zich thans op Cv- prus zou bevinden. Hij zou daar een bij drage willen leveren tot herstel van de vrede tussen de Griekse en de Turkse bewoners van het eiland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1