Uitbreiding technische school in Oostburg over vier maanden gereed PUZZEL- rubriek Voor Elek Schwartz 120.000 gulden loonsverhoging per jaar bij Benfica Sport en wedstrijden RIPOLIN Bouiv begon in januari 1962 Emerson en Santana naar de Mets Tele vizier ploeg vertrokken Real Madrid bood daarna nog meer lOO.OOO Per advertentie vraagt Xerxes buitenlanders NIEUWS UIT DE KERKEN Nederlandse atleten tegen België en Mittelrhein Korfbal voor Sport Steunt Zonneveld oo Markt Middelburg ONDERLINGE HAGELVERZEKERING GOES: VEEL SCHADE IN 1963 Totale uitkering van f57.750 ZATERDAG 20 JUNI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ingebruikname in gedeelten Nog dit jaar zal het leed geleden zijn voor de meer dan tweehon derd leerlingen van de lagere tech nische school in Oostburg. Hooguit eind oktober komt de uitbreiding van de school, die gekoppeld is aan een ingrijpende verbouwing van het oude gedeelte gereed, waarmee dan een einde gekomen zal zijn aan het „wonen onder andermans dak": de teken- en theorielessen moesten door ruimtegebrek gege ven worden in een bovenzaal van het Oostburgse verenigingsge bouw. Ook de houten verenigings barakken, die uit respectievelijk 1957 en 1958 dateren, gaan dan te gen de grond. Voor dat alles in de plaats komt dan het gloednieuwe, ultra-modern opgezette schoolge bouw, waarin een flink stuk toe komst nu reeds gerealiseerd is. Aan de uitbreiding en de verbouwing van de technische school werd op 8 ja nuari 1962 begonnen. De plannen voor- Ein de verbouwing van het oude lte. dat als semi-permanent ge in 1953 in gebruik werd genomen. Deze oude school wórdt in de toekomst uitsluitend gebruikt voor de praktijk lessen. Er zijn of er komen In deze prak- tijkvleugel dan ook handvaardigheid lokalen, een werkplaats voor de mon teursopleiding. een complete smederij en een bankwerkerij. Verschillende van de ze praktijklokalén zijn eveneens nieuw aangebouwd en zijn los van elkaar op de oude school „aangesloten". Kanteldeuren De verbinding tussen het oude en nieu we schoolgedeelte wordt gevormd door een lage hal, waarin aan de straatzijde de hoofdingang is aangebracht, maar waarvan de achterzijde wordt gevormd door vijf elektrisch bediende kanteldeu ren, die samen de leerlingeningang vor men. De deuren worden bediend vanuit de conciergeloge. Het grote aantal van deze deuren is een vlotte doorstroom mogelijk te ma ken. Vanuit de centrale hal. waar o.m. ook de garderobes gesitueerd zijn. splitst de leerlingenstroom zich in drieën. Eén deel gaat naar de praktijkvleugel, een ander deel naar de theorielokalen op de begane grond in de nieuwe aanbouw en de derde groep gaat de trap op, waar op de bovenverdieping theorielokalen en een gymnastiekzaal gesitueerd zijn. Dokterskamer De nieuwe aanbouw, die grenst aan voormalige kamp „Wilgenhof", bestaat zelf weer uit drie aparte vleugels. In het verlengde van de hal ligt de theorie vleugel, waarin op twee verdiepingen in totaal zes theorielokalen en twee teken- genaamde directievleugel gebouwd, met behalve aparte verblijven voor directeur, adjunct-directeur en administratie ook een dokterskamer met onderzoekruimte. Deze doktersruimten zijn niet alleen bedoeld voor het jaarlijkse onderzoek van de schoolarts, maar kunnen ook worden gebruikt door psychologen, die door ouders van kinderen met leermoeilijkheden op school kunnen worden geconsulteerd. In de directie vleugel is tot slot nog een leraarska mer. De derde vleugel bevat het overblijflo kaal, tevens recreatieruimte, waarin voorzien is in een beperkte toneelaccom modatie met kleedruimte en waarbij een klein keukentje is gebouwd, dat ge bruikt kan worden voor het zetten van koffie. Boven de recreatiezaal ligt het gymnastieklokaal met de bijbehorende douche- en kleedruimten. Bovendien is er voorzien in een opbergruimte voor de toestellen en een lerarenkamertje. Tegeltableau Ook aan de omgeving van de school is de nodige aandacht besteed. Aan de achterzijde, waar de leerlingen- ingang ligt. komt een geheel nieuw stenen fietsenhok, waar voldoende ruimte Is om alle fietsen, bromfietsen enz. onder te brengen. De gevel van het nieuwe gebouw wordt verfraaid door houtbetimmering, terwijl dit al les nog overtroffen wordt door een bijzonder fraai tegeltableau, een ont werp van de Amsterdammer Hennie Op de Laak, dat aangebracht is vóór de centrale hal. De kosten van het Kustvaart verkeert in moeilijkheden De Nederlandse kustvaart verkeert in moeilijkheden. Bij do steeds verder stij gende kosten als gevolg van de heslaan- de Internationale concurrentieverhou dingen is het onmogelijk compenserende vrachtverhogingen door te voeren. Aan het ontstaan van deze ongunstige toestand heeft zeker ook bijgedragen, dat de Nederlandse kustvaart in veer tien jaar van 542 tot 926 schepen en van 154.000 tot 384.000 brt. groeide. Deze uitbreidingen gingen niet met een bij benadering gelijke toename van het be schikbare ladingaanbod gepaard. Dit zegt de minister van "verkeer en wa terstaat, mr. J. van Aartsen in zijn antwoord aan het Tweede Kamerlid de heer P. Jongeling (g.p.v.). Deze had ook opgemerkt, dat bijvoorbeeld op een Nederlands schip de nemanning twaalf koppen moet telien. terwijl op een over eenkomstig Duits schip met zes man personeel kan worden volstaan. De minister merkt op. dat de aantallen bemannigsleden niet zonder meer ver gelijkbaar zijn. Deze aantallen zijn voor Nederland geregeld in het schepenbe sluit 1952 en gebasseerd op brutntonnage en motorvermogen. De eisen zijn op ver zoek van het bedrijfsleven zo' ruim ge steld, dat met deze bemanningsaantallen over de gehele wereld kan worden geva ren. Intussen wordt gewerkt aan een her ziening van het schepenbesluit Bij de herziening wordt nagegaan in hoeverre het mogelijk en verantwoord is de be- manningsvóorschriften aan te passen technische ontwikkelingen. HORIZONTAAL: 1. zonder rameniniets uitgezonderd; 29 siaa in Enge lmuur); 5. voetbekleding; 10. soort van papegaai; 11. driedelige kroon; 13. waargenomen kunnende worden; 15. deel v. deurkozijn: 18. op de ma nier van (2 w.); 19. maanstand, afk.; 21. titel, afk.; 22. Raad van Arbeid, afk.; 23. ongevulde; 25. woonboot; 26 rivier in Nederland en België; 27. prikkelig zoogdiertje; 30. ratjetoe; 31. schoenmakerswerkt.; boom; 32 aar dige; 35. voorzetsel; 36. ver-: voor voegsel; 37. eenmaal; 39. kanon, afk.; 41. zeer groot sterk hert; 43 soort van papegaai; 45. grootte; 48. sluiting v. e. ceintuur; 50. behoeftige; 51. gravin van Holland; 52. tegen-: voorvoegsel; 53. naar mijn mening, afk.; 54. be scherming bevolking, afk.; 56. Ned. Spoorwegen, afk.; 58. Trans Europa Express, afk 59. nederige onderwor penheid; 62. stiftsheer; 64. blauw (he raldiek); 65. tentoonstelt, geb. v auto's te Amsterdam, afk.; 66. loop stok; 67. stopplaats. VERTICAAL: 2. werkpl. v. weten-! sch. werk, afk.; 3. het voormal. Per- zië; 4. ieder krijgt het bij de geboor te!5. lidmaat; 6. wezen, gesteldheid; 7. Griekse oorlogsgod; 8. schaap; 9. oud; 12. slagvaardig; 13. onbegroeide; 14. spijker; 16. vaartuig; 17. aan elk aar hechten: 20. hoofdtelwoord; 24. gem. in de Betuwe; 26. titel, afk.; 28. land; 33. ijl; 34. bosmeer; 35. een of ander persoon; 38. kroniekachtige pro zavertaling (Noorse letterk.); 39. pa leis; 40. stadje in Belg. Vlaanderen; 42. soort van klooster; 44 interest; 46. leger (afd.); 47. in; 49 wandelhoofd in zee; 54. kwade; 55. scherprechter; 56. meisjesnaam; 57. niet breed; 60. glansloos; 61. -je: slaapje; 63. klein paardje. Hierbij de oplossing van de puzzel van vrijdag De foto toont het nieuwgebouwde gedeelte van de lagere technische school te Oostburg. Geheel rechts nog een stukje- van de oude school. Het lage gedeelte bevat aan de achterzijde de leerlingeningang die afgesloten tcordt met elektrisch be diende deuren. Geheel links de ver diepingenvleugel met theorie- en tekenlokalen. Aan de achterzijde is nog een gedeelte zichtbaar van de afdeling, waarin boven de gym nastiekzaal en beneden de recreatie ruimten zijn ondergebracht. (Foto P.Z.C.) I Voor de Wimbledonexhibities, die zon dag 5 juli a.s. op de Schevenlngse Metsbanen plaatsvinden, heeft organi sator Hans van Dalsum twee zeer I sterke spelers kunnen engageren. Het zijn de Australische kampioen Roy Emerson, die voor de komende Wim- bledonkampioenschappen als eerste is geplaatst en de Spanjaard Manuel Santana. Deze laatste behaalde on langs het internationale kampioen schap van Frankrijk. Voor Wimbledon is .hij derde geplaatst achter Emerson en McKinley. Van Dalsum zal tijdens het Wimbledonkampioenschap zelf nog twee spelers engageren. Pech aan de gecharterde autobus werd er de oorzaak van dat de Televizier- ploeg vrijdagmorgen een uur later ver trok dan was gepland. Bij de woning „Hier ia het" van Kees Pellenaars bij Breda was het al uren tevoren een druk te van belang. Tal van journalisten en pers-fotografen waren bij het vertrek aanwezig. Pellenaars hield een wakend oog op het inladen van de omvangrijke bagage. De Amsterdamse schoonheids koningin Elly Koot. onlangs gekroond tot miss Europa, gaf het startsein met en jachtgeweer van „de Pel". Het wek- uiteraard grote hilariteit. Toegejuichd FINANCIEEL TE AANTREKKELIjK geheel bedragen ongeveer anderhalf miljoen gulden. Diverse uitbreidin gen aan de oude school zijn nu reeds in gebruik. Met ingang van september hoopt men ook de directievleugel, het overblijflo kaal en de gymnastiekzaal in gebruik le nemen. Kort daarop volgt dan de theorievleugol, waarmee dan het gehele complex door de leerlingen zal zijn be trokken. Tussen de 200 en 250 leerlin gen kunnen dan weer ruim ademhalen in een moderne school, die in staat zal zijn de groeiende leerlingenstroom de eerstkomende jaren het hoofd te bieden. Elek Schwartz, de scheidende bondscoach van de K.N.V.B., is aan zijn af scheids toer bezig. Een goede week is hij nog in ons land en vertrekt dan naar Lissabon, waar hij 1 juli de functie van trai nercoach aanvaardt bij de Portu gese kampioensclub Benfica. Met zijn Franse echtgenote en vijftien jarige dochter gaat hij in Estoril wonen. Bijzonder blij is hij dat er voor zijn dochter, die in de toe komst examen wil doen voor tolk in de Franse taal, in Lissabon een franse school is: „haar toekomst is belangrijker dan de mijne", zegt Elek Schwartz lachend. terdag (vandaag) volgt het laatste stuk je naar Rennes. startplaats van de tour. De laatste honderd kilometer daarheen worden per fiets afgelegd. Over zijn toekomst wil en kan hil weinig zeggen. „Het is allemaal heel vlug gegaan, de laatste weken Wer kelijk, hét was niet te termijn de K De aanbieding altijd Fransman cn pensioen voor mij In Nederland niet bij. Ik ben 55 jaar. en Ja. wat moet je dan doen. wanneer je «sen werkelijk r Je e aanbieding krijgt De ft het enorm opgevat. Ik het ook niet helpen dat Benfica prachtige V.B- heeft laatste wenen wer- te termijn een opv iet mijn plan op-kor- den, omdat Elek N.V'.B. te verlaten, geschakeld bij de an Benfica was ech- gen voor oefenmi (Advertentie) VERENIGING VOOR CREMATIE AVVL AMSTERDAM, PLANTAGE MIDDENLAAN 58 Een stroom van brieven heeft de ad vertentie van de Rotterdamse se- mi profclub Xerxes in het West- duitse sportblad „Der Kicker" op geleverd, waarin spelers werden gevraagd die bereid zijn op con tractuele basis voor Xerxes te men spelen. Bij Xerxes werd ons medegedeeld, dat de club liever Nederlandse spelers aantrekt om het elftal te verster ken. Daar is echter gezien de ab normale transferbedragen nauwe lijks aan te komen. Voor middel matige voetballers wordt tussen de 25.000 en 60.000 gulden gevraagd. Voor werkelijk goede voetballers bedragen van 100.000 gulden en meer. Xerxes zoekt goede voetballers, van daar die advertentie in „Der Kicker", aangezien de transferbe dragen in West-Duitsland lang niet zo hoog liggen. Het resultaat: een stroom van brieven en telegrafi sche aanmeldingen Zwitserse. Zuidslavische en Hon gaarse voetballers. Xerxes-trainer Bob Janse is ijverig aan het selecteren. Hij is van plan de beste spelers, die zich hebben aangemeld, naar Rotterdam te la ten komen voor een of meer proef- wedstrijden. Bij de beoordeling van hun capaciteiten hoopt hij een goe de steun te hebben aan Faas Wil kes, die door zijn jarenlange natio nale en internationale ervaring een goede kijk heeft op voetballers. Dynamo ontmoet sterke rivaal Advertentie RIPOLIN Sneiverf voor binnen en buiten, c 7 Met 3 Extra's: Extra glans, Extra dek- j kracht, Extra duurzaamheid! Ü&H met is 't af! Pastorale zorg van vier vrouwelijke religieazen voor priesterloze parochie in binnenland Brazilië Het dagblad van Vaticaanstad, de Os servatore Romano, heeft woensdag met instemming geschreven van het experi ment van vier vrouwelijke religieuzen die in Nisia Floresta in het binnenland van Brazilië de zorg voor een priester loze parochie op zich genomen hebben. De vier zusters, van de Braziliaanse congregatie der missiezusters van de gekruisigde Jezus, hebben hun experi ment ondernomen met instemming van de apostolisch administrator van Na- tal, mgr. Eugenio de Arauju Sales. Ui teraard kunnen ze niet zover gaan dat ze de mis opdragen of de sacramenten toedienen. Wel houden ze twee keer per dag godsdienstoefeningen, geven ze godsdienstlessen, bidden voor sterven den en dopen in noodgevallen, zoals bij ontstentenis van een priester aan leken is toegestaan. Nisia Floresta heeft een priester, maar hij woont in Natal, waar hij door drukke werkzaamheden overbelast is. Een keer per week komt hij naar het plaatsje om specifiek priesterlijke functies t,e komen uitoefenen. De Osservatore Romano noemt het ex periment „een experiment dat door het hele aartsbisdom met een grote mate van hoop wordt gevolgd, en dat reeds- vruchten afwerpt". Het experiment is volgens do Osservatore onderdeel van een campagne van een zogenoemde ..Na tal beweging", die oproept tot „inte grale christelijke vernieuwing" op het religieuze zowel als sociale vlak. De vele prelaten die Natal hebben be zocht en die niet alleen uit Brazilië kwamen, aldus het Vaticaanse blad. „zijn zo onder de indruk gekomen van de hier ontplooide initiatieven en de vi tale presentie van de kerk op alle terrei nen. dat ze er een praktisch voorbeeld in zjjn gaan zien van wat lekenaposto- laat kan zijn". Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERKEN Beroepen te Nw Tonge: Th. Langrak te Vinkeveen; Te Goederede: L. Doppen- berg te Wilsum tO.); Te Ouderkerk a/d IJsel: J. van Sliedrcgt te Baarn; Aange nomen naar Bolsward (geest. verz. ver pleeghuis Bloemkamp): H Eggink te Drachten; Bedankt voor Polsbroek en Vlist: J. C. de Bie te Aalst. GEK. KERKEN Aangenomen naar Lichtenvoorde: J. Vis. kand. te Emmen, die bedankte voor Wormer en voor Woubrugge. CHRIST. GEB. KEKKEN Beroepen te Eindhoven: B. van Smeden te Amsterdam-West: Bedankt voor Schiedam: J. P Versteeg te Wormer- veer. GEK. GEMEENTEN (IN NED.) Bedankt voor Terneuzen: D. L. Aan- geenbrug te Rijssen. BABTISTISCHE GEMEENTEN Beroepen te Zwijndreeht: A. Visser te Almelo. De Middelburgse atletiekvrienden- kring Dynamo zal vandaag zaterdagI in haar 3e competitiewedstrijd tegen een zeer sterke tegenstander uitko men nl. M.O.C. '17 uit Bergen Zoom. Deze ploeg was vorig jaar één der besten in het landelijk klassement (3e klas) Of de Middelburgers ook deze wed strijd zullen winnen is dus een grote vraag. Indien Henk Snepvangers van M.O.C op de 3000 meter uitkomt, kan Cas Duitse. Muider op dit nummer aan een top tijd komen. Bij deze wedstrijden zijn nl. tijden en prestaties belangrijk, en niet de plaatsing. Als de weersomstandighe den gunstig zijn, kan Dynamo mis schien zijn puntenaantal (nu 10.409) nog wat opvoeren. Het belooft een goede en spannende wedstrijd te worden, die aanvangt om 19.00 uur. Om 18.00 uur wordt begon nen met een kort bijprograma voor dames en junioren. De opstelling van Dynamo is: 100 meter: Kees de Groot, Gerard Alting; 400 meter: Hein Cujé, Frans Brouwer; 1000 meter: Hein Cujé, Hans Bostelaar; 3000 meter: Cas Mulder, Piet Tolhoek; Hoogspringen: Jan Maas; K. Rensma; Verspringen: Jan Maas, Kees de Groot; Kogelstoten: Piet Versluys, Hans Bostelaar; Dis cuswerpen: Cas Mulder, Wim Back; Speerwerpen: Piet Versluys, Gerard Alting; 4 x 400 meter: 1. G. Alting, 2. P. Versluys, 3. F. Brouwer, 4. C. de Groot. De Nederlandse heren atletiekploeg. die zondag 28 juni in Opladen bij Keu len tegen Mittelrhein en België uit komt. is als volgt samengesteld. 100 meter: Frans Luitjes (Trekvo gels) en Rob Heemskerk (Ph.); 200 meter: Frans Luitjes en Rob Heems kerk: 400 meter: Fred Herpen (G.V. A.V.) en Tjeerd Vellinga (Blauw Wit); 800 meter: Chris Konings (Zaanland) en Jan van Uden (Schaes- berg)1500 meter: Gijs de Bode (Me tro) en Harry Janssen (A.A.C.); 5000 laat kwam met het voorstel. Toen Ik van de bond toestemming kreeg, was het met Benfica direct in orde". 150.000 gulden Het salaris van bondscoach Elek Schwartz bij de K.N.V.B. mod 30.000 gulden per jaar hebben bedragen Ben fica bood. naar wij goede reden hebben om aan te nemen, rond 150.000 gulden per jaar. Vandaar dat Joe Coler. vice- voorzitter van de K.N.V.B. en voorzitter sectie betaald voetbal, enige dagen ge leden nog tegen ons zei- „Natuurlijk hadden wfl Elek Schwartz aan zijn con tract (tot mei 1966) kunnen houden. Aangezien wij hem nu eenmaal niet veel meer per jaar konden bieden, vonden wij het immoreel hem ervan te weer houden een vorstelijke aanbieding van Benfica te aanvaarden. Al zal het bijzonder moeilijk zijn op kor te termijn een opvolger voor hem te vin- """.ek Schwartz ook was in- de verschillende opleidln- 'enmeestere en behalve de selectie voor en de voorbereiding van, het Nederlandse elftal, hetzelfde werk deed voor het jeugdelftal Jong Oranje en het militaire elftal. HIJ Is zeven jaar bij ons en al kent hij dan misschien niet alle voetballers persoonlijk, in al die ja-; ren heeft er er toch heel wat leren kon-1 vervolgt Elek Schwartz,, „ga ik liever nen en een nieuwe man zal zich weer werken met de Jonge ploeg van Benfica helemaal moeten inwerken". dan raet de oude sterren van Real Ma- 1 dnd ELEK SCHWARTZ loonsverhoging Ook Real Madrid Fouten Wat slechts enkele insiders weten I*. dat Elek Schwartz, na de aanbieding Wek - r.w*rtz ronilurt toe in Ne- van Benfir-a te hebben i-nnvn-ir -i - derl&nd ook fouten te hebben gemaakt: even in een moeilijke sitnatie kwam .waarom zou ik -• n fouten maken, te verkeren. Het wereldvermaarde daarvoor ben ik mens er» ik ben er trots Real Madrid kwam namelijk met een rT> mens te zijn. We hebben met het Ne- nog betere aanbieding en bewoogjderlands elftal uitstekende, goede, min- hemel en aarde om Elek Schwartz zijn verbintenis met Benfica te laten verbreken. der goede en slechte resultaten behaald. De nederlaag tegen Luxemburg was ver schrikkelijk. om nooit te vergeten. Ver- geet ook niet, dat voetballers mensen „Dat kon ik echter niet meer doen', zijn. die niet altijd in dezelfde vorm ver zegt Elek Schwartz „dan zou ik mijn keren. Voetballers zijn geen machines cn naam te grabbel hebben gegooid Ik had zelfs machines kunnen haperen of tot mijn woord gegeven aan Benfica cn stilstand komen", moest dat nakomen. De Madrilenen snapten dat niet. maar zij moesten mijn De mooiste herinnering met h--t Nodcr- standpunt aanvaarden. Bovendien", zo lands elftal zal voor hem altyd hlyven het gelijke spel (33) in Boedapest, ln de voorronde voor h«-t wereldkampioen schap 1962: „I>e Hongaren waren blij met dat gelijke spel en voor my was het een prachtig verjaardagscadeau, want de dag ervoor wils ik 53 jaar ge worden". Elek Schwartz heeft tot slot nog een persoonlijke opmerking: „Het was niet altyd makkelijk werken voor mij in Ne derland omdat men van seml-profs pro fessionele prestaties verwachtte, hetgeen niet redelijk is en clubbelangen werden te vaak boven nationale belangen ge steld. Tk heb naar eer en ge-veten voor gedaan wat mogelijk was". Vandaag 'zaterdag) organiseert Swift weer wedstrijden voor „Sport Steunt Zonneveld". De wedstrijden worden vanmiddag op de Markt te Middelburg gespeeld. Tijdens de wedstrijden wordt er voor ...Sport Steunt Zonneveld" op de Markt gecollecteerd door S wit le den. De eerste wedstrijd begint om twee uur. Dan treedt Swift A aan tegen het de K.N.V.E Korfbal Ondanks liet feit, dat op de Markt te Middelburg een aantal korfhalwedstrij- den gespeeld wordt ten hate van Hport Walchers ad spirant en twaalftal. Swift Steunt Zonneveld, waarbij ondermeer A. dat in de competitie met kop enigen Zeeuw» twaalftal aantreedt tegen schouders boven zijn tegenstanders Swift, gaat de competitie in de eerste uitsteekt en reeds kampioen is. L'1" K de Walcherse selectieploeg meer tegenstand ondervinden dan in de competitie, maar toch zullen de Swift- adspiranten wel aan het langste eind trekken. Om drie uur vindt een interessante ju niorenwedstrijd plaats. Dan spelen de junioren van Swift tegen het Walcher- juniorentwaalftal. In beide ploegen staat een aantal talentvolle spelers en speelsters opgesteld. Men mag eer. snelle en een technisch op behoorlijk peil staande wedstrijd verwachten, waarin de Walcherse selectie wel als de sterkste uit de bus zal komen. Ten slotte begint om vier uur de hoofdwedstrijd. Swift I speelt dan te gen het Zeeuwse twaalftal. De Zeeuwse ploeg zal nu zonder Swift- spelers wel hoofdzakelijk bestaan uit spelers van de K.N.K B.-ploegen Animo. Tjoba. en Togo. Deze selectie j,| zal de Swiftploeg zeker op gelijk ni-ljy veau partij kunnen geven. Het wordt Luctor I-Zuid westers I (1). 2AAnimo III-TOP (1); 2B; Tjoba m-Swift IV f 25-61 (1): 3B: klas der Z.K.B. normaal door. Luctor I ontvangt thuis Zui<lw«*sfers I. waarbij de Terneuzenaren geen gemakkelijke wedstrijd te verwerken krijgen. Ze die nen echter de punten thuis te houden, daar ze uit drie wedstrijden nog drie punten moeten halen. Bij winst komen ze er wel heel goed voor te staan en met ogen houden we het op een Zeeuws- Bij Anl Ml gen in het veld. die elkaar niet veel zul len ontlopen. We houden het op een pun tenverdeling. Volharding I-Togo II is zeer zeker voor de eerste, die zich daar door zo goed als zeker ln veiligheid zul len spelen. In 2A kan Animo III. na met goede re sultaat tegen Swift III, thuis van TOP winnen. In 2B speelte Tjoba ITI op donderdag 25 juni tegen Swift IV. We houden het op een kléine zege voor de thuisclub, die daardoor de tweede plaats voor zich op zullen gaaf! eisen. In 3B is CVV zeker sterker dan Tjoba ker mooie staaltjes korfbal te /Jen zullen zijn. De Zeeuwse ploeg zal alles in het werk stellen om de Middel burgse eerste klasser in de „Markt- keien" te doen bijten. Een kleine over winning voor de selectie is wel mo- gelijk. Het programma voor de wedstrijden op de Markt luidt dus: twee uur: Swift p,Jp" E Swifl g-XOAD B «3.; A-Walchers Aspirantentwaalftal; drie zuidwesters B i2) Swift C-Vt^ uur: Swift junioren—Walcherse jumo- C: Beslissingswedstrijd terrein Eito: BI. renploeg; vier uur: Swift I—Zeeuws Wit B-Volharding (2): D: Tjoba B- twaalftal. Olympta B (3): Togo C-Elto (3). Tjoba IV-CW Adsp. A: Animo A-Zuidw. A (22-6) (3); BKC A-Ondo A (1): B: Animo B-Swift Snel (2): Dos 55-Ondo B (1); BKC B- KVL (1); C: Zuidw. B-Animo C (1); D: Eito A-de Poel (1): Luctor-Tjoba Animo- TERNEUZENAAR WEGENS DIEFSTAL AANGEHOUDEN Jaarversdag verschenen het ledental. Dat nam in 1963 netto met 24 toe. Er waren aan het eind van het boekjaar 350 leden. Het verzekerde areaal steeg hierdoor van 1566 hectare tot 1635 hectare, het verzekerde kapitaal tot 8.193.810,85. Vorig jaar was dat .I 7.231 143,--. Aan zacht fruit was er Het vjjft.ende boekjaar van de Onderlin- het laatste jaar j 231.890 verzekerd. Het meter: Cees Clement (F.I.T.), en I Fruittelers Hagelverzckenng Maat- gemi-MeM verzekerd l>edrag :igt rond de Henk Snepvangers (M.O.C. '17): 10'schaPPW G<*es ?e" ongunstig '?:ir S 5000 por hectare. In het werkgebied km Dick de Bruin (Minerva) en Fons geJ*efs,/: Zo*el, wat h!",reft de vele ha- van de te Ge es g v r.igde Onderlinge Veldhuizen (Volt): 3000 meter steepleTfL_5!LE.*!y-IÜ-%a_-_V Zeeland en West-N".rd-Brabant bleef Rinus de Schipper (Memphis) en Wil lie Willems (Unitas). De gemeentepolitie te Terneuzen heeft [HO m. horden: Eef Kamerbeek (P.S. woensdagavond een zekere F. uit die ge-|V.) en Peter Dellensen (A.A.C.); 400 meente aangehouden wegens diefstal m. horden: Marius Bos (V. en L.) en van planken bii een bouwwerk van dejLeo Stevens (Numaga); Verspringen: fi werd Leo de Winter en Gerard Weisscher (beiden A.A.C.)Hoogspringen: Jan van Heek (Holland) en Rein Knol (Haarlem Hinkstap: Henk Evers (A.V. '55) en Kees de Kort (Taxan- dria); Polshoog: Servee Wijsen (Kim- bria) en Fred Krikke (A.A.C.)Speer: Piet Olofsen (Holalndia) en Frans v. d. Heijden (A.A.C.): Discus: Cees Koek (Pro Patria) en Eef Kamer beek; Kogel-: Cees van Wees (A.A.C.) en Piet v. d. Kruk (A.V. '40); Kogel slingeren: Jan Romani (V. en L.), Rob Heemskerk en Frans Luitjes. 4 x 400 meter: keuze uit: Fred van Herpen, Jaap Noordenbos (Minerva), Caspar de Geus (S.C.R Tjeerd Vel linga en Theo Beelen (P.S.V.). N.C.B. vergadert in Terneuzen Het rayon Zeeland van de N.C.B. zal dinsdag" 30 juni in hotel „Rotterdam" te Terneuzen een algemene vergadering houden. Na de opening door voorzitter P. Vercauteren zal burgemeester G. van Waes van Westdorpe een lezing met dia's houden over een door hem ge maakte wereldreis. Ir. J. Wellen, direc teur-generaal van de landbouw, zal hier na een toespraak houden over actuele zaken betreffende de landbouw. fruit. Het jaarversla» van de maat- het ledental in West-Brabant acht .T.Het schappij maakt er gewag van dat m dit is de bedoeling, dat in 1964 eer. intensie- boekjaar de totale schade-u.tker.ng een ve Pc. - oni:jke propagandacampagne bedrag van bjjna o7.750 beliep in-ze wordt -„..oerd. ln alle "districten, maar som moest worden uitgekeerd aan 110 vooral ook in West-Brabaru. zo meldt s" OrJ "WS"1 "en h;t v0,s!aK Daarvoor zijn een aantal gemiddelde uitkering van f 3.2a».zo medewerkers-propagandisten ingescha- meldt het overzicht keld. Het verslag meld, ten slotte dat er E® eY-?als vort§e -er. batig saldo was in 1963 van bijna jaren de tijd, die gevaarlijk was voor f enn 1 net optreden van hagelbuien De schade- uitkeringen in 1963 waren ongeveer het: Het jaarverslag weru vastgesteld ln de 25-voudige van die in 1962 Toer werd er, jongste vergadering van de maatschap voor dit doel 14.512 betaald. In de 15 pij. Tijdens "deze ledenvergadering in de jaar van haar bestaan beliepen de totale „Prins van Oranje' te Goes werd be=lo- schade-uitkeringen van de .Onderlinge" ten het batig saldo aan de reserves toe een bedrag van 1.788.053.32. Als eente voegen. De heer J i'. C. Boot werd als logisch gevolg" van de vele schade lag bestuurslid herkozen Tot leden van de de premie aanzienlijk hoger dan in 1962 financiële commissie- werd de L B H v 1,5 procent tegen 4.5 procent, zo wordt i d. Slikke te Nieuw- en St.-Joosland 'be- in het verslag in herinnering gebracht.noemd. Door een aantal wijzigingen in Naast deze ongunstige cijfers maakt het' het reglement werd een nieuwe premie jaaroverzicht van de Onderlinge Fruit- en eigen risico-regeling tot stand ge- telers Hagel verzekering Maatschappijbracht Schade van enige betekenis werd ook melding van een aantal gunstiger;in 1964 nog niet gemeld, zo werd mee- ontwikkelmgen. Die gelden met name i gedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9