Haamstede trefpunt van Z.L.M.-leerkrachten Kettingbotsing kostte vijfentwintig gulden Ds. Strating over „Moderne gezin en de school" AGENDA WALCHEREN E.M.M.-glazenadie voor 40-jarig jubileum "ZATERDAG 20 JUNI PROVINCIALE ZEEUW8B COURANT VOOR „LEERKRACHTENDAG 1964" Haamstede was vrijdag het tref punt voor de leerkrachten van het Jandbouwhuishoudonderwijs van de Zeeuwse Landbouw Maatschap pij. Zij ontmoetten elkaar in de gloednieuwe nog niet geopende school, „De Schutse" op de „leerkrachtendag 1964". Het was een treffen dat bestond uit een in leiding en een excursie over Schou- wen-Duiveland. Ds. Strating, de directeur van de Stichting voor het Maatschappelijk Werk van de Ne derlands hervormde kerk in Zee land, bepaalde de bijna honderd bezoekers in een boeiend betoog bij „het hedendaagse gezin en de school". „Is de moderne jeugd wel een pro bleem?", vroeg ds. Strating zich in zijn inleiding af. Hij betwijfelde het: eerder zag hy een probleem in „het moderne gezin". „Een generatiespan ning is er altijd al geweest", betoog de ds. Strating. Maar in de jongste periode is er naar zyn mening een extra versnelling aan beide kanten aan toegevoegd: het opgevoerde le venstempo. Hij bracht in dit verband in herinnering, dat men in een eeuw van het paard terechtgekomen is bij de straaljager, die de geluidsbarrière doorbreekt. Op alle mogelijke terreinen komen er vol gens ds. Strating factoren bij elkaar en beantwoordt het beeld van vele zaken niet meer aan de werkelijkheid. „In het Nederlandse onderwijssysteem geldt dat, omdat dit nog min of meer vastzit aan de individualiteit-van-het-cijferlijst- je", aldus de inleider. De leerling zou naar zijn mening moeten worden gezien in zijn relatieschema. Een van de belangrijkste onderdelen van dat schema vormt de relatie ln het ge zin, zo betoogde ds. Strating. En dei spanningen daarin doen zich voor in een aantal concrete gevallen: arbeid en vrije tijd, in de kwestie van „gezag is gezag" bijvoorbeeld. Het complexe beeld van de wereld van vandaag maakt het ook niet meer mogelijk in zwart-witschema's te denken, zo hield ds. Strating zijn ge hoor voor. Er is het reële gevaar, dat men dezelfde taal nauwelijks meer spreekt, meende de inleider. Het gezin is ook geen gesloten geheel meer. Die mogelijkheid is er vooral in het weekend of in de vakantie. Hij was echter bang. dat er aan de menselijke relaties in veel gezinnen tekort wordt gedaan: onder meer in het niet praten over de sexuali- teit en het verwaarlozen van de religio siteit. CAFÉ-RESTAURANT „KIVIET" M. M. MELJER, Badhuisstraat 8 - VLISSINGEN Telefoon 01184-2334 Hét trefpunt van gezelligheid. Grote vergaderzaal. RICHTLIJNEN Drie richtlijnen gaf ds. Strating zyn ge hoor ten slotte mee: het moderne gezin moet een groep zijn, het relatieschema moet aangepast zijn aan het gemeen schapsleven. Het gezin moet op zichzelf een harmonisch geheel zijn. En men moet zoeken naar een middenweg tussen het vroegere gesloten gezin en het moderne gezin. Hij meende, dat het onderwijzend personeel op school het gezin daarin door de pedagogische opleiding behulp zaam kan zijn met he geven van advie zen, die moeilijkheden kunnen oplossen. Of in het andere geval het advies van een aantal instanties of deskun digen op het terrein van de opvoed kunde in te schakelen: de schoolarts, de huisarts, de Zeeuwse Stichting voor Beroepskeuze en Beroepskeuze voorlichting, het medisch opvoedkun dig bureau, „Pro Juventute", of in het uiterste geval de Raad voor Kin derbescherming. Het betoog van ds. Strating inspireerde de vergadering in de discussie tot de voorzichtige gedachte over de mogelijkheid df landbouw huishoudscholen en de land bouwscholen te combineren. Voor de inleiding van ds. Strating had de voorzitter van de commissie voor het landbouwhuishoudonderwijs van Z.L.M., burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny de bezoekers en speciaal het college van b. en w. van Wester- schouwen verwelkomd. Westerschou- wens nieuwe burgemeester H. P. Ever wijn stipte in een vriendelijk dankwoord nog even het nut van dergelijke ontmoe tingen aan. In de middaguren stapte het gezelschap in de bus of in de auto voor een rondrit door de Westhoek. En daarna zette men koers naar de Grevelingendam om een kijkje te nemen bij de vorderingen van dit Deltawerk. De Z L M.-onderwijs- mensen hadden een buitenkansje: zij konden nog juist het slot meemaken van de „overtocht" van de eerste gondel via de kabelbaan. Met de thee in „De Blau we Keet" werd deze geslaagde leerkrach tendag besloten. ZUID-BEVELAND Zomerconcert van „Euphonia" In de tuin van het ..Schuttershof" te Goes geeft vanavond (zaterdag) om half acht de harmonie „Euphonia" on der leiding van de dirigent A. v. d. Cin- gel haar tweede zomerconcert. Tijdens het concert is de tuin voor iedereen vrtj toegankelijk. Het programma vermeldt onder meer Engelandvaarders van W. Schild; Highroad Impressions, suite van PI Scheffer; Ritournelles d'antan. fan tasie van R, Clérissc; Rapsodie Slave no. 1, C. Friedemann. arr. van A. Del- haye; Castell Coch. mars van Powell- tle Rooy; Freie Welt, mars van H. M(iller;'Lord of the Isles, a Scottish Rhapsodie van Rimmer-Mol: Fantasie sur l'opera Robert le diable van G. Meyerbeer en Men of Music, mars van King-Waiters. VADERDAGGESCHENKEN DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Vlissiugeu VANDAAG. Middelburg Molenwater. Miniatuur Wal cheren, 9—18 uur City Sheherazade, 20 uur. 14 J. Electro Stripgirls in Soho, 19 en 21.15 uur, 18 J. Vischmarkt: Kunst markt Vlissingen Alhambra: Sheherazade. 19 en 2130 uur, 14 jaar Luxor. De zwarte lan siers. 19 en 21 uur, 14 Jaar Goes Grand: De raven. 19 en 21 uur, 14 jaar. Schuttershof (tuin): Zomerconcert .Euphonia", 19 30 uur Prins van Oranje: Vergadering B.V L -zelfstandigen en vrij gezellen. 15 uur, Sportpark Westhaven- dijk: Voetbaltoernooi Federatie van Per soneelsverenigingen. 9 uur. Kamperland Sportterrein en Haventer rein. Provinciale Pijperdag 15 3018 uur en 20—21 uur Ïerneu7en Luxor: Wedren met de ooie- 20 u 14 Jas Hulst Bioscoopgebouw: Eddie op het spoor der verdwenen vrouwen. 20 uur. Oostburg Ledeltheater: Zeven dagen in mei. 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Wraak van een verdachte, 20 uur, 14 jaar Mzcndi.ikr Hoizichttheater Maciste con tra Maciste. 20 uur. 14 jaar Westdorpo Kunsthandel Troutzaerte- Ten toonstelling Nico Molenkamp. SL-Maartensriijk Btoscoop „De Gouden Leeuw": Van Je buren moet je het maar hebben. 19.30 uur Schript-nlsse „De Houwer": Zeehengelcon- cours „De Zeebaars", uitreiking deelne- Bergen op Zoom Roxy Een wereld van plezier. 18.45 en 21 uur. 18 Jaar Luxor Arsene Lupin contre Arsene Lupin. 18 45 en 21 uur. 14 jaar MORGEN. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 918 uur City: Sheherazade, 14 30 en 20 uur. 14 Electro: Schandaal in het meisjespensionaat, 15 30 en 1930 Vlissingen Alhambra Sheherazade, 15, 19 en 21 30 uur. 14 laar Luxor: De strijd om het zwarte goud. 15 uur. 14 Jaar Luxor zwarte lansiers. 20 uur. 14 laar Goes Grand. Straaljagers in de aanval. 15 uur, 14 jaar De raven, 19 en 21 uur, 14 Terncii7en Luxor- Zeg het met kogels, 14 30 uur, 14 laar Luxor. Wedrei»met de ooievaar. 17 en 20 uur, 14 Jaar. Hulst - Bioscoopgebouw: Eddie op hel spoor van de verdwenen vrouwen. 14.30 en 18 45 uur. 14 jaar Bioscoopgcbouw Op roer in het verre oosten. 21 uur. 14 jaar Oost burg Ledeltheater: Zeven dagen in mei. 14. 1630 en 20 uur. 14 Jaar Sas van Gent Olympiatheater: Wraak van een verdachte. 15 30 en 20 uur. 14 iaar IJzcnriijkr - Horzichttheaier. Maciste con tra Maciste. 17 en 20 uur. 14 laar Bergen op Zoom Roxy: Opdracht zonder genade, 14 30 uur, 14 jaar Roxy: Een we reld van plezier. 16 30, 18 45 en 21 uur. 18 jaar Luxor; Zwaardvechter van Siena. 34 uur. 14 jaar. Luxor. Arsene Lupin contre Arsene Lupin. 16 uur. 14 Jaar Luxor- De rust van een verdoolde. 18 45 en 21 uur. 18 Jaar. 'innF.r.RiiRG MR. P. ADRIAANSE BENOEMD TOT LID VAN VERDIENSTE VAN „LUCTOR ET EMERGO" De Middelburgse reddingsbrigade en niging „Luctor ei sinds vrijdagavond lid van verdienste bij. Het Adriaansc, vice-voorzitter van de eniging. De versierseleu behorende hij deze onderscheiding werden hem op de borst gespeld door de voorzitter J. A. van Dixhoorn. Dit gebeurde tijdens de viering van het 45-jarig bestaan van de vereniging, een feest dat gisteravond in de Gouden Poorte werd gevierd. Op deze bijeenkomst stonden zowel de heer Van Dixhoorn en de heer Adrïaanse heiden oprichters van de vereniging in het middelpunt van de belangstelling. Dokter C. Frumau, die bij „Luctor" steeds de keuringen verricht en op de feestavond aardige bijzonderheden uit het verleden wist op te diepen, hing bei de bestuurders als blijk van waardering voor hun werkzaamheden een lauwer krans om. Mevrouw Simonse-Poerstam- per bij de leden beter bekend onder de naam „juf" kreeg bloemen aange boden. In zijn openingswoord wees de heer Van Dixhoorn nog eens op het belang van het redden van drenkelingen. In een dichterlijke ontboezeming had hij. tevo ren reeds de aandacht gevestigd op dit menslievend werk. Hy hoopte dat veel leden het a.b.c. zullen leren. Hij verdui delijkte dit met de wens uit te spreken dat de leden door Aanpakken, Beslui ten en Courage bij het 50-jarig bestaan tot goede resultaten zullen komen. „La ten we hopen dat we dan aan het alfa bet de z van zegepraal toe kunnen voe gen", zo zei de voorzitter. De heer Adriaanse bood de vereniging later op de avond een wisselbeker aan Ook hij sprak de wens uit dat de belang stelling voor het reddend zwemmen weei zal opleven. Daarna was het de beurt aan de Middelburgse cabaretspelers, die het publiek aangenaam bezighielden met leuke sketches. Ook werd het to neelspel „Schoenmaker Brand zoekt een knechtje" opgevoerd. De maker van dit stuk was de heer B. de Jonge, die de hoofdrol vertolkte. Mevrouw P Koster zorgde voor de muzikale omlijsting. AVONDVIER DAAGSE IN MIDDELBURG LOOPT GOED De avondvierdaagse te Middelburg loopt goed. De organisatoren hebben tot nu toe slechts vijf uitvallers behoeven te noteren. Onder de deelnemers bevindt :ich de heer Welberg uit Vlissingen, lie er bij elkaar al ongeveer 7500 km op heeft zitten. Vanavond gaat de laat ste tocht beginnen. De 15 km lopers starten als normaal om zeven uur. maar zij die 20 km moeten lopen ver trekken al om zes uur. Omdat men er van uitgaat dat de loodjes ook bij de wandelaars zwaar zullen wegen, zorgt het Middelburgse muziekkorps er van avond voor, dat de deelnemers en deel neemsters muzikaal worden ingehaald. Bü het Toorenvliedtwegje worden ze opgewacht. Vandaar gaat het naar de binnenstad. Wim Daim opent in Middelburg serie zomerorgelconcerten Wim Daim, organist te Amsterdam opent aanstaande dinsdag de serie zo merorgelconcerten 1964 te Middelburg Dat doet hy met een concert te verzor gen in de Nieuwe Kerk van de Zeeuwse hoofdstad. Het programma voor dit con cert dat om acht uur begint bevat de volgende werken: 1 Pasaealles van Joh. Cabanilles; 2 Preludium en fuga in E. van N. Bruhus; 3. Fantasie van Joh. Pachelbel; 4. Preludium en fuga, es dur en „wer nur den liebe Gott lasst warten, van Joh. Seb. Bach; 5 Twee koraalbe werkingen over psalm 23 van H. Gag- nebin; 6 Les Bergers van Ol. Messlaen; 7 Partita over psalm 116 van Cor Kee en 8 improvisatie over een op te geven the ma. Volgend jaar 16 maart zal het 40 jaar geleden zijn dat de .Middelburgse atle tiek- en handbalvereniging „Eendracht maakt macht" werd opgericht. Op de laatstgehouden jaarvergadering werd besloten in het jubileumjaar 1965 di verse toernooien te organiseren zowel voor pupillen, adspiranten. junioren als senioren. Het betreft hier voornamelijk zevenhandbal, te meer daar Middelburg binnen afzienbare tijd een sportzaal rijk is, die zich zal lenen om zevenhandbal te spelen. Om 1965 tot een jubileumjaar le maken heeft het bestuur van „E.M.M." zich ge wend tot het handbalverbond met bel verzoek in 1965 een wedstrijd veldhand- bal en zevenhandbal van het Nederland se elftal toe te wijzen. Het bondsbestuur van het Nederlands handbalverbond heeft nu reeds alle medewerking toege zegd, hoewel het officiële programma nog niet bekend is! Ten einde alle kosten die de toernooien en wat nog^ meer georganiseerd venhandbaltoernooi voor alle scholen) heeft de jubileumcommissie besloten tot een jubileum-glazenactie. Er is een fraai jubileumglas ontworpen en vandaag (zaterdag) en 27 juni a.s. zullen dé ■E.M.M.-ers erop uit trekken om de in woners van Middelburg dit glas te koop aan te bieden. De opbrengst van deze actie komt geheel ten goede van de or ganisatie ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan. Geslaagde ouderavond hervormd jeugdkoor Het hervormd jeugdkoor „Blijde Stem men" heeft woensdagavond in de geheel gevulde aula van de hervormde school aan de Zuidsingel te Middelburg een geslaagde ouderavond verzorgd. Na het openingswoord door de voorzitter de heer A. de Groot, zong het koor, on derleiding van de heer M. de Bree. af gewisseld door declamatie en fluitspel. Na de pauze voerden enige leden van het jeugdkoor de kinderoperette „De Sneeuwmannetjes", onder regie van de heer J. Bimmel, op. De jeugd kreeg een hartelijk applaus van de vele aanwezige ouders. Op de ouderavond werd afscheid genomen van de pianiste mej. I. van Bo ven. die Middelburg verlaat. Zij kreeg een boekenbom De nieuwe pianiste. Mar jan Leynse, die een boek ontving, werd door de voorzitter welkom geheten. In verband met het vele door de heer de Bree voor het koor verrichte werk. werd hem een ets van het Middelburgs stad huis aangeboden. Mevrouw de Bree ont ving bloemen. Met het gemeenschappe lijk zingen van Gezar.g 280 werd* de ouderavond gesloten. lOSTKAPELLE PRIJZEN VEEKEURWG Door een misverstand zijn in het verslag over de veekeuring in Oostkapelle dé schenkers van de prijzen over het hoofd gezien. We vermelden ze hierbij alsnog en de lijst van de winnaars en schenkers luidt dan: le kalf koeien: IA Mina van A. Geldof (medaille ZLM); IB: Trix van A. Smit (medaille fa. Van Eenennaam); 2e kalfkoeien: IA: Connie van Plant- lust van J. Maljaars (medaille zuivel fabriek); IB- Jolanda van J. Dekker medaille smederij Hillebrand 3e kalf koeien: IA: Astrid van A. Geldof (me daille C. v. d. Broeke): IB: Corrie van A. Smit (medaille bakkerij Kenze); IC: Bontje van S. de Visser (medaille bode Sturm); 4e kalfkoeien: reserve-kampi oen Dora van Z. Francke (beker vee arts I. C. Klok); 5e kalfkoeien: kampi oen Grada van Buitenlust van J. Cop- poolse (medaille gemeente Oostkapelle): oudere kalfkoeien: IA: Reintje van Plantlust van J. Maljaars medaille eiland Walcheren; 1B: Paula 3 van id. (medaille smederij Boone) en IC; Jaan- tje 18 van J. Coppoolse (medaille bak kerij De Visser). NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Collecte De opbrengst van de collecte voor „Zon- nevanck" en „Zonnegloren" bracht te Nieuw- en St.-Jooslsnd ƒ110.40 op. Van onze adverteerders SPORTHUISIMANSE NA VERBOUWING HEROPEND Nadat Sporthuis Imanse aan de Lange Delft te Middelburg in de afgelopen we ken een zeer ingrijpende verbouwing heeft ondergaan, hebben de heer en me vrouw Imanse gistermiddag ter gele genheid van de heropening een drukbe zochte receptie gehouden. Bij de opening van Sporthuis Imanse in de Lange Delft in 1952 schreef de P.Z.C. over deze thans 32-jarige zaak, dat „menige gro te stad op zo n zaak jaloers zou zijn". Dat zal menige grote stad vandaag de dag zeer zeker zijn, want door deze ver bouwing, geprojecteerd door architect J. H. van Pagee en uitgevoerd door aannemer K. de Vries, heeft het sport huis een ware metamorfose ondergaan. Er is thans (nadat bijna de gehele zaak uitgebroken is en twee magazijnen, een stuk tuin en een schuurtje er bij gelrok ken zijn) een ruime %vmkel tevoorschijn gekomen, waarin aan de elementen licht ivia plastic dakramen) en ruimte bij zondere aandacht geschonken is. Mede door een overzichtelijke inrichting van de artikelen en het gebruik van verant woorde kleuren is een zeer gezellige ifeer in het nieuwe „Sporthuis Imanse" geschapen. Aan de voorzijde van de win- is het sportkarakter bewaard, in de avbouw heeft de sportkleding een plaats gevonden en in het souterrain is de campingafdeling ingericht. Dit souterrain is via een trap te bereiken. A.K.F. winnaar van volleybaltoernooi personeelsfederatie ZEEUWSCH-VLA ANDEREN Bejaarden op reis over Walcheren en Beveland Ruim honderd bejaarden uit Biervliet hebben woensdag het jaarlijkse reisje gemaakt, dat ditmaal voerde naar Wal cheren en Beveland. Om negen uur ver trok het gezelschap met drie bussen van de Markt. Men reed eerst naar Mid delburg, waar men Miniatuur Walcheren bekeek. Via Koudekerke, Westkapelle en Domburg reed men naar Vrouwenpolder, van waaruit men zich over de veerse- Gatdam naar Noord-Beveland begaf. Daar maakte men een wandelingetje over de havenkade van Coljjnsplaat. Ook de werkhaven In Kats. van waaruit men een blik wierp op Zeelands langste brug van Europa in aanbouw, stond op het programma. Van Kats ging de reis naar Goes, waar men het diner in hotel „De Korenbeurs" gebruikte. Vervolgens reed men via het veer Kruiningen-Perkpolder terug naar Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, waar Hulst de laatste pleisterplaats KANTONGERECHT THOLEN Zestienjarige zat achter het stuur De uitslagen van de volleybalfinales voor de sportweek van de federatie van personeelsverenigingen te Goes luiden als volgt: Restant voorwedstrijden: ScboInter Scaldis I 0—2. RWS I—'t Brejc 1—1, NS Comb. IInter Scaldis 20. FINALE: om de 7e en Se plaats: PTT II't Breje 12; om de 5e en 6e plaats: RWS IIInter Scaldis I 02; om de 3e en 4e plaats: Comb. NS IComb. NS II 20; om de le en 2e plaats: AKF PTT I (15—6, 10—15. 15—5). In een spannende finalewedstrijd toonde de ploeg van AKF zich. evenals verle den jaar. weer ongenaakbaar en eiste de eerste plaats voor zich op. De eind stand werd: I. AKF, 2. PTT I. 3. Comb. NS I, 4 Comb. NS II. 5. Inter Scaldis I. 6. RWS II. 7. 't Breje. 8. PTT n, 9. Inter Seal- dit H. 10. Scbo. 11. RWS I. De stand voor de verenigingsprljs is nu: 1. Comb. NS 757V. p.; 2. PIT 415 p.; 3. RWS 340 p.; 4. AKF 245 p.; 5. Inter Scaldis 162VL' P-I 6. Tyypo's 160 p.: 7. De Zon 105 p.; 8. Louisse 70 p.; 9. Ho- maco 50 p.; 10. 't Breje 40 p.; 11. Comb. Oosterscheldebrug 25 p. De rest van het sportweekprogramma Xa een bezoek aan het zwembad te Aar- js: vr^dag^ 19 iimi tafeltennis, zaterdag denburg misten dezer dagen een paai dankwoord tot de burgerij voor de bij dragen, die dit reiBje mogelijk hebben gemaakt en tot de muziekvereniging voor de prettige ontvangst. Nieuwe school voor kleuters Sluiskil Sluiskil krhgt een nieuwe openbare kleu terschool. Het wordt een éénklassig schooltje, waarvoor het ontwerp Is ver vaardigd door het architectenbureau ir. Rothuizen en "t Hooft N.V. te Goes. In een nagekomen agendapunt voor de ge meenteraadsvergadering van Terneuzen (vrijdag 26 juni a.s.) wordt voorgesteld de bouw van het schooltje onderhands aan te besteden aan het aannemingsbe drijf gebrs. M N A. de Bruijne te Ter- neuzen voor de som van 71.306.-. Dit bedrag heeft de goedkeuring gekregen van de inspectrice van het kleuteronder wijs. Fietsen terug 20 juni het voetbaltoernooi, waarbij te gelijkertijd de kinderspelen worden ge organiseerd. terwijl als sluitstuk op za terdagavond de feestelijke slotavond wordt gehouden in de Prins van Oran je. waarbij tevens de prijsuitreiking zal plaatsvinden. De avond wordt verzorgd door een cabaretgezelschap onder lei ding van Henk Bukman, terwijl de dansmuziek tot 2 uur wordt verzorgd door het Quintet Stokman. - EN W.-SOUBURG Gewonden bij botsing van bromfietsen onder Souburg Drie jeugdige bromfietsers uit Vlissin gen zijn donderdagavond gewond ge raakt bij een botsing op de ventweg langs de Vlissingseweg onder .Souburg. De 20-jarige J. F. J. kreeg een hersen schudding en vleeswonden, de 19-jarige R. T. kreeg een bovenbeenfractunr en wonden en de 18-jarige P. D. kreeg eveneens vleeswonden. De slachtoffers werden opgenomen in ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Het ongeval gebeurde even na tien uur. toen J„ die in de richting Middelburg reed, ter hoogte van het Caltexstation bij de Abeelseweg een ongebruikelijke manoeuvre maakte. Hij botste daarbij tegen de tegemoetkomende bromfiets van R. T., die als duopassa^ier had P. D. J. reed op dat moment op zijn brom mer naast de 20-jarige bromfietser J. A. van K„ die niet bij de botsing werd be trokken. De bromfietsen werden flink beschadigd. ZOUTELANDE Bejaarden maakten reis naar België De Zoutelandse bejaarden maakten de zer dagen hun jaarlijks uitstapje naar België. Dank zij de goede zorgen van het comité hadden de 44 bejaarden een prachtige tocht langs de Belgische kust waarbij zij een bezoek brachten aan Kemmelberg en Meliland. De plaatselij- P. C. de ff. uit Maasdam heeft op 18 december van het vorig jaar op de rük«- T* -si rrsiss:, der een ernstige kettingbotsing veroor- zaak». Tijdens de zitting van het kan tongerecht te Tltolen werd deze nog eens uit de doeken gedaan ei tjeind van het liedje was, dat II. een werd. Tegen negenen woensdagavond boete van f 25. snbs. 5 dagen kreeg op- keerde men in Biervliet terug, waar de gelegd van kantonrechter mr. W. K. Biervlietse harmonie het gezelschap met tan Moten. jen vrolijk muziekje Intaalde. Op het D„ H reed met mtt 5;00 ]lter Marlupleie sprak nog vooreltter M. gcvll,de tankauto omstreek, het mi.l- Maa» van het orgau.«rena comité n "jlguur dt rlchtltlg h,.t A„. na Jacobapolder. De H. had een snel heid van omstreeks 50 kilometer per uur. Zowel de officier, mr. J. L. An- dreae. als mr. Van Vloten achtten deze snelheid te hoog. aangezien er op dat moment een vrij dichte mist hing. De raadsman van De Hmr. Chr. J. B du Croo. was echter van mening, dat deze snelheid niet te hoog was. Bovendien verklaarde verdachte, dat de achter lichten van dc bestelauto, waar hij met zfjn tankauto tegen botste niet brand den. Deze bestelauto vormde de ach terste van een file. die voor de boot stond te wachten. Mr. Du Croo pleitte voor vrijspraak, temeer daar De H. niet kon weten, dat juist op die plaat* het wegdek overging van beton in klinkers, waardoor de remweg van de tankauto aanzienlijk werd verlengd. Mr. Andreae 1 achtte, evenals mr. Van Vloten, het ten- laste gelegde bewezen en eiste t 50, subs. 10 dagen. C. van der M. uit Poortvliet had op 24 januari op de hoek Spuidamplein Spuidamstraat aan de linkerzijde van de weg gereden en daarbij geen voorrang verleend. De officier eiste f 30 subs. 6 dagen. mr. Van Vloten maakte er f 15, subs. 3 dagen van. geen voorrang verleend aan van recht*- komend verkeer. Omdat de situatie ter plaatse tamelijk onoverzichtelijk is. be sloot mr. Van VU ten de zaak aan te ■f. J. uit Tliolen moest voor twee zaken voor di- tafel komen. Tweemaal was J. Ttmllseerdw egen» mankementen aan n door hem be stuurde trekker niet aanhangwagen. Op I de Hikaedijk te Tliolen had verdachte zaak .i,*,.-!(.• jongelui uit Retranchemeht hun liets. Enkele dagen nadien vernamen zij van de politie dat de fietsen in Knokke wa ren teruggevonden. Internationale viswedstrijd langs de Westerschelde Zondag 21 juni organiseert de hengel sport vereniging ..De Zeekrab" in Breskens een grote internationale zee- hengelwedstrijd die begint om 11 uur en duurt tot 2 uur. Reeds nu bestaat grote belangstelling. De wedstrijd wordt gehouden langs de Westerschel de. „Schelde" wint van „Scheldestroom" De Terneuzense waterpoloclub „Schelde" I heeft donderdagavond een thuiswed strijd gespeeld in het Scheldebad tegen de Breskense vereniging „Schelde stroom" I. De Bressiaanders werden na een weinig spannende wdestrijd met 6-1 huiswaarts gestuurd. De Terneuzen- ruler achterlichten. Hier iuidden eis i-n uitspraak f 50 sub*. 10 dagen. Op provinciale weg te Tholcn had J. op 2f april gen-den zonder deug delijke stoplichten. Hiervoor luidde dr el* 1 15 subs. X dagen. Mr. Van Vloten vonniste conform. De kantonrechter sprak een ernstige waarschuwing uit tegen de heer J. H. G. uit St.-Annnhind, die zijn zestien jarige zoon wilde leren autorijden. In deze zaak luidden els en vonnis f 100 aubs. 20 dagen. P. J. D. u:*. Tholen had op 6 april met zijn bromfiets op de rijbaan gereden, terwijl er naast de weg een rijwielpad lag. Dit kostte hem f 5 *ubs. 1 dag. Mr. Andreae had f 6 subs. 2 dagen geëist. Marktberichten G MIDDELBURG. Sengana i 22-25. 2 13—21. 2 15—25. 3 13. Red Gaunt- 16—23 Cambridge Vigour 1 Regina 2 13—20. Aardbeien ode bessen 38—45. Perziken »n 4344. Kernen per doos 2 37—03. B 2 63—33, C 1 i •75 2 Lawaai «- p De achttienjarige H. S. uit Tholen 1 p k- 16—23, 12 p k- 2 had op 25 januari om half twaalf I »«lein 1 f.2—75. 2 65. Spi 'b avonds lawaai gemaakt, getierd kroten 7—14. Wanpeen en geschreeuwd op de Eendrachts-1 bonen 198—228. stamsnijt weg te Tholen. Aangezien men daar-1 erwten 65so. .sjalotter. na geen last meer heeft gehad met t—w** S.. eiste mr. Andreae f 15 subs. 3 dagen. Mr. Van Vloten sloot zich hierbij aan. De heer W. C. uit Tholen werd veroor deeld tot een boete van f 80 subs. 16 dagen, waarvan f 60, subs. 12 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, en het betalen van een civiele vordering van f 170. Mr. Van Vloten maakte daarbij de bijzondere bepaling, dat C. de eerstvolgende in Tholen te beginnen verkeerseursus zou volgen C. had op 17 december bij het achteruit rijden op de Eendrachtweg te Tholen de auto. bestuurd door J. T. gehinderd en daardoor een botsing veroorzaakt. C. beweerde op dat moment stil te heb ben gestaan. De getuige A. V. uil Tho len was dezelfde mening toegedaan. Bovendien voerde C. aan. dat het uit zicht ter plaatse bijzonder slecht is en dat hij daarom altijd zeer voorzich tig rijdt. Uit de getuigenis Sla 3 50—3 Po*- tool 5—32. Bo«- -75. Dubb. Pr. Pi) 72—94 Don- -40. Selderij per tfleuwe aardap- kriel S'itl'SZ" cchtcr' C. dit ongeluk had voorkomen. De officier eiste lijk overwicht van de Terneuzenaren s.,w<- miste ook hun spel het nodige vuur. In|nIllJt hefalen van rf* e de tweede helft misten zq een aantal prachtige kansen. ke muziekvereniging zorgde de terugkeer in Zoutelande feestelijk was. Granaten gevonden Bii graafwerkzaamheden aan de Killen- dijk te Retranchement vonden arbeiders van het waterschap „Het Vrije van Sluis" twee mortiergranaten. Zij stel den de politie van deze vondst direct op de hoogte. ZONDAG 21 JUNI er dagen plus het betalen van de civiele vorde ring. P. J. de J. uit Breda was op 16 mei in Tholen door een verbodsbord gereden. Eis en vonnis luidden f 5 subs. 1 dag. S. A. B. uit Stavenisse had in de Mo lenstraat te Poortvliet in een bus zon der achterlichten gereden. Dit kostte hem f 20 subs. 4 dagen. De eis luidde f 25 subs. 5 dagen. Op 25 maart had A. A. D. uit Oud- [Vossemeer op de rondweg te Tholen Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Duisterhof. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Abbringh, Biggekerke 9.30 en 11 ds. Odé. Domburg 10 en 7 ds. Duk, Gapinge 10 ds. De Boer. Gnjpskerke 10 Eerw. heer Bakker. 2.30 ds. Visser, Klevers- kerke 2 ds. Teutscher, Koudekerke 9 en 10.45 ds. Van Herwaarden, 7 ds. Altena Lammerenburg. "t Zandt 10.30 ds. Alte- na, 7 ds. Van Herwaarden, 10.15 jeugd- brandweersirene. Er bleek nl. een begin k„ Meliskerke 2.30 ds. Kloosterman. -- van brand te zijn ontstaan in de woning Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Nauta i 2 30 ds. Gommer, Serooskerke 10 van de heer de H aan de Zandput. Een 7 ds. Don, Engelse Kerk 10 ds. Enkerl2.30 ds. v. Wouwe. Sint-Laurens 10 en in de kamer staande divan was door tot: (jeugdk.). Koorkerk 10 ds. Van Beek. 2.30 kanri. Brouwer, Veere 10 en 2.30 Oostkerk 10 ds. Van Boven, Nieuw- en ds. Oosterhoff, Vlissingen 9 )EROOq'<ERKE W Begin van brand Donderdagmiddag omstreeks drie uur werden de inwoners van Serooskerke W.) opgeschrikt door het loeien Pietersen, 7 ds. Rïngnalda, Gapinge 9.30 en 2 ds. Bloemkolk. Gnjpskerke 10 en 2 30 ds. Visser, Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Meijer; Meliskerke 10 en 2.30 ds. Ringnalda, Middelburg, Hof- pleinkerk 9.30 ds. Steunenberg. 2.30 ds. v. Wilgenburg, 5 ds. Steunenberg, Noorderkerk 9.30 ds. Wilgenburg, Ont- moetingskerk 8.45 ds. v Til, 5 ds. v. Til. Oost- en West-Souburg 9.30 en an Drie, Oostkapelle 10 en 16—29 per I IA 6 26—51, S 1422 por kg. Aanvoer Ï0O0 kg Blocmlo 8 22-41. 30 12—23. I1A G 19— sluk Dubbele bonen I 170—220. II 140—180. Kassnijbonen 130160 Tuinbonen 20—32. Aanvoer 15.000 kg. Peulen 180270 per kg. SU IA 3'j8 per krop Aanvoer 55 000 krop pen. Spinazie S 4858. II 42—45 per kg. Kom- 0 10—23 p 2-10. Peter Korr l per I Wanpccn IA 51—«1. IIA 4Ö-68 per kg peen IA 36—49. HA 23—33 por bos Uien 14— 26 per kg. Kroten 43 per hos. Kroten 1118 per kg. Aanvoer 10.000 kg. Spitakool 610. Rabarber I 11—19. Frankenthalers 500—530. Beauty 190—220 per kg. Rode bessen I 28(3 H lardbet. -34 per Rcgir Juni. Groene kruis i. 15. Frambozen 1 10; trdbeien zonder dop: 'f. Red Gauntlet 1 toe onbekende oorzaak aan het smeu len gegaan, hetgeen gepaard ging met veel rookontwikkeling. De ijlings gealar meerde brandweer wist het brandende meubelstuk naar buiten te brengen waardoor het gevaar spoedig geweken was. Behalve aan de divan was ér scha de aan een vloerkleed, terwijl het inte- door de rook was aangetast. Collecte Bij de jaarlijkse inzameling voor het Rode Kruis van de afdeling Oost- en West-Souburg. Rilthem en Nieuw- en St.-Joosland is een bedrag van 2.567,50 opgebracht, waarvan: te Nieuw- en St.- Joosland 371,86; te Ritthem 224.70 en Te Oost- en Wesl-Souburg 1.970,94. Wedvluchten Op 13 juni hield de p.v. „Scheldevlie gers" te Vlissingen een wedvlucht van uit Orléans. roncours waren er 156 duiven. Af stand 412 km. De namen van de eer ste tien prijswinnaars zijn: l. en 2. L. A. Lievense, 4. en 9. J. M Nagtegaal; 3. A. Mallewou; 5. C. 1 Sponselee; 6. C. L. Berting: 7. W- Daa-1 ne sr.; 8. J. C. Tienpond; 10. A. Rijkse en Zn. Vanuit St. Denis een afstand van 300 km hield de postduivenhoudersvereni- ging „De Zwaluw" te Westkapelle een edvlucht. In concours waren 90 dui- en. De eerste prijswinnende duif had een snelheid van ruim 1474 meter per mi nuut. De laatste 1293 meter per mi nuut. De uitslagen waren: 1. 6. en 8. W. Min derhout; 2. en 3. A. Lievense; 4. en 5. Toutenhoofd; 9. J. Houmes en 10. 'an Rooijen. De uitslagen van de door de p.v. „De Luchtbode" te Oost- en West- Souburg j.l zondag en maandag gehouden wed vluchten luiden: Zondag 14 juni Moes ereen met 42 oude duiven: 1.. 5.. 8. en van Peenen Zn.; 2.. J. Broeke: 3., en 7.. C. Meulmeester; 6., J. de Groo- te en 10., Gebr. Korff. Moesereen met 117 jonge duiven: 1., 3. 7. v. Peenen Zn.; 2. en 8. J. v. Spaandonck; 4. C. Terwiel; 5. en 6. L. Braet en 9. en 10 J. Sponselee. Maandag 15 juni Orleans met 107 oude duiven: 1. en 2. L. Braet: 3. Ch. de Poorter: 4. en 6 Gebr. Korff; 7. C. Meulmeesier; S. M v. Boekhout: 9. L. v. Wallenburg en 9. en 10. J. Bouwman. St.-Joosland 9 en 10.30 dr. Van Haar lem. Souburg West 9.30 ds. Den Toom, 7 ds. v. d. Schoot, West 9.30 ds. Rot.h- fusz, Oostkapelle 10 ds. Richard. 7 ds, Den Toom (jeugdd.), Ritthem 9 en 10.45 ds. v. d. Schoot. Serooskerke 10 ds. Vis ser. 6.45 ds. Rothfusz (jeugdd.). St.- Laurens 10 en 7 de heer Kraima, Veere .10 ds. v. d. Kley. Vlissingen St.-Jacobs- kerk 10 ds. Kw;ast. 5 ds. Kwast, 't An ker 9.30 'jeugdkerk, Johanneskerk 9.30 ds. Kloosterman (H.D.), 7 ds. Kwast. Vrouwenpolder 2 ds. De Boer, Westka pelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek, Zoute lande 9.30 en 2.30 ds. Van Dullemen. Eglisc Wallonne. Middelburg 10.30 Pas teur Cabanis. Verg. der Gelovigen. Souburg 10 en 5 dienst. Pinkstergemeente. Vlissingen (Groene- woud) 2 dienst. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst.. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Ilerv. Evang. Westkapelle 9.45 leesd. Adventkerk (zaterdag) Vlissingen 9.15 ds. Reith, 10.15 bijbelstudie. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith. Volle Evang. Gem. Middelburg 10 dienst. ZONDAG 21 JUNI 1964. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Boot, Domburg 10 kand. /LISSIN GEN Concert V.K.M.V. Zaterdagavond zal het accordeonorkest V.K.M.V. uit Vlissingen een concert ver zorgen op de muziektent op de Hogeweg tc Vlissingen. Het programma zal hoofd zakelijk bestaan uit lichte muziek. Het concert begint om acht uur. VEERE I Carillonconcert te Veere De reeks zomeravond-beiaardbespelin gen. die te Veere ten dienste van het vreemdelingenverkeer wordt gegeven, vindt zaterdagavond om 8 uur voort zetting met een bespeling van het raadhuiscarillon, door de stadsbeiaar- dier van Veere, Piet Broerse. Het wordt ditmaal een populaire be speling met vele bekende en geliefde volksliederen en melodieën. Daarnaast enkele originele beiaardstukken van de Vlaamse grootmeesters der bei- aardkunst, Nees en Denijn. - 6000 doosje*. -2! per dooepe, HA 15—26 per doosje. L-82. Frliherme IIA ke. Red Gauntlet 75—116. II A 56—79. Diverse ras sen 1 53. 2 51. Aardbeien met dop Regina 2 52. 3 51 Senga Sengana 2 54- Talssman 1 70—83. 2 54—76 Red Gauntlet 1 74—04. 2 5063. 3 51. Aardbeien per doos Red GaunUet 1 21—34. 2 1 4—25. Talisman 1 27— 30. 2 16—24. 3 15. Cambridge 1 29. 2 13. Diversen per stuk Perziken 1 19—32. Per doos: rode bessen 1 21—36. 2 18—23. Fram bozen 1 40—43. 2 41. Per kg: Hollanders 2 137 Early Rivers 1 119—138, 2 50—77. Vroege van Werden 2 66117. Bloemkool A 1 21—35. A 2 14—28. B 1 20. 3 2 ',2—14. afw 12—21 Komkommers A 1 21—34. A 2 26—28. B 1 20. B 2 38 Kropsla 2 350—3 Wortelen 1 42—61. Peterselie 12— 14 Selderij 4—5 Kroten 1 3.50—6. Bonen kruid 2—1 50. Peulen 2 160—180. Doperwten 1 49—69 Tuinbonen 1 1823. Dubb pr. bo nen 1 190—210, 2 170 Rabarber I 17 stok- snijbonen 1 160—180 Spitskool 1 5—6 Groene kool 1 5 Andijvie 1 35. Vroege aardappe len grote 15—26. drielingen 1619. kriel 8 15. Oude aardappelen 1114. VEILING KRABRFVDUKE. Aardbeien voor industrie Senga Sengana 1 73. 2 69 Aardbeien per doos: Red Gaunt let I 27—31. 2 13—28 Mert. Prinses 1 26. 13—22. Gorella 2 13—14 Talisman 1 20-31, 2 13—24. 2 17—18 Vola ex 35—38. 1 29—37. 2 Rode bessen per «loos ex. 33—44. 1 2 22—32. Regin VEILING KAPELLE. uisbessenveiling exp 42—35. ■eihng Aardbeien zonder dop in- r.ga Sengana 1 74—79. 2 73 Regina '■5 Red Gauntlet I 66. 2 63—64. :sen 1 60. 2 59. 3 doordraai Aard- dop per doos van 250 gram: Red 27—42. 2 16—29 Regina 1 31—33. ra lisman 31—39. 2 15—23 Vola 26 Senga Sengana 1 35—36. 2 13— VI- ds. Kornet, Vrouwenpolder 10 ds. Bosman, Westkapelle 9.30 ds. delGé' Jongh. 2.30 kand. Piilersen. IS™" Sraïa°" 1 Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Groen, Souburg 9.30 ds. Wiskerke, Vrouwen polder 9.30 en 2.30 ds. v. BeverenJ Vlissingen 4.30 ds. Wiskerke, Zoute lande 10.45 en 2.30 ds. Groen Gereformeerde Gemeente. Aagteker ke 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9.30. 2.30 en 7 leesd.. Middelburg 9.30, 2 en 6,30 ds. Zijdevelt, Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9,30, 2.30 en 6.30 stud. Hoogerland. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zoutelande 9.30. 2.30 en 7 leesd-, 25 juni 7.30 ds. Karens. Chr. Geref.Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Leendertse. Ver. van Vrijz. Hervormden en Re- am bozen per kg- 1 123—, monstr. Kring.Middelburg 10 ds. van Beek, Vlissingen 10.15 da Westerou wen van Meeteren. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 8.45 ds. ten Rouwelaar, Vlissingen 10 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Vlissingen 10 ds. van Hamel. Hersteld Apostolische Zendingsge meente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 en 7,30 samenk., 6.45 Openl. samenk. o.l. v. kapt. Betgen, Vlissingen 10 en 7.30 samenk. o.l.v. kapt. Ruijsink. Herv. Geref. Gemeente: Vlissingen 10 en 5 de heer de Ridder. Bethel Pentecostal Temple: Vlissingen de heer Davidsz. Cam! ga Gis Frambozen per doos extra 46 1 33. Rode bessen pc-r doos: extra 39—40. 1 28— 35. 2 (426. Kersen per kg: Early Rivers 1 134. 2 74—77. 3 30. Vr v Werden l 135. Aardappelen nieuw l 20—24. 2 39. drielin gen :5—18. kriel 9—".4 Aardappelen oud 1 '4 50-9 50 Krop'! a 3.506 Bloemkool 14 54 Do-kroten 7 Bosuien 37—18. Bosselderij 1 508 50 Spitskool 55 50 Sav. kool 6. Dubb pr bonen 158—175- VISMIJN COLIJNSPLAAT. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Middelburg; dokter C. F Frumau. Groen markt 17 .tel. 2635. Apotheek: L van de Boogert. Korte Delft 12. tel. 2789 Wijkver pleegster: zuster A. J Ste.-r.enberg. Prinses Marijkeplein 5. tel. 3533 Vlissingen dokter W. J. du Fossé. Koudekerkseweg 73 a. tel. 2525 Apotheek Vlissingen D. H. van de Kleine-Mulder. Singel 9. tel 2730. Westka pelle. Zoutelande en Koudekerke: dokter Huygens, De Casembrootsiraat 26 te West kapelle. tel 01187—234. Serooskerke. Veere en Oostkapelle: dokter P. Bom, Dorpsstraat 2 te Oostkapelle^ tel. 01188—276 delburg. tel. 0118 VEILING TERNECZEN. 5 40—10 20. 2 56 30 Bloemkool A 2 B 2 15—26 Groene komkommers B C 17 Selderij 2—7 Peen 1 67-71. 2 Kroten 2 27-32 Uier. 2 4—9 Eerste- 1 26—30. drielingen 14—20. kriel 19— Hl vie 30—33 Prins bonen 1 205—212. Tuinbonen 2 21—30. Kroten l 26 Rode kool ••—24 Spitskool 14—20 Peulen 2 166-205. Sav kool 12—14 Asperge* 113—230 Rabarber 16—18 Tomaten A 2 85. B 2 91. C 2 7S—79. CC 47 Aardbeien per dons- Talisman A 2 --27. 2 :424 Red GaunUet 1 19—29. 2 14—24 Sengana 1 21—24. 2 16—20 Cambrid ge 22 Goieila :s—2 16—24 Vola 1 2224. 2 14f-. Rode bessen per doos: 1 25—34. 2 16—25. Frambozen 1 4457. 2 29—45. Rode bessen per kilo: 1 92. 2 65 Zondagsdienst Taxi's Middelburg GEBRS. BLANKER 2865 AXI CENTRALE WALCHEREN 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5