„Atlas van Nederland": belangstelling overtrof verre de verwachtingen Oplage van 2500 naar 10.000 POLITIE VAN R10 BOND STRIJD I AAN MET VERKEERSZONDAARS WEGENWACHT GECONFRONTEERD MET VLIEGTUIGMYSTERIE" PLOEGEN VOOR TOUR DE FRANCE ZIJN THANS DEFINITIEF Larsen won in knappe partij van Spasski Constant v. d. Stock - Belg. keuzeneer - ontdook belasting voor liefst 7 ton PROVINCIALE ZEEUWSE C O U R A V T Drs. P. Pronk, hoofd van het Bu reau van de Wetenschappelij ke Atlas van Nederland, tevens se cretaris van de redactie-commissie, zegt het kernachtig: „De inschrij ving op de „Atlas van Nederland" heeft onze verwachtingen overtrof fen. Wij meenden met een oplage van 2500 exemplaren een royaal standpunt te hebben ingenomen, wij hebben het aantal echter moeten verhogen tot 10.000 en dat voor een werk waarvoor het toch waarlijk niet geringe bedrag van bijna drie honderd gulden moet worden be taald!" De „Atlas van Nederland" beoogt te zijn een standaardwerk, dat in ruim honderd kaartbladen formaat van een heel blad 56x66 cm, dus van de atlas 56x33 cm met toelichtende tekst op de achterzijden een beeld zal geven van ons land en zijn bevolking in al zijn aspecten. Een soort „natio nale atlas", naar het voorbeeld van vele landen in en buiten Europa „Nederland had wat dat betreft een achterstand in te halen", zegt drs Pronk. Na vele jaren van voorbereiding werd in 1951 door het ministerie van o.k. en w. in samenwerking met het Koninklijk Nederlandsch Aardrijks kundig Genootschap en de Vereniging voor Economische en Sociale Geogra fie de „Stichting Wetenschappelijke Atlas van Nederland" in het leven geroepen, dank zij het onvermoeibare streven van prof. dr. W. E. Boerman, oud-hoogleraar aan de Rotterdamse ecoonmische hogeschool. Losbladig „Een voordeel van een losbladige atlas is het handhaven van een zeke re continuïteit in het ontwerpen drukken van de kaarten, zodat elke kaart op het ogenblik van verschij nen geheel „bij" is. Ook voor de fi nanciering heeft het een groot vi deel: de intekenaren ontvangen elk jaar ongeveer tien bladen en die wor den slechts in rekening gebracht, zo dat de intekenaren elk jaar slechts een bescheiden bedrag hoeven te be talen bij wijze van een abonnement". Een derde voordeel noemt drs. Pronk: „Een in het begin verschenen blad dat tegen het einde, dus na on geveer tien jaar, verouderd blijkt te zijn, kan worden vervangen door een nieuw blad". Internationaal record Bij het bepalen van de oplage van de „Atlas van Nederland" heeft de stichting zich laten leiden door bui tenlandse gegevens. In België haalde de „nationale atlas" nog geen oplage van 1500, terwijl Zweden boven alle landen uitspringt met een oplage van 5000; het gemiddelde ligt rond 1500. „Wij dachten", aldus drs. Pronk, „met een oplage van 2500 dan ook een royaal standpunt te hebben inge nomen. Gezien de niet verwachte be langstelling zijn we op 10.000 geko men en vestigen daardoor voor een „nationale atlas" een internationaal record! Waar dat aan moet worden tóegeschreven? Volgens de heer Prona: „Aan de rijkssubsidie en het streven van o.k. en w. om de ze werkelijk schitterende uitgave binnen bereik te brengen van ieder een die er belangstelling voor heeft. Bij Intekening op het complete werk vóór 1 april 1963 bedroeg de prijs 2."5 per kaartblad. Na die datum is de prijs van losse kaarten 3.75 en de losse band kost dan 35 gulden. In uiterste noodzaak zal gebruik worden gemaakt van de be paling de prijs van de nog niet ver schenen kaarten te verhogen, in dien belangrijke prijsstijgingen zulks onvermijdelijk mochten ma ken". Achterstpd ingehaald Door het verhogen van de oplage van 2500 tot 10.000 is er enige vertra ging in de aflevering ontstaan. Er ontstond een achterstand bij de aan maak van de verzamelbanden en de voorraad speciaal voor de atlas ver vaardigd papier bleek niet voldoende. Waar dan nog bij komt, dat het pa pier pas een half jaar na fabricage kan worden bedrukt ter vermijding van rek en krimp, maar volgens drs. Pronk hebben in juli of augustus alle intekenaren hun stevige band met de eerste negen kaarten in huis. Over de „Atlas van Nederland die wordt uitgegeven door de Staats drukkerij en Uitgeverijbedrijf in Den Haag, zegt drs. Pronk tot slot: „Het is bijzonder prettig werken aan een object waaraan, blijkens de belang stelling, grote behoefte is en waar voor de prijs zo laag mogelijk is ge houden!" Door een jaarlijkse rijkssubsidie se dert 1959 van 10.000 gulden was de uitgave verzekerd van deze .nationa le atlas", welke losbladig wordt uit gegeven. Daardoor kunnen de bla den geleidelijk in een verzamelband worden gevoegd tot de atlas, na on geveer tien jaar. compleet is. Gasturbinecentrale in Twente De N.V. Electrieiteitsmaatsehappij Us- selcentrale heeft het plan in Twente, waar het zwaartepunt van het electri- citeitsverbruik ligt, een gasturbinecen trale te bouwen. Hierdoor zou de uitbreiding van de electricïteitscen- trale Harculo met een vijfde preduktie- eenheid en de verzwaring van de koppel- netten, welke uitbreiding honderd mil joen gulden zal vragen, enkele jaren kunnen worden uitgesteld. Waarschijnlijk zal tegen het einde van het jaar de vierde produktie-eenheid te Harculo klaar zijn Zij wordt zowel voor het stoken van aardgas als voor het stoken van olie ingericht. Dit werd meegedeeld in een toelichting bij het jaarverslag over 1963. Blijkens dit verslag bedroeg de winst van de IJs- selcentrale 8.069.000 gulden tegenover 7.561.000 gulden over 1962. Ten opzichte van 1962 steeg de energieopbrengst met 9,5 procent en de afzet met 8,7 procent. De naar verhouding sterke stijging van het kleinverbruik zette zich ook in 1963 voort. Het aantal vrouwen in de Verenigde Staten dat een Jachtakte heeft is in 1963 lot boven de 1 miljoen gestegen, aldus de Na tional Shooting Sports Foundation in New- York- VERKEERD GEPARKEERD LEGE BANDEN j Generaals en admiraals laten auto's bewaken Kolonel AmerSco Fon- tele, die pas is aange steld tot hoofd van do verkeerspolitie in Rio de Janeiro, heeft er geen twijfel over laten bestaan dat hij van plan is, de autuinobi- listen gehoorzaamheid bij te brengen. Bij de genen die hot mot de parkeervoorschriften niet zo nauw nemen hooft zyn naam nu al een beruchte klank ge kregen. Om de schrik er in te brengen stuurde Fonte- le deze week zijn man nen de stad in met de opdracht, drastische maatregelen te nemen tegen parkeerzondaren, zonder onderscheid des persoons. In twee da gen tijd lieten zij de n meer dan 1500 op verboden plaat sen geparkeerde auto's leeglopen. Punt twee van de behandeling be stond uit het laten wegslepen van de wa gens naar buitenwijken. Slachtoffers Tot de slachtoffers be hoorden ministers, par lementsleden, rechters, generaals, admiraals en zelfs een ambassadeur van een Afrikaans land. Als gevolg daar van ziet men nu mari niers met machinepis tolen op wacht bij auto's van functionaris sen van het ministerie van marine, parle mentsleden die schel den tegen politieman nen, gewapende politie voor de ingang van het hoofdbureau van de verkeerspolitie en wan hopige automobilisten die de stad afzoeken naar hun weggesleepte auto's. Een plechtigheid in het parlement werd her haaldelijk verstoord door wegrennende af gevaardigden, die hun auto's wilden redden uit de handen van de politie. Bij deze gele genheid riep de minis ter van marine, vice- admiraal Baptista, de hulp in van mariniers, waarna de politie het hoofd boog. Op plaatsen waar auto's verkeerd gepar keerd staan, hangen nu mannen met pompen rond die voor een fiks bedrag de automobi listen die hun wagen met leeggelopen ban den terugvinden willen helpen. Of de pc"-tie van deze mannen „tips" krijgt is niet bekend. Ondanks alle protesten heeft kolonel Fontele meegedeeld, dat hij met zijn actie zal doorgaan tot de automobilisten besluiten „tot mede werking". VLIEGVELDEN WETEN VAN NIETS Werving arbeiders in Nederland voor Duitse bedrijven Wellicht soldaten uit Antillen in beroepsleger De mogelijkheid bestaat, dat binnen kort de eerste afzwaaiende Antilliaan se dienstplichtigen zich vrijwillig zul len aanmelden voor het Nederlandse beroepsleger. Dit deelde premier Jonckheer gisterochtend bij zijn te rugkeer naar de Antillen op Schiphol mede. bekend is het vorig jaar in de Antillen de dienstplicht ingevoerd. „Hoewel men aanvankelijk ietwat sceptisch tegenover de opleiding van' soldaten in de Antillen heeft geslaan is men van militaire zijde thans zeer enthousiast over de behaalde resulta ten", aldus de premier. „Na het eer ste jaar is gebleken dat onze jon gens zich goed kunnen aanpassen en uitstekende soldaten zijn geworden". In totaal zijn thans als eerste lichting 200 Antilliaanse dienstplichtigen onder de wapenen. Zij zijn ingedeeld bij de in de Antillen gelegerde Nederlandse eenheden. In september a.s. zwaait de helft, dus 100 man af. In januari volgt de twee de helft. De premier heeft aanwijzingen, dat van de afzwaaiende militairen circa 25 tot 30 procent gaarne vrijwillig voor verdere dienstneming in aan merking wenst te komen. Daarom heeft hij met de minister van defensie in Den Haag nagegaan op welke wijze de gegadigden kunnen worden opgeno men in het Nederlands beroepsleger. Van een eigen Antilliaans leger is dus geen sprake. LANDB0UWADV1EZEN VAN EUROPESE PARLEMENT Het Europese parlement heeft giste ren zijn juni-zitting afgesloten met de behandeling van een aantal E.E.G.- voorstellen op het gebied van de land bouw. Het parlement verklaarde in een tus sentijds verslag over de totstandko ming van een gemeenschappelijke markt voor suiker, dat een definitief parlementair advies pas kan worden uitgebracht, als het prijsbeleid van de E.E.G. in deze sector bekend is. Dit beleid moet de suikerbietentelers een passend inkomen garanderen en de drempelprijs voor suiker moet op een zodanig niveau komen, dat ner gens in de gemeenschap suiker van buiten kan worden aangeboden, goed koper dan de inheemse. Voorts vraagt het parlement om een stelsel van gemeenschappelijke voorraadvorming De afgevaardigden hebben voorts hun instemming betuigd hoewel niet van harte met een voorstel der E.E.G.-commissie om de datum van ingang van enkele landbouwverorde- ningen te verschuiven, en wel voor rijst tot 1 september a.s., voor rundvlees tot 1 oktober, voor restitutie bij uitvoer naar andere E.E.G.-lan- den van varkensvlees, eieren en pluimvee tot 1 oktober en voor zuivel tot 1 november. Op 1 november zal de E.E.G.-commissie voorts een voorstel voor de marktordening van plantaar dige oliën en vetten voorleggen. Ten slotte zijn richtlijnen inzake sani taire vraagstukken op het gebied van het handelsverkeer van vleesproduk- ten en in vers vlees van pluimvee van een parlementair advies voorzien, waarin wordt aangedrongen op ver zwaring van de eisen teneinde de ge zondheid van de verbruiker zo goed mogelijk te beschermen. Levenslang geëist in Veenoordse vergiftigingszaak Kalm en onbewogen heeft de hoofdver dachte in de vergiftigingszaak Veen- oord, de 45-jarige Aatje G.-J. gistermor gen de eis van de officier van justitie by de rechtbank in Assen, mr. C. J. van Oldenbeek, aangehoord. Deze eis luidde: levenslange gevangenisstraf. Aan het slot van zijn betoog zei mr. Van Oldenbeek, die het primair ten laste ge legde moord wettig en overtuigend bewezen achtte: „voor deze immorele egocentrische, gevaarlijke vrouw, die overigens geheel toerekeningsvatbaar is, ken ik slechts één straf: gevangenisstraf voor de duur van het leven". Schilderes Stien Eelsingh overleden kring bekendheicf toen zij zich in 1949 vestigde in de „Witte boerderij" te Staphorst. Een groot deel van haar werk was gewijd aan mensen, dieren en dingen in dit Overijselse dorp. Door haar tentoonstellingen en inleidende avonden bracht zij velen in aanraking met de kunst. Z(] heeft grote betekenis gehad voor het kunstleven in het westen van Overijsel en de aangrenzende delen van Gelderland en Drente. Als lerares deed zij veel voor de actieve kunstbeoefening. Eind vorig' jaar. toen zij zestig wera. werd zij gehuldigd. Bij die gelegenheid erd zij benoemd tot ridder in de Orde in Oranje-Nassau. Man die prostituee vermoordde naar krankzinnigengesticht De rechtbank te Amsterdam heeft gis terochtend de 47-jarige Utrechtse bank werker G. J. K„ die zij schuldig heeft bevonden aan moord op een lS-lari-rc Amsterdamse prostituée ontslagen van alle rechtsvervolging oriidat de man zijn daad niet kan worden .toegerekend. Overeenkomstig de eis werd zijn plaat sing in een krankzinnigengesticht voor dc tijd van één jaar gelast plus terbe schikkingstelling der regering. De conclusie van twee psychiaters was geweest dat de man zijn afschuwelijke daad niet kan worden aangerekend. Carel Briels trekt aanklacht in Het N.V.L.O.G. (Nederlands Voorlich tingsbureau voor Leveranciers aan Op het mobilofoonstation van (Je güJKSSS£?»lrtïïl>*Stiï?',!S>5S h.ce" ,Du"'e "«aéramSiera bri™. A.N.W.B.-wegeiin-acht in Houten18—»™^'ïSïïLïïïïï, xÜ is sinds donderdagavond het rtse toesM „,e„ bekend S 1?" Carel Briel,, organisator „mysterie van het hmgvhegende p^w^chu^ m H,gtg, «g. na vliegtuig" onderwerp van gesprek. lossen. „We blijven proberen nit te zoe- machti^„s„ ziJ„ ontvangen. >- r dcc' ïe"aW-at er vliegtuig aan dejDi[ Ujt het antwoord, dat de mi- Wegen wachter L. W. M. \an ÜSS.handI is geweest en waar het, vandaan nister justitie mr Y. Scholten. en de Uit Hedel heeft het vliegtuig raid-Staatssecretaris van sociale zaken en zijn wegenwachtloopbaan wel vreemde i volksgezondheid, assistentiegevallen neeft ^meegemaakt,^eljerj geven op vragen v deze ervaring Is toch uniek. Waarschijnlijk Franse tank voor Belgisch leger De Belgische regering denkt erover, voor den in het noodweer van donder dagavond met eigen ogen gezien, maar gisteren was nog niet bekend wat er met het toestel aan de hand is geweest. Voor wegenwachter Van Oss en ook voor inwoners van Vianen stond evenwel één ding vast: de bemanning van het vliegtuig was kennelijk de weg kwyt. het legér de Franse"tank te kiezen, want het vloog heel laag boven de weg heeft de Belgische minister van defensie Den Bosch-Utrecht met dc schijmvcr- Scgcr, meegedeeld. Hij koos daarmee \oor het eerst partij in de „tankslag" tussen de Franse AMX-30, de Duitse „Leopard", de Engelse „Chieftain" en de Amerikaanse „M-60". Het schijnt, blijkens een onderzoek van het ministerie van defensie, dat de Franse tank momenteel de beste Is, maar deze verkeert nog in een experi menteel stadium. Wij beschikken op het ogenblik over twee soorten tanks, de „Patton" en de „Pershing", die nodig vervangen moeten worden. Zowel het Amerikaanse als het Franse tvpe kan onder de huidige omstandigheden over pers op het wegdek gericht. Uit de koers „Die man is veel te nuchter om aan zijn verhaal te twijfelen, we hebben trouwens nog meldingen van burgers ook gehad", zo mobilofoonstationhouder C. Blieken- daal uit Amersfoort gisteren. Hij kreeg van zijn collega Van Oss de eerste mel ding over het vreemde laagvliegende vliegtuig. De heer Van Oss reed in zijn wegenauto in de buurt van Vianen en een jaar geleverd worden. De regering zag op een afstand van een paar hon- heeft echter besloten, haar beslissing derd meter opeens het zoekende viermo- een jaar uit te stellen. Zij zal de beschik- torige vliegtuig. Het vloog met de bran- hare gelden aanwenden voor vernieu wing van het transportmaterieel en met name viertonslegerwagens aankopen, al dus de Belgische bewindsman. Het Belgische leger moet in totaal 580 verouderde tanks vervangen. Een mili taire technische commissie heeft in sa menwerking met deskundigen uit Ne derland, waar de „Centurion"-tanks voor vervanging in aanmerking komen, de buitenlandse tanks bestudeerd. Ne derland schijnt echter, naar bekend, •oorlopig met de aankoop van nieu'~ Wegenwachter zag toestel vlak boven weg vliegen de kwestie overigens veel urgenter, daar hun tanks minder van kwaliteit zijn de Nederlandse. Jongetje (2 jaar) geëlectrocuteerd dende schijnwerpers op de weg gericht in de richting Utrecht. „Het is in het noodweer vast uit de koers geraakt", suggereerde de heer Van Oss aan zijn collega Bliekendaal, die onmiddellijk contact zocht met de verkeerstoren van Schiphol. Daar kon men op het radar scherm niets waarnemen, hetgeen niet verwonderlijk is, want laagvliegende vliegtuigen kunnen via de radar niet worden gevolgd en bovendien bedraagt het bereik van de Schiphol-radar onge- Tijdens het spelen niet elektnciteits- veer 35 kilometer. draden van de televisie is de tweejarige Jan v. d. Ley uit Almelo donderdag- Niets aan de hand on'he' 'ev™ Maar gisterochtend kreeg de heer Het jongetje was 's morgens in alle Bliekendaal van Schiphol te horen vroegte naar beneden gegaan en is daar dat er met de voor Schiphol bestemde met het noodlottige spel begonnen. Toen vliegtuigen niets aan de hand is ge- de vader van het slachtoffertje, de heer weest Er was er donderdagavond IJ van der Ley, m de kamer kwam. lag zelfs niet één in de buurt van Vianenzijn zoontje dood op de grond Op dei geweest buik had hij een kleine brandvlek. i Kamerleden drs. L. J. M. G. M. n de Tweede Son en de belediging tegen de heer L. destijds hoofdredacteur van De Volkskrant, in getrokken. De officier van justitie i Amsterdam heeft dit meegedeeld. Het ging om een hoofdartikel in D Volkskrant getiteld „Razende Carles' waarin werd gesproken van „de oper bare ineenstorting van de vooral door opgeblazen witgesmokingde Weer gelijk spel voor Souburgse waterpoloërs Wederom hebben de Souburgse water poloërs van SZV genoegen moeten ne men met een gelijkspel. Dat de overwin ning erin heeft gezeten blijkt wel uit het feit, dat SZV 30 seconden voor het einde met 43 voor stond. Toen ver keek de Souburgse doelman zich op een ver schot en dat betekende 44. De wedstrijd had een bijzonder spannend verloop. Eerst waren het de TUburgers, die de leiding namen. C. Wagenaar zorg de echter voor de gelijkmaker. Door A. Sampon kwamen de Souburgers op 2 -1 maar TRB/RES had het antwoord klaar. Weer was het A. Sampon. die SZV naar 32 schoot. In de slotperiode was de strijd zeer hard. Op gelukkige wijze kwamen de Tilburgers aan de gelijkma ker. Een ingeschoten bal werd door een der SZV-verdedigers van richting ver anderd. SZV drukte echter door en kwam 1 minuut voor tijd aan de lei ding door C. Wagenaar. Echter niet voor lang want even later scoorden de Til burgers de reeds vermelde gelijkmaker. Zeeuws bekervoetbal De bekercompetitie voor het zaterdag voetbal luidt: Bevelanders-Serooskerkë, Wissekerke-Wolphaartsdijk. Rillandia II-Kapelle en Wemeldinge-Hoek. Voor de 2e ronde van de afdelingsbeker wordt gespeeld: Groede-Breskens II (vandaag, zaterdag) en voor de derde ronde Zierikzee II-Domburg (a.s. zon dag). Voor de res. Ie klas van de competitie wordt nog gespeeld Biervliet II-Luctor NEDERLAND WEER IN DE TOUR en natuurlijk op LOCOMOTIEF (J) gemonteerd met Vredeslein banden Vanuit Breda is vrijdagochtend de Nederlandse ploeg voor cle Ronde van Frankrijk vertrokken. De Ne derlandse miss Europa, Elly Koot was bij het vertrek aanwezig. De joto toont v.l.n.r.: Jo de Haan, Kees Haast, Piet van Est, Piet Da- men, Leo van Dongen, Jacques van de Klundert en Kees Pellenaam, die miss Europa dragen, Cees van Es pen, André van Aert, Henk Nijdam. F ons Steilten en Rik Wouters. heer J. H. J. Maenen (beiden k.v.p.). i !£LNTL.aSï xsïï'Stto 1"asnrrsK: iiTrw, zingwekkend wat deze mislukte show- bSyssSK's ïsStSta1 ^msntaSk,rku°"e°v"oor,ove°'' ten behoeve van de bij het bureau inge-a,dus het schrevenen. en een register uit te geven van gegadigden voor overheidsinschrij- vingen. De firma gebruikt in brieven Het belangrijkste deel van de olympische naar Duitsland als briefhoofd „Zentral-spelen in Tokio zullen zich in het Sleiji- stelle für arbeitervermittlung". De op- park afspelen. In eikaars verlengde lig- richting van een dergelijk bemlddellngs-gen daar het Prins Chidhibu-rugby- orgaan verkeert in een stadium vanstadion rechtswaar een deel van de voorbereiding. Het komt de bewindslie- voetbalwedstrijden gespeeld zullen toor- y°S.rJ, d.at de.. firmanten van het ,jcn [jc( honkbalstadion, waar honkbal- N.V.L.O.G. in strijd zl'l'?" m demonstraties gegeven zullen worden. Gnidden;, met links daarboven het pers- g Luiks boven het hoofdstadion liggen de turnhal en het waterpolobad. In totaal komen 132 renners aan de start De twaalf ploegen, die maandag 22 juni uit Rennes voor de 51e Tour de France zullen vertrekken, zijn defi nitief als volgt samengesteld: St.-Raphael-Gintane-DunlopJacques Anquetil (Fr.), Rudi Altig (Dld.>, Jo de Roo (Ned.), Seamus Elliott (Ierl.), Pierre Everaert (Fr.), Ab Gelder- mans (Ned.), Jean-Claude Lebaube (Fr.), Anatole Novak (Fr.), Louis Rostollan (Fr.), Jean Stablinski (Fr.), André Zimmermann (Fr.). Ploegleider Raphael Geminiani. Mercier-BP-Hutchinson: Frans Aeren- houts (Belg), Robert Cazala (Fr.), Jean Gainche (Fr.), Jean Pierre Ge net (Fr.). Barry Hobar (Eng.), An dré le Dissez (Fr.), Frans Melken- beeck (Belg), Raymond Poulidor (Fr.), Robert Poulot (Fr.), Victor van Schil (Belg), Paul Vermeulen (Fr.). Ploegleider Antonin Magne. Peugeot-BP-Englebert: Ferdinand Bracke (Belg), Henri Duez (Fr.). Francois Hamon (Fr.), Pierre le Mellec (Fr.), Camille le Menn (Fr.), Raymond Mastrolto (Fr.), Theo Mertens (Belg), Michel Nedelec (Fr.) Guy Seyve (Fr.), Tom Simpson (G.-B.), Georges van Coningsloo (Belg). Ploegleider Gaston Plaud. Pelforth-Sauvage-le Jeune: Henry Anglade (Fr.), Edouard Delberghe (Fr.), Guy Epaud (Fr.), Hubert Fer rer (Fr.), André Foucher (Fr.), Georges Groussard (Fr.), Joseph Groussard (Fr.), Jan Janssen (Ned.), Jean-Claude Lefebvre (Fr.), Francois Mahé (Fr.), Willy Monty (Belg). Ploegleider Maurice de Muer. Margnat-Paloma-Dunlop: Jean Anas- tasi (Fr.), Frederico Bahamontes (Sp.), André Darrigade (Fr.), Jacques Gestraud (Fr.), Jean Graczyk (Fr.), Estaban Martin (Sp.), Claude Mattio (Fr.), Jean Milesi (Fr.), Joseph No- vales (Fr.), Eddy Pauwels (Belg), José Segu (Sp.). Ploegleider Raoul Remy. Wiels-Groene-Leeuw: Benoni Beheyt (Belg), Jean-Baptiste Claes (Belg), Gilbert Desmet 1 (Belg), Gilbert Des met 2 (Belg), Hans Junkermann (Did.), Karl-Heinz Kunde (Did.), Ivo Molenaers (Belg), Joseph Timmer man (Belg), René van Meenen (Belg) Franz Verbeeke (Belg), Michael Wright (Eng.). Ploegleider Albert de Kimpe. Solo-SuperiaArthur de Cabooter (Belg), Ven Denson (Eng.), Will; Derboven (Belg), Armand Desmet (Belg), Henri Dewolf (Belg), Louis Proost (Belg), Ward Seis (Belg), Ed- gard Sorgeloos (Belg), Michel van Aerde (Belg), Bernard van de Kerk- hove (Belg), Rik van. Looy (Belg). Ploeleider Robert Naeye. Flandria-Romeo: Willy Bocklandt (Belg), Waiter Boucquet (Belg), Fr. Brandts (Belg), Joseph Hoevenaers (Belg), Marcel Ongenae (Belg), Jo seph Planckaert (Belg) n.n., Willy Vannitsen (Belg), Guillaume van Ton- gerloo (Belg), Camille Vincke (Belg), Hubertus Zilverberg (Ned.). Ploegleider Guillaume Driessens. Ferrys: José Bernardez (Sp.), An tonio Bertran (Sp.), Rogelio Hernan dez (Sp.), Salvador Honrubia (Sp.), Fernado Manzaneque (Sp.), Gabriel Mas (Sp.), Luis Otano (Sp.), Miguel Pacheco (Sp.), José Perez-Frances (Sp.), Raul Rey (Sp.), Francisco Sune (Sp.). Ploegleider Pla Sanchis. Kas: Antonio Barrutia (Sp.), Sebas tian Elorza (Sp.), Carlos Etchevar (Sp.), Francisco Gabica (Sp.), Martin Jimenez (Sp.), José Momene (Sp.) Martin Pinera (Sp.), Juan Saguarduy (Sp.), José Sanchez (Sp.), Velcntin Uriona (Sp.), Eusebio Velez (Sp.), Ploegleider Dalmacio Langarica. Salvarani: Vittorio Adorni (It.), Bat- tista Babini (It.), Ercole Baldini (It.), Bruno Fantinato (It.), Antonio (It.), Itaalo Mazzacurati (It.), Mario Mi- nieri (It.), Arnaldo Pambianco (It.), Romano Pancastelli (It.), Pietro Scan- delli (It.), Vito Taccone (It.). Ploegleider Luciano Pezzi. Televizier: Piet Damen (Ned.), Jc de Haan (Ned.), Kees Haast (Ned.), Fons Steuten (Ned.), Henk Nijdam (Ned.), André van Aert (Ned.), Jac ques van de Klundert (Ned.), Leo van Dongen (Ned.), Kees van Espen (Ned.), Piet van Est (Ned.), Rik Wouters (Ned.). Ploegleider Kees Pellenaars. De uitslagen van de partijen die vrijdag middag zijn gespeeld en de afgebroken partijen die 's avonds werden uitgespeeld tn de 22ste ronde van het mterzone- schaaktoernooi te Amsterdam, luiden: Portisch-Berger 1-0: Bilek-Benkoe 0-1; Lengvel-Perez 1-0: Reshevsky-Porath 1-0: Êvans-Gligoric Vranesie-Fo- guelman 0-1; lvkow-Pachman afgbr.; Rossetto-Smyslow Larsen-Spas- ski 1-0; Quinones-Stein h-'.-z: Darp^ Tal V.--'/jTringow-Bronstein 'ó-U- De stand na de 22ste en voorlaatste ron de: 1. Smyslow en Larsen 161? pnt.; 3. Tal, Stein en Spassky 16 pnt.; 6. Bronstein 15Vi pnt.: 7. Portisch 14 pnt.; 8. Re- shevsky 13 li unt.; 9. Ivkow 13 pnt. en 1 afg.; 10. Darga en Gligoric 13 pnt.; 12. Lengyel 12\? pnt.; 13. Pachman 11& pnt. en 1 afg-: 14. Tringow en Evans 9!-» pnt.; 16. Benkoe 8% pnt.; 17. Fo- guelman en Rossetto 8 pnt.; 19. Bilck 71-.. pnt.; 20. Quinones 7 pnt.; 21. Po- rath en Perez 5 pnt.; 23. Berger enVra- nesjc 4 pnt. De Belgische justitie heeft vrijdag een bevel tot aanhouding uitgevaardigd te gen Constant van den Stock, de tech nisch adviseur en samensteller van het Belgische nationale voetbalelftal. Hü wordt er niet alleen van beschuldig! meer dan zevenhonderdduizend gul den aan belastingen te hebben ontdoken, maar tevens van het omkopen van be lastingambtenaren. Van den Stock is eigenaar van een Brusselse bierbrouwe rij. By het onderzoek is gebleken, dat hij •en „dubbele boekhouding" voerde, die "olgens de eerste schatting de fiscus voor 10 miljoen Belgische franks heelt bedrogen. De zaak is aan het rollen ge bracht door de verklaringen van een ontslagen kantoorbediende. Van den Stock heeft reeds een deel van de tegen hem ingebrachte beschuldigingen er kend. S. P. RIETEMA keel-, neus-, oorarts AFWEZIG tot 25 junL Heden werd van onze zijde weggenomen, na een kortstondige ziek te, myn innig geliefde man en onze lieve, zorgzame vader, be huwd- en grootvader, MAKINGS POPPE, in de ouderdom van 74 jaar. Middelburg: C. Poppe-de Buck. Serooskerke: W. van Sparrentak- Poppe. A. J. van Sparrentak Luttel geest: W. Poppe. F. Poppe-Sturm. Kampen: C. v. d. Kolk-Poppe. W. v. d. Kolk. Oostkapclle: A. Bultelaar-Poppe. J. Buitelaar. Veere: N. Gideonse-Poppe. D. Gideonse. Vrouwenpolder: C. Mesu-Poppe. C. Mesu. Middelburg, 19 juni 1964. Schroeweg 10. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 22 juni, 's na middags 2 uur op de alge m. be graaf plaats le Middelburg. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd-, groot- cn overgrootvader, PAULUS POORTVLIET, weduwnaar van (icertruida Bliek, in de gezegende ouder dom van 87 jaar. Fam. Poortvliet. Arnemuiden. 19 juni 196-1. Lionslraat 34. De teraardebestelling zal plaatshebben a.s. dinsdag 23 juni om 12 uur vanaf Lionslraat 34, Arnemuiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4