Amsterdamse Beurs koelkastYliebherr? W Ook deze week vlotte het niet op Damrak Klanken uit de ether PÏL00T STORM ontvoerd in de stratosfeer ftuiverije Waar zijn onze schepen Beurs-weekoüerzicht DANK ZIJ CLA1MHANDEL NOG WAT LEVEN 'Door onze economische medewerker) Het is maar een geluk geweest, dat de handel in claims voor le ven in de brouwerij heeft ge zorgd, want met de handel in aandelen was het niets gedaan. En dat niettegenstaande de Newyorkse markt beter was ge worden. Er was in Wall Street wat meer vertrouwen gekomen, de gunstige bedrijfsberiehten maakten indruk en zij werden niet meer overschaduwd door slecht buitenlands nieuws. Van die claimhandel was de handel in claims Ned. Kabelfabriek verreweg het belangrijkst en daarnaast werd druk gehandeld in claims Elsevier, Ubbink en Immofund. Het lijkt ove rigens wel of dit nog maar de voor hoede is. Deze week werd namelijk weer een serie nieuwe emissies be kend: Entcomaüer heeft 375.000 no dig tegen een koers van 100. Van Ber- kel komt met een converteerbare obligatielening van 5 procent; druk kerij De Boer heeft eveneens een converteerbare obligatielening van 5 procent aangekondigd; Ngombezi wil 1,89 miljoen nominaal uitgeven te gen een koers van 150 terwijl Hout handel Pons 1,26 miljoen tegen 200 gaat uitzetten. Het zijn allemaal bewijzen, dat het bedrijfsleven meer geld nodig heeft dan het zelf door winstinhoudingen kan sparen. De gang van zaken met zijn stijgende kosten leidt in vele ge vallen tot een tekort aan geldmid delen, welke nodig zijn voor inves teringen. Er zijn maar weinig bedrijven die ronduit kunnen zeggen, dat het ze goed gaat. Het zijn de bedrijven die voor de consumptiemiddelenmarkt werken. Wij herinneren ons hoogge stemde uitlatingen van de Bijenkorf, Gerzon, Heemaf. Deze week kwam Wijers. 1963 was een zeer goed jaar geweest terwijl tot dusverre in 1964 de omzetten aanzienlijk hoger waren. Geen wonder dat er wat belangstel- ling voor dit fonds ontstond. Daarentegen heeft de textielindustrie het moeilijk. over het algemeen heel behoorlijk ge houden, prijshoudend zouden wij kun nen zeggen. De eerste dag van de week lag Koninklijke wat aangeboden terwijl Unilever in het midden van de week weer wat gevraagd werd, maar daar was het dan ook wel meegedaan. De week eindigde voor Olies met 159,90, voor Unilever met 143,70, voor Philips met 152,80 en voor rayonbedrijf A.K.U. met 485%. Banken In de bankhoek is het rustig. De koers van de Amsterdamsche Bank ligt in de buurt van de 401, Rotterdamsche Bank van de 356, Twentsche Bank van de 330, Ned. Handelmij. van de 354. In de scheepvaarthoek zien wij weinig beweging. De internationale fondsen hebben zich Lokale fondsen Newyorkse beurs De beurs van New York heeft zich' ook gisteren hardnekkig vastgehouden I aan het niveau van de afgelopen twee weken. De omzet kromp aanzienlijk in. De staalfondsen waren vast met U.S. Steel en Lukens een fractie hoger. Youngstown noteerde hoger, terwijl I Bethlehem en Jones en Laughlin on veranderd bleven. General Motors en Chrysler zochten het iets hoger op. Du Pont en Eastman Kodak liepen enigszins terug. In een rustige elek tronische hoek won Control Data ter rein doch Honeywell zakte enigszins. De omzet bedroeg 4.050.000 aandelen. Van de 1339 verhandelde fondsen wa ren er 536 hoger en 516 lager. De om zet van de American Exchange was 1.100.000 aandelen. De omzet aan obli gaties beliep 7.740.000 dollar. Voor A.K.U. was er evenals donderdag geen notering. Philips 41 (38%), Kon. Olie 44% (44%), Unilever 19% (19%). Jongeneel neemt afdeling over van Malba N.V. Cultuurbank leed groot verlies Bij de lokale fondsen konden enkele winstjes geboekt worden. Zo viel op nieuw de interesse voor Ned. Veem en Centrale Suiker op maar ook Else vier spreekt tot de verbeelding met :BHjkens de winst_ en verliesrekening zijn koers van 1020 voor een aandeel- - - - tje van 1000 moet dus ruwweg 10.000 betaald worden. Machinefabriek Hensen sprong op het bericht, dat het orders tot een bedrag van 10 miljoen had ontvangen 26 punten omhoog naar 227. Diezelfde woensdag ging ook de koers van tech nisch bureau Marijnen 22% punt om hoog naar 285, dank zij gunstig be drijfsnieuws. Maar de kroon spande heC verzekeringsconcern Amev met een sprong van 40 punten tot 1565. Er zijn bedrijven die door een sterke omzetstijging de kostenverhoging vol ledig weten op te vangen. Zo'n voor beeld als Bührmann-Tetterode, leve rancier van papier en grafische mate rialen. Een zeer sterke winststijging (van 3,7 miljoen tot 7,4 miljoen) kon Internatio laten zien. Dit internatio nale handelsbedrijf heeft in 1963 enor- inst in de produktenhandel ge maakt door zoals de directie schrijft kundig gebruik te maken an de zeer heftig bewogen prijs- curves van suiker en cacao. De koers is deze week van 286 naar 300 gelo pen. Een volkomen tegengesteld beeld' laat de Cultuurbank zien. De zeer on gelukkige deelnemingen is het ver lies verleden jaar tot bijna 8 mil joen, waardoor van het kapitaal 8,5 miljoen nog maar 16 procent over is. Het wachten is op een koper het bedrijf. Koers circa 25. FLAUW afdeling van Malba N.V. in IJsselstein overgenomen. Met ingang van 1 juli zal deze afdeling in het moederbedrijf Jongeneel worden opgenomen en zich gaan bezighouden met de belangen in de importhandel van hard hout, dat Jongeneel onlangs aan het ver- kooppragramma heeft toegevoegd. De directie van Malba N.V. wordt voortgezet door de huidige procuratie houder D. J. Reeskamp, want de hui dige directeur, de heer B. Marree, gaat de hardhout-afdeling bij Jonge neel leiden. Dit is bekendgemaakt tijdens de in Utrecht gehouden aandeelhoudersver gadering van Jongeneel, ciie volgen de maand ook nog een filiaal Ln Bre da gaat openen. Hiervoor is 4 ton ge spendeerd. Jongeneel gaat zich met het nieuwe artikel hard hout op de grootverbruikers en de handelaren richten. Pluvier surséance van betaling gedeeltelijke afboeking van dit verlies1 wordt het reservefonds ad 230.0011 De motorenfabriek Pluvier N.V'. heeft gebruikt, alsmede de post onverdeeld bij de arrondissements-ree.htbank te Rot- dividend ad 2949. Het restant groot 7,14 min., wordt naar nieuwe reke ning overgeboekt. Na afboeking van het verlies resteert nog een eigen ver mogen van 1,36 min. Het aandelen kapitaal bedraagt 8,5 miljoen. Met verschillende gegadigden werden besprekingen gevoerd omtrent het uitbrengen van een bieding op de uit staande aandelen van de vennoot schap. Deze onderhandelingen heb ben evenwel niet tot een positief re sultaat geleid. De directie blijft ech ter open voor een ontwikkeling in de ze richting en werkt inmiddels voort aan verdere kostenbesparende maat regelen. De directie heeft zich in hoofdzaak be zig moeten houden met het elimineren van die activiteiten, welke de liquidi teit in gevaar zouden kunnen brengen, indien deze zouden worden gecontinu eerd zonder dat de gelegenheid zou bestaan daaraan door verdere inves teringen een winstgevende basis te verschaffen. De vennootschap werd namelijk in 1962 getroffen door bij zondere tegenspoed welke van zeer grote betekenis moet worden geacht voor de toekomst van het bedrijf. Dc Internationale waarden zijn vrijdagmid dag bij de opening gemakkelijker van toon geweest Dit geld voor alle hoofdfonda.cn A.K.U. werd zelfs aan de flauwe kant met koersverlies van ze« punten ten opzlch- an bet voorgaande slotnlveau. Nadat dit fonds op 488 waa geopend daalde de koer*, als gevolg van gering aanbod, tot 484- Later lo middag trad echter een herstel in tot Philips zakte een halve gulden tol 1 152.90. Unilever een gulden lager op 113.60. terwijl Kon Olie goc-dc weerstand bood op 159.90 tf 160.10). Hoogovens werden twee punten lager geadviseerd op 628. Gedurende de gehele beursduur bleef de om- van de handel klein met weinig ver anderingen Vergeleken met de slotkoers van Taak Nationale Handelsbank Het ligt in het voornemen dat de Na tionale Handelsbank N.V. (onderdeel van de Rotterdamse Bank) zich in het vervolg zal gaan toeleggen op specia le financieringen, waaronder indus triële financieringen op middellange termijn. Op dit nieuwe arbeidster rein ziet de directie de toekomst voor de vennootschap met vertrouwen te gemoet. De winst- en verliesrekening over 1963 sluit met een batig saldo van 2,03 miljoen (v.j. 2,04 miljoen.). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, zes procent dividend (onveranderd). terdam een aanvraag tot betaling ingediend. Gehoopt wordt dat. door reorganisatie, gehele of gedeeltelijke verkoop respec tievelijk aansluiting by een andere on derneming alsnog een aanvaardbare op lossing kan worden gevonden. Jan de Poorter In het jaarverslag van de N.V. Han del- en Scheepvaart Maatschappij Jan de Poorter in Rotterdam wordt met teleurstelling geconstateerd dat 1963 een zeer moeilijk jaar voor het bedrijf is geweest. Jan de Poorter sluit het boekjaar 1963 af met een verlies van 1.259,434, (winst 1962; 203.815). In het verslag wordt er echter op gewezen dat het bedrijf 1964 is ingegaan met een or derportefeuille waarvan de waarde 2,8 maal zo hoog lag als bij het begin var. 1963. Men ziet de toekomst met gefun deerd vertrouwen tegemoet. Lager resultaat bij Euromast door slecht weer Wederom had Euromast N.V., blijkens het jaarverslag, met slecht weer te kampen, hetgeen nadelige gevolgen heeft gehad voor de resultaten over 1963. Het bruto bedrijfsresultaat daal de tot 366,711 (v.j. 589.000). Afge schreven wordt 216.297 209.000). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, een forige weck A.K.U. deze beun- t circa vier. Hoogoven* circa acht pun- ten. Philips zakte circa een gulden In. daar. ntegen boekte Unilever bijna een gulden winst. Kon. Olie daalde een halve gulden. A Hm bij elkaar een lusteloze beursweek voor de Internationale waarden inet weinig zaken Over de scheepvaartsector valt weinig te crtellen. De stemming wns er nauwelijks prijshoudend. Ook het merendeel van de lel- dende culture» lag gemakkelijker In de j markt. De maatalondscnrnarkt was beslist sum de flauwe kant. Het aanbod ln deze sec- tor blijft nog steeds aanhouden. In de lokale afdelingen zetten aandelen Ngombezi de koerwtljglng verder voort Leidschc Wol werd gevoelig lager geadvi seerd. Claims Elsevier verlieten donderdag de markt, met Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. A.N.P.-C B S. BEURHINDICB» Berkei's Patent werd e Verklaring: 8t Ned 59 4',b Ned '60 4'.-, Ned 47 314 Ned '51 314 Neu 48 3«4 Ned 50 3V« 55 3U Ned 37 3 Gr boek "46 DoU 47 gedaan en 86% 91% 96% H.V.A KI). Deli M. Hoogov Philips Unilever Kon. Olie Sch. H.A.L. KLM- K N S.M. Kon. Pakeiv. 630 028% 153.40 152.70 J 44.70 143.60 len: I gedaan en late St. My Ned. 137% Nlev Goud 10W« v Ommeren 253 Rott LI 139 Sch* Unie 133V. Industrie enz. Alb Heyn Am droogd. 560% Berg Jurg. 358 Berk Pal. MO Blaauwh. 461% Byenk. 824 Calvé 999% Centr Sulk. 310 Fokker 391 v Gelder 171 Gist sp. 327 v d. Heem 354 Heineken 427 Internat. 300 K N Papier 305 K. Zout 860 Muller 310 Ned Dok Ned kab. Ne tam NSJverdal Rott Dr Dok Schelde N3 aanvang gemaakt. I A eo; laten. O c 130'/. Stokvis Vcrgd Blik Vergd Mach Vredest. A'd Bank N.H Mij K'd Eank Tw Bank Amerlk. Am Enka Am mot. Am. Tel. Anaconda Beth St. Cit Serv. Curt. Wr. A'dam 56 A'dam 56 I Breda 54 Dordr '56 Kindh '54 I Erisch 54 TH. M. HOUWERT NEEMT AFSCHEID ALS DAGBLADDIRECTEUR oor- heen firma M. J. van der Loeff, de uitgeefster van het dagblad Tubantia Hengelosch Dagblad. Hij heeft- deze functie sinds 1927 vervuld. De heer Houwert. die thans ruim 75 jaar is. heeft vele malen zitting gehad in het bestuur van de Nederlandse Dagblad Pers. Voorts maakte hij lange tijd deel - I uit van de raad van beheer van het onveranderd dividend van zeven pro- a.N.P.. waarvan hij vier jaar voorzitter cent. Het streven blijft er op gericht was. In de drukkerswereld heeft de heer de belangstelling voor de Euromast i Houwert ook vele functies vervuld. Op in binnen- en buitenland levendig te 25 juni wordt in Enschede een afscheids- houden. receptie gehouden. ja, hugo, a\aar voor we verder ga am wil jeten of je nicht carol gisteravond mijn stem 000r de telefoon herkende. 2740. Don Sinclair had een beetje verbaasd naar Jorge's felle woor den geluisterd. Zo hij er nog niet van overtuigd was, dat de ander tot de categorie „recalcitrante mannekes" behoorde, dan begon hem dit nu toch wel duidelijk te worden. In ieder geval droeg Jorge zich zeer onbehoorlijk tegenover een dame. Don voelde zich altijd meteen geprikkeld door zulk onbe houwen optreden. Dat grensde toch aan het onbeschofte! En moest je die blikken zien, waarmee die kerel Sandra aankeek! Don's ridderlijke natuur kwam er tegen in opstand. Hij maakte een kalmerend handge baar naar de ander en sprak „Ho- ho, rustig, wat, waarde heer! Je vergeet zeker, dat je tegen een dame spreekt hé? Je hoeft niet zo agressief te doen!" Jorge keek de jongeman spottend aan. Wat verbeeldde die snotneus zich wel? Hij kneep de ogen samen en boog zich dreigend over de tafel. „Zeg vriendje, je wou mij toch niet ver tellen, wat ik te doen of te laten heb is 't wel? Want daar ben ik helemaal niet van gediend, weet je? Zeker niet van zo'n melkmuil als jij, die stiekem aan boord van ruimteschepen kruipt!" Snauwde Jorge, blijkbaar opeens ver geten, hoe geduldig Don naar zijn ellenlange verhandelingen over de maan had geluisterd! „Van mijn part ga jij met die fijne dame op het dak van deze koepel zitten. Misschien vindt ze het wel leuk ook met zo'n nobele edel man. Zo'n ladykiller." isselen ook vergrootte, aangenomen dat de da der hier thuis hoort, wat ik wel aan neem". „Als de man een psychopaat is..." „Psychopaten zijn mensen zonder rem men, maar ze zijn zich drommels goed bewust van de gevolgen van hun daden. Anders probeerden ze ook niet die te verbergen. Heb je ooit gehoord psychopaat, bloot laat 1 door MARTIN MONS Neen, ik geloof dat je wel zeker kunt zijn van ae mdentiteit. Dat moet pro fessor Kats, als hij even nadenkt, toch ook wel inzien". „Professor Kats, ma vie, heeft een heel aantrekkelijke theorie die sluit als een bus. En die de enige oplossing geeft voor het feit dat er geen aangifte werd ge daan van de vermissing van het kind dat in het Oosterdok werd opgehaald". „Werkelijk?" vroeg Susanne met twijfel in haar stem. „Ja, werkelijk. Hij gelooft dat het ge vonden kind helemaal niet werd vermist, maar dat het stierf op een tijdstip dat de een of ander erg ongelegen kwam. De persoon in kwestie moet de mogelijk heid van zo'n gebeurtenis al voorzien en maatregelen genomen hebben voor een plaatsvervanger". „En die plaatsvervanger zou dan de kleine Tonie Verdoest zijn? Dan gelooft hij dus niet dat het kind dood is". „Nog niet. Het zal in leven blijven, zolang dat voor die persoon nodig is" „Daarna zal het ziek worden, sterven en begraven worden onder de naam van dat andere, eerder gestorven kind". „Maar, Pleter Augustu, dal is toch pure waanzin. Dan zou de persoon in kwestie het hele land hebben moeten afzoeken naar een kind, dat genoeg op dat andere leek om ervoor te kunnen doorgaan". „Misschien wist hij van het bestaan van de kleine Tonie". „Dan zou hij een, al was het maar op pervlakkige, kennis van de familie Ver doest moeten zijn". „Dat hoeft niet. Hij kan het kind bij toeval eens hebben gezien en getroffen zijn door de gelijkenis. Toen de nood aan de man kwam heeft hij zich die gelijke nis herinnerd". „Het klinkt mij alls wat te..., hoe zal ik het zeggen Het zijn alles veronderstel lingen en toevalligheden. Hecht jij er waarde aan?" „Ik weet het niet. Ik vraag me de hele tijd af: waarom Amsterdam? Op de lange route van Ammelaken naar Am sterdam waren er toch plaatsen ge noeg waar hij het lijkje even goed kwijt kon. Of zelfs beter, want elk ogenblik dat hij het bij zich hield, vergrootte zijn risico Zoals dat brengen ervan naar Amsterdam de kans op ontdekking rateur uit de beurt van Arnhem bij me gehad. Er was 's avonds tegen achten een heer bij hem geweest die moeilijk heden met zijn auto had. Die heer had een jongetje bij zich. Het is natuurlijk best mogelijk, dat ze met de hele zaak niets te maken hebben. Maar de vrouw die restaurateur vond dat dat jonge- an een tje erg veel op de vermiste Tonié Ver- die zijn slachtoffer open en rioest van wie zij de dag daarop een foto liggen en er zelf naast gaat zitten?" „Ik ga denken dat je zelf al een ant woord op de vraag van dat vervoer naar Amsterdam hebt gevonden, niet?" „Ja. Als dat andere kind hier is ge storven, hij heeft het niet durven ris keren met het stoffelijk overschot naar Ammelaken te rijden. Het meenemen van het levende pla^tsvervangertje naar Amsterdam leverde natuurlijk veel mïn- ler gevaar op". „Dus je denkt dat professor Kats het bij het. rechte eind heeft? Dat dit een zorgvuldig voorbereide misdaad is Een misdaad gepleegd door een normaal mens?" „Door iemand die volkomen toereken baar is voor zijn daden, ja.. Dat begin ik hoe langer hoe meer te geloven". „Och Pieter Augustu, wat vreselijk. Zo'n inng kind. Het zal zo bang zijn. Het is ontzettend. Zouden ze het slecht behan- len?" „Wat versta je onder slecht? Ze zullen liet niet niishandlen als je daarmee slaan cu schoppen bedoelt. Maar ze zullen het bang maken dat het alles zegt en doet. wat zij willen. Het zal niet begrij pen wat het zegt en waarom, de stakker. Maar zelfs zo'n jong kind begrijpt al gauw wat er van hem wordt verlangd als dat hem onder allerlei bedreigingen wordt bijgebracht". „Het kind moet zo gauw mogelijk ge vonden worden". „Zeker, maar hoe? Ik heb een restau- op de televisie had gezien". „Die auto?" „Volgens de monteur die hem repareerde een grijze Mercedes Benz 1962. Van nummer was hij niet zeker meer. Ik heb rechercheur Tichelmans er achterheen gezet. Kom, ik ga maar. ik had al moeten zijn". Op het bureau wachtte hoofdinspecteur Perquin op liet rapport van de sectic op het jongetje Tonie Verdoest. Haastig doorliep hij de dicht op elkaar getikte regels, las nog eens, keek brigadier Ter- let aan. Heb jij een notie waardoor dat kind Is gestorven. Teriet „Nou, wurging veronderstel ik, inspec teur. Dat is wat die gasten meestal doen met zo'n kind, ze wurgen het". ,Mis, Teriet. totaal ernaast. Dit kind een natuurlijke door gestorven". Brigadier Teriet staarde hem met open mond aan. „Maar...?? begon hij. „Je gaat me zeker vertellen dat je er niets van begrijpt Nu, ik ook nog lang niet alles". „Wel", zei commissaris Van Waveren bij zijn binnenkomen, „ik zie dat je het rapport al hebt". Hij betastte voorzichtig ziln neus. „Ja. commissaris. En de inhoud doet er mij aan twijfelen of dit kind werkelijk Tonie Verdoest was". (Wordt vervolgd). ZATERDAG 20 JUNI HILVERSUM I. 402 meter. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. Aansluitend; postduivenberich- ten. 12.33 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuw. 13,15 VARA-Varia. 13.20 Radio Jazzclub. 13.50 Uitlaat, programma voor de twintigers. 14.25 Metropole-or- kest en zangsoliste. 15.05 Gesproken portret. 15.20 De Metropolitan 1925 1950; operafragmenten (gr.). (16.00 16.02 Nieuws en 16.20—16.40 Boekbe spreking). 17.30 Lichte orkestmuziek stereofonische uitzending). 18.00 Nws. 18.15 Lichte grammofoonmuziek. 18.20 Ramblers revue. 18.45 Orgelspel. 19.00 Tijd voor teenagers. 20.00 Nieuws. 20.05 Disco-Festival. 21.00 Socialistisch com mentaar. 21.15 VARA-Bandshow: ge varieerd muzikaal progTamma. 22.00 Filmmuziek (gr.). 22.15 Muzikale com mentaartjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.55 Ballroomorkest (ste reofonische uitzending). 23.30 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 meter. 12.00 Angelus. 12.04 Katholiek nieuws. 12..10 Liedjes over het verre westen. 12.33 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Amusementsmuziek (gr.). 12.50 Regeringsuitzending: 12 miljoen schoon. Samenstelling; Wil Muilemeis ter. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.IS Musicerende dilettanten: dames zangvereniging. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Karakteristiek: licht programma: 15.30 Lichte grammo foonmuziek. 16.00 Voor de jonge men sen. 16.15 Synkope: muziek van giste ren. 16.40 De Springplank: jonge arties ten. 17.00 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Licht in strumentaal octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Licht instrumentaal kwartet. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Stereofonische uitzending: Radio- filharmonisch orkest en pianotrio: klassieke muziek, 20.20 Klassieke piano muziek (gr-)- 20.30 Raaien maar: lichte grammofoonmuziek. 21.30 Van kritiek moet de democratie het hebben, lezing. 21.45 Lichte grammofoonmuziek. 22.15 Wereldoorlog I. documentair program ma. 22.30 Nieuws. 22.40 Teken des tijds. gesprek over waarden in het geestelijk leven. 23.00 Limburgs symfonie-orkest; klassieke en moderne muziek (m.m.v. jsolist). 23.45 Grammofoonmuziek. 23.55 •24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 15.00 Rawhide oponthoud in El Crucero, t.v.-film. 15.50 Expeditie Pmguins in de Zuidelijke IJszee, film. 16.15 Zonnestreek, korte film over wel en wee van enkele Nederlandse vakan tiegangers in het buitenland. 16.30 Sport. 17.0017.45- Voor de kinderen. 19.30 Vrije nieuwsgaring Op zoek naar een kogel, t.v.-film. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.45 Was dat die kleine man?, herdenkingsprogramma over Louis Davids. VARA: 21.30 Happy, t.v.- film. 21.55 Fyra, Funf, Sexmoder ne hits, evergreens en volksliedjes. NT S: 22.4522.50 Journaal. EXPERIMENTELE TELEVISIE- UITZENDING OP HET TWEEDE NET (KANAAL 27). AVRO: 20.20 Fiorello la Guarda, docu mentaire film. 20.45 Avontuur aan boord, speelfilm. 21.30 Jazz Scene U.S. A. 22.022.30 Een plaatje van je wel wie..., filmdocumentaire. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 19.30 Tijd voor U: Sport en tucht- 20.00 Nieuws. 20.20 Sport. 20.25 De vader van de bruid: het verlovingsfeest, t.v.-feuil- leton. 20.50 Vlieg er eens uit! Toeristi sche quiz. 21.45 Het 87e politiedistrict: De laatste opdracht, t.v.-politiefeuille- ton. 22.35 Nieuws. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 15.4516.00 Eurovisie: actuele repor tages. 18.0018.15 Eurovisie: een ge deelte van de autorennen: Les 24 heures du Mans. 18,30 Berichten. 18.33 De we reld der dieren. 19.00 De geschiedenis van een instrument. 19.30 t.v.-film: Composez 999, politiefilm: Petit et gre gibier. 20.00 Journaal. 20.30 Eurovisit gedeelte van de autorennen: les 24 heu res du Mans. 20.45 Le mystère de Ie maison Norman (The Cat and the Ca nary). speelfilm. 22.15 Film: le livre des oiseaux. 22.35 Eurovisie: gedeelte solisten: lichte muziek. (Om plm. 12.30 mogelijk afgelastingen van wedstrij den). 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in <je wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 Café- chanïant Adam en Eva, cabaret. 13.50 Boekbespreking. 14.00 Lichte grammo foonmuziek. 15.30 Tour d'Europe, toe ristisch programma. 16.00 Dansorkest en zangsolisten. j.6.30 Sportrevue. VA RA: 17.00 Dansmuziek voor tieners gr.). 17.30 Hoorspel voor de jeugd. .7.50 Nieuws en sportuitslagen. 18.05 Sportjournaal. VPRO: 18.30 Literaire lezing. 18.45 Cabaret in Kikkerland: Nederlandse kleinkunst op de grammo foonplaat. 19.15 Anthon van der Horst 65 jaar, klankbeeld. AVRO: 20.00 Nws. 20,05 Rijkdom der welluidendheid: ope rafragmenten en klassieke grammo foonmuziek. 21.00 Hij en Zij. hoorspel. 21.30 Metropole-orkest. 22.00 Voor dracht. 22.10 Lichte muziek uit Italië (gr.) 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en voorbeschouwing Tour de France 1964. 23.05 Klassieke orkestwerken gr.). 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 meter. KRO: 8.00 Nws. 815 Klassieke gram mofoonmuziek. 8.25 Inleiding hoogmis. 8.30 Hoogmis. 9.30 Klassieke kamermu ziek (grT). 9.45 Nieuws. IKOR: 10.00 KRO: 11.15 Klassieke kamermuziek <gr(). 11.30 Idem. 12.00 In het land van de dichter, literiare lezing (3). 12.20 Operafragmenten (gr.). 12.50 Buiten lands commentaar. 13.00 Nieuws. 13.10 Lichte grammofoonmuziek. 13.30 Kin derkoren en licht instrumentaal ensem ble. 14.00 Moderne en klassieke muziek voor blazers (gr.). 14.30 Cello en piano: klassieke en moderne muziek. 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Lichte grammofoonmuziek, sportreportages en uitslagen. 16.30 Religieuze muziek. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Ge reformeerde kerkdienst (vrijgemaakt). IKOR: 18.15 Liturgica, vraaggesprek ZONDAG 21 JUNI 1964 HILVERSUM I. 403 meter. VARA: S.00 Nieuws, sportmededelin- gen, postduivenberichten en socialis tisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd pro gramma. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. 10.00 Klassieke kamermuziek (opn.). 10.30 Literair vraaggesprek. 11.00 Promenade-orkest en zangsolis ten. AVRO: 12.00 Amusementsorkest en over het kerk- en geestelijk lied op de lagere school 18.30 Mensen, lezing. 18-45 Grammofoonmuziek. 13.50 De kerk aan het werk: actualileiten_ van het veertiendaagse rubriek. Vocaal ensemble, koor en orgel: geeste lijke liederen. 20.00 Nieuws. 20.08 Re flex: een wekelijkse bespiegeling over leven en samenleven. KRO: 20j5 Ope rettemuziek met toelichting. 21.15 Reis- oogs'. zwerftochten door gedroomde en werkelijke werelden (18). 21.35 Stereo fonische uitzending: Pianoconcert moderne muziek (gr.). 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond gebed. 22.50 Discoparade. 23.20 Lichte grammofoonmuziek. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 18.00 Weekjoumaal. 18.25 Voet bal: directe reportage van de finale in het toernooi om de Europa Cup voor landenteams te Madrid. In dc pauze 19.15 Journaal. 20.15 Sport in beeld. KRO: 20.30 Nietes welles. Nijmeegs Studentencabaret. 20.50 Interview. NT S: 21.15 Seul a seul, experimentele bij drage aan het t.v.-festival te Montreux. KRÖ: 21.50 Kunstmaandorkest: klas sieke muziek. 22.25 Kentering, tweede aflevering van een serie van drie pro- Eamma's over de kentering binnen de loms-Katholieke Kerk. NTS: 22.50— 22.55 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 11.00—11.40 Hoogmis. 15.00 De Fllnt- stone3, tekenfilm. 15-30 Reportage auto rennen. (Eurovisie). 16.05 Eurovisie; Reportage athletiek DuitslandItalië. 17.3017.50 Programma voor de kleu ters. 18.55 Vrouw Holle, film voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.20 Sportuitsla gen. 20.25 Amusementsprogramma. 21.05 Quizprogramma. 21.40 Sportactu- aliteiten. 22.10 Nieuws. MAANDAG 22 JUNI 1964 HILVERSUM I. 402 meter. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek, (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gramofoenmmuziek. 850 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Klassieke orkest muziek (gr. stereofonische uitzending). 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Ik heb uw nummer niet, overdenking. VARA: 10.00 Amusementsmuziek (gr.). 11.00 Nieuws. 11.02 Voordracht. 11.35 Moder ne Nederlandse orkestmuziek (opn.). HILVERSUM II. 298 meter. NCRV: 7.00 Nieuws 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.35 Sportuitslagen van zaterdag, 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde mu ziek (gr.). 830 Lichte grammofoonmu ziek. 9.00 Verzoekprogramma voor de zieken. 9.40 Tussen de bedrijven door. programma voor de vrouw. 10.10 Klas sieke grammofoonmuziek. 10.20 Rond om het Woord: theologische etherleer gang. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. AAGTEKERK 18 te Penang ABBEKERK 18 te Hslngkiang ACMAEA 18 te Montevideo ACTEON 18 p. Azoren AGAMEMNON 18 v Puerto Barrios n Cartagena ALCOR 18 v Rotterdam n Kopenhagen ALMDIJK 18 p. Socotra ALMKERK 18 te Port Pirie A LN IT AK 17 p. Dakar AMERSKERK 16 te Genua AMMON 16 p. Azoren AMSTELDIJK 17 v R'dam New York ARCA 16 v Wellington n Timara AREN DS KERK 16 v Manilla n Rotterdam BURL S WATSON 18 te Port Said CALTEX AMSTERDAM 18 Alexandria CALTEX ARNHEM 17 p. Suez CALTEX NEDERLAND 17 te Rotterdam CALTEX ROTTERDAM '.7 Ouessant CERES 17 p. Kaap Finisterre CHIRON 18 v Lissabon DIETERT '.7 te Rotterdam GIESSENKERK 17 te Durban GRAMSBERGEN 19 te Basse Indre GRAVELAND 16 p. Kaap Finisterre GROOTEKERK 17 le Rotterdam GULF ITALIAN 17 p. Oporto GUI.F SWEDE 17 v Bandar Mashur n Perzische Golf HERCULES 19 te Cristobal HERMES 19 v San Juan n Santa Cruz HULST 17 te Oporto JOHANNES FRANS 16 p. Yucutan KELLETIA 18 te Douala KENIA 17 te Mcna al Ahmad! KINDERDIJK 17 te New Orleans KLOOSTERDIJK 17 p. KORENDIJK 17 v New York n Philadelphia KORENIA 18 te Vado LAARDERKERK 18 in Suezkar.aal MAASKERK 18 te Antwerpen MEERDRECHT 17 p. Fernando Noronha MEL1SKERK !6 p. Kaap Finisterre MERSEY LLOYD 18 te Singapore MER WE LLOYD 16 p. San Diego NAE55 LION 18 v Priolo n Perzische Golf NEDER RHONE 16 te Hamburg NOMADISCH 17 te Rotterdam NIJKERK 17 39 21 n 13 30 o ORANJE NASSAU 19 te Oranjestad verw PERICLES-13 v Antwerpen n Rotterdam PYGMALION 17 le Hamburg BANDFONTEIN 17 p. St. Helena ROGGEVEEN 17 te Makassar SCHIEKERK 18 v Hamburg n Rotterdam SCHOUTEN' 16 te Singapore SEROOSKERK 18 V Aden n Suez SLIEDRECHT 57 p. Kaap Wrath SOCRATES 16 p Mobile SOPHOCLES 17 v George town n Paramaribo SPAARNEKERK 13 p. Dondra Head STAD ALKMAAR 17 p. Oues&ant STRAAT CLEMENT 16 te STREEFKERK 17 te Port Said TAMARA 16 te Ravenna TELAMON 13 v Puerto Cabello n Maracaibo VAN DER HAGEN' 16 p. Kaap St. Mary VIANA 17 Mena al Ahmadl n Genua VL1ST :7 p. Halifax WATERLAND '.7 te Buenos Aires WITMARSUM 16 p Miami WORLD HILL 17 v Singapore n Hongkong ZAANKERK 16 te Khor HOOG EN LAAG WATER 21 juni -f nap nap nap nap uur meier uur rr uur meter uur meter Vlissingen 11.57 1.68 5.58 1.75 18.15 1.60 Terneuzen 12.27 1.87 6.26 1.91 18.41 1.76 Hansweert 0.19 1.91 12.55 2.01 6.51 2.07 19.07 1.92 Zierikzee 1.21 0.54 13.52 0.70 9.04 0.90 21.39 0.83 Wemeldinge 0.57 1.30 13.30 1.54 6.46 1.82 19.13 1.61 22 juni Vlissingen 0.12 1.71 12.38 1.78 6.40 1.78 18.57 1.72 Terneuzen 7.41 0.68 19 57 0.72 1.26 0.95 13.49 0.93 Hansweert 1.08 2.03 13.37 2.10 7.34 2.10 19.52 2.04 Zierikzee 1.21 1.17 13.55 1.37 7.18 1.60 19.41 1.49 Wemeldinge 1.49 1.37 14.21 1.58 7.31 1.84 19.54 1.72

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19