Verdeelsleutel omslag wegschap Walcheren wordt niet gewijzigd DE VEY MESTDAGH WALCHEREN CADEAU Nr. 1 voor elke man AGENDA PETER LORRE EN BORIS KARL0FF DOEN HUN BEST ALS TOVENAARS NU ZOVEEL VROUWEN VM VADERDAG SIGARENDAG WILLEN MAKEN. even een paar adviezen MARKTBERICHTEN DELTA-FILATELISTEN HAALDEN 500STE LID FEESTELIJK IN VRIJDAG 19 JUNI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KLEINSTE MEERDERHEID (13-12) BESLOOT: WELLICHT 1 SEPTEMBER HERSTEL F. DE HAAKWEG Het wegschap Walcheren zal Ged. Staten niet verzoeken om de ver deelsleutel voor de berekening van de omslag te wijzigen: met de kleinst mogelijke meerderheid, na melijk twaalf tegen dertien stem men, besloot het college van be heer de omslagverdeling te laten zoals ze is. Een verzoek tot wijzi ging: in die zin, dat de factor weg- lengte zwaarder zou worden be last en de factor inwonertal zou worden verlaagd, was gedaan door liet gemeentebestuur van Vlissin- gen, omdat Vlissingen van oordeel was, dat het inwonertal bij de be rekening van de omslag voor de grote steden (Middelburg en Vlis singen) een belangrijke rol speelt. Het stuwt het omslagpercentage in verhouding tot de te onderhou den weggedeelten onevenredig om hoog, aldus betoogde de gemeente Vlissingen. Het dagelijks bestuur van het weg schap was mét Vlissingen van oor deel. dat een dergelijke wijze van omslagberekening als onredelijk en onbillijk gezien moet worden. Het stelde de wegschapsleden dan ook voor om de factoren weglengte en inwonertal te wijzigen van 35 en 15 procent in respectievelijk 40 en 10 procent. De consequentie daarvan was, dat de plattelandsgemeenten zwaarder zouden worden belast. Behoorlijke Een behoorlijke lastenverzwaring voor verschillende kleinere gemeenten, aldus concludeerde de heer A. Francke van Grijpskerke. Hij vroeg zich af of het voor Vlissingen nu werkelijk zo be zwaarlijk is om die bijdrage te betalen. De heer Francke wees er op. dat Grijps kerke bijna evenveel moet betalen als Vlissingen. Hij vroeg het dagelijks be stuur om het voorstel terug te nemen, vooral met het oog op de toekomstige herindeling, waardoor de gemeentegren zen een geheel ander „gezicht" krijgen en ook de wegen van eigenaar veran deren. Burgemeester A. de Kam van Vrouwen polder onderstreepte dit betoog en voeg de er nog aan toe, dat na de herinde ling het aantal kilometers weg voor Vlissingen heel wat groter zal worden. „Vlissingen moet zich niet doodstaren op de 5,5 km die het heeft; het profi teert veel meer van de goede toevoer wegen in het wegschap dan de platte landsgemeenten", aldus de heer De Kam, die er voorts op wees. dat de ge meenten een verhoging van do algeme ne uitkering uit het gemeentefonds heb ben gekregen om daarvan de omslag te betalen. Tot slot wees de burgemees ter er op. dat Vrouwenpolder per in woner f 27 betaalt, tegen Vlissingen per inwoner slechts f 1. Bij oprichting Wethouder F. G. Smit van Vlissin gen herinnerde er aan. dat zijn ge meente reeds bij de oprichting van het wegschap geageerd heeft tegen deze onbillijke regeling. Nu doen we het nogmaals, terwijl we nu volko- men overtuigd z(jn van het nut van het wegschap, terwijl we dat bij de oprichting niet helemaal waren, aldus de heer Smit, die er de nadruk op legde, dat Vlissingen de huidige omslagverdeling zuiver als een on billijkheid beschouwt. „Dat is het inderdaad", aldus wethouder S. Kodde van Veere. ..maar laten we wachten tot de herindeling tot stand gekomen is". De voorzitter van het dagelijks be stuur, burgemeester J. L. Dregmans, van Koudekerke, wees er op, dat het dagelijks bestuur deze zaak van alle kanten bekeken heeft. „U zit hier niet als vertegenwoordigers van gemeenten, maar als leden van een apart autonoom college", hield h(j de vergadering voor. „We hebben tot taak de belangen van het wegschap te behartigen", aldus de heer Dreg mans. die nogmaals beklemtoonde, dat volgens de mening van het da- r gelijks bestuur de huidige verdeel- sleutel een onbillijkheid inhoudt ten aanzien van de grote steden. „Wij zijn als dagelijkse bestuursleden ge schrokken van de last, die Vlissin gen en Middelburg moeten dragen", zei h(j. Even slecht Burgemeester mr. J. Drijber van Mid delburg verklaarde daarop, dat het ook voor ae grote steden een zware last is. ,Wij staan er even slecht voor als de plattelandsgemeenten", merkte de heer Drijver op. die er verder nog aan her innerde, dat Middelburg en Vlissingen grote sommen besteden aan de instand houding van de wegen in de bebouwde kom, die van even groot belang zijn voor de inwoners van de kleine gemeen ten als de binnenwegen voor Middel burg en Vlissingen. Mr. Drijber vond het ten slotte bijzonder gevaarlijk om een beslissing uit te stellen tot de herinde ling, waarmee de heer Dregmans het geheel eens was. De stemming gat ten slotte de vol gende uitslag: voor stemden de he ren jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg. Joh. Kodde (dagelijks bestuur). Joh. Kodde (Biggekerke), K. van Sparrenak (Koudekerke). burgemeester F. G. Sprenger (dag. bestuur), J. Jasperse (Koudekerke), F. G. Smit Vlissingen), burgemees ter B. H. G. ter Haar Romeny (Sou burg), mr. J. Drijber (dag. bestuur), D. Stam (Vlissingen), W. P. J. Baars (Middelburg), en burgemeester Dregmans. Tegen stemden de heren: C. Won- dergem (Oostkapelle). G. Christi- aanse (Serooskerke), J. Koole (St.- Laurens), A. de Kam (Vrouwenpol der), H. J. Volkers (polder Walche ren), C. Holthuijzen (polder Walche ren), P. de Visser AagtekerkeJ. Francke (Domburg), W. J. Cevaal (Ritthem), P. van Liere (polder Walcheren), jhr. ir. H. L. Boogaert (polder Walcheren), A. Francke (Grijpskerke), S. Kodde (Veere) en S. de Visser (dag. bestuur). Daar de heer De Visser van het dage lijks bestuur had tegengestemd, maak te de heer W. P. J. Baars er de voor zitter op opmerkzaam, dat dit niet tot uitdrukking was gebracht in een nieer- derheidsvoorstel van het dagelijks be stuur. De heer Do Visser verklaarde ver volgens. dat hij dan maar vóór het voor stel was. Burgemeester Drijber wees er ten slotte nog op, dat er geen stem tegen het voorstel was uitgebracht in het dagelijks bestuur. De uitslag van de stemming was dus niet 1411, ir 13—12. Fort de Haakweg In zijn openingsvoorstel had de heer Dregmans er op gewezen, dat enkele werkzaamheden vorig jaar in een voor bereidend stadium verkeerden, o.a. voor de Fort de Haakweg. De voorzitter ver klaarde. dat waarschijnlijk omstreeks 1 juli de Incoret-goedkeuring verwacht wordt voor dit plan, terwiil het dagelijks bestuur nog voor de vakantie van de bouwvakkers zal proberen tot aanbeste ding over te gaan. Het wegschap hoopt dan rond 1 september met het werk te kunnen beginnen. Ook herinnerde de voorzitter aan het uitvoerige en goed gedocumenteerde rapport over de te zware belasting van de Walchcrse B-wegen, dat is uitge bracht door het hoofd van de technische dienst. De lieer Dregmans wees er op. dat de situatie ernstig kan worden, wanneer op dezelfde w(jze als voorheen wordt voortgegaan met het verlenen van ontheffingen voor te brede en te zware auto's. Hjj verklaarde, dat G.S. met hun studie over dit vraagstuk een eindstadium bereikt hebben. Het heeft het dagelijks bestuur van het wegschap gefrappeerd, dat niet de recreatiewegen, maar dc landbouwwegen het duurst zijn. Niet te zwaar De heer Van Liere wees er in de rondvraag op, dat men er zich re kenschap van moet geven, dat het agrarische bevolkingsdeel niet te zwaar getroffen moet worden door de maatregelen ten aanzien van de wegen. Om economische redenen moeten de landbouwers thans zwaardere voertuigen gebruiken, terwijl toch de wegen voor hen aan- legd zijn, betoogde de heer Van Liere. Het college van beheer benoemde deze middag ook een nieuwe administrateur als opvolger van mr. L. A. van Splun- der, die tot burgemeester van Alm- kerk benoemd is. Het werd een krappe zege voor de heer A. Meijers, gemeen tesecretaris van Koudekerke, die 13 stemmen behaalde tegen de heer K. Hogerheide uit Zoutelande 12 stemmen. Mr. Van Splunder werd te rekenen vanaf 16 maart jl. eervol ontslag verleend als zodanig. Wegens een verblijf in het ziekenhuis, waarna hij een maagoperatie met goed ge volg onderging, kon mr. Van Splun der gisteren niet aanwezig zijn bij het afscheid, dat het wegschap van hem nemen wilde. De heren mr. J. Drijber, C. Holthuijzen, J. Kodde en K. Wouters werden als weg schapleden herbenoemd, de heren P. van Liere, P. de Visser en J. Francke tot nieuwe leden benoemd. geef vader een boek Bellaniypark 45-58 - Vlissingen Uitvoering Zeeuwse Muziekschool in Vlissingen In het verslee over de uitvoering van de Zeeuwse Muziek- en Balletschool woensdagavond in Vlissingen gehou den is een programma-onderdeel aan onze aandacht ontsnapt, in de plaats van het blokfluitduet van G. Teleman speelden Joke Thiele, Corneel de Vries, Marieke Joustra en Hetty Stumphius enkele werken van Cadet. Concert Zeeuws Kamerorkest in Domburg De liefhebbers van kamermuziek heb ben donderdagavond kunnen genieten van deze muziek tn de Nederlands her vormde kerk te Domburg. Daar speelde het Zeeuws Kamerorkest onder leiding van de heer F Olivier werken van Ge- miniani, Tartinl, Haydn en Osieck. Het programma begon met het concerto grosso „La Follia" van Gemtnlanl. Een van de hoogtepunten was het concert voor viool en strijkorkest van Tartini. De solist was Hugo Sanders Bijzonder charmant was het divertimento in bes gr. t. van Haydn Een van de aardigste delen hieruit was het adagio. Het con cert werd besloten met een wat moder ner werk. ..Variations sur un thème ba roque" van Osieck. Er was voor dit con cert een matige belangstelling. Het Zeeuws Kamerorkest zal 25 juni in het dorpshuis te Renesse een concert geven. 'IDDELBURG Twee kettingbotsingen op Kanaalweg te Middelburg een stralend wit Kerko Bel O-Fast overhemd van 15,90. dus nooit meer strijken in 3 verschillende mouwlengtes verkrijgbaar bij Walstraat 78 Vlissingen Lange Noordstraat 35 - Middelburg Gistermorgen is er op de Kanaalweg te Middelburg materiële schade ontstaan bij twee kettingbotsingen waarbij in totaal zes auto's waren betrokken. Ter hoogte van het Caltexstation reden om ongeveer 10 uur drie automobilisten, G. A. B. uit de Haarlemmermeer, me vrouw P. R. uit Wolphaartsdijk en L. Z. uit Biggekerke. Z., die als derde in een file reed bemerkte te laat dat B. voor het sinds gisteren weer in werking ge stelde stoplicht bij de brug ging stoppen. Hjj reed met zijn auto op de wagen van mevrouw R. die op haar beurt met haar .auto op die van B. schoof. De wagen van Z. moest worden weggesleept. Het verkeer ondervond enige stagnatie. On geveer op hetzelfde tijdstip vond ter hoogte van de goederenloods op de ICan&alweg eenzelfde kettingbotsing plaats. Hierbij waren betrokken de auto mobilisten J. M. van U. uit Leiden, H. P. uit Rotterdam en C. J. van 't W. uit Vlissingen. Ook hier was er weer ma teriële schade. Er werd niemand ge wond. VLISSINGEN Vrouwenbond N.V.V. maakte reisje De afdeling Vlissingen van de vrouwen bond van het N.V.V. heeft een Wester- scheldetocht gehouden. Via Breskens ging men naar Sluis, waar men het raadhuis en de toren bezichtigde. Langs het Kanaal van Terneuzen bekeken de dames de kanaalwerkzaamheden er gingen vervolgens via Hulst naar Perk- •olaer vanwaar zij overvoeren naar -luid-Beveland. Men deed Yerseke en Wemeldinge aan en ging via Goes naar de in aanbouw zijnde Oosterscheldebrug. WESTKAPELLE Ledenvergadering reddingsbrigade Onder voorzitterschap van dr. M. Hufl- gens, vergaderde de reddingsbrigade, afdeling Westkapelle. Besloten werd om, ten behoeve van het badstrand diverse zaken aan te schaffen. Ook zal men op geregelde tijden met de reddingsvlet op het strand gaan oefenen. Reis van schooljeugd De twee laagste klassen van de School met de bijbel te Westkapelle maakten hun jaarlijks uitstapje naar Zeeuwsch- Vlaanderen. Te Cadzand werd het strand bezocht te Groede het hertenkamp, terwijl ook een speeltuin niet werd vergeten. OOSTKAPELLE Concert Crescendo Zaterdagavond as. 20 juni geeft de muziekvereniging „Crescendo" te Oost kapelle het eerste concert in dit sei zoen. Het wordt gegeven onder lei ding van de heer P. Wisse op de mu ziektent. N.C.V.B. Oostkapelle sloot vergader seizoen De^ afdeling Oostkapelle van de N.C. vergaderde onder leiding van uw Aunot-Ketel in de consistorie van de Ger. kerk. Ds. Rijksen uit Gou da die zou spreken over „Zondagsvie ring" was verhinderd. Nu sprak voor de afdeling ds. D. Ringnalda te Mid delburg over het onderwerp „Het der worden in een veranderde reld". De volgende vergadering zal eerst plaatsvinden in september. Voor bezoeken van de bondsdag op 1 te Utrecht gaven reeds verschillt leden zich op. Middelburg Molenwater Miniatuur 1 chcren. 9—18 uur AbdtJ: Klank lichtspel. 21 uur Gouden Poorte Feest avond Luctflr et Einergo. 20 uur Bur gerzaul Nederlands Kamerorkest. 20 uur Electro Stripgirls in Soho. 1930 u„ 18 Vlissingen - Alhambra Sheherazade, 20 uur. 14 jaar Luxor De zwarte lansiers. 20 uur. 14 jaar Wostdorpe - Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Nico Molenkamp Bergen op Zoom Boxy; Arsene Lupln contre Arsene Lupin. 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: De raven, 20 u., 14 Jaar- Van onze adverteerders Firma Hildernisse heropende zaak De firma Hildernisse heeft donderdag middag in de Vlissingse St.-Jacobs- straat haar geheel verbouwde zaak in wijnen en gedistilleerd heropend. Vele bekenden en vrienden van de exploitant, de heer H. Verhage. en van ae eige naar. de heer G. A. Nijenhuis, waren ge komen om de vernieuwde winkel te be zichtigen. Velen deden hun gelukwensen vergezeld gaan van een bloemetje. De verbouwde zaak heeft een zeer aan trekkelijk interieur gekregen. De linker wand is geheel van baksteen, met daar in uitgespaard kleine nissen, waarin flessen wijn liegen. Naast elke nis staat een fles van dezelfde soort als er in de nis ligt. Het geheel krijgt nog een extra leuk cachet door de indirecte verlichting achter de nissen. Ook van de achter wand heeft men iets bijzonders gemaakt. Deze geeft de indruk van een wand in een blïbliotheek, maar in plaats van boeken staan hier natuurlijk flessen met de meest uiteenlopende dranken ten toon gesteld. In de winkel die ongeveer veertig vierkante meter groot is staan twee kleine toonbankjes. Ook de pui is geheel veranderd en maakt een uitnodigende indruk. Officiële publikatie MIDDELBURG AFSLUITING PR BEATRIXBRUG. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat de Prinses Beatrix- brug wegens herstel van de verharding var 27 Juni as. of zoveel langer of korter als nodig zal blijken, voor alle ryverkeer zal afgesloten. Eet verkeer zal worden omgeleid door mid- borden. Middelburg, 16 juni 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd. de burgemeester, mr. J. Drijber. J. Hooij- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 17 Juni: Zeevart Londen. Karyatis van Le Havre. Lonelil Middelburg. Mungo van Antwerpen. Marichu van Antwerpen. 18 Juni: Borculo Krislincstad. Scarcity van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 17 Juni: IJstroom. Shoreham. Karyatis naar Archangel Lonelil naar Frankrijk. Texaco Arkansas Trinidad. Zeevaart naar Antwerpen 18 juni: Waardrecht naar Rouaan. Marichu naar Le Havre Scarcity naar Weston Point- Borcuio naar Middelburg. Gepasseerd naar Antwerpen op 17 Juni. Astra van zee. Marcella van Isle of Grain- Gent. Aiglon van Boston Linos Prins Alex ander van zee. 18 Juni: Aardenburgh van Rotterdam. Maaskerk van Bremen. Algol Amsterdam Whitsun van Goole. Meeuw Swensea. Eems van Boston. IJzendijke heeft urgentieverklaring voor gymzaal Dc minister van onderwijs, kunsten rn wetenschappen, heeft Uzendyke don derdag een urgentievrrklaring gezonden voor de bouw van een gymnastieklo kaal. Dit lokaal zal door de gemeente worden beheerd en bestemd zijn voor alle scholen In IJzendyke en de vereni ging „Jeugdbeiang". Momenteel kan men in deze gemeente voor gymnastiek en zaalsporten alleen terecht In het r.-k. jeugdgebouw. De nieuwe zaal zal van de nodige ap paratuur. alsmede van kleedhokjes en wasgelegenheid worden voorzien. Burgemeester J. J. M- Ficq deelde een en ander donderdagavond mee In de raadsvergadering van IJzendijke. Hij zei daarbij, dat de zaal een moderne vorm zal krijgen en aan de eisen des tijds zal worden aangepast. De zaal vormt een deel van een project in zogenaamde seriebouw, zoals er ook in andere Zeeuwsvlaamse gemeente als Axel en Sint-Jansteen moeten komen. De door één aannemer te bouwen zalen in de diverse plaatsen zal waarschijnlijk begir 1964 eind 1965 beginnen. Wan neer IJzendijke daarbij aan de beurt komt is nog niet bekena. Drs. Th. J. Westerhout stelt vragen over grondprijzen Het Tweede-Kamerlid drs. Th. J. Wes terhout (p.v.d.a.) uit Middelburg heeft in een radiotoespraak van mr. W. R. van der Sluis, secretaris van de Anti Revolutionaire Partij, aanleiding ge zien de regering schriftelijk vragen te stellen over de ontwikkeling van de prijzen van zowel agrarische als nict- agrarische grond. De heer Westerhout vraagt of de regering bereid is een nieuwe wettelijke geregelde procedure voor te bereiden, waardoor de lagere overheid en instellingen die in het al gemeen belang werken grond kunnen verkrijgen tegen reële prijzen. Geslaagden voor het eindexamen h.b.s.-B in Terneuzen Voor het op 15 tot en met 18 juni ge houden eindexamen hogere burgerschool B slaagden aan het Petrus Hondiusly- ceum in Terneuzen de volgende kandi daten: Daan van Alten. Adrie van Cad zand. Cor Goossen. Cor van der Hooft. Petrus de Regt, allen te Axel; Wim Koster en Jo Renique te Sas van Gent; Geri Lodewijk, Eddy Meijers, Peter Si mons en Jacky Tholens te Terneuzen; Pief de Meijer en Rinus Scheele te Zaamslag; Ineke Ramondt te Sluiskil. Geslaagden examens tweede leerkring christelijke „kweek" Voor het aan de christelijke kweek school gehouden examen van de tweede leerkring slaagden de volgende kandi daten: de dames F. N. Allemekinders, 's-Gravenpolder; A. Lambrechtse, Ril- land-Bath; A N. Spaans, Zierikzee; M. M. Tieleman. Nieuwerkerk; en de heren: J. Bakker. J. A. Bartelse. Goes; J. F. Buys. Wouw; A. Cappon. Zuidzande; L. I. Flipse. Oudelande: C. Koolstra, Krui- ningen; P. J. Moerland. Stavenisse; H. M. Pladdet, Biervliet. Geen enkele kan didaat moest worden afgewezen. De examens worden voortgezet. FILMS IN ZEELAND eeetws Filmers groeven in het verleien Twee grootmeesters van de grie zelfilm, Peter Lorre en Boris Kar- loff, zijn dit weekeinde te zien in een film die vervaardigd werd door Roger Corman naar een van de werken van Edgar Allen Poe, de dichter die zo bijzonder geboeid werd door het bovennatuurlijke. „De raven" behelst de geschiedenis van een meestertovenaar. Deze man leeft natuurlijk in Engeland, waar nog steeds genootschappen van tovenaars bestaan. De leden z(jn doorgaans zeer vriendelij ke mensen, die er eigenlijk alleen maar wat exentrieke hobby op nahou den. In de film is de tovenarij van dr. Eras- mus Craven echter geen hobby, maar ernst en de tovenaar Craven blijkt bo vendien collega's te hebben, die het kwaad met de mensheid menen. Wat sfeer betreft hebben de liefhebbers niet te klagen. De regisseur heeft gezorgd voor een uiterst beklemmende omge ving. waarin Boris Karloff vol overgave de geheimzinnige brouwsels mengt, waaraan de tovenaars him mystieke macht ontlenen. Kortom een navrante schepping en alleszins de moeite waard. Te zien in Grand (Goes) VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Eerstelingen 20—21. drielingen 26. kriel 27. Doré 23.90. drielingen 22, kriel 23. Aanvoer 150 kisten. VEILING GOES. 18 juni. Kruisbessen exp. SI- Frambozen 1 174—190. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 6869, 2 64 Red Gauntlet 1 63. 2 61. Regina 1 65. 2 61 Talisman 1 60. 2 55 Diverse ras sen 1 55 Aardbeien met dop: Talisman 1 65—74. 2 50—70 Red Gauntlet l 55—74. 2 5069 Cambridge Vigour 1 54 Aardbeien per doos: Regina 2 1417 Senga Sengana 1 20—22. 2 13—17. 3 13. Red Gauntlet 1 20—31. 2 13—22. 3 13- Talisman 1 20—27. 2 .421. 3 13—15 Cambridge Vigour 2 13 Gorella 2 16 Vola 1 25. 2 13 Merlon Prinses Diversen per doos; Rode bessen 1 2545. 2 25—33 Frambozen 1 40—46. 2 2431. Diversen per kg: Early Rivera I 106 —127, 2 80—104 3 74. Vroege van Werden 2 85. Luikenaars 2 72. Romantiek TIJDENS VERGADERING IN „SUISSE" MIDDELBURG Do leden van de filatelistenvereniging „Delta" verkeerden gisteren in feest stemming. Tijdens een in de bovenzaal van „Suisse" 'te Middelburg belegde ver gadering kon namelijk het 500ste lid worden ingehaald. Hel is de heer P. Ko- kelaar uit Vlissingen. Hij werd met ap plaus begroet. Als 500ste lid viel hem ae eer te beurt in het bezit te worden ge steld van bet verenigingsinsigne. Ook moebt hjj uit handen van voorzitter H. Mennes een fraai „stockbook" in ont vangst nemen. Verder werd de heer Ko kelaar een gratis lidmaatschap voor liet lopende jaar en een stempeltje met het verenigingsnummer aangeboden. De heer Mennes wees ln zijn felicitatie- toespraakje op dc snelle groei van „Del ta" die eind 1961 met 65 man startte. Op 1 maart 1962 waren er al 100 leden en nog hetzelfde jaar werd de 200 be reikt. Het 500ste lid werd ingeschreven op 15 mei. „We hebben er nu al weer 514", meldde de trotse voorzitter. „Del- belegt maandelijks niet alleen ver dringen in Middelburg. Ook vinden regelmatig bijeenkomsten plaats in Vlissingen. Vrederust, Woensarecht en Steenbergen. Binnenkort komt daar ook nog Zevenbergen bij. „Wij zijn er nog lang niet" zo zei de heer Mennes. „We hebben nog een heleboel verbeteringen in ons hoofd". In dit verband kon hij reeds meedelen, dat er binnenkort een speciaal mededelingenblad verschijnt. De veiling van de vorige keer bracht 1133 op. Dit was de eerste keer dat de opbrengst boven de 1000 kwam. Be sloten werd om in het vervolg de veilin gen niet meer met de vergaderingen te combineren. Bij de foto: Delta-voorzit ter Mennes (rechts) speldt het 500ste lid, de heer P. Kokelaar uit Vlissingen een insigne op. (Foto P.Z.C.) Alhambra (Vlissingen) en City (Mid delburg) vertonen „Sheherazade" met Anna Karina in de titelrol en naast haar Gerard Barray, Antonio Vilar en Giuliano Gemma. Reeds eerder werden aan deze romantische film over de legendarische Oosterse prinses Sheherazade en haar vertel lingen van duizend en een nacht, en kele regels gewQd in deze rubriek. Regisseur Giacomo Gentilomo haalde zijn inspiratie uit de vroege middeleeu wen. Zijn film „De zwarte lanciers" met Mel Feffer, Yvonne Furneaux, Lecticia Roman en anderen, speelt in het begin van de dertiende eeuw in het afgelegen steppengebied. waar de Kirgiezen hun woeste paarden berijden en hun vecht lust botvieren. Wie van spanningen houdt en van fraaie staaltjes ruiter- kunst kan bij het zien van deze film in Luxor (Vlissingen) zijn hart ophalen. Voorts heeft Luxor zondagmiddag een film voor de jeugd boven de veertien op het programma geplaatst: „De strijd om het zwarte goud", een avontuurlijke geschiedenis. Straaljagerpiloten Grand (Goes) licht ons in over het leven dat straaljagerpiloten in oorlogstijd lei den. John Agar en Audrey Totter ver vullen in deze oorlogsfilm, die ..Straal- ;rs in de aanval" werd genoemd, de belangrijkste rollen. Ten slotte noemen wij „Stripgirls in Soho". een geschiedenis van liefde en misdaad, welke zich afspeelt in het cos- mopolitischc hart van Londen, de uit- gaanswijk Soho. Ook deze roprent werd reeds eerder besproken. Te zien in Elec tro (>Iidde!burg). ADVIESAANVRAAG AAN COMMISSIE ECONOMISCHE MEDEDINGING De staatssecretaris van economische za ken heeft aan de commissie economische mededinging advies gevraagd inzake een voorgenomen wijziging van het be sluit van 1 april 1964 tot onverbindend- verklaring van collectieve vormen van verticale prijsbinding. De wijziging houdt een verruiming in van de bepa ling, waarbij de individuele verticale prijsbinding buiten de werking van het besluit wordt gebracht. De gevallen waarin de fabrikant niet rechtstreeks maar via de tussenhandel aan de detaillist levert, doch wel recht streeks aan de detaillist de prijsbinding oplegt, zullen door de wijziging even eens buiten de werking van het besluit worden gebracht. KROES JT SJEW TROUWDE OPNIEUW De Russische eerste minister, Ni- kita Kroesjtsjew, is gisteren in het stadhuis van Odense. op het Deense eiland Funen. opnieuw in het huwelijk getredenmet zijn eigen vrouw Nina. Toen het Russische gezelschap na melijk een groot zaal van het stadhuis binnenkwam, vroeg Kroesjtsjew waarvoor deze dien de. „Een ogenblik", antwoordde de burgemeester van Odense. ..ik zal het U laten zien. Gaat U eens naast uw vrouw staan En neemt U haar bij de hand. Zo. en ant woordt U nu: wilt U. mijnheer Kroesjtsjew. deze vrouw tot uw echtgenote nemen?" Kroesjtsjew en echtgenote gaven blijk van waardering voor deze treffende demonstratie. O.V. SIGNALEERT MOEILIJK TE VERTEREN LOONVERSCHILLEN De Nederlandse Katholieke Hond van 7 ',-21^ Vervoerspersoneel (K.B.V.) vindt, dat H :1 bes.i.-i p in het jongste verleden een aantal moei- Frambozen pc- lijk te verteren loonverschillen is ont staan, aldus merkte bondsvoorzitter, de heer W. J. L. Spit, gisterochtend bij de opening van de eerste bondsraadsverga dering van de K.B.V. in Utrecht op. COÖPERATIEVE VELUtVSE lTF.lt VEILING EDB WeeJuanvoer 279348 stuks. Handel redelijk. PrtJzcn (in guldens per ICO stuks) Eeiercn van 42-50 gram 4,49—5.58: eieren van 51-56 gram 5.557.26; eieren van 57-63 gram 7.13 9,17. eieren van 63-71 gram 8.59—10.59. EIEUVEILING S.B.E. Aanvoer 583.560 stuk», handel traag. Prijzen (in guldens per 100 stuks) eieren van 36-44 gram 3.71—4.74: eieren van 52-57 gram 641 7.26. eieren van 57-63 gram 7.'.6o.CC. eieren van 63-72 gram 7.2010.95: eendeëieren van 6266 gram 7.01—7.50: eendeêierea vaa 67- 70 gram 7,703T>5. EIERMARKT BARNEVELD Aanvoer 2350 000 stuk*. har.deJ traag Prij zen (in guldens per 100 stuks i Eieren van 60-65 gram 8,009.25. alg prijs 8.45. kg prijs 1.36; op basis 62 gram. eieren van 41-53 gram 4.25—7.50. kg-pr!js 1.04—S.27. „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" Kaprile. 18 Juni 1964 Aardbeienveiling. Aardbeien zonder dop industrie Senga Sen gana I 6469. II Cl64: Regina I 65-67, II 04: Red Gauntlet I 62, II 60: diverse rassen I 57-60. H 57. III doordraai Aardbeien met dop per doos a 250 gram. Red Gauntlet I 24—: II 14—25. Regina I 2t —22. II 13—15. Senga Sengana I 21—30. H 15 —20. Talisman I 23—36. II 13—23. Vola I 23. II 14. Gorella I 21—24. II 13. Merton Prin cess I 2425. II 13—19. Carr.b. Vigour I 26 Aardbeien met dop per kg. II 5051. Frambozen per kg I 1,81—2.05; II 1.68. Rode bessen per doos I 37—43, II 29—33. Kersen per kg Early Rivers extra 1,25, I 1.03. II 61. meikersen II 61. Krulsbessenveiling Export 51 VISMIJN COLUNSPLAAT. Exportgamalen. aanvoer 1332 kg. 141—259. Schar 33 kg. Bot 6 lkg Schol 20 kg. Tong 15 kg Paling 46 kg Tarbot 1 kg Ongesor teerde vis 6 kg. VEILING MIDDELBURG. 13 Juni Aardbeien; Senga Sengana 1 17, 2 16—21 Talisman 1 22—25. 2 14—20 Gorella 2 18 Red Gauntlet I 19—23. 2 18—24 Cam bridge Vigour :3—22 Regina 2 16—19. Aardbeien per kg 5369 Vroege aardappelen: bonken 1 3436. grote 1 21-23. 2 23. drielingen 1 21—28. 2 22—23, kriel 1 19—29. 2 1826 Aanvoer aardappelen VEILING KRABBENDMKE Juni Aardbeien voor industrie: Senga *man 1 1622 Red Gauntlet 1 2527. 2 —22 Senga Sengana 1 22—26. 2 14—23. ola E 34—37. 1 23—29. 2 13 Gorella 1 24. 17 Mert Prinses t 22—24. Regina I 22— —39. 2 25—33. stijging van de kosten van levensonder houd zijn in de laatste maanden bijzon der fors gestegen. tot een gemeenschappelijk gesprek met de regering te komen, was hij niet bijster te spreken. De houding van de centrale werkgeversorganisatie heeft ons niet gerustgesteld: maar wel beves tigd in onze overtuiging, dat wij de prij zen heel secuur moeten blijven volgen, aldus de heer Spit. Hel overleg over de nieuwe spoorweg pensioenwet en de algemene burgerlijke pensioenwet is thans in een zodanig sta dium, zo kondigde hij aan. dat men mag verwachten, dat de betreffende wets voorstellen eind van dit jaar bij de Tweede Kamer kunnen worden inge diend. Of in deze wetsontwerpen al de verlangens van de erkende organisaties van overheids- en semi-overheidsperso- neel zullen zijn neergelegd, betwijfelde hij. De heer Spit legde er de nadruk op. dat het bondsbeleid erop gericht zal moeten zijn een zekere mate van evenwicht te bevorderen in loon- en arbeidsvoorwaar den van de verschillende bedrijfstakken. Ambassadeur Van Zuid-Afrika wil geen discussie De ambassadeur van Zuid-Afrika in Den Haag ziet weinig nut in een be spreking lussen hem en het bestuur van de P.v.d.A. over de apartheids politiek. In een communiqué wordt hierover door de P.v.d.A. meege deeld: „In verband met gebrek aan activiteit van de zijde van de Nederlandse re gering heeft de Partij van de Arbeid zich rechtstreeks gewend tot de am bassadeur van Zuid-Afrika in Den Haag. In april hebben de heren Von deling en Suurhoff. respectievelijk als voorzitter van cie Tweede-Kamerfrac tie en als voorzitter van de partij, om een onderhoud verzocht met ambas sadeur Rust. Zij vroegen om dat on derhoud in verband met de toenemen de verontrusting onder de aanhangers van hun partij over de toestand in Zuid-Afrika. Dezer dagen (d.w.z. 7 weken later) heeft de ambassadeur tot hun teleurstelling geantwoord dat een bespreking van weinig nut zou kunnen zijn en het verzoek afgewezen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5