Werkhal geestelijk minder-validen in sociale werkplaats Middelburg Jaarverslag raad wï'zxVi.z: Al,e groeperingen volksgezondheid AGENDA WALCHEREN EEN WERKELIJK WITTERE WAS MARKTBERICHTEN AVONDVIERDAAGSE MIDDELBURG GESTARI Hengelconcours van „Zeebaars" ScherDenisse Bij wijze van experiment f 1 I op het eiland, zowel op medische als All In het verslag over 1963 van de provinciale raad voor de volksge zondheid in Zeeland wordt uitvoe rig ingegaan op de werkzaamhe den van de verschillende advies commissies en studiegroepen. In het verslag over de werkzaamhe den van de adviescommissie gees telijk gestoorden wordt herinnerd aan de bestudering van het pro bleem inzake de tewerkstelling van geestelijk minder-validen. De aan vankelijk gevonden oplossing om een provinciale stichting op te richten bleek te veel praktische moeilijkheden op te leveren, waar na een oplossing gevonden werd door bij wijze van experiment in de sociale werkplaats te Middel burg een werkhal voor geestelijk minder-validen in te richten. Voor dit experiment is een bijzonder investeringssubsidie van f 7500 ge vraagd in het kader van de maatre gelen op sociaal, cultureel en hy giënisch terrein in het probleemge bied Zeeland, dat met een gunstig advies aan het ministerie van maat schappelijk werk is doorgegeven, ter wijl G.S. toezegden een verzoek om financiële steun in overweging te nemen indien de exploitatiebegroting daartoe aanleiding zou geven. De adviescommissie sociale geriatrie, die medio vorig Jaar ingesteld is, heeft in het verslagjaar een begin gemaakt met haar werkzaamheden. Haar taak is de bestudering van het sociaal-geria trisch probleem en met name de Zeeuwse aspecten daarvan en het uit brengen van advies over die bejaarden, die zich zonder bijzondere voorzienin gen niet kunnen handhaven in de sa menleving en het eigen milieu Uitgangspunt Uitgangspunt is, dat men algemeen mening is, dat de bezetting der bedden in ziekenhuizen, verpleeghuizen en be jaardentehuizen niet altijd op de juiste wijze geschiedt of kan geschieden. Tevens werd medio 1963 de adviescom missie sociaal-medische zorg voor chro nisch lichamelijk hulpbehoevenden opge richt. Deze commissie za! moeten advi seren over de totale medische zorg t deze patiënten. Als eerste taak heeft de commissie gezien de bestudering en ad visering van de behoefte aan "tehuizen voor jonge volwassen chronisch licha melijk hulpbehoevenden. Het feit deed en doet zich namelijk voor, dat de verpleegtehuizen in hoofd zaak geriatrische inrichtingen zijn, hoe wel zij bedoeld zijn voor alle leeftijds groepen, die geen ziekenhuisverpleging behoeven, maar ook niet thuis verpleegd kunnen worden. Dit betekent dus, dat jonge, soms zelfs zeer jonge, patiënten Eehuisvest worden en zijn temidden van ei aarden, hetgeen een zeer zware psy chische belasting vóór hen kan Irinóu- Apart of afdelingen Het probleem in zijn eenvoudigste vorm is als volgt te formuleren: moet er een apart Verpleegtehuis komen voor jonge chronische zieken /hulpbe hoevenden, of moeten er in de be staande verpleegtehuizen aparte af delingen komen voor de niet-bejaar- de patiënten? De werkgroep bejaardenhuisvesting stelde een nota samen over de resulta ten van een onderzoek naar de bejaar- denpensiontehuizen op Walcheren, welk onderzoek zich ook uitstrekt over de Bevelanden. Het onderzoek wordt dit jaar voortgezet. De studiegroep inzake de voorziening in verpleeginrichtingen voor de be volking van Schouwen-Dili veland concludeerde, dat het stichten van een geheel zelfstandig verpleegtehuis Bromfietsers kregen hersenschudding bij frontale botsing Bij een frontale botsing in de Schuit- vlotstraat te Grijpskerkc hebben woensdagmorgen vroeg omstreeks half acht twee bromfietsers een her senschudding gekregen. D. L. uit Westkapeile reed in de richting Mid delburg. De Middelburger R. J. de G. kwam uit tegenovergestelde rich ting. Het ongeluk gebeurde bü het passeren. Dokter P. J. Bom uit Oost kapelle verleende de eerste hulp. HU gelastte de overbrenging naar het Middelburgs gasthuis van De G. L. werd naar huis vervoerd. De brom fietsen werden aanzienlijk beschadigd. Goes veilt frambozen voor de industrie De aanvoer van frambozen neemt nu snel toe. Omdat de vraag naar fram bozen voor de verse consumptie beperkt is, besloot de veiling Goes om vanaf woensdag de frambozen gecombineerd voor de industrie aan te bieden. De han del betaalde er 157 tot 162 cent per «flo voor. De frambozenaanvoer van de V.V.Z.B. ie Goes liep de lataste jaren op van 130 naar 180 ton per jaar. Als er tjjdig regen valt, wordt voor dit seizoen een toenemend aanbod verwacht. De prijzen stegen vanaf gemiddeld 93 cent per kilo in i960 tot 166 cent in 1963 Frambozen is een van de weinige kleinfruitsoorten, waarvoor ook in 1964 bevredigende prij zen verwacht worden. Middelburg City: De avondmaalgasten. 20 uur. 18 Jaar Molenwater Miniatuur Walcheren. 918 uur Van Benthem en Jutting Expositie de zenventien pro vinciën. 918 uur Vischmarkt: Zeeuw se kunstmarkt 11—17 uur Abdij Klank en lichtspel, 21 uur. Vlisslngcn - Alhambra. Shehcraznde, 20 u.. 14 Juar. WtJkgebouw Wit-Gele Kruis: Vergadering Philatelies. 20—15 uur Domburg Nederlands hervormde kerk: Concert Zeeuws Kamerorkest. Westdorpc Kunsthandel Troutzaerte; Ex positie Nico Molenkamp. Bergen op Zoom Roxy: Meisjes op het slechte pad. 20 uur„ 18 jaar. Luxor: Arsene Lupin contre Arsene Lupin, 20 uur, 14 Jaar. op het eiland, zowel op medische als op economische gronden niet te rea liseren zou zyn. Wel werd de stich ting van een verpleegtehuis, dat enerzijds aanleunt tegen het Zweed se Rode-Kruisziekenhuis te Zierik- zee en anderzijds tegen de stichting verpleeg- en rusthuizen Midden-Zee land en dat een capaciteit van onge veer 40 tot 50 bedden zou hebben, aanvaardbaar en medisch verant woord geacht. Er is aan het betrok ken ministerie principiële instem ming met dit plan gevraagd schrijven van de stichting verpleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland De plannen om over te gaan tot de stichting van een verpleegtehuis voor deze bevolkings groep zijn ontstaan binnen de classis IJzendijke van de Ned. Herv. Kerk; door verschillende omstandigheden kon aan deze plannen geen uitvoering worden gegeven, waarna de classis zich tot de stichting verpleeg- en rusthuizen Mid den-Zeeland heeft gericht. Deze stichting is bereid haar werk terrein uit te breiden door ook in Zeeuwsch-Vlaanderen in de behoefte aan verpleegtehuisbedden te voor zien mits de kerken hierin moreel steun willen verlenen door te bevor deren, dat de daarvoor in aanmer king komende patiënten in het te stichten verpleegtehuis worden op genomen. Tjjdens enkele vergaderingen is komen vast te staan, dat de prot.-chr. kerken in het gewest in grote meerderheid sa menwerking met de stichting wer Enige stagnatie is ontstaan toen va zijde van de inmiddels ingelichte meentebesturen de wens naar v kwam om alsnog te proberen ook het r.-k. en neutrale volksdeel te betrekken by de plannen. Het onderzoek was aan het einde van het verslagjaar nog niet geëindigd. Men hoopt nu, dat een en ander ertoe zal leiden, dat Alle levens- beschouwelijke groeperingen in Zeeuwsch-Vlaanderen gaan samenwer ken, zodat de „stagnatie" tot een beter resultaat zal leiden. «DDELBURG VERDER BOUWRIJPMAKEN KLEIN-INDUSTRIETERREIN B. en w. van Middelburg verzoeken de raad een krediet van f 105.000 om het klein-industrieterrein verder bouwrijp te maken. Teneinde de vestiging mogelijk te ma ken van een plasticfabriek en andere bedrijven op dit industrieterrein moet het verder bouwrijp gemaakt worden. Het ligt in het voornemen om het ter rein tussen de Dampoortweg, de Oost- perkweg en de Veerse Watergang in gereedheid te brengen. Het plan om vat het aanleggen van de nodige rio leringen met overstortleidingen en be stratingen, het dempen van sloten en het ophogen en egaliseren van de terreinen. Gevonden voorwerpen Bij de gemeentepolitie te Middelburg zijn in lichtingen te verkrijgen over de volgpnde gevonden voorwerpen: verschillende wanten handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, hoofd doek. speelgoedpaard. zonnebrillen, stuk byspeelgoed, blauwe overall, rode step. ket ting met hanger, grijze deken, kinderboek, plastic speciekuip. katoenen werkbroek, bei ge kindertasje, zakmes in schede, blauw ny lon windjack, groen overhemd, bankbiljet, ijzeren pen. groene oliebroek en dito jas. ge le poes op wieltjes, roze muts, boodschappen- beige paraplu, linker blauw babyschoen- z-ilvercn armbandje met bedeltjes, goud kleurige broche met steen, rode paraplu, da mespolshorloge. VLISSINGEN Hoofden toenemende onrust in scholen Enkele hoofden van openbare scholen in Vlissingen klagen over een toene mende onrust in de school, omdat van uit alle richtingen van de maatschap pij steeds meer een beroep wordt ge daan op de scholen om medewerking te verlenen bij allerlei collectes en in zamelingen. „Dit alles is niet bevor derlijk voor de rust in de school; een rust, die onze toch al zo snel afgeleide leerlingen brood en brood nodig heb ben" schrijft één van de schoolhoofden zijn woorden worden geciteerd het jaarverslag 1963, dat wij gisteren van de commissie van toezicht op het lager onderwijs in Vlissingen ontvin gen. „Ik geloof stellig dat wij", zo schreef dit schoolhoofd, „wanneer we de jeugd voor al deze o zo goed be doelde acties inschakelen, op de ver keerde weg zijn en zou dit dan ook drastisch willen beperken." Het hoofd van de Jan Ligthartschool heeft geklaagd over de baldadigheid der opgeschoten jeugd, die ernstige beschadigingen heeft aangebracht aan de school. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 9 tot 16 Juni zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan het bu reau van politie te Vlissingen gedeponeerd. Enige dames- en herenrijwielen, enige auto peds. enige sleutels, enige zonnebrillen, eni- hondenhalsbanden met penningen, beurs- met inhoud, kinderpistool, halssnoer, trouwboekje, armbandje, badpak, volle en lege melkfles, colbertjasje, auto-antenne, da- Verder zijn aan zijn bureau de adressen te bekomen alwaar de volgende gevonden voorwerpen zijn te bevragen: enige porte- lees met inhoud, gouden ring met steen, passer met potlood in etui .badhanddoek, da mesregenjas, kinderbril, dameshorloge, hals snoer met hartje, toegangskaart voor land goed. boodschappentas, aktetas, kindertasje kinderportemonnee. WESTKAPELLE Concert O.K.K. Zaterdagavond 8 uur geeft „O.K.K." te Westkapeile een concert op de Markt. Bij slecht weer in zaal „Westkapeile Herrijst". Onder leiding van de neer Piet de Rooij wordt het volgende pro- famma uitgevoerd, zonder pauze: „Eurovisie-Mars" van Holland; 2. „Ouverture Facile", M. J. Cerfontaine; „Muttersegen"-Romance. E. Gebhardt rr.: E. Ruh; 4. „Johan Krieger Suite" 5 delenj, A. den Arend: 5. „Marcia Eroica". Piet de Rooij: 6. „Rondo in Blue". F. Ruelle: 7. „La Husarde", mili taire wals, L. Ganne, arr. F. Jakma; 8. Black Diamond" mars. C- Cori. Scheepvaartberichten vlissingen aangekomen 16-6: Lonelil van Gravelines, Cardiganbrook van Antwerpen. 17-6: IJstroom van Amsterdam Vlissingen vertrokken 16-6: Lonelil naar Middelburg. Castillo Ampudia naar Imming- ham. Cornishbrook naar zee. 17-fi- Cardigan- brook naar zee Gepasseerd naar Antwerpen 16-6: Vera van zee naar Sluiskil, Hoogland van Immtng- hnm naar Terneuzcn, 17-6: Sloterdijk van Rotterdam, Willem Barendsz van zee. Virgo van Londen, Pericles van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 16-6: Stella An- tares naar Barcelona. Europa naar Glouces ter. Riouw naar Rotterdam, Togokust naar Amsterdam. Alnati naar Rotterdam. Des patch naar Londen, Tycha naar Londen. Fambo r.aar Rotterdam, 17-6: Port Talbot naar Boston van Temeuzen, Lifana naar Belfast. Swallow naar Bordeaux, Gironde naar Londen. Tarzan naar Bremen, Seabree ze naar Londen MELISKERKE N.C.V.B. vergaderde Op de dezer dagen gehouden vergade ring van de N.C.V.B. te Meliskerke zorgde het Leger des Heils voor een boeiende uiteenzetting. Majoor Bilder uit Goes besprak het ontstaan en de groei van het leger tot op heden en de heer Hamelink vertoonde dia's. Er ontstond een levendige discussie over de werkwij ze van het Leger des Heils. De N.C.V.B. komt in september weer bijeen voor een str eekvergadering. OOSTKAPELLE Directeur chr. lagere landbouwschool Oostkapelle Met ingang van 1 september a.s. is be noemd tot directeur van de chr. lagere landbouwschool te Oostkapelle, de neer G. W. Oussoren te Meppel, thans leraar aan de chr. lagere landbouwschool al daar. De heer Oussoren volgt de heer R. Struijk .op, die onlangs werd benoemd tot consulent voor de biologie bij het gemeentelijk pedagogisch centrum te Enschede. Tot tweede leerkracht aan de school Is benoemd de heer J. W. J. A. van Dalf- sen te Voorburg, thans leraar a. d. chr. lagere tuinbouwschool te Rijnsburg. Officiële publikatie VLISSINGEN Plan van onteigening ten name van de Polder Walcheren. De burgemeester der gemeente Vlissingen maakt bekend: le. dat. ter voldoening aan artikel 63 in verband met artikel 10 der onteigenings wet. een commissie uit Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland, bijgestaan door de daartoe door het algemeen be stuur aangewezen deskundige, door een lid van het bestuur van de Polder Wal cheren en het hoofd van het bestuur der gemeente, in het gemeentehuis aldaar zitting zal houden de 6 juli 1964 te 10 00 uur. ten einde de bezwaren van belang hebbenden aan te horen tegen het plan van onteigening ten name van de Polder Walcheren voor de aanleg van werken tot verbetering van de zeewering langs de Westersehelde met toegangswegen, slagterreinen en bijkomende werken sen de dijkpaal ZD 32 en de buitenha ven van Vlissingen, in de Zuidwalering Van de Foider Walcheren, een en ander gelegen in de gemeenten Vlissingen Ritthem en nodigt belanghebbenden om hun bezwaren, ter plaatse en vermeld, mondeling of schriftelijk genoemde commissie mede te delen: 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste van artikel 12 der onteigeningswet en voldoening aan artikel 64 in verband i het tweede lid van artikel 12 ter inzage van een ieder worden nedergelegd secretarie der gemeente, van 19 Juni 1964 totdat de commissie haar werkza heden binnen de gemeente heeft vol bracht: 3e. dat het uitgewerkt plan van het gehele werk. bedoeld in het laatste lid van tikel 12 van meergenoemde wet. voor ieder ter inzage zal liggen ter griffie der provincie Zeeland van 19 juni 1964 tot dat de commissie haar werkzaamheden heeft volbracht". Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Vlissingen, 16 Juni 1964 De burgemeester voornoemd, B. KOLFF. ZUID-BEVELAND Weraeldinge versloeg Heinkenszand: 6-4 Zaterdag speelde Wemeldinge thuis voor de bekercompetitie een voetbalwedtariid tegen Heinkenszand. Heinkenszand pak te direkt na het begin van de wedstrijd stevig aan en al na 5 minuten had doel man Lamper van Wemeldinge het na kijken. In de 13 min. maakte Heinkens zand er 2-0 van. De Bourgraaf ver kleinde de achterstand In de 29e minuut, terwijl de zelfde speler in de 35e minuut de gelijkmaker scoorde. Maar 8 minu ten Tater was het weer Heinkenszand dat scoorde zodat het met een 3-2 voor sprong kon gaan rusten. In de 6e mi nuut na rust scoorde Heinkenszand een vierde doelpunt. De blijdschap van twee punten voorsprong was echter niet van lange duur. Twee minuten later bracht De Bourgraaf de stand op 3-4. Wemel dinge ging vlugger spelen en dat had succes. Nadat twee doelpunten door bui tenspel waren afgekeurd, maakte in de 36ste minuut Hamelink de gelijkmaker, waarna in de 38ste minuut De Bourgraaf er 5-4 van maakte. In de 41ste minuut werd een schot van Karelse door een hack van Heinkenszand van richting iets veranderd waardoor de stand op 6- kwam. Ganze II - S.Z.V. II Ganze II en S.V.Z. n speelden maandag te Goese Sas de eerste wedstrijd in deze waterpolocompetitie van de reserves. Het bleek in deze wedstrijd dat de Ganze een betere balbehandeling en ploegver- band aan de dag legde dan de tegen standers. Dat bleek ook bij de eindstand, want Ganze II scoorde 8 maal, terwijl S.Z.V. II slechts éénmaal scoorde. De ruststand was 50 in het voordeel van de thuisploeg. Op diezelfde avond werd de dameswed strijd voor de kring Zeeland Ganze I Luctor I gespeeld. Het bleek, dat de Ganzeploeg zich voor deze competitie niet te best heeft voorbereid. De uitslag was 9-0 voor Luctor. Het verschil tus sen deze ploegen lag voornamelijk in het zwemmen. De Luctordames waren veel sneller dan de Ganzedames. Op 9 juni speelden de Ganzedames hun eerste wedstrijd uit tegen S.Z.V., welke ze ook verloren, met 5-0. INWONER VAN KOUDEKERKE DODELIJK VERONGELUKT Gisteravond omstreeks half twaalf heeft zich onder de gemeente Koudekerke een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij een inwoner van deze gemeente, de heer H. F. W. van Z. Is overleden. Van Z. reed in een personenauto de bus van de Stoomtram Walcheren tegemoet. Plotse ling begon de auto te slingeren, kwam tegen de bus terecht en werd nog enkele meters meegesleurd. Van Z die ernstig gewond was. werd overgebracht naar het Gasthuis in Middelburg, waar hij kort na aankomst is overleden, Dokter Sloos uit Koudekerke verleende eerste hulp. Ook met heet water uit de geiser Welke hulsvrouw zou haar zorg voor de:alle omstandl; was niet beloond willen zien met een Ikelijk witter is prachtig wit resultaat De een kookt gekookt word! haar was om dit te bereiken. De anderwast witter by gebruikt heet water zo uit boiler of1 vi-ndien is h>-t geiser. Maar hóe U ook wastwie j het wassen v. wérkelijk witter wil wassen kan nu be- de me stoffen, ter dan ooit by OMO terecht. Nu OMO witter. Daaron vernieuwd is en de waskracht is ver-worden gezeg groot, kan het kiezen van een wasmiddel wasmiddel I kan van OMO dat het een r* en nie :rabpendijke „Concordia" wil VLISSINGEN t de t houden edslrljd. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter algemene kennis, dat de ba- badstrand voor de Boulevard Evertsen op zaterdag 27 juni 1964 van 14 30 afgesloten zullen zijn, terwijl na ge noemd tijdstip geen der baders(sters) zich meer in het water of op het strand mag be binden Het badstrand zal worden gereser veerd voor hen. die het verloop van de wed strijd vanaf het strand willen gadeslaan. De toegangsprijs, inclusief het recht van ge bruik van een strandstoel (voor zover be schikbaar) gedurende de wedstrijd is vast gesteld op 0,40 per persoon: voor kinderen 1 0.20. Vlissingen, 12 Juni 1964. VLISSINGEN. De wethouder, belast met de werkzaamhe den betreffende de woonruimtewei 1947 te Vlissingen. is verhinderd heden, donderdag 18 juni 1964, spreekuur te houden V oetbalwedstrij d voor bejaarden Op zaterdag 27 Juni zal op het gemeen telijk sportterrein te Schoondyke de tra ditionele wedstrijd worden gespeeld tus- - de elftallen van de gemepnteambte- m en de middenstand. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten bate van de reiskas voor het reisje van de bejaar den. Geen grote deelname aan bevolkingsonderzoek Nu de huisbezoeken in verband met het aanstaande geneeskundige bevolkings onderzoek in de gemeente Schoondiike achter de rug zijn, blqkt dat nog velen om bepaalde redenen van deelneming aan het op 29 en 30 juni te houden on derzoek hebben afgezien. nieuwe instrumenten Het instrumentarium van de muziekver eniging „Concordia" in Krabbendijke verkeert reeds jaren in een desolate toe stand. De vereniging stelt alles in het werk hierin zo spoedig mogelijk vei dering te krijgen, aangezien zelfs het geven van een goed verzorgd concert niet wel mogelijk is. Ook de deelname aan een concours is hierdoor natuurlijk niet verantwoord, zodat op het laatstge houden pinksterconcours in Kruiningen „Concoraia" verstek moest laten gaan. Desondanks mag de vereniging zich in een gestadig groeiend aantaï musiceren de leden verheugen. De gelden, nodig voor een nieuwe bezetting, worden ge raamd op 10.000,—. Het Anjerfonds stelde hiervoor in totaal 2500.ter beschikking, terwijl de gemeenteraad van Krabbendijke besloot een renteloos voorschot van ƒ3000,te verstrekken. Als streefdatum is gesteld de nieuwe instrumenten op 16 oktober a.s. in een buitengewone vergadering aan de leden te overhandigen. De muzikanten zelf werken reeds aan de verwezenlijking van dit ideaal door gezamenlijk appels, peren en pruimen te gaan dunnen. Voorts hoopt men in de week van 29 juni a.s. een beroep op de inwoners van Krabbendijke te doen met een huis-aan- huis-collecte. terwijl tevens een fancy fair op het programma staat, waaraan jaarlijkse drumband-oriëntatierit is jonden en waaraan reeds door di verse grote bedrijven medewerking is toegezegd. .Concordia" ziet dan ook met vertrou- ven de komende maanden tegemoet en rekent op de steun van muziekminnend Krabbendijke. Hervormde school op reis De leerlingen van de hoogste klassen van de hervormde school in Krabben dijke brachten dezer dagen op hun jaarlijkse schoolreis een bezoek aan het openluchtmuseum in Arnhem. Vervolgens werd een boottocht op de Rijn gemaakt van Arnhem naar de speeltuin „De Westerbouwing". Ontsluiting bouwplan Door de sloop van een tweetal woningen aan de Noordweg is thans de westelijke ontsluiting van het bouwplan Centrum in Krabbendijke een feit geworden. Het ligt in de bedoeling reeds eind deze maand de Hinkelingestraat door te trek ken naar de Noordweg. RAAD OVEZANDE STELDE UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN VAST - voor niemand meer een probleem zijn. aters zullen er even enthousiast over Vernieuwde OMO geeft immers onder:zijn. De gemeenteraad van Ovezande be sloot dinsdagavond tot vaststelling van het uitbreidingsplan in onderde len. Tegen het ontwerp vijftal bezwaarschriften VEILING MIDDELBURG 17 Juni. Aardbeien Senga Sengar.a extra 1 15—24, 2 13—15. Talisman 1 22 16—27, 2 13—19. Cambridge® Vigour 23 1 8—20. 2 16—18 Gorella 1 19. Red Gauntlet 1 17—23. 2 13—18. Regina 1 17—19, 2 13. Deutsch Evern 2 13— 16 Jucunda 2 22 Aardbeien per kg 50—64 een I Bode beaten 5264 Perziken 14—52 Toma- lngediend.ltea: A 2 li0-120, B l 106—1». COOP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. twee van de bezwaren, te weten C 1 99. C 2 53. CC 2 66. k: van de heren C. D. Raas en C. RijkKomkommer» groen en de gezusters M. J. en J. Geljon zal j V, tegemoet worden gekomen door de scheiding wat in noordelijke richting te verschuiven. Een en ander zal geen afbreuk doen aan de stedebouwkundi- ge opzet van het plan. Tevens werd een schadevergoedingsverordening vastgesteld. De raad besloot voorts deel te nemen in de gemeenschappelijke regeling be- stuursschool Zeeland. Voor de ge meente zal hiermede voorhands een jaarlijkse uitgaaf gemoeid zijn van f 140.—. De raad ging ook akkoord met het voorstel tot wijziging van de uitkerings- en pensioenverordening van de wethouders. Wegens de wat verouderde tarieven werden de ge meenteleges op diverse punten her zien. De belangrijkste hiervan is de leges bij voltrekking van het huwelijk dat van maandag tot en met vrijdag f 25,gaat kosten en op zaterdag en zondag alsmede buiten het huis der gemeente, verhoogd werd tot f 50, De heer J. Goense (k.v.p.) vroeg of het niet beter zou zijn, de zondag als trouwdag af te schaffen. Burgemees ter N. W. M. Mooyman deelde echter mede, dat dit niet mogelijk is, omdat wanneer dit verlangd wordt, dit bij de wet verplicht is. Het is in Ovezande echter nog nimmer voorgekomen. Aan de raad werd voorts medege deeld, dat rijksgoedkeuring is ontvan gen voor de bouw van een leerkrach tenkamer en verbetering van de r.-k. lagere school alsmede voor de bouw van een tweede lokaal aan de r.-k. kleuterschool. Beide werken zijn in middels gegund aan de heer J. Priem. Aan de P.Z.E.M. is een plan en offerte gevraagd voor uitbreiding der straat verlichting in de Dreef, de Bloemen- straat en Plataanweg, alsmede voor het plaatsen van straatlantaarns op kruispunten buiten de bebouwde kom. Verder is van het ministerie van o., k. en w. bericht ontvangen, dat een urgentieverklaring is verleend voor de bouw van een seriegymnastieklokaal in Ovezande. Bij de rondvraag vroeg de heer W. A. Mol (prot. partij) of het bekend was, dat de verlichting van de torenwijzer plaat stuk is. De voorzitter zegde toe di* te bekijken. De heer J. Goense (k.v.p.) vroeg of het niet beter zou zijn, dat de lantaarnpaal voor de Dreef 's nachts blijft branden inplaats van bij de Andriessenstraat. Ook dit zal worden bekeken. OUDELANDE SCHIETING „JULIANA" De handboogvereniging ..Juliana" te Oudelande hield haar schieting op de staande wip. Aanwezig waren 63 schut ters van 12 verschillende verenigingen. De uitslag: hoofdvogel: mevr. Van Loo. van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; lste zijvogel: J. A. Rijk, van A.D.L.M. te Kwadendamme; 2de zijvogel: A. de Jonge, van Soranus te Heinkenszand; lste bovenkal: Jac. Smaliegange Az.. van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2de bo venkal: A. v. d. Bulck, van Eensgezind heid te 's-Heerenhoek; lste onderkal: J. Rijk, van Eensgezindheid te 's-Heeren hoek: 2de onderkal: H. Rentmeester, van Willem Teil te Ovezande; lste klep: H. J. Driediik. van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 2de klep: P. Rentmees ter, van Willem Teil te Ovezande; 3de klep: A. van 't Westende van Willem Teil te Ovezande. 50-60 u 50 13—24, 30-40 11—17. krom p kfi Bloemkool 3 p. k. 33—35, 4 p. k. 24- k. 12—30. 8p.lt 12—24. 10 p k. 12- telein l 62—74. Bos kroten 4II Bospeen I 10—21. Po» lotten 23—31. Pootuicn 23-23 Sla 3.50—4. kg Rode bewer Andijvie J 37—40. 2 1441 Spinazie I 61- 71. 2 54CO Poeteleln 2 44—66. Kroten p. If in* kg 15. Waspeen 5876 Sav kool 59 Kas- doos snijbonen 113—143. Stamsnijbonen 82—88 ItoII* Doperwten 55—76 Peulen 216—272. Kom kommers wit 60-75 50. 40-50 35. 24—26, Dop- VEILING TERNEUZEN. Sla per 100 stuks 3.50—5. Pari ma 1 drielingen 17. kriel 30. Eerstelingen 34. drielingen 19—27. kriel 25—36 pers 46—55, Rabarber 2 18—21. Tomaten A 2 91—09, C 2 70—77, CC 41—55, Aardbeien per doos: Talisman I 1822. 2 1413 Red Gauntlet 1 18—23. 2 14—19 Regina 1 13—22. 2 14—18. Seng ana 1 17—23. 2 17—18. Cam bridge 1 21—23. Gorella 1 19—23, 2 14—18 Rode bessen per doos 1 24—29. 2 16—24 Frambozen 1 46—51. 2 30-46. Kersen C 2 Aardbeien' 7—78. IIA SO—73 per 6—27. IIA 12—17 per 0—70 per kg. Cambr. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM. Eierrioleringen van de co6p. Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 18 Juni 19f4 Prijsklasse 0 15 cl., ld. 1 14 cl. ld. 2 13 cl. id. 3 12 ct, id. 4 9 ct, id. 5 8 Ct. VEILING KAPELI.E. 1 125. A afw. 80. B extra 205, B 1 80. B 95, C 1 50. D 1 30. E 1 VEILING ST—MAARTENSDIJK. 17 Juni. Aardappelveiling. Eerstelingen 2 Aanvoer 80 kisten. 's-GRAVENPOLDER Rijtoer bejaarden Het comité Rijtoer Ouden van Dagen te 's-Gravenpoider heeft besloten om op 4 juli de reis met de bejaarden te maken. Men zal de „Westerschelderoute" van de A-N.W.B. volgen. Evenals vorige jaren gaat de reis weer geheel met particuliere auto's. KAPELLE Opkweekwedstri j d voor schoolkinderen De vereniging .Floralia" te Kapelle zal dit jaar weer een bloemententoonstel ling houden voor de leerlingen van de lagere scholen uit Kapelle en Biezelin- ge. Dinsdag hebben de kinderen 429 planten gekregen. De bedoeling is. dat de kinderen zelf voor de opkweek zorgen. Het resultaat hiervan zal te zien zijn op de in het komende najaar te houden tentoonstel ling. Voor de mooiste planten zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. 3 Bonenkruid Ook dit jaar is er een schoolwïsselbe- ker aan de inzending verbonden. RILLAND-BATH Verkoping huis In „Het Wapen van Rilland" te Riiland- Bath is woensdagmiddag ten overstaan •an notaris H. W. A. Steenpoorte te Kruiningen verkocht het huis met schuur aan de Vinkenissestraat 12 te Rilland. Dit op verzoek van der erven van mevrouw M. Kouman. Het pand 3 Red Gauntlet 1 22 bracht het bij eerste inzet tot een be- Prinses 2 is Gorella 2 14. Rode bessen: drag van 9025. Het werd verkocht voorJonlth v. Tets 2 13—36 per doos. F.-ambo- ƒ13.700 aan de heer D. J. Lobbezoo q.q.!zen 1 43 Per dooe te Rilland-Bath. ng: Aardbeien zonder dop In- du«trle: Regina I 64-65. II 59-62 Senga Sen- gana I 67—70, II 62—67. Red Gauntlet 1 59— 60. II 59 Diverse rassen I 57. H 50. III door draai. Aardbeien met dop per doos 4 250 gram: Red Gauntlet I 19-32. II 13—24 Regi na extra 31. I 20—27. II 13—18. Tallsnrun I 19 —27. II 13—22. Senga Sengar.a 22—27. II 13 -23 Vola extra 4Z I 28-33. II 15. Gorella I 26. n 14—17. Merton Pnnee** I 19-29. II 13—18 Camb. Vigour I 23. II 14—21. Aardbei- en met dop per kg: II 51 Rode bessen per doos: extra 45. I 37—44. II 29-31 Kersen per kg: Early Rivers extra IJS. I 1.12—1.44. II 67-85. in 45—36. Meikersen II 63. Frambozen per kg: I 1.54—1,92, II 1,11—1,25. Groentevei ling: Aardappelen nieuw I 2022. II 1719, drielingen 1419. kriel 12—14. Aardappelen oud I 79'.j. Kropsla 3>.j8. Bloemkool 12— 47. Boskroten 58 Bosuien 58:;. Komkom mers 15—19. Tuinbonen 15. Preludebonen 1.81. Spitskool 8—11. VEILING GOES. 17 Jtmi. Groene kruisbessen exp. 54. Fram bozen in kratten 1 157162. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 69. 2 65. Regina 1 63, 2 57. Red Gauntlet 1 60. 2 57. Talisman 1 51. 2 53. Diverse aardbeien 1 54 2 53- Aardbeien met dop: Regina 2 53. Talisman 1 73. 2 51—68. Red Gauntlet 1 75—76, 2 57—73. Merton Prinses 1 70. Aardbeien per doos: Regina 1 19 23. 2 1415. 3 13. Senga Sengana extra 21, 1 19—». 2 13—16. Red Gauntlet extra 25. 1 19—24, 2 13—18. Talisman extra 25. 1 18— 21. 2 14—18. 3 13. Cambridge Vigour 2 16. Vola 2 17. Merton Prinses 1 20. Diversen per doos: Rode bessen 1 32—16. 2 25—31. Early Rivers I 24—28. Frambozen 1 4G—50. 2 31. Diversen per kg: Early Ri vers 110—130, 2 73—98. Rode bessen 2 63—73. Perziken per stuk 1 22—52. Bloemkool A 1 2431. A 2 15—25. B 1 13, B 2 12—15, afw. 13—15. Kropsla 1 3.50—». 2 2.50. Wortelen 1 53—63. 2 22. Peterselie Uien 1 9. Selderij 2 50—6. Kroten 2— -7. Postelein 2 29—30 Peu- 180—200. 2 160—170. Doperwten 1 62— 68. Tuinbonen 1 15—26 Rabarber 1 815. Dubb- pr. bonen 1 190200 Spitskool l 5 11 Zeekraal 5070. Oude aardappelen 12 13. Vroege aardappelen grote 17—23. drie lingen 15—18, kriel 8—12. VEILING KRABBENDIJKE 17 Juni. Aardbeien voor Industrie: Senga Sengar.a 1 70. 2 65 Regina 1 52. Aardbeien per doos Regir.a 1 18. 2 13—17. Vola ex. 3337. 1 23. 2 JC17. Talisman 1 23. 2 13—20 Senga Sengana l 18—21. 2 13— VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 1430 kg. 10O—218. Schar 17 kg. Bot 154 kg. Tong 20 kg Paling 94 kg Kreeft 3 kg Onges vis 16 kg. Alle kleuren van de regenboog waren woensdagavond op het Middelburgse Zusterplejn verzameld. In fleurige sportkleding stonden de deelnemers •n deelneemsters te wachten op het •ertreksein voor de avondvierdaagse in de Zeeuwse hoofdstad, die dit jaar voor de 18e keer wordt georganiseerd door de gymnastiekvereniging Medio- burgum. De belangstelling voor de wandelmarsen was weer prima. Het weer leende zich uitstekend voor deze vorm van sportbeoefening. Er kon worden gelopen over een afstand van tien en vijftien kilometer. De route van tien km volgers kwamen helemaal tot de splitsing Vioskenweg. Zij. die had den ingeschreven voor de 15 km tocht belandden zelfs op de Zanddijk. Totaal gingen cr 413 wandclsportliefhcbbers van start. Bij het startbureau werden 21 groepen ingeschreven. Tot de „buiten landse" groepen behoorden Swift en Zee- landia uit Koudekerke en Steeds voor waarts en Astr.ow uit Souburg. De volgende Middelburgse groepen ne men aan de avondvierdaagse deelMe dio. Swift, Veldo, Achilles en Wilhelmi- na. Voorts is er een groep van „Kinder- zorg" en een groep van de buurtvereni ging 't Zand. Militairen van de C.O.A.K. hebben de avondvierdaagse er al op zitten. Zij legden de afstanden de vorige week af omdat ze momenteel een oefe ning meemaken. De heer M. de Bruyne uit Vlissingen loopt de avondvierdaagse voor de achttiende keer. Mevrouw Evers uit Bussum, die thans met vakantie in Domburg verblijft, wandelt de avond vierdaagse voor de vijftiende keer mee. Zij heeft totaal al 2S00 km wandelend afgelegd. De mensen van het Rode Kruis en de E.H.B.O. hoefden de eerste avond nog niet in te grijpen. Vandaag en morgen wordt er weer om zeven uur gestart op het Zusterplein. Zij, die zaterdag 20 km moeten lopen, beginnen om zes uur al aan de tocht. Het ligt in de bedoeling het wandellegi oen zaterdagavond met muziek in te balen. Fotoeen overzicht de Voor de vijfde maal organiseert de hen gelsportvereniging „De Zeebaars" uit Scherpen isse aan de oevers van de Oos- terschelde een internationaal concours. Een lustrum dus. En dat zal worden „ge vierd" op aanstaande zaterdag. De deel nemers aan het visfestijn zullen elkaar '8 morgens tussen half acht en half tien in het landbouwcentrum ..De Houwer" te Scherpenisse ontmoeten. Daar worden dan de deelnemerskaarten uitgereikt. Tussen half elf en half twee is er dan langs de Oosterschelde de wedstrijd, waarvoor fraaie prijzen worden uitge loofd. In de grote veilinghal van „De Houwer" is 's middags en 's avonds ge legenheid een dansje te maken en ver schillende expositieruimten te bezichti gen. Aan het eind van de middag zal burgemeester D. C. Bouwense van Scherpenisse de prijzen uitreiken. Benoemd Bij K.B. is in de provincie Zeeland tot dijkgraaf van de Nieuw- en Sint-Joos- landpolder, de heer C. Markusse te Nieuw- en Sint-Joosland. benoemd. BEHANDELING GESCHILLEN DOOR G.S. UITGESTELD De behandeling van het beroep dat is ingesteld door J. Th. Goedemondt en f'. M. Rijk uit Goes tegen het besluit van de gemeenteraad van Kapelle tot onbewoonbaarverklaring van de woning Oude Dijk 3 te Kapelle Is uitgesteld In plaats van vrijdag aanstaande, dus mor gen. vindt de behandeling plaats op 26 juni 's morgens om kwart over negen. Het door Zeelar.ds hoofdingenieur-direc teur van de volkshuisvesting en bouw nijverheid Ingestelde beroet/ tegen het besluit van b. en w. van Westerschou- wen is eveneens uitgesteld. Het betreft hier de toepassing van artikel 73 lid 2 van de woningwet en het ketenbesluit 1942, waarbij vergunning is verleend aan de heer J. Vriessendorp van Renes- se te Eede voor het oprichten van een houten noodwoning dienende tot tijde lijke bewoning van een perceel aan de Scholderiaan te Westerscnouwen. De be- handeling van dit beroep door G.S. zal start, nu plaatsvinden op maandag 13 juli 's Z.C.l. morgens nm helt fli*n (Foto P.Z.C.). morgens om half tien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5