PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JAGAN ROEPT DE V.N. TE HULP Telegram aan Thant Gevechten op Cyprus zijn weer opgelaaid Geen monopolievorming door fusie van banken Memorie van Antwoord Schelde-Rijnverbinding PRINSES BEATRIX IN ASCOT Spanning toegenomen Klacht van V.N. bij Makarios Concentratie nodig in E.G.G. R.E.M.-apparatuur in V.S. vrijgegeven Doorsteek bij Waarde is niet uitgesloten Juiste beslissing in examenkwestie Den Helder Rapporten Hiel arhler 242 WAARIN OPGENOMEN DE M ID D ELBU RGSE, VLI SS ING S E, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 18 juni 1964 Directie. P van de Velde, P. 8. den Boer en Walstraat 88-60, tel. 2355 (bg.g. red. 3508. 2811: Zlerllczee- red tel 2425 adm tel. 2084 W de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer e.. Klv. 3647/3043); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 fb.g.g red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2 Adv pr. 32 et. p mm. Min. p. adv. ƒ4.80. tngez med 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 3" BRITS GUIANA VRAAGT OM ONDERZOEKSCOMMISSIE De premier van Brits Guiana, Cheddi Jagan, heeft de V.N. ver zocht onmiddellijk in zijn land dat door rassentwisten dreigt te v/orden verscheurd, tussenbeide te komen en een onderzoekscom missie te sturen. In telegrammen aan secretaris generaal Thant en de voorzitter van de dekolonisatiecommissie ver klaart Jagan dat de gouverneur van Guiana, sir Richard Luyt, 35 personen heeft doen arresteren zonder vorm van proces. Onder de gearresteerden bevindt zich de vice-premier van het land, Brind- ley Benn. Sinds 13 juni heeft gou verneur Luyt alle macht aan zich getrokken. Premier Jagan heeft een brief gezon den aan de voorzitter van het Nationale Volks Congres (P.N.C.), waarin hij hem uitnodigt „de huidige constitutionele en andere problemen te willen helpen op- tossen". De voorzitter van de P.N.C., Forbes Burnham, heeft inmiddels op dit verzoek geantwoord, maar over de inhoud er van is nog niets bekend. Comfortabel De plaatsvervangend gouverneur van Brits Guiana, Jack Rose, heeft de 35 gevangenen bezocht en heeft verzekerd dat niets wordt nagelaten het hun zo comfortabel mogelijk te maken. Zij wor den niet als „normale gevangenen" be handeld. STEMMACHINE EEN SUCCES De proef van de kiesraad met een stemmachine is, naar de secretaris van de raad meedeelde, een suc ces geworden. Het apparaat ver werkte gisteren ruim zevenhon derd kiezers, waarvan driehonderd in een „piek" van twee uur zonder noemenswaardige wachttijd hun keus bepaalden. Gemiddeld werd een tijdsduur van 25 seconden per kiezer vastgesteld. Tal van proefpersonen echter, die de machine nog niet kenden, brachten hun stem binnen zes se conden uit. Naar oordeel van de secretaris van de kiesraad, mr. dr. W. J. J. J. van Ommen Kloeke, zal de ge middelde tijd in de praktijk nog aanzienlijk kunnen worden terug gebracht. Het proces-verbaal van de uitslag was in 22 minuten ge reed en verzonden. Bij de traditio nele methode vergt dit document al gauw twee tot drie uur. De proefpersonen vonden het kie zen met de stemmachine over het algemeen veel eenvoudiger, dan zij gedacht hadden. De proefstemming werd bezocht door de minister van binnenland se zaken mr. E. H. Toxopeus. De ze verklaarde zeer geporteerd te zijn voor het invoeren van stern- machines naast de traditionele methode. Bij gunstig advies van dc kiesraad zal hij een desbetref fend voorstel tot wijzigjng van de kieswet indienen. Dit advies zal, naar ingewijden aannemen, gunstig zijn en waarschijnlijk reeds volgende week donderdag bij de minister op tafel liggen. Vele leden van de commissie van binnenlandse zaken uit de Tweede Kamer en tal van burgemeesters, onder wie van Den Haag, Delft, Arnhem en Boxtel, kwamen tij dens een bezoek aan het „stern- proeflokaal" zeer onder de indruk van de doelmatigheid van deze eerste machine op het Europese vasteland. Rest waarschijnlijk alleen nog de oplossing van het financiële pro bleem, waarvoor de gemeenten zich bij het aanschaffenVan stern- machines geplaatst zullen zien. Ook woensdag heeft prinses Beatrix, die op uitnodiging van de Engelse koninklijke familie in Engeland verblijft, de paardenrennen in As cot bezocht. De foto toont de prinses, die naar de toeschouwers wuift, terwijl zij, gezeten naast prinses Marina, in een open rijtuig op de renbaan aan komt. Prof. Witteveen in Kamer: Op vier plaatsen op Cyprus zijn gisteren gevechten uitgebroken, hierbij kwamen twee Turkse Cy prioten om het leven en werd één Griekse Cyprioot gewond. Het wa ren de hevigste gevechten op het eiland sinds weken. Een der slachtoffers viel in het dorp Jerovasa. ten westen van Limassol. In het dorp Suskiou, in het zuidwesten van Cyprus werd volgens een voorlopig rap port van de V.N. een tweede Turk do delijk door geweervuur getroffen. Voor de derde achtereenvolgende dag was het onrustig in de dorpen Ayios Theodoros, dat «foor Tinken wordt be woond, en in Piyenia 'dat Grieks is. Bij ongeregeldheden werd hier één Griek gewond. Uit Grieks-Cypriotische bron wordt ge meld dat de Grieken een aanval hebben ingezet op het dorp Keumurju, op de zuidelijke flank van net Kyrenia geberg te. Over slachtoffers is niets vernomen. De spanning op Cyprus is als gevolg van deze gevechten weer toegenomen. Ontvoering De Verenigde Naties stellen de Grieks-Cypriotische autoriteiten ten volle verantwoordelijk voor de ont voering en mogelijke dood van twee V.N.-functionarissen. Op 7 juni verdwenen de Britse ma joor Edward Macey en zijn chauf feur Leonard Platt. Sindsdien is geen spoor van hen ontdekt. strijdmacht op Cyprus worden ontvoerd, waarschijnlijk op de openbare weg en zeker op klaarlichte dag. zonder dat de Rlaatselijke bevolking en de autoriteiten ier iets van af zouden weten". I „Men kan slechts tot de conclusie ko men dat extremistische elementen die bij de Grieks-Cypriotische regering I bekend zijn, verantwoordelijk zijn voor andermaal een geval van ontvoering", aldus de verklaring van de Verenigde Naties op Cyprus Anarchie Een woordvoerder van de V.N. beschreef de ontvoeringen als „het laatste voor beeld van de algemene wetteloosheid en anarchie die het voornemen van de re gering om de veiligheid van alle leden der V.N. te verzekeren, te niet te doen". ZESTIG MILJOEN VOOR HULP AAN BUITENLAND (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren na een korte bespreking, waaraan van de zijde van de Kanier deelnamen de heren Ruy- gers (p.v.d.a.), Mommersteeg (U.v.p.) en Scholten (c.h.) en van (le kant van de regering de minister van financiën prof. Witteveen, zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd een wetsontwerp tot deelneming door Nederland in de aanvulling der middelen van de Inter nationale Ontwikkeling-Associatie (de I.Ü.A.). Hiermee is een bedrag ge moeid van zestig miljoen gulden, dat over drie jaar verdeeld wordt. Alle drie afgevaardigden drongen aan op een ruime houding van Nederland, omdat de I.D.A. een van de best wer kende organisaties is voor de multilate rale hulpverlening. De minister was bereid op royale wijze te steunen, maar hij vond, dat Neder land er ook bij de andere landen op zal moeten aandringen hun bijdragen te ver hogen. Suriname en de Nederlandse Antillen komen theoretisch voor steun in aan merking. In de praktijk zal dat veel minder blyken. aldus de bewindsman, omdat de Nederlandse overzeese rijks delen een relatief hoog gemiddeld inko men hebben. (Van onze parlementaire redacteur) De minister van financiën prof. Witteveen heeft gisteren in de Tweede Kamer geantwoord op mondelinge vragen van de socialis tische fractieleider dr. Vondeling en daarna op vragen van verschei dene andere leden over de recen te fusies tussen de Amsterdamse Bank en de Rotterdamse Bank enerzijds en de Twentsche Bank en de Nederlandse Handelsmaat schappij anderzijds. Hij zag belangrijke positieve elementen in de fusies. Door de groei in de E.E.G. en door de concentraties in het bedrijfs leven is behoefte ontstaan aan grote banken, die kunnen voldoen aan de stij gende kredietbehoeften. Bovendien wer ken de fusies kostenbesparend. Er blij ven nog talrijke banken in Nederland bestaan, aldus de bewindsman, zodat voor het wegvallen van de concurrentie niet behoeft te worden gevreesd. Er heeft b(j al deze banken een soort bran chevervaging plaats. Men breidt zijn activiteiten üit met werkzaamheden, die vroeger uitsluitend door andere banken werden verricht. Ook daardoor blijft de concurrentie in stand. i bankmonopolie. Voorwaarden voldoende Verder zette de minister uiteen, dat de vier gefuseerde banken daarvoor toe stemming van de Nederlandsche Bank hebben gekregen en dat zij de voorwaar den hebben aanvaard. Deze voorwaar den achtte hij voldoende. Prof. Witteveen was niet bevreesd voor marktconcentratie, zo merkte hij op naar aanleiding van een lange lijst van elkaar overlappende commissariaten, die dr. Vondeling hem had voorgelegd. Hij acht te de aanwezigheid van bankdirecteuren in colleges van commissarissen nuttig, omdat zij belangrijke adviezen kunnen verstrekken. Hij had geen bezwaar tegen particuliere bankcommissariaten van de commissarissen van de NederlandBche Bank. Dr. Vondeling vond het niet juist, omdat de Nederlandsche Eank beslist over fusies van banken, waaraan zij misschien als commissaris zijn verbon den. Op de hoogte Onjuist Onjuist noemde de minister het, dat de gefuseerde banken grotere delen van het bankwezen zullen opslokken, dan zij nu afzonderlijk gedaan heb ben. Eind 1954 hadden de vier groot ste banken in de binnenlandse kre dietverlening, het lang krediet inbe grepen, een aandeel van 42,6 procent, in kort krediet 55 procent en in toe vertrouwde middelen zonder de spaar gelden van 66,4 procent. In 1963 wa ren deze percentages onderscheiden lijk 32,9, 51,8 en 58 procent, een aan zienlijke achteruitgang dus, ondanks het feit dat sinds 1952 tweeënzeven tig banken zijn samengesmolten. Hij Alle apparatuur, die door de N.V. R.E.M. ten behoeve van het televisie eiland Noordzee in de Verenigde Sta ten is besteld, is daar voor export vrijgegeven. Dit heeft de directeur van de R.E.M., ir. Heerema uit Wasse naar, gisteravond van de Amerikaan se fabrikanten Ir. Heerema zei thans reden tot ge matigd optimisme te hebben over de aflevering van verdere apparatuur voor de t.v.-zender. Dit wordt in landen buiten de V.S. gemaakt. Hij hoopt, dat deze onderdelen ook spoe dig voor export zullen worden vrij gegeven. Aan de wegverbinding naai' Tho- j len over de in de Oosterschelde te bouwen leidam, zal naar de' mening van de regering voors hands geen behoefte bestaan. Veel aandacht zal worden besteed aan het tegengaan van verzilting en vervuiling van het nieuwe ka naal en het Zeeuwse Meer. waar bij met name aandacht zal wor den besteed aan mogelijk stra lingsgevaar door toepassing van kernenergie. De mogelijkheid van een nieuwe doorsteek door Zuid-Beveland bij Waarde is geenszins uitgesloten. DE NIEUWE SCHELDE—RIJN VERBINDING is weer een stap dichter bij realisering; gekomen. Gisteren verscheen namelijk voor de Tweede Kamer de memorie van antwoord tot goedkeuring vail hetHet heeft de regering verheugd, dat tussen Nederland en Belsië ecslo- het verdrag door de Kamer met alge- Iusstn i>e«eriaiiu en mene voldoening is ontvangen. Verwacht! ten verdrag over deze verbinding.I wordt. dat hel verdrag een bijdrage is Zoals bekend, werd dat verdrag! tot een verdere verbetering vorig j*aar 13 mei door de desbe treffende ministers ondertekend. Ruim een jaar later op 16 juni 1964 hebben de Nederlandse ministers van buitenlandse zaken, van verkeer en waterstaat en van financiën nu bun handtekening ge zet onder de memorie van ant woord. De Tweede Kamer zal dit verdrag op dinsdag 30 juni behan delen. Uit deze memorie blijkt on der meer: Als de nieuwe verbinding klaar is, zal op het Kanaal door Zuid- Beveland geen internationale ver plichting meer rusten. Het kanaal krijgt dan ook een gelijke positie als de overige rijksvaarwegen in1 ons land. Met het oog op de verdere ont wikkeling verdient het geen aan beveling kostbare en ingrijpende! verbeteringen aan het kanaal vanl Hansweert naar Wemeldinge aan te brengen. an het kli maat tussen de verdragsluitende partijen België en Nederland. Het is naar del mening van de ministers een verbin ding, waarbij met alle betrokken wensen op redelijke wijze is rekening gehouden. Da.t er naar gestreefd wordt de achter waartse verbindingen der grote Neder landse zeehavens gelijke tred te doen houden met. deze verbinding, is al eer-j der betoogd en spreekt vanzelf. Acht a tien jaar .)c verbetering van de ScheldeRijn- verbinding zal naar schatting 8 tien jaar vergen. Bij de uitvoering zal niet alleen rekening moeten wor den gehouden met technische over wegingen, doch het uitvoeringstempo van het werk zal tevens moeten blij ven stroken niet het nationale inves teringsbeleid waaromtrent op langere termijn moeilijk voorspellingen zijn te1 doen. AI moet er uiteraard naar ge streefd worden het werk zo spoedig mogelijk te voltooien. Toch heeft de regering zich met het oog op het bovenstaande niet aan enige uit voeringstermijn kunnen binden. In het overleg niet België is dat nadruk kelijk naar voren gebracht. Curatoren van dc universiteit in J Nijmegen hebben prof. dr. W. J. j M. A. Asselbergs benoemd tot rec- tor-magnificus voor het studiejaar 196!,-IÖ65. Prof. Asselbergs, die vooral beleend is onder zijn schrij versnaam Anton van Duinkerken, doceert Nederlandse en algemene letterkunde. Gelet op net ReinierswaaJiyén in i De werjten tot verbetering van de Schel de Oosterschelde moeten andeie deRjjnverbinding zullen worden ont- ontwikkehngen in deze omgeving I worpen en uitgevoerd onder leiding van met voorzichtigheid worden be- een inmiddels speciaal daartoe opgericht handeld teneinde geen versnippe- bouwbureau van de rijkswaterstaat. Er ring te krijgen. j behoeft geen vrees te bestaan, dat an- HM. door „e roeuw. Rijnverbinding zullen de ontwik- ,en onclervinden. kelingsmogelijkheden voor ooste- lijk Zeeland en westelijk Noord- Bij de bepaling van het Nederlandse Bvbant ingrijpend worden veran- aandeel in de kosten is inderdaad geen derd_ rekening gehouden met de verkoopwaar de en de waardevermindering van de aan de staat behorende gronden, die voor de uit te voeren werken zullen worden benut. Van Nederlandse zijde is echter overwogen, dat als gevolg van de uit voering van de werken andere gronden bijvoorbeeld de te bedijken slikken langs de Westerschelde een waarde-1 vermindeling zullen ondergaan. Het leek1 in verband "hiermee niet de oplossing de onderhandelingen in dit opzicht te compliceren. Bevelands kanaal Van Nederlandse zijde is reeds meerma len getracht klaarheid te schapeii in de verplichtingen, die Nederland heeft ten aanzien van de verbinding tussen België, en de Rjjn, alsmede met betrekking tot de rechten, die België bezit in clil op zicht. Nadrukkelijk wordt nu gesteld, dat het Kanaal door Zuid-Beveland. dat Nederland destijds ter vervanging van i de vaarweg door het af te dammen Kreekrak ter beschikking had gesteld van de Rijnvaart van en naar Antwer-I pen, na het heropenen van de oude vaar- j weg door liet Kreekrak in alle opzich ten in een gelijke positie zal verkeren als de overige rijksvaarwegen in ons land waarop geen internationale ver-! pliehtingen rusten. Ook aan deze vaar wegen wordt, afhankelijk van de daarbij! betrokken belangen, steeds de nodige aandacht besteed. Er is geen reden om een uitzondering: op deze regel ten nadele van het Kanaal door Zuid-Beveland en de daarop aan-| sluitende noordelijke vaarwateren tel maken. Genoemd kanaal heeft zich los van zijn historische onstaansgronden. ontwikkeld tot een belangrijke verbindingsweg, tus sen enerzijds de in opkomst zijnde Ne derlandse gebieden rond de Westerschel de met hun Belgisch achterland en an derzijds het overige deel van Nederland en zijn achterland. Het valt dan ook te voorzien, dat de scheepvaart door dit I kanaal ook na de totstandkoming van de in het verdrag omschreven werken van voldoende omvang en betekenis zal blijven om een rechtstreekse verbinding tussen de Ooster- en Westerschelde te rechtvaardigen. Doorsteek bij Waarde Of hiervoor steeds het kanaal van Hansweert naar Wemeldinge de meest aangewezen verbinding zal vormen, dan wel dat dit kanaal J in het kader van een eventuele ont-| wikkeling van het havenindustrie gebied in het bekken van de Ooster schelde te zijner tijd vervangen zali worden door een doorsteek in de om-| Niet de commissarissen van de Neder landsche Bank oefenen controle uit over de andere banken, dat doet de directie, zo maakte de minister duidelijk. Ten slotte verklaarde de minister dat hij wel op de hoogte is geweest van de fusie plannen, maar dat hy er geen bemoei enis mee heeft gehad. geving van Waarde, valt thans nog niet te zeggen. De mogelijkheid van laatstbedoelde oplossing is echter geenszins uitgesloten. Zou in een verdere toekomst inderdaad besloten worden tot de aanleg van een kanaal bij Waarde, dan lijkt het voor de hand le liggen, dat hierbij rekening zal worden gehouden met de tegen die tyd bestaande behoefte van een door gaand verkeer en zijn moderne vaar- technieken. Mede met het oog op deze ontwikkelingsmogelijkheid verdient het geen aanbeveling om de uitvoe ring van kostbare en ingrijpende verbeteringen aan het kanaal van Hansweert naar Wemeldinge te be vorderen. (Zie slot pag. 2 kol. 2) (Van onze parlementaire redacteur) In antwoord op mondelinge vragen van dr. Tans van de P.v.d.A. over de eis aan de leerlingen van het gemeentelijk lyceum in Den Helder, afdeling gymna sium alfa, om het schriftelijk examen Grieks over te maken, aangezien bij het examen vermoedelijk onregelmatig heden zijn gepleegd, heeft de staatsse cretaris van onderwijs, kunsten en we tenschappen, mr. Grosheide, gisteren in de Tweede Kamer o.a. meegedeeld, dat aan de leerlingen niet de redenen zjjn opgegeven, waarom het examen moet worden overgedaan. Volgens het bestaande examenregle ment moeten de gecommitteerden op dracht geven tot een hernieuwd exa men, als enige twijfel bestaat aan de regelmatigheid van het reeds afgelegde examen. Wel hebben de gecommitteerden een brief aan de conrector van het gemeen telijk lyceum in Den Helder gestuurd, waarin zij hem mededeling doen van hun besluit, met vermelding van de gronden daarvan. De staatssecretaris verklaarde zich op een vraag, die de heer Willems van de P.v.d.A. stelde, bereid om een afschrift van deze brief aan de conrector ter ver trouwelijke kennisgeving van de leden der kamer op de griffie neer te leg gen. Nadrukkelijk vestigde mr. Grosheide er de aandacht op, dat uitsluitend de ge committeerden beslissen, of er twijfel aan de regelmatigheid van het examen is gerezen. Ook is uitsluitend aan de gecommitteerden de beoordeling of te recht tot een nieuw examen is besloten. De regering vraagt zich slechts af. of de gecommitteerden in redelijkheid tot hun besluit zijn gekomen. De staatsse cretaris vond dat dit inderdaad het ge val is. Er is daarom volgens hem geen enkele reden om bij de gecommitteer den er op aan te dringen op hun be sluit terug te komen. Mr. Grosheide noemde het betreurens waardig dat één der leerlingen zich van het examen heeft teruggetrokken, om dat hij het gevoel heeft, dat het be sluit van gecommitteerden zou kunnen betekenen, dat hij en ook andere leerlingen bij een fraude betrokken kan zqn. Het is natuurlijk niet juist, dat de jongeman van een eventuele fraude beticht is. Hij had dit kunnen en moe ten weten. Het is jammer voor deze leerling, aldus de staatssecretaris, dat hij zo gehandeld heeft. Er is hier spra ke van een van de risico's, die altijd bij examens voorkomen. Mr. Grosheide hoopte dat de jongeman zou besluiten alsnog aan het examen deel te nemen. De stad Amsterdam heeft indruk wekkende gegevens gepubliceerd i over het Amsterdams tekort aan woningen. De cijfers wij zuilen v hier niet noemen wekken de indruk alsof in Amsterdam de ergste woning nood van Nederland heerst. Nu zijn die cijfers verzameld door de dienst, welke zich in Amsterdam met de volkshuisvesting bezighoudt en de cijfers werden geïnterpreteerd door dezelfde dienst. Niet graag zouden we de waarheidsliefde en de be trouwbaarheid betwijfelen van de mannen, die deze gegevens over 'ie 'Amsterdamse woningnood verzameld hebben, maar het staat toch wel vast. dal ze er op uit geweest zijn die nood in de zwartste kleuren te schilderen. jEn dat deden ze om zo mogelijk voor !öe gemeente Amsterdam een ruimer woningbouwvolume toegemeten te krijgen zodra de minister van volks huisvesting nieuw volume zou ver delen of herverdelen. Met zo'n schoon doel voor ogen mag men een eenzij dige wijze van ih'.erpretatic bepaald wel het goed recht noemen van de Amsterdamse stadsbestuurders en hun ambtenaren. Maar wij prijzen ons toch gelukkig, dat het departement van volks huisvesting nog over andere en meer ..neutrale" adviseurs beschikt dan de lokale belanghebben den en deskundigen. Het zou onjuist zijn, wanneer zo'n Am sterdams rapport over de eigen nood plotseling zou leiden tot aandacht voor de nood elders in het land. Hier geldt, dat antiere sleden en dorpen grote en kleine ook voor hun deel van de woningnood recht hebben op de volle ministeriële belangstelling en dat hun legitieme positie niet verminderd moet worden als men in Amsterdam luidere kreten weet te slaken dan ergens anders. Een soortgelijke opmerking valt ook te maken over de stad Rotterdam. Daar gaat het echter niet om woning bouw maar om industriële bouw. De Stichting Bouwcentrum te Rotterdam wist ten behoeve van de stad een rap port te produceren, waarin uit de doe ken wordt gedaan, dat geheel Neder land er wel bij zou varen als men bij het geven van toestemming voor in dustriële bouw de hoogste prioriteit gaf aan Europoort en Botlekgebied. Die vereenzelviging van het Rotter damse belang met net nationale be lang is bepaald niet nieuw en wij kunnen er zelfs tot op zekere hoogte mee instemmen. De Rotterdamse haven heeft vele aspecten van natio naal belang. Maar wanneer de rap porteurs bezweren, dat industriële nieuwbouw in het Europoort- en Bot lekgebied het dubbele welvaartsrence- ment zal opleveren van industriële nieuwbouw elders in he'. land, dan kunnen we alleen maar denken aan dezelfde eenzijdigheid, die de Amster damse ambtenaren van de volkshuis- vestingsdienst dreef tot hun klacht over de super-woningnood van onze hoofdstad. Het wil er overigens bij ons niet in, dat minister Bogaers be reid zou zijn nog meer bouwvakarbei ders uit de „rest" van Nederland op te trommelen en daar het tekort te vergroten ten bate van Amsterdam en Rotterdam, ornaat men in de ste den de minister zo vaardig met rap porten om de achtenswaardige minis teriële oren slaat Men heeft nogal eens geklaagd over het achterblijven van de lonen in Ne derland vergeleken bij de lonen in andere E.E.G.-landen. Welnu er zijn E.E.G.-cijfers gepubliceerd over de bruto-uurlonen over 1963 in de in dustrie. Ze volgen hier. afgerond tot op een kwartje: Luxemburg 3,75, W.-Duitsland 3,25, Belgie 2,75, Frankrijk 2,50, Nederland 2,50 en Italië 2,Daar moet dan nu dc loongolf van begin 1964 in Nederland bovenop! Exacte cjjfers over die golf zijn nog niet bekend, maar om meer dan 10 procent gaat het zeker en in het omringende buitenland is die golf heel wat minder geweest. Wij mogen Iwel aannemen, dat Nederland nu ge lijk ligt met België, uitsteekt boven Frankrijk en dat Nederland voor lopig maar niet moet proberen ook nog de Westduitse en Luxemburgse koplopers in te halen Dinsdagochtend heeft mevrouw i Nina Kroesjtsje-w een bezoek ge- j bracht aan een Kopenhaag.se school. De foto laat zien hoe dr vrouw van Ruslands eerste man verwelkomd I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1