Werkhal geestelijk minder-validen in sociale werkplaats Middelburg WCI P.WLANDEN Jaarverslag raad volksgezondheid AGENDA ZUID-BEVELAND Wassalon „Speedwash Delta" Goes geopend Ook met heet water uit de geiser EEN WERKELIJK WITTERE WAS MARKTBERICHTEN AVONDVIERDAAGSE MIDDELBURG GESTART Hengelconcours van „Zeebaars" Scberpenisse DONDERDAG 18 JUNI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bij wijze van experiment Alle groeperingen In het verslag over 1963 van de provinciale raad voor de volksge zondheid in Zeeland wordt uitvoe rig ingegaan op de werkzaamhe den van de verschillende advies commissies en studiegroepen. In het verslag over de werkzaamhe den van de adviescommissie gees telijk gestoorden wordt herinnerd aan de bestudering van het pro bleem inzake de tewerkstelling van geestelijk minder-validen. De aan vankelijk gevonden oplossing om een provinciale stichting op te richten bleek te veel praktische moeilijkheden op te leveren, waar na een oplossing gevonden werd door bij wijze van experiment in de sociale werkplaats te Middel burg een werkhal voor geestelijk minder-validen in te richten. Voor dit experiment is een bijzonder investeringssubsidie van f 7500 ge vraagd in het kader van de maatre gelen op sociaal, cultureel en hy giënisch terrein in het probleemge bied Zeeland, dat met een gunstig advies aan het ministerie van maat schappelijk werk is doorgegeven, ter wijl G.S. toezegden een verzoek om financiële steun in overweging te nemen indien de exploitatiebegroting daartoe aanleiding zou geven. De adviescommissie sociale geriatrie, die medio vorig jaar ingesteld is, heeft in het verslagjaar een begin gemaakt met haar werkzaamheden. Haar taak is de bestudering van het sociaal-geria trisch probleem en met name de Zeeuwse aspecten daarvan en het uit brengen van advies over die bejaarden, die zich zonderbijzondere voorzienin gen niet kunnen handhaven in de sa menleving en het eigen milieu. Uitgangspunt Uitgangspunt is, dat men algemeen van mening is, dat de bezetting der bedden in ziekenhuizen, verpleeghuizen en be jaardentehuizen niet altijd op de juiste wijze geschiedt of kan geschieden. Tevens werd medio 1963 de adviescom missie sociaal-medische zorg voor chro nisch lichamelijk hulpbehoevenden opge richt. Deze commissie zal moeten advi seren over de totale medische zorg voor deze patiënten. Als eerste taak heeft de commissie gezien de bestudering en ad visering van de behoefte aan tehuizen voor jonge volwassen chronisch licha melijk hulpbehoevenden. Het feit deed en doet zich namelijk voor, dat de verpleegtehuizen in hoofd zaak geriatrische inrichtingen zyn, hoe wel zij bedoeld zjjn voor alle leeftijds groepen, die geen ziekenhuisverpleging behoeven, maar ook niet thuis verpleegd kunnen worden. Dit betekent dus, dat jonge, soms zelfs zeer jonge, patiënten gehuisvest worden en zjjn temidden van bejaarden, hetgeen een zeer zware psy chische belasting voor hen kan inhou den. Apart of afdelingen Het probleem in zijn eenvoudigste vorm is als volgt te formuleren: moet er een apart verpleegtehuis komen voor jonge chronische zieken/hulpbe hoevenden, of moeten er in de be staande verpleegtehuizen aparte af delingen komen voor de niet-bejaar- de patiënten? De werkgroep bejaardenhuisvesting stelde een nota samen over de resulta ten van een onderzoek naar de bejaar- denpensiontehuizen op Walcheren, welk onderzoek zich ook uitstrekt over de Bevelanden. Het onderzoek wordt dit jaar voortgezet. De studiegroep inzake de voorziening in verpleeginrichtingen voor de be volking van Schouwen-Duiveland concludeerde, dat het stichten een geheel zelfstandig verpleegtehuis op het eiland, zowel op medische als op economische gronden niet to rea liseren zou zjjn. Wei werd de stich ting van een verpleegtehuis. dat enerzijds aanleunt tegen het Zweed se Rode-Kruisziekenhuis te Zierik- zee en anderzijds tegen de stichting verpleeg- en rusthuizen Midden-Zee land en dat een capaciteit van onge veer 40 tot 50 bedden zou hebben, aanvaardbaar en medisch verant woord geacht. Er is aan het betrok ken ministerie principiële instem ming met dit plan gevraagd. De studiegroep inzake de voorziening in verpleegtehuisbedden voor de prot.-chr. bevolkingsgroep van Zeeuwsch-Vlaande ren is ingesteld naar aanleiding van een schrijven van de stichting verpleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland. De plannen om over te gaan tot de stichting van een verpleegtehuis voor deze bevolkings- Croep zijn ontstaan binnen de classis Jzendrjke van de Ned. Herv. Kerk; door verschillende omstandigheden kon aan deze plannen geen uitvoering worden gegeven, waarna de classis zich tot de stichting verpleeg- en rusthuizen Mid den-Zeeland heeft gericht. Bromfietsers kregen hersenschudding bij frontale botsing Bij een frontale botsing in de Schuit- vlotstraat te Grijpskerke hebben woensdagmorgen vroeg omstreeks half acht twee bromfietsers een her senschudding gekregen. D. L. Westkapelle reed in de richting Mid delburg. De Middelburger R. J. de G. kwam uit tegenovergestelde rich ting. Het ongeluk gebeurde bij het passeren. Dokter P. J. Bom uit Oost- kapelle verleende de eerste hulp. Hij gelastte de overbrenging naar het Middelburgs gasthuis van De G. L. werd naar huis vervoerd. De brom fietsen werden aanzienlijk beschadigd. Goes veilt frambozen voor ie industrie De aanvoer van frambozen neemt snel toe. Omdat de vraag naar fram bozen voor de verse consumptie beperkt is, besloot de veiling Goes om vanaf woensdag de frambozen gecombineerd voor de industrie aan te bieden. De han del betaalde er 157 tot 162 cent per kilo voor. De frambozenaanvoer van de V.V. te Goes liep de lataste jaren op 130 naar 180 ton per jaar. Als er tijdig regen valt, wordt voor dit seizoen een toenemend aanbod verwacht. De prijzen stegen vanaf gemiddeld 93 cent per kilo in 1960 tot 166 cent in 1963. Frambozen is een van de weinige kleinfruitsoorten, waarvoor ook in 1964 bevredigende prij zen verwacht worden. Middelburg Cily: De avondmaalgasten, 20 uur, 18 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 018 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie de zenventien pro vinciën. 913 uur. Visohmarkt; Zeeuw se kunstmarkt 1117 uur. Abdij: Klank en lichtspel. 21 uur. Vllsslngcn Alhambra: Shchcrazade, 20 u., 14 jaar. Wijkgebouw Wit-Gele Kruis Vergadering Philatelica. 2015 uur Domburg Nederlands hervormde kerk. Concert Zeeuws Kamerorkest. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Nico Molenkamp. Bergen op Zoom - Roxy: Meisjes op het slechte pad, 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Arsene Lupin contre Arsene Lupin, 20 uur, 14 jaar. Deze stichting ia bereid haar werk terrein uit te breiden door ook in Zeetiwsch-Vlaanderen in de behoefte aan verpleegtehuisbedden te voor zien mits de kerken hierin moreel steun willen verlenen door te bevor deren. dat de daarvoor In aanmer king komende patiënten in het te stichten verpleegtehuis worden op genomen. Tijdens enkele vergaderingen is komen vast te staan, dat de prot.-chr. kerken in het gewest in grote meerderheid sa menwerking met de stichting wensen. Enige stagnatie is ontstaan toen van de zijde van de inmiddels ingelichte ge meentebesturen de wens naar voren kwam om alsnog te proberen ook het r.-k. en neutrale volksdeel te betrekken by de plannen. Het onderzoek was aan het einde van het verslagjaar nog niet geëindigd. Men hoopt nu, dat een en ander ertoe zal leiden, dat Alle levens beschouwelijke groeperingen i Zeeuwsch-Vlaanderen gaan samenwer ken, zodat de „stagnatie" tot een beter resultaat zal leiden. RILLAND-B ATH Collecte De jaarlijkse collecte voor het Neder landse he Roode Kruis heeft in Rilland- Ba th het forse bedrag van f 866,85 op gebracht. Verkoping huis In „Het Wapen van Rilland" te Rilland- Bath is woensdagmiddag ten overstaan van notaris H. W. A. Steenpoorte te Kruiningen verkocht het huls met schuur aan de Vinkenissestraat 12 te Rilland. Dit op verzoek van der erven van mevrouw M. Kouman. Het pand bracht het bij eerste inzet tot een be drag van 9025. Het werd verkocht voor 13.700 aan de heer D. J. Lobbezoo q.q. te Rllland-Bath. oudelande SCHIETING „JULIANA" Wemeldinge versloeg Heinkenszand: 6-4 Zaterdag speelde Wemeldinge thuis voor de bekercompetitie een voetbalwedtsrijd tegen Heinkenszand. Heinkenszand pak te direkt na het begin van de wedstrijd stevig aan en al na 5 minuten had doel man Lamper van Wemeldinge het na kijken. In de 13 min. maakte Heinkens zand er 2-0 van. De Bourgraaf ver kleinde de achterstand in de 29e minuut, terwijl de zelfde speler in de 35e minuut de gelijkmaker scoorde. Maar 8 minu ten later was het weer Heinkenszand dat scoorde zodat het met een 3-2 voor sprong kon gaan rusten. In de 6e mi nuut na rust scoorde Heinkenszand een vierde doelpunt. De blijdschap van twee punten voorsprong was echter niet van lange duur. Twee minuten later bracht De Bourgraaf de stand op 3-4. Wemel dinge ging vlugger spelen en dat had succes. Nadat twee doelpunten door bui tenspel waren afgekeurd, maakte in de 36ste minuut Hamelink de gelijkmaker, waarna in de 38ste minuut De Bourgraaf er 5-4 van maakte. In de 41ste minuut werd een schot van Karelse door een back van Heinkenszand van richting iets veranderd waardoor de stand op 6-4 kwam. Ganze II - S.Z.V. II Ganze II en S.V.Z. n speelden maandag te Goese Sas de eerste wedstrijd in deze waterpolocompetitie van de reserves. Het bleek in deze wedstrijd dat de Ganze een betere balbehandeling en ploegver- band aan de dag legde dan de tegen standers. Dat bleek ook bij de eindstand, want Ganze II scoorde 8 maal, terwijl S.Z.V. n slechts éénmaal scoorde. De ruststand was 50 in het voordeel van de thuisploeg. Op diezelfde avond werd de dameswed- strrjd voor de kring Zeeland Ganze I Luctor I gespeeld. Het bleek, dat de deze ploegen lag voornamelijk in het zwemmen. De Luctordames waren veel sneller dan de Ganzedames. Op 9 juni speelden de Ganzedames hun eerste wedstrijd uit tegen S.Z.V., welke ze ook verloren, met 5-0. ovezande RAAD OVEZANDE STELDE UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN VAST De gemeenteraad van Ovezande be sloot dinsdagavond tot vaststelling van het uitbreidingsplan in onderde len. Tegen het ontwerp waren een vijftal bezwaarschriften ingediend. Aan twee van de bezwaren, te weten van de heren C. D. Raas en C. Rijk en de gezusters M. J. en J. Geljon zal tegemoet worden gekomen door de scheiding wat in noordelijke richting te verschuiven. Een en ander zal geen afbreuk doen aan de stedebouwkundi- opzet van het plan. Tevens werd een schadevergoedingsverordening astgesteld. De raad besloot voorts deel te nemen in de gemeenschappelijke regeling be- stuursschool Zeeland. Voor de ge meente zal hiermede voorhands een jaarlijkse uitgaaf gemoeid zijn van f 140,De raad ging ook akkoord met het voorstel tot wijziging van de uitkerings- en pensioenverordening van de wethouders. Wegens de wat verouderde tarieven werden de ge meenteleges op diverse punten her zien. De belangrijkste hiervan is de leges bfj voltrekking van het huwelijk dat van maandag tot en met vrijdag f 25,— gaat kosten en op zaterdag en zondag alsmede buiten het huis der gemeente, verhoogd werd tot f 50, Van onze adverteerders Voor de Goese huisvrouwen die wekelijks moeilijk zitten met hun was. is er vanaf vandaag donderdag een mogelijk heid om dit probleem op te lossen: zij kunnen de was voor een uurtje uit han den geven. Daarvoor kunnen ze terecht aan de Bierkaai. Daar hebben de heer en mevrouw D. Taal woensdagmiddag een ,.wassalon"'geopend: een zaak, waar materiaal klaar staat om de was te be handelen. Tien automatische wasmachi nes en centrifuges, vijf droogapparaten, die de was strykdroog of kastdroog ma ken en een vouwtafel zorgen ervoor, dat de huisvrouwen de was „buitenshuis" gedroogd en wel weer kunnen meene men. En dat is vooral aantrekkelijk bij regenachtig weer of voor de huisvrou wen, die weinig kans hebben om de was te drogen te hangen. De hele was kan op deze manier behandeld worden van de j wollen deken tot het katoenen onder goed: dc temperatuur van de verschil lende apparaten is namelijk te regelen. De nieuwe wassalon, die de naam „Speedwash Delta" draagt, is gevestigd in de voormalige naaimachinewinkel aan de Bierkaai. Het pand is de afge lopen drie maanden voor dit doel gron dig gebouwd. Woensdagmiddag werd de zaak geopend en gaven talrijke relaties van de familie Taal blijk van hun be- De heer J. Goense (k.v.p.) vroeg of het niet beter zou zijn, de zondag als trouwdag af te schaffen. Burgemees ter N. W. M. Mooyman deelde echter mede, dat dit niet mogelijk is, omdat wanneer dit verlangd wordt, dit bij de wet verplicht is. Het is in Ovezande echter nog nimmer voorgekomen. Aan de raad werd voorts medege deeld, dat rijksgoedkeuring is ontvan gen voor de bouw van een leerkrach tenkamer en verbetering van de r.-k. lagere school alsmede voor de bouw van een tweede lokaal aan de r.-k. kleuterschool. Beide werken zijn in middels gegund aan de heer J. Priem. Aan de P.Z.E.M. is een plan en offerte gevraagd voor uitbreiding der straat verlichting in de Dreef, de Bloemen- straat en Plataanweg, alsmede voor het plaatsen van straatlantaarns op kruispunten buiten de bebouwde kom. Verder is van het ministerie van o. k. en w. bericht ontvangen, dat een urgentieverklaring is verleend voor de bouw van een seriegymnastieklokaal in Ovezande. Bij de rondvraag vroeg de heer W. A. Mol (prot. partij) of het bekend was, dat de verlichting van de torenwijzer- plaat stuk is. De voorzitter zegde toe di* te bekijken. De heer J. Goense (k.v.p.) vroeg of het niet beter zou zijn, dat de lantaarnpaal voor de Dreef 's nachts blijft branden inplaats van bij de Andriessenstraat. Ook dit zal worden bekeken. SCHIETING OP STAANDE WIP VAN „ZEELAND1A" De handboogvereniging Zeelandia t Ovezande hield haar schieting op de staande wip. Aanwezig waren 77 schut ters van 15 verschillende verenigingen De uitslag: hoofdvogel: H. de Ruyter, van Doel naar Hoger te Wolphaarts- dijk; 1ste zijvogel: Bertus Vermeulen, van Zeelandia te Ovezande: 2de zijvogel: H. A. Mol, van Willem Teil te Kapelle; lste bovenkal: A. de Jonge-Rijk, van Willem Teil te Ovezande: 2de bovenkal: H. de Ruyter. van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; lste onderkal: Jac. de Baar, van Willem Teil te Ovezande; 2de onderkal: M. de Jonge, van Willem Teil te Ovezande: lste klep: A. de Jonge- Rijk, van Willem Teil te Ovezande; 2de klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande: 3de klep: J. Korstanje, van Spes-Nostra te Ovezande; 4de klep: Timmerman, van Vrije-Schutters :-Heerenhoek. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: L. de Jager, van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk: 2de fdvogel: A. de Jonge-Rjjk, van Wil lem Teil te Ovezande; lste zijvogel: P. Rentmeester, van Willem Teil te Ove zande: 2de zijvogel: A. de Jonge-Rijk, van Willem Teil te Ovezande: 3de zij vo gel: Jac. Smallegange Mz„ van Zorg vliet te Ellewoutsdijk; 4de zyvogel: Jac. Westveer, van Juliana te Oudelande; lste kal: Jac. Smallegange Az„ van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2de kal: W. de Wilde, van Juliana te Oudelande: 3de kal: J. Korstanje, van Spes-Nostra te Ovezande: 4de kal: A. de Jonge jr. van Soranus te Heinkenszand. krabbendijke „Concordia' wil nieuwe instrumenten Het instrumentarium van dc muzickver- niging „Concordia" in Krabbendijke erkeert reeds jaren in een desolate toe stand. De vereniging stelt alles in werk hierin zo spoedig mogeiyk vei_ dering te krijgen, aangezien zelfs het geven van een goed verzorgd concert niet wel niogelyk is. Ook dc deelname aan een concours is hierdoor natuurlijk niet verantwoord, zodat o|> liet laatstge houden pinkslerconcours in Kruiningen „Concordia" verstek moest laten gaan. Desondanks mag de vereniging zich in een gestadig groeiend aantal musiceren de leden verheugen. Dc gelden, nodig voor een nieuwe bezetting, worden ge raamd op 10.000,Het Anjerfonds stelde hiervoor in totaal 2500,ter beschikking, terwijl de gemeenteraad van Krabbendijke besloot een renteloos voorschot van 3000,te verstrekken. Als streefdatum is gesteld de nieuwe instrumenten op 16 oktober a.s. in een buitengewone vergadering aan de leden te overhandigen. De muzikanten zelf werken reeds aan de verwezenlijking van dit ideaal door gezamenlijk appels, peren en pruimen te gaan dunnen, Voorts hoopt men in de week van 29 juni a.s. een beroep op de inwoners van Krabbendijke te doen met een huis-aan- huis-collecte, terwijl tevens een fancy fair op het programma staat, waaraan de jaarlijkse drumband-oriëntatierit is verbonden en waaraan reeds door di verse grote bedrijven medewerking is toegezegd. „Concordia" ziet dan ook met vertrou wen de komende maanden tegemoet en rekent op de steun van muziekminnend Krabbendijke. Hervormde school op reis De uitslag: hoofdvogel: te Kwadendamme; 2de zijvogel: A. de Jonge, van Soranus te Heinkenszand; lste bovenkal: Jac. Smallegange Az„ van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2de bo venkal: A. v. d. Bulck, van Eensgezind heid te 's-Heerenhoeklste onderkal: J. Rijk, van Eensgezindheid te 's-Heeren hoek; 2de onderkal: H. Rentmeester, Willem Teil te Ovezande; lste klep: H. J. Driediik, van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 2de klep: P. Rentmees- **r, van Willem Teil te Ovezande; 3de ep: A. van 't Westende van Willem ill te Ovezande. •s-GRAVENPOLDER Rijtoer bejaarden Het comité Rijtoer Ouden van Dagen te 's-Gravenpolder heeft besloten om op 4 juli de reis met de bejaarden te maken. Men zal de „Westerschelderoute" van de A.N.W.B. volgen. Evenals vorige jaren gaat de reis weer geheel met particuliere auto's. Burgerlijke stand GOES. Geboren: Petrus Dignus Maria, z v. J GeijsBeulens; Vincent, z. v. M. W. Geluk De Bat: Marinus Cornells, z. v. C. J. de Ja ger—Eversdijk; Eric Jan. z. v. J. den Butter IJzerman: Ida. d v. M. Sinkevan Iwaar- den: Johanna Adriana. d. v J Westdorp— Janse: Mattheus. z. v. A. E van SteeHoo- gesteger: Franciscus Marinus Maximiliaan Alexander, z. v. A. M Beerensv. d Pol: Adriaan Jacobus, z. v. J M. GelokTazelaar: Klaaske Berber, d. v. T. de JongTuinstra. Ondertrouwd: J. M. Koole, 26 J. en L. A. Nonnekes, 21 J.; W, N. Sandee. 21 en L. T. Melief, 17 J C. J .J. Scheffers, 25 en W. J J. R. van den Heuvel. 27 j. Getrouwd: J. F. van der Vlugt, 28 j. cn A. F Bliek. 23 J. Overleden: A .C. Eist. 79 j, w. v. L. Hop- s; A. Vermaire, 73 j w v M K. van den Boomgaard; F G. M. Dhooge. 6 j.; A. Kos- 76 J. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De INWONER VAN KOUDEKERKE DODELIJK VERONGELUKT Gisteravond omstreeks half twaalf heeft zich onder de gemeente Koudekerke een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij oen Inwoner van deze gemeente, de heer H. F. W. van Z. Is overleden. Van Z. reed tn oen personenauto de bus van de Stoomtram Walcheren tegemoet. Plotse ling begon de auto te slingeren, kwam tegen de bus terecht en werd nog enkele meters meegesleurd. Van Z., die ernstig gewond was. werd overgebracht naar net Gasthuis in Middelburg, waar hij kort na aankomst ls overleden. Dokter Sloos uit Koudekerke verleende eerste hulp. kapelle Opkweekwedstrijd voor schoolkinderen De vereniging „Floralïa" te Kapelle zal dit jaar weer een bloemententoonstel ling houden voor de leerlingen van de lagere scholen uit Kapelle en Biezelln- ge. Dinsdag hebben de kinderen 429 planten gekregen. De bedoeling is, dat de kinderen zelf voor de opkweek zorgen. Het resultaat hiervan zal te zien zijn op de in het komende najaar te houden tentoonstel ling. Voor de mooiste planten zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. Ook dit jaar is er een schoolwisselbe- ker aan de inzending verbonden. f Advertentie) Welke hulsvrouw zou haar zorg voor de alle omstandigheden een was die wer- was niet beloond willen zien met een l kelljk witter I* Ja. ook ai» die was nl«-t prachtig wit resultaat De een kookt 'gekookt wordt. Want vernieuwde OMO haar was om dit te bereiken. De ander wast witter bij elke soptcmpcratuur. Ro- gebrulkt heet water zo uit boller of geiser. Maar hóe U ook wastwie wérkelijk witter wil wassen kan nu be ter dan ooit by OMO terecht. Nu OMO vernieuwd ls en de waskracht ls ver groot, kan het kiezen van een wasmiddel voor niemand meer een probleem zyn. Vernieuwde OMO geeft immers onder vendien ls het byzor.der geschikt voor het wassen van nylon en andere mo derne stoffen. Ook die worden werkeiyk witter. Daarom kan van OMO met recht worden gezegd, dat het een compleet wasmiddel ls. Kooksters en nlet-kook- stcra zullen er even enthousiast over zijn. WALCHEREN VUSSINGEN Hoofden toenemende onrust in scholen Enkele hoofden van openbare scholen in Vlissingen klagen over een toene mende onrust in de school, omdat van uit alle richtingen van de maatschap pij steeds meer een beroep wordt ge daan op de scholen om medewerking te verlenen bij allerlei collectes en in zamelingen. „Dit alles is niet bevor derlijk voor de rust in de school; een rust, die onze toch al zo snel afgeleide leerlingen brood en brood nodig heb ben" schrijft één van de schoolhoofden zijn woorden worden geciteerd in het jaarverslag 1963, dat wij gisteren van de commissie van toezicht op het lager onderwijs in Vlissingen ontvin gen. „Ik geloof stellig dat wij", zo schreef dit schoolhoofd, „wanneer we de jeugd voor al deze o zo goed be doelde acties inschakelen, op de ver keerde weg zijn en zou dit dan ook drastisch willen beperken." Het hoofd van de Jan Ligthartschool heeft geklaagd over de baldadigheid der opgeschoten jeugd, die ernstige beschadigingen heeft aangebracht de school. 'TOELBURG VERDER BOUWRIJPMAKEN KLEIN-INDUSTRIETERREIN B. en w. van Middelburg verzoeken Luchtpost""uit'RüTand-BaüT héëft deel- de raad een krediet van f 105.000 om genomen aan een vlucht vanuit Vilvoor- heA klein-industrieterrein verder de. De uitslag luidt: 1, 7 en 9 G. van de bouwrijp te maken. Teneinde de vestiging mogelijk te ma ken van een plasticfabriek en andere bedrijven op dit industrieterrein moet het verder bouwrijp gemaakt worden. Het ligt in het voornemen om het ter rein tussen de Dampoortweg, de Oost- perkweg en de Veerse Watergang in gereedheid te brengen. Het plan om vat het aanleggen van de nodige rio leringen met overstortleidingen en be stratingen, het dempen van sloten en het ophogen en egaliseren van de terreinen. WESTKAPELLE Concert O.K.K. Zaterdagavond 8 uur geeft „O.K.K." te Westkapelle een concert op de Markt. Bij slecht weer in zaal „Westkapelle Herrijst". Onder leiding van de neer Piet de Rooij wordt het volgende pro gramma uitgevoerd, zonder pauze: 1. „Eurovisie-Mars" van Holland; 2. „Ouverture Facile", M. J. Cerfontaine; 3. „Muttersegen"-Romance. E. Gebhardt arr.: E. Ruh: 4. „Johan Krieger Suite" (5 delenj. A. den Arend: 5. „Marcia Eroica", Piet de Rooij: 6. „Rondo in Blue", F. Ruelie; 7. „La Husarde", mili taire wals, L. Ganne, arr. F. Jakma; 8. „Black Diamond", mars, C. Cori. VEILING MIDDELBURG 17 Juni. Aardbeien Stuga Sengana extra 1 15—24, 2 13—15. Talisman 1 22 16— 27. 2 13—19 Cambridge* Vigour 23 18—30, 2 16—18 Goreila 1 19. Red Gauntlet 1 17—23. 2 13—18 Regina 1 17—19. 2 13. Deutach Evem 2 13- 16 Jucunda 2 22 Aardbeien per kg 50—64. Rode beneem 52—64 Perziken 1452 Toma ten; A 2 110—120. B 1 108—120. B 2 94. C 1 99. C 2 53. CC 2 «6. kriel 31. Komkommers groen 1 60-75 1825. I 50-60 12—26, 2 75 33. 60-75 18—25. 50-60 12—20. 40- 50 13—24, 30-40 11—17, krom p. kg 11—19 Bloemkool 3 p. k. 33—35, 4 p. k- 24—35. 6 p. k. 12—30, 8 p. k. 12—24, 10 p. k. 12—13 Pos telein 1 62—74. Bos kroten 4—11 Bospcen 3879. Rabarber 518. Spitskool 5—0. Dubb. Pr. bonen 201223. Tuinbonen 11—18. Sja lotten 23—3! Pootulen 23—28 Sla 3.5®—4 Andijvie 1 37—40. 2 14—41. Spinazie 1 61— 71. 2 5460 Postelein 2 44—66 Kroten p kg 15 Waspeen 53—76 Sa-.- kool 3—0 Ka.s- snijbonen 113—143. Stamsnijbor.en 82—88 Doperwten 55—76. Peulen 216—272. Kom- 60-75 50. 40-50 35. VEILING TERNEUZEN. Sla per 100 stuks 3.50—5. Parima 1 24—26. drielingen 17. kriel 30. Eerstelingen 1 27— 34. drielingen 19—27. kriel 25—36 Dop pers 46—55. Rabarber 2 18—21 Tomaten A 2 91—09. C 2 70—77. CC 41—55. Aardbeien per doos: Talisman 1 18—22. 2 14-:5 Red Gauntlet 1 18—23. 2 14—19. Reglna 1 13—22, 2 14—13. Sengana 1 17—23. 2 17—13 Cam bridge 1 21—23. Goreila 1 19—23, 2 14—18. Rode bessen per doos 1 2429. 2 1624. Frambozen 1 4651, 2 3046. Kersen C 2 ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 17 juni. Aanvoer 12.000 kg AA extra 240, AA 1 150. A extra 225. A 1 125. A afw 80. B extra 205. B I 80. B afw. 50. C extra 95, C 1 50. D 1 30. E 1 30. E 2 30. stek 20 VEILING ST.-MAARTENSD1JK 17 juni. Aardappelveiling. Eerstelingen 22.10. 80 kisten. Griek: 2 Jac. van Stel: 3. 4, 6 en 8 M. Weststrate: 5. H. Roeland; 10. A. van de Klooster. „De Luchtpost" nam voorts deel aan een vlucht vanuit Creil. De uitslag luidt: 1, 3, ,7 en 8 M. Weststrate; 2. 5 en 6 Jac. van Stel: 9 H. Sentse; 10 J. G. van He- inert. De deelname van de postduivenhoudersver eniging „De Scheldeduif te Krabbendijke de wedvlucht vanuit Orleans over 422 met 136 duiven leverde de volgende uit slag op: C. M. Prevo 1: P. Sonke 2: H. Sentse 3: J. A van Langevelde 4. Jac Min- naard 5; M. Moerland 6; M. Minnaard 7: C. J. Clement 8: D. van de Vrede 9 en W. Krijn- sen 10. De posUluivenhoudersverenigirsg „Dc Schel deduif" te Krabbendijke nam met 182 Jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Kort- over een afstand van 83 km De uitslag als volgt: M. Minnaard 1: L. Paauwe 2: C. J. Clement 3. 4. 5 en 9: C. M. Prevo 6 en J. Polderman 3 en 10. De uitslag van de wedvlucht vanuit Orleans 422 km van de postduivenhoudersver eniging „De Luchtbode" te Krabbendijke was: E. Wagenaar 1; A. A. Visser 2 en 5; J Moerland 3; C. A. van Oosten 4 en 10; M. Sinke 6; P. Zandijk 7; A. Geerts 8 en F. van den Berge 9. Directeur chr. lagere landbouwschool Oostkapelle Met ingang van 1 september a.s. is be noemd tot directeur van de chr. lagere landbouwschool te Oostkapelle. de heer G. W. Oussoren te Meppel, thans leraar aan de chr. lagere landbouwschool al daar. De heer Oussoren volgt de heer R. Struyk op. die onlangs werd benoemd tot consulent voor de biologie bij het gemeenteiyk pedagogisch centrum te Enschede. Tot tweede leerkracht aan de school ls benoemd de heer J. W. J. A. van Dalf- sen te Voorburg, thans leraar a. d. chr. lagere tuinbouwschool te Rijnsburg. N.C.V.B. vergaderde Op de dezer dagen gehouden vergade ring van de N.C.V.B. te Mellskerke zorgde het Leger des Heils voor een boeiende uiteenzetting. Majoor Bllder uit Goes besprak het ontstaan en de groei van het leger tot op heden en de heer Hamelink vertoonde dia's. Er ontstond een levendige discussie over de werkwij ze van het Leger des Heils. De N.C.V.B. komt in september weer bijeen voor een streekvergadering. V oetbalwedstrij d voor bejaarden JDOl ditionele wedstrijd worden gespeeld tus sen de elftallen van de gemeenteambte naren en de middenstand. De opbrengst van deze wedstryd komt ten bate van de reiskas voor het reisje van de bejaar den. COOP. tuinbouwveiling rotterdam. Aardappelen 13—16. Nieuwe aardappelen: groot 22—30. Poter* 23—29. Kriel 26-33. An dijvie I 22—43 per kg. Bloemkool IA 6 17— 31. 8. 12—22. 10. 12—16 per «tuk Bloemkool I1A 6. 12—21. 8. 13—16 Dubbele bonen I 1,60 —1.80. Kass.njbor.en 1 IJ®— I.6Q, II 1.20. Tuin bonen 26—31. Peulen 1.302,50. Spinazie 1 58-62. II 23-29 per kg Sla IA 314—7 per krop. Komkommen 70-80 30—45. 60-70 34— 36. 50-60 22-29. 40-50 20-27 p«- stuk. Kom kommers 21—40 per kg. Selderij 2—9. Peter selie 10—12. Kroten «boei 7—12. Bospeen I 5264, II 39—50 per bot. Waspeen 1 58—60, ii 43—53 per kg. Spitskool 7—11. Rabarber I 10—21. Poateleln <5—47 per kg. Meloenen 65—1,19 per «tuk. Frankenthalers 5.30—6.80 Beauty 1.80—1.90. June Blood LS®—1.90 per kg. Rode bensen 1 30—62. II 28—35 per door. Aardbeien: Regina 1IA 13—14 per dooa Re- gina HA 566® per kg. Senga IA 16—32 per dooa Sengana IA 73—82. IIA 50—76 per kg. Talisman IA 13—30, iia 13-18 per dooa ia 57—78, HA SO—73 per kg Redgauntlet ia 16-27, HA 12—17 per doos. IA 92-94. HA 30—70 per kg. Cambr. Vigour IIA 12—18 per dooa. e1ernoteringen bergen op zoom. Eiernoterlngen van de co6p. Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 18 Juni 1984. Prijsklasse 0 11 cl. id. 1 14 ct- ld. 2 13 ct, ld. 3 12 et- ld. 4 9 ct, ld. 5 8 ct. veiling kapelle 17 Juni. Kruisbeasenvelling: export 5154- Aardbeienveillng Aardbeien zonder dop In dustrie: Regina I 6465. II 5962. Senga Sen gana I 67—70, II 62—67. Red Gauntlet I 59- 60. II 59 Diverse rassen I 57, U 50. UI door- draal. Aardbeien met dop per doof 250 gram. Red Gauntlet I 19—32. U 13—24 Regi na extra 31. 1 20-27. II 13—18. Tallaman I 19 —27. II 13—22. Senga Sengana i 22—27. ii 13 —23. Vola extra 42. I 23—33. II 15. Goreila I 26. II 14—17. Merton Prtnceaa I 19-29. II 13—18. Camb Vigour I 23. II 14—2'. Aardbei en met dop per kg: II 51 Rode beaecn per dooa: extra 45. I 3744. II 29—31. Kersen per kg: Early Rivera extra 1,35. I 1.121.44. II 67—85. Ill 45—56. Meikersen II 68. Frambozen per kg: I 1.54—1.92. H 1.11—1.25. Groentevei ling: Aardappelen nieuw I 2022. II 1719, drielingen 14—19, kriel 1214 Aardappelen oud I 79!i. Kropsla 8>i8 Bloemkool 12 47. Boakroten 53 Boeuien 5—8'j. Komkom mers 15—19. Tuinbonen 15. Preludeboocn IJl. Spitskool 8—11. jf' "veiling goes. 17 Juni. Groene kruisbessen cxp. 54- Fram bozen in kratten 1 157—162. Aardbeien zoncU?, dop: Senga Sengana 1 69. 2 65- Reglrjlf-4 63. 2 57. Red Gauntlet 1 60. 2 57 laliïjian 1 54. 2 53. Diverse aardbeien 1 54. 2 S3 Aardbeien met dop: Regina 2 53 Talisman 1 73. 2 51—Oi. Red Gauntlet 1 75—78, 2 57—73 Merton Prinses 1 70. Aardbeien per dooa: Regina 1 19 23. 2 1415. 3 13. Senga Sengana extra 21. 1 19—20, 2 13—16. Red Gauntlet extra 25. 1 19—24. 2 13—18. Talisman extra 25. 1 18— 21. 2 14—18. 3 13. Cambridge Vigour 2 16. Vola 2 17. Merton Prinses 20. Diversen per doos: Rode bessen 1 3246, 2 25—31. Early Rivers 1 2428. Frambozen 1 4650. 2 34 Diversen per kg: Early Ri vers 110-130, 2 73—98- Rode bessen 2 69-73. Perziken per stuk 1 22—52. Bloemkool A 1 24—31, A 2 15—25, B l 13. B 2 12—15. afw 13—15. Kropsla 1 3.50—4. 2 2 50. Wortelen 1 53-63. 2 22. Peterselie 14—13. Uien 1 9 Selderij 2 50-6. Kroten 2— 3 Bonenkruid 6—7 Poetelcin 2 29—30. Peu len 1 180200, 2 160170. Doperwten 1 62 68. Tuinbonen I 15—26. Rabarber 1 815. Dubb. pr. bonen 1 190—200. Spitskool 1 5— 11. Zeekraal 5070. Oude aardappelen 12 13. Vroege aardappelen grote 1723, drie lingen 1518, kriel 812. veiling krabbendijke. 17 juni. Aardbeien voor Industrie: Senga Sengana 1 70. 2 65. Regina 1 52. Aardbeien per doos: Regina 1 18. 2 1317. Vola ex. 33—37. 1 23. 2 16—17. Talisman 1 23. 2 13—20. Senga Sengana 1 18—21. 2 13— !9 Red Gauntlet 1 22—24. 2 13—22 Merton Prinses 2 15. Goreila 2 14- Rode bessen: Jonkh. v. Tets 2 1836 per doos. Frambo zen 1 48 per doos. vismun col1jns plaat. Exportgarnalen, aanvoer 1430 kg. 100218. Schar 17 kg. Bot 154 kg. Tong 20 kg Paling 94 kg. Kreeft 3 kg. Or.ges vis 16 kg. De leerlingen van de hoogste klassen Alle kleuren van Hp hervormde school in Krabben dijke brachten dezer dagen op hun jaarlijkse schoolreis een bezoek aan het 'openluchtmuseum in Arnhem. Vervolgens werd een boottocht op de Rijn gemaakt van Arnhem, naar de speeltuin ..De Westerbouwing". Ontsluiting bouwplan Door de sloop van een tweetal woningen aan de Noordweg is thans de westelijke ontsluiting van het bouwplan Centrum in Krabbendijke een feit geworden. Het ligt in de bedoeling reeds eind deze de- maand de Hinkelingestraat door te trek- I ken naar de Noordweg. de regenboog waren belandden zelfs op de Zanddijk. Totaal woensdagavond op het Middelburgse Zusterplein verzameld. In fleurige sportkleding stonden de deelnemers en deelneemsters te wachten op het vertreksein voor de avondvierdaagse ln de Zeeuwse hoofdstad, die dit jaar oor de 18e keer wordt georganiseerd wandelmarsen was weer prima. Het weer leende zich uitstekend voor deze vorm van sportbeoefening. Er kon worden gelopen over een afstand van tien en vijftien kilometer. De route van tien km volgers kwamen helemaal tot de splitsing Vioskenweg. Zij, die had den ingeschreven voor de 15 km tocht gingen er 413 wandelsportliefhebbers van start. Bij het startbureau werden 21 groepen ingeschreven. Tot de „buiten landse" groepen behoorden Swift en Zee landia uit Koudekerke en Steeds voor waarts en Astrow uit Souburg. De volgende Middelburgse groepen ne men aan de avondvierdaagse deel Me dio. Swift, Veldo. Achilles en Wilhelmi- na. Voorts is 'er een groep van „Kinder- zorg" en een groep van de buurtvereni ging 't Zand. Militairen van de C.O.AJC. hebben de avondvierdaagse er al op zitten. Zij legden de afstanden de vorige week af omdat ze momenteel een oefe ning meemaken. De heer M. de Bruyne uit Vlissingen loopt de avondvierdaagse voor de achttiende keer. Mevrouw Evers uit Bussum, die thans met vakantie in Domburg verbiyft, wandelt de avond vierdaagse voor de vijftiende keer mee. Zij heeft totaal al 2800 km wandelend afgelegd. De mensen van het Rode Kruis en de E.H.B.O. hoefden de eerste avond nog niet in te grypen. Vandaag en morgen wordt er weer om zeven uur gestart op het Zusterplein. Zy, die zaterdag 20 km moeten lopen, beginnen om zes uur al aan de tocht. Het ligt in de bedoeling het wandellegi oen zaterdagavond met muziek in te Foto een overzicht de Voor de vijfde maal organiseert de hen gelsportvereniging „De Zeebaars" uit Scherpenisse aan de oevers van de Oos- terschelde een internationaal concours. Een lustrum dus. En dat zal worden „ge vierd" op aanstaande zaterdag. De deel nemers aan het visfestijn zullen elkaar 's morgens tussen half acht en half tien in het landbouwcentrum „De Houwer" te Scherpenisse ontmoeten. Daar worden dan de deelnemerskaarten uitgereikt. Tussen half elf en half twee is er dan langs dc Oostcrschcldc de wedstrijd, waarvoor fraaie prijzen worden uitge loofd. In de grote veilinghal van „De Houwer" is 's middags en 's avonds ge legenheid een dansje te maken en ver schillende expositieruimten te bezichti gen. Aan het eind van de middag zal burgemeester D. C. Bouwense van Scherpenisse de prijzen uitreiken. Benoemd Bij KJ3. is in de provincie Zeeland tot dijkgraaf van de Nieuw- en Sint-Joos- 1 andpolder, de heer C Markusse te Nieuw- en Sint-Joosland. benoemd. BEHANDELING GESCHILLEN DOOR G.S. UITGESTELD De behandeling van het beroep dat ls ingesteld door J. Th. Goedemondt en C. M. Rijk uit Goes tegen het besluit van de gemeenteraad van Kapelle tot onbewoonbaarverklaring van de woning Oude Dijk 3 te Kapelle Ls uitgesteld. In plaats van vrijdag aanstaande, dus mor gen, vindt de behandeling plaats op 26 juni 's morgens om kwart over negen. Het door Zeelands hoofdingenieur-direc teur van de volkshuisvesting en bouw nijverheid ingestelde beroep tegen het besluit van b. en w. van Westerschou- wen is eveneens uitgesteld. Het betreft hier de toepassing van artikel 73 lid 2 van de woningwet en het ketenbesluit 1942, waarbij vergunning is verleend aan de heer J. Vriessendorp van Renes- se te Eede voor het oprienten van een houten noodwoning dienende tot tyde- Ujke bewoning van een perceel aan de Scholderlaan te Westerscnouwen De be handeling van dit beroep door G.S. zal '-J—3 maan tien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17