Amsterdamse Beurs lOO.OOO Klanken uit de ether KATOEN- EN RAYONINDUSTRIE HAD EEN MOEILIJK JAAR PILOOT STORM onivoerd in de stratosfeer QSSËKA EBBêèn GELUK Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 18 JUNI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ia VOORAL EERSTE HELFT 1963 Textiel-Unie leed weer verlies 784.000 Het jaar 1963 zal de geschiedenis ingaan als een van de moeilijke ja ren voor de Nederlandse katoen en rayonverwerkende industrie als geheel. Vooral in de eerste helft van dat j? waren de omstandig heden waaronder gewerkt moest worden zeer ongunstig, nog ongun stiger dan in 1962. Tegenover de kostenstijgingen kon geen verbetering van de verkoopprijzen en geen verhoging der produktie worden gesteld. Dit zegt het jaarverslag 1963 van de Koninklijke Nederlandse Textiel- unie N.V., dat vervolgt: in het tweede halfjaar kon een verdere verbetering van de vraag worden geconstateerd. Uit in het verslag opgenomen cijfers blijkt: dat de Nederlandse produktie van garens zich in 1963 nauwelijks kon handhaven op het peil van 1962: dat het niveau van de afleveringen door de Ne derlandse spinnerijen in 1962 lager lag dan dat van de produktie. zodat voor- raadvorming plaatsvond, waartegenover in 1963 een duidelijke stijging van de afleveringen, gepaard gaande met enige Bührmann - Tetterode Zowel de gestegen omzet als de door gevoerde efficiency-maatregelen maakten het Bührmann-Tetterode N.V. mogelük in 1963, blijkens het verslag, de kostenstijging te compen seren. De concernomzet beliep, volgens het geconsolideerde resultatenoverzicht, ƒ304.25 min (v.j. 282.62 min). De exploitatiewinst bedraagt 25.67 min (ƒ24.14 min). Er resteert een netto winst van 10.02 min 9.11 min) Voorgesteld wordt, zoals bericht, het eerste dividend van de holding te be palen op 22 procent, waarvan naar keuze tien procent in aandelen. Deze uitkering zal kunnen leiden tot geplaatst kapitaal van 25.9 min (thans 23.5 min). Medegedeeld wordt dat houders van converteerbare obligaties Tetterode, die voor of op de datum van betaal baarstelling van het dividend van hun recht tot conversie hebben gebruik gemaakt, in de gelegenheid worden gesteld om tegen inlevering van 10 dividendbewijzen één nieuw aandeel ad nom 1000 tegen betaling a pari te verwerven. De conversiekoers zal na aanvaarding van het dividendvoorstel worden gewijzigd in 372 procent. De concernomzet is over de verstre ken periode van 1964 wederom hoger dan in de overeenkomstige periode van 1963. De orderportefeuilles in alle concernonderdelen in binnen- en bui tenland zijn goed, zodat de toekomst met vertrouwen tegemoet wordt ge zien. vermindering van de garenvoorraden, valt waar te nemen; dat de binnenlandse voorziening ten dele afhankelijk is van importen, die van meer betekenis zijn dan de Nederlandse garenexporten. Nettoresultaat Molyn gedaald De resultaten van Koninklijke Ne derlandse Textiel-Unie N.V. 1963 ge ven, vergeleken bij 1962, wel een.ver betering te zien, maar kunnen nog niet bevredigend worden genoemd. Aldus meldt het jaarverslag verder. Er is een verlies geleden van ruim 784.000 (v.j. verlies 1,67 miljoen). Ook over 1963 zal dividenduitkering achterwege blijven. Afschrijvingen op vaste activa beliepen 9.6 miljoen. Het verliessaldo wordt af geboekt op de bestaande reserves. Blij kens de geconsolideerde verlies- en winstrekeningen van de werkmaat schappijen was het bruto exploitatiere sultaat 10,1 miljoen (v.j. 7,5 mil joen). Daartegenover steeg de rente last. Het resultaat werd behaald na voorzichtige waardering van de voor raden garens en weefgoederen. De totale netto-omzet aan derden steeg van 135 miljoen tot 155 miljoen, maar aan dit omzetcijfer mag, volgens de directie, slechts een zeer betrekke lijke waarde worden toegekend. De di rectie i9 van oordeel dat verdere diepte- Investeringen hoge prioriteit dienen te genieten. Zij vertrouwt dat het zal ge lukken hef eoneern binnen afzienbare tijd op rendabele basis te brengen. aan die van van Koninklijke Lak-, Vernis- en Verf- fabriek Molyn en Co. N.V. te Rotterdam, een sterke stijging. Dit leidde tot een daling van de netto bedrijfsuitkomsten. Het voordelig saldo uit bedrijf vermin derde van 558.674 tot 274.820. Voorgesteld wordt 2% procent dividend I in contanten en 2*6 procent in contan ten of in aandelen, delend in de winst van 1 januari 1964 af. ToYtiol linie Het bedrijf ziet zich geplaatst voor een 1 CAUcl U/tlc verdere kostenstijging, die slechts voor deel in de verkoopprijzen kan worden doorberekend. Dekkers Volgens de president-commissaris van Dekkers N.V., de heer H. G. He.v, is de verwachting gewettigd dat de periode van neergang voor de onderneming thans is geëindigd. Men is op het diepte punt gekomen en belooft zich, dank zjj veler krachtinspanning, langzamerhand te zullen herstellen. Uitvoerig sprak men over het afsto ten van de gebouwen te Dordrecht, waarin de opgeheven afdeling post orders gevestigd is geweest Het fiscale verlies, zo deelde de heer voorts mede, bedraagt op het ogen- vele miljoenen. Er worden geen on derhandelingen over een eventuele ver koop van de onderneming gevoerd. Emissie schap van 3,6 miljoen tot 4,8 min. door middel van een aandelen emissie k pari met voorkeursrecht voor aan deelhouders. Tegelijkertijd zal de note ring ter beurze van Amsterdam worden aangevraagd. Het prospectus zal ver schijnen op maandag 22 juni. Oving is een van de grootste Neder landse ondernemingen op het gebied van de groothandel in ijzer en staal. Gunstig resultaat voor Ruip' Handelsvereniging Vooruitlopende op het binnenkort uit te brengen jaarverslag deelt de directie van Ruys Handelsvereeniging N.V. me de. dat' het boekjaar 1963 een gunstig resultaat heeft opgeleverd. In volledig overleg tussen Olivetti en Ruys' Handelsvereeniging is de doch tervennootschap Ruys' Kantoormachi nes N.V. in haar geheel overgedragen aan Olivetti. Alle andere zaken zullen door Ruys Handelsvereeniging worden voortgezet. 5 PCT. ONDERHANDSE LENING, TEN LASTE STAAT DER NEDERLANDEN Het ministerie van financiën deelt me de dat, onder overeenkomstige voor waarden als van de onlangs uitgegeven 5 pet. lening 1964, een onderhandse le ning is aangegaan met het algemeen burgerlijk pensioenfonds tot een bedrag van 200 miljoen. De storting op deze onderhandse lening is op 15 juni 1964 geschied ten laste van de voorinschrjjf- rekening. Gang van zaken bij Geveke gunstig kwartaal van 1964, niettegenstaande de loonsverhoging, gunstig geweest. Het verdere verloop van het jaar is thans nog niet te overzien. Wel valt, aldus de directie in de jaarvergadering, een dui delijke versnelling van de investeringen in machines waar te nemen, enerzijds door de loonexplosie maar anderzijds wegens in de lucht hangende beperkin gen van de kredietmogelijkheden. DIVIDENDEN Newyorkse beurs De beurs van New York heeft gisteren eindelijk weer eena een goede dag be leefd. Er werden knappe winsten ge maakt en de omzet was aanmerkelijk hoger dan dinsdag. U.S. Steel voerde de staalfondsen aan waarin ook Jones, Laughlin. Bethlehem en Lukens met hogere noteringen de beursdag afsloten. Van de autofondsen die een weinig ho ger noteerden deed alleen Chrysler niet mee met de opwaartse stijging. IBM, Du Pont en American Telephone stegen aanmerkelijk. WC. 't Hart De omzet over 1963 van W. C. 't Hart en Zn., instrumenten- en apparatenfa- briek N.V. is, blijkens het verslag, met ruim 30 procent toegenomen doordat een belangrijk gedeelte van de langlopende opdrachten tot aflevering is gekomen. Ondanks deze stijging is het saldo ex ploitatierekening praktisch gelijk aar dat van 1962 nl. 783.467 (v. j. 783.500). Als winst resteert 251.772 262.246). De directie acht een voorzichtige divi- dendbeleid gewenst, mede gezien de aan loopkosten voor nieuwe projecten, en de kosten voortvloeiend uit de loonexplosie. Zij stelt daarom, zoals bekend, voor het dividend te verlagen tot acht (negen) Srocent. iver 1964 is de directie gematigd op timistisch. De resultaten liggen tot dus ver gunstiger dan die van vorig jaar. AMSTERDAMSCHE BANK NEEMT GOUDSE BANKIERSFIRMA OVER In de tweede helft van 1963 werden be sprekingen geopend tussen de directie van de Amsterdamsche Bank en de he ren T. Goedewaagen Zonen, bankiers te Gouda, beogende samenwerking var hun bedrijven. Deze besprekingen heb ben geleid tot het sluiten van een over eenkomst van samenwerking, waarvoor de Nederlandsche Bank de vereiste ver klaring van geen bezwaar begin april 1964 afgaf. Werkspoor bouwt nieuw materiaal voor de N.S. De fabriek voor rollend materiaal x Werkspoor in Utrecht heeft van de Ne- lanilhc Spoorwegen opdracht gekregen tot het bouwen van voorlopig tien mo- torpostrijtuigen, die in de loop van 1965 in dienst moeten worden gesteld. Een tweede opdracht voor Werkspoor- Utrecht betreft de bouw van 30 twee-rij tuigtreinstellen van het nieuwste type. Werkspoor is thans bezig met de pro duktie en aflevering van 30 vier-rijtuig- VULCANTJS. treinstellen, waarmee de twee-wagen- In de jaarlijkse algemene vergaderingtrienen gekoppeld kunnen rijden. Dooi van aandeelhouders van N.V. Neder- de combinatiemogelijkheden van twee- en vier- wagenstellen is een landsche Ijzergieterij (Vulcanus) Vaassen is het dividend vastgesteld op vijf procent. F. W. BR A AT Aan de op 13 juli te houden algemene vergadering van aandeelhouders van de Koninklijke Fabriek F. W. Braat N.V. te Delft zal over het boekjaar 1963 een di vidend worden voorgesteld van 20 pro cent, waarvan 10 procent in contanten en 10 procent in de vorm van niet-ro- certificaten aandelen en vier- vragenstellen is een zeer flexibe le bedrijfsvoering mogelijk. Opdrachten voor flensen De N.V. machinefabriek Hensen heeft blijkens een mededeling van de direc tie, de afgelopen maanden opdrachten ontvangen, waarmee een bedrag van ongeveer 10 miljoen gemoeid is. Men verwacht dat het bedrijf in de zeer na bije toekomst opnieuw een aantal mil joenenorders binnen zal krijgen. VERDRAAID, DAT ZE ER NÜ JUIST MOET ZIJN! HUGO MOET UITKIJKEN, 'T MAAKT HET KARWEI ALLEEN NOG 2738. „Op de oeraarde waren aan vankelijk geen hoge gebergten. Deze ontstonden na de botsing met de komeet en door de uitzetting van de Aarde. Het magma, dat door de werking der komeetgassen in voortdurende beroering verkeerde, zocht in zijn vloeibare toestand een uitweg, waardoor er talrijke vuur spuwende bergen ontstonden. Het water was dus over de ganse Aarde verspreid en steeg nog steeds, niet tegenstaande de voortdurende uit zetting. Het was dus duidelijk in optima forma een ,,waterbol" ge worden. Om kort te gaan, na de zondvloed, zakte het water en kwam de ijstijd, waarna onze jong ste geschiedenis volgde. Bovendien wil ik het niet over de Aarde hebben, maar over de Maan. De komende exploraties vanuit Lunapo- lis zullen bewijzen, dat mijn theorie de enig juiste is. Ik zal Maar wat Jorge zou, bleef voorlopig een ge heim, want op dat ogenblik kwam Sandra aan het tafeltje bij hen zitten en riep vrolijk uit: „Ziezo Don, ik ga maar eens even bij jou zit ten, want verderop zitten de heren zo geleerd te praten, ,,'t Lijkt gewoon wel een sterren kundige lezing. Of zaten jullie soms ook al hoogdravend te keuvelen? Nou, dan ga ik wel hoor! Probeer ik het eens bij de buren in de volgende koepel!" „Nee, blijf gerust zitten, zeg'" lachte Don, die eigenlijk heel blij met deze onderbreking, want Jorge's bijna fre netiek geklets begon hem hevig te vermoeien. „Mevrouw en mijnheer Verdoest? Ik ben hoofdinspecteur Perquin van de recher che. Mag ik U professor Kats voor stellen, die zo vriendelijk is mij te helpen bij het onderzoek in deze treurige zaak. Zou U beiden met ons willen mc-egaan?" Lot Verdoest was doodsbleek geworden, ze klemde zich aan haar man vast en liep met kleine, voorzichtige pasjes als was ze bang dat de grond waarop zij liep het elk ogenblik kon begeven. Weer waren er de lange. kale. helderver- lichte gangen en de lucht van lysol. De lange magere inspecteur opende een deur en ze stonden op een soort binnen plaats. Aan het andere einde daarvan tekenden zich de omtrekken af van een klein gebouwtje. Het zag eruit als een gereedschapsschuurtje, dacht Lot. Waarom brachten ze hen nu naar een schuurtje De inspecteur opende de deur. Ze moest even met haar ogen knipperen door het schelle licht. Op een soort tafel lag een kleine, roerloze gedaante onder een wit laken De inspecteur ging erep toe en wenkte hen. Automatisch volgde ze Frits, de ogen als geketend aan dc tafel en haar last. Hij sloeg het laken weg en ze keer in een kleurloos kindergezichtje. Donker haar kleefde vochtig tegen een mooi gewelfd voorhoofd. Tonie! dacht ze, Tonie! terwijl ze als een slaapwandelaarster dichterbij Kwam. Ze hoorde Frits, die zei: „Ja, het is...het is onze kleine jongen". Zijn stem klonk vreemd dof „Lot?" zei hij dan. „Lot?" „Is U er ook zeker van, mevrouw? Her kent U uw zoontje?" Er was een ge spannen uitdrukking op het magere ge zicht. De heer die hij professor had ge noemd, wilde iets zeggen, maar een snel le blik van de politieman legde hem het zwijgen op. Lot Verdoest kwam nog een stap dich terbij en boog zich over het dode kind. „Neen", zei ze dan triomfantelijk, „neen, dat is Tonie niet". Haar stem klonk schel. „Lot, maar Lotteke dan toch", zei haar man wanhopig. „Waarom probeer je jezelf wijs te maken dat het onze Tonie niet is?" „Waarom herken jij je eigen kind in een vreemde?" gaf ze heftig terug. „Ben je in nog geen vier dagen je eigen kind al vergeten?" „Maar Lot dan toch", zei hij ongelukkig. „Waarom wil je de waarheid niet zien? Kijk naar die kleertjes. Die zijn toch van Tonie?" „O ja, de kleertjes zijn van Tonie. Maar dat rame kind is Tonie niet. Tonie was forser, een flinke gezonde jongen. Dit kind ziet eruit alsof het ziekelijk was. Ik zeg je nog eens, het is Tonie niet, ze kunnen zeggen, wat ze willen". „U moet er rekening mee houden, me vrouw, dat U uw kleine jongen voor het laatst hebt gezien, terwijl hij gezond was en vol leven zei Perquin vol medelijden. .,U moet er rekening mee houden dat de dood zekere veranderingen...? Fel viel ze hem in de rede: „Dit kind is Tonie niet, inspecteur, ook al draagt hij dan Tonies kleertjes. U kunt praten wat U wilt, maar U kunt er me nooit toe brengen toe te geven dat dit mijn kleine jongen is". Frits Verdoest maakte een hulpeloos gebaar. „Je bent doorop. Lot. Zouden we niet liever vannacht hier blijven? Dan rijden we morgen rustig terug. Misschien als we morgen, als je bent uitgerust, terug komen dat je..." „Dat ik mijn jongen herken in een vreemd kind? Neen. Frits, neen". „Kom nu maar". „Dat was een flinke vrouw, een heel verstandige vrouw", zei professor Kats tevreden, terwijl ze samen door de lange gang liepen naar de buitendeur. „Zou ik mogen weten waarom?" vroeg Perquin geprikkeld. „Omdat zij een struisvogelpolitiek volgt en haar ogen stevig dichtknijpt voor de werkelijk heid?" „Omdat ze volsterkt niet suggestibel is en zich geen identificatie laat aanpra ten. waarvan ze overtuigd is dat die niet klopt". Hoofdinspecteur Perquin, die juist Cle mentine had gestart, was zo verbouwe reerd dat hij vol gas gaf. Maar hij her stelde zich dadelijk weer en vroeg wat sarcastisch: „Ik wist niet dat U dwaze koppigheid onder de prijzenswaardige menselijke eigenschappen rekende". „Het is geen koppigheid. Het is alleen maar haar vaste overtuiging dat het dode kind niet haar vermiste zoontje is." „En U hecht daar waarde aan?' „Natuurlijk doe ik dat." „O, U gelooft dus aan het moederin stinct of de stem van het bloed of hoe U dergelijke malligheden ook noemen wilt? Dat had ik van U nooit gedacht. Hoe zit het dan met al de per ongeluk in een kraamkliniek verwisselde kin deren? De mama's nemen hen toch maar rustig mee naar huis. En als later de vergissing ontdekt wordt, wil len ze er zelfs niet van horen, weige ren het kind dat dan toch hun eigen is, te accepteren en vechten als tijge rinnen om het vreemde kind te behou den. „Je weet drommels goed, dat ik het zo niet bedoel, Perquin Die verwis selde kinderen zijn allemaal baby's van een paar dagen. Je kunt het ene pasgeboren kind haast niet van het andere onderscheiden. Ze hebben nog geen persoonlijkheid. Maar een kleu ter van een jaar of vier, vijf heeft die wel." „Ook als hij dood is?" „In elk geval moet dit kind al paar uur dood zijn geweest, toen de kleine Tonie Verdoest nog springle vend in Ammelaken rondliep", gooide professor Kats het gauw over een an dere boeg. En die kleertjes? Die arme vrouw gaf toch zelf toe dat het de kleertjes van haar zoontje waren." (Wordt vervolgd) UNILEVER VAST Untleverfonds lieelt woensdagmiddag met hoofd en schouder* boven de overige hoofdfondsen uitgestoken voor wal betreft de stemming- Voor deze stukken werd bij de opening 145.70 betaald, tegen dinsdag al» slotprij* 144.—. Wallslreet sloot dinsdag vast voor de eigen waarden met toenemende handel. Het aanbod In Unilever in Wallstrect van de laatste tijd bleef dinsdag achterwege. In Amsterdam ging het publiek gisteren tot aankopen Unilever over. terwijl de beroeps- handel de stukken afgaf- A-K.U. noteerde anderhalve punt hoger op 431. De Ameri kaanse dochter van AJC.U.. de American Enka. haalde dinsdag op de Newyorkse beurs grootste helft van het verlies van maan- j weer in. Hoogovens werden onveranderd geadviseerd op 637. Verder bleef Philips een paar dubbeltjes beneden de slotprijs van dinsdag op 153.70- Kon. Olie nauwelijks prijshoudend op 1 160.70. Evenals de vorige dagen, was ook woensdagmiddag de omvang van de handel gering. In de hoek waar de claims Ned. Knbelfabrie- ken worden verhandeld was het gisteren een «tuk kalmer vergeleken bij dinsdag toen de- claims voor het eerst In oen open hoek werden verhandeld. Na oen opening op f «0, rna even 650 werd gedaan, kwam er gedurende de verdere bcursduur vraag voor de claim* los. waardoor de prij* steeg tot 630. Dinsdag werd officieel gedaan 610/ 650. scheepvaartsector gaf geen verschil te zien met het slotniveau van dinadag De stemming voor de leidende cultures was licht verdeeld waarbsj certificaten De» let* lager werden geadviseerd. De stemming !n de Rtaatefond*enhoek was bepaald zwak. In ver- band met de krapper wordende geldmarkt Is. ingaande heden, het tarief voor daggeld met een half procent verhoogd tot twee procent. In de lokale afdelingen werden aandelen Braat bouwstoffen hoger geadviseerd. Dc concernomzet van Bührmann-Tetterode In het afgelopen jaar is belangrijk gestegen. Die van de eerste vijf maanden in 1964 is wederom hoger. Aandelen Hensen werden op 215 (201) geadviseerd op de verkregen mll- Joenenorder. Manjnen log hoger in de markt. De beurs krijgt er binnenkort een fond# bij. Oving N.V. (groothandel In ijzer en staal) Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam. 17 Ju.-ii Londen 10.11%10.1 IK- New Yorl 3.61*4—3-62. Montreal 3JMii-3 34,i Parijs 73.83—73.88. Brvunrt 7.23:,- 7.26. Frankfort 91.06%—01.11 Stockholm 7045—70.59. ZClrirl 83A563.90. Milaan 57 90%—57 95' Kopenhagen 5234%—5239% Osl Lissabon 12 60%-12 4:'. komt met een aandeten-enuw:e A pari met claimrecht naar de beun Op de Incourante markt ter beurze zijn de aandelen van d«-ze maatschappij nog nooit eerder verhandeld Intern. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Verklaring: Ned '59 4% Ned 60 4% Ned 47 3% Ned '51 3% Neo 48 3% Ned 50 3% Ned 55 3% Ned 37 3 Gr boek '46 Don '47 Inv cert. 3 Ned Jnd '37 W.B Len '57 Amst. rubb. H.V.A. A.K.U. Dell M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie 95H 85% 93% 81% 82 A 87 86% 87 A 90% 96% 95% 95ft 84% 93% 81% 81% 96A 36% 103% 131.20 154 153.70* 144 145.40 160.90 160.80 Sch. luchtv. H.A.L. 114* K.L.M. 67.50 K.NSM. 153 Kon Paketv. 146 bieden: 1 gedaan c Si MIJ Ned. Niev Goud. v Ommeren Rott LI. Schv Unie Industrie Alb HetJn Am droogd. Berg Jurg. Berk Pal Blaauwh. Etjenk Calve Ccntr Sulk. Fokker v. Gelder Gist sp, v. d. Heero Helneken Internal. K.N Papier K Zout Muller Ned Dok Ned kab. Netam Ntjverda) Rott Dr. Dok Schelde N.B. laten: b bieden: laten: d ex dividend; c -» ex claim. 100*/. 256% 136% 868 865% 302* id 310 131 130% Schokbet. Schollen F. Stokvis Vergd Bilk Vergd Mach Vredesi Wilton Zwanenb. Interunie Robeeo Vateurop A'd Bank N.H Mij- R'd Bank Tw. Bank Obl. }.N. Gem. (4%) 5 N Gcm. '58 (5) 1 Am mol Am Tel. Anaconda Beth. St. Cit Serv Cun Wr. Du Pont 251 Gen EIcctr M Gen Mot Int Nick Kennccott 8C Nat Can Rep Steel Shell O» 4t Stud Pack Tide Water 23 U.S. Steel M PKLMirL. Alkmaar A'dam '51 A'dam '56 1 3: A'dam 56 II 92 A'dam '56 til 92 Breda '54 82 Dordr '56 81 Eindh '54 8! Ensch '54 79 D Haag '52 1 - D Haag 52 II 93 R'daco "52 I 9C' R'dam '52 11 90 R'dam '17 86 Utrecht '52 Z.-Holl '57 Z -Hol! "59 85 VERENIGING VOOR CREMATIE AVVL AMSTERDAM, PLANTAGE MIDDENLAAN 58 DONDERDAG 18 JUNI 1964. HILVERSUM L 402 meter. 746 kc/s. 12.00 Licht instrumentaal ensemble en zangsollst (stereofoiiische uitzending). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 350 jaar rijksuniversiteit te Groningen, lezing. 12.43 Draaiorgel klanken. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen, eventueel actueel of grammofoon- muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dansorkest en zangsolisten. 14.00 Mo derne en klassieke kamermuziek. 14.35 Orgelrecital. 14.45 Voordracht. 15.00 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Schakeringen, program ma over Kunst en Cultuur: Frans pro gramma. 17.00 Minjon. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel of grammofoon muziek. 18.20 Uitzending van de Chris telijk Historische Unie. Balans na één jaar kabinet Marijnen. Tot U spreekt: mr. H. K. J. Beernink, voorzitter van de C.H.U.-fractie in de Tweede Kamer. 18.30 Metropole-orkest met accordeon. 19.0 Gesproken brief. 19.05 Sportpara- de. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest: Moderne muziek, (stereo fonische uitzending). 21.00 Kunstnotities. 21.20 Vaders kolder is troef, hoorspeL 22.10 Instrumentaal en semble en zangsolisten: Joodse muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.05 Discotaria: nieuwe grammofoonplaten. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM D. 298 meter. 1007 kc/s. 12.15 Leven op het land, lezing. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze week. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke grammofoonmuziek. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.50 Musette-or- kest. (gr.). 15.00 Klassieke grammo foonmuziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Oud-Engelse muziek. 16.50 Het huis tussen hemel en aarde: Joegosla- visch volkssprookje. 17.30 Lichte gram mofoonmuziek voor teenagers. 18.15 irtrubriek. 18.30 Moderne lichte koor- nken. 18.50 Sociaal perspectief, le zing. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Geestelijke liederen. 19.30 Radio- krant. 19.50 Lichte grammofoonmu ziek. 20.20 Radio-Vossenjacht. 21.30 Lichte grammofoonmuziek. 21.45 Wals muziek (gr.). 21.55 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berich- ten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Operamuziek (gr.). 23.15 Gitaarmuziek (gr.(. 23.25 Vers in het gehoor, literair programma. 23.55—24.00 Nieuws. Even puzzelen TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pau ze. 16.00—16.15 Voor de kinderen. NTS: 19.30 Reportage van de brandweer te Rotterdam. 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 In AVRO'S Televizier. 20.35 Opera-de- buut van een viertal jonge solisten. 21.15 De derde. spel. NTS: 22.30—22.35 Jour naal. Experimentele uitzendingen op het twee net (kanaal 27). NCRV: 19.30 Lassie: Het monster, t.v.- film. 20.00 Documentaire over leven en werken van de schilder Frans Hals. 20.30 Herrie om Harrie, t.v.-spel. 21.15 Drie pantomines. 21.5522.20 Dieren leven, documentaire film. Vlaams-Belgische t.v.-programma's 19.30 Tijd voor U: Lily en de politieman. 20.00 Nieuws. 20.20 Sport. 20.25 Teken films voor jong en oud: De Flintstones: Fred eist loonsverhoging. 20.50 De in dringer (The intruder), psychologische film. 22.10 Van Gogh te Zundert, repor tage. 22.40 Nieuws. VRIJDAG 19 JUNI 1964 HILVERSUM L 402 meter. 746 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram mofoonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te water, in formatief programma voor weg- en wa terweggebruikers. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Pianorecital: klassieke muziek. 10.45 Voor de kleu ters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Lichte grammofoonmu ziek. HILVERSUM H. 298 meter. 1007 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Grammo foonmuziek. 10.20 In de platensoos. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klassieke grammofoonmuziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. s Elegant en sterk f 1,95 HORIZONTAAL: 1. koning met ezels oren; 5. roofdier; 9. onderzeedienst; 10. logies gebouw; 12. deel v. mast; 13. portefeuille; 14. klein kind; 16. breedvoerig; 18. lidwoord; 19. hemels voedsel; 21. uit een loterij trekken; 23. insekt; 24. geheel gevuld; 25. ge nezen; 27. geweven stof; 29. bijwoord; 30. lang smal vloerkleed; 32. reeks; 33. ton; 34. voegwoord; 36. specerij; 38. pers. voornaamwoord; 39. stuwen de kracht; 40. oom van Jacob (bijb.). VERTICAAL: 1. Amsterdam; 2. idem; 3. uitroep v. smart; 4. bedrag; 5. eetgerei; 6. lengtemaat; 7. stad v. Abram; 8. kar; 11. pegel; 15. vertrek; 16. verdedigingsmiddel van wespen; 17. gebladerte; 18. deel v. breuk; 20. voordeel; 22. boveneind; 25. veger; 26. dief; 27. vaatwerk; 28. dichten; 31. kinder voedsel; 35. numero; 36. riv. in Italië; 37. deel van mast; 38. familie lid. De oplossing van de vorige puzzel luidt: GAZiOK wpMlf [WRiMglFi! S'El N* ■Im Alk viwar R'TTSiST AAGTEKERK 13 10 4 r 62 6 o ABBEKERK 15 van ACMAEA 16 te Montevideo ACTEON 15 p. Bermuda ALCOR 15 p. Lissabon ALMDIJK 15 p. Perim ALMKERK 15 p. Melbourne ALNITAK 15 p. Fernando Noronha AMERSKERK 16 te Genua AMMON 15 p. Azoren ARCA 16 van Wellington naar mlT ara naar Timara ATLANTIS 16 te Zaandam BOISSEVATN 13 te Buenos Aires BOVENKERK 13 te Sydney BURL S. WATSON 16 p. Malta CALTEX AMSTERDAM 16 p. Suez CALTEX ARNHEM 15 21 25 n. 37 57 o. CALTEX NEDERLAND 16 16 p. Ouessant CALTEX ROTTERDAM 16 p. Kaap Finisterre CERES 15 p. Ponta Delgada CHIRON 16 p. Kaap Finisterre DIETERT 14 van Par FINA NEDERLAND 14 te Antwerpen GI ESSEN KERK 17 te Durban GRAVEL AND 25 p Kaap Finisterre GROOTEKERK 26 van Hamburg naar Rotterdam GULF ITALIAN 15 p. Algiers GULF SWEDE 16 te Bandar Mashur HERCULES 15 p. Curacao HERMES 15 van Puerto Plata naar BarraJiona HOLENDRECHT 15 te Port Arthur HULST 15 te Oporto JOHANNES FRANS 15 p Jamaica KELLETTA 16 van Pointe Noire naar Douala KENIA 16 p. Straat Ormuz KINDERDIJK 17 te New Orleans KLOOSTERDIJK 15 p Kaap Race KON1NGSWAARD 14 te Antwerpen KORENDIJK 16 te New York LAAROERKERK 15 p. LELYKERK 24 MAASKERK 25 Bremerbaven MARIEKERK 25 p. Muscat MEERDRECHT 16 p Recife MELISKERK 16 p. Kaap Finisterre MERSEY LLOYD 18 te Singapore MERWELLOYD 15 van Los Angeles NAESS LION 15 p. Tobroek NEDER RHONE 16 te Hamburg NIJKERK 16 p. Marseille ORANJE NASSAU 14 te Kingston PRINSES IRENE 15 46 52 n. 51 43 w. PYGMALION 26 te Amsterdam RANDFONTEIN 16 p. St Helena ROGGEVEEN 17 te Makassar ROTTE 15 te Port Said RIJNDAM 16 van Southampton n. Quebec SABANC 15 te Hongkong SCHOUTEN 16 te Singapore SEROOSKERX 14 van Mombasa n. Amsterdam SLIEDRECKT 15 p. Kaap Farewell SOCRATES 15 p. Kaap S. Antonio SOPHOCLES 15 te Georgetown STAD ALKMAAR 16 p. Kaap Finisterre STRAAT CLEMENT 16 te Fremantle STRAAT COLOMBO 14 te Port Swettenham STRAAT CUMBERLAND 13 v. Zanzibar n. Mombasa STREEFKERK 17 te Foruand TAMARA 16 te Ravenna TELAMON 17 van La Guaira n. Puerto Cabello VAN DER HAGEN 16 p. Kaap St. Mary VI AN A 15 p. Little Quoin WATERLAND 17 te Buenos Aires verwacht W1T.MARSUM 15 p. Eermuda WONORATO 17 rede Bombay WORLD HEATH 15 te PiadJu WORLD HILL 25 te Singapore ZAANKERK 16 te Khorranmsiiahr ZAFRA 16 van Portland naar Puerto Miranda ZEELAND 16 te Port Swettenham HOOG EN LAAG WATER 19 juni I Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 10.03 1.58 10.32 1,77 11.00 1.92 11.07 1.31 11.33 1.50 -f nap uur meter 22.31 1.49 23.00 1.69 23.25 1.81 23.27 1.06 23.58 1.25 nap uur meter 3.59 1.75 4.27 1.91 4.52 2.06 4.33 1.62 4.47 1.87 nap uur meter 16.25 1.44 16.51 1.60 17.14 1.77 17.10 1.27 17.28 1.49

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15