Coopvaett Meer Engelse hulp voor ontwikkelingslanden Acteur en toneelleider Ko Arnoldi overleden Financiële berichten BILLITON NEEMT WELLICHT DEEL IN ALUMINIUMPROJECT BOTLEK Versterkingen van Russen op Cuba? Diamanten echtpaar in Driewegen Contractteelt knolselderij veiling Goes KLEINFRUITSEIZOEN BEGON DIT JAAR MET LAGE PRIJZEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENBDAO 17 JUNI WERELDHANDELSCONFERENTIE GEËINDIGD Groep van 75 is niet tevreden De Engelse minister van handel, Edward Heath, heeft gisteren in zijn slotredevoering op de wereld handelsconferentie meegedeeld, dat de Engelse regering vier nieu we maatregelen voor hulpverle ning bij de ontwikkeling op het oog heeft. Tijdens de algemene vergadering der Verenigde Naties in de komende herfst zal zij zich verplichten de Engelse bijdrage tot het speciale fonds der Verenig de Naties en voor het aanvullende programma voor technische hulp verlening voor 1965 te vergroten. Verder is Groot-Brittannië in overeen stemming met andere westelijke landen bereid een verhoging van het hegrotings- totaal van de Verenigde Naties goed te keuren, die ton doel heeft uitbreiding van de aetiviteit van het secretariaat der' Verenigde Naties op het gebied van in dustriële ontwikkeling mogelijk te ma ken. Ook is Groot-Brittannië bereid op het gewenste moment aan de Afrikaanse ank voor ontwikkeling kapïtaalhulp te verlenen. Ten slotte is de Engelse regering bereid om welwillend de mogelijkheid te over wegen van hulpverlening aan andere re gionale ontwikkelingsbanken, als bij-; voorbeeld de ïnteramerikaanse bank voor ontwikkeling. De Engelse minister herinnerde er ver- I De der aan dat Groot-Brittannië bepaalde „beginselen" die door de conferentie werden goedgekeurd, in hun huidige vorm niet kan aanvaarden en zei verder, dat het Engelse standpunt gedeeld wordt door andere grote handelslanden. Hij wees er op dat „de red a r f iw -1 r k 7a m - heden voor de beginselen zullen worden voortgezet en dat Groot-Rrittannië er volledig aan zal deelnemen". Verklaring lng kelingslanden, die gisteren werd af gelegd wordt gezegd, dat „de een heid van de 75 ontwikkelingslanden het dominerende feit ls geweest de wereldhandelsconferentie en een gebeurtenis van historisch belang". „De wereldhandelsconferentie is een be langrijke stap in de richting van de tot standbrenging van een nieuwe recht vaardiger economische wereldorde, de 75 landen zyn niet van mening, dat de op do conferentie bereikte vooruit gang in elk van de belangrijke gebie den van de economische politiek vol doende is om in hun essentiële behoef ten te voorzien", zo vervolgt de verkla ring. De ontwikkelingslanden hebben echter de resultaten van deze conferentie aan vaard, in de hoop dat deze resultaten de weg zullen kunnen banen voor belang rijker vooruitgang lil de toekomst. Zij aanvaardden ook de resoluties om te to nen, dat zij de noodzakelijkheid inzien van een poging tot samenwerking op internationaal terrein, aldus de verkla ring. Permanente raad .permanente raad voor de wereld handel" is gisterochtend definitief sa mengesteld. Hij bestaat uit 18 vertegen woordigers voor de groep westelijke lan den. zes voor de Oosteuropese landen, tien voor de groep Aziatische landen, 12 voor de groep Afrikaanse landen en 9 voor de Latijnsamezikaanse landen. Geëindigd conferentie is gistermiddag om 14 Nederlandse tijd officieel geëindigd na de slottoespraken van de secretaris generaal. de Argentyn R. Prehiseh, en de voorzitter, Kalssouni (Verenigde Ara bische Republiek). NIET ÉÉN, MAAR 3 ZWEMRECORDS Behalve het Zeeuwse record op de 100 nieter vrije slag van Michicl de Pooter van „Schelde" uit Terneuzen zijn er tij dens de tweede competitiemiddag van de kring Zeeland van dc K.N.Z.B. zaterdag in Souburg nog twee nieuwe Zeeuwse records gevestigd. Zoals wJJ reeds meld den maakte 4x100 meter vrye slaj mesploeg van „Scheldestroom" uit Bres- kens en de herenploeg 4x100 meter esta fette wisselslag van „Luctor" uit .Mid delburg bijzonder goede tijdon. Zelfs zo goed, dat later bleek, dat deze ploegen onder de vastgestelde limiet voor een Zeeuws record waren gebleven. Het gevolg hiervan is, dat de ploeg be staande uit Paula Donze, Annie Brugge, Coby Heyboer en M. Vergouwen van „Scheldestroom" het Zeeuws record op de 4x100 meter vrije slag estafette ge steld heeft op 5.31.3. De limiettijd voor dit nummer was 5.40. Het record op de 4x100 meter wisselslag etstafette heren staat op 5.37.1. De li miettijd hiervoor was 5.50. De Luetor- ploeg, die dit record vestigde bestond uit Wim van Kruiningen, Ad Koopman, Theo Vervoorn en Bram Volwerk. Het nieuwe record op de 100 meter vrije slag heren staat nu op 1.04.5. Michiel de Pooter verbeterde met deze tijd het zes jaar oude record van Jan Dirkse van Luctor, die 1.04.9 voor deze stand nodig had. De stand na de tweede middag van de Zeeuwse zwemcompetitie luidt: 1. Scheldestroom 7452.4, 2. 7667.7, 3. Starters 8298.3, 4. Schelde 8364.8, 5. S.Z.V. S405.4, 6. Bruinvis 8854.4, 7. Zeehond 9505.8. 8. Ganze 9743.7, 9. Zeepaardje 9743.7. Eindexamen h.b.s.-b Chr. Lyceum Goes Aan het christelijk lyceum' voor Zee land slaagden voor het eindexamen ho gere burgerschool B: de dames: L. J. Krijgsman te 's-Heer-Hendrikskinderen, W. M. Pik te Kloetinge, P. Rehorst te Heinkenszand en de heren: A. J. de Bruijne, A. P. Bruynzeel. J. A. Hart- hoorn, J. Loeve, J. Pieterse. W. A C. Sinke, J. C. J. Verhage te Goes. B. W. Minderhoud te Hoedekenskerke, P. Nieuwenhuyse te Krabbendijke, A. Plaisïer te Krabbendijke, J. de Schip per te 's-Heer-Hendrikskinderen. M. D. Smallegange te Wolphaartsdijk. J. Som- meijer, M. J. Sommeijer te Ovezande. Geen bezwaar van Nederlandsche Bank tegen bankfusies De Nederlandse Bank deelt mede. dat enerzijds de Nederlandse Handel Maatschappij en de Twentsehe Bank en anderzijds de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamsche Bank haar. onder verwijzing naar het be paalde in artikel 13 van de wet toe zicht kredietwezen, hebben verzocht verklaringen van geen bezwaar af te geven ter zake van tussen genoemde banken voorgenomen fusie. Deze aanvragen zijn door de Neder landsche Bank getoetst aan het crite rium neergelegd in artikel 13 van de wet toezicht kredietwezen dat inhoudt dat de Nederlandsche Bank een ver klaring van geen bezwaar weigert, in dien zij van oordeel is dat een fusie zou leiden tot een ongewenste ontwik keling van het kredietwezen of in strijd zou zijn met een gezond bank- beleid. Een ongewenste ontwikkeling van het kredietwezen, c.q. strijdigheid met een gezond bankbeleid zou zich naar het oordeel van de bank afge zien van het geval van een mogelijke verzwakking van de positie van cre diteuren, waarvan in de onderhavige gevallen geen sprake kan zijn voor doen in het geval van een belangen- concentratie die zou leiden tot een verzwaring van de voorwaarden voor kredietverlening, tot een discrimina toire behandeling van clientèle, of tot een bemoeilijking van het toezicht op het kredietwezen door de Nederland sche Bank. De bank is van oordeel, dat deze ge- op de mate van concurrentie die in 't op de mate van concurrentie in het bankwezen bestaat en na de fusies zal blijven bestaan, op het aantal der werkzame instellingen zowel in de sector der handelsbanken als in die van de landbouwkredietbanken en op de relatief toenemende betekenis van andere kredietvormen, en gezien een drietal toezeggingen die de fusione rende banken tegenover de Nederland sche Bank hebben gedaan. Een eerste toezegging houdt in dat het direct of indirect verwerven van deelnemingen in andere ondernemin gen—waaronder te verstaan een wt jaar en <aren 2 kapitaalparticipatie van meer can vyf verdere investeringen plaatsvinden. Ver procent afhankelijk wordt gemaaic. meId zS. in du verband de N.V. Alumi- vaiii ce toestemming van de Neder- nium Delfzijl, waarvan de definitieve op- landsche Bank. richting in april 1964 tot stand kwam. Een tweede toezegging houdt in, dat en waarvoor inmiddels de eerste 10 pet. de banken hebben aanvaard, dat del op Billitons deelneming ad 8 miljoen controle van de Nederlandsche Bank'werd gestort. Uitbreiding van de N.V. uit hoofde van de wet toezicht krediet-) Titaandioxydefabriek wordt bestudeerd, zich ook zal uitstrekken tot die Welke kapitaalbehoeften daarmee evqp- PLANNEN NOG IN STUDIESTADIUM Verwacht dat over 1964 resultaten niet zullen achterblijven In de gisteren gehouden jaarver gadering van de N.V. Billiton Maatschappij heeft de voorzitter, mr. E. N. van Kleffens, verklaard, dat er voor de onderneming mo gelijkheden zijn deel te nemen in het aangekondigde plan van Alu- suisse tot de bouw van een alu- miniumwalserij in het Botlekge- bied. Hij voegde hieraan echter toe dat de plannen nog in een stu diestadium verkeren. 1964 Met Kalser Aluminium, die plannen hebben voor een aluminiunismeltery in het noorden van ons land, zijn wel ge sprekken gevoerd, „maar het waren ge sprekken tussen concurrenten", aldus de voorzitter. Wat de resultaten van 1964 betreft, verwacht de N.V. Billiton Maat schappij, tegenslagen voorbehouden, dat deze niet achter zullen blijven bij die van 1963. dit ondanks de loon- ronde aan het begin van dit jaar en ondanks het feit, dat enkele nieuwe bedrijven nog een nadelige invloed uitoefenen omdat zij nog niet ten Kamativi Tin Mines nog te verwach ten zijn. Uiteraard wordt hierbij de bijzondere bate ad 2.100.000 in '63 buiten beschouwing gelaten. Dit werd van bestuurszijde verder meegedeeld in de jaarvergadering. Investeringen dochterondernemingen die zich toeleg gen op het verlenen van krediet zon-' der een kredietinstelling in de zin der wet te zijn. Ten slotte hebben de fusio nerende banken toegezegd de Neder landsche Bank op de hoogte te stel len van eventuele kartelafspraken in binnen- en/of buitenland. Onder deze omstandigheden heeft de bank geen aanleiding kunnen vinden de gevraag de verklaringen van geen bezwaar te weigeren, aldus een communiqué van de Nederlandsche Bank. Manuel A. de Varona, één van de Cubaanse leidende bannelingen die zich op het ogenblik in de Verenigde Staten bevinden, heeft gisteren een lijvig rapport overhandigd aan voorzitter van een Amerikaanse naatscommissie. De Varona meldt uitgebreide militaire activiteiten van de Russ op Cuba en voegt daaraan toe dat een onderschatting van de Russische militaire macht op Cuba tot een „tweede Hongarije" kan lei den. De Verona, die vóór Fidel Castro aan het bewind kwam, president van de Cubaanse Senaat was, heeft een lijst opgemaakt van militaire activitei ten die zich op het ogenblik in zijn vaderland voor zouden doen. Hij ba seert zijn gegevens op waarnemingen van anti-Castrospionnen op het eiland: Sowjettechnici zouden bom- menrekken monteren op supersonische Mig-21 straaljagers; 60 van deze Mig- 21's zouden zich samen met nog en kele langzamer vliegende toestellen bevinden in een ondergrondse lucht machtbasis bij Antonio Delos Banos; nieuwe munitieopslagp'.aatsen worden rond Havanna aangelegd; een nieu we Russische vlootbasis is in volledig gebruik te Bejucal, op luttele kilo meters van Havanna. De Russen zou den de supervisie over de basis heb ben. tueel zullen zijn gemoeid, valt op dit ogenblik nog niet te zeggen. Ook ten behoeve van het bedrijf in Suriname zullen nog verdere investeringen wor den verricht. Ten aanzien van de geografische sprei ding van de belangen werd in het jaar verslag het volgende vermeld (resp. ultimo 1962 en 1963): Nederland 79,6 en 84,7 miljoen, Suriname 32,9 en 36.8, Afrika 5,1 en 4,0, Engeland 10,1 en 13,9, Frankrijk 0,7 en 2,5, V.S. van Noord-Amerika 1,5 en 1,0, Zuid-Amerika nihil en 1,9 mil joen. Totaal 129,9 en 144.8 miljoen. De resultaten in 1963 werden zeer gun stig beïnvloed door de bijzondere Date- van 2.100.000, die uit de minnelijke schikking van de twee door de Nibem gevoerde processen voortvloeide. Het be stuur heeft in het bestaan van deze by zondere bate aanleiding gevonden voor te stellen het dividend met 2 proeent te verhogen. Aldus de toelichting van de voorzitter op het beleid in 1963 en de ontwikkeling van de belangen in 1964. DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak Zwarte zwaan de kreek in De zwarte zwaan die vorig jaar ook enkele maanden in de kreek te West- kapelle heeft vertoefd, heeft sedert enkele dagen weer zijn domicilie in dit water. A. Vermaire in Goes begraven algemene begraafplaats in Goes is dinsdagmorgen het stoffelijk over schot van de zaterdag overleden heer A. Vermaire ter aarde besteld. Tiental len belangstellenden onder meer uit kerkelijke kringen, namens de C.H.U.- fractie in de raad Goes, waarvan de heer Vermaire enkele tientallen jaren deel uitmaakte en uit het verenigings leven hadden zich op de begraafplaats verzameld. De baar werdgedragen door acht muzikanten van TCnnhnnia- ere-voorzitter was. Ds. H. J. Teutscher las in de aula van de begraafplaats een gedeelte uit het evangelie van Johan nes 15 en gezang 53. Aan de groeve sprak lijkdienaar M. Boutens namens familie een woord van dank voor de angstelling. Daarna was er gele heïd de familie te condoleren. EXAMENS De heer W. J. Lucieer te Amsterdam, voorheen woonachtig te Goes, slaagde aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam voor het kandidaatsexamen Pedagogiek. 21 juni VADERDAG - SIGARENDAG E.M.M.-HEREN HADDEN DRUK WEEKEINDE Het eerste herenteam van de Middel burgse handbalclub E.M.M. heeft het dit weekend wel bijzonder druk gehad. Door het behalen van het kampioen schap moest het promotiewedstrijden spelen voor een plaats in de overgangs klas. P.S.V. II uit Eindhoven was zaterdag avond om 7 uur de eerste tegenstander en deze wedstrijd werd gespeeld op het WERE-DIveld in Tilburg, dit op verzoek van P.S.V., dat op de geplande datum een verplichting had in Duits land. De Schutters uit Rotterdam wensten echter niet van data te veran deren en tevens eisten zij van het N.H. V.. dat de wedstrijd P.S.V. II—E.M.M. gespeeld werd vóór de wedstrijd E.M.M. De Schutters. Ook E.M.M. had ver plichtingen en wel het LONGA-toer- nooi in Tilburg. Het programma voor de E.M.M.-heren werd daarom: zater dagavond 7 uur P.S.V. nE-M.M. (WERE-DIveld Tilburg); zondag 12 uur E.M.M.De Schutters (LONGA- veld); zondag 2 uur LONGA-toernooi te Tilburg. Henk Seybel, Jaap Consemulder en Lex Schotel. In hun plaats speelden mee Piet Buys, Freddy v. d. Weel en Wim de Visser. P.S.V. II dat enkele „oudjes" van stal had gehaald (Sjaak van Loon, In Driewegen Vierde dinsdag het echt- landbouwer geweest en werkt nog da ge- paar Nijsse zijn zestigjarig huwelijks-llijks. Mevrouw Nijsse is 8J jaar oud. feest. Beide echtelieden, die wonen in Te midden van familieleden en kennis- de Nieuwst raat, genieten nog een uit- \sen vierden zij de heuglijke dag in hun stekende gezondheid. De heer Nijsse,Iwoning, die 85 jaar oud is, is zijn hele levenI (Foto P.Z.C.J terug en bracht de stand op 22. Het scoreverloop ging gelijk op 23, 24, 34, 44. 4—5, 5—5, 56, 6—6, (rust) 7—6, 7—7, 7—8, 8—8. 9—8. 10— 8, waarna de eindstand 10—9 werd in het voordeel van P.S.V. II. De wedstrijd werd in een zeer goede verstandhou ding gespeeld en de gelukkigste heeft in ait geval gewonnen. Anders was de verstandhouding de wedstrijd tegen De Schutters, die inderdaad met grof geschut te werk gingen. Het werd een duw, trek en schoppartij, waartegen de scheids rechter veel te lankmoedig optrad. Al met al een wedstrijd die het aan kijken nauwelijks waard was en die beslist geen propaganda was voor de deelnemers aan het Longa-toer- nooi. De einduitslag was 1210 in het voordeel van De Schutters. Succesvoller waren de E.M.M.-ers het LONGA-toernooï, want zowel het eerste als het tweede team (zevenhand bal) behaalden de eerste prijs. De uitslagen waren: E.M.M E.B.H.V. 3—2, Helmond West —E.M.M. 54, JulianaE.M.M. 4—7, Beslissingswedstrijd om de eerste prijs van de twee hoofdpoules: H.E.W. M.M. 5—9. E.M.M. II—Uno Animo 9—5 B.H.V. E.M.M. H 2—12, E.M.M. H—G.H.V. 9— 0. De dames van E.M.M. speelden slechts één wedstrijd en wel tegen V.C.W. met als uitslag 22. IR. SCHLINGEMANN OVER LANDBOUWBELEID OP JAARVERGADERING Z.L.M. _,Van nationaal naar internationaal landbouwbeleid" is het onderwerp van F. G. Schlingemann, de schei dende algemeen secretaris der Z.L.M. voor de algemene vergadering van de Z.L.M. Mr. Schlingemann zal hierover spreken op maandag 29 juni in „De Prins van Oranje" te Goes. De bijeen- ist begint om kwart voor twee. Op de inleiding volgt een gedachten- isseling. De middag wordt begonnen met een openingsrede door ir. M. A. Geuze, algemeen voorzitter van de Z.L.M. Op de agenda staats voorts onder meer de rekening en verantwoording over 1963. Roemenië wil de ouiienianüse toeristen er faciliteiten verlenen, zo meldt rndio- Boekarest, Zij zullen voortaan zonder .kos- visum kunnen krijgen bij de Roe- diplomatieke vertegenwoordiging in hun land en krijgen in Roemenië meer be wegingsvrijheid EXAMENS RIJKSKWEEKSCHOOL Bij de gehouden examens vooi aantekening nuttige handwerken slaagden de volgende dames van de rijkskweekschool: A. M. van Liere, Goes; J. K. v. d. Lubbe, Vlissingen; L. J. Meeusen, Terneuzen; M. J. Nieuwenhuis, Goes; M. Castenmiller, Middelburg; M. M. Hofstee, Goes; H. van Liere, Middelburg; C. Wolters, Axel; M. N. van Liere, Goes. Er wer den geen kandidaten afgewezen. Aan de rijkskweekschool te Middel burg slaagden voorts voor het diplo ma verbonden aan de r.-k. godsdienst- cursus voor onderwijzers en kleuter leidsters als teken van voldoende ken nis de onderwijzers(essen) de heer H. Cornelis, IJzendijke; mejuffrouw M. Castenmiller, Middelburg, en de kleuterleidsters mejuffrouw M. Le- liaert, Aardenburg; mejuffrouw G. Lippens, Aardenburg; mejuffrouw M. de Meurichy, Vlissingen. Er werden geen kandidaten afgewezen. In het. rayon van de veilingvereniging „Zuid-Beveland" te Goes, westelijk Zuid- Beveland en Noord-Beveland, telen enkele tientallen telers ruim dertien hec tare knolselderij op contract. De op brengst hiervan werd In maart al ge veild voor ruim f 18 per honderd kilo. De telers hebben de plantjes hiervoor in de tweede helft van mei geplant. In de grotere percelen gebeurde dit soms met een plantmaclüne, maar in do klei nere percelen gebeurde dit. veel met de hand, zodat hieraan al veel arbeid werd besteed. Met zo nu en dan een bui regen is het planten onder gunstige weers omstandigheden kunnen gebeuren. Van knolselderij zijn heel wat rassen en selecties in de handel. Een jui3te rassen- keuze is van veel belang voor het wel slagen van de teelt. Voor de zware Zeeuwse kleigronden zijn weer andere rassen gewenst dan op de drogere zand gronden. Een belangrijke cultuurzorg is in de ko mende maanden het regelmatig bespui ten van de groeiende planten om aan tasting door bladvlekkenzïekte zoveel mogelijk te voorkomen, omdat anders de groei van het gewas teveel wordt belemmerd waardoor de knollen te klein blijven. De oogsttijd is in het najaar, in de maanden oktober en november. De vol doende uitgegroeide en gezonde knollen worden door de kopers afgenomen om te exporteren. Vooral naar West-Duits- land wordt meestal veel verzonden. De selderij knollen worden door de in dustrie veel gebruikt als gedroogde snippers in pakjes soepgroente. Ook wordt in Duitsland een gedeelte in blok jes gesneden. Ingemaakt. Verleden jaar was de prijs iets hoger, nl. f 21,50 per 100 kg. maar de kwa liteit was toen overwegend niet te best. Het groeiseizoen begint nu onder gunsti ge omstandigheden, hopelijk zal bij goede verzorging een betere kwaliteit geoogst kunnen worden, zodat wellicht gemiddeld toch een beter financieel re sultaat zal kunnen worden bereikt. Voor vele telers zal dan een aantrekkelijke teelt behouden kunnen worden. NA RUSTELOOS LEVEN In alle stilte ter aarde besteld In alle stilte is dinsdagmiddag op dc Oosterbegraafplaats te Amsterdam het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de zondag in zijn huis te Amster dam overleden acteur Ko Arnoldi. Ko Arnoldi is 81 jaar geworden. Zyn dood is een groot verlies voor de hele Neder lands toneelwereld. Hier in Zeeland heeft men hem nog een paar maanden Zomeravondconcerten in lutherse kerk te Vlissingen In het kerkgebouw van de evangelisch lutherse gemeente te Vlissingen zal in juni, juli en augustus een reeks zo- meravondconeerten worden gegeven. Het eerste concert Ls dinsdag 23 juni 's avonds om acht uur. Medewerkenden aan deze avond zijn Philip Fey, hobo, de organist Leen Zietse, beiden uit Vlissin gen, en het koor „Looft den Heere" on der leiding van Philip Fey uit Domburg. Op het programma staan een fantasie voor orgel van Ph. Telemann, een sonta- ta voor hobo en orgel van G. Sammarti- met de delen andante en allegro, rna het koor van Pretorius zingt het „Onze Vader" en van Dietrich Buxtehu- de „Jesu, meine Freude". De organist vervolgt met Jesus Christus unser Hei land" van Buxtehude, waarna hoboïst en organist een largo van Pepusch tolken. Van J. S. Bach vertolkt „Looft den Heere" nog „Wohl mir das ich Je- sum habe", „Nun danket alle Gott" er Gezang 192, waarna van A. Besozzt volgt een concerto voor hobo en orgel met de delen andantino en allegretto. Het programma wordt besloten met een toccata van Floor Peters door organist Zietse. Het volgende concert is 14 juli met dewerking van de sopraan mevrouw Tamminga-Buthfer en organist Stoffel Gunst, beiden uit Goes en Philip Fey, hobo. Aan het concert op 4 augustus werken mee mevrouw Tamminga, Leen Zietse en Philip Fey, waarna op 11 augustus volgt een avond verzorgd door Leen Zietse, Philip Fey en de bas Janus Mondeel uit Middelburg. Dinsdagavond 18 augustus zijn de uitvoerenden Stoffel Gunst en Philip Fey, die eveneens op dinsdag 25 augustus een concert verzor gen van moderne werken. Alle muziek avonden beginnen om acht uur. Vrijdag opening badmotel Westkapelle Vrijdag a.s. zal de heer Th. H. de Meester, burgemeester van Westka pelle, het badmotel Westkapelle offi cieel openen. BEROEPEN TEGEN TWEE VERVOERSVERGUNNINGEN Op vrijdag 26 juni a.s. negen uur 's mor gens zal in de provinciale griffie te Mid delburg een openbare zitting worden ge houden van Gedeputeerde Staten, waar in belanghebbenden persoonlijk kunnen toelichten hun standpunt met betrek king tot het ingestelde beroep op grond van artikel 55 der wet autovervoer per sonen tegen het besluit van burgemees ter en wethouders van Vlissingen van 9 december 1963, waarbij aan de heer J van der Meule te Vlisisngen vergunning werd verleend tot het uitvoeren zitting worden gehouden waarin belang hebbenden persoonlijk kunnen toelichten hun standpunt met betrekking tot het ingestelde beroep op grond van artikel het besluit van burgemeester en wet- Ier wet autovervoer personen teger houders van Terneuzen van 17 decembei 1963. waarbij aan de heer P. Kielman te Westdorpe vergunning werd verleend voor vervoer van personen met een huurauto. Zeeuwse aardbeienmisère Wrange smaak van sappige vruckten: prijsvorming In de Zeeuwse kleinfrultsector is deze week (le grote drukte begonnen. Ieder een is in de weer met het binnenhalen van de aardbeienoogst, die naar het zich laat aanzien, dit jimr een omvang zal bereiken die men In laren niet de Ki heeft gehad. Voor de zit aan oogsten groot zyn, worden lage prijzen gemaakt die eveneens een niveau Fieb- ien bereikt dal men sedert lang niet meer heeft gekend. (Advertent ie 21 juni VADERDAG - SIGARENDAG een malse regenbui bracht. Vruchtrot, een euvel waar men de laatste jaren als gevolg van overmatige regenval mee kampte, is dit jaar zo goed als niet voorgekomen. Integendeel, ongustige weersinvloeden zijn uitgebleven, met als gevolg dat men voor dit jaar kan spre ken van een overvloedige oogst. Op de vreugde over dit alles wordt echter domper geplaatst door de matige tot slechte prijzen die dit jaar voor de pro- dukten kunnen worden besteed. Vooral voor de industrie-aardbeien ligt het prijs- vveek lagen de prijzen voor de industrie- aardbeien nog boven de gulden, maar deze. week zakten ze tot rond zeventig cent voor kwaliteit I, terwyl kwaliteit H het met prijzen moet doen van 60 tot 70 cent. Voor de aardbeien voor verse con sumptie liggen de prijzen wat hoger. Daar halen de allerbeste kwaliteiten nog een niveau van rond 1,— tot j 1,20 de kilo. Voor de wat mindere kwalitei ten liggen de pryzen echter ook aan zienlijk lager. Tot nu toe heeft West- Duitsland zowel voor verse consumptie als voor de industrie belangstelling ge toond, maar het grootste deel van de oogste vindt zijn weg naar het binnen land. Al met al is het kleinfruitseizoen slecht ingezet. In telerskringen hoopt men ech ter, dat het met de overige produkten wat beter zal gaan dan de aardbeien oogst die. gezien de noge produktie- kosten vanwege de arbeidsintensiviteit, de telers dit jaar beslist geen windeieren zal leggen. ..De Maar dit was niet zijn enige glansrol Hans Korth in ,,'t Stuk zonder naam" van Molnar, Pantalone in „Jaloeraé gierigaard" van Goldoni, Ludovica Nota in ,.De naakte kleden" van Pirandello Twyning in „Als de winter komt" Van Hogendorp in „Vrij volk" en de b'ureT meester in Steinbeck's „Vliegenvanger" Het is een greep uit de vele rollen. Ko Arnoldi werd op 1 januari 1883 in Groningen geboren. In 1900 ging hii naar Amsterdam, waar hij de toneel school bezocht. Nog tijdens zijn studie aan de toneelschool kreeg hij een enga gement aangeboden van de Nederlandse Toneelvereniging. In 1908 en 1915 maakte hij een tournee door het toen malig Nederlands-Indië. Daarna speelde hij bij Royaards na eerst nog een jaar bij Verkade's „Die Haghespelers" ge. speeld te hebben. De jonge Arnoldi had in die jaren een rusteloze natuur in 1918 ging hy over naar het Hofstad- toneel. Daar bleef hij twee jaar, toen ging hij naar de Nederlandse Toneel vereniging onder Herman Heyermans Bij deze groep hield hy het drie jaar uit. In 1924 werd hij geëngageerd bH het Schouwtoneel. Pas nu ontplooide zijn talent zich. Hij ontpopte zich als een acteur, wiens grote kracht lag in karakterrollen en het raisonneurswerk. Maar hij was niet alleen acteur, ook ais leraar blonk hij uit. In 1919 werd hij ais leraar aan de toneelschool benoemd. Na de ontbinding van het Schouwspei formeerde hij een eigen gezelschap „Het Masker". De oorlogsjaren haalden hem van het toneel weg. Na de oorlog bleek hij als toneelleider geen aansluiting meer te hebben met de jongere genera tie. Hij is nog enkele jaren directeur geweest van het Rotterdams Toneel. Vanaf 1955 was hij werkzaam bij dé Nederlandse Comedie. Daar heeft hij in zijn typisch gesty- leerde stijl nog heel veel mooie rollen gespeeld. De jonge toneelbezoekers moesten altijd weer wennen aan zijn gesniffeld toontje, dat geaffecteerd en een maniertje leek, en inderdaad sprak hij op een manier die op de toneelschool dikke onvoldoendes zou hebben opge leverd. maar zijn toneelpersoonlijkheid was altijd zo sterk dat het toontje niet meer gehoord werd. Hoe groot hij was als toneelspeler is nog dit seizoen ge bleken toen hij bij de toneelgroep En semble als gast de oudste van de kar dinalen speelde in „De Opvolger". Hi] gaf daarin een sterfscène weg, die zo brekelijk doorleefd was dat hij het to neel meer vulde dan Ko van Dijk, ie de hoofdrol had. Over andere acteurs zit de toneelwereld vol anekdotes. Ze hebben meestal be trekking op schmieren, dat wil dus in feite zeggen grapjes ten koste van het publiek. Over Ko Arnoldi bestaan niet zulke verhalen. Hij was een serieus to neelkunstenaar. Tot aan het. einde. Plattelandsvrouwen maken bondsreis De bondsreis door Zeeland, die enige weken geleden georganiseerd werd door de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, had zulk een succes, dat ver scheidene dames uitlootten door gebrek aan pjaats. Daarom wordt van 22 juni a.s. tot 25 juni een tweede bondsreis door de provincie gemaakt. Na aankomst te Roosendaal vertrekken de dames 22 juni voor een rondrit over Schouwen-Duiveland. Er wordt gelo geerd in de omgeving van Noordwelle. De dinsdag daarop worden de werk zaamheden aan de Oosterscheldebrug op Noord-Beveland bezocht en wordt door gereisd naar Zuid-Beveland en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, waar in Axel overnacht wordt. Woensdag 24 juni is er een tocht door de Braakmanpolder en een bezoek aan Sluis en Sint Anna ter Muiden en wordt te Middelburg over nacht na een bezoek aan het klank- en lichtspel. De tocht eindigt 25 juni met een rondrit over Tholen. Emissies De directie van de maatschappij Van Berkel's Patent N.V. te Rotterdam deelt mede, dat in de loop van de vol gende week zal worden overgegaan tot uitgifte van acht miljoen gulden con verteerbare obligaties met voorkeurs rechten voor aandeelhouders, rente voet 5 procent, koers van uitgifte 99 procent. Aan het prospectus in verband met de uitgifte van 8000 participatiebewijzen van het vastgoedbeleggingsfonds Im- mofund 1964 wordt ontleend, dat de in schrijving openstaat op woensdag 24 juni tegen f 1020 per participatiebe- wijs. De inschrijving is uitsluitend voor houders van de reeds uitgegeven participatiebewijzen Immofund 1962 en 1963. Houders van vijf bewijzen hebben recht van voorkeur op twee participaties van de nieuwe uitgifte. De claimhandel begint woensdag 17 juni. De storting is op dinsdag 30 juni. Van dinsdag 23 juni af zullen ter beurze van Amsterdam worden ver handeld grondbrieven groot nominaal f 1000 aan toonder, deel uitmakende van de lening groot f 25 miljoen, procent 30-jarige grondbrieven se rie U ten laste van de Nederlandsche Grondbriefbank N.V. in Den Haag. Opneming van de grondbrieven in de officiële notering wordt aangevraagd. Behoudens vervroegde aflossing zal aflossing geschieden tegen 100 procent te beginnen met 1965. Vervroegde af lossing is toegestaan met ingang van 1 april 1974, en wel van 1 april 1974 tot en met 31 maart 1976 tegen lOl's procent, van 1 april 1976 tot en met 31 maart 1979 tegen 101 procent en daar na a pari. Vrijwel het gehele geplaatste kapitaal der vennootschap bevindt zich in han den van de E.M.S. Hierin fungeert de grondbriefbank thans in het bijzonder als beleggingsmaatschappij in onroe rend goed. DIVIDENDEN SCHUTTERSVELD De directie van de Koninklijke Textiel fabrieken gebr. Van Heek N.V. (Schut tersveld) te Enschede zal in de binnen kort te houden algemene vergadering van aandeelhouders voorstellen een on veranderd dividend van acht procent over het gewone aandelenkapitaal te be talen. EDUARD GOUDSMIT De N.V. voorheen Eduard Goudsmit (juwelier) stelt over 1963 een onveran derd dividend voor van zeven procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4