Rupsenplaag op de Kreekrakdam: honderden bomen winters kaal Kamermuziek in teken van Holland Festival Russische vice-minister bracht bliksembezoek aan „De Schelde" Satijnvlinders-invasie. OOK IN OOSTERLAND DU1VELAND SCHADE AAN BOMEN TOEGEBRACHT ALMANAK Zeeuws Kamerorkest geeft concerten ZEEBAD BRESKENS WIL STRAND EN CAMPINGS UITBREIDEN Mogelijkheden voor samenwerking en voor verruiming van de opdrachten Bezichtiging Goes' nieuwe ziekenhuis Moderne methoden bij dijkaanleg in Sasput 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 17 JUNI WINTERS KAAL staan op het ogenblik honderden populieren langs de rijksweg op en aan weerszijden van de Kreekrakdam. Een paar weken geleden wierpen ze nog hun schaduw over het fietspad, toen ze volop in blad stonden. Maar in die tussentijd zijn de populieren tot op de takken toe leeggevreten door de rupsen van miljoenen en nog eens miljoenen satijnvlinders (in het Latijn: stilpnotia salicis L.). Het is daar over een afstand van ruim vijf kilometer een plotselinge ware rupsenplaag geweest. Inmid dels hebben de rupsen zich tussen de kale takken ingesponnen om zich te verpoppen. Rijkswaterstaat, de eigenaresse van de bomen, zal deze week waarschijnlijk vandaag al een bespuiting met carbaryl op de populieren uitvoeren om het aantal straks uitkomende vlinders zoveel mogelijk te beperken. Duivelandse dorp hebben er danig; van tc I\jden gehad. Daar heeft de ge meente een bespuiting met eer D.D.T. bevattend middel uitgevoerd. „Of dat lukt is een tweede. De inge sponnen rupsen zijn op het mor; nog maar moeilijk te bestrijden" ons de heer N. C. de Regt, waarne- mend-hoofd van de Plantenziekte- kundige Dienst in het District var de Zeeuwse eilanden te Goes. „Eigen lijk zijn we al te laat. Alleen mogen we nog verwachten, dat er met de tweede bloei van de bomen het is ten slotte nog steeds niet 21 juni, begin van de zomer voor dit seizoen nog iets terechtkomt. De bla deren zjjn tot aan de punten van de steeltjes opgevreten. Ze kunnen dus nog uitlopen. Voor de rest is het natuurlijk zaak goed waakzaam te blijven, wanneer straks de ingesponnen rupsen in vlin ders veranderen en overal eitjes gaan leggen. Die tweede generatie kan namelijk nog veel meer kwaad doen. Als zich in augustus bijvoor beeld precies hetzelfde zou voordoen als-nu is gebeurd, is er geen herstel van de bomengroei in dit seizoen meer mogelijk en ziet het er ook voor de toekomst heel wat minder best uit De satijnvlinders, die zich enkele we ken geleden met miljoenen tegelijk op de ry bomen langs de rijksweg tus sen Rilland-Bath en Woensdrecht hebben afgezet, zijn diertjes met glanzend witte vleugels. Ze hebben zwarte sprieten, schenen en torsen en poten met zwarte ringetjes. Het zijn beestjes van ongeveer vijf centi meter lengte en ze vliegen in juni en juli normaal in geheel Neder land. Hun soort heeft zich verspreid over Noord- en Midden-Europa en over West-, Midden- en Noord-Azië. De rups ziet er rood-geel uit met behaarde wratjes, onzij geelachtig grijs en met een rij witte of gele, schildvormige vlekken op de rug. De pop is glanzend zwart, wit gevlekt met gele bosjes haar. Oosterland De satijnvlinder, die langs de Zeeuw se ryksweg (lus heel wat kwaad heeft- aangericht, is ook in Oosterland in een invasie gesignaleerd. De bomen langs do Burgemeester Van der Ha- vestraat en de Ond-Heiligeweg in dit S.B.M. STELT DIVIDEND VAST VAN 15 PROCENT Tijdens de dinsdagmorgen in hotel „De Burg" te Middelburg belegde aandeelhoudersvergadering van de N.V. Stoomtram Maatschappij Bres- kens-Maldegem is besloten het divi dend vast te stellen op 15 procent. Vorig jaar bedroeg het dividend even eens 15 procent. Schelde-Rijnverbinding op 30 juni in Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer zal op dinsdag 30 juni het Nederlands-Belgisch verdrag inzake de Schelde-Rijnverbinding be handelen, zo is in de dinsdagmiddag ge houden vergadering van de Tweede Ka mer medegedeeld. reeuwse Zuiemmen Het. seizoen komt vjeer aardig op dreef: vorige week zijn in Dom burg de troenlcen al loeer geboord en als 't een beetje meezit, kunnen ze zaterdag de rolie sluten. En in Westerschouwen is weer die indus trieel gesignaleerd, die zoals elk seizoen aan de bittertafel be zweert, dat hij in stoom handelt, „overtollig stoom van fabrieken, dat tt'ij doorleveren aan fabrieken, die met een atoomtekort kampen." Een cryptisch handeltje, waar we moeilijk hoogte van kunnen krij gen. Troenken boren laat zich wel verhelderen: dat houdt verband met het gaaischieten. Het. is, me nen wij, het aanbrengen van gaten in de dwarshouten, waarop, veer tien dagen later, zal worden ge schoten. De rolle sluten is zoveel als het registreren van het aantal deelnemers, één week voor de wed strijd. Bij dut sluten van de rolle worden de gegadigden de vreemd ste vragen gesteld,zoals ka jie wè zwemme t ,J&wemme, zwemme, doch jie dat ik me kon zwemmef" deed een van de corpulentsle deelnemers verontwaardigd, ,,'k wè stene opgedoke." Rond hem stak een storm van wantrouwen op. tenen opduken 1 Dé bé jie vees tc dik voor. Jie zienk nie." De man had geen verweer. ,,'k Bedoelde vroeger. Noe haet 't nie mee. k Komme vaneigens nac boven. De leste keer wouen ze een paer stikken leader an me poten binden, van die endjes rails. Mae 'k zeg bé jie noe hlad van Lilloo, straks verzuup ik nog," De Plantenziektekundige Dienst te Goes beveelt evenwel het middel car baryl aan. Dat zijn gekleurde spuit- poeders, verkrijgbaar in verschillen de merken. Het verpoppen van de satijnvlinder- rupsen duurt ongeveer drie weken. Het vermoeden bestaat, dat de mil- De stichting Zeeuws Kamerorkest, een dilettanten-strijkorkest dat regelmatig in Goes concerteert, zal 18 juni in de Nederlands hervormde kerk in Dom burg een concert geven en 25 juni in het Dorpshuis in Renesse. Op het program ma staan werken van Tartini, Gemini- ani, Hay dn en Osieck. Benoeming waterbouwkundig opzichter in Zuid-Holland Met ingang van 1 augustus 1964 is be noemd tot waterbouwkundig opzichter bij de provinciale waterstaat in Zuid- Holland de heer J. J. Leendertse te We- meldinge. joenen eitjes een week of drie gele den in de boomkruinen zijn gelogd. Ze hebben zich toen tegoed gedaan aan het gebladerte en zich vervolgens over de hele boom verspreid. De stammen zitten er vol mee. Overigens zijn het niet dezelfde rup sen als waarmee de badgasten in de Walcherse duinen te kampen hebben (gehad). Dat was de bastaard-satijn- vlinder (in het Latijn: Euproctis chrysorrhoea), die zich voornamelijk op lagere planten afzet en met zijn kleine, wegwaaiende haartjes op de mensenhuid een soort „brand" kan veroorzaken. Zeeland is dus in trek. Ook bij de insekten Kaal en bladerloos staan de hoge populieren langs de rijksweg bij Rilland-Bath erbij. Zij of lie ver hun bladeren zijn het slachtoffer geworden van een rup senplaag. Dat er geen blaadje meer aan de boom hangt is zonder meer duidelijk Foto P.Z.C Oud-leerlingen van de rijkskweekschool bijeen in Zuidzande Ongeveer dertig oudleerllngen van de rijkskweekschool te Middelburg zjjn voor een reünie drie dagen in Zuidzande bij een geweest. Het zijn nu reeds gepen- soioneerde onderwijzers en onderwijze ressen, die de cursus 1913-1914 in Mid delburg volgden. Men komt periodiek bijeen in één der woonplaatsen van de deelnemers aan de reünie. Ditmaal was de beurt aan het in Zuidzande woon achtige gepensioneerde onderwijzer J. L. Basting. Na aankomst en onderlinge begroeting werden de reünisten maandag ontvan gen op het gemeentehuis te Zuidzande, waar waarnemend burgemeester A. Lu- teijn hen verwelkomde en een schets gaf van de groei en de ontwikkeling van de landbouw in de afgelopen vijftig jaar. De reünisten beklommen vervolgens de duintoppen van Cadzand, waarna een diner volgde in hotel „De Zwaan" te Zuidzande. Op de muziektent van Zuid zande gaven maandagavond het jeugd- korps en het „volwassene" korps van de Koninklijke muziekvereniging „Veroni- respectievelijk onder leiding van ju es le Grand en de heer J. Me" Dinsdag maakten de reünisten een tocht naar België met een bezoek aan Brugge, terwijl voor vandaag een rond rit over Walcheren op het programma staat. Men zal dan tevens de Ooster- scheldebrug bekijken, waarna men di neert in Goes. CONCERTEN IN MIDDELBURG: Amadeiis Quartet en Nederlands Kamerorkest Hoewel de zomer al lang is begon nen en velen zich van de concert zaal hebben afgekeerd om aan va kantie te gaan denken, kan men in Middelburg deze maand toch nog genieten van twee uitzonderlijke concerten. Vrijdag, 19 juni geeft het Nederlands Kamerorkest on der leiding van Szymon Goldberg een concert in de Burgerzaal van het Middelburgs stadhuis en op za terdag, 27 juni, eveneens in de Burgerzaal zal het Amadeüs Quartet een concert verzorgen, Beide concerten staan in het teken van het Holland Festival en worden georga niseerd door de gemeente Middelburg in samenwerking met de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit. Het Neder lands Kamerorkest zal voorts 's mid- Advertentie) Ruim 3000 verlies over 1963 Om overnachtingen van 15.000 op 22.000 te brengen in 1965 De N.V. Exploitatiemaatschappij Zee bad Breskens is er niet in geslaagd de geboekte verliezen over 1962 in het af gelopen jaar ten dele weg te werken. De vele uitbreidingen en investeringen varen hiervan de oorzaak. De strand- •xploitatie leverde in 1963 f 932,21 ver lies op en het verlies op de camping exploitatie was f 2514,27. Wat betreft het doel van de N.V. werd in 1963 wel winst geboekt: het aantal vreemdelin gen. dat Breskens bezocht, steeg van 7000 overnachtingen in 1962 tot 15.000 in 1963. De exploitatie van de stranden loopt foed. De N.V. hoopt deze in weste- ijke lijn van de haven te kunnen uitbreiden. Volgend jaar wil men het derde campingterrein in gebruik ne men om daardoor ruimte te kunnen bieden aan meer caravans en kam peerders. Men wil daarmee het aan tal overnachtingen op 22.000 bren gen. De uitgifte van aandelen is naar tevredenheid verlopen. Men heeft nu reeds aanvragen voor aandelen uit Amsterdam. Den Haag en Rotter dam. Eén en ander staat vermeld in het jaar verslag van de N.V., dat dinsdagavond is uitgebracht op de algemene leden vergadering van aandeelhouders in het recreatiegebouw van de camping in Breskens. die eigendom ls van de N.V. Zeebad Breskens. De N.V. heeft voor de toekomst een groot rioleringsplan voor de campings op het programma staan. Ook is er elektriciteit aangelegd, maar deze ver keert nog in een noodstadium. Buiten de nu in gebruik zijnde terreinen heeft de N.V. nog de beschikking over twee terreinen, die voor uitbreiding kunnen dienst doen. Eén hiervan wil men dus spoedig in gebruik nemen. Met de staatssecretaris van economi sche zaken heeft het bestuur een ge sprek gehad om voor de activiteiten van de N.V. te kunnen profiteren van de ..recreatiepot". Bij de aanvang van dc vergadering had we Garantie, 2A etmaal. de heer J. Carelse, voorzitter van de N.V., een groot aantal aandeelhouders verwelkomd, onder wie zich bevond burgemeester J. A. Eekhout van Bres kens. De heer Carels merkte op. dat men de jaarvergadering juist op de camping hield om de aandeelhouders de uitbreiding van de terreinen en het nieuwe recreatiegebouw met de kamp winkel te kunnen tonen. ,.W(j zijn nog. niet aan het eind van ons latijn. Er moet nog veel gebeuren en wij hopen op dezelfde voet voort te kunnen gaan", aldus de heer Carelse. Uit het jaarverslag bleek voorts, dat de N.V. een prettige samenwerking heeft met het gemeentebestuur, de V. V.V. Breskens en het ministerie van economische zaken. Tot leden van de raad van beheer wer den bij acclamatie herkozen de heren P. Goethals en F. Vroon. De heer P. Zegers werd herkozen als beheerder. Onder het motto „veiligheid voor alles" tooiden de Russische gasten van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" zich gistermorgen met witte helmen tijdens hun bezoek aan de reparatiewerf in het Zuid-Sloe. In het midden de ogenschijnlijk bedenke lijk kijkende vice-minister Borisow, die voor de rest van de dag goedlachs, handen schuddend en joviaal door het leven ging. Geheel rechts ir. J. H. Mulock Houwer, een der directeuren van ,JDe Schelde", die sprekend in DuitsEngels en met zijn handen voor de nodige explicatie zorgde. (Foto P.Z.C.) JOVIAAL ALS ZIJN OPPERSTE CHEF Een goedlachse Russische vice-minister, onder de arbeiders even joviaal als zijn opperste chef Kroesjtsjew, heeft dinsdagmorgen een bliksembezoek gebracht aan de N.V. Koninklijke Maatschap pij „De Schelde". Het was de vice-minister voor buitenlandse handel B. A. Borisow, die dit bezoek wel was toevertrouwd, want van origine is deze Rus werktuigkundig ingenieur. In gebaren taal, met enkele woorden Duits en Engels, maar vooral dank zij de assistentie van twee tolken babbelde hij deskundig, maar ge animeerd over lastechnieken, automatisering in de industrie en wat dies meer zij. De heer Borisow wilde vooral wel eens zien hoe het ging met de reali sering van de Russische order voor de bouw van vier drijvende visfabrieken met koelinstallatie. Nu, dat bleek uitstekend te gaan, zoals de minister zelf kon vaststellen. Met de heren A. I. Golovkin, secretaris-generaal van de Russische Kamers van Koophandel, V. N. Boertsew van het ministerie van buiten landse handel, Ju. A. Doigow, de nieuwe handelsvertegènwoor- diger van de U.S.S.R. en nog twee Russen van de ambassade in Den Haag verdrong hij zich bij een werkende koelinstallatie, die in een fabriekshal opgesteld stond. Nu had „De Schelde" kosten noch moei te. noch vissen gespaard om de g( waardeerde Russische gasten te tc nen hoe de koelinstallatie werkt. Een enorme vrachtwagen van Kloos ec Co. uit Noordwijk vol met schei- ris was aangerukt. „Al die ris heb ben we voor deze gelegenheid in IJmuiden geleend", vertelde ir. J. H. Mulock Houwer, een der directeuren van „De Schelde". De IJmuidense firma krijgt deze lading vis, die be stemd is voor vismeel en kattevoer, dan ook keurig en wellicht nog be vroren weer thuisbezorgd. Blokken vis In deze enorme koelapparatuur wordt de vis in drie tot vier uur afhanke lijk van de soort volkomen bevro ren. En omdat 's ochtends om acht uur de eerste ris in langwerpige bak ken, gemonteerd op een lopende band, al in de koelapparatuur was verdwenen, kregen de Russische gas ten toen ze tegen elf uur bij dit nieu we Scheldeprodukt arriveerden dan ook tot vierkante blokken samengc- vroren vis te zien. Vice-minister Bo risow bekeek de zaak letterlijk van onderen en boven, knikte eens goed keurend en vertelde ons later door bemiddeling van een tolk: „Ik heb: een goede indruk gekregen van deze vrlesinstallatie". Inmiddels had z(jne excellentie toen al vele bijzonderheden over deze koel installatie gehoord. Zo bijvoorbeeld, dat er in de cel een temperatuur van 35 graden onder nul heerst. Niet zon der reden staat er op de deur van deze cel dan ook alarmerend te le zen: „Nooit sluiten alvorens men ze ker weet. dat er zich niemand meer in de cel bevindt". En veiligheidshal ve heeft men daar nog weer onder gezet: „Deze deur mag alleen geslo ten worden door Rijke".«Een man met verantwoording, deze Rijke. wordt en dat er per 22 uur 25 ton vis in één koelinstallatie bevroren kan worden. Ieder schip in totaal zijn er vier voor Russische rekening in aanbouw krijgt twee van deze koelinstallaties aan boord en kan dus per dag zo ongeveer 50 ton vis i Inmiddels heeft „De Schelde" zich al gehaast om op dit eigen ontwerp bereikt dank zij teamwerk zowel in het binnen-, als in het buitenland octrooi aan te vragen. Eén lid van het gezelschap was overi gens niet op alle punten tevreden. Dat was mejuffrouw dra. A. M. Plat te, secretaresse van het Nedorland- U.S.S.R.-instituut en ook als tolk op tredend: ,,'t Is jammer, dat vis niet zo prettig ruikt", excuseerde zij, ter wijl ze zich wat afzijdig opstelde, Overigens kregen de Russische gasten wel wat meer van Vlissingen en „De Schelde" te zien dan de koelinstalla tie en het eerste in aanbouw zijnde schip alleen. Zo genoten de in Bri tannia gehuisveste Russen na aan komst maandagavond omstreeks ne gen uur van het boulevardpanorama. Bovendien brachten zij gistermorgen ook nog een bezoek aan het Zuid- Sloe, waar zij op de reparatiewerf „Scheldepoort" werden rondgeleid door de heer Mulock Houwer en de heer E. Huizüiga. bedrijfsdirecteur. Hier waren het met name de impo sante dokken, die de belangstelling van de Russen hadden. Zo zeer waren zij (letterlijk cn figuur lijk) in deze dokken verdiept, dat het uitrukken van de bedrijfsbrandweer aan hun aandacht ontging. In ccn van de ruimen van het Engelse schip „Lake Ontario" was namelijk een on schuldig brandje uitgebroken, dat - de kiem werd gesmoord. snel i: Wee Jammer Samenwerking via een tolk liet vice-minister Bo risow ons ten slotte weten „tevreden' te zijn over deze werf-in-ontwikkc- ling. Hij kon zelfs bekennen hier wel mogelijkheden te zien „voor verrui ming van onze handel cn opdrach ten". Bovendien zag hij hier wel mo gelijkheden voor een zekere techni sche samenwerking, waarbü deze mi nister ongetwijfeld gedacht moet heb ben aan uitwisseling van ideeën. Zijn hoofdindruk vatte deze Russische vi ce-minister zo samen: „Er wordt hier op een goed en technisch modern ni veau gewerkt door een deskundige staf en goede arbeiders". De staf en ook alle arbeiders wenste hij slotte het beste toe. Daarna repte vice-minister Borisow en zijn gevolg, na het drinken van wat cola. zich naar de trein van om streeks twaalf uur, die het gezel schap naar Den Haag voerde. dags een schoolcoucert geven, dat dnop leerlingen van zeven scholen zal Hor den bezocht. Het Nederlands Kamerorkest on*» richt in 1955 bestaat uit een vaste kern van strijkers met cembalo, die naar ee lang de uit te voeren werken, aanle" vuld kunnen worden met blazers Pn slagwerk. De dirigent is Szymon Gold b6r^ he,e" z,ch WJzoMe, verdienstelijk gemaakt bij de begelei ding van vele beroemde kunstenaars zoals Elizabeth Schwarzkopf, Maria Stader, Teresa Berganza en Robert Ca sadesus. Ook 19 juni kan men luiste ren naar een solist. In dit gebal Szv" mon Goldberg zelf, die het Vioolconcert in E gr. t. van J. S. Bacil zal uitvoe- ren. Dit werk is waarschijnlijk gecorn poneerd in de tijd, dat Bach in dienst was van vorst Leopold von Anhalt- Cöthen, vermoedelijk rond 1720. Opval lend in dit concert is de overeenkomst" die men aantreft tussen de vocale en instrumentale muziek. Geen bijzonder heid in die tijd, toen men concertwer- ken nog vaak omwerkte. Deze over eenkomst is vooral merkbaar in het eerste en derde deel. Het tweede deel is hét gedeelte voor de solist; hij is de drager van een naar Italiaans voor beeld gefigureerde cantilene. Het pro gramma begint met het „Concerto grosso in b kl. t." van Handel. Handel heeft 29 van deze concerten geschreven Twaalf daarvan zijn in opus 6 samen gevat, waarvan men nu kan luisteren naar het twaalfde. Dit concert heeft Handel in vier werken tijds geschreven bijzonder kort dus. Het werk, daterend uit 1739, is geïnspireerd op de Italiaan se werken van Corelli en Vivaldi. Ver der staat op het programma de in Ne derland nog te weinig gespeelde Anton Webern. Dit wordt door het Nederlands Kamerorkest goedgemaakt door de uit voering van „Fünf Siitze für Streich- quartet", een verzameling werken ge componeerd tussen 1908 en 1910. Deze muziek is geheel opgebouwd uit ijle, zuivere klanken. Het Nederlands Ka merorkest besluit met de opvoering van „Serenade in E gr. t." voor strijkorkest van Dvorak. Het is een luchtige sere nade. afwisselend dansmelodieën en elegisch. Het .Amadeüs Quartet oen Neder lands ensemble bestaat vanaf 1948. Het speelt veel voor het derde pro gramma van de B.B.C. en is een van ae bekendste ensembles op het gebied van de kamermuziek geworden. Het Amadeüs Quartet maakt veel toernees door de Verenigde Staten. Pas drie jaar na hun debuut in Engeland, speelde het voor het eerst in Nederland. Het kwartet heeft medewerking ver leend aan het Holland Festival 1951 1956 en 1959. Het progrania begint met een uitvoe ring van „Strijkkwartet in F gr. t." van Haydn. Het is een van de hoogte punten uit de muziekgeschiedenis ge worden. Bartóks „Vierde Strijkkwar tet". dat hierna wordt gespeeld heeft in zoverre overeenkomst met het kwartet van Haydn, dat het eveu ingenieus in elkaar zit. Het is een fel ritmisch, dy namisch werk. Geheel tegengesteld is het „Strijkkwartet in A kl. t." van Schubert. Is Bartok fel, hartstochtelijk. Schubert is meester van de innige me lodie, de zang. Dit werk, bekend ge worden onder de naam „Rosamunde Kwartet", is daar een voorbeeld van. Dit stuk is een waardige afsluiting van het Holland Festival, voor wat Zeeland betreft. Het nieuwe protestants christelijke streekziekenhuis „Bergzicht" te Goes, dat - zoals bekend - op 1 juli aanstaande in „functie" komt, zal tevoren voor het mbliek te bezichtigen zijn: Het bestuur iceft besloten het ziekenhuis voor dat doel open te stellen op donderdag 25 juni aanstaande 's middags van 2-5 uur 's avonds van half acht tot half tien. Het werk aan de nieuwe 150 nieter lange 'üjk, die de bedreigde zeewering bjj Sas put onder Hoofdplaat moet vervangen, vordert goed. Reeds vorige week had hot kleihchaain een hoogte van één meter boven de hoogwaterlijn. Deze week is men begonnen met liet bekleden van de kleilaag met azobé-matteu. Dit zijn dunne latten van de harde tropische houtsoort azobé, die bespannen worden met plasticfolie, dat wordt vastgoniet. Met stortsteen wordt daarna alles ge fixeerd. De matten beschermen het. klei- talud beter tegen het indringen van water, dan de traditionele methode, waarbij gebruik wordt gemaakt van rijsbeslag. De nieuwe methode heeft bovendien het voordeel, dat zij sneller werkt en goedkoper is. omdat de matten na verwijdering van de stortsteen weer opgenomen kunnen worden en elders opnieuw kunnen worden gebruikt. Onderwijl kalft de oude dijk bij ieder hoog water méér af. Hoewel dit geheel volgens de verwachting is, heeft men toch nog een extra kleilaag aangebracht aan de binnenzijde van de dijk en heeft men de overhangende grasmat omhoog getrokken om zo weinig mogelijk grond te verliezen. Het is namelijk van belang, dat zolang mogelijk op het droge ge werkt kan worden bij de aanleg van liet nieuwe dijkstuk. Een gelukkige om standigheid is daarbij nog. dat men be trekkelijk gemakkelijk over zand kan beschikken, omdat dit momenteel in Breskens in voldoende hoeveelheden aan wezig is. in de Abdijgebouwen. Iedere woensdag-, donderdag en vrijdagavond. Aanvang 21 uur. Ingang Nieuwe Kerk HET WEER IN EUROPA Kopenhagen zwaar bewolkt. Brussel licht bewolkt. Luxemburg half bewolkt. Parijs ltch tbewolkt, Nice zwaar bewolkt, München geheel bewolkt. Locarno onbewolkt, Innsbruclc geheel bewolkt, Rome zwaar bewolkt, Mallorea half bewolkt. 20 gr. 19 gr. 25 gr. 19 gr. 26 gr. 20 gr. 28 gr. 32 gr. ZUIDVVESTELMKE VVIND. Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk wat regen of motregen. Overwegend matige "'dwesteljjke wind. Koel weer. STRANDVERW ACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Een kleine storing trekt vandaag met tijdelijk meer bewolking en wat lichte regen over ons land. Matige zuidwes ten wind. Overdag 16 tot 18 graden. Zeewater 17 graden. VOORUITZICHTEN Donderdag meer zonnige perioden, meer fris als gevolg van de zeewind. ZON EN MAAN 18 juni Zon op 04.19 onder 21.03 Maan op 14.08 onder 01.43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2