Goes wacht op rapport winkelcentrum Zuid Raad Ovezande wil kleinere combinatie ft AGENDA vaderdag geschenken DE VEY MESTDAGH LAGERE-SCH00UEUGD IN GOES WORDT HEER IN VERKEER KOELKAST LIEBHERR f ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN „Er komen een of twee noodwinkels" BELGISCHE AUTOMOBILISTEN HADDEN MOEITE MET REGELS een OPPERMAN en een METSELAAR B. en w. van Middelburg geen ontheffing parkeerverbod Landbouwdelegatie uit Polen bezoekt Kortgeens bedrijf WOENSDAG 17 JUNI Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Herindeling in de Zak jROOTTE NIEUWE GEMEENTE AFSTEMMEN OP HET HERVERKAVELINGSBLOK Het preadvies van b. en w. van Ove rride om bij de voorgestelde herinde ling van gemeenten Zuid-Beveland en niet name van de verdeling van de Zak van Zuid-Bevcland de grootte van de nieuwe gemeente af te stemmen op die van het herverkavelingsblok heeft op één stem na de instemming van de raad gekregen. Sleehts de heer W. Re- meijn (k.v.p.) was ten aanzien van de herindelingsplannen van oordeel, dat nien in de toekomst meer streeksgewijs moet denken dan plaatselijk. „We zul len een algemene samenwerking moeten hebben om wat te bereiken", zo be toogde hij. „Daarom ben ik voor het plan van Ged. Staten." Deze mening werd door de overige raadsleden niet gedeeld, omdat men de afstand tussen bestuurders en burgery te groot acht in de door Ged. Staten voorgestelde ge meente. De voorgestelde herindeling beoogt de Zak in twee nieuwe gemeenten te ver delen: de zg. oostzone met rond 7400 inwoners en de westzone met rond 8400 inwoners. Ovezande zal volgens dit plan worden opgenomen in de oost zone met acht andere gemeenten, om vattende negen kerkdorpen. B. en w. van Ovezande voelden echter meer voor een indeling op schaal van het herver kavelingsblok, waartoe behoren de ge meenten Ellewoutsdijk, Driewegen, Baarland. Oudelande, Hoedekenskerke. Nisse (gedeeltelijk) en Ovezande (ge deeltelijk). In deze combinatie zijn zeven kerkdorpen begrepen met rond 5200 inwoners, die bij een aantal van elf raadsleden elk minstens een verte genwoordiger in de raad kunnen bren gen. Bovendien achtten b. en w. deze combinatie geschikt omdat er in deze bevolking geen al te grote religieuze verschillen voorkomen, terwijl deze groepering over het algemeen traditio neel agrarisch is. Motief De raad discussieerde dinsdagavond langdurig over de herindelingsplan nen, waarby burgemeester M. W. M. Mooyman opmerkte, dat Ovezande tof óp heden nog altijd in staat is zijn eigen boontjes te doppen. „Wel zyn we bereid aan schaalvergroting mee te werken, maar dan als ge meente met meer bestuurskracht. In deze bestuurskracht meent de raad vooral het motief te hebben gevon den op voorstel van b. en w. een andere verdeling te adviseren. De heer W. A .Mol (prot.) vond de opzet van het G.S.-plan te groot. Ook raadslid K. L. van Steenberge was de ze mening toegedaan. Volgens hem pas sen 's-Gravenpolder en Nisse zeker niet in het oöstzoneplan, omdat 's-Graven polder weinig belangstelling toont voor de Zak van Zuid-Beveland. Als voor beeld haalde de heer Van Steenberge aan, dat 's-Gravenpolder als enige ge meente niet mee wenste te doen aan de destijds voorgestelde streekverbete ring. Ook de heer J. Goense (k.v.p.) ver klaarde zich akkoord met het voorstel van b. en w., omdat de voorgestelde herindeling te groot zal zijn voor een juist en verantwoord bestuursbeleid. „Het financieel sterker maken met de herindeling wordt nergens bewezen", aldus de voorzitter. „Men hoopt dat alleen te bereiken". Logisch vond hij dan ook, dat men in de Zak tot meer samenwerking komt, wat overigens niet ten koste mag gaan van een vearming van de bestuurs kracht. De belangen van de burgerij worden in een te grote combinatie niet gediend. „Bij de herindeling moet men niet naar Friesland kijken", zo ging burgemeester Mooyman verder, want de provincie is er anders opgebouwd. Ook zal men by de vergroting van de gemeente niet moeten twijfelen aan de capaciteiten van de bestuurders, wel aan de verhouding tussen bestuurders en bestuurden". Wat de kwestie van het al dan niet toevoegen van 's-Gravenpolder der be treft was de voorzitter van mening dat men niet op de stoel van een ander gemeentebestuur moet gaan zitten. Waar het om draait is de combinatie. Drie gemeenten in de Zak van Zuid-Beveland zou volgens de voorzitter meer passen in de be stuurlijke eenheid. De heer Remijn, die te kennen gaf, toch met het voorstel van G.S. mee te wil len gaan, argumenteerde, dat samen voeging altijd beter is dan samenwer king. Doordat bepaalde gemeenten aan verlangens van andere gemeenten niet meewerken, wordt de leefbaarheid ver kleind. Dit raadslid was tevens van oordeel dat de dorpen die aan de Wes- terschelde liggen in de toekomst nog een verdere ontvolking tegemoet gaan. Ook dit zal leiden tot een moeilijker te besturen gemeenschap. Overigens was ook de heer Remijn van de gedachte dat 's-Gravenpolder meer georiënteerd is op Goes en als zodanig bij deze ge meente behoort. De heer Van Steenbergen was niet zo pessimistisch over een verder leeglopen van de Scheldedorpen. Integendeel: „Als straks het grote wegenplan, een verbin ding Zuid-Sloe en de Oosterscheldebrug gerealiseerd zullen zijn, zal de leefbaar heid in deze streek juist toenemen. Burgemeester Mooyman onderstreepte nog eens duidelijk dat het niet gaat om welke combinatie dan ook, maar wel of men een bestuurlijke combinatie krygt. „De minister heeft onlangs bij de opening van het raadhuis in Kloe- tinge gezegd, by het centraliseren niet verder te gaan dan noodzakelijk is. Vooral dit standpunt onderschrijven we in Ovezande, want samenwerking zal er altijd moeten zyn, bij welke grootte dan ook. Bovendien hebben we vol doende vertrouwen in onszelf en zul len samenwerking altijd proberen". PROVINCIALE DIACONALE CONFERENTIE IN GOES In de gereformeerde Oosterkerk aan d Bergweg te Goes is woensdag 24 juni de 37ste provinciale diaconale conferentie van dc Gereformeerde Kerken gehouden. Mr. J. van Vliegen zal op deze bijeen komst, die om tien uur 's morgens be gint, een referaat uitspreken over de algemene bystandwet. De agenda vermeldt voorts onder meer het jaarverslag van de penningmeester en de verkiezing van twee leden voor het comité wegens aftreden volg rooster van de neren G. v. d. Driesl C. J. Gilhuis. De dubbeltallen zijn als volgt vastgesteld: voor de classis Axel G. v. d. Driest te uostburg( herkies baar) en J. Scheele te Terneuzen voor de classis Tholen: W. Dominicus te Ber gen op Zoom en J. Roggeband te Tholen Examens m.m.s. Goese Lyceum Voor het examen m.m.s. slaagden dins dag de volgende leerlingen van het Goese lyceum te Goes: mej. A. J. Goos- 8en. Kortgene; mej. H. Hofstee, Goes; mej. A. M. L. Kalle, Westdorpe; mej. C. M. van der Maale, 's-Heer-Arends- kerke; mej. C. J. Mol, 's-Heer-Hendriks- klnderen; mej. P. M. Pilaar, Burgh- Haamstede; mej. M P. Schuringa, Goes; mej. E. Swierstra, Bergen op Zoom; mej. M. M. Traas, Kloetinge; mej. M. E. Vos, Goes; mej. N. van der Zande, Kloetinge; mej. H. Schillemans, Goes. Er werden geen kandidaten afgewezen. vandaag. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9—18 uur. Abdij: Klank- en lichtspel, 21 uur City: 20 uur, 18 de avondmaalsgasten. Vlissingcn Alhambra: Poker om liefde, 20 uur. 18 Jaar. Luxor. Daar komen de tanks. 20 uur, 14 Jaar Britannia: Uitvoe ring afdeling Vlissingen Stichting Zeeuwse Muziekschool. 19 30 uur. Oostburg Ledeltheater: Sheherazade. 20 Bergen op Zoom Roxy: Deserteur van het legioen. 20 uur. 14 jaar. Luxor: Rosema- Advertentie) nu eerst kijken bij Bellamypark 45-58 VLISSINGEN (Advertentie) Automobilist bij botsing gewond By een botsing tussen een vrachtauto en een personenauto, dinsdagmiddag om streeks 12 uur te Oostkapelle, heeft de automobilist J. J. uit Dordrecht een her senschudding opgelopen. Het ongeluk gebeurde op de viersprong Grijps- kerksewegHoge DuvekotsewegZwa- nenburgseweg toen A. S. uit Oostka pelle met zijn vrachtauto geen voorrang aan de van rechts komende J verleen de. Dokter P. J. Bom verleende eerste hulp en liet J. naar het Gasthuis te Mid delburg overbrengen. S. kwam met de schrik vrij. Beide voertuigen werden be schadigd, de personenauto vrfl zwaar. De Goese lagere school jeugd uit de vijfde en zesde klas kan de eerste veertien dagen spelende r- Ms leren, hoe een heer i het verkeer te worden. Die kans hebben zij via twee lessen aan de mo biele „jeugdverkeers- school", die tot de derde juli de Bevelandse cen trumstad aandoet. BH de veiling aan de Frultlaan kunnen zy naar harte lust toeren op een circuit met miniatuurwegen en verkeersborden. Naar hartelust, maar niet in het „wilde weg": twee instructeurs maken de jongelui duidelijk hoe het wel en hoe het juist niet moet in het verkeer. De school is een ge schenk van een oliemaat schappij aan het Verbond voor veilig Verkeer, dat er Nederland mee af reist. Dinsdag was Goes aan de beurt. Burge meester mr. F. G. A. Hu- Haringrit SLU,S Verkeersexamen De W.Z.A. houdt 21 juni de jaarlijkse „Haringrit" van Schoondijke naar Bier vliet. Het wordt deze keer een variatie- rit van ongeveer 70 kilometer lengte, die met een gemiddelde snelheid van 30 kilometer per uur moet worden afge legd. De eerste deelnemer start om twee uur in de namiddag te Schoondijke by café Wijffels. Direct na afloop wordt te Biervliet bij H. A. van den Hemel de uit slag bekendgemaakt. WEDVLUCHT kring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen hield op 7 juni een wedvlucht vanuit Dourdan. Bij de oude duiven was de uitslag: 1. F. Wegenhausen, Hulst; 2. gebr. Audenaer- de, Koewacht; 3. F. Roctus, Klooster- ide; 4. C. Warrens, Kloosterzande; 5. de Nijs, Hulst; 6. J. Daalman, Sint- Jansteen; 7. en 8. W. Verbiest, Koe wacht; 9. A. Lauret, Kloosterzande; 10. gebr. Kuycks, Hulst. Er namen 495 dui ven aan de wedvlucht deel. Bij de jonge duiven was de uitslag: 1. en 6. R. J. van der Veke, Zaamslag; 2. F. Slock, West dorpe: 3. H. Marquinie. Sas van Gent; 4. D. Dobbelaar, Boschkapelle; 5. J. de Puy, Sluiskil; 7. P. Harms, Terneuzen; 8. R. Lippens, Philippine; 9. H. de Bock, Westdorpe; 10. J. Bakker. Zaamslag: Aan deze wedvlucht namen 906 duiven deel. •XEL Bliksem velde boom Tijdens een onweersbui sloeg dezer dagen de bliksem in een Canadese po pulier aan de Reigersbossestraat in Kijkuit te Axel. Hierdoor werd het verkeer geruime tijd geblokkeerd. Omwonenden hebben de boom aan de kant van de weg gelegd. Bloembakken op Markt opgeruimd De dienst gemeentewerken te Axel heeft de bloembakken op de hoeken van de Markt onlangs opgeruimd. Deze bloembakken leverden met name voor vrachtwagens en autobussen hin der op voor het verkeer. SCHOONDIJKE Handicap biljarten In café Steijaert te Schoondijke hield de plaatselijke biljartvereniging „On der Ons" een open-handicapwedstrijd. Winnaar werd A. van Filibert, tweede J. van Laare en derde J. de Koene, allen uit Schoondijke. SINT-KRUIS Keline Boompolder verhoogt bet dijkgeschot In café ,,'s Lands Welvaren" te Sint- Kruis hielden stembevoegde ingelanden van de Keline Boompolder hun jaarver gadering. Deze polder is een internatio nale polder en daardoor nog zelfstan dig. De vergadering stond onnder leiding van dykgraaf G. F. Bonte. Een verzoek van de heer F. van Hal om silo's te mo gen bonwen op het terrein van de polder kon niet worden toegestaan. De rekening, lopend over het jaar 1 1963 - 1 mei 1964 werd vastgesteld me in totaal aan ontvangsten 12.449, aan inkomsten 11.952.19 aldus met batig slot van 495,19. De begroting voor het komende dienstjaar werd vast gesteld met zowel aan inkomsten als aan uitgaven 10.262.64. De gezworene A. Pafldaen-Herrebout die aan de beurt van periodieke aftreding was, werd her kozen. Langdurig werd stilgestaan bij het punt: wegenonderhoud. Algemeen was men van oordeel, dat de wegen noodzakelijk verbeterd dienen te worden. Voor wat de Molenweg betreft, waaraan het afgelopen jaar op de ontwikkeling der plannen der gemeente Aardenburg to' aa"'esr van de weg Sint-Kruis- Wa terlandkerkje. Ook de verharding op de Kleine Boomdijk mondde uit in een voor stel tot verhoging van het dijkgeschot, waarbij het hoger inkomstenbedrag zal worden gestort in een fonds voor wegen- verbetering. Na discussie werd met 9 tegen 2 stemmen besloten hiertoe het. dijkgeschot voor het komende jaar met 5,te verhogen en te brengen op 45,per ha. De tegenstemmers wen sten een verhoging tot 50.per ha. Het praktisch gedeelte van het ver keersexamen voor de leerlingen van de Vijfde en zesde klassen van de lagere scholen te Sluis wordt morgen, donder dag. afgenomen. Het examen begint met de gebruikelijke rijwielinspectie op de speelplaats van de r.-k. jongens school. Daarna moeten de kinderen een route door de gemeente per fiets afleg gen. In deze route zijn enige verkeers technische pupzeis opgenomen. Openluchtspel worden uitgevoerd door het Reizend Zeeuws Volkstoneel onder leiding van de heer L. Lockefeer uit Hulst, zal worden voorafgegaan door een academische zit ting in de raadzaal van het stadhuis. Hierin zal de schijnwerper gericht zyn op JoKan Hendrik van Dale, de oprich ter der kamer en op zyn arbeid voor de taalwetenschappen. Daar zullen het woord voeren dr. P. J. Meertens uit Am sterdam en dr. Karei de Clerck uit Sint- Andries, lector aan de rijksuniversiteit te Gent. De eerste zal de figuur van Van ber schakelde de ver keerslichten op het cir cuit in. Goes' eerste bur ger was er mee Ingeno men. dat vijfde- en zesde- klassera van de lagere scholen en een groep leerlingen van de d.I.o - school op deze wijze het verkeer in de praktijk kunnen beoefenen. Voor al ook. omdat er in Goes op de schoten al veel aan tneorie gedaan wordt. Woorden van dank had hij voor het Verbond voor Veilig Verkeer. de „gangmaker" van deze verkeersattractie voor Goes, brigadier Joh. Bor- rie en de heer H. C. v. d. Vreugde., het hoofd van de afdeling onder wijs. En daarna kon de eerste groep leerlingen van de Koelmanschool van start gaan. In vijf auto's en op zes fietsen doorkruisten zij het circuit, moesten stoppen voor verkeers lichten, die rood sloegen, stoppen voor een voor- rangsweg, op een ver keersplein „alleen de aan gegeven richting volgen", opletten op een voor rangskruising. Kortom - zij kregen heel wat ver keerstekens te verwer ken. Vóór 25 juni zullen zo zevenhonderd scholie ren met de neus op de verkeerspraktljk worden gedrukt, daarbij geassis teerd door instructeurs J. G. Harskamp en F, de Haan. De laatste weken komen zij allemaal nóg een keer aan bod. Om te tonen „wat er is blijven hangen". Na Goes ver trekt de „jeugdverkeers- school" naar Westkapel- le. Van 7 tot 15 Juli wor den daar uit verschillen de dorpen uit Walcheren weer andere lagere-scho- lieren met de praktijk van het verkeer in aan raking gebracht. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen 14—17. AndQvie I 2213 per kg Bloemkool I 6 per bak 1834. I 8 per bak 17—22. I 10 per bak 12—18. II 8 per bak 18- 21. II 8 per bak 12—16, II 10 per bak 12—14 per atuk Dubbele bonen 2.002.30. Kas*r.ij- bonen I 1.70-2.20. II 1.40-1.70. Tuinbonen 29 —38. Peulen 2.10-2.80 per kg Sla I 4—10 per •uik. Spinazie I 48—80 per kg Komkommem "0-80 38—47. 60-70 32—41. 10-60 30—37. 40-50 23—30 per atuk. Selderij 4—0 per boa Aard appelen: groot 28—34. poters 2832, kriel 30 -34. Waspeen IA 58—68. 1IA 48—58. Boapeen I 58—74. II 3018. Boa kroten 7—17. Spits kool 7—12 per kg. Aardbeien IA 3444. IIA 16—31 per doosje Aardbeien IA 95—1.58. IIA 81-1.16 per kg Tomaten IA 8.60-3.70, IB 9.70. IC 8.08-8.10 per bak- Aanvoer 2500 bakje*. VEILING 9T.-MAARTENSDIJK 16 Juni Aardappel veiling Eerstelingen 27.50 Bar! ma 20. drielingen 20. kriel 20. Aanvoer 140 kisten Deense rederij kocht Terneuzense coaster Door bemiddeling van ..Supervision and Trading Company" te Rotterdam is het motor kust vaartuig „Heiloo" van de re derij „m.s. Heiloo" verkocht aan de Re- derie „Mellem" te Marsdal i Denemar ken). Het schip za) nu onder de naam „Charles" gaan varen. WALCHEREN Vanavond start in Middelburg de avondvierdaagse •e Nederlandse wandelsportbond heeft aan de gymnastiek- en scherm- vereniging „Medioburgum" de orga nisatie van de avondvierdaagse in de Zeeuwse hoofdstad opgedragen. De eerste tocht begint vanavond om ze ven uur bij het Swift clubhuis op het Zusterplein. Voor de junioren zijn de te wandelen afstanden gesteld op elke avond 10 km. De senioren zullen op de eerste, tweede en derde avond elk vijftien en de vierde avond twin tig km lopen. De twintig km-wandel- aars starten om zes uur 's avonds. Iedere deelnemer of deelneemsters krijgt wanneer hij of zij de tocht vol brengt een A.V.D.-herinnering. Voor groepen zijn er speciale herinneringen. Gebruik barakken van kamp „Modderoord" Tijdens de vergadering van aanstaan de maandag krijgt de gemeenteraad Middelburg een voorstel tot aanvaar ding van de privaatrechtelijke ver gunning betreffende het gebruik van de barakken B., D.enH. van het kamp Modderoord te behandelen. Deze barakken werden in gebruik ge vraagd om ze te kunnen verhuren aan de detailhandelsvakschool. De school moest de bij haar in gebruik zijnde lokaliteiten aan de Dam overijld ver laten. Nu geen enkele winkel aanwezig VEILING KRABBENDtJKE 16 Juni. Aardbeien Industrie Senga Sen*s- 1 78—82. 2 75. Regina 1 60. Piv:vn 1 56, 2 58 Aardbeien per doos Seng* Sfn|«n 1 20—27. 2 13-22 R**'na 13-2; Talisman I 23—27. 2 14—2: Marrherau Tr. 2 13 Gorella 1 23—26. 2 14 Red Gauntlet 25-28. 2 11-25. Vola 1 32-38. 2 14-21 Rode b«»«i per doo*: Jhx. v. Tet* 1 38— 47. 2 22—33 EMARKT ROTTERDAM. 16 Juni. Totale aanvoer 331 «tuk*. 'A'eelcaan- Vette koel en en onwn 110 Ge- >12 Vette kalveren 850 Gra»k»lve- ren 87 Nuchtere kalveren 901 Varken* 60. .open 66 "0. Paarden 30. Veulen* 2. Schapen ot lammeren 77 Weide- of xuiglam- r.-ren 568 Bokken of feiten 26 Prijzen 're*p. voor le. 2e en 3e kwaliteit) in cent* per kg Vette koelen 425—155 390-42S 370-385 Vette kalveren 305-325 295-305 275-295 Slachtpaarden 360 330 300 Prijzen <r«p. voor le. 2e en 3e kwaliteit) In guldens per *tuk. Gra*kal veren Nuchtere kolveren Biggen Schapen Lammeren Kalf- en melkkoeien koelen Nog deze maand verwacht het ge meentebestuur van Goes een aange- legenhedenrapport, dat door het C.O. M. Centraal Orgaan voor Midden stand is opgesteld over de plannen in bouwplan Zuid een winkelcentrum te formeren. Een rapport, waarop lang is gewacht, met name door de gegadigden om in „Zuid" een levens- midelenzaak op te zetten, die de be woners van deze wijk veel heen en weer gaan over de spoorlijn zou be sparen: nu telt de wijk op bet ogenblik 119 bewoonde woningen geen enkel winkelpand. Vijf jaar ge leden was er al belangstelling voor een dergelijke noodwinkel. De vijf organisaties in de levens middelensector, die belangstelling hebben voor de exploitatie van een noodwinkel in dit bouwplan achter de veiling vinden het een consu mentenbelang, dat er zo spoedig mogelijk een winkel komt. Naar hun mening is het van groot belang dat er snel een beslissing over deze zaak wordt genomen. Een OOSTBURG Geslaagd voor het toelatingsexamen Voor het toelatingsexamen aan het Kon. Wllhelmina lyceum te Oostburg slaag den Jeannet de Groote, Riek Bril, Mar- go de Doelder, Marietje Basting en Alex v. d. Velde, allen leerlingen van de open bare lagere school te Zuidzande. Carillonconcert Maandagavonc werd te Sluis een caril lonconcert gegeven in het kader van het Holland-Festival 1964. Dit werd ver zorgd door Gaston van den Bergh te Duffel, adjunct beiaardier te Mechelen en Diest. Het concert werd geopend met het Wilhelmus en tot slot werd het Zeeuws-Vlaamse volkslied ten gehore gebracht. Tussen deze beide nummers ir werden Noord- en Zuidnederlandse volks liederen gespeeld en een werk van Piet Broerse, aat te Mechelen in 1961 werd be kroond (thema con variazioni per ca- riglione). „Apollo" naar Heist De muziekvereniging „Apollo" te Sluis trok vergezeld van de jeugddrumband „De Jantjes" naar Heist aan Zee om daar te concerteren. De muziekvereni ging was daar uitgenodigd om enige luister bij te zetten aan de jaarlijkse vis serijfeesten in deze Belgische badplaats. iSTERZANDE Verkeersexamen Kloosterzande Te Kloosterzande, werd in de zaai van hotel „van Leuven" door de bond voor veilig verkeer, met medewerking van de rijkspolitie, het schriftelijk gedeelte van het verkeersexamen afgenomen. Negen entwintig cursisten namen aan het exa men deel. Alle behaalden het diploma. Na afloop reikte de burgemeester van Hontenisse de diploma's uit en bracht dank aan de deelnemers en de instruc teurs voor het door hen verichte werk. waardoor dit succes mogelijk werd. Na het examen bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Auto's botsten bij Kuitaart Op de Hulsterweg, in de buurt van Kuit- aart, vond een notsing plaats, tussen een stilstaande personenauto van de F. uit de Kruispolder en een busje bestuurd door v. d. H. uit Terneuzen. Beide voer tuigen liepen vrij ernstige schade op, doch persoonlijk letsel werd niet toege bracht. De oorzaak van de botsing was vermoedelijk onoplettendheid van de be stuurder van het busje, die de auto te laat opmerkte Na de botsing is v. d. H. doorgereden, doch kon later worden aan gehouden. SKENS Woning aan boulevard werd verkocht Ten overstaan van notaris A. J. Herdink te Sluis werd in „Du Commerce" te Breskens in het openbaar verkocht het woonhuis Boulevard 62. De hoogste in schrijving was van de heer J de Pender te Breskens met 13.000.Bij opbod werd niet meer geboden, zodat de heer Tender eigenaar" van de woning werd voor 13.000.—. KANTONGERECHT TERNEUZEN Belgen kregen voor dezelfde overtreding dezelfde boete ZUIDZANDE Collecte Voor de Terneuzense kantonrechter, mr. A. Berkhout, stond dinsdagmorgen A. E. B. uit Boechoute terecht, omdat hy op 16 januari 1964 in het villapark te Sluiskil een aaiyijding veroorzaakt had door onvoorzichtig Linksaf slaan. Weliswaar had B. zijn richting wijzer uitgestoken, maar omdat hij een inrit had willen inrijden, had hy de achterop bomende wagen toch voor rang moeten geven. De officier van jus titie, mr. P. H. Lebret, meende dat er een lelijke fout was gemaakt, misschien doordat de Belg de Nederlandse regels niet goed kende. Hij eiste een boete van f 50 subs. 10 dagen, waarvan de kantonrechter 45 subs. 9 dagen maakte. „Van die vijf gulden kunt IT dan nog eens naar de kapper gaan", zei mr. Berkhout tot slot, met een zij delingse blik op de (al te) weelderige haardos van de verdachte. „Samen uit, samen thuis", vond mr. Berkhout, toen hij de Belgen J. H. uit St.-Lambert en P. O. uit Fossé- sur-Salle beiden veroordeelde tot een hoete van 60 subs. 12 dagen omdat zij op 17 mei jl. 90 kilometer per uur hadden gereden op de Tivoliweg te Hulst, waar een maximumsnelheid geldt van 70 kilometer. J. H. liet zijn raadsman, mr. H. Tichelman, uit Terneuzen mededelen, dat hij het kleine 70 kilometer-bord over het hoofd had gezien en dat hij boven dien in de war was geraakt door een 50 kilometer-bord met een streep erdoor. P. O. Het weten, dat hij zijn vriend volgde en daardoor dezelfde overtreding had begaan. De officier had aanvankelijk een boete van 75 subs. 15 dagen eëist, maar de kan tonrechter deed er 15 af, omdat het voor beiden de eerste keer was dat ze terecht stonden voor een dergelijke overtreding. Conform de eis kreeg A. van K. een boe te. van 25 subs. 5 dagen, omdat hij op 17 januari 1964 in de Poelstraat te Sas van Gent met zijn bromfiets onvoorzich tig linksaf was geslagen en daarbij een fietser, die eveneens in Assenede woonde, had aangereden. Van K. zei zich vergist te hebben in de richting die zijn plaats genoot uitreed. P. J. M. A. kreeg con form de eis een boete van twee maal Voor direct gevraagd voor nieuwbouw en reparatie. W. A. NIEUWELJNK, ROZENSTRAAT 166 - TERNEUZEN 5 subs. 3 dagen, omdat hij op 8 a in Axel op eerste vordering geen geldige radiokaart voor zijn autoradio en geen rijbewijs kon tonen. Hij bezat beide do cumenten wel, maar had ze niet bij zich. Dat het allemaal zo goed afliep was te danken aan het feit. dat hij beide papie ren de volgende dag was komen tonen bij de rijkspolitie. A. de B. uit Axel had zijn autobus op 10 maart 1964 in Sluis kil op minder dan tien meter van eer hoek doen stilstaan. Daardoor was er op het kruispunt een kleine aanrijding ont staan, een formeel geval, dat de kanton rechter conform de eis afdeed met een boete van 10 subs. 2 dagen. A. K. uit Terneuzen had op 25 februari J.964 in de Donze Vissersstraat in Terneuzen een aanrijding veroorzaakt, omdat hij bij het wegrijden met zijn driewielig bezorgwa- gentje niet goed had uitgekeken. Deze onvoorzichtigheid kostte hem 20 subs. 4 dagen; de eis leidde 30 subs. 6 dagen. „Ook de beste' „Het kan de beste overkomen", zei mr. Berkhout tegen A. J. de M. uit Water vliet (B.) die in Hulst door een rood stoplicht was gereden, dat hem was ont gaan omdat hij een agent de weg wilde vragen. Toch kostte, de overtreding hem nog 10 subs. 2 dagen, een boete waar hij het zelf overigens volkomen mee eens was. P. J. V. uit Hulst had op 4 april in Clinge een scooter gehinderd, omdat hij met zijn bestelwagen bij het linksaf slaan de doorgang niet had vrijgelaten. Bovendien zat zijn bijrijder niet op een deugdelijke zitplaats, maar op de motor kap van de wagen. Voor die laatste (for mele) overtreding kreeg hij een Iroete van 10 subs. 2 dagen. Het niet vrylaten van de doorgang kwam hem op 40 subs. 8 dagen te staan. In beide gevallen was de eis gelijkluidend. De Sas van Gentse mejuffrouw J. J. C. werd bij verstek veroordeeld tot een boe te van 50 subs. 10 dagen omdat zi 18 april met haar personenwagen door de Zuidlandstraat te Terneuzen had ge reden en toen geen voorrang had ver leend aan een van rechts komende wa gen. die bovendien een voorrangskrui- sing naderde. De eigenaar van die wa gen, P. M. de K. uit Terneuzen. toonde zien ter zitting een beetje verbitterd. Hij vertelde de kantonrechter dat hij de wagen niet meer wilde gebruiken omdat hij na het ongeluk was gaan rammelen en omdat bovendien de sporen van de aanryding ook na de reparatie niet ver dwenen waren. Hij maakte sindsdien ge bruik van taxi's. Zo'n taxirit had hem twee dagen later 65 gekost, toen hij 's morgens in alle vroegte naar zijn schip in Oostende moest. Dat bedrag en de 50 eigen risico van de verzekering wilde hij nu graag terug zien. En nadat hy een en ander nog eens uitvoerig had toegelicht, kreeg hij de vordering 115 in totaal ook toegewezen. i zij winkel van levensmiddelen als een eerste vereiste voor het plan. „Als er een winkelcentrum komt, is dit in eerste instantie toch afhankelijk van een zaak in deze branche", zo zei ons de heer A. van Hinte uit Kruiningen, de verkoopleider van één van de gegadigde concerns. Er is over de mogelijkheden van een noodwinkel verschillende malen van gedachten gewisseld tussen de middenstand en het gemeentebestur en de verschillen de betrokken instanties. Maar resul taten over de vestiging van een nood winkel zijn tot nu toe niet geboekt. Mogelijk zal er nu dit jaar schot in de plannen komen. Deze maand nog verwacht burgemeester mr. F. G. A Huber dus het C.O.M.-raport over het winkelcentrum, zo verklaarde hij ons desgevraagd. De behoefte aan winkels in plan Zuid, die in dit stuk is gepeild, vormt voor de gemeente de leidraad voor de verdere beslissingen van de gemeente op dit stuk van zaken, merkte de heer Huber op. Duizend eters Wel stelde hij, dat er een nood winkel of hoogstens twee stuks in plan Zuid gezet zuilen worden. „Het duurt nog wel een paar jaar voor het winkelcentrum van de grond komt. Nu zijn er 119 woningen be woond. De verwachting is, dat er dit jaar nog 193 klaar komen. Dan heb je ongeveer duizend eters. Dan zijn één of twee winkels echt wel nodig". Voor het gemeentebestuur is het ech ter van groot belang, dat men weet hoe het winkelcentrum er uit zal zien Gedacht wordt aan ongeveer 12 een heden, aldus burgemeester Huber. Het gemeentebestuur vindt, dat het be drijf, dat een noodwinkel gaat exploi teren ook het recht heeft op een plaats in het winkelcentrum. Vandaar, dat de beslissing over de toewijzing van een noodwinkel in plan „Zuid" zo lang duurt. Ook de N.V. Mij. Stadhouders laan tot exploitatie van onroerende goederen in Den Haag, die de grond in optie heeft, spreekt in deze zaak een belangrijk woord mee. Burge meester Huber verklaarde nog, dat de aanvragen voor deelname in het win kelcentrum tot nu toe vooral liggen in de levensmiddelensector en een bakkerij. uo 1200 1175 160 100 900 775 Pinken Zette koeien: aanvoer kleiner, handel lui. prijzen ni» gisteren. Vette kalveren aanvoer groter, handel vlot. prijzen ruim prijshou dend. Graskalveren: aanvoer al* vorige week. handel tamelijk, prijzen niet hoger Nuchtere kalveren: aanvoer kleiner, handel tamelijk, prjjzen prijshoudend. Loper* en biggen' «un even ruimer, handel tamelijk, prijzen prijshoudend. Slachtpaarden aanvoer tet* minder, handel kalm. prijzen ongewijzigd. Schapen en lammeren aanvoer gewoon, handel goed. przen prijshoudend. Kalf- en melkkoeien: aanvoer matig, handel «til. prij zen stabiel. Vare koeien: aanvoer gewoon, handel lui. prijzen al» vorige week. Vaarzen pinken: aanvoer kort. handel flauw, prij zen constant. Weldelammeren: aanvoer kor ter. handel kalm, prijzen goed prijshoudend. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 16 Juni. Aanvoer 16 ton AA extra 215, aa 1 160. A extra 205. A 1 150. afw. 64. B extra 180, B 1 65. B afw 50, C extra SO. C 1 40. D 1 30, E 1 35. E 2 24. ondereind 20. VEILING KAPELLE. 16 Juni. Aardbeienveiling Aardbeien zonder dop. industrie: Senga Sengana 1 7477. 2 7071. Reglna 1 68—70, 2 59—62. Red Gaunt let 1 60—63. 2 58—59. Diverse rassen 1 66 2 55. Aardbeien met dop per doos van 2SO gram- Regina 1 17—22. 2 13—18 Red Gaunt- ?x 31 ,1 20—30. 2 1323. Senga Sengana !7. 1 17—24. 2 13—19 Talisman 1 19—27, 2 1419. Camb. Vigour 1 21, 2 1314. Go- 1 29. 2 13—20 Vola 1 23—30, 2 14—15. Elista 1 31, 2 14. Merton Prince» 1 21—25, 2 1617 Kruisbessen veiling: 16 Juni levering 2 uur 57; 16 Juni levering 5 uur 57; 17 Juni le vering 10 uur 57. Rode bessen per doos extra 56. 1 42—SO. Frambozen per doos extra 73, 1 53— TL 2 58—63 Kersen per kg- Early River* extra 130. 1 103—122. 2 7985, 3 12. BEURSBERICHT MARKT GOES. 5 Juni Kooi: Luzemehooi f 95f 100 uit de ruiter geperst. Weidehooi f 30f 85 ld, Dtjkhooi f 65—f 70, alles per 1000 kg Vlas. Voor vlas van de nieuwe oogst wor den voor goede partijen prijzen betBald van f 1800—f 2100 per ha, uit de schelf geleverd De prijs per kg bedraagt 30—24 cent. op auto geleverd Eteren: De elerprijs bedraagt l 1.18 pee kg. VEILING MIDDELBURG. 16 juni Aardbeien: Senga Sengana 1 IS— 26. 2 75—21 Talisman l 23—27. 2 17—20 Red Gauntlet 1 23—26. 2 28—25. Regina 2 16— 21. 3 14 Cambridge 1 24—30. 2 20—21- Go- rella 1 25. Aardbeien 2 per kg 66. Rode bessen 59. Vroege aardappelen, grote 2531, drielin gen 21—26, kriel 22—25. De eerste rode bessen werden aangevoerd doof dhr. A. de Bruone te Gapinge. vismijn colijns plaat. Exportgarnalen, aanvoer 1866 kg. 90199. Binnel garnalen aanvoer 55 kg. ill Schar kg Bot 180 kg Schol 39 kg Tong 25 kg. Palir.g 35 kg. Visiever 1 kg Kreeft 1 kg. Ongesorteerde vis 24 kg. VEILING GOES. Juni. Groene kruisbessen export 57. Aardbeien zonder dop Senga Sengana I 74, 2 70 Regina 1 72. 2 61 Red Gauntlet 1 64, 2 61. Talisman 1 61. 2 54. GorelLa 1 50. Cambridge Vigour 1 50. Aardbeien met dop: Senga Sengana 1 58. ■J Talisman 1 61—71, 2 52—63 Red Gauntlet 1 72—74. 2 '50—71. Gorella 2 51. Merton Princessen 2 59 Aardbeien per doos Senga Sengana 1 15 2 13—16. Regina extra 21—22, 1 16—i9. 2 13—14. 3 13 Red Gauntlet extra ZJ—26, 1323, 2 13—19. Talisman extra 23. 1 18— 2 16—17. 3 13—14 Cambridge Vigour Diversen per kg: Eerly Rivers 1 120—130; 2 60—35 Rode bessen 2 62—80. DiverBen per doos: Early Rivers 1 31 Rode bessen 1 4146. 2 3133 Frambozen 1 4362 B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om afwijzend te beschikken op een verzoek van de heer W d. Kamer om hem zo mogelijk een algehele ontheffing van het parkeer verbod in de Langeviele te verlenen. Reeds eerder deed de adressant, die invalide is, hiertoe een verzoek. Hoe wel b. en w. ook toen de ontheffing niet wilden verlenen, nam de raad een motie aan, die tot strekking had de heer Van de Kamer ontheffing te ver lenen van het wachtverbod van 6 uur. 's avonds tot 8 uur 's morgens. De in houd van deze motie was in overeen stemming met het verzoek van de heer Van de Kamer, die zich alleen per auto kan verplaatsen. De heer Van de Kamer stelt nu bij zijn ver zoek, dat geen andere automobilisten of buitenlanders hun auto parkeren wanneer in de Langeviele een wagen blijft staan, omdat toch iedere auto mobilist op de aanwijzingsborden let. Volgens b. en w. leert echter de erva ring, dat een ontheffing tot verwar ring aanleiding kan geven in die zin. proces van het bedrijf, dat anderen ook hun auto gaan par- De groenvoederdrogerij is één van de keren. Risico's van opstoppingen wen- - sen b. en w. dan ook niet te nemen In verband met de reeds ingevoerde verzachting van het wachtverbod is volgens het college de last voor de heer Van de Kamer voor het niet mo gen parkeren praktisch beperkt tot de zogenaamde vrije' dagen van 8 tot 13 uur. B. en w. menen daarom, dat het individuele belang van adressant moet wijken voor het algemeen be lang. AUTO MOEST NA BOTS'NG WORDEN WEGGESLEEPT Bij een botsing vlak voor de ingang van het Middelburgse station is de personenwagen van de Vlissinger J. P. P. maandagmiddag zodanig bescha digd, dat het voertuig met een takel wagen moest worden weggesleept. P. reed omstreeks half vijf met zijn per sonenwagen van de stationsbrug in de richting Nieuw- en St.-Joosland. Hij merkte te laat de van de oude Vlis- singseweg komende vrachtwagen van A. J. van G. uit Middelburg op. De vrachtauto greep de personenwagen in de flank. Bij de botsing werd niemand gewond. Tweeënzeventig Poolse landbouwdes kundigen en regeringsfunctionarissen zullen donderdag 2 juli een bezoek bren gen aan de coöperatieve groenvoeder drogerij „De Bevelander" te Kortgene- Het gezeischap zal in de morgenuren worden ontvangen door de heer P. A. de Graag, directeur van de drogery, die een toelichting zal geven op het produktie- hedrijven in ons land, waar groen- voerdrooginstallaties zijn geplaatst van de NA Machinefabriek V. d. Broek te Driebergen. Onder auspiciën van deze onderneming waarvan de beer H. Eick- hof sr. te Aalsmeer de export verzorgt, kwam het studiebezoek van de Poolse delegatie tot stand. De Polen arriveren 19 juni in ons land en zullen tot en met drie juli bezoeken brengen aan de veiling „Bloemenlust" te Aalsmeer, fabrieken van landbouwma chines. het ministerie van landbouw en visserij, de Poolse ambassade, verschil lende landbouwinstituten te Wagenin- sen het instituut voor de veeteelt te Zeist en dat voor de pluimveeteelt te Pee'-bo- i alsmede de landbouw voor lichtingsdienst in Emmeloord. de rijks dienst voor de ÏJsel meerpolders en aan een veevoederfabriek te Veghel. Het ge zelschap zal bovendien op 27 juni de Poolse handelsdelegatie te Brussel be zoeken en enige Belgische agrarische bedrijven bezichtigen. Vervolgens staan nog Gent, Brugge en op de terugreis de Deltawerken op het programma, dat verder omvat bezoeken aan Amsterdam, Rotterdam en op 1 juli aan de erebegraafplaats te Breda, waar vele Poolse militairen lig gen hegraven. Met de Nederlandse groenvoerdroogin- stallaties bespaart men de laatste jaren in Polen vele miljoenen op de invoer van veevoeder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15