Sport en wedstrijden Internationale wielerelite gaf boeiend stuk sport in St.-Jansteen Hoofd linnenkamer hartelijk gehuldigd LARSEN volle winst tegen Rus BRONSTEIN Den Hartog wonde Ronde van Veiling Goes rekent op grote bessenoogst MEJ. N. GEERTSE 40 JAAR BIJ HET GASTHUIS TE MIDDELBURG TRANSFERLIJST AANGEVULD MET 9) SEMI-PROFS DINSDAG 16 JUNI NIEUWE VOORSTELLEN OMZETBELASTING E.E.G.-LANDEN De Europese commissie heeft de ministerraad van de Europese Econo- mische Gemeenschap (E.E.G.) her ziene voorstellen doen toekomen voor een uniforme omzetbelasting in de zes landen. Ze heeft het idee van een tijdelijk eenfasestelsel laten varen en bepleit nu een rechtstreekse overschakeling van de cumulatieve cascadebelastinS op de belasting naar toegevoegde waarde. De nieuwe voorstellen 2ijn gebaseerd op de mening van de econo mische en sociale commissie van de E.E.G en het Europese parlement en voorts op de resultaten van de be sprekingen die de minister van finan ciën onlangs hebben gevoerd. De gemeenschappelijke belasting naar toegevoegde waarde za volgens de voorstellen het karakter van een alge mene verbruiksbelasting hebben, die in beginsel ook voor de kleinhandel zal gelden, maar waarop uitzonderin gen mogelijk zijn. De Europese commissie zal de minis terraad voor 1 april 1965 gedetail leerde voorstellen doen over structuur en toepassing van de gemeenschappe lijke belasting naar toegevoegde waarde. Voor eind 1968 zal de com missie voorstellen doen voor het berei ken van het doel der belastingharmo nisatie: de opheffing van alle fiscale grenzen. De commissie zal ook richt lijnen geven voor de afschaffing van de bijzondere importheffingen en ex portkortingen die nu leiden tot scheve concurrentieverhoudingen in de han del tussen de lidstaten. De gemeen schappelijke belasting naar loege- voeg waarde zal uiterlijk op 1 januari 1970 in werking treden. Tot nu toe is Frankrijk het enige. E.E.G.-land dat de belasting naar toe gevoegde waarde kent. De voornaam ste tegenstander ervan is Nederland, dat blijft aandringen op het eenfase stelsel. Geen rentekaart voor jongeren (Van onze Haagse redactie) De minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, overweegt de verplichting tot het aanvragen van een rentekaart, waarop de werkgever krachtens de invaliditeitswet zegels moet plakken, in het najaar, waarschijnlijk per 1 sep tember, op te heffen, aldus vernemen wü van bevoegde zijde. In de gerichte adviesaanvrage van de regering aan de Sociaal Economische Raad inzake het komende sociaal-eco nomische beleid, heeft de minister reeds aangekondigd, dat het in zijn bedoeling ligt per 1 januari 1965 een eind te maken aan de premiebetaling voor de invaliditeitswet. Zoals bekend zal deze wet te zamen met de ziektewet opgaan in de wet op de arbeidsongeschiktheidsverzeke ring. Ten einde nu veel zinloze ad ministratieve rompslomp voor slechts enkele maanden te vermijden, zou het in het voornemen van de minister lig gen de aanmeldingsplicht voor een rentekaart op te heffen voor de jonge arbeidskrachten, die zoals gewoonlijk omstreeks september hun intrede in het bedrijfsleven doen. Mocht minister Veldkamp besluiten de verplichting tot het aanvragen van een rentekaart voor de nieuwe arbeiders te schrappen, dan blijft toch in ieder geval de betalingsplicht voor de in omloop zijnde rentekaar- ten tot 1 januari a.s. bestaan. Deze rentekaarten zullen ook na die datum een zekere nog vast te stellen waarde behouden. Bestuur en personeel van het Gasthuis te Middelburg hebben gisteren een me dewerkster gehuldigd, die er aan het hoofd van haar staf steeds voor zorgt, dat de ziekenhuispatiënten tussen scho ne lakens liggen. Het was mejuffrouw N. Geertse, hoofd van de linnenkamer, die 40 jaar aan het Gasthuis verbonden was. Zij werd aan het begin van een bijéén komst in de recreatiezaal hartelijk toe gesproken door de voorzitter van het bestuur der godshuizen, de beer B. A. Hesselink, die wees op de belangrijke functie van mejuffrouw Geertse in het Gasthuis. „Want de patiënten stellen het altijd zeer op prijs tussen schone la kens te verblijven", aldus de heer Hesse link, die gaarne van deze gelegenheid gebruik maakte om dit punt van de zie kenhuisverzorging eens in duidelijk dag licht te stellen. Namens het bestuur overhandigde de heer Hesselink de jubi- laresse een gratificatie. De directrice van het Gasthuis, zuster B. H. Bal, verklaarde, dat mejuffrouw Geertse bijzonder „met het huis" ver trouwd is geraakt omdat zij met grote plichtsbetrachting haar werk verricht. „Als er maar een washandje gemist wordt, rust U niet voordat het terug is", merkte de directrice op, die namens al len, die met het ziekenhuis iets te maken hebben, enkele geschenken overhandig de. Namens het bestuur van de personeels vereniging herinnerde de heer W. Kruit, de voorzitter, er aan, dat mejuffrouw Geertse steeds trouw geholpen heeft bij Uitvoeringen enz. De waardering daar voor kreeg gestalte in de aanbieding van een bloemstuk. Namens het personeel van de linnenkamer sprak mejuffrouw W. Leijnse, die eveneens een geschenk aanbood, waarna tot slot majoor J. P. Raamzeel van het Leger des Heils te Middelburg, waarvan mejuffrouw Geert se deel uitmaakt, er op wees, dat de ju- bilaresse haar werk uit plicht begonnen is, maar dat zij in de loop der jaren met liefde en toegenegenheid haar taak is gaan zien. Mejuffrouw Geertse dankte tot slot bestuur en personeel voor deze huldiging. ZES JAAR VOOR MOORD MET PARATHION Voor de moord door middel van vergif tiging met parathion, op haar echtge noot gepleegd op 11 oktober 1968 in Til burg, is gistermorgen de vijftigjarige mevrouw O. van H. uit Tilburg door de rechtbank in Breda veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regering. Veertien dagen geleden had de officier van justitie te gen haar acht jaar gevangenistraf en terbeschikkingstelling geëist. De veroor deelde gaat in hoger beroep. Aanvankelijk was de zaak voor de poli- tie-officier duister. Men trof sporen van het vergif aan in de koffiekopjes en des kundigen stellen vast dat H. met para thion was vergiftigd. Na enige tijd werd de vrouw en haar twee kinderen, een twintigjarige dochter en een zoon gear resteerd. Na verschillende verhoren had de vrouw bekend haar man te hebben vermoord. Zij bekende ook in 1962 en in 1963 eerder vier pogingen tot vergifti ging te hebben ondernomen. Tof vier maal toe was de man ook inderdaad in een ziekenhuis terechtgekomen. PETER POST: „Zie zwaar hoofd in Tour de France" Hef is nop steeds niet. zelcer of de Nederlander Peter Post, die onlanps in een Belgische wielerkoers ernstig ,uan het hoofd werd gewond, zul starten voor de Ronde van Frankrijk. Hij ver telde ons maandag in St.-Jansteen, waar hij een voor zijn doen bescheiden rol speelde, dat, hij zich nog steeds niet fit voelt. Peter Post klaagde over steeds terug kerende hoofdpijnen, ook na de operatie, die hij nog vorige weck heeft onder gaan. „Zelfs liet autorijden is me teveel", aldus deze renner, die zich in zijn spe- cialiteitsnnmmer achter de lichte moto ren liet vervangen door Lambert van der Ven. „Als het niet vlug beter wordt, zie Ik maar een zwaar hoofd in deelname aan de tour", vertelde hij en daarbij keek hij minder zorgeloos, dan men van hem gewend is. Foto P.Z.C.) Zeeuwse directeur G.E.B. Rotterdam met pensioen De in Zaamslag geboren ir. G. de Regt. zal dinsdag 28 juli afscheid ne men als directeur van het gemeente lijk energiebedrijf te Rotterdam we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. De heer De Regt werd 1 augustus 1959 directeur van dit bedrijf, nadat hij 1 maart 1951 als adjunct-directeur in dienst was getre den bij het G.E.B. te Rotterdam. In het hoofdkantoor van het G.E.B. aan de Rochussenstraat zal ir. De Regt op 28 juli 's morgens om tien uur afscheid nemen van het personeel, waarna 's middags om half drie een bijeenkomst volgt voor .leveranciers, colega's, enzovoort. Ir. Gijsbregt de Regt werd 30 juli 1889 te Zaamsdag geboren en behaalde in 1924 het diploma elektrotechniek aan de t.h. in Delft. Aanvankelijk was hij verbonden aan de ambachtsschool te Terneuzen. Hij gaf toen tevens advie zen voor verschillende gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen betreffende elektrificatie. De heer De Regt was daarna enige tijd werkzaam voor de elektriciteitsvoorziening in België en kwam najaar 1928 bij de toenmalige S.A. des Tramways a Vapeur de Fles- singue a Middelbourg et extensions, tot deze werd overgenomen door de N.V. Prov. Zeeuwse Elektriciteits maatschappij, de P.Z.E.M. In januari 1929 trad de heer De Regt als ingenieur in dienst bij de N.V. P.Z.E.M. te Middelburg. Op 1 maart 1951 werd hij daar in de functie van hoofdingenieur in algemene dienst op eigen verzoek eervol ontslagen, waar na hij naar Rotterdam vertrok. Duvalier Haitiaans president voor het leven Francois „Papa Doe" Duvalier is bij verkiezingen die zondag in de Garaïbi- sclie eiland-republiek Haiti werden ge houden, herkozen als president, ditmaal voor het leven. Hij was de enige kandi daat. Duvalier was president sedert 1957. In mei 1961 verklaarde hij zichzelf herkozen tot 1967. Einde zuivering in Brazilië Generaal Jair Ribeiro Dantas, minis ter van oorlog in het kabinel-Goulart, Hugo Gouthier. voormalig ambassa deur in Rome, en gouverneur Plinio Coelho van de staat Amazonas beho ren tot een groep van 31 personen, wie zondagavond bij decreet van de Brazi liaanse president Branco de burger rechten werden ontnomen. Voorts werden van vijftien parle mentsleden de mandaten ingetrokken, terwijl admiraal Silvio Mota, die in het vorige kabinet nog minister van marine was, naar de reservestrijd krachten is overgeplaatst. Plinio Coelno is de vijfde gouverneur die het slachtoffer is geworden van de zuiveringsmaatregelen na de revo lutie. Volgens de perschef van het pre sidentiële bureau is er nu een einde gekomen aan deze zuiveringen, daar de rechtsgeldigheid van het desbe treffende artikel in de .institutionele wet" te middernacht afliep. Westen wijst Pools bevriezingsplan af De Britse minister van staat voor buitenlandse zaken. Peter Thomas, heeft gisteren in het Lagerhuis mede gedeeld, dat de westelijke bondgeno ten het er over eens zijn, dat liet jongste Poolse voorstel tot hevriezing van kernwapens in Centraal-Europa onaanvaardbaar is. Engeland heeft hierover met de an dere N.A.V.O.-landen overleg gepleegd en alle waren het er over eens dat het voorstel in z'n huidige vorm om tal van redenen onaanvaardbaar is. De Poolse regering is hiervan in kennis gesteld, aldus minister Thomas in antwoord op een vraag. Gaan prins Charles en prinses Irene in Frankrijk wonen Prins Xavier van Bourbon-Parma heeft journalisten meegedeeld, dat zijn zoon prins Charles Hugues en prinses Irene zich in juli naar het kasteel van Lignieres in het Middenfranse depar tement Cher zullen begeven en daar waarschijnlijk zullen gaan wonen. baandag is de negentiende ronde van het interzonale schaaktoernooi gespeeld. De uitslagen luiden: Darga-Portiscn 1-0; Tringow-Quinones 1-0; Bronstein-Larsen 0-1; Ta) Rosetto Vo-'/2; Stein-Ivkow 1-0; Spassky-Vranesic 1-0; Smyslow-Evans 1-0; Pachman-Reshevsky V>-V>; Foguel- man-Lengyel Giigoric-Bilek afg.; Porath-Bèrger Perez-Benkoe De stand ziet er nu als volgt uit: 1. en 2. Larsen en Spassky beider, 15 pnt.; 3. Smyslow 1412 pnt.; 5. en 6. Bronstein en Stein 13Vè pnt.; 7. en 8. Ivkow en Darga lz pnt.; 9. Reshevsky 1V/S pnt.; 10 Portisch 11 pnt.; 11 en 12. Lengyel en Pachman 10Vh pnt.; 13 Gligoric 10 pnt. en 1 afg.; 14. Tringow 8Vz pnt.; 15. Evans T1/» pnt.; 16. en 17 Rossetto en Benkoe i' pnt.; 18. Foguelman 6y2 pnt.; 19 Quinones 6 pnt.; 20. Bilek 5V3 pnt. en 1 afg.; 21. Porath 5 pnt.; 22. Perez t pnt.; 23 en 24, Vranesic en Berger 3 té punt. Blanken in hartje New York door negers afgeranseld Twee blanke echtparen zijn zondag avond door een groep jonge negers, niet ver van Times Square in New York, mishandeld, terwijl omstanders niet tus senbeide kwamen. Het viertal werd aanvankelijk door twee negers benaderd, die obscene opmerkin gen maakten. De blanken negeerden de negers. Er ontstond echter een vecht partij toen zij handtastelijk werden. De twee jongelui maakten zich uit de voeten maar kwamen spoedig met zes vrienden terug. Zij ranselden de vier blanken af. terwijl omstanders niet durfden in te grijpen. Lnxemhnrg De jonge, zeer talentvolle Nederlandse wielrenner Arie den Hartog zegevierde maandag in de 24e editie van de Ronde van Luxemburg, die in vier etappen over kilometer rond het groothertogdom rde. De laatste etappe van Dieldrch ir Esch over 177 km bracht in het algemeen klassement geen wijzigingen in de kop teweeg. In de etappe van gisteren eindigde De Koo als zesde. Het algemeen klassement: 1. Arie den Hartog (Ned.) 23.29.10; 2 Maliepaard 'Ned.) 23.30.00: 3. Junkermann (Did.) 13.32.36; 4. Van den Berg (Belg.) 23.48.10; 5. Kees Lute (Ned.) 23.48.45; 12. Geldermans (Ned.) 24.02.54; 19. Jo de Roo (Ned.) 24.14.51. De grote bergprijs werd verdeeld tus Arie den Hartog en de Duitser Kunde die beiden met 19 punten op de eerste plaats beslag legden voor o.a. De Roo. Zilverberg zevende in Zwitserland De uitslagen van de Ronde van Zwit serland, vijfde etappe van Pfaeffikon naar Glarus, over 158 km zijn: 1. Mar tin Colmenarejo (Spanje) 4.29.40; 2. Rolf Maurer (Zw.) 4.34.05; 3. Italo Zilioli (It.) z. t.; 5. Balmanion (It.) z.t., 6. Del Moral (Spa) z.t.; 7. Zil verberg (Ned.) 4.37.00; 13. Haast (Ned.) 4.37.00; 28. Damen (Ned.) 4.43.55; 48. Van Est (Ned.) 4;55.16: 49. Van der Klundert (Ned.) z.t. Algemeen klassement; 1. Maurer (Zw.) 20.16.32; 2. Balmanion (It.) 20.18.30; 3 Zillioli (It.) 20.20.33; 4. Colmena rejo (Sp.) 20.22.19; 5. Hagmann (Zw.) 20.23.32; 11. Zilverberg (Ned.) 20.34.50; 14. Haast (Ned.) 20.38.03; 37. Damen (Ned.) 20.58.13; 39. Wouters (Ned.) 20.58.44; 47. Van der Klundert (Ned.) 21.25.05; 48. Van Est (Ned.) 21.30.23. In Goes werden maandag de eerste rode bessen uit de boomgaarden ge veild. Klasse II hiervan bracht van 3152 cent per doos van 250 gram op. (Kasrode bessen klasse 1 werden met 5658 cent per doos gewaar deerd). Er wordt aan de veilingver eniging „Zuid-Beveland" een grote aanvoer van rode bessen verwacht. Over de laatste vyf jaar varieerde de aanvoer van 200 tot 500 ton per jaar, in 1963 was deze 500 ton. AJs het niet teveel regent wordt voor dit seizoen een oogst van meer dan een half miljoen kilo verwacht. De prjjzen voor de rode bessen waren in voorgaande jaren schommelend al naar de grootte van de oogst. Ver leden jaar werd een middenprijs van 51 cent per kg. ontvangen door dc telers, hetgeen overeenkomt met de elders in Nederland ontvangen prij zen voor rode bessen welke aan strui ken werden geteeld. De telers hopen dat bij mooi weer tij dens de oogsttijd ook de prijsver- wachtingen, welke nogal somber ge stemd zijn, in gunstige zin zullen worden overtroffen. In de „V.V.Z.B." boden maandag ver schillende telers ook de eerstelingen van hun frambozen aan. Bij gunstige weersomstandigheden zal een rijke frambozenoogst hierop volgen. Het eerste aanbod werd voor verse con sumptie gekocht voor prijzen welke varieerden van 56 tot 63 cent per doos van 250 gram. De eerste kas-perziken werden In Goes aangevoerd door de heren gebrs. Van 't Westeinde te 's-Heer-Arendskerke. Deze zomerse vruchten brachten in klasse I van 17 tot 27 cent per stuk op. In Kapelle Ook bij de veiling te Kapelle werden maandag diverse kratten frambozen aangevoerd, afkomstig van verschil- sehillende kwekers. De stand van de frambozen is over het algemeen goed, zodat, behoudens bijzondere weersom standigheden. een goede oogst ver wacht mag worden. Voor de eerste vruchten werden goede prijzen be steed, die varieerden van 72 tot 82 cent per doosje vas 250 gram voor kwaliteit I en 61, tot 62 cent voor kwaliteit EL. De kwekers staan nu weer drukke we- ken-te wachten omdat de frambozen- pluk voor een groot deel samenvalt met de aardbeienpluk. die momenteel in volle gang is en deze en volgende week zeker haar hoogtepunt zal krij gen. GEMEENTEAMBTENAREN VERGADERDEN IN GOES Zaterdagmiddag vergaderde de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Gemeen teambtenaren onder voorzitterschap van de heer H. Strabbing. Tot leden die met vergoeding uit de afdelingskas de a.s. algemene bondvergadering zullen bezoe ken werden aangewezen voor Walcheren de heer T. Burger, voor Tholen V. La- ban, voor Zuid- en Noord-Beveland J. J. de Roo, Voor Zeeuwsch-Vlaanderen A. Hoekstra en voor Schouwen J. Holm. Als afgevaardigden van de afdeling Zee land naar deze vergadering werden ge kozen de heren J. Wagenaar en T. C. Hekman. Aangaande de rekening die in deze algemene vergadering zal moeten worden vastgesteld en waarbij wordt voorgesteld het saldo van f 25.000 te storten in het pensioenfonds, zal worden geïnformeerd of het geen aanbeveling verdient deze reservering te splitsen in 20.000 voor het pensioenfonds en de rest voor dc algemene reserve. Akkoord werd gegaan met verlenging van de contributieschaal met twee tarieven, ter wijl in overweging zal worden gege ven de contributie voor de buitengewo ne leden, die nog niet gepensioneerd zijn van 90 cent te brengen op 1,50 per maand, opdat tenminste de kosten van het bondsblad eruit zullen komen. Om het bezoek van de algemene verga dering voor de jongeren wat te stimu- leden zal in overweging worden gege ven voor hen, zolang de pensioengrond slag beneden 10.000 ligt, het reisgeld naar de vergadering geheel de bonds- kas te dragen. Opgemerkt werd dat dit ook kan worden gestimuleerd door de onderafdelingen. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten overeenkomstig het bestuursvoor stel de vergoedingen voor secretaris en penningmeester van het afdelingsbestuur te verhogen tot 150 en 75 (nu 100 en 40) De bijdrage voor de stichting „Recreatie en Vakantieoorden" van de bond werd van 50 verhoogd tot 100. De bijdragen en de dubbeltjesactie zul len worden bestemd voor fondsvorming, waaruit aan leden, die de pensioenprij- zen te hoog gaan een toelage kan wor den verstrekt. Bij de eerste duizend benzine stations langs de Duitse auto wegen zijn thans bloedplasma- depots ingericht. Het plasma mag alleen overhandigd noorden aan artsen of andere bevoegde perso- Het hoofd van de linnenkamer van het Gasthuis te Middelburg, mejuffrouw N. Geertse, is giste ren gehuldigd ter gelegenheid van haar J/O-jarig jubileum. Namens het bestuur der Godshuizen bood de voorzitter, de heer B. A. Hes selink, haar een gratificatie aan. Foto P.Z.C.) RUIM VIJFDUIZEND TOESCHOUWERS Belgen waren de grote winnaars Naar schatting vijf- a zesduizend wïe- lerspordiefhebbers omzoomden maan dagavond het zestienhonderd meter lange, parcours in de kon) van St.-Jan steen, waar de vijfde en voorlaatste uit gave werd verroden van de Europsports zesdaagse in Nederland. De vier Ne derlandse, twee Belgische, één Duitse en één Zwitserse ploeg hebben de dui zenden bezoekers na een wat aarzelend begin een boeiend stuk wielersport be zorgd, waaraan vooral de plaatselijke favoriet Theo Versehueren een belang rijke steen heeft hijgedragen. Er werden in St.-Jansteen vijf program mapunten afgewerkt, namelijk een ploe- genrit over 1600 meter, twee manches van elk 16 kilometer achter lichte mo toren, een punten-sprintwedstrijd over bijna tien kilometer en ten slotte het was inmiddels al donker geworden een individuele wedstrijd over 32 kilo meter, verdeeld in vijf klassementen. De grote winnaars van deze vijfde vvieleravond in Nederland werden de Belgische B- en A-ploegen, die met 45 en 44 punten beslag legden op respectievelijk de eerste en een tweede plaats. De Belgische A-ploeg vergroot daarmee zijn voorsprong in het algemeen klassement tot zestig punten op de eerste Nederlandse ploeg, die van Vredestein. De Belgi sche B-ploeg rukte op tot één punt achterstand op de Vredesteinrenners. De Belgische overmacht manifesteerde .zich reeds in de eerste rit, de ploegen tijdrit, die Theo Versehueren en zijn Belgische maats voor hun rekening na men in de snelle tijd van 2 minuten en 2.6 seconden Rik van Steenbergen en zijn makkers (Palle Lykke en Leo Proost) legden met 2 min. 3 sec. beslag op de tweede plaats. De Televizier- ploeg van Kees Pellenaers werd derde in dit nummer. Spectaculair De eerste manche achter lichte moto ren werd een persoonlijkke aangelegen heid voor de Belg Jos Verachtert, die de zestien kilometer aflegde in 21 minuten (Van onze Haagse redactie). Op de aanvullende transierlijst, zoals die maandag in de „Sportkroniek" is opgenomen, komen de namen van 91 semiprol's voor die- of door hun ver eniging ot op eigen verzoek op de lijst zijn geplaatst. Willem n is met niet minder dau 15 spelers lijstaanvoerder, gevolgd door het naar de eredivisie ge promoveerde Telstar met 9 spelers. A.G.O.V.V.: T. Lorincz; op eigen ver zoek; A. Steunenberg, J. M. Vreugd. Blauw Wit; K N van Heeswijk. A J Mul, E. F. Sparendam, H. Th. Koers, G. Clement. N. Wagemaker, R. H. J de Vries. Eindhoven: H. Bogmans, H. J. van Gom- pel, M. H. M. J Hou ben, G. Tromar, E. J. Lafaire, C. J. Prinse. W G. Sto ker; op eigen verzoek. N van Diessen. Elmkwijk: J. A. de Jongh, N. A de Rui ter, C. Öomen. J v. d. Velde, J Siahaya; op eigen verzoek: G. H. Geutjes, G. J. v. Straalen, P. J S. Visser. Feijenoord: P. Strik. C.V.A.V.: P. W es tra, P.. Abee, L. Koo renhof, J. Piek. Hilversum: Chr v. Wijk, F. V. Wegen. Sparta: P. G. de Vries. Telstar: W. Zoeteman. J. Allart, C. de Winter, C. V. Weerlee, W. v. Kampen, R. Smits. C. Kaan, G. v. Dolder, P. G. Huljer. Volewyckers: O. A. A. Polak, J. Seve- rijnse; op eigen verzoek: W. S. Schaft, P'. Boogaard, J. G. Broertjes, D. de Rui ter jr. Willem II: .T. Boor, W. Borghaerts, H. Buurstede, Th. Doremalen, J. Druljts, G. Kerestezs, C, Koopal, B. v d. Luijt- gaarden, A. Mathiëu, A. Smolders, L. Verweijst. R. Uijtermerk, J. Walhout, G. de Wit; op eigen verzoek: N. v. Elderen. Xerxes: L. Kagehelland, A. v. d. Merwe, C. Muijser. W. Pijpe, W. Wolffers. E. V. Zessen Baronie: op eigen verzoek: A. Vermo len. D.H.C.: op eigen verzoek: H. Angenent, A. Jense. Enseliedese Boys: H. G. ter Horst. Fortuna VI.: A. Don. A. E. Jansen; op eigen verzoek. Go Ahead: op eigen verzoek: G. L. Borghuis. Haarlenr op eigen verzoek: J. A. G. v. d. Berg, J Meijer Heerenveen: op eigen verzoek: T. Krist. Limburgia: op eigèn verzoek; J. E. Ste- velmans, L, S. Crut3en. S.C. Enschede: op eigen verzoek: F. Stallen. S.V.V.: op eigen verzoek: E. Koens. Veendam: op eigen verzoek: H. E. Nien- huis, J. C. Sigmond. Velox: op eigen verzoek: C. Sluijk. Vitesse: op eigen verzoek; H. M. J. Notten. Wageningen; op eigen verzoek: C. A. Quint. Zwolsehe Boys: op eigen verzoek: K. v. d. Woude, 'R. J. Jongman. en 29 sec. Tweede werd Jo de Haan en derde Bart Solaro. De Belg Jos de Bak ker liet in een puntenwedstrijd over zes ronden duidelijk zien, dat hij nog steeds tot 's werelds beste sprinters behoort. Hij verzamelde de meeste punten in dit nummer met op de tweede en derde plaats de Nederlanders Joop van de Putten en Joop Captein. Spectaculair was de tweede manche achter lichte motoren, die op over tuigende wijze en met grote voor sprong werd gewonnen door de plaatselijke favoriet Theo Versehue ren. Een spannend gevecht achter hem leverden Piet Steenvoorden (tweede). Rik van Steenbergen (der de) en veteraan Wim van Est (vierde). Het was reeds donker toen de renners aan de 32 kilometer lange rit begonnen, waarin om de vier ronden een klasse mentssprint voorkwam. Winnaar hier van werd de Deen Lykke met 20 pun- Op deze foto de vier renners van de Televizierploeg van ploegleider Kees Bellenaars, die volgende week starten in de Ronde van Frankrijk. (Foto P.Z.C.) ten, tweede de Duitser Rudolph met 16 punten, derde Theo Sijthof, 11 pun ten, vierde Piet Steenvoorden, 9 pun ten en vijfde Miel Severeyns. De stand na vijf dagen is nu als volgt: 1. België A 314 punten; 2. Nederland- Vredestein 254 punten; 3. België-B 253 punten; 4. Nederland-Televizier 241 punten; 5 .Nederland-Caballero 232 punten: 6. Zwitserland 202 punten; 7. Nederland- Acifit 169 punten en 8. Duitsland 160 punten. Vanavond dinsdag wordt de slot wedstrijd verreden in Helmond. „VEROLME VOERT ALLEEN OPDRACHTEN UIT VOOR ZWOLSMANGROEP" Dezer dagen werd op een van de Ver- olmewerven te water gelaten een kunst matig eiland, dat werd gebouwd voor het Zwolsmiinconcern en dat bij lie pier te Scheveningen zal worden geplaatst. In de bij die gelegenheid gehouden rede- vooringen werd gesproken over de pret tige technische samenwerking b(j de constructie van het eiland en werd de verwachting uitgesproken dat verdere soortgelijke door de Zwolsmangroep aan j het Verolmeeoncern te verstrekken op-I drachten zouden volgen, die dan uiter aard weer een zeker technisch overleg zouden vragen. Een en ander heeft aan leiding gegeven tot geruchten over een op handen zijnde verdergaande samen werking tussen het Zwolsmanconcern en liet Verolmeeoncern. Naar wij van be-j voegde zijde vernemen zijn echter deze geruchten van elke grond ontbloot. Met dc „samenwerking" waarover werd gesproken werd uitsluitend gedoeld op het normale commerciële en technische overleg tussen zelfstandige opdrachtge ver (in dit geval de Zwolsmangroep) en zelfstandige bouwer (in casu Verolme) voor eventueel door Verolme te ontvan gen verdere opdrachten van de Zwols mangroep. Dat, zoals zelfs werd gesug gereerd, liet Verolme-concern zich mede zou gaan bewegen op het gebied van de recreatie langs de kust en in de Zeeuwse wateren, is dus onjuist. Wel blijft het uiteraard geïnteresseerd in het uitvoeren van alle bouwopdrach ten die in het bestaande produktiesche- ma passen, zowel voor buitenlandse als voor binnenlandse opdrachtgevers, aldus een communiqué van Verolme.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4