Noordbevelandse politie in nieuw groepsbureau Directeur veiling Goes verlaat nu zijn post Beperking bromfiets lawaai in Middelburg Brusselse luchthaven komt meer in trek ALMANAK Oud-directeur Goes Rotterdamsche Bank in Velp overleden Geen rondjes meer draaien Lening-garantie bejaardenvension Garantiebijdrage voor Benelux- tentoonstelling Afscheidsreceptie op 25 juni a.s want KKUVINOIAUK Z 1Ü a u w a a U U U K A N T DINSDAG 16 JUNI DE HEER S. G. NOOTEBOOM Burgemeester Schuit ontsloot deur Overste Van Thiel: „een sieraad voor het hele eiland" De rijkspolitie op Noord-Beveland kwam maandagmiddag voor een ple zieriger operatie naar Kortgene: de officiële opening van een gloednieuw groepsbureau, het centrale punt voor de rijkspolitie van Noord-Beveland. Met de territoriaal inspecteur, kolonel W. de Gast, districtscommandant overste A. J. van Thiel. verschillende groepscommandanten uit de omgeving en de gemeentebesturen van Kortgene en Wissenkerke en een groep andere genodigden waren zij er getuige van, hoe burgemeester A. A. Schuit met een forse ruk aan een sabelkwast de deur „uit het papier haalde". Vóór Kortgenes eerste burger dat deed kreeg hij van Wilma van de Boomgaard en Hans van der Maas op een kussentje de sleutel van het nieuwe bureau aangeboden en was naast het uit metaal opgetrokken symbool van de waakzaamheid, de haan, de vaderlandse driekleur in top gegaan. Daarna ontsloot burge meester Schuit de „uitgepakte" deur om het gezelschap in de ge legenheid te stellen het nieuwe, moderne bureau met twee ruime dienstwoningen te bezichtigen. De bezoekers konden daar constate ren, dat overste A. J. van Thiel niets teveel had gezegd, toen hij het nieuwe groepsbureau een sieraad voor Kort gene en zelfs voor heel Noord-Beve land had genoemd in zijn toespraak op de bijeenkomst in Kortgenes raads huis, die aan de officiële opening voor afging. De districtscommandant ging ook in op de motieven, die in 1956 al aanleiding waren om over een ver vanging van het oude bureau in de Hoofdstraat te spreken. Er waren ver scheidene gebreken aan dit gebouw, o.m. als gevolg van de watersnood in 1953. Een „nieuwbouwmotief" dat echter meer gewicht in de schaal legde, noemde de heer Van Thiel de stormachtige ontwikkeling, die op Noord-Beveland verwach1 wordt. Met name in de recreatieve sector. Sinds 1960 is men in touw geweest om deze nieuwbouw te realiseren. Vorig voor jaar kon de eerste spa de grond in. Stiefmoederlijk Niet alleen de politie zelf, maar ook de gemeenten op Noord-Beveland zijn ingenomen met dit nieuwe, modern opgezette bureau en de beide dienstwoningen. Burgemees ter P. Wisse van Wisse- kerke en burgemeester A. A. Schuit van Kortgene lieten er geen twijfel over bestaan. „De overheid, amb tenaren en politie zijn zelf vaak wat stiefmoederlijk bedeeld als het om de huisvesting gaat", vond bur gemeester Schuit. „Gelukkig, dat het de laatste tijd wat verbetert". Het Noordbevelandse bureau zag hij als een belangrijke verbetering. „De politie heeft er recht op", be toogde spreker. Burgemeester Wisse bood de groeps commandant, adjudant Brandsma, luchtfoto's aan van de kommen van Wissenkerke, Kamperland en Geers- dijk- Van de zijde van Kortgenes gemeentebestuur staat het politie- Zeeuwse Spook „Ik lees vaak uw stukjes in de al manak" schrijft een dame uit Mid delburg, „en daar wij ook pension hebben, maken Wij wel eens vrat De briej het is een slaapkamer- verhaal eindigt met een intimi teit; „Wij hebben nog een poosje na liggen schudden van het lachen," Wat zich tussen hel pension en het schudden afspeelt is eigenlijk niet zo bar interessant: meneer be woog zich in onderkleding voor een venster en een meisje uit de omgeving telefoneerde ondanlts het gevorderde uur met de vraag, of mevrouw in spoken geloofde. Nu zijn er dingen, die sneller naar 'n roes van esthetische verrukking voeren dan een man in onderkle ding. Maar spook is wel wat over trokken. Om vervolgens, op prettige toon. een beetje belerend te doen; het meisje had zich discreet moeten afwenden. Ach nee, toch maar niet. Want vandaag schudden we weer allemaal van het lachen. Kortgene en daarmee Noord- Beveland heeft maandagmid dag een nieuw groepsbureau voor de rijkspolitie in gebruik genomen. De deur werd ontsloten door bur gemeester A. A. Schuit, (zie in zetnadat tevoren plechtig de vlag gehesen was. Foto P.Z.C.) KRACHTIGE KOST VOOR HET KIND'i Afscheidsreceptie mr. J. F. G. Schlingemann Op maandag 29 juni a.s„ des namiddags tussen vijf en zeven uur. zal het hoofdbe stuur van de Z.L.M. in hotel „de Koren beurs" aan mr. J. P. G. Schlingemann, in verband met zijn afscheid als alge meen secretaris van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij, een receptie aanbie den. Zeilwedstrijden van „W olphaartsdijk" De watersportvereniging „Wolphaarts- dijk" houdt haar onderlinge zeilwedstrij den zondag 21 juni aanstaande in het Veerse Meer. Dit in tegenstelling tot het eerder gepubliceerde bericht, waaruit men zou kunnen afleiden dat de wed strijden op zaterdag worden gehouden. EINDEXAMEN HULS. CHR. H.B.S. MIDDELBURG .an de christelijke h.b.s. en m.m.s. voor Walcheren te Middelburg slaagde voor het eindexamen m.m.s.: F. P. C. van Boven, M. Caljé, K. H. Kooman, J. Pee- ne, W. Samusamu, A. P. Simonse. allen te Middelburg; K. Dekker en W. P. Hillebrand te Sint-Laurens; J. P. van Dulleman te Zoutelande; E. M. R. van Es, P. M. van Veenendaal en E. Wisse te Vlissïngen; J. A. Joziasse te Koude- kerke; H. G. Komejan te Domburg en J. J. Willemse te Nieuwdorp. Afgewezen: 3 kandidaten. In Velp is eind vorige week overleden de oud-directeur van het kantoor Goes van de Rotterdamsche Bank N.V., de beer B. van don Berg. Hjj bereikte de leeftijd van 66 jaar. Ruim 25 jaar is de lieer Van den Berg directeur van het Goese bankkantoor geweest. Met ingang van januari 1961 werd hem uit deze functie ontslag verleend in verband met zijn gezondheidstoestand. De heer Van den Berg kwam in 1934 uit Velp naar Goes. Onder zrjn leiding verdrievoudigde het personeel van het kantoor Goes van de Rotterdamsche Bank tot ruim twintig. In zijn Goese periode was de heer Van den Berg voorzitter van de afdeling Noord- en Zuid-Beveland van de vereni ging van Geld- en Effectenhandel. Hij bewoog zich ook veel op organisatorisch terrein. Zo was hij mede-oprichter van de openbare leeszaal en bibliotheek te Goes, lange tijd bestuurslid van de pad vindersvereniging en de Oranjevereni ging. Verder is hij ook voorzitter ge weest van de Vereniging voor Algemene Wetenschappelijke Belangen te Goes. In april 1958 vierde de heer Van den Berg zijn 40-jarig dienstjubileum bij de Rot terdamsche Bank N.V. De begrafenis is bepaald op woensdag aanstaande te 11.30 uur op de oude algemene begraaf plaats te Lochem. Leerlingenuitvoering Zeeuwse Muziekschool Zaterdagmiddag werd in aanwezigheid van vele ouders en andere, belangstellen den in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene de jaarlijkse uitvoering gege ven van de afdeling Kortgene vai. de Zeeuwse Muziekschool. De talrijke jeug dige deelnemers musiceerden met ani mo en mede doordat dc keuze van het repertoire eenvoudig was gehouden, maakte de uitvoering een verzorgde in druk. De piano-, harmonium-, blokfluit en accordeonleerlingen van de heer P. Smit uit Kortgene en de dwarsfluit klasse van de heer H. van de Vliet lieten horen, dat er de laatste maanden goed is gestudeerd en in vergelijking met vorig jaar is er beslist sprake van een stijgende lijn. Ook de balletklasse van mevrouw C. LijnisHuffenreuter had deze middag succes en de jeugdige ballerina's deden bijzonder hun best. De directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de heer A. de Braai, sprak een openingswoord. JUBILEUMEXPOSITIE VAN PIET BULTHUIS De Middelburgse kunstschilder Piet Bulthuis zal van 20 juni a.s. tot 10 juli a.s. in kusthandel Liernur te Den Haag een jubileumexpositie in verband met zijn 65e jaardag houden. Zaterdag a.s. om 4 uur wordt deze tentoonstelling ge opend door zijn broer, de auteur Rico Bulthuis. koptervlucht Eindhoven-Brussel (en eventueel retour) letterlijk op de koop toe: hij betaalt alleen de reis Brussel-Milaan. Ongetwijfeld zullen de Zeeuwse luchtreizigers deze ser vice ook krijgen als de Sabena in derdaad mettertijd weer een helikop terlijn Zeeland-Brussel in het leven roept. Daarmee zullen de Zeeuwse reizigers dan weer een zee van tijd Niet altijd kan de tijdwinst van de reis naar het vliegveld echter door slaggevend zijn. Zo weet bijvoorbeeld mr. Langman van „De Schelde", dat vanaf Schiphol veel verbindingen beter (althans talrijker) zijn dan vanaf Brussel-Nationaal. Een voor beeld: per dag kan men vanuit Brus sel viermaal op Londen vliegen, ter wijl er per dag op Schiphol twaalf toestellen naar Londen vliegen en ook nog eens drie vanaf Zestienhoven bij Rotterdam. Ook zijn de verbindin gen met name met Noord-Europa (Hamburg bijvoorbeeld) veel talrij ker. Veel te zien Overigens is niet. alleen de grote (za ken-) man uit Zeeland steeds meer te zien op de Brusselse luchthaven, ook de „kleine man" uit deze provin cie komt men er steeds vaker tegen. Verschillende verenigingen, scholen en andere instellingen kiezen name lijk Brussel-Nationaal als het doel van een-dagje-uit. Er is inderdaad in drukwekkend veel te zien op deze voortreffelijk geoutilleerde luchtha ven. Op de 3640 meter lange start- en landingsbaan kan men de reusachtige Jet Boeing zien starten, een vlieg tuig, dat 164 passagiers kan meene men en dat per uur 7300 liter ben zine verbruikt. Nog spectaculairder is de start van de kleinere Caravelle (85 passagiers maximaal), die ra zendsnel van start gaal en opmer kelijk steil en snel klimt. Per dag zijn er 120 starts en landingen te zien, alsmede de ongeveer 4000 dagelijkse aankomende en vertrekkende passa giers. Bij die passagiers zullen met- Eertijd ongetwyfeld nog meer Zeeu wen zijn als er weer een helikopter- verbinding tussen Zeeland en Brus sel komt Het gemeentebestuur van Middel burg wil enkele maatregelen ne men om het bromfietslawaai in de binnenstad, dat veelal door jeug dige rijders wordt veroorzaakt, te beperken. B. en w. stellen daarom de raad voor om de algemene poli tieverordening daartoe te wijzigen. Het college wil een nieuw artikel in de verordening opnemen met de volgende inhoud: 1: Het is verboden op de openbare weg met een rijwiel met draaiende hulpmotor zonder noodzaak hetzelfde of nagenoeg hetzelfde weggedeelte by herhaling te berijden 2: Het is verboden om van een rijwiel met hnlpmotor in de open lucht de mo tor te laten draaien anders dan voor het berijden er van noodzakelijk is; 3: Het is verboden met een rijwiel met draaiende hulpmotor te rijden in een tuin, een brandgang, op een achterpad of een soortgelijk pad. B. en w. wijzen er in hun voorstel op dat zij reeds meerdere malen klachten hebben ontvangen over de hinder, die veroorzaakt wordt door bromfietsen, vooral in de omgeving van eetgelegen- heden in de binnenstad. De praktijk heeft uitgewezen, dat liet moeilijk is om de geluidssterkte van de motoren te meten. Toch bestaat het voornemen om hierop periodieke con trole te laten uitoefenen. Daarbij wordt ook op gezette tijden op overtredingen van de maximumsnelheid gecontro leerd. GEEN VERBOD Wil men het bromfietslawaai in een deel van de stad bijvoorbeeld de Pottenmarkt en omgeving beper ken door een bromfietsverbod, dan worden ook goedwillenden onbewust B. en w. van Middelburg stellen aan de raad voor oin de betaling van rente, af lossing en kosten van geldleningen tot een totaal van 1.935.000, die de stich ting „Centrum voor bejaardenzorg" sluit voor de bouw van een pensionte- buis voor bejaarden aan de Seissingel te garanderen. Het pensiontehuis, waarvoor deze garan tie zal strekken, zal bestaan uit 67 een persoonskamers, 3 tweepersoonskamers, een ruimte voor de huisvesting van het personeel, de administratie, de zieken afdeling, de keuken en de gemeenschaps ruimte. Het ligt in het voornemen van het bestuur om - zodra de gelegenheid daartoe zich voordoet, aan deze accom modatie nog toe te voegen 15 tweeper soonsflats en tien bungalows. Deze zijn echter niet in de geraamde kosten opge nomen, dus ook niet in de gevraagde garantie begrepen. De Sabena onderhoudt de (verre) lijndiensten onder meer met deze indrukwekkende Jet. Boeing In tercontinental, die IGJi passagiers per vlucht kan meenemen. Het toestel staat hier op de luchthaven Brussel-N at ional. korps nog een aantal gebruiksvoor werpen voor het nieuwe bureau te wachten. Dat zegde burgemeester Schuit in zijn felicitatiespeech toe. Hij toonde er zich ook bijzonder ge lukkig mee, dat de politie „dat som bere, donkere ding aan de Hoofd straat" kan verlaten. Een compliment aan het adres van de bouwers van het nieuwe bureau de fa. R. Slotema uit Wissenkerke had de architect, prof. ir. N. Luning Prak. Hij attendeerde de bezoekers erop, dat het openbare deel van het complex, het bureau, dat kleiner is dan de beide woningen, toch niet de indruk maakt „erbij te hangen": het bureau lijkt iets naar voren getild, doordat de woningen enigszins achter uit zijn gebouwd. Felicitaties kwamen er ten slotte van de dijkgraaf van het waterschap „Noord-Beveland", de heer M. W. van Arenthals. „We zijn als waterschap wel een beetje jaloers op uw gebouw", bekende hij. „We hebben naast U bijna gelijktijdig grond gekocht voor een nieuw kan toor. Maar er is nog geen vergun ning Na deze bijeenkomst konden de aan wezigen een kijkje nemen in de ka mers van de groeps- en postcomman- dant, het theorielokaal, de dienstkeu- ken, de garages en de beide cellen van het nieuwe bureau. Maatregelen voorgesteld voor: door deze maatregelen getroffen, dus merken b. en w. op. Anderzijds brengt een dergelijk verbod mee, dat het euvel zich verplaatst; afsluiting van de markt en ruime omgeving zou bovendien hoge kosten meebren gen aan verkeersborden enz. B. en w. willen dus nu aan de hinder paal en perk stellen door het steeds maar heen en weer rijden te verbie den, door het uitschakelen van de mo tor na de rit en het pas weer inschake len als men gaat rijden. Men mag dus niet meer met draaiende motor stil staan, en ook niet in tuinen of achter paden met ingeschakelde motor rijden. B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om een krediet van 5000 als ga rantiebijdrage te verlenen' in de kosten van de tentoonstelling „Zeeland verbeeld door Noord- en Zuidnedcrlamlse kunste naars gedurende vier eeuwen (1550- 1050)", die van 16 juni tot eind augustus 196o in Middelburg gebonden wordt in het kader van de Beneluxdagen Zeeland 1965. Ook vraagt het college te besluiten om zo nodig de voor de expositie benodigde ruimten in het stadhuis hc- beschikbaar te stellen. Zoals bekend zal het comité Beneluxda gen Zeeland 1965 in het kader van de samenwerking tussen de drie landen ge durende het volgend jaar verschillende evenementen verzorgen. In de eerste plaats Is het de bedoeling zo mogelijk gedurende drie dagen te Middelburg een Beneluxtaptoe te houden. Van de verde re manifestaties noemt het comité Bene- lux-zeilwedstrijden op 't Veerse Meer en een vlootschauw op de rede van Vlissin- gen. Ten slotte bestaat het plan om de eerder genoemde tentoonstelling te houden, waarvoor een totaal aan uitgaven ge raamd wordt van 37.500. De inkomsten zullen ontoereikend zijn voor volledige dekking: het geraamde tekort is 17.000 I-let comité gaat er van uit, dat rijk, provincie en gemeente ieder voor een gelijk deel 5000) zullen bijdragen, ter wijl voor de resterende 2000 een beroep zal worden gedaan op het Nederlands- Belgisch Cultureel Akkoord en op Bel gië. B. en w. van Middelburg achten de ten toonstelling van dermate groot cultureel belang mede voor Middelburg dat medewerking in de gevraagde vorm verantwoord is. „Als gepensioneerd bestuurs ambtenaar uit Nederlands-Indië in Nederland terug voelde ik ine in 1949 nog veel te jong om al voorgoed te guan uitrusten. Daarom heb ik me aan het vei lingwezen in Zeeland verbonden. Maar ik kan wel zeggen, dat de veiling hoofdzaak is geworden en dat mijn pensioen in de ver geethoek kwam". De heer S. G. Nooteboom (62), directeur van de V.V.Z.B., de veilingvereni ging „Zuid-Beveland" te Goes, gaat liet nu toch echt menen. Na vijf maanden van samen werking met zijn opvolger, drs. D. J. A. Butijn, zal nu dan toch het pensioen voor de heer Noo teboom hoofdzaak worden. Hij gaat- zich nu definitief in Den Haag vestigen en voor liet ver trek daarheen zal het bestuur hem op 25 juni aanstaande nog een feestelijke afscheidsreceptie aanbieden, in hotel „De Koren beurs" te Goes. van de Goese veiling, de over gang van de oude behuizing aan de Terwelstraat naar het nieuwe com plex aan de Fruitlaan, heeft hy voor aan gestaan. Vier jaar lang van 1955 tot 1959 heeft hij zelfs de lei ding van twee veilingen gehad, naast Goes ook die van „Krabbendijke en omstreken". „Het was destijds mijn opzet een jaar of tien in Zeeland 'te blijven. Ik heb die periode verlengd om het eerste jaar werken in de nieu we Goese veiling te kunnen meema ken. En nadien zijn er stilzwijgend eigenlijk nog eens twee jaren bijgeko menDe heer Nooteboom heeft er het. bestuur eind vorig jaar dan ook heel nadrukkelijk op attent moe ten maken dat hij had besloten te stoppen. Dit „verhaal" tekent duide lijk het enthousiasme en het élan, waarmee deze man nu, na het af sluiten van het boekjaar nog optre dend als adviseur van zijn opvolger - zich voor de Zeeuwse veilingen heeft ingezet. Zelf zegt hij ervan: „Als jong student zou ik er niet over gepiekerd hebben nog ooit eens in de veiling terecht te komen. Nu ik er veertien jaar mee bezig ben, kan ik zegden dat het me van dag tot dag fascineert". EXAMENS Bij de examens aan de gem. opleidings school voor kleuterleidster te Middel burg slaagden voor hoofdleidster de dames: M. H. C. Rinkhoud, Oostburg; N. F. de Roo, Kapelle-Biezelinge; M. B. Scheffelaar. Bergen op Zoom; .T. L. Ver- straete. Hoofdplaat; E. J. Vertregt, Sou burg; S. C. de Veij, Nieuwvlict; I. van Hinsbergen, St.-Maartensdijk. Er werden geen kandidaten afgewezen, De examens zijn hiermede beëindigd. Ongelukkige val De 72-jarige weduwe, mevrouw S. I. B. uit Kortgene kwam zondagmorgen na het bezoeken van de kerkdienst zo ongelukkig te vallen, dat ze met een heupfractuur naar een ziekenhuis te Goes moest worden overgebracht. S. G. NOOTEBOOM nu echt pensioen De heer Nooteboom tekende ons zijn entree in het Zeeuwse veilingwezen als volgt: „Ik had geen verstard van koelmachines, van fruitrassen, van kopers- en telersproblemen. Maar in alle gevallen draait het eromkun je met mensen omgaan, Vooral ook bij een veiling. Het is een kwestie van organiseren verder". En dat zat de heer Nooteboom in het bloed. Rotter- h.b.s. om daarna aan de rijksuniver siteit te Leiden Indologie te gaan stu deren. In 1922 werd hij uitgezonden naar Nederlands-Indië. Bij de be stuursdienst op Sumatra, Borneo, Ce lebes en Java. doorliep hij de- rangen van conroleur bij het binnenlands "be stuur, gewestelijk secretaris, assis tent-resident en resident. Meer dan drie oorlogsjaren verbleef de heer Nooteboom in Japanse internerings kampen op Java. Na de oorlog werd hij hoofd van de economische inspec tie op het departement van binnen lands bestuur te Batavia. Onder meer was hij daar belast met de leiding van rantsoenering en distributie. Daarnaast was hij directeur van dc (gouvernements) Particuliere Lande- Na zijn repatriëring in 1949 werd clo heer Nooteboom dus per 1 januari aangesteld tot directeur van oe vei ling „Krahbendyke en omstreken". Een functie, die hy in 1955 ging com bineren met de directie van de vei ling in Goes. Daar werd hij onmiddellijk gecon fronteerd met een veel te krappe, donkere en onoverzichtelijke accom modatie. Het produkt kwam in de gebouwen aan de Terwelstraat niet goed tot zijn recht, de wachttijden voor de aanvoerders en verladers wa ren soms veel te lang, de verwer king in pakstations en neerzet- ruimten vroeg te veel arbeid. Twee jaar na de komst van de heer Nooteboom kreeg het bestuur van de V.V.Z.B. machtiging om een tiieuvv complex te bouwen. Dat bracht te vens een andere belangrijke veran dering mee: die van dé statuten. Voornamelijk waar het ging om de aansprakelijkheid en de instelling van een bouwfonds voor een periode van tien jaar, De voorbereidingen en de uitvoering van deze revolutio naire veranderingen hebben van de heer Nooteboom veel aandacht ge vergd. Hy deed het met plezier. Nu zetelt hij voor de laatste da gen in het nieuwe complex aan de Fruitlaan: de veiling met haar frontbreedte van 302 meter en een terrein van bijna zes hecta res groot, waar nog uitbreidings mogelijkheden genoeg zyn. Na de receptie van volgende week don derdag zal de heer Nooteboom er zoals hij zelf zegt „alleen nog als toerist en uiteraard als bijzonder belangstellende ko- HET WEER IN EUROPA KOEL WEER Wisselend bewolkt en op de meeste plaatsen droog weer. Matige, in het noorden van het, land af en toe vrjj krachtige westelijke wind. Vrjj koel. STRANDVERWACHTING [Van onze weerkundige medewerker) Een rug van hoge druk brengt van daag droog en overwegend zonnig strandweer. Door de vrij sterke wes tenwind is het echter te koel. In de namiddag 16 tot 18 graden, Zeewater 17 graden. VOORUITZICHTEN Woensdag minder fris, maar een sto ringsfront bij Ierland zal die dag de bewolking weer doen toenemen. ZON EN MAAN 17 juni Zon op 04.19 onder 21.02 Maan op 12.57 onder 01.26 Slot van pagina 1 Opmerkelijk zijn de moderne en zeer efficiënte aanvoerwegen voor het autoverkeer van Brussel naar deze luchthaven. Verbazingwekkend is dat allerminst, want het is nog een zeer jong vliegveld: in 1958 werd Brussel- Nationaal ter gelegenheid van de we reldtentoonstelling Expo geopend. Even voor de luchthaven splitst de autostrada zich: er is een baan, die voert tot voor de vertrekhal, en er is een baan, die van de aankomsthal met een boog onder de eerste weg doorduikt naar de weg naar Brussel. En een belangrijk probleem van deze tijd hoe raak ik de wagen kwijt? kent men bij deze luchthaven nog lang niet: er ligt een zee van par keerterreinen. Door de lucht Vanzelfsprekend zou het nog idealer zijn vanuit Zeeland deze Brusselse luchthaven niet per spoor of over de weg te bereiken, maar door de lucht. Een aantal jaren geleden was dit inderdaad mogelijk: bij wyze van ex periment en financieel gesteund door de provincie Zeeland onder hield de Sabena enige tijd 'n helikop terlijn Rotterdam-Axel-Brussel. Toen nog bleek er echter te weinig belang stelling, maar dank zij de industria lisatie bij Vlissingen en vooral bij Terneuzen kan de situatie zich snel wijzigen. Men weet het: onlangs heeft de heer D. F. P. Hoegen, voorzitter van het departement Zeeland van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel, mededelingen gedaan over een groots Zeeuws vïïegveldplan. Op de buiten dijkse schorren bij het Noord-Sloe, niet ver van Lewe'dorp, wil men dat vliegveld. Binnenkort zullen daar al grondproeven worden genomen door het architecten- en Ingenieursbureau ir. F. C. de Wege b.i. uit Rotterdam, de hoofdarchitecten van de luchtha ven Schiphol. Uit het feit, dat het Zeeuwse bedrijfsleven de kosten van deze grondproeven voor zijn rekening neemt, valt wel af te leiden, dat de zakenmensen en industriëlen uit de provincie ten zeerste snelle verbin dingen door de lucht willen. Er is al een schetsplan uitgewerkt voor een vliegveld, dat geschikt is voor lucht verkeer tot en met viermotorige pro pellervliegtuigen. Er is voorlopig één betonnen start- en landingsbaan 1300 metei lang - 50 meter breed met aan- en uitlooplengte van elk 300 meter) geprojecteerd. Per helikopter Natuurlijk is dat bericht ook niet aan de aandacht van de Sabena ontsnapt en reeds vorige week had de heer E. van Gent, de Rotterdamse vertegen woordiger van de Sabena, al een on derhoud met verschillende Zeeuwse betrokkenen in Middelburg, Vlissin gen en Terneuzen. Hierbij zullen on getwijfeld ook de mogelijkheden van een helikopterverbinding van Zeeland met Brussel ter sprake zijn gekomen. Door deze helikopterverbinding wil de Sabena bij wllze van spreken zijn klanten voor hun deur afzetten. Een Elndhovenaar, die met de Sabena bij voorbeeld van Brussel naar Milaan vliegt per Caravelle een straal- verkeersvliegtuig krijgt de heli- Advertentie) fijn voor vader! after shave lotion

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2